„Waar komt bouwlocatie in regio agenda Julianastraat straks Julianalaan? Fiets en groen in verdrukking? Opslag van munitie tegengaan Spaans-Nederlands duo Miss Laura "76 PAGINA STAD EN RAND VRIJDAG 2 JULI 1976 Leiderdorp tot Gruijters: Leiderdorpse post raak in Leiden bezorgd LEIDERDORP De sie straatnaamgeving, die in Lei derdorp al zo'n dertien jaar ope reert. zal burgemeester en wet houders adviseren een enquête in ■te stellen onder bewoners van de Julianastraat om na te gaan of men de straatnaam wil laten ver anderen in Julianalaan. Een ver zoek daartoe was binnengekomen van de Vereniging van Flateige naren Flatgebouw Julianastraat en gisteravond werd dat door de commissie, die onder voorzitter schap staat van burgemeester Van der Have. behandeld. Overige leden van de commissie zijn prof. ar. D. J. Roorda (algemene ge schiedenis) en de heren Oostercm en Wiirzer, terwijl een vierde man op komst is. De reden om de Julianastraat te herdopen in Ju lianalaan is volgens woordvoerder Keyser gelegen in het feit dat de plantsoenendienst inmiddels fraaie bomen in de straat heeft gepland en dat de naam Juliana laan nu beter gepast is. Een an dere, niet minder belangrijke re den was dat de post nogal eens verkeerd werd bezorgd doordat de straat werd verward met de Ju lianastraat in Leiden. .,Als post voor ons in de Leidse Juliana,- straat bezorgd wordt komt die nooit meer bij ons terecht, dat is de voornaamste reden", aldus de heer Keyser. De commissie was voor dat argument evenwel niet zo gevoelig, maar besloot toch tot een enquête te adviseren waarbij met name ook de mening van de bewoners van eengezinswoningen zal worden gepolst. Dwarswe'tering De commissie behandelde ook de naamgeving van een aan te leggen pad langs de Dwarswete- ring van de Provinciale Weg 6 naar Alberts Corner. Dit pad zou de molens in de Zijllaan- en Meijepolder en de Munnikken- polder met elkaar moeten ver binden. Suggesties voor de naam waren „Coachpad" en „Recreatie pad". De laatste naam werd als zijnde te betuttelend van de hand gewezen. Coachpad werd trou wens ook niet in orde bevonden. Uiteindelijk werd besloten B en W adviseren het pad Molenkade te noemen. Mocht uit de archie ven blijken dat het pad al Dwars, wateringkade heet, zoals werd ge suggereerd, dan zou die naam gehandhaafd moeten worden. Overigens komt de commissie binnenkort weer bijeen om zich te beraden over de naamgeving van het winkelgedeelte in het be stemmingsplan Winkelhof. LEIDERDORP „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de discussie in het kader van de verstedelijkingsnota en de pro vinciale nota alternatieven en va rianten voorlopig geen duidelijk zicht geeft op de nieuwe bouw locatie in de regio Leiden, aldus het Leiderdorpse college vonmor- gen tijdens een gesprek met mi nister J. P. A. Gruijters van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning. Men stelde daarbij overigens dat het in het kader van een even wichtige afbouw van het dorp niet mogelijk is na het realiseren vap de uitbreidingsplannen „De Hoven" nog grote aantallen woningen te bouwen. Het college zei dat het tot de on mogelijkheden behoort te zorgn voor een deel van de woningbouw ter op vang van de woningnood in Zoeter- woude. Men meent noch te kunnen voorzien in woningen voor hen die werken in het industriegebied „De Grote Polder" noch de aanvraag van Heineken voor tweehonderd wonin gen te kunnen honoreren. Men stel de zich op het standpunt dat voor die woningproblemen een regionale oplossing gezocht zal moeten worden. Minister Gruijters wilde vanmor gen overigens geen uitspraken doen