Stakers dwingen de Poolse overheid prijsconcessies af i Kissinger wil sterker beleid van het Westen IEYCHELLEN, HOF VAN EDEN, ZELFSTANDIG Breznjews top toch bijeen AZEYEDO BLIJFT MORGEN MEEDOEN BUITENLAND RSCHAU (DPA) De Poolse regering heeft gisteren angekondiigde prijsstijgingen voor levensmiddelen on- lan gemaakt. Premier Pjotr Jaroszewicz verklaarde voor slevisie dat de prijzenkwestie opnieuw zal worden be- ;n. Volgens hem zijn bij vergaderingen in de bedrijven nieuwe denkbeelden naar voren gebracht. "donderdag aangekondigde prijsstijgingen die in enkele dien zoals voor suiker 100 pet bedroegen, en op alge- n 60 pet zouden neerkomen, zouden morgen van kracht geworden. Naar aanleiding van deze maatregel begon- gisteren op grote schaal stakingen. ge ongeregeldheden toeneming van de prijzen Inde betekenden van het be- van partijleider Wladislav Go- een moeite gedaan om het vertrouwen Ier de stakers die v.a. d Ito ParijsWarschau hau blokkeerden, was irdeel dat eventueel over de arbeiders te herwinnen door een stijging van het welvaartsni veau te verzekeren, en een zekere li beralisering van het regime in te voeren. De schrik van 1970 zit ken nelijk er kennelijk nog diep in bij de communistische partij, die gis teren volkomen onverwacht na de een eerste tekenen van massaal verzet ijging van 10 pet. te praten ^e prijsstijgingen onmiddellijk te- Volgens de stakers had de •id de lonen, teruggeschroefd" de prijs van de eerste levens met 60 pet. verhoogd, autoriteiten, kennelijk den- aan de gebeurtenissen wan de- r 1970, reageerden rustig op de tg. Aanvankelijk had de politie g naar de fabriek voor tracto- 1 de stad Ursus bij Warschau bezoekers afgezet. Deze had- Ie treinen tegengehouden door rails te gaan zitten. Later liet zoekers passeren die met de s de toestand konden bespre- De arbeiders raakten ook in met de passagiers van de ge- ;erde trein. irnemers waren van oordeel staking een gevaarlijke uit- is voor het gezag van par- er Edward Gierek, die de par ing destijds van Gomul- ;ft overgenomen. regeringswoordvoerder zei i persconferentie, dat de over heen applaus verwacht, maar egrip van de bevolking. Vol- hem waren de prysverhogto- mvermijdelijk om de Poolse nie te stimuleren. Door de stil- 'an de prijzen zou men zwarte 1 in levensmiddelen kunnen >men en er ook voor zorgen e mensen niet meer zolang in behoeven te staan. Door het e prijsstelsel hoopte men te en dat de mensen meer in- en minder voor levensmidde- llen uitgeven. urende de prijsstop van de pen vijf jaar zijn de lonen in strie met ruim 40 pet. geste- Jij de goed betaalde arbeiders nd echter ontevredenheid om- iet moeilijk was voedingsmid- te kopen, in het bijzonder Door de prijsmaatregelen zou- ij nu hun grotere koopkracht ti kunnen besteden voor kost- cwaliteitsprodukten op de le- iddelenmarkt, aldus meenden rugdraaide, in de recente geschiede nis van de Oosteuropese landen is het vrijwel ongekend dat de rege ring belangrijke besluiten zo open lijk onder druk van de bevolking in trekt. LISSABON (AP) Het opperste gerechtshof van Portugal Jieeft gis teren geweigerd om de presidents verkiezingen welke morgen gehouden van de stembus zullen worden uit te stellen vanwege avond komt te o de hartaanval van kandidaat Jose Pinheiro de Azavedo, de huidige pre- den verklaard en dat er opnieuw gestemd zal moeten worden, in 't ge- 'al dat de Azevedo vóór het sluiten n 7 uur morgen- 'lijden. Inmiddels zijn de verkiezingscam pagnes afgesloten met generaal An tonio Ramalho Eanes, een rasechte militair, als zwaar favoriete kandi daat. Het hof wees een verzoek om de eer ste vrije presidentsverkiezingen sinds 50 Jaar uit te stellen af, om dat het op grond van de kieswet niet kon worden ingewilligd. De Azavedo zelfs vertoonde gisteren verdere tekenen van herstel in het ziekenhuis van Oporbo, waar hij sinds twee dagen zeer nauwlettend verzorgd wordt na zijn hartaanval, die hij kreeg tijdens zijn verkiezings- toernee in het industriële noorden. De Azevedo, die volgens peilingen op de derde plaats staat achter Eanes en de linkse kandidaat ma joor Otelo Saraiva de Carvalho, was bij bewustzijn, schreef een kort briefje en glimlachte tegen de zus ters. Zijn artsen zeiden dat De Aze vedo echter nog kritieke uren te wachten staan. Welingelichte bronnen meldden dat de verkiezingen ongeldig zullen wor de televisietoespraak van Ja- ücz, die ne,t een minuut