„Het is een sport van autohandelaren geworden, meneer. agenda WARMOND Er komt een ge sprek tusseniu het comité „Warmun- dastnaa/t enerzijds en het college van m W. van Warmond en het be stuur van de woningstichting War- mimda anderzijds. In dat gesprek, dat op 3 augustus aanstaande zal plaatsvinden, hoopt het college te bemiddelen in de impasse die is ont- n nu een grote groep bewoners van de 31 woningen, die de woning stichting in de Warmundastraat heeft, niet akkoord gaat met afbraak die woningen. Het voorstel tot W armundastraat gaat praten met B. en W. en woningstichting afbraak kwam nadat een plan oan het complex te renoveren te duur werd. Inmiddels zijn de bewoiners, van wie velen hun huizen zelf ai opknap ten en niet meer uit de straat weg- willen, met him problemen naar de Leidse rechtswinkel gestapt, waar één en ander nu in behandeling is. Ver der heeft men informatie gevraagd bij de provinciale directie voor de volkshuisvesting, het ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening, en de landelijke ombudsman NIEUWKOOP Zeker vijfen twintighonderd watervogels (meerkoeten, eenden en water hoentjes) zijn het slachtoffer geworden van een ernstig heersend botulisme in de Nieuwkoopse Plassen. Mede werkers van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten vonden vorige week dage lijks tussen de drie- en vier honderd dode vogels. Volgens de heer Alta van deze vereniging vindt men nu wat minder kadavers. Waar dit aan ligt weet hij niet. Wel hoopt hij vurig, dat de regen wat zal doorzetten. Dat geeft helder DUIZENDEN VOGELS IN NIEUWKOOP DOOD DOOR BOTULISME water en daar moeten we het van hebben". Alta verwacht, dat de grote sterfte onder de watervogels géén catastrofale gevolgen zal hebben. „De leegte, die valt, wordt wel weer opgevuld door vogels uit de omliggende ge bieden", meent hij. Over zwemmen in de Nieuw koopse Plassen zegt Alta: ,JIet is nu nog niet verboden. Maar zwemmen tussen al dat dooie spul is natuurlijk niet zo aan trekkelijk". Botulisme is ook geconstateerd in De Does nabij Hoogmade. Het gemeentebestuur van het Woubrugse dorpsdeel raadt zwemmen in dit water af. Slotattractie op Duindigt vormde een twintig span, aangespannen en gemend door de heer Chadron uit Schipluiden foto links bo ven). Hij had er 300 meter leidsel voor nodig, dat, als het van leer was geweest, 350 kilo gewogen had. Daarom maakte men de leidsels voor deze keer maar van kunst stof. Onder de belangstellenden landbouw-minister Van der Stee foto links). De commercie krijgt ruim baan op Duindigt (foto rechts boven). In kramen, stalletjes en wat dies meer zij worden souvenirs" verkocht zadels, zwepen, rijlaarzen en stallantaarns. „Het is een sport van auto handelaren geworden me neer" (foto rechts). Toch gaan de gokkers niet ver bij de loketten vandaan. De grote, betonnen tribune van Duindigt zorgt ervoor dat de ren baan zelf zorgvuldig aan hun oog onttrokken wordt. Zelf willen ze ook niet anders. Maar er is nog een derde groep, en daarmee doet Duindigt niet onder voor motorcrossterreinen, bedevaart plaatsen en wat dies meer zij. De paarde (sport)liefhebber moet vanaf de ingang van Duindigt tot aan de renbaan waden door allerlei han delswaar, voornamelijk geënt op paarden, die door allerlei lieden wordt aangeprezen. Men vindt er rij laarzen, zwepen, zadels en broeken, maar ook antieke stallantaarns die al enkele maanden oud zijn en zelfs koetsjes. Juist voor dit laatste, een toch tamelijk kostbaar souvenir be staat veel belangstelling. Die wordt verklaarbaar wanneer men het pro gramma zorgvuldig naleest. Er is een wedstrijd voor vierspannen. Een uniek gebeuren. Anders toch altijd keurige dames en heren heb ben zich plotseling verkleed als achttiendenegentiende -eeuwse wuf - te lieden die, gezeten op en in door vierspannen getrokken koetsen, het terrein rondrijden. Enkele van hen kreunen uit een trompet het aloude „Postiljon". Wie de trompet hoort denkt terug aan de Selvera's die het nummer beroemd maakten. Hun wee-zoute romantische stemmetjes LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 64 Giro 67055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorglng van 18.U0-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.58 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. PAGINA 2 K3EEXS331 DONDERDAG V. d. Valkboumanweg 236, Leider dorp. Bijbelstudie en gespreks kring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuls Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Stêenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Pieterskerkstr. 