over een eventuele bouwlocatie of groeikern in de Leidse regio: „De hele zaak zit nu in de inspraak en straks, in de kamerdebatten, zal ik wel nader op de problematiek in gaan. „Leiderdorp moet voorlopig maar deelnemen aan de inspraak procedure". De hele gang van zaken wordt rond 1985 urgent, wanneer Leiderdorp en Leiden alle beschik bare uitbreidingsruimte zullen heb ben volgebouwd;^ Van Leeuwenpark Het Leiderdorpse college vroeg tij dens het anderhalf uur durende ge sprek met de minister verder nog om aandacht voor de problemen in het Van Leeuwenpark. Architect van der Sterre heeft voor de buurt een re- novatieplan opgesteld, wat echter neerkomt op een kostprijs van ruim 83.000 gulden per woning. Dat maakt renovatie tot een onhaalbare kaart, met als onmiddellijk gevolg dat de woningen dreigen te moeten worden afgebroken. Eventuele nieuwbouw zal overigens in dezelfde stijl worden ge realiseerd. Men attendeerde de be windsman verder op de sdnering van het Doeskwartier. Ook de bouw poli tiebureau kwam in het gesprek, dat zich helemaal richtte op knelpunten in de woningbouw in Leiderdorp, aan de orde. Het college wees er op dat gezien de urgentie van de situatie spoedige realisering van nieuw bouw gewenst is. Het politiebureau is nu gehuisvest in een woonhuis aan de Acacialaan, dat echter voor de grootte van de Leiderdorpse rijks- politiegroep veel te klein is. Grond voor de nieuwbouw is al gereser veerd aan de door te trekken Simon Smitweg, waar ook een nieuwe brandweergarage gerealiseerd zal Tenslotte vroeg het college aan- daoht voor de problemen rond de huisvesting van buitenlandse werk nemers in Leiderdorp. WASSENAAR B en W van deelde een en ander gistervond Wassenaar willen dat de opslag van in de vergadering van de munitie aan de Maaldrift zoveel technische diensten. In die mogelijk wordt tegengegaan. Men zal daarom ook niet ingaan op het ver zoek van de eerst aanwezend inge nieur ovrste Snjjdewind om in het bestemmingsplan Ter Weer gevaren zones aan te brengen. Het college van uitbreiding van de munitie opslag inhoudt. Overigens is tot op heden nog niet bekend hoeveel mu- sie werden alle bezwaarschriften te- nitie en welk soort is opgeslagen in gen het bestemmingsplan Ter Weer het mobilisatie-pakhuis aan de Maal- waaronder dat van overste Snij- drift. De Wassenaarse raad zal zich dewind behandelt. B en W stellen naar alle waarschijnlijkheid in zich op het standpunt dat de inbouw augustus of september uitspreken van de gevarenzones de mogelijkheid over het bestemmingsplan en daar mee over de munitie-opslag. Waf door de een „hakhout en kwijnende aanplant" loordt genoemd (de gemeen te) wordt door de ander (de Werkgroep Milieubeheer c.s.) ervaren als een onmisbaar stuk groen Oegstgeest: de bomenrij langs de Rhijn- geestweg, die ten prooi dreigt te vallen aan het busbanen- project. OEGSTGEEST Het plan tot re constructie van de Rhijnzichtweg, Leidse Buurt en Geversstraat ver groot de mogelijkheden voor bus en auto en verkleint de mogelijkheden voor de fietsers, terwijl fraaie bomen moeten verdwijnen ten behoeve van onnodige wegverbreding. Dit is het commentaar van de Werkgroep Mi lieubeheer aan de Leidse universiteit, de Werkgroep Fiets-E.N.W.B. en de Vereniging Milieudefensie Kern groep Leiden e.o. op het busbanen- project in Oegstgeest, dat uitgevoerd wordt in het kader van het experi menteerproject „Leidse Baan". De actiegroepen wijzen er op dat. wanneer het reconstructieplan straks wordt uitgevoerd, het autoverkeer vanaf de Rhijnzichtweg eerst meer kans krijgt de route rijksweg-Ples- manlaan te nemen, vervolgens