duur- even de stakers de blokkade richtten grote vreugdevuren )ok elders heerste duidelijke iting dat de weerstand tegen iging van kosten van levens- loud ditmaal niet was uitge- op dramatische gebeurtenis- 5 in 1970. Schaken De Braziliaan Henri que Mecking is by het internatio naal schaaktoernooi in Manilla koploper Hort (Tsj.) tot op een half punt genaderd. Mecking heeft nog een afgebroken partij. De Braziliaan won zijn afgebroken partij uit de achtste ronde van de Argentijn Quin- teros. ADVERTENTIE [BRINK Luchtverwarming iM •sass*. yw |nsta||ateur: LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Amin werd president voor het leven NAIROBI (AP) De Oegan- dese defensieraad heeft veld maarschalk Idii Amin tot presi dent voor het leven benoemd. De raad gaf ook te kennen dat er wellicht burger-leden van het Oegandese kabinet achter de mislukte moordaanslag op Amin van twee weken geleden hebben gezeten. Luitenant-kolonel Soele, bevel hebber van de luchtmacht, ver klaarde dat burger-ministers een dubbel spel met de regering bly- ken te spelen. Een en ander werd bekendge maakt via de officiële Oegan dese radio. Hij voegde eraan boe dat uiteindelijk wellicht alle burger-ministers door militairen zullen worden vervangen. De benoeming van Amin tot president voor het leven beves tigt zijn status als dictator in Oeganda. Enkele weken geleden was hij het doelwit van een aan slag in de hoofdstad Kampala toen drie handgranaten naar hem werden gegooid. De 51-jarige Amin kwam in 1971 via een staatsgreep tegen president Milton Obote aan de macht. Aanvankelijk verklaarde hij te zullen aftreden zo gauw het landsbestuur kon worden overgedragen aan burgers. Na die tijd werden op zijn bevel zuiveringen gehouden onder po litieke tegenstanders en tegen standers binnen bepaalde stam men. Tenslotte maakte hij dui delijk dat hij voor onbepaalde tijd aan de macht zou blijven. BONN Wanneer maakt u nou eindelijk een einde aan de rassen- onderdrukking? Deze vraag, van een Nederlandse journalist, vond geen antwoord op de persconferentie, die Zuid-Afrika's premier Vor- ster gisteren ter afsluiting van zijn bezoek in zijn Bonner ambassade hield. "Ik stel voor de persconferentie te beëindigen"riep persatta ché Dubois en Vorster verliet snél de deftige zaal, waar enkele hon derden journalisten vergeefs op nieuwe gezichtspunten hadden ge wacht. De bloedig neergeslagen demonstraties van Soweto, aldus Vor ster, waren niet spontaan tot stand gekomen, maar op touw gezet. "Waarom die zaak buiten proporties op te blazen? We bemoeien ont toch ook niet met studentenrellen in Duitsland of Frankrijk?" Zo eenvoudig is dat! De Zuidafrikaanse politiek is gericht op een vrctdzame toekomst, ook voor de gekleurde volkeren, in hun eigen staten natuurlijk, dat wel. Vorster had tevoren tijdens een beleefdheidsbezoek van bonds kanselier Schmidt duidelijke taal over de apartheidspolitiek te ho ren gekregen. De Zuidafrikaan noemde de gesprekken dan ook "öpen en nuttig". Waar het nut lag werd overigens niet duidelijk. Kenne lijk niet in de bereidheid ook maar enigszins van de gebruikelijke zwart-wit koers af te wijken. Het afwimpelen van alle uiterst kritische vragen tijdens de pers conferentie toonde opniemv: Vorster is een man van niet te schok ken waarde-oordelen, vervuld van een 19e eeuws Calvinisme, dat in zijn rechtlijnigheid geen ruimte laat voor welke twijfels dan ook aan eigen voortreffelijkheid en superioriteit. Op de foto geheel rechts in het colbert Vorster op het punt om te stoppen. LONDEN (ANP) In een toespraak bot het International Institute of International Af fairs in Londen heeft de Ame rikaanse minister van buiten landse zaken, Henry Kissinger, een uit vijf punten bestaand plan voor de hulpverlening aan de ontwikkelingslanden openbaar gemaakt. Die punten zijn de volgende: de geïndustrialiseerde demo cratieën moeten de mechanis men van hun onderlinge samen werking verder ontwikkelen: ze moeten hun nationale hulppro gramma's beter coördineren; de geïndustrialiseerde democra tieën moeten één iyn trekken by grote internationale onderhan delingen „volgens een agenda die niet de onze is" en moeten niet aarzelen hun eigen oplos singen voor gemeenschappelijke problemen aan te bieden; er bestaat duidelijk behoefte aan een ontwikkelingsstrategie op langere termijn. Volgens dr. Kissinger dienen de industriële democratieën hun