Hoogovens heeft het werk dat u zoekt. ZIEKENVER- ZORGSTER, PERSONEEL* personeel P erso SintAntoniushove HOOGOVENS IJMUIDEN sonesl PERSONEElfiersRneeH .PERSONEEL #n souschef-kok FILIAALHOUDER VELDHOEN BRILLEN BV. bibliotheek-assistent(e) Produktieman staalfabriek Kraandrijver mopping Produktieman hoogovens m PERSONEEL pwsoneel PEf®)NEElPe,s<>neel personeel PERSONEEL personeel I persone 1EEL \leidschendam Een modern ziekenhuis, dat gemakkelijk be reikbaar is met trein, tram of bus Het grote winkelcentrum Leidsenhage is vlakbij Bii de Civiele Dienst wordt gevraagd voor de CENTRALE KEUKEN een Voor deze funktie denken wij aan een ervaren kracht van 25-35 jaar, die in elk geval in het bezit moet zijn van één of meer diploma's op zijn gebied in het instellmgswezen Hij moet in staat zijn zelfstandig te werken en bij afwezigheid van de chef-kok leiding te geven aan een team van 25 medewerkers Telefonische inlichtingen worden u gaarne ver strekt door het hoofd van de Civiele Dienst, de heer H A Okken. tel 070-209360 Schriftelijke sollicitaties te richten aan de heer J. van de Ven. hoofd Personeelsdienst. Burg Banninglaan 1. Leidschendam In het DIACONESSENHUIS te Leiden is plaatsingsmogelijkheid voor een die in part-time dienstverband polykli- niek werkzaamheden wil verrichten. Werktijden van maandag tot en met vrij dag 8 tot 13 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Zuster I. Wiemer-den Oudsten, Hoofd polykliniek. Soil, te richten aan het hoofd personeelszaken mej. M. Siemer, Houtlaan 55, Leiden. Telefoon 071-155960. Provinciale Waterstaat in 'Zuid-Holland Op het distriktskantoor "De Rijn van de provinciale wa terstaat in Zuid-Holland, Hoge Rijndijk 154 te Leiden, wordt per 1 september a s gevraagd: een part-time administratief medewerkster voor de middaguren (17'/s uur per week) De werkzaamheden bestaan uit: typen van brieven en rapporten; bedienen van de telefoon; archief, administratie enz. Sollicitaties te richten aan het hoofd van het distrikt "De Rijn". Hoge Rijndijk 154 te Leiden. Voor nadere inlichtin gen: tel. 071-121745 met de daarvoor vereiste diploma's voor 1 onzer optiekspeciaalzaken. Tel. 01725-1692 of 01720-74548. 's Avonds 01720-75767. Chaudron en Co Accountants Da Costastraat 13. Alphen aan den Rijn. telefoon 01720-75866 vraagt voor Spoedige indiensttreding: a. ASSISTENT-ACCOUNTANT leeftijd 17 t/m 21 jaar in het bezit van of studerend voor praktijkdiploma boekhouden b. ERVAREN TYPISTE Sollicitaties - schriftelijk of mondeling - te richten aan bovenstaand adres ti d>e u °"n de grootsXe delen winkelcentrum DE KOPERMOLEN Lei den. Wegens uitbreiding vragen wij in onze hypermo derne Korti supermarkt met spoed: CHEF GROENTE EN FRUIT Hij moet volledig zelfstandig kunnen werken en leiding kunnen geven aan zijn medewerkers. GOEDE CASSIÈRE Zoekt u een leuke baan in een jong en expansief bedrijf, schrijf dan aan DISMA BV, Oost Sidelinge 15, Rotterdam-8, t.a.v. de heer B. Blaauw. In de centrale bibliotheek van de ANWB komt binnenkort de funktie vakant van De werkzaamheden zullen bestaan uit o a - het lezen, uitselekteren en vastleggen van artikelen voor diverse afdelingen - het uitvoeren van bestellingen - het catalogiseren van boeken - het behandelen van in- en externe leenaanvragen - het verzorgen van de administratie van abonnementen Onze gedachten gaan uit naar een kandida(a)t(e) tussen de 20 en 30 jaar. die in het bezit is van