Bewoners Boschgeest handtekeningen naar sturen Staten agenda Bord: „Verboden voor fietsers of dieren" Dronken man bedreigt zijn vrouw en kinderen Man dood gebloed Bestuur Engelse School: maar 500 leerlingen r De inrit aan de Van Hooflaan bij het hek achter de gepar keerde auto is naar de me ning van de wijkbewoners te smal. DONDERDAG 6 JULI 1976 Tumult in Leemanstraat DONDERDAG Baptistengemeente. 8 Nieuwe Rijn 20a. Theehuis Leidse Werkgroep homofilie-COC. 811 uur LEIDEN Veel tumult heerste afgelopen nacht in de Loemanstraat. Een bewoner van deze straat maakte dien de inmiddels ter plaatse ver- zo veel stampy dat buurtgenoten de schenen politie zich niet verwijderde. politie alarmeerden. Het bleek dat de Na veel heen l door overmatig gebruik l de i overreden cohol gecombineerd met het gebruik zijn vier kinderen r agressief was ge- De razernij van de man werd op een gegeven ogenblik zo groot dat hy zijn kalmering vróuw en kinderen bedreigde en r belstukken van de eerste etage zijn woning dwars door de ra i drie buiten te la ten gaan. Uiteindelijk lukte het de politie ook om de over zijn toeren ge raakte man zelf het huis uit te pra ten. De agressieve Leidenaar is ter het politiebureau overgebracht, waar hij vanochtend nog werd vastgehouden. Zijn vrouw en kinderen bleven ongedeerd. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. v.m. 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dlenst- weigeren, 8—10 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest. voor kamerbewonc— 9—1 uur nam. i alleenstaanden Apotheken «Ji. juu waargenomen aoor: Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Rosmolen 13 (Merenwijk). tel. 1210"" Aüotheek Voorschoten, Leidseweg VOORSCHOTEN De bewoners vam de Voorschotense wijk Boschgeest leggen zich niet neer bij het besluit van de raad om goedkeuring te geven aan de bouw van de Engelse School, op een terrein achter de Generaal Spoorlaan. Men heeft zich im een brief aam GS verontrust getoond over een ernstige toename van de verkeersdrukte. Verder twijfelt men aan enkele, door de gemeente en het bestuur vam de schóól gehanteerde cijfers. Zo twijfelt men onder andere aan de bewering vam de gemeente, dat de leerlingen met niet meer dan zes bussen aangevoerd zullen worden. Daarmee zou het verkeersprobleem ondervangen zijn. Het blijkt echter dat de school nu 850 leerlingen telt het zullen er straks meer dan 1000 worden en de bewoners vragen zich af hoe het Voorschotense gemeentebestuur denkt dit aantal in een zestal bussen te persen. Door Hans Meijer spraak. Voor de bouw school is ee artikel 19 lijke ordening noodzakelijk. Doordat De gemeente heelt "nog 'nooit* hoogbouw gepleegd gaat worden kosten-baten analyse gemaakt, maar namelijk af van het be- het blijkt dat de éénmalige opbrengst de Engelse de gemeente de grond beschikbaar i procedure op grond van stelt voor de woningbouw„Dat i de wet op de ruimte- maakt de zaak een stuk rendabeler. Verder is doorgang van de Van Hooflaan een stukje straat van hooguit 25 meter lengte in het ver lengde van de Karei Doormanlaan naar de mening van de wijkbewo ners te smal. „Je kunt er in concreto van uit gaan dat 1000 leerlingen, inclusief leerkrachten en personeel, voor flink wat verkeer zullen zorgen. Vrijwel geen enkele leerling komt uit Voor schoten, dus de meesten moeten, vanuit Den Haag, Wassenaar, Rot terdam en Bloemendaal, gebracht worden. Dat kan niet anders dan met auto's gebeuren en daarop zijn de verkeersvoorzieningen, die dankzij wijkt staande bestemmingsplan". Geen hoogbouw Inmiddels is een petitie met l dan 200 handtekeningen op weg r door verkoop van de