Evert moet voor het eerst erg hard 'knokken' Regenboogteam Holland start met achterstand Van Leeuwen nu favoriet Toernooi Leidse Hout Martina Navratilova buigt pas na drie sets Verlies honkbalteam j [VEEL SCHADE OP EERSTE DAG VAN KAAG WEEK UITSLAGEN WIMBLEDON Dianne de Leeuw gaat naar Holiday-on-Ice Koersen Duindigt Sparta praat met De Goeij W*fW lVlVlll'ï Enorme M(Jpwinding DONDERDAG 1 JULI 1976 LEIDEN Het tennistoernooi van de Leidse Hout kon ook gis teren weer onder fraaie weersom standigheden worden voortgezet. Nu in het herenenkelspel B enkele geplaatsten weggevallen zijn is er voor andere spelers misschien een kans om de finale te breiken. Er zijn nu mogelijkheden voor men sen als Henny Koemans, Ronald Blommendaal en Adri van Leeu wen. Adri v. Leeuwen stelde dui delijk zijn kandidatuur door zijn zegereeks voort te zetten door een overwinning op Paul Kallenberg. De zeer goed tennissende Van Leeuwen gaf de wat teleurstellen de Paul Kallenberg geen enkele kans en speelde hem in twee korte sets van de baan: 61, 60. De winnares van het damesenkelspel B in Sassenheim, Maureen Meyer, laat ook duidelijk op de Leidse Hout zien dat zij met een sterk tennisseizoen bezig is. Op weg naar de finlae gaf zij de Munnik- speelster Joke van Sas geen mo gelijkheid tot winst en won met 7—5. 6—0. In het herendubbelspel B zijn het ook nu weer de heren Blommendaal en Pasma die hier de lakens uitdelen. Zij bereikten de halve finlae via een overwin ning op het duo Pauwels/Koelman met 7—5, 7—5 na in de eerste set nog met 5—3 achter gestaan te hebben. Een speciaal onderdeel van het Leidse Houttournooi vormt de categorie Veteranen. De kanshebbers op de eindzege kwamen allen als overwinnaars uit de strijd: J. van den Berg—Ke- meling 62, 63; B. Modderman J. Wolters 6—1, 6—2; P. van Paridon—L. de Goey 6—0, 6—0. Overige uitslagen H. Hazenberg— C. Wijnman 60, 62; R. Simons G. van Willigenburg 6—1, 6—1; M. van Hage—R. van Wijland 6—0 61, D. GraaffE. Ploos van Am- stel 6—3, 6—3. Damesenkel C. H. van Paridon—I. Kengen 6—0. 6—1 M. Smit—M. Post 6—2, 6—3; He renenkel B JE. Wong Shung—E. Kolfschoten 6—1, 6—3. PAUL VAN STRAATEN. HAARLEM Na de verrassende overwinning van het Nederlands honkbalteam op Aziatisch kampioen Zuid-Korea dinsdagmiddag, moest Oranje gisteravond in het met meer dan 6000 toeschouwers bijna tot de laatste plaats bezette Pim Muilier- stadion in Haarlem een fors verlies incasseren: 0—6 tegen de Arizona Wild Cats. Eerder op de dag klopte Zuid-Korea het Amerikaanse lucht machtteam USAFE met 5—3. De problemen bij Nederland waren afgezien van enkele blessures, hoofd zakelijk te herleiden tot één plaats: de werpheuvel. Waai' Charles Urba- nus en Nol Beenders Nederland naar^ een hoog spelpeil kunnen tillen, heeft de rest van de werpersstaf 'n tegen gestelde uitwerking. Beginnende pit cher Hehk Meyer hield het twee in nings met behulp van het veld vol. Daarna, toen hij twee maal drie wijd gooide in de derde innings werd hij terecht vervangen door Bart Volke rijk. Die nam echter een „failliete" inboedel over met twee honken be zet en twee wijd van zijn voorganger nog op het scorebord. Hij kon het niet aan. Arizona sloeg vier keer ach ter elkaar raak en met een homerun van Bill Simpson was de beslissing al snel een feit: 5—0. Volkerijk kreeg nog twee innings, daarna bracht coach Meyers achter een volgens Ferry Neuteboom en Martin Ronnenbergh op de heuvel. De werpersellende had zijn weer slag op het team, aan slag werd bijna alles gemist. Nederland produceerde slechts drie