toch op het kruispunt Leidse Buurt de mogelijkheid van twee rijstroken naar drie rijstroken ziet opgevoerd en dan samen met het busverkeer door de tweestrookstunnel van het Rijnsburgerviaduct (bij het station in Leiden) afgewikkeld wordt. Vol gens de actiegroepen is bevordering van het openbaar vervoer het doel van het busbanenproject alleen zinvol en mogelijk bij gelijktijdige beperking van het autoverkeer, het geen kan geschieden door de bus in het bestaande wegprofiel meer ruim te te geven. Onaanvaardbaar De actiegroepen vinden dat de bussen op het wegvak Rhijnzicht weg (vanaf nummer 101) tot het viaduct van rijksweg 44 door middel van 'n voorstraat-regeling geen ver traging mogen oplopen. Het door gaande autoverkeer moet, aldus de Burgerlijke stand i S. H. Brand- ALPHEN AAN DEN RIJN Ro sa rio Navorro y Morenata en Ina Verkerk mogen zich allebei Miss Laura 1976 noemen. Deze verrassing had de jury van de missverkiezingen voor de voorzitter van dit jaarlijkse fietsspectakel, de heer Groenhart, in petto. Hetgeen hem danig in verlegenheid Burggravenlaan berijdbaar LEIDEN Automobilisten kunnen voorlopig weer gebruik maken van de Burggravenlaan. Beide rybanen zijn namelijk gedurende de periode van de bouwvakvakantie voor alle verkeer opengesteld. Na de bouwvak- vakantie zullen de asfalteringswerk- zaamheden worden hervat. bracht. „Er is maar één bos bloe men", stamelde de Lauravoorzitter. Maar de jury zorgde voor opluchting door een tweede bos te voorschijn te Rosario (23) is de enige Spaanse deelneemster onder de Laurianen. Het toeval wil dat zij een schoon zuster is van Annie NavarroKoren, een dochter van de iedereen bekende Laurasecretaris, en, jawel. Miss Lau ra 1962. Ina Verkerk (18) vindt de verkiezing vooral leuk voor de ploeg waarin zij meerijdt, een dansschool- ploeg. En dansen kan ze. Dat bewees de Alphense tijdens een walsje met de heer Koren, die de grootste moeite had haar bij te benen. De Laura beleefde gisteren de der de fietsdag. Vandaag moesten de deelnemers de laatste kilometers op de pedalen afleggen. (88) man; L. G. Borsboom (2 Va mnd.j d. van B. Borsboom en C. T. H. Smakman (32), A. M. Swint; GETROUWD M. E. R. Vreedzaam er burg; A. G. Slats en C. P. M. Bek ken; W. M. Bodrij en J. Hockx; A. J. Hage en H. ten Brink. Autospiegels vernield LEIDEN Van veertien op de Jan van Houtkade en van acht op de Zoeterwoudsesingel geparkeerde auto's zijn in de afgelopen nacht de buitenspiegels vernield. De dader, een 27-jarige Leidse student, is vanoch tend daar de politie aangehouden. Hij verkeerde onder invloed van sterke drank. VRIJDAG Herenstraat 45 (gebouw Staalwük) Jeugdsocieteit „Time". 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28. open- soosavond Ten Katestraat (speeltuingebou dorp. informatieavond Baha'i-gemei chap. 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19. club Bejaardensociëteit „Humanitas", 2.00- 4.30 uur nam. Pred. Hendrikplantsoen 25. Leider schap. 8.15 i staanden, weduwen en weduwn Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 u. v.m. tot 6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- W. de Zwijgerlaan. Koningskerk, ruil- avond. 7.30—10 "uur nam. Stadsgehoorzaal. Promconcert Ge westelijk Orkest, m.m.v Louis v. Dijk, Gerard Cox en Frans Halsema, 8.15 u. Marekerk. orgelconcert Michael Mur ray. 8.15 uur nam. 7ATF.RDAG De Burcht, antiekmarkt. 