Twee 'lichte'' titels voor Njord Holland wint de Kaagweek Winst op Bosbaan voor gecombineerde acht en skiffeur Punt MAANDAG 5 JULI 1976 SPORT SPORT AMSTERDAM - Met de Slotwedstrijden en de Nationale Kampioenschappen voor lichte heren en junioren zijn - althans op nationaal niveau - de laatste krachtinspannin gen voor de roeiers geleverd. Drie dagen lang was de Bos baan in de ban van deze "alles of niets" wedstrijden, die voor de Leidse ploegen zeer goed verliepen. Zo behaalde Njord een nationaal kampioenschap door de overwinning met de roeiers van Orca in de acht en won skiffeur Harald Punt onbedreigd zijn race. Zowel de acht als de skiffeur zullen Van Rood en Van der Werf, startte begin volgende week voor uitzen- fel e a de leiding, gevolgd door ding naar de WK in Villach worden de Koninklijke-combi voorgedragen, hetgeen een uitgelr- derom teleurstellende TAC-acht. ten stemming tengevolge had. Niet Rond de 750 alleen zorgen de roeiers voor die Njord/Orca "opgaande lijn", i lyn besliste i goed doorge- ook wel eens gezegd worden, te vens toonde dit seizoen aan waar toe de technische commissie van de heren in goede samenwerking met de conditie-trainers van de "Spor thal" in staat is zijn. Zaterdag werd de finale in de ach ten verroeid. In die finale gingen de TAC-acht van Orca/Skadi/La- ga/Triton/Euros en de na de Ko- i dat mag zette tussensprint de race al. Frans Rood: "De eerste kilometer was de beste, de tussensprint gaf ons een krappe lengte voorsprong en die hebben de roeiers niet meer uit handen gegeven". De voor sprong kon door een te zware afstel ling in de laatste fase van de strijd niet meer worden vergroot, maar was al dik voldoende. De zege le verde Njord/Orca met Paulsen, ninklijke gevormde combinatie Mei, Hurkens, van Berkel (allen Or- Nereus/Proteus/Eres/Skadi Njord/Orca van start De Goey beslist volgende week LEIDEN - Telstar-middenvelder Leen de Goey is nog altijd niet rond met Sparta. De oud-ASC-speler zal pas volgende week beslissen welke clubs zijn voorkeur krijgt De Goey heeft behalve van Sparta ook aan biedingen van twee buitenlandse clubs op zak en gaat zich deze week bij die verenigingen oriënteren. Daarna valt zijn besluit. ca), Ebeling, Schaafsma, Klaassen, Louwerens en stuurman Dezentje (allen Njord) het Nederlands kam de Koninklijke favoriet pioenschap op. Een schitterende het sei- >rd vier, goede Louerens voor de uit de boot gevallen Ritzen, nog ver van de top in de vier zonder verwijderd. De te vreden coach van Rood nu: "de combinatie met de tweede-jaars roeiers van Orca was een schot in de roos. We zijn nu de snelste acht van Nederland. Half juli varen we de in ternationale wedstrijden in Ko penhagen en eind juli volgt het trainingskamp in Joegoslavië voor de Wereldkampieonschappen. Daar zullen wij vlammen". Fraaie zege De vier zonder stuurman, ook een nummer dat in Villach wordt ver roeid, leverde een fraaie zege op voor het Spaame-k wartet, dat op de Koninklijke ook al bewees de sterkste te zijn. Lang voeren het Spaame en Laga/Skadi boord aan boord, maar de ervaring van de Haarlemmers gaf in de eindfase de doorslag. Met een krappe boot lengte won Spaame in 6.40.70. La ga/Skadi werd in 6.42.65 tweede. Het derde internationaal belang rijke nummer de skif, werd op niet mis te verstane wijze gewonnen door Harald Punt. Met de tegen stand van Dooren (Aegir) en Lucaé- sen (Comelis Tromp) had hij niet de minste moeite en met een straat lengte voorsprong behaalde hij in 7.58.93 het Nederlands kampioen schap. Dooren werd tweede in 8.14.21, Tromp derde. Ook de senio ren moesten zich dit weekeinde waarmaken voor uitzending naar de Zeslandenwedstrijd in Macon. Die Leytheskiffeur Rob Robbers, die al aangewezen