honkslagen tegenover 12 van Arizona. Daarmee werd nog eens duidelijk dat het Nederland aan slag kracht ontbreekt. Een honkslag van Woodside bracht Arizona in de zeven de innings het zesde punt door Les Pearsy en daardoor kwam de eind stand op 0—6. Vandaag is Nederland vrij. Londen „Dat was een erg moeilijke wedstrijd", verzuchtte Chris Evert, het lange blonde haar uit het gezicht vegend toen zij van het nog immer hete centercourt in de koelte van de tribunes was teruggekeerd. De Amerikaanse nam een paar slokken Coke uit een enorme bieipul en blies de spanning en hitte van zich af. De oorzaak van alle moeilijkheden was de gevluchte Tsjechische Martina Navratilova geweest, die al enige tijd politiek asiel geniet in de Verenigde Staten en zich sindsdien heeft voorzien van een geriefelijk huis in Beverly Hills en een dure Mercedes. Het was ditmaal geen kwestie van enkele games geworden voor char mante Chris uit Fort Lauderale, zoals voorgaande dagen. Ze had bijzonder hard moeten knokken om de stevige linkshandige Martina, die eigenlijk het type is van een degelijke huismoeder, met 6-3, 4-6, 6-4 te verslaan. Het had er aanvankelijk naar uitgezien dat Chris Evert het ook ditmaal in ieder geval in twee sets zou redden toen de stand 6-3, 4-4 werd, maar daarna kwam toch ook bij de „onoverwinnelijke" Amerikaan se na 4-5 die verlammende kortsluiting, die zelfs aan topspelers niet voorbij gaat. Evert werd door de moedig strijdende Martina de service uit de trillende handen geslagen: 4-6, hetgeen voor de Amerikaanse bepaald ontredderend moet hebben gewerkt want zij is een dergelijk setverlies bijna niet gewend. Het had er in eerste instantie naar uitgezien dat de Tsjechische men taal tegen de spanning van dit belangrijke treffen niet zou zijn opgewassen. Zo had zij na 3-2 in de eerste set bij 30-30 op eigen service prompt een dubbele fout geslagen waarna de doorbraak volledig werd omdat zij een half volley in het net deponeerde (4-2). Het was voor de zeer geroutineerde Chris Evert voldoende om de set zeker te stellen, ondanks plotselinge rukwinden, die ae drinkbekers zelfs over het gras joegen. geforceerd In het begin van de tweede set dreigde even serviceverlies voor de Amerikaanse, maar Martina forceer de prompt in het vooruitzicht van dit succes en toen was de kans verkeken, maar zij had niettemin het lef van taktiek te veranderen: ze ging bij de service-game van haar tegenstandster naar voren, want de Tsjechische kan uitstekend volleren. En zij kreeg ogenblikkelijk aantrekkelijke scoringskansen, maar een smash en een korte bal behandelde zij tot afgrijzen van de ruim 14.000 toeschouwers helemaal verkeerd. En in haar volgende game werkte dat nog na: weer servicever lies. Maar zij vocht meteen hard terug en ontfutselde op haar beurt de game aan Chris op love: 3-3. En toen, na 4-4 en 4-5 voor Martina, ging de onwrikbare Amerikaanse toch onderuit met twee fouten van eigen racket: 4-6. De laatste set werd een enerverend en op niveau staand sluitstuk, hinderlijk doorkruist in de eerste game (van Martina) door de kreet: voetfout! Een jammerklacht ont snapte aan de gespannen Tsjechi sche, die prompt haar service moest prijsgeven en ach vervolgens bij de arbiter beklaagde over de onverbid- Martine Navratilova barst na haar nederlaag in tranen uit. delijke scherprechter op de lijn. De Tsjechische vermande zich echter, nam de game met verbeten spel terug (1-1), maar kwam meteen weer achter toen haar aanval door de koelbloedige Evert vanuit het achterveld werd