Nastase en Borg als kinderen zo blij niet hun finaleplaatsen Achterstand Hollanders gegroeid Betty en Billie in finale damesdubbel Har Meyer ook in Leidse Hout weer bij laatste acht INDELING VAN GOUDS/LEIDSE COMPETITIE Ed Fallaux en Van der Berg naar DOCOS Wimbledon winnen is ook voor rijke profs een droom VERSCHIL MET FRIES REGENBOOGTEAM NU 12 PUNTEN UITSLAGEN WIMBLEDON VRIJDAG 2 JULI 1976 PAGINA 15 Björn Borg: ondanks injecties r LONDEN Betty Stöve heeft zich gisteren in het damesdubbel in de finale geplaatst samen met de Amerikaanse Billie Jean King, die als ook de eindstrijd zegevierend wordt afgesloten haar twintigste Wimbledon-titel kan begroeten. Onze landgenote en Billie King zegevierden met 64, 63 over de Engelsen Lesley Charles en Sue Mappin. Billie King, die het laatste jaar alleen nog in het dubbelspel uitkomt, speelde overigens geen erg sterke partij. Het was vooral aan het gedegen spel van Betty te danken dat de zege met twee sets kon worden veroverd. In de finale komen Betty en Billie King tegenover Chris Evert—Martina Mavratilova (VSTsjecho-Slowakije^ te staan. Direct na het damesdubbel moest Betty Stöve samen met de Zuidafri kaan Frew McMilland in het gemengd dubbel aantreden tegen Vijay Amritraj—Kathy May (India-VS), die weinig hadden in te brengen: twee maal 6—1. Daarmee zijn Betty en haar partner aangeland in de halve finale. In het jeugdtoernooi werd het Nederlandse meisje Ineke Korsten uitgeschakeld door de sterke Tsjechische Mariskova met tweemaal 63. LEIDEN Nu in alle onderdelen van het tennistoernooi van de Leid se Hout enkele ronden gespeeld zijn, zijn er duidelijk een paar kansheb bers voor de finaleplaatsen. In het herenenkelspel B probeerde de op Sassenheim verslagen Ronald Blommendaal zijn vorm te herwin nen. Hij gaf door goed tennis zijn tegenstander E. Wong Chung weinig kans op een overwinning. Alhoewel de Surinaamse tennistrainer door goed en snel loopwerk probeerde de schade zo gering mogelijk te houden Voor de geïntegreerde afdelings voetbalcompetitie Gouda Leiden 1976—1977 is de volgende voorlopige indeling vastgesteld. Ie klasse B Alphense Boys; Alphia; Ammerstol; Bergambacht; Gouderak; K.R.V.; Leidse Boys; Nieuwerkerk; Oranje Groen; Schoonhoven; Stolwijk; Stompwijkse Boys; V.T.L.; War- munda. Ie klasse B Esto; Floreant; Kickers '69; Meer burg; Nicolaas Boys; R.V.C. '33; S.J.Z.; Soccer Boys; Unltas Leiden; V.N.A.; V.N.L.; V.V.O.A.; Weteringse Boys; Z.L.C. De competitie zal aanvangen op zondag 5 september. LEIDEN De tafeltennissers Ed Fallaux en Ed van der Berg zullen in heet volgende seizoen de kleuren gaan verdedigen van de Leidse ta feltennisclub DOCOS. Dit heeft de Leidse vereniging gisteren, een dag na het verstrijken van de overschrij vingstermijn bekendgemaakt. Ed Fal laux speelde het afgelopen seizoen nog voor Scylla en Ed van der Berg kwam uit voor NMB in Amstelveen. DOCOS, dat momenteel een plaats bezet in de overgangsklasse hoopt met het aantrekken (er is geen geld in het spel) van deze twee krachten een positie te kunnen veroveren in de promotie-hoofdklasse en denkt tevens aan een kandidatuur voor de hoofd klasse. Ook de Jeugdafdeling is met het aantrekken van enkele spelertjes versterkt. LONDEN Ilie Nastase stalk de arm in triomf omhoog in de richting van zijn Belgische vrouw Dominique, een voormalig mannequin, nadat hij zijn racket op roekeloze wijze had weggeslingerd over de verschroeide grasmat. Op deze wijze begroette de gitzwarte tennismagiër uit Roemenië zijn finaleplaats in het enkelspel. De man die veel rijker is dan de president van zijn land en kortge leden in de Challenge-serie van WCT in Haioai nog 180.000 dollar oftewel viereneenhalve ton aan Nederlands geld