'Woningbouw mogelijk tussen Zoeterwoude Rijndijk en Dorp' agenda n3EE3QS&)*9 Wethouder Drenth (Leiderdorp): zoeken naar bouwlocaties Eind dit jaar woningen bij Oud Wassenaar MIDDENBERM LANGE VOORT WORDT SMALLER Warm Toch Indonesië Kleding RAVAGE IN n:tl HERENSTRAAT DINSDAG 6 JULI 197» Drenth: ..Geen woningbouw naar de oostkant van Leider dorp. Langs de rijksweg bij Zoeter woude (foto rechtskan naar de mening van Drenth nog wel gebouwd worden: Het land schap is daar toch al aange tast". LEIDERDORP „Ik zie mogelijkheden voor woning bouw in Zoeterwoude, ten noordèn van de Merenwijk, in Cronesteijn en de Boterhuispolder, aldus wethouder Eng- bert Drenth van Leiderdbrp, die er vorige week bij bouw- minister Gruijters op aandrong om te helpen zoeken naar een bouwlocatie in de Leidse regio. Gruijters noemde in zijn Verstedelijkingsnota in de Haags/ Leidse regio alleen Voorhout als bouwlokatie. Zoetermeer en Nootdorp-Pijnacker werden aangewezen als groeikern. Voorhout ligt naar de mening van Drenth echter te ver bui ten de Leidse agglomeratie: „Je kunt hier duidelijk spre ken van e enregio en dus moet je zo dicht mogelijk bij of in de regio zoeken naar een bouwlocatie". mmggÊÊÊÊÊttj HMI Door Hans Meijer Drenth Met in bedekte termen afgelopen vrijdag al aan Grutters weten dat Leiderdorp er geenszins voor voelt om, als enige gemeente in de regio, nog erg veel verder uit te breiden. Om die redenen werd ook geen gehoor gegeven aan een oproep van de gemeente Zoeterwoude om de woningnood op te vangen die daar is ontstaan door de inrichting van het industrie-terrein „De Grote Pol der". Ook een aanvraag van Heine- ken, om 200 woningen, werd niet ge honoreerd. „We zijn van mening dat Leiderdorp na het voltooien van Buitenhof eigenlijk volgebouwd is. We zullen ons dan alleen nog bezig houden met de afbouw van de ge meente", vertelde Drenth vrijdag aan Gruyters. In concreto kwam dat erop neer dat het uiteidelyk aantal inwo_ ners van Leiderdorp rond de 25.000 inwoners uitkomt. Geen magische grens „Die 25.000 is overigens voor ons ook geen magische grens", aldus Drenth, „want als we als gemeente in de Leidse regio om de tafel gaan zitten en daaruit zouden bepaalde voorstellen komen dan zou Leider dorp naar mijn idee geenszins onge negen zijn om die in serieuze overwe ging te nemen. Overigens heb je mo menteel het nadeel dat je weinig concreet kimt praten, omdat geen van de gemeenten erg veel grond voor uitbreidingsplannen in handen heeft. Alle locaties die ik heb ge noemd, houden in dat de betrffende gemeente grond moeten verwerven. Dat hoeft voor mij niet directe te koop te zijn, want daarin schuilt een groot risico. Ik geloof dat het ver werven van het voorkeursrecht in deze genoeg is. Wanneer je dat hebt kun je concreet gaan denken. Op die manier ondervang je ook een deel van eventuele speculaties". De behoefte aan woningen in de Leidse regio is naar de mening van Drenth vry hoog. terwijl, als het zo doorgaat, de Leidse regio rond 1935 volgebouwd zou zijn. Drenth becijfert dat alleen de verlaging van de ge- zinsschaal het teruglopen van het aantal leden per gezin ertoe zal leiden dat voor 1985 20.000 woningen meer nodig zullen zijn. Momenteel zijn er in de Leidse regio 60.000 wo ningen op een totaal van 200.000 in- „En dan praten we nog niet eens over de uitbreiding van de werkgele genheid. De kantoorruimte in Lei derdorp loopt langzamerhand vol. Winkelhof zal in die sector straks zorgen voor een zich uitbreidende werkgelegenheid. Dan loopt het Lei- derdorpse industrieterrein langzaam vol en dat geldt ook voor „De Grote Polder". Eigenlijk merk je die ver schijnselen in de hele regio". Drenth ziet, met name in de rand gemeenten, nog wel mogelijkheden. „Ik denk bijvoorbeeld aan Zoeter woude. Daar zou je, ongeveer langs Rijksweg 4. een smalle strook bebou wing kunnen realiseren, die het dorp en de kern aan de Rijndijk verbindt. Op die plaats is het helemaal niet zo erg wanneer er gebouwd wordt, om dat het landschap daar toch al fors is aangetast door industriegebied, spoorbaan en rijksweg. Een andere mogelijkheid zie ik ten noorden van de Merenwijk, waar het landschap ook al door de bebouwing is aange DINSDAG Wereldwinkel. 