Hoogovens heeft het werk dat u zoekt. 1 i 1 9 PERI IEEE personeel enso 0Q HOOGOVENS IJMUIDEN v sorieel Pï FERSONEEl£ers,Vne?'l Ji. Produktieman hoogovens Produktieman staalfabriek Kraandrijver in opleiding EEN JEUGDIGE ASSISTENTE Academisch Ziekenhuis en Medische Faculteit Leiden leerling-operator m/v SECRETARESSE administratief medewerk(st)er zaKKST® PEilSONEElP"50"'*' rPERSONEEL PERSOI\IEELPERSONEa F-- J personeel PERSONEEL personeel persone EEL Bijvoorbeeld bij een hoogoven of in een van de staalfabrieken. Inderdaad, u leest het goed Hoogovens heeft in de produktie het werk dat u zoekt. En dat is geen loze kreet. Want Hoogovens bestaat uit een groot aantal fabrieken en installaties. Samen vormen ze een produktieketen, die in grote lijnen bestaat uit het voorbewerken van ertsen, de kooksfabricage. ijzerproduktie in de hoog ovens en het staalmaken in de staalfabrieken. Daarna komt het uitwalsen van staal en tenslotte de blikvertin- ningsfabriek. Elk onderdeel heeft zo z'n eigen produktieprocessen en bijbehorende machines en installaties. Voor het bedienen ervan zoekt Hoogovens produktiemensen die in de praktijk tot vakman opgeleid willen worden. Dat kan zijn bij een van de hoogovens, in een staalfabriek of bijvoorbeeld in een van de 9 walserijen. Hoogovens biedt u zóveel mogelijkheden, dat er voor u vrijwel zeker een goede baan bij is. De functies zijn in 4-ploegendienst. loopt Afhankelijk van kwaliteit en gewenste soort staal worden toeslagstoffen zoals aluminium in de blokvorm toegevoegd, waarna sommige vormen met een deksel worden afgesloten. Na het gieten gaat het staal verder het bedrijf in voor de volgende bewerkingen. Staalgieten is precies werk. waarvoor vakmanschap nodig is. Want hier wordt al voor een groot deel de kwaliteit van de walsprodukten bepaald. Hoogovens leidt u in de praktijk op voor dit werk. U kunt ook worden opgeleid tot kraandrijver in de staalfabriek. Dit zijn uw mogelijkheden bij een van de hoogovens In een hoogoven wordt ruwijzer gemaakt. Bovenin worden ijzererts, kooks en kalksteen ingevoerd. Door grote verhitting ontstaan vloeibaar ruwijzer en slak (vloeibaar gesteente). Beide worden regelmatig aan de onderkant afgetapt Een ploeg smelters zorgt voor een goed verloop van het produktieproces Regelmatig wordt de oven opengeboord, zodat het ijzer en de slak via speciale goten kunnen wegstromen. Het ijzer gaat naar de staalfabriek Slak is de basisgrondstof van de cementproduktie. Na een aftap sluiten de smelters de oven weer en gaan ze de volgende aftap voorbereiden. Ook u kunt bij Hoogovens opgeleid worden tot smelter. U kunt ook aan de slag in een staalfabriek Bijvoorbeeld in de gietsectie. Daar wordt het staal dat van het ruwijzer is gemaakt in blokvormen gegoten. Gieten is vakwerk, dat door een kleine ploeg vakmensen wordt gedaan. Het vloeibare staal wordt met 100 tot 300 ton tegelijk in een grote pan aangevoerd door de kraandrijver. Deze brengt de pan precies boven de blok vormen die op een trein klaarstaan. De zogenaamde stopstang in de pan wordt met een hefboom opgetild, waardoor het staal uit een gat in de bodem in de vormen Wilt u vooruitkomen? Hoogovens verschaft u de zekerheid van promotie. Wie zijn werk goed doet, weet wat zijn doorgroei mogelijkheden zijn. En als er verdere opleiding nodig is, biedt Hoogovens volop hulp. Zoekt u werk in een kleine ploeg? Dat vindt u dan zeker bij Hoogovens. Want niet alleen bij de hoogovens of in de staalfabrieken, maar overal in het bedrijf wordt