opstreek, was als een liind zo blij dat hij eindelijk eens de eindstrijd van dit befaamde we- reldtoernooi had bereikt. Door Piet Kienhi: waar veel op de aanval, maar was in ae verste verte niet opgewassen tegen de ontwrichtende variatie van de clowneske Roemeen, die deze middag echter bloedserieus zijn sport bedreef. Ramirez was in dit duel de uitge sproken underdog, die zich in hoofd zaak zo goed mogelijk verdedigde te gen kamperen tientallen enthousiaste gen zijn begenadigde tegenstander. tennis-fans op het harde beton de poort om te trachten alsnog een later week plotseling staanplaatsje voor de finales in de Een paar de droefgeestigheid en de ondoorgron- gloeiende delijkheid van het overtollig behaar- Zowel Nastasa als Borg traden met de gezicht van de Zweed Björn Borg een schone lei de eindstrijd binnen, toen hij de laatste backhand recht- Dit wil zeggen dat beiden geen set door langs Roscoe Tanner had ge- in de vorige zes partijen behoefden jaagd, hetgeen de andere halve eind- af te geven. Nastasa (29) rekende gis- strijd besliste. Het twintigjarige teren met de 23-jarige Mexicaan Zweedse idool, die nooit enige emotie Raoel Ramirez af met 6—2, 9—7, 6—3 laat blijken, juichte en wierp beide en Borg had tegen de ..killer" van armen in de lucht. Borg,( die ondanks Jimmy Connors niet meer nodig dan hand-cross. In het begin zijn jeugd al tonnen op zijn spaar- 4, 9—8 6—4. Het duel tussen Nas- de set had Je echter bankboekje heeft staan en reeksen tasa en Ramirez was een stuk spec- grote titels heeft verzameld had zich- taculairder dan dat tussen Borg en zelf door een ernstige spierblessure Tanner, omdat Nastase nu eenmaal r.iet van verder spelen laten afhou- een geweldige artiest is en Ramirez den. Hij ging de laatste dagen steeds eveneens van wanten weet. En in de met injecties de baan op en bevroor partijen van Nastasa gebeurt altijd tijdens het spel met een spray tel- wel wat buitennissigs, zoals ook deze kens de pijnlijke plek, ook deze mid- middag. Bij Borg-Tanner was het in dag, want Wimbledon winnen is zelfs hoofdzaak hard hitten, zakelijk snel de droom van de meest gefortuneer- spel van bulgen of barsten, de prof. Het was overigens al vrij snel dui- Nastasa en Borg dus zaterdag in de delijk wie bdj de partij Nastasa-Ra- finale: dat kan tennis van de boven- minrez als winnaar uit de bus zou ste plank geven, de prijzen in de komen. De Mexicaan speelde welis- het verloren terrein terug (3—3), Nastase serveerde sterk j turns op de service waren veelal rechtstreekse punten. Op de dwarre lende topspin-drives doken voor het net op Ramirez neer, die meestal nog wel een of andere volleys terugkreeg, maar dan dikwijls kansloos werd ont wapend. In de eerste set was een doorbraak voor Nastase (na 21) voldoende. Hij deed dat met enkele backhand- scherp gesneden back n de twee de poppen het dansen toen de Roemeen zich nogal onnodig opwond over een van de vele fotografen langs de kant. Hij verspeelde zijn opslag en sprak de plaatjesschieter bestraffend toe. De scheidsrechter kwam even later zelf van de stoel af om de fotografen tot stilte tijdens de rally's te manen, van werke gelegenheid Nastase gebruik maakte om een van hen met een handdoek in het gezicht te slaan. Enfin, de strijd werd voortgezet en achtmaal deuce veroverde Nastase Nastase: wel lastig, toch een groot tennisser. waarna hij opnieuw na 44 in gevaar kwam, maar onder meer met een vol ley languit op de grond en schit terend katachtige volley-duels de zaak weer rechtzette. Vier setpunten kreeg hij al na 6—5, maar met prach tige volley's stelde Ramirez het von nis nog even uit, doch met 97 moest hij toch zwichten voor de grandioze passerslagen van de Roemeen, die vuisten balde