een HAVO-diploma. Tevens dient hij/zij de 1e cyclus van de bibliotheek en dokumentatie akademie te hebben doorlopen of de kursus van de gemeen schappelijke opleiding te hebben voltooid Kennis van het UDC-systeem strekt tot aanbeveling Het aanvangssalaris ligt afhankelijk van leeftijd en ervaring tussen f 1.465.58 en f 2.042.17 bruto per maand Sollicitaties kunt u richten aan de ANWB. afdeling Personeelszaken/ Algemene Zaken. Wassenaarse- weg 220. Den Haag. telefoon 070- 264426. toestel 2171. Bijvoorbeeld bij een hoogoven of in een van de staalfabrieken. Inderdaad, u leest het goed Hoogovens heeft in de produktie het werk dat u zoekt En dat is geen loze kreet Want Hoogovens bestaat uit een groot aantal fabrieken en installaties Samen vormen ze een produktieketen, die in grote lijnen bestaat uit het voorbewerken van ertsen, de kooksfabricage, ijzerproduktie in de hoog ovens en het staalmaken in de staalfabrieken Daarna komt het uitwalsen van staal en tenslotte de blik vertin - ningsfabriek Elk onderdeel heeft zo z'n eigen produktieprocessen en bijbehorende machines en installaties Voor het bedienen ervan zoekt Hoogovens produktiemensen die in de praktijk tot vakman opgeleid willen worden Dat kan zijn bij een van de hoogovens, in een staalfabriek of bijvoorbeeld in een van de 9 walserijen Hoogovens biedt u zoveel mogelijkheden, dat er voor u vrijwel zeker een goede baan bij is De functies zijn in 4-ploegendienst Dit zijn uw mogelijkheden bij een van de hoogovens In een hoogoven wordt ruwijzer gemaakt Bovenin worden ijzererts, kooks en kalksteen ingevoerd Door grote verhitting ontstaan vloeibaar ruwijzer en slak (vloeibaar gesteente) Beide worden regelmatig aan de onderkant afgetapt Een ploeg van 9 man zorgt voor een goed verloop van het produktieproces Ze heten bij Hoogovens smelters Regelmatig wordt de oven open- geboord. zodat het ijzer en.de slak via speciale goten kunnen wegstromen Het ijzer gaat naar de staalfabriek, de slak is de basisgrondstof van de cemehtproduktie Na een aftap sluiten de smelters de oven weer en gaan ze de volgende aftap voorbereiden Ook u kunt bij Hoogovens smelter worden rf "jTTÜ U kunt ook aan de slag in een staalfabriek Bijvoorbeeld in de gietsectie Daar wordt het staal dat van het ruwijzer is gemaakt in blokvormen gegoten Gieten is vakwerk, dat door een kleine ploeg vakmensen wordt gedaan Het vloeibare staal wordt met 100 tot 300 ton tegelijk in een grote pan aangevoerd door de kraandrijver Deze brengt de pan precies boven de blok vormen die op een trein klaarstaan De zogenaamde stopstang in de pan wordt met een hefboom opgetild, waardoor het staal uit een gat in de bodem in de vormen Zoekt u werk in een kleine ploeg? Dat vindt u dan zeker bij Hoogovens Want met alleen bij de hoogovens of in de staalfabrieken, maar overal in het bedrijf wordt in kleine teams gewerkt En dat is wel zo prettig voor de sfeer Veel prima voorzieningen De sociale voorzieningen bij Hoogovens zijn uitstekend Er is bijvoorbeeld een prima pensioenregeling, er zijn vakantiefaciliteiten in binnen- en buitenland en er zijn eigen gratis busdiensten in een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot aan Leiden toe (in 4-ploegendienst) Als u niet ouder bent dan 40 kunt u geplaatst wordèn in eèn van de ploegen van de gietsectie Het bruto jaar salaris is vanaf 21 jaar ongeveer f 25 450,- inclusief de verschillende toeslagen De vakantietoeslag komt daar nog bij In de praktijk wordt u vertrouwd gemaakt met de verschillende werkzaamheden U leert bijvoorbeeld de gietpan gereed te maken en de stopstang te maken en te monteren Of u gaat eerst in het blokvormen-magazijn de vormen prepareren. Tijdens enkele korte cursussen krijgt u de benodigde theoretische kennis Een voor opleiding op LTS-niveau kan daarbij van pas komen Het salaris kan binnen 2 jaar oplopen tot circa f 26 850.