9.30 uur ZONDAG actiegroepen, gestimuleerd worden de route rijksweg 44Plesmanlaan te kiezen, waardoor het op de krui sing Leidse Buurt rustiger zal wor den. De actiegroepen vinden het on aanvaardbaar dat het wegprofiel van de Leidse Buurt veel breder zal wor den, aangezien dit ten ko9te zal gaan van het karakter van de weg, het woongenot en een fraai stuk groen Oegstgeest. De verbreding geeft vooral meer mogelijkheden aan het autoverkeer, terwijl er fietsmogelijk- heden worden afgesloten, aldus de actiegroepen. Ze noemen het „rond uit verbijsterend" dat de bomenhaag langs de Rhijnzichtweg door de ge meente wordt gekwalificeerd als „het ter plaatse aanwezige hakhout en de oude kwijnende en ten dele reeds dode aanplant". De actiegroepen dringen met klem aan op behoud van de bomen op het terrein van de R.K. kerk. Ruimtewinst De actiegroepen pleiten voor een andere indeling van de Rhijnzicht weg. met een totale breedte van veertien meter en niet zeventien meter, zoals de gemeentelijke plan nen aangeven. Deze ruimtewinst is mogelijk door de volgende maatrege len en overwegingen. een smallere middenberm; de rijstrook rechtdoor naar Lei den is met een der andere rijstroken te combineren; de busstrook aan de noordzijde is niet nodig: hetzelfde geldt voor de aanleg van parkeerstroken bij de Leidse. Buurt: inryverboden voor fietsers en bromfietsers geven de auto's alleen maar nog meer ruimte. Antonius Clubhuis, dansen, 811 u. Geversstraat 65. Oegstgeest. socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 91 uur nam. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 u. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan. bejaardensoos Zuid-West, 2.30 Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 u. v.m. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- wegkwartier, binnenstad tot Cityring en Groenoord)J. Rijnders G. Brandt- straat 29. tel. 760947; Wijk II (Kooi en Merenwijk) R. van Leeuwen, van 10—18 uur Zijldonk 38. tel. 146210. na 18 uur tel. 140734; wyk III (Waard. Professoren wijk en Tulnstadwijk)F. wegkwartlerJ tijkadres Merelstraat 184a. tel. 891037 (za. en zo. spreekuur v. 12.3013 u.). Oes«.tgee«.t D. Held. Marelaan 36, tel. 152255 i Dam, Pales- F. Walenkamp. Dorps- Apötheken Apotheek Tot Hulp der Menschheid. geestse Apotheek. Wilhelminapark Wijkverpleging Interkruls, Middelweg 38. <>rp Gezondheidszorg Lei verlening. tel 2141, Vriend. Friezen- horst 23. Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die in moeilijkheden ver keren. Bereikbaar van half acht 's av. tot 8 uur 's morg. en tijdens het week end doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. ZEEPSOP MET SPIRITUS LEIDERDORP Door de extreme droogte van de laatste weken is er een explosie van ongedierte" aan de gang om de ligusterheg gen. struiken en het andere ge boomte in de Leiderdorpse dre ven aan te tasten. De blaadjes worden van bruin tot gitzwart en vallen af. Ongeruste beivoiiers belden gemeentewerken van Lei derdorp om advies. Zij kregen te horen dat tegen het optreden van de zwarte bonenluis en de groene perkluis en ander ongedierte vol staan kan worden met chemische middelen die in de handel te koop zijn. Wil men echter geen chemi sche middelen gebruiken dan kan een mengsel van zacht zeepsop met water en een flinke scheut spiritus uit een plantenspuit heel goed werk doen. Het spuiten met dit mengsel kan men het beste te gen de avond doen. Ook veel sproeien kan bomenleedvoor komen. aldus de rooordvoerder van gemeentewerken. WATER GEVEN Een abonnee heeft ons gebeld met de mededeling dat de bomen en struiken het moeilijk hebben in deze warme dagen. Daar heeft hij gelijk in. En daarom moeten wij de handen uit de mouwen ste ken. vrienden. Teilen met water dienen wij aan te rukken om het gemeen groen, daar waar het ver dorrend staat te snakken