grond school niet opweegt tegen uitgifte van de grond voor woningbouw, met bijvoorbeeld de daaraan verbonden onroerend goed belasting, die de GS. „We vinden dat niet alleen de E^e^nte bij woningbouw vier maal wijk, maar ook het landelijk gebied *°7^\ °Plevert dan daarachter een deuk krijgt. Naar onze smaak moet je geen hoogbouw ple gen aan de rand van een kern, zeker niet wanneer daaromheen een erg fraai stuk landschap ligt", zo meent drs. Wegener. Het college van Voorschoten stelt Per bus Voorzitter Collinge van het school bestuur deelde mee dat het in eerste instantie niet om 1000, In woning LEIDEN De 35-Jarige alleenwo nende Leidenaar J. Boersma is deze week op zeer tragische wijze omge komen bij een ongeval in zijn woning aan de De Sifcterlaan. De man moet enkele dagen dood in de vestibule hebben gelegen. Zijn lichaam werd daar gisteravond aangetroffen door een in Amsterdam wonende zuster, die ongerust was geworden omdat ze al een tijd nietó van haar broer had gehoord. De Leidenaar moet volgens een eerste politie-onderzoek aan het be gin van deze week van de trap zijn gevallen dwars door een glazen wand, die de afscheiding vormt tus sen de vestibule en de opgang van de trap. Hij zou een slagaderlijke bloeding hebben gekregen en als ge volg daarvan om het leven zijn ge komen. Het ongeluk is waarschijnlijk maandagavond gebeurd. Er zal door de politie nog een nader onderzoek worden ingesteld. Een tragische bijkomstigheid is dat de omgekomen Leidenaar juist gis teren naar zijn in Canada verblij vende ouders zou vertrekken. Zomerfeesten SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125203. Voor allen die in moeilijkheden ver keren. Bereikbaar van half acht 's av. maandagmorgen. Dierenhulpdienst Anna Pauiownastraat 15, Lelden. Voor hulpverlening aan veroneelu honden, katten, vogels, i Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Onderwijswinkel Sophlastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00—17.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-16.00 uur. Maandag en dinsdag 19.0020.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Oude Rijn 88. Koord-Studio Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00 18.00 uur; Noord, van Hogendorpstraat 36. maandag 10.3011.30 uur; Kool, Driftstraat 49a, dinsdag 10.3011.30 u.; Morskwartler. Buurthuis Morskwartler. Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00 —13.00 uur; Tuinstad wijk. Herengracht 45. vrijdag 10.30—11.3" Huize St. Maarten Opvanghuis zich op het standpunt dat 200 hand- leerlingen gaat: „Daarop is de school tekeningen niet voldoende is. Men zegt dat dit slechts vijf procent Drs. Wegener: Het landschap krijgt een deuk" net sluipverkeer toch al overbelast fId^ Wipner. „Bovendien, als de Voorschotense bevolking is: „Maar genaantal zal in de toekomst, de helft van de wijkbewoners", vijf of tien jaar, worden bezien of voorlopig ook ingericht. Op grond de ontwikkeling van het leerlin- rend effect op de omgeving zal heb niet kinderen. St. Jacob de Nederlandse Bond zijn, niet berekend", aldus drs. K. P. Wegener, wiens tuin direct aan het bouwterrein grenst. „Denk er goed om, ik heb helemaal niets te gen de bouw van een school op zich, want dat staat al vijftien jaar in het oestemmingsplan en dat wisten we ook toen we hier gingen bouwen. We willen echter geen school van drie bouwlagen en we zijn erg bang voor overlast in de wijk". LEIDERDORP De Oranjever eniging Leiderdorp organiseert ook dit jaar weer de, inmiddels traditio nele, zomerfeesten voor jong en oud. In de periode van 11 t/m 14 augus tus zijn er kermisvermakelijkheden op het terrein „Ockenrode". Op 