9—1 WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, Steenstraat lb. t Begijntje, praathuls seksualiteit, do. van em Academiewljk, 8 u DONDERDAG Werkgroep homofille-COC. 8—11 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 u. Pieterskerkstraat 1. werkgroep d lenst- Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden tast. Tensitotte zou dan de Boterhuis polder, die straks toch al ingeklemd zit tussen Buitenhof en de Meren, wijk, een goede plaats zijn". In eigen huis ziet Drenth nog wel wat moge lijkheden achter Voortiof. Drenth is geenszins van mening dat Leiderdorp maar moet groeien om een bepaald voorzieningsniveau te halen. „Daarvoor zit je in een agglomeratie. Wat je hier niet vindt is in Leiden wel te vinden, alhoewel ze daar ook niet alles hebben. Als de Leiderdorpers hier hun knopen en suiker maar kunnen kopen. Ik vind een gemeenschap van zo rond de 25.000 inwoners, vooral in bestuur lijke zin, een leuke groep om mee te werken". Apotheken i zondagsdienst Apotheek Voorschote... .w.,t Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegst- geestse Apotheek. Wühelminapark 8. Oegstgeest. tel. 153274. SOS-dienst end doorlopend maandagmorgen. Dierenhulpdienst hulpdienst, tel. 125202. moeilijkheden ver- vrudagavond tot De komkommertijd nadert, doet zelfs zijn (of haan intrede en zal ongetwijfeld weer even hard toeslaan als vorige jaren. Boven dien is het warm. De nieuwsvoor ziening stokt en wat dat voor in vloed heeft op de krantenwereld er zullen wel weer persconcen traties volgen weet niemand. Toch nog twee berichten, in deze warme en nieuws-arme tijd waarin de journalistieke wereld in vroeger tijden met het monster van Loc!h Ness plagt te komen opdraven. Wij doen in deze ru briek mededelingen over een actie tegen de ontwikkelingshulp aan Indonesië en op handen zijnde gebeurtenissen in „De Klinker", een buurthuis in Leiden Zuid- West. Eerst Indonesië, dus. Ter gele genheid van de negentiende bij eenkomst van de IGGI de donorlanden van de Inter-Gou- vernamentale Groep inzake In donesië die op 10 juli werd ge houden geeft de Indonesië Werk groep Leiden een brochure uit die de titel „Geen cent voor Su harto" meekreeg. In die brochure zijn de belangrijkste argumenten vóór stopzetting van de hulp aan Indonesië opgenomen. Belangstel lenden en andere geïnteresseer den kunnen het vlugschrift rai- son van één h'alfharde Hollandse gulden afhalen bü Han Brouwer, Schelpenkade 45. Wie te lui is om te lopen kan hem ook bestel len. Maar dat is duurder. Daar voor dient een rijksdaalder te worden gestort op giro 1703869 t.n.v. Ed van Sprundel, Burcht- steeg 2 A, Leiden, onder vermel ding van „Geen cent voor Su harto". Het clubhuis „De Klinker", Ber- lagestraat 2 in Leiden heeft grote behoefte aan bij voorkeur ka toenen kleding. Die wordt ge bruikt om met kinderen buiten landse klederdrachten te vervaar digen tijdens het jeugddorp in de weken van 12 tot 16 en 19 tot 23 juli. Men kan de kleding kwijt bij het clubhuis of bij de portier van de daarnaast gelegen speeltuin. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidscb Dagblad B.V. LEIDEN Een 53-jarige dronken automobilist uit Leiden heeft van ochtend bij het aanbreken van de dag een grote ravage in de Heren straat veroorzaakt. WASSENAAR Van het eerste blokje luxe-appartementen achter het kasteel Oud Wassenaar is dezer dagen het hoogste punt bereikt. De vijftien appartementen worden aan het eind van dit jaar of anders be gin volgend jaar opgeleverd. De an dere drie, eveneens elk vijftien wo ningen tellende blokken zijn telkens drie maanden later voor bewoning gereed. Met de bouw van het complex koopwoningen, dat na de bouwvak- vakantie officieel wordt gepresen teerd, is in de zomer van vorig jaar begonnen. De huizen worden gebouwd door Intervam m opdracht van de Mavob naar een ontwerp van het architectenbureau Verhagen, Luyt en de Jong uit Den Haag. Elk blokje telt zes bouwlagen. In de onderste zijn de bergingen en de (eigen) par- keerboxen gesitueerd. Elk van de vijf lagen erboven bestaa.t uit drie apartementen: één van dri& één van vier en één van vijf kamers. De blokjes worden met half onder de grond gelegen overdekte gangen, zogenaamde mollegangen, verbonden met kasteel Oud Wassenaar. De ap partementbewoners kunnen zo droog het kasteel bereiken, aJs ze gebruik willen maken van de maaltijdenser_ vice die van Oud Wassenaar uit wordt verzorgd. In een alleen voor Leiderdorp. Dag Under wijs winkel tel. 126325. Geopend Maatschappelijk Werk Leidse Rechtswinkel Koord-Studio Centrum voor intermenselijke t Sociale raadsvrouw cccLiit iu. ucuautti; u.uu Noord, van Hogendorpstraat dag 10.30—11.30 uur; Kooi, .t 49a. dinsdag 10.3011.30 u.; ir; Tulnstadwijk. Herengracht vnjaag 10.3011.80 UUT. Huize St. Maarten ln nood verkerende moeders, met kinderen. St. Jacobusgracht 1. tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Lelden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en ln het weekeinde). Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrij dag 9.00—10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwd# moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Me^. J.Schxama, maatschappelijk werk- Advocaften spreekuur Pieterskerkgracht 11. Iedere donder- Hoofdredacteux Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singe) L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Teletoon: 071—14494L Na bezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers t 0.55 In de lichtreclame van de Leidse Onderwijs Instellingen hebben drie tot dan toe kennelijk dakloze vogelgezinnen een onderkomen gevonden. Twee van hen bewonen een het derde paartje gaf de voorkeur aan de „S". Het is de eerste keer dat in de lichtreclame nesten zijn ontdekt de reclame werd vorig jaar aange bracht. Toen men een en ander wilde verplaatsen bleek dat er niet alleen nesten aanwezig waren, maar dat daarin zelfs wordt gebroed. By automatische overschrijving geen administratie- eD incasso kosten. OEGSTGEEST De oversteek plaats in het winkelcentrum „Lange Voort", waar een middenberm is aangebracht om het verkeer af te remmen maar waardoor fietsers in het gedrang komen, is gisteren uit voerig in ogenschouw genomen. Dit gebeurde door een verkeersdeskun- dige van de ANWB, de wethouder van openbare werken Thorn, adju dant van de rijkspolitie Dusing en de heer Dobbelaar. Conclusie: de middenberm moet versmald worden om de fietser ten opzichte van de passerende automobilist „meer lucht" te geven. Vooral de oudere fietser voelt zich onzeker bij achteropkomend ver keer. De huidige breedte van de middenberm is 3.10 m. Deze zal wor den teruggebracht tot ongeveer twee meter zodat de rijbanen van drie op 3.70 m komen. De commissie voor verkeer en vervoer ging hier gister avond al mee akkoord. De oversteek plaats bevindt zich echter in het „proefstadium" dat zich over het ge hele jaar '76 uitstrekt. Pas in januari 1977 zal men zich opnieuw op de situatie beraden. De oversteekplaats kruispunt Lan ge Voort-Abtspoelweg schijnt fiet sers in verwarring te brengen als zij oversteken richting zwembad en an dersom. Dit komt door het ontbreken van fietslantaarns op de midden berm. De commissie ging akkoord met het bijplaatsen van dergelijke lichten. Overigens werken de ver keerslichten ter plaatse alléén ge durende het tijdvak wanneer het zwembad „Poelmeer" geopend is. Bewoners van de Prinsenlaan heb ben een actie gehouden waaruit het verzoek resulteerde genoemde laan af te sluiten voor verkeer. De heer Kohlbeck noemde de /wijze' waarop men de actie had gevoerd „voorbeel dig". Desondanks werd het verzoek afgewezen omdat het verkeerstech nisch niet haalbaar bleek. De bewo ners worden hiervan in kennis ge steld. hen toegankelijk restaurant kunnen de bewoners de maaltijd gebruiken. Desgewenst kan de maaltijd ook in het appartement worden bezorgd. De stiohtingskosten van het com plex bedragen volgens een woord voerder van de Mavob ongeveer 23 miljoen gulden. De prijzen van de appartementen lopen uiteen van 295.000 gulden voor een driekamer- tot 560.000 gulden voor een vijf ka merappartement. Met de verkoop van de woningen is het makelaars kantoor Kimmel twee weken geleden begonnen. Mevrouw Saarloos. die de verkoop leidt, noemt de belangstel ling groot. De eerste woningen achter kas- gin volgend jaar opgeleverd dat jaar zal het hele complex teel Oud-Wassenaar zullen be- worden. Tegen het einde van klaar zijn. Totale kosten van het project: 23 miljoen. De Leidenaar reed bij de zelfbe- dieningszaak van Overdevest twee met kratten melk beladen wagentjes omver, waardoor een deel van het wegdek herschapen werd ln een zee van gebroken glas. De Gem. Reini gingsdienst heeft aan het opruimen ervan veel werk gehad. De dronken autobestuurder schampte in de He renstraat ook een geparkeerde wa gen. Even tevoren was hy op de hoek van de Vijf Meilaan en de Zoe- terwoudseweg tegen een lantaarn paal gereden. De man is door de politie aangehouden. Hem werd een blaastest afgenomen, die positief uit viel.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2