toen hij ook deze set binnenbad. En een dergelijke ont lading aan zijn tegenstander ontruk te. Hij deed dat onder meer met een een formidabel duikende lob op de achterlijn en een geweldig schot" met de forehand recht langs de lijn. Een matchpunt bij 5—2 kon Ramirez nog ongedaan maken, maar de neder laag kwam onafwendbaar bij 6—3. F.en donderdend applaus was het ver diende loon voor de Roemeen, want daar zijn trouwens alle profs het over eens hij is dan misschien een lastige, maar ongetwijfeld een groot tennisser. Petje af overigens ook voor de jon ge Björn Borg, die een half uur vcor de wedstrijd opnieuw twee injecties kreeg om de pijn te stillen en niet temin de hard slaande Rosooce Tan ner afstopte in straight sets. De Ame rikaan heeft zich tegen het verwoes tende topspin-spel en de flitsende tweehandige backhand van de Zweed tot het uiterste verzet. Maar twee doorbraken en een tie-break waren voor Borg genoeg om ook deze zware hindernis te nemen. Tanner verspeel de op dramatische wijze de lange tweede set in de tie-break. Borg speelde hem een hoge bal terug in de buurt van de achterlijn. Tanner moest opzij stappen, maar kreeg de bal op zijn voet en daarmee was de "sudden death" met 7—2 beslist. In die derde set is Borg na 33 met 15—40 nog even in gevaar ge weest, maar herstelde ook dit met scherpe, harde service-slagen en na 5—4 ging hij recht door de opslag van Tanner naar de verdiende zege. was tegen het scherpe plaatsen van Blommendaal niets te beginnen. 6—1, 6—1. Ook op de Leidse Hout is het weer opvallend dat de tennissende dokter Har Meyer er in geslaagd is zich bij de laatste acht spelers van het herenenkel B te plaatsen. Har Meyer gaf de vrij lusteloos tennasen- de Bub v. d. Zee geen enkele kans: 61, 64. Verder won in het heren enkel B Jan de Groot met 6—2, 2—6, 64 van Rob Stam; Jan Haasnoot won van R. Simons met 6—2, 6—2 en B. Witte veen versloeg R. Loos met 6—2, 6—1. In het herendubbelspel B rekende de dubbel Koemans /Madera af met de Roomburgers Crépin/Wielsma. De soms voor vuurwerk zorgende Crépin en Wielsma Weken niet opgewassen tegen Koemans/Madera en verloren met 62, 63. Vrij verrassend was de uitschakeling van het duo Grim- bergen/Stokkermans die als eersten geplaatst waren in de herendubbel C. De heren Bijleveld/Verdegaal hadden geen problemen met deze eerste geplaatsten: 6—3, 6—2. Overige uitslagen: Herendubbel B: S. Ruysenaars/T. Crelygton—B. Witteveen/B. Witte- veen 6—3, 6—2; H. Meyer/C. Koole E. de Boer/B. Ploos van Amstel 6—3, 6—1. Herenenkel C: C. DuyndamR. Hins 6—3, 6—4; R. Simons—H. Ha zenberg 63, 62; M. van Hage J. Wielsma 6—0, 6—2; J. Wolters— W. Spierdijk 6—3, 6—1. Damesenkel C: E. Wilhelm-Ken- gen—A. S. Veenstra 7—6, 1—6, 6—1. Veteranen enkelspel: B. Modder man—P. van Paridon 6—4, 7—5. Veteranen dubbelspel: Van Pari don/Rodenburg—De Groot/Keme- ling 6—4, 2-6. 6—4. PAUL VAN STRAATEN. LEIDEN De Hollanders hebben gisteren getracht iets van hun opge lopen achterstand in de teamwed strijd in de Regenboogklasse tegen Friesland weg te werken. Dat is niet gelukt. Met één kwart punt werden zij verslagen, zodat het verschil na twee dagen Kaagweek 12 punten is geworden 7183. Ondanks goed zei len van de Hollanders De Groot en Van Wijk die de gehele wedstrijd koploper Bonnema van het Fries team probeerden te belagen lukte het beiden niet om de Fries de uiteinde lijke zege te ontnemen. Bonnema had een goede start. Hij vertrok als eer ste, rondde als eerste de eerste boei en gon zonder enige tegenstand van betekenis als overwinnaar eindigen. De enige die hem nog enigszins bedreigde was de Hollander Van Wijk. die. na de over winning van woensdag, het verschrik kelijk grote gat tussen Bonnema en De Groot in de