naar een stukje vochtigheid, te voeden. Het is warm en droog vrienden. De man een boom en een gieter om de drie dagen. Komaan, laat ons kennen als een volk dat het groen beminnenw il. REDDEN De Leidse Reddingsbrigade oefent vanavand voor het laatst en gaat vervolgens met vakantie. Oefening baart kunst en hoe beter de kunst hoe meer er geoefend moet wor den. Ergo: de reddingsbrigade kan en mag niet met vakantie. Maar dit terzijde. Vanavond dus voor het laatst: ouders van jeugleden kunnen op vertoon van een geldig toegangsbewijs met hun kinderen meezwemmen. In de Overdekte. De zeeprestatietocht is op zaterdag 17 juli in Katwijk. De tocht wordt gehouden in zeewater. Vervuild of niet vervuild, de tocht gaat door. MUZIEK Een muziekbericht. De muziek vereniging Excelsior te Wassenaar maakt vanavond een rondgang door het dorp in het licht van de inzamelingsactie voor nieuwe uni formen en instrumenten. Het korps bestaat ook nog 75 jaar. Er zullen steunbonnen en loten voor een grootscheepse loterij worden verkocht. De rondgang, die het karakter van een luidruchtig spektakelstuk schijnt te krijgen, begint op de Luifelbaan. Het gaat trouwens een gewoonte worden van Excelsior, die rondgangen, zo deelt men ons van vertrouwelijke zijde mede. Waakt daarvoor, vrienden. Met name in de maan den juli en augustus. De zonne stralen beuken al hard genoeg. HAVANNA'S Ditmaal geen voor de gemeente Voorschoten, Maar wel een waarschuwing c.q. attentie. De wilde havanna, zo lieten wij vorig jaar trouwens al weten, is de naam van een mid delgrote sigaar, die is afgeleid van de hoofdstad der Cubanen: San Christobal de la Habana. Ze zijn verkrijgbaar in dozen van tien en kisten van 25 tot en met 50. Laten we de eerste zen ding beschouwen als een experi ment en dus beginnen met een doosje van tien. Voorschoten zij gewaarschuwd: de voorlichting omtrent havanna's kent een eind en dat geldt evenzeer voor de be richtgeving met betrekking tot het wel in de gemeente V. Wij zijn tenslotte ook m LOPEN De atletiekvereniging De Bata ven het leidt reeds tot ver moeidheid wanneer men dit leest organiseert met de viering van de feesten in Warmond a.s. za terdag een stratenloop in de En depoel I over een afstand van vijf kilometer. Men kan zich daarvoor inschrijven van 13.00 uur af tot 1.00 uur bij de sport hal De Klimop. De start waar bij dus al deze sportieve lopers het badend zweet vrijvrijwillig te gemoet treden is om 14.30 uur. Het inschrijfgeld ja vrienden, men verlangd daarvoor betaald te worden bedraagt 3 gulden per persoon en voor jeugdigen tot en met veertien jaar 2 gulden. De fieren onder u die de eind streep halen, krijgen een vaantje. FIETSEN ten waarom feest men daar eigenlijk? Zondag 4 juli door mooi Zuid-Holland. Wij weten allen, dat Zuid-Holand niet mooi is. In schrijfgeld 50 cent tussen 9 en 12 uur te voldoen in het park Groot Leerust. Ook hier worden de doorzetters uitgerust met een vaantje. Meldt u aan, vrienden. Fietsen is gezond en alleen op deze manier kan onze collectieve mentaliteit veranderen teneinde het stinkende automonster te li quideren. Op den duur kunnen alleen wij dan nog rustig in onze boliede rondtoeren. GELDERSE VALLEI Onze correspondent achter de Gelderse vallei meldt ons dat de toerkaravaan nog niet voorbij is getrokken. Ook in die dreven is het warm en droog, zo meldt ons ons onze correspondent, die bouwvakker zijnde morgen met vakantie gaat in Eibergen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V, Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers t 0.55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2