13 De Engelse school verlaat Den Haag augustus is er 's avonds een Klaver ben. Collinge ontkent dat de kinde- omdat daar te weinig ruimte is. „We jaswedstrijd in het Dorpshuis en wen ('s avonds en in ht ren per auto naar school komen; „Ze zitten hier verspreid over een groot 's ochtends een Viswedstrijd in de komen echt alleen maar met bussen aantal gebouwen, die te oud zijn en Dwarswetering by het sportpark „De Gezinsverzorging en daarvoor is parkeerruimte op het slecht aangepast. Aanvankelijk heb- Bloemerd". Op 14 augustus, aanvang schoolterrein". Overigens verwacht ben we geprobeerd om in Den Haag 11.00 uur start een Pietspuzzeltocht hy ook dat een groot deel van de of directe omgeving Voorburg of en 's middags om 14.30 uur is er een de plannen zoveel mogelijk rekening leerlingen met de trein naar school Rijswijk wat te vinden, maar dat Autohinderniswedstryd op het Bur- .lzal komen, vooral ook omdat het is mislukt. Voorschoten lijkt ons gemeester Brugplein. Informaties bü Voorschotense station tamelijk dicht overigens ook een zeer geschikte het secretariaat: Hoogmadeseweg 13. De omwonenden zagen liever dat meent dat het gebouw zeker geen sto- - in de buurt is. ocatie. Leiderdoro. toch met procenten gaan gooien, komt slechts 3% procent van de leer- termijn". Overigens stelt hij zich op lingen van de Engelse School uit het standpunt dat by het maken Voorschoten. De rest komt merendeel uit Den Haag 6enaar". Aanvragen hulp gezinsverzorging, Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m v dag 9.00—:10.00 uur). Moederhulp Lange historie De gang van zaken rond de bouw van de Engelse School kent een lange voorgeschiedenis. Al sinds 1965 heeft de gemeente Voorschoten plannen om op het weiland tussen de ningen en de spoorlijn een school te bou- Aanvankelyk Bureau Moederhulp Precies 6980 kilometer is de af stand die de deelnemers aan de de Generaal Spoorlaan grootste tocht van de „Bike.centen- nial" in Amerika fietsen. Onder hen bevinden zich enkele deelnemers uit wone wijkschool moeten worden; de Leidse regio. Kees Snoek uit Lei- daarvoor bleken er echter niet ge- den. Ton Evers uit Oegstgeest en Jan noeg leerlingen te zyn. Na wat vage Bos uit Leiderdorp vertrokken vestiging van een 9 juni van Schiphol om deel te ideeën hotel-opleiding op die" plaats kwam 1 1973 met de plannen voor de dagen op 82 die tocht. Zij hopen t te doen. Ook de vijftig- de Engelse School een jarige Nico van Gent uit Oegstgeest - Engels-sprekende kinde- doet mee. Hij hoopt de tocht in 32 dagen te volbrengen en vertrok op personeel van bedrijven 1 nog aan de Haag- i2 juli ambassades die w o se Tuinlaan is gevestigd op dïe „Bike-centennial" plaats. Wat de wijkbewoners erg dwars door Amerika J over die plannen de Verenigde Staten. De fietstocht Reedsport Yorktown. Het i niets heeft kunnen terugvinden in festiviteiten die worden georgani het gemeentelijk voorlichtingsblad geerd ter viering van het feit dat ^--.01-..;-,-,- da(. 00k de precies tweehonderd jaar geleden in gemeentelijke Yorktown de Amerikaanse onafhan- offiJ kelijkheidsverklaring werd getekend. Tot de verdere evenementen die de viering de „Bicentenial" op luisteren, behoort ook de Tall Ships Race, een zeiltocht voor dwarsge- tuigde zeilschepen (schoeners en clippers), waaronder het Nederlandse schip „De Eendracht". Jan Bos uit Leiderdorp, één van de Ledden ns deelnemers aan de fietstocht, schrijft voor het Leidsch Dagblad een aantal reisimpressies, waarvan bijgaand de eerste wordt geplaatst. „Raadhuisklanken' wijkraad, die subsidiëring ciële status ontleent, niet al vroeg stadium bij de plannen be trokken