beleid te coördineren om te zorgen voor een ordelijke en zegenrijke ontwikkeling van de betrekkingen bussen Oost en West. Als de democratische lan den in hun beleid één lijn trek ken en niet toestaan dat de communistische landen een schadelijke concurrentie „onder ons" stimuleren of het proces voor hun eigen eenzijdige voor deel aanwenden kunnen de economische betrekkingen tus sen Oost en West een bron van vrede en welzijn worden, zo zei hij. Minister Kissinger steunde het voorstel van president Gis- oard d'Estaiug van Frankriik voor een geïntegreerd Westers fonds voor Afrika. Hij noemde het plan een van verbeeldings kracht getuigende aanpak van de regionale ontwikkeling. Het plan van Giscard voor een fondls van de industrielanden voor be vordering van de economische ontwikkeling van zwart Afrika wordt tijdens het weekeinde be sproken in de topconferentie van de Verenigde Staten, West- Duitsland, Italië, Frankrijk, Ja pen en Canada op Puerto Rico. De ontwikkelingslanden die zich op het ogenblik niet zelf kunnen voeden en te maken hebben met onmogelijk grote tekorten aan levensmiddelen als gevolg van het mislukken van produktaeprogramma's zullen meer voedselhulp van de rijke landen moeben krijgen als de huidige ontwikkeling doorgaat, aldus werd inmiddels bekend gemaakt in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De voedselproduktie in de ontwikkelingslanden in de pe riode 1970'75 is kleiner ge weest dan het gemiddelde van de jaren zestig. Ofschoon veel ontwikkelingslanden zich be wust zijn van de noodzaak de voedselproduktie op middel lange termijn uit te breiden, is hulp in de vorm van voedsel van levensbelang totdat om vangrijke vergrotingen van de prod uk tie tot stand zijn ge bracht, zo wordt in het rapport gezegd. Naar schatting zal er voorlopig jaarlijks ongeveer tien miljoen ton voedselhulp moeten worden gegeven. De OESO noemt de voorwaar den waarop de voedselhulp wordt verstrekt beneden de maat ,want ongeveer 30 moet later worden terugbetaald. In 1975 is naar schatting voor ongeveer vier miljard gulden aan voedselhulp aan de arme landen verstrekt, ongeveer even veel als in 1974 en vergeleken met drie miljard gulden in '73. De Verenigde Staten zijn nog steeds de grootste verstrekkers van voedselhulp. Zij namen in 1974 ongeveer 48 voor hun rekening vergeleken met 94 in 1965. Het aandeel van andere landen neemt toe. Zo kwam van de Europese Economische Ge meenschap vorig jaar 29 van Canada 9 en van andere lan den 14 Het beleid voor het verstrek ken van voedselhulp is volgens de OESO in veel landen voor werp van geschillen, want vaak wordt de mening verkondigd dat die hulp de afhankelijkheid van de ontwikkelingslanden alleen maar groter maakt en de be volking aldaar helemaal niet aanzet tot eigen produktie. OOST-BERLIJN (DPA) De communistische partijen in Europa zijn het tenslotte na ruim anderhalf jaar touwtrekken eens geworden over 't houden van een conferentie De bijeenkomst zal volgende week dinsdag en woensdag al worden ge houden in Oost-Berlijn. Het ziet er naar uit dat het een top conferentie wordt van de 28 partijen vanaf het kleine San Marino tot de grote Sowjet-Unie. Als eerste liet de Joegoslavische communistische liga gisteren wetèn. dat haar dele gatie zal worden geleid door partijlei der Josip Broz Tito. In Oost-Berlyn rekent men er op, dat ook de Rus sische partijchef, Leonid Breznjew en de andere communistische lei ders van het oostelijke blok zullen komen. De beslissing over het tijdstip van de conferentie viel donderdag in Oost-Berlijn op een voorbereidende bijeenkomst van een halve dag, waaraan vertegenwoordigers van 27 partijen deelnamen. De datum kon worden vastgesteld omdat men het eens was geworden over de tekst van een ontwerp-document dat aan de conferentie zal worden voorge legd. Sinds er in oktober 1974 te Warschau in beginsel was besloten, dat er een conferentie van de Euro pese partijen zou worden gehouden, is er een tiental voorbereidende be sprekingen in de Oostduitse hoofd stad gehouden. De overeenstemming was mogelijk doordat het Kremlin onlangs afzag van zijn wens, dat in het document de leidende positie van Moskou wordt bevestigd. In dit verband merkte men in partijkringen te Belgrado op, dat de Sowjet-partij haar aanvankelijke "dogmatische" houding had "gecorrigeerd". Overi gens was de Franse partij onder Georges Marchais de laatste die