was, kampte met een inzinking en kon de finale niet winnen. Zijn clubgenoot Florijn, al eerder dit seizoen succesvol, be haalde daarentegen twee skifzeges. Resoluut De finale in de acht werd, naar ver wachting, een overwinning voor Njord. Vijfhonderd meter lang duurde de strijd met Aegir, maar daarna namen de Leidse roeiers re soluut de leiding. Halverwege de strijd bedroeg de voorsprong reeds een lengte die tot het einde toe werd behouden. De coaches Meeuwis en de Ruyter namen na afloop aan de uitzending verdiend te hebben: Roeiploegen WK-jeugd DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse ploegen voor de we reldkampioenschappen roeien voor junioren en lichte roeiers, zijn als volgt samen gesteld: junioren: skiff: Comelis Tromp en Ton Lucassen; vier met stuurman: vereniging: Jason: Roland Hameeteman, Arend-Jan Woltjer, Jan-Peter van Leeu wen, Jan-Herman Vervloet en Hein-Hubert Zillikens. dubbel-vier verenigingen: RIC/DDS/Het Spaarne: slag Dominic van Eeuwijk, Jos Bueller. Robert-Hein van Broekhuijsen en Boeg Mare Emke. Lichte roeiers: Skiff: Harald Punt vier zonder stuurman: vereni ging: Het Spaarne: Gë Schous, Hans Povel Erik Haverkate en Cees-Jan Kuyk. Acht: verenigingen: Njord/Orca: Paul Paulssen, Jaap van der Mei, Leo Ebe ling, Hans Klaassen, Peter van Berkel, Ewout Schaafsma, Jan-Willem- Louwerens, Erik Hurkens en Bart Deventje. De NjordlOrca-combinatie met Paulsen ,v.d, Mei, Hurkens, van Berkel, Ebeling, Schaafsma, Klaassen, Louwerens en (niet zichtbaar) stuurman Dezentje op weg naar het Nationale Kampioenschap. Vrij spel Joe Bugner wil terug - in de ring LONDEN - Joe Bugner. de En gelse profbokser, die een half jaar geleden afstand deed van zijn Europese titel in het zwaar gewicht en zich vervolgens te rugtrok uit de ring, wil een come-back maken. Andy Smith, de manager van Bugner, vertelde gisteren dat de bokser enkele dagen tevoren naar hem toe was gekomen met het verzoek een gevecht om de Europese titel tegen zijn land genoot Richard Dunn te arran geren. "Binnen drie weken heb ik Joe weer in de conditie voor een titelgevecht", aldus Smith. Promotor Harry Levene wil het gevecht Dunn-Bugner op 27 september in het Wembley- sladion laten plaats vinden. Bugner had Smith ook verteld dat hij zijn plannen om Enge land te verlaten door zal zetten. Bugner wil zich vestigen aan de Amerikaanse westkust. LEIDEN - Door formidabel zeilen heeft Holland zaterdag in de Re genboogklasse eindelijk weer eens (zij het onder protest) een overwinning op Friesland be haald, met 115'/2 tegen 164 3/4. Beide ploegen hebben de aanwe zige toeschouwers de tenen doen krullen. Het teamzeilen waar het de afgelopen dagen, voorname lijk bij de Hollanders, aan ont brak, werd zaterdag wel gede monstreerd. Beide ploegen lieten daarvan sterke staaltjes zien. Met een excellerende hoofdrolspeler Bouw Van Wijk demonstreerden de Hollanders niet alleen over in dividuele klasse te beschikken. De Friezen werden zaterdag op de Kagerplassen gewoon wegge varen, al werd Van Wijk gelijk bij de start al door Hettinga stilge legd. beroep gingen. De afwikkeling daarvan is op zijn vroegst pas aan het einde van dit jaar of het begin van volgend jaar te verwachten. Gelaten De Friese teamleider Jackie de Wilde liet de nederlaag, hoewel niet officieel, gelaten over zich heen gaan. "Ik moet toegeven dat ik dit niet van de Hollanders ver wacht had Vrijdag waren ze al enigszins teruggekomen, maar dit. Ze hebben op vandaag na ei genlek steeds als een stelletje in dividualisten gezeild. Van de laatste acht wedstrijden hebben we dan ook zeven maal gewon nen. Ondanks het feit dat Bon- nema het als invaller zeer goed gedaan heeft hebben we toch het gemis van Harry Amsterdam ge voeld, omdat juist hij bij zulk windstil weer zich op zijn best gaat voelen. De taktiek van ons was afgestemd op Bonnema. Het plan was om alles bijeen te hou den en uit die compacte massa Bonnema te lanceren. Op zater dag na is dat ook alle keren ge lukt". Einduitslagen open serie wed strij den Kaagweek: HOL LAND-FRIESLAND: 155,/s-164 3/4. 