laatste ronde over brugde. maar niet verder dan een derde plaats kwam. Behalve het kleur rijke spel, dat ontstaat als de zeilers gebruik maken van hun spinakers, was het spectaculairste van deze race. het gevecht om die roemloze laatste plaats, tussen de Hollander Van As ten en de Fries De Wilde (de team leider van de Friezen), die uiteinde lijk dooi- Van Asten werd gewonnen. Het is overigens verwonderlijk, dat, ofschoon het de Hollandse team over kwalitatief goede zeilers beschikt, het teamwork bij diezelfde Hollanders ver te zoeken is. Een achterstand van twaalf punten na 2 dagen is tegen een zo goed op elkaar ingespeeld Fries team in de resterende dagen waarschijnlijk niet meer in te halen. Bouw van Wijk presteerde overi gens in de individuele Regenboog race bijna hetzelfde als wat hij in de wedstrijd tegen de Friezen gedaan heeft. De gehele wedstrijd schommel de hij rond de vierde en vijfde plaats. In de laatste ronde kwam hij echter zeer sterk opzetten, wat tenslotte re sulteerde in een derde plaats, omdat hij zijn eindspurt iets te laait inz^- te. Van Wijk is nog altijd goed voor een hoge notering. De Regenboog klasse begon met een valse start. Toen het later goed ging, zeilden De Goederen, Hettdnga, en Donker heel erg hard van start. Dit drietal kreeg na een ronde gezelschap van Jager. Tot en met de voorlaatste boei waren zij hef die de dienst uitmaakten. Tot dat die, te laat ingezette eindsprint van Van Wijk dan kwam. Donker en Jager waren de enigen die hij kon „pakken". Overigens was het gisteren aantrekkelijker zeilweer dan woens dag woensdag. Slechts één noemens waardige aanvaring was er te melden. Van Eek overkwam dat in zijn Valk. Doordat een andere deelnemer Van Eek niet meer kon ontwijken zeilde hij dwars op diens boot af en boorde een groot gat in de boeg. Maar meer dan dit incident gebeurde er niet. Zelfs de stuurlui van de lichtere bootjes konden gisteren naar harte lust deelnemen aan de wedstrijd zon der abrupt te worden onderbroken door het omslaan van hun boten. Voorzitter Gaillard: „Die averij die woensdag is ontstaan kun je niet uit de weg gaan. Op zondag als de ge hele Kagerplas vol zit bestaat er een even grote kans op averij, als nu met de wedstrijden. Bovendien weten de deelnemers dat er niet zuiver zeil- technisch op deze plaes gevaren kan worden, daar is hij te klein en te druk bevaren voor. De wedstrijdzei lers pur sang moeten dan maar naar Dames dubbelspel, halve finales: Chris Evert (VS)/Martine Navrati- lova (Tsj.)Linky Boshoff/Hana Klos (Zaf.) 8—6, 8—6. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Dick Stockton/Rosie Casals (VS)— Colin DowdsiweJI (Rho) /Betsy Nagel- sen (VS) 6—3, 7—5, Frew Mc Millan (Zaf.)/Betty Stöve Ned.)—Vijay Am ritraj (Ind.)/Kathy May (VS) 6—1, 6—1. Bob Hewitt/Greer Stevens (Zaf) —David Lloyd'/Joyce Hume (Gbr.) 6—2, 8—9, 6—2, Tony Roche (Aus.)/ Francoise Durr (Pra.)Mark Far- rell'Lesley Charles (Gbr.) 8—6, 6—3. bet IJsselmeer of het Grevelingen- wa/ther gaan". Gaillard was trouwens zeer verheugd over de eerste twee dagen Kaagweek. „Als Je in twee jaar het aantal ingeschreven deelnemers van 280 tot ruim 500 ziet stijgen dan heb je maar één woord voor zo'n ont wikkeling over: „Fantastisch"? Uitslagen tweede serie: Holland-Friesland: 1. Bonnema; 2. De Groot: 3. Van Wijk (40—39 3/4» 470: 1. P. Herrema; 2. Wr Mathijs; 3. F. Ros; Olympia-jol: 1. F. Mik; 2. N. Schlieker; 3. H. Kraan; Flying Junior: 1. P. Jonker, 2. J. Hofland; 3. P. de Jong; 12-voets jollen A: 1. J. van Wee- zenbeek; 2. H. Reijers; 3. J. van de Voort; 12-voets jollen B: Pampus en Laser zullen vandoaag pas bekend worden gemaakt na de protestbehandetng.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15