1, werkgroep dienst- weigeren, tot sept. gesloten, telefonisch bereikbaar 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van 16 tot 23 juli door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. W ijkverplegimg Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening. teL 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond Zr. J. den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522- 12485. D ieren hu Ipdiens t Anna Paulownastraat 15, Lelden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, e.d. In de ge meenten Lelden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar tel. 184687. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijkheden ver keren. Bereikbaar van half acht 's av. tot 8 uur 's morg. en tiidens het week end doorlopend van vrydagavond tot maandagmorgen. Duindigt beleefde de tiende Dag van het Paard D O Koord-Studio jr intermenselijke betrek- Geopend maandag t/m vrijdag iu.uu—18.00 uur en 19.30—23.00 uur. Zondag 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88, tel. 144000. I.v.m. vakanties gesloten O nderwijs winkel Sophtastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00—17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-16.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00—20.00 Leidse Rechtswinkel Met brommer onder auto LEIDEN Een 70-jarige brom fietser uit Leiden raakte gistermid dag gewond, toen hij met zijn brom mer bij het oversteken van de Wil lem de Zwijgerlaan onder een auto kwam. De bejaarde bromfietser stak komende ,van de Haarlemmerweg de Willem de Zwijgerlaan over op het moment dat de auto uit de richting Oegstgeest naderde. Hij kreeg een hersenschudding en vermoedelijk ook een beenbreuk. De EHD bracht hem over naar het ziekenhuis. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar heb ben er in een officiële bekendmaking de aandacht op gevestigd, dat diege nen die zonder huurcontract een volkstuintje houden in het gebied van De Spinbaan (tussen Kerkstraat en Storm van 's-Gravesandeweg) dit geheel voor eigen risico doen. Het gebruik dat zij van de gemeentegrond maken kan op eerste aanwijzing wor den beëindigd zonder dat er aan spraak gemaakt kan worden op enige schadevergoeding in welke vorm dan ook. Burgemeester en wethouders verwachten dat in het begin van het Jaar 1977 een begin zal worden ge maakt met de werkzaamheden voor het bouwrijp maken van het betref- fpnA» terrein. overwoekeren de paddock en ontlok ken kreten aan het in groten getale aanwezige publiek. „Kijk eens, daar is Jan van Dooyeweerd," gaapt een jongetje die dit paardesportfeno- meen alleen maar kent als de enige naam die televisiecommentatoren kunnen uitspreken zonder er een verdraaid Engels accent aan te ge ven. Jan van Dooyeweerd bestaat echt en Jojo Buitenzorg is een stuk groter dan het jongetje gedacht had. Overigens blijkt Jojo in de race die de wijdse naam Generaal G. J. Ongeboren Directeur J. Koopman s.ss. van de Stichting voor Recht Zonder Onder scheid (Stireao) was gisteren in Lei den om in zwarte pij en met mega foon één mdnuut van ons te vragen „van de 24 uur, welke we iedere dag ontvangen". De heer Koopman en zijn stichting zijn tegen abortus en overal in den lande roept hij thans mensen op om „niet langer te zwij gen" en met hem mee te strijden te gen wat genoemd wordt „deze gruwe lijke misdadigheid". Zaterdagmiddag 11 september is er een anti-abortus manifestatie in Den Haag. „Mensen zwijgt niet langer, maakt er een mooie vakantiedag van, maar helpt ons", zo luidt de bede in een com muniqué dat gisteren door pater Koopman hier werd aangeboden. Wij onthouden ons van commentaar. Zout Weest zuinig met het gebruik van boezem- en polderwater voor de be sproeiing van het land, zo vraagt ons het Hoogheemraadschap van Rijnland voor de zoveelste keer sinds het zoute water angstwekkend diep het lage land binnendrong. Rijnland koppelt daaraan de tip om te sproei en tussen aes uur 's avonds en zes 's ochtends, omdat overdag bij veel zon veel van het sproeiwater ver dampt en dat betekent dat er veel va ter verspild wordt. Bij het hoog heemraadschap, vrienden, zitten slim me rakkers. Als we niet oppassen hebben ze straks de hele Breestraat in bezit. En dan staan we met z'n allen met een emmertje in de hand voor de hoof ingang om knielend een beetje water af te smeken. WASSENAAR/OEGSTGEEST In Wassenaar zijn gisteren de kin- dervakantae - activiteiten van start gegaan. Dat gebeurde in het sport- fondsenbad, waar onder meer een luchtbandenrace (foto) en een wed strijd met waterfietsen werden ge houden. Vandaag Is er voor de Was- senaarse kinderen een filmvoorstel ling in het Astra-theater. In Oegstgeest beginnen de kinder - vakantie-activiteiten op 26 Juli. De KI VA duurt tot en met de 30ste van deze maand. Op het programma staan spuitwedstryden, filmvoorstel lingen en demonstraties van het Ne derlandse Rode Kruis. De meeste activiteiten spelen zich af in het zwembad Poelmeer en op het sport park „De Voscuyl". De organisatie is in handen van SJJO in samen werking met verschillende sportver enigingen en de brandweer. By slecht weer verhuizen de activiteiten naar de diverse gymnastiekzalen, de sport hal en het gemeentecentrum. Sociale raadsvrouw Weduwen en weduwnaars Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11. iedere donder dagavond van 78 uur. Dienstencentrum zijn een opperst genoegen vergelken bij mensen die in een hobbelende koets trompet trachten te spelen. Weer anderen hebben een schalmei en stoten daarmee wat ongecoördi neerde tonen uit. Het geeft een wat hemels effect. Burgerlijke stand Gelukkig komen er ook nog ver tegenwoordigers van het Friesch Stamboek, stoere, zware paarden geschapen om te werken, die samen met hun defilerende Belgische en Zeeuwse collega's een schrille, maar weldadige tegenstelling vormen te genover zenuwachtige, snel schrik kende Arabische volbloeds en andere renpaarden. Een twintigspan besluit de dag, die inmiddels van een zon nige in een wat koude, regenachtige paardenmiddag is veranderd. Maar iedereen, inclusief minister Van der Stee van landbouw en vissery. trot seert de regen. Sommigen kopen een paardehoofdstel. Voor aan de muur? Vermaak voor kinderen in LEIDEN Geboren: Sascha Be- rendina, dr. v. H. Jansen en S. A. van de Lustgraaf; Gonneke Regina, dr. v. J. C. van den Bos en L. M. T. de Kuyper; Pieter Meindert, zn. v. P. Plug en L. Sip; Michel, zn. v. C. H. Mulder en J. Vergunst; Renske Maria Agatha Johanna, dr. v. M. G. J. van der Vlugt en M. G. van Gent; Willem, zn. v. W. Driebergen en J. van der Bent; Manon Michelle, dr. v. R. L. W. de Gunst en M. de Bruin; Dominic René Gilbert, zn. v. R. van Zijverden en H. de Roos; Erica, dr. v. A. de Bruyne en H.Wol- ters; Marco, z. v. J. D. Plug en M. H. Hofkes; Martyn, zn. v. D. P. de Jager en M. M. J. Veen; Huig, zn. v. B. A. van Duyn en W. Guyt; Sjors Albertus, zn. v. A. W. Kool en H. A. Tlmmers. Gehuwd: A. H. M. van Leeuwen en I. E. Goossens; F. Martens en B. A. M. Gerritsen; F. K. Tyi en A. J. Brussee. Wassenaar en Oegstgeest WASSENAAR „Meneer, de hele paardesport is een vermaak voor autohandelaren en boeren geworden. Je ziet hier alleen nog maar garagehouders en importeurs", vertelt een van de deskundige toeschouwers op Duindigt. Vertegenwoordigers van de Nederland se Draf- en Rensport Vereeniging zien het anders: „Draf en Ren wordt steeds meer een sport voor de gewone man. Paardesport is al lang niet meer een elitaire zaak". Het parkeerterrein overladen mer Mercedessen, Volvo's en grote Amerikanen en de omzet van de tootalisator 440.152 gulden ver tellen de waaiheid. Je hebt nog al- Door Hans Meijer A. Baron van Heemstra-prys mee kreeg niet zwaar genoeg, want hij moet de eer laten aan Kees Ver kerk, het paard wel te verstaan, die na drie minuten, 32 en 7 honderdste seconde het rondje heeft uitgelopen en daarmee net even eender over de streep gaat. Gejuich, applaus en ge fluit op de tribune: intense vreugde en volkomen ontgoocheling bij de gokkers. tyd geld nodig om werkelyk alle ge neugten van de paardesport te kun nen beleven. Dat geldt zeker niet in de laatste plaats voor de con sumpties. Een flesje Cola, op een warme Duindigt-dag toch een rede lijk verantwoorde dorstlesser, kost niet minder dan twee gulden. „Echt is echt", denk je dan maar. Moet je zoiets nu niet rapporteren aan het ministerie van economische zaken? De tiende Dag van het Paard op de Wassenaarse renbaan Duin digt was, evenals de voorgaande negen, een wat kennis-ach tig evene ment ter meerdere eer en glorie van de Draf- en Rensport, het paard en alles wat daar omheen hangt. Paar den, jockeys, pikeurs en eigenaren Twee kampen Paardesport-liefhebbers blijken in twee kampen verdeeld te zyn wat door de structuur van Duindigt nog eens duideiyk wordt onder streept. Enerzyds zyn er de mensen die echt komen om de paarden te zien, anderzijds zyn er de gokkers, die helemaal niet komen om naar de paarden te kijken, maar een hele middag lang een stijve nek riskeren om de uitslagen en de daaraan on- verbrekelijk verbonden financiële gevolgen van de borden of te lezen. Vroeger werd zoiets afgeroepen, te genwoordig is ook dat verelektronl- seerd: een intern televisie-circuit zorgt ervoor dat de borden overal op het terrein goed te zien zyn.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2