is. „De zaak is alleen via een adver tentie aangekondigd", aldus de wijkbewoners. „Dat is geen in- Aan de Rijksuniversiteit is de heer C. Sohuddeboom laude geslaagd voor het doctoraal examen kunstgeschiedenis en ar cheologie. EUGENE De eerste dag in Ame- mels", verboden rika heb ik wat rondgekeken in Eu- ren", gene, een stad van ongeveer 75.000 inwoners. Dat is toch wel heel wat anders dan Leiden. Alles is hier afge stemd op auto's. fietsers of die- Advocaiten spreekuur Pieterskerkgracht 11. Iedere donder- Openingstijden: maandag, dinsdag woensdag 11.0012.00 's Avondes ben ik gaan eten in een Chinees restaurant. De woorden „na si" en bami" zijn hier volslagen on bekend. De serveerster dacht dat ik haar voor de gek hield toen ik om de stad bin- „Nasi Rames" vroeg. Op het toilet hing een vrij kostbare stereo-instal- van circa tien kilometer omzoomd latte, waardoor op deze plaats andere door benzinepompen, garages, ban- muziek te horen was dan in de cet- denzaken, tweedehands auto-bedrij- zaal. Overigens heb ik er uitstekend ven en dergelijke. Daartussen één gegeten, tandarts, met een even grote neon reclame als zijn autoverkopende bu ren. Alle supermarkten hebben enor me parkeerterreinen en als je in 1 Telefoon dagelijks tij dens kantooruren: 143171. DienstenceoMfm Noordelndsplem gemene Informatie Weduwen en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Roomburgerlaan 55. Lelden, telefoon 123235. We hebben overnacht in Hotel Pa lace. dat zijn naam geen eer aan deed. Het was er zo vies dat we de LAAGVLIEGER t te eten wilt halen kun schoonste 1 soort telefoontje, maar kamers ma Je auto laten brengen. Dat scheelt hebben. De andere gebruikten we als hooguit vijf stappen lopen. Alle Ame rikaanse leden van mijn groep (ge- nooit middeld 20 jar oud) hebben fietsen. Ik heb nog mooi decor gezien voor wild-west film: een oud goor bewijs. „Zonder rijbewijs tel je hier tweepersoonsbed, een schommelstoel, zei één van hen. „Als Je een afspraak met een meisje hebt Je toch niet gaan lopen!" kaal peertje, scheef in de fitting, een handdoek met bloedvlekken en een gloednieuwe bijbel. Beneden In de bar zaten wat oude,, kreupele Fietsen wordt hier beschouwd als mannetjes aan een al even kreupel tafeltje, en een grote, dikke man in bezigheid voor kinderen. Op bordje langs een wandelboulevard een schommelstoel, stond te lezen „No byciclists or anl- JAN BOS NOORD WIJK De strandbezoe- kers aan de Langevelderslag kregen gistermiddag de schrik van hun leven, toen een over land naderend vliegtuig rakelings over de zeereep wipte en vervolgens op een hoogte van naar schatting vijftien meter boven het strand bleef vliegen. Waarschijnlijk was het onverant woordelijk stuntwerk van een of an dere brokkenpiloot, die daarmee zich de verontwaardiging van het talrijke publiek op de hals haalde. De Marinevliegdienst van Valken burg en de Rijksluchtvaartdienst stellen een onderzoek in. Vakantie SJZ Vakantiebezigheden zijn er alom. Zelfs de gemeente Leiderdorp blijft niet achter. Het jongeren centrum de Sjelter aan de Heem raadlaan biedt van 19 tot en met 30 juli alle ruimte aan de ejugd. Dagelijks van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten per dag zijn f 2.50 of voor tien da gen f 20. Een greep uit het activi teitenpakket: leeshoek, gezelschaps spelen, puzzelen, sport en spel. volksdansen, straattekenen, vis wedstrijd en kleien. In dit over- gesocia liseerde land wordt tegen woordig veel voor de jeugd ge daan. Maar los daarvan: reser veert reeds nu. We komen er trou wens nog op terug, want het is ronduit belachelijk om nu reeds met een aankondiging te komen die