470: 1. Ros; 2. Heerema: 3. De Wit; Olympiégol: 1. Mik, 2. Hof, 3. Kraan. SPANKER: 1. Oranje. 2. Rietdijk, 3. Frankema. SCHAKEL: 1. Bulk. 2. Horsmeijer. 3. Sas. FLYING JUNIOR: 1. Hofland. 2. Jonker, 3. Duijsens, 420: 1. Valk Deventer, 3. Hulsker. CADET: 1. Adriaanse, 2. Van Leeuwen, 3. Van Beek. VALKEN: 1. Stomp, 2. Van Asselt, 3. Van der Baumen. SHARPIE: 1. Verkaik, 2. Levering- ton, 3. Van Wijk RANDMEER: 1. Van de Rijke, 2. Kamermans, 3. Van Kooten. REGENBOGEN: 1. Van Staveren, 2. Jager, 3. Van Wijk. 16M2: 1. Van der Kooij, 2. Könst, 3. Breur. LASER: 1. Wulffers, 2. Oosten- broek. 3. Van Dorp 2 Frombertg. Fromberg, Walla- PAMPUS: l.Frech, 2. De Ruyter, 3. De Wit. EUROPE. 1. Kroon, 2. Dokkum, 3. De Hollanders Metzelaar en De Goederen echter namen de kop om die de gehele wedstrijd niet meer af te staan. Daarachter vochten tien andere zeilers voor de derde en vierde plaats, een strijd die aanvankelijk in het voordeel van de Friezen leek uit te vallen. Na de tweede boei be gon Van Wijk echter aan zijn ge- Overigens had De Wilde, d vecht. Eerst tegen de Fries Het tinga. Beiden zeilden op de derde boei af, die over bakboord geno men moest worden. Hettinga be vond zich aan stuurboord van Van Wijk, die het vertikte om deze boei te nemen. Het gevolg was dat Hettinga moest oploe ven. Daardoor konden de Hol landers Van Asten De Groot en Kempeneers van van Van Wijk profiteren VRIJHEID 1. Vermeulen, 2. Van Wessem, 3. Vermaas. STERN A: 1. Dagelet, 2. Swart, 3. Nagel. SOLO A: 1. Van Vianen, 2. Van Helvert, 3. Van Grieken. VAURIEN: 1. Sepers, 2. Schaaf, 3. Schriel. DRAKEN: 1 Landeweer, 2. Frech, 3. Warners. JEUGDBOOT A 1. Mertens. 2. Wolters, 3. Thijssen. 12-VOETSJOLLEN A: 1. Van Wee- zenbeek, 2. Daniels, 3. Elshout. JEUGDBOOT B: 1. Slooter, 2. Van Beukers. STERN B: 1. Yntema,2. VanEijk,3. Peet. SOLO B: 1. Noordeloos. 2. Willem- sen, 3. Versluis en De Heus. 12-VOETSJOLLEN B: 1. Padden burg, 2. Van Leeuwen, 3. Van de Voort. OUD-JOLLENZEILERS: Afge last. CLUBKAMPIOENSCHAP: L. Mevr. Plantenga. WALTER OOMEN Ronald Bessems wereldkampioen bij wielerjeugd GOOIK - Ronald Bessems is giste ren in het Belgische Gooik wereld kampioen wielrennen op de weg geworden bij de junioren. De Ne derlander reed de 120 kilometer in drie uur en acht seconden. Bessems had met de Italiaan Donadio, die tweede werd, en de Tsjech Corous, die het brons binnenhaalde, een voorsprong van twee en een halve minuut opgebouwd op twee ach tervolgers. Swift-lid Jos Bongers eindigde met een achterstand van ruim zes minuten op de 54e plaats. Jan Krekels won zaterdag de profronde van Kruiningen. Tweede werd Jos Schippers, die honderd meter voor de finish werd inge haald na een vlucht van 75 kilome ter. Derde werd Harm Ottenbros. De Rus Alexander Averin won de ronde van Joegoslavië. Henk Lub- berding was in het eindklassement de beste Nederlander met de ze vende plaat,s. zijn tweede boot zijn schoonzoon Hettinga liet zeilen, de laatste wedstrijd liever in twee ronden en op het eind van de dag verzeild zien worden. Omdat zaterdag de wind steeds minder werd, was hij naderhand blij dat het verzoek niet was ingewilligd. "We hebben de laatste weken alle Nadat het drietal de boei had ge- rond gingen Van Wijk en Het tinga overstag. In het Norremeer begon toen de strijd tussen de twee teamleiders: De Wilde en Van Wijk. De Fries drukte Van Wijk het riet in, maar de aanvoer