afgetroefd (2-1). En deze game leek achteraf beslissend voor de hele partij. Martina Navratilova durfde de aanval niet meer door te zetten, bleef achterin en dan wint Chris Evert het altijd. Nog een kans op hernieuwde doorbraak kreeg de Tsjechische met 0-30 bij 4-3 en de opslag van Evert. Een volley van Martina viel echter via de netband terug. Evert maakte 5-3 en kreeg meteen al een matohpunt, maar het werd nog 5-4, waarna met 6-4 Chris Evert opgelucht de finale binnenstapte. Het was echter toch enigszins met loden schreden gegaan. Chris Evert„Martina is lastig omdat zij zoveel spin in haar slagen legt en haar service is moeilijk te doorbreken. In deze partij heeft mijn grotere routine echter de doorslag gegeven". Tegenstandster van de Amerikaanse in de finale wordt zoals niet anders verwacht de Australische Evonne Cawley-Goolagong. Niet meer dan drie games kreeg het Britse idool Virginia Wade (6-1, 6-2), die vele fouten produceerde, vooral met de backhand, waarop de atletische Australische dan ook in hoofdzaak haar pijlen richtte. Daarentegen speelde de Engelse veel te veel op de backhand van haar tegenstandster, juist de sterkste zijde. Binnen vijftig minuten was het met de laatste Britse hoop gedaan. Opnieuw een eenzijdige en oninteressante partij, die geen reclame is voor de gelijke rechten van de dames op Wimbledon. „Wat zullen we dergelijke dames als Wade volgend jaar missen, als zij hun boycot doorzetten", schramperde ie mand. Betty Stöve en de sterke Zuidafri kaan Frew McMillan bereikten in de mixed de kwartfinale door de Japanners Kamiwazumi-Ann Kiyo- mura (zij woont in Amerika) met 9-7,7-5 uit te schakelen. LONDEN De finale in het he rendubbelspel gaat tussen het als eerste geplaatste paar Brian Gott fried (VS)/Raul Ramirez (Mex) en het niet geplaatste koppel Ross Case/ Geoff Masters (Aus). De Australiërs wonnen gisteren verrassend van de als vyfde geplaatste combinatie Stan Smith/Bob Lutz (VS): 64, 6—3, 64. Mark Farrell/Lesley Charles (GB)— John Yuill/Rowena Whitehouse (ZA) 6—4, 6—0. Dick Stockton Rosie Ca sals (VS)—Sherwood Stewart'Vale- ie Ziegenfuss (VS) 9—8, 6—4. Betty Stöve (Ned)'Frew Mc Millan (ZA)— Ann Kiyomura (VS)/Jun Kami wazu mi (Jap) 9—7, 7—5. Ka thy May (VS) /Vyay AmritraJ (Ind)Virginia Wade (GB)/Phil Dent (Aus) 9—8, 64. Greer Stevens/Bob Hewitt (ZA) Diane Evers (Aus)/Warboys (GB) 8—6, 64. Frangoise Durr (Fra>/ Tony Roche (Aus)—Pam Teeguarden (VS)/Ion Tiriac (Roe) 7—5. 6—2. Lloyd/Hume (GB)-Callaghan/Wal ker (Aus) 6—1, 5—7, 6—4. LEIDEN „Je zal het bedrag, wat vandaag aan schade is geleden, als jaarsalaris ontvangen!", aldus Drakenzeiler Bakker. Bakker taxeerde de schade, die gisteren, tijdens de openingsdag van de Kaagweek op de Kagerplassen ont stond, op zeker zo'n 70 a 80 mille. Door de harde wind gistermiddag hadden vele zeilers het erg moeilijk. Minstens drie masten begaven het onder het geweld van de hard op komende wind. Daarnaast ontston den er door de grote hoeveelheid boten op het water en de hoge snel heden waarmee werd gezeild regel matig panieksituaties, wat dan weer resulteerde in fikse aanvaringen. Bakker zelf moest gistermiddag ook de ellende van een aanvaring mee maken. Nadat hy zich in de start vergist had (hij dacht dat het 10- minuten sein gegeven werd in plaats van het 5-minuten-sein) maakte hij zijn achterstand in de eerste van de drie te varen ronden goed, door met zijn snelle schip op te rukken naar NEW YORK De Nederlands Amerikaanse kunstrijdster op de schaats, Dianne de Leeuw, winnares van de zilveren