betrekking heeft op 19 juli. Maar dit terzijde. Een aotiviteitenberedcht uit Zoe- terwoude. De jeugd van SJZ is op kamp gegaan. Twee c-elftallen verblijven in Weert op het recrea tieterrein Tranché, de d-jeugd heeft haar tenten opgeslagen in Oude-nbosoh en de e-junioren ver blijven in Wanssum. De hitte, zo luiden de eerste berichten die ons na een barre tocht door de Hol landse wouden breikten, werd in derdaad getrotseerd. Vijf voetbal wedstrijden werden er gespeeld (SJZ verfoor er drie en speelde tweemaal gelijk), er werd een bos wandeling ondernomen en er werd geatletiefct. Het laatste woord is een sportief neologisme. De alou de vossenjaoht leverde SJZ een derde plaats op. Baden Powell De gidsen en verkenners Scouting Zoeterwoude zijn terug gekeerd van hun verblijf in het Engelse Guildford. Scouting is trouwens ook Engels. En Baden Powell heeft de scouting uitge vonden, Fotograferen Een nuttig bericht van het pro vinciale platform. Profex (Provin ciale Foto Expositie), het samen werkingsverband van alle bij de Bond van Nederlandse Amateur fotografen Vereningingen aange sloten Zuidhollandse fotoclub (70), organiseert met steun van het An jerfonds voor de tweede maal een rondreizende fototentoonstelling. Doel is meer bekendheid te ge ven aan de amateurfotografie en belangstelling te wekken voor de landschappelijke en culturele waarden in de provincie Zuid-Hol land. Aan de tentoonstelling is een wedstrijd verbonden waar iedere inwoner van Zuid-Hólland aan mee kan doen. Vier zwart/wit fo to's, vier kleurenfoto's en vier kleurendia's kunnen er worden in gezonden met als onderwerp „Boer derijen in het Zuidholüandse land schap". Leden van de eerderge noemde bond kunnen daarnaast ook vrij werk Inzenden. De inzen ding sluit op 1 september. De bes te ingezonden foto's zullen vol gend jaar van 5 tot en met 26 maart te zien zijn in het Leidse Waaggebouw. Folder, informatie en wedstrijdvoorwaarden kunnen verkregen worden door middel van een briefkaart, te zenden aan de her Busking, Zwanenlaan 25 in Den Haag. Dit bericht is trouwens veel te lang. Havanna's De gemeente Voorschoten hul digt het motto „Wie wakker is laat honden slapen". Al tijden niets meer uit deze gemeente ver nomen. Een betje laf, dunkt ons. Aan het toesturen van wilde ha vanna's valt immers niet meer te ontkomen. De dynamische bericht geving hieromtrent heeft trouwens inmiddels onze correspondent ach ter de Gelderse Vallei bereikt en daar is men van gemeentelijke zij de massaal overgegaan tot het toesturen van havanna's naar krantenredacties. Het schijnt dat de vallei ermee kan worden opge vuld. Wij wachten dus af. Jeugddorp Dan ontvingen wij nog uitslagen vanuit het Jeugdvakantiedorp aan de Voorschoterweg. (Leiden, maar vlakbij Voorschoten). Ons werden alleen de voornamen van de win naars ter beschikking gesteld, maar intensief speurwerk leverde de volgende resultaten op. Fietsen en steppen voor vijf- tot negen jarigen: l. Leenden Timp. 2. Pau la Wassenaarr, 3. Patrik Sercu. Koen Verhoef f en Rene Slees wijk; negen jaar en ouder: 1. Angela Davis, 2. Raymond Poulidor en 3. Eric Jurgens: schaatsen: 1. Paul Anka. 2. Anneke Grönloh en 3 Ferry Hoogendijk. Dit al kwam tot stand ondanks de hitte. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorgxng van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-1800 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Kwartaalabonnement f 37,85 Per oost I 48.25 jaarabonnement f139,90 Jaarabonnement p. post 1181.50 Losse nummers f 0.55 Abonnementsgelden öy vooruit betaling te voldoen. By automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2