- Wie hogerop wil krijgt alle hulp bij verdere studie (in 4-ploegendienst) In de staalfabrieken rijden verschillende typen kranen waarmee enorme lasten heel nauwkeurig worden verplaatst Met vaste hand en grote oplettendheid worden ze door de kraandrijvers in airconditioned cabines bediend Hoogovens leidt mannen van 21 tot circa 35 jaar op tot kraandrijver Als kraandrijver in opleiding verdient u meteen al circa f 25.450,- bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen De vakantie toeslag komt daar nog bij Als u na ongeveer twee jaar verschillende typen kranen kunt bedienen, is het salaris opgelopen tot ongeveer f 26 850,- bruto per jaar. (in 4-ploegendienst) Samen met een aantal collega's gaat u een hoogoven bedienen U begint als hulpsmelter en verdient direct al circa f 26 500,- bruto per jaar. inclusief de verschillende toeslagen. De vakantietoeslag komt daar nog bij (Het salaris geldt vanaf 21 jaarEen gerichte vooropleiding is niet vereist. In de praktijk leert u de verschillende werkzaamheden, zoals het openboren of -branden van de oven. het maken van de afvoergoten. het weer stoppen van het aftapgat Bij gebleken geschiktheid wordt u na een halfjaar adjunct-smelter met een bruto jaarinkomen van ongeveer f 27 400,- Na een verdere praktijkopleiding van zo'n anderhalf jaar en een cursus van 3 weken kan benoeming volgen tot smelter Het jaarsalaris is dan inclusief toeslagen inmiddels ruim f 28.700,- Wie nog verder wil krijgt bij Hoogovens alle hulp voor studie Mannen tot circa 40jaar kunnen produktieman hoogovens worden. Meer weten over uw mogelijkheden? Hoogovens geeft u graag vrijblijvend meer informatie over bovenstaande drie functies of over een van de vele andere mogelijkheden in de produktie of onderhoud Als u de bon opstuurt wordt omgaand contact met u opgenomen U kunt ook bellen 02510-94000. Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern Sturen naar Hoogovens. Personeels voorziening. Antwoordnummer 94000, IJmuiden (geen postzegel) Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Produktieman hoogovens Produktieman staalfabriek Kraandrijver staalfabriek Naam. Voornaam Geboortedatum Adres Woonplaats Gehuwd/ongehuwd v '7^iil i Wilt u vooruitkomen? Hoogovens verschaft u de zekerheid van promotie Wie zijn werk goed doet. weet wat zijn doorgroei mogelijkheden zijn En als er verdere opleiding nodig is. biedt Hoogovens volop hulp loopt. Afhankelijk van kwaliteit en gewenste soort staal worden toeslagstoffen zoals aluminium in de blokvorm toegevoegd, waarna sommige vormen met een deksel worden afgesloten Na het gieten gaat het staal verder het bedrijf in voor de volgende bewerkingen. Staalgieten is precies werk, waarvoor vakmanschap nodig is Want hier wordt al voor een groot deel de kwaliteit van de walsprodukten bepaald Hoogovens leidt u in de praktijk op voor dit werk. U kunt ook worden opgeleid tot kraandrijver in de staalfabriek

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 22