medaille op de laat ste Olympische winterspelen is be roeps-schaatst er geworden. Volgend Jaar zal zy de grote ster zyn van de ysrevue Holiday-on Ice. in New York. Dianne rydt sinds zy vier jaar oud is. Dinsdag zei zy tot de pers dat haar ouders aan haar opleiding sindsdien wel een 100.000 dollar heb ben besteed. Haar grootste concur rente by de laatste internationale wedstryden, de Amerikaanse Dorothy Hamill, is al eerder beroepsrydster geworden. de derde plaats. Maar in de tweede ronde sloeg het noodlot toe. De harde wind joeg de vorige week nog in Kiel zeilende Bakker recht op een f jut zeilende Valk. Bakker was door de aanvaring en het verloren „ter rein" zo gedillusioneerd dat hy on- middeliyk koers terug zette naar de gezellige sociëteit „De Kaag". Als ik was doorgegaan, dan had ik Lande- weer zeker gepakt", zei Bakker. Nu won Landeweer de wedstrijd in de Drakenklasse voor Warnas en Dubru. De openingswedstrijd was de vol sentimenten geladen race tussen de zes Regenboogteams van Friesland en Holland. Bouw van Wyk had van. af de startlyn al een voorsprong, die hy gedurende de wedstrijd alleen maar vergrootte. Hy was echter wel de enige Hollander, die een goede prestatie verrichtte. De tweede Hol lander, op een zesde plaats was Hein de Goederen, die zich in de indivi duele wedstryd in de Regenboog klasse zeer goed herstelde door daar de zege binnen te halen. De teamle den van Holland hebben nog drie dragen de tyd om hun achterstand, 33 tegen 4434. goed te maken. De in dividuele Regenboograce was het volgen zéker waard. Niet alleen van wege de spectaculaire start, waarby in 26 boten het uiterste werd gedaan om aan het eind van de 10 minuten voor het startsein niet de startlyn te passeren. Velen lukte dit niet. Terwyl iedereen de algemene terug roep verwachtte (twee schoten) klonk slechts de individuele terug roep (aantal korte geluidsseinen). De meeste zeilers, die een valse start maakten, begrepen echter niet dat de terugroep voor hen gold. Aan het einde van de race wachtte hen dan ook diskwalificatie. De Goederen nam van meet af aan de kop en stond die in de tweede ronde slechts 5 minuten af aan Luut de Groot, die tot de gediskwalificeerden behoorde. Tweede in de Regenbogen werd De Jager en derde Van Staveren. Voor onder meer de Europe's. Solo's en vooral de Lasers was het gisteren slecht weer. Herhaaldelyk moesten de, meestal jonge, zeilers al hun krachten inspannen, omdat htm bo ten door de sterke wind weer eens waren omgeslagen. Slechts weinigen lukte het om voortdurend hun mas ten recht de lucht in te laten prik ken. Maar als het dan goed ging, ging dat wel gepaard met zeer hoge snelheden, met de risico's van aan varingen, omdat andere boten niet meer ontweken konden worden. Het zyn dan ook de bezitters van de lich tere boten, die hopen, dat de wind vandaag wat minder van hun krachtsinspanningen en hun finan ciën zal vergen dan gisteren. Uitslagen van de eerste serie: Holland—Friesland: 1. B. van Wyk; 2. K. Bonnema; 3. U. de Jager (Frie) 470: 1. F. Ros; 2. J. Obroek; 3. R. de wrt. Stern B: H. Yntema; 2. R. van Eyk; 3. D. Peet. Valken: 1. K. van Asselt; 2. M. Stomp; 3. F. Jansma. Sharpie: 1. F. Verkalk; 2. A. van Wyk; 3. Leverington. 12-voets Jollen A: 1. F. Darnels; 2. J. van Weezenbeek. 3. P. v. d. Els- hout. 12-voets Jollen B: 1. B. Paddenburg; 2. G. Peet; 3. mevr. E. Peiger. Jeugd A: l. P. Martens; 2. J. de Ruyter; 3. J Thijssen. Jeugd B: 1. J. Slooten; 2. J. van De venter; 3. J. Hulsker. Cadet: 1. V. van Leeuwen; 2. J. van Beek; 3.