der van de Hollanders kwam toch voorbij zijn tegenstander en deed daarna hetzelfde. Daarbij raakte Van Wijk het tuig van De Wilde wat hem op disk walificatie kwam te staan. wedstrijden gewonnen. Aegir nog een trial varen omdat wij van daag op een betere boei lagen, maar dat is onzin. De voorsprong zowel op de Koninklijke als hier blijkt gewoon meer dan twee lengtes te zijn. Die Aegir-ploeg blijkt een ki lometer mee te kunnen, maar daama zie je ze niet meer". De nationale titelstrijd voor de ju nioren bleek van niet zo'n best ge halte. Op één uitzondering na. De vier met stuurman van Jason, vorig jaar ook al uitgezonden, was op Van w«k had «h,ar °?k no« permachtig en behoeft in Neder land voor niemand bang te zijn. Skiffeur Lucassen is ook in zijn veld een eenling en mag zich voor uitzending gereed houden. Van de dubbel vier combinatie Ric/Spaar- ne/DDS mag na enkele weken oe fening resultaat verwacht worden. De nationale jeugdkampioenen bij de meisjes in de dubbel vier, skif en dubbel twee maken grote kans Ne derland op de jeugd wereldkampioenschappen te ver tegenwoordigen. PIM VAN DOORN. protest voor De Wilde in petto. Dat werd gehonoreerd en ook De Wilde werd gediskwalificeerd. Van Wijk kon tevreden zijn, vooral omdat de posities van De Groot, Van Asten en Kempeneers niet waren aangetast door de Friezen. Na afloop dienden die zeilers wèl een protest in tegen het wedstrijdcomité. Van Asten, meenden zij, had nadat hij de fi nish was gepasseerd, nogmaals de finishlijn overschreden, toen hu terugkeerde naar de sociëteit. De protestcommissie verwierp dat, waarna de Friezen in hoger Hoe windstil het was geworden toonde Van Wijk, door tijdens de wedstrijd met een brandende kaars op zun roer te zeilen. Wan neer er wat wind kwam was hij de eerste die daarvan gebruik kon maken. Gisteren was het dan afgelopen met de open wedstrijden, üp het pro gramma stonden nog een puzzel- tocht, een vossejacht, éénmans- wedstrijden en een nachtwed- strud. Hoofdschotel was de strijd om het clubkampioenschap, ver zeild in 12-voetsjollen, waaraan de besten van de Oefenwedstrij den, de Voor- en de Nakaag deel namen. Het clubkampioenschap, de Van Altenawisseltrofee, werd in de wacht gesleept door me vrouw Plantenga. Overigens was deze dag vol festivi teiten bijna afgelast. Zaterdag morgen vroeg brak er op het dak van de sociëteit brand uit. Dank zij de snelle en georganiseerde hulp van een aantal leden kon het vuur snel worden geblust. Er wa- echter een aantel heden die KOPENHAGEN - Voorafgegaan door een korps tamboers loopt een groep van 60 Deense officieren door de straten vgn Kopenhagen, op weg naar het 622 kilometer verder gelegen Nijmegen waar de officieren 20 juli aanstaande zullen starten voor de Vierdaagse. meenden van de consternatie ge bruik te moeten maken, door e aantal dingen te stelen Het u Meckine weer MONTREAL - Louise Bolduc tij dens de generale repetitie in Montreal waar zij op 17 juli de Olympische fakkel het stadion binnen zal brengen. leiding aan MANILLA - Gisteren zijn in het in terzonaal schaaktoernooi van Ma nilla de afgebroken partijen uit de dertiende, veertiende en vijftiende ronde uitgespeeld. De Braziliaan Henrique Mee king boekte een re sultaat van 1,5 punten uit twee par- tuen. Hu versloeg Uhlmann, maar kwam tegen de Canadees Biyiasas niet verder dan remise. Mecking heeft nu de leiding na vijftien ron den met 11.5 punten, achterstond Tsjech Vlastimil Hort heeft een adhterstand van een half punt. De Rus T^jeskovsky werkte zich om hoog door twee afgebroken par tijen tot winst te voeren. Hij deelt nu de derde positie met zijn land genoot Poloegajevski. Beiden heb ben 10 punten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11