in kleine teams gewerkt. En dat is wel zo prettig voor de sfeer. Veel prima voorzieningen De sociale voorzieningen bij Hoogovens zijn uitstekend. Er is bijvoorbeeld een prima pensioenregeling, er zijn vakantiefaciliteiten in binnen- en buitenland en er zijn eigen gratis busdiensten in een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot aan Leiden toe. „(in 4-ploegendienst) Samen met een aantal collega's gaat u een hoogoven bedienen. U begint als hulpsmelter en verdient direct al circa f 26.500,- bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen. De vakantietoeslag komt daar nog bij. (Het salaris geldt vanaf 21 jaar Een gerichte vooropleiding is niet vereist. In de praktijk leert u de verschillende werkzaamheden, zoals het openboren of -branden van de oven, het maken van de afvoergoten, het weer stoppen van het aftapgat. Bij gebleken geschiktheid wordt u na een halfjaar adjunct-smelter met een bruto jaarinkomen van ongeveer f 27.400,-. Na een verdere praktijkopleiding van zo'n anderhalf jaar en een cursus van 3 weken kan benoeming volgen tot smelter. Het jaarsalaris is dan inclusief toeslagen inmiddels ruim f 28.700,-. Wie nog verder wil krijgt bij Hoogovens alle hulp voor studie. Mannen tot circa 40 jaar kunnen produktieman hoogovens worden. (in 4-ploegendienst) Als u niet ouder bent dan 40 kunt u geplaatst worden in één van de ploegen van de gietsectie Het bruto jaar salaris is vanaf 21 jaar ongeveer f 25.450,- inclusief de verschillende toeslagen. De vakantietoeslag komt daar nog bij. In de praktijk wordt u vertrouwd gemaakt met de verschillende werkzaamheden. U leert bijvoorbeeld de gietpan gereed te maken en de stopstang te maken en te monteren. Of u gaat eerst in het blokvormen-magazijn de vormen prepareren. Tijdens enkele korte cursussen krijgt u de benodigde theoretische kennis. Een voor opleiding op LTS-niveau kan daarbij van pas komen. Het salaris kan binnen 2 jaar oplopen tot circa 26.850,- Wie hogerop wil krijgt alle hulp bij verdere studie. (in 4-ploegendienst) In de staalfabrieken rijden verschillende typen kranen waarmee enorme lasten heel nauwkeurig worden verplaatst. Met vaste hand en grote oplettendheid worden ze door de kraandrijvers in airconditioned cabines bediend. Hoogovens leidt mannen van 21 tot circa 35 jaar op tot kraandrijver. Als kraandrijver in opleiding verdient u meteen al circa f 25.450,- bruto per jaar. inclusief de verschillende toeslagen. De vakantie toeslag komt daar nog bij. Als u na ongeveer twee jaar verschillende typen kranen kunt bedienen, is het salaris opgelopen tot ongeveer f 26.850,- bruto per jaar. Meer weten over uw mogelijkheden? Hoogovens geeft u graag vrijblijvend meer informatie over bovenstaande drie functies of over een van de vele andere mogelijkheden in de produktie of onderhoud. Als u de bon opstuurt wordt omgaand contact met u opgenomen. U kunt ook bellen: 02510 - 94000. I J Naam:_ Sturen naar Hoogovens, Personeels voorziening, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (geen postzegel). Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Produktieman hoogovens Produktieman staalfabriek Kraandrijver staalfabriek Geboortedatum: Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern Gehuwd/ongehuwd ZILVERFABRIEK BEGEER B.V. Op ons bedrijfsburo hebben wij plaats voor voor eenvoudige administratief werk. Als je 17 jaar of iets ouder bent en je hebt een| opleiding op MAVO-nivo. solliciteer dan naar deze aantrekkelijke baan met afwisselend werk. Ons adres is Leidseweg 219 in Voorschoten waar je ook telefonisch inlichtingen kuny krijgen onder kunt 01717-4500 RAAD VAN ARBEID TE LEIDEN Bij ons kunnen enige jonge administratieve medewerkers worden geplaatst. M.A.V O.-diploma vereist Gevraagd werkster voor specialistenpraktijk te Leiden. 3 ochtenden per week vanaf 2 aug. as Werktijden en verdiensten in overleg Aanmelden vanaf 26 juli mevr. Henry, Wilgenlaan 9. Voor- schoten, telefoon 01717-3311. Centrale Dienst Informatieverwerking vac. nr. 072.41.A.30.LD De Centrale Dienst Informatieverwerking zoekt een medewerk(st)er. die tot computer operator wil worden opgeleid. Tijdens de opleiding en ook daarna maakt men deel uit van het Bedrijfsbureau, welke het beheer heeft over de apparatuur. Onder leiding zal men de computersystemen leren bedienen en tevens alle werkzaam heden verrichten, die iemand tot een all-round operator doen worden. Gedurende de werkdagen wordt in twee shifts gewerkt. Verlangd wordt een diploma MAVO-4. waarbij goede cijfers voor de exacte vakken een vereiste is. Leeftijd: 18-20 jaar. Men zal woonachtig dienen te zijn in Leiden of zeer directe omgeving. U komt te werken in het Academisch Zieken huis Leiden, dat met de Medische Faculteit de Rijksuniversiteit Leiden samenwerkt. De salariëring is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Iedereen wordt bij indiensttreding direct opgenomen in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Vakantietoelage 7.8 per jaar. U kunt solliciteren door een brief te zenden aan de adjunct-directeur Personele Zaken AZL. Rijnsburgerweg 10. Leiden. Op de brief het vacaturenummer vermelden. Spar Supermarkt Abraham v. d. Hulstlaan, Voorschoten. Voor onze nieuwe vestiging in Voorschoten vragen wij met spoed MEDEWERKSTERS OF MEDEWERKERS (eventueel part-time) Caissieères Voor de afd. groenten en fruit Kaasboetiek Brood- en banketboetiek Kosmetika MAGAZIJNBEDIENDE Pim.i7jaar. Aanmelden Pruyn Spar Supermarkt. Abr. v d Hulstlaan in Voor- j schoten, 017-762278, na 18.00 uur Piet Heijnlaan 8, Voorscho- ten, tel 071-763156 Gebr. Paes B.V., importeur van Olympus microscopen en medische instrumenten MAGAZIJNBEDIENDE Wij zoeken iemand van minstens 18 jaar en in het bezit van rijbewijs B-E Sollicitaties gaarne richten aan Industrieweg 12. Zoeterwoude Telefoon 071-899306 1 CEBRlüd PAES Wij zijn een computer software-buro, gevestigd in Alphen aan den Rijn. Wij vragen van haar een voltooide HAVO- of MEAO-opleiding goede typevaardigheid ervaring met steno organisatietalent vermogen om systematisch te werken Wij bieden haar een goed salaris gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden een plezierig en ongedwongen werkklimaat. Schriftelijke of telefonische sollicitaties worden met ongeduld te gemoet gezien. MINIHOUSE NEDERLAND B.V. Voor onze afdeling Codering Crediteuren zoeken wij een die o.m. de volgende werkzaamheden zelfstandig zal gaan verrichten - het controleren van de binnenkomende fakturen, - het maken van de betalingsopdrachten voor bank en giro, - het verstrekken van telefonische informatie m.b.t. boven staande werkzaamheden. Voor het vervullen van deze vakature denken wij aan iemand tussen de 18 en 30 jaar, met een opleiding op minimaal MAVO-4 niveau. Bovendien zijn grote accuratesse en type vaardigheid belangrijke vereisten Sollicitaties kunnen gericht wórden aan de afdeling Personeelszaken/ Financieel Economisch Directoraat, Wassenaarseweg 220, Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11