-R. v. d. Horst. Olympia-jollen: 1. F. Mik; 2. W. Schlieker; 3. L. Hof. Randmeer: 1. W. van Wyk; 2. A. van Kooten; 3. M. Kamermans. Draken: 1. J. Landweer; 2. A. War nas; 3. K. Dubru. Flying Junior: 1. J. Hofland; 2. F. Duysens; 3. J. van Schoten. 16 m2: 1. H. v. d. Kooy; 2. R. Breur; 3. H. Könst. ROTTERDAM Leen de Goeij (24) middenvelder van Telstar os in Laser: 1. Chr. Wulfere; 2. D. Zweers; onderhandeling met Snarta. Begin 3. H. Oostenbroek. deze week had secretaris Hilbert Europe: 1. R. Beukers; 2. S. Dok- Aarsen een oriënterend gesorek met kum; 3. H Kroon. Leen de Goey, die tot de selectie van Pampus: 1 P- Freek; 2. D. de Ruy- Jong Qranje behoort. Hilbert Aarsen Vaiiriën: 1. R. Sepers; 2. A. Schaaf; 3. P. Riet. 420: 1. B. Valk; 2. P. Fromberg; 3. R. Wallage. ter; 3. L. de Wit. Regenboog: 1. H. de Goederen; 2. U. Jager; 3. J. van Staveren. Solo A: 1. R. van Vianen; 2. G. van Grieken; 3. K. van Helvoirt. Solo B: 1. P. Noordeloos; 2. J. Wil- lemsen; 3. R. Vogelenzang. Oud-12-voetszeilers: 1. L. Herfst; 2, B. de Jongh; 3. Mevr. J. Schroder. noemt Leen de Goey kandidaat. „Maar er zyn gadigden", voegt hy eraan Voetbal Cuba zal de plaats in nemen van Urugay by het Olym pisch voetbaltoernooi. Wegens „in terne" moeilykheden trede Uruguay WALTER OOMEN zich enkele wegen geleden terug. De uitslagen van de woensdag te Duindigt gehouden koersen luiden: Dieppeprijs 2040 m: 1. Nosca (W. Duivenvoorden) 2.49,9 1.23.3, 2. Nan- Ja Polsbroek, 3. Nurejev. Winn 3.20 Pl. 1.50 1.80 4.30 kopp. 9.70 trio 148.10. Marseilleprijs 2120 m: 1. Oermana G (M. v.d. Togt) 2.57,2 1.24.4, 2. May be, 3. Majoor Voorne. Niet gestart: Nanko Buitenzorg. Winn 6.40 pl. 2.60 3.60 kopp 30.-. Craonprijs 2040 m: 1. Opulent Pri de (P. Smit) 2.47.3 1.22.0, 2. Otavi, 3. Nina Spencer. Niet gestart: Ossian en L'Enfant Yackie. Winn 3.50 pl. 1.30 1.20 1.20 kopp 3.90 trio 40.40. Lucretiaprljs (ie afd.) 1800 m: 1. Riki Lash (F. Vandeuren) 1.56.3, 2. Midgetina, 3. Lismora. Niet gestart: Heretic en Poseidon. Winn 1.60 kopp 2.30. Lyonprijs 1600 m: 1. Lea Bond (C. van Leeuwen) 2.06.7 1.19.2, 2. L'Amou- reux Kid, 3. Matchless. Winn 5.60 pl 2.40 7.30 3.30 kopp 56.30 trio 1487.10. Lucretiaprijs (2e afd.) 1800 m: 1. Moon River (F. Vandeuren) 2.00.4, 2. Rich Auntie, 3. Mostly Delta. Winn. 6.80 pl 2.20 2.10 kopp 14.-. Bordeauxprijs 2020 m: 1. Never Worry (J. van Dooyeweerd) 2.43,3 1.20.0. 2. Nichol T. 3. Laetitia. Winn 1.80 pl 1.20 1.4Ó 2.90 kopp 4.80 trio 28.30. Lucretiaprijs (3e afd.) 1800 m: 1. Guiltless (A. Launchbury) 1.59.9, 2. Selektaner, 3. Rock Aldis. Winn 9.50 pl 2.70 3.70 kopp 30.50. Compiegneprijs 2120 m: 1. Nubar van Echten (W. van Buytene) 2.51.5 1.20.9. 2. Lathi, 3. Iron. Niet gestart: Kingston Again cn Kermita B. Winn I.70 pl 1.10 1.10 1.10 kopp 2.80 trio II.10. Viohyprys 2000 m: 1. Oli V (W. v. Dalen) 2.53.8 1.26.0, 2. Antole, 3. Othella Fortune. Winn 3.30 pl 1.30 1.70 1.20 kopp 12.70. Tötalisatoromzet 310.686.-, Boksen Gisteravond heeft in Madrid de Spaanse bokser Velazques de wereldtitel in het lichtwelterge_ wicht veroverd door een zege op kampioen Muangsurin uit Thailand. Muangsurin werd aan het einde van de vierde ronde gediskwalificeerd. Schaken De Tsjech Hort heeft in het interzonaal toernooi van Ma nilla zyn afgebroken party uit de tiende ronde tegen de Roemeen Gheorghiu na achttien zetten gewon nen. Met 8li punt staat hy één punt achter de leider Mecking. /OMDAT DE HELE HO JOEL DOAR DRIE IK HEB posr MOORZ/04 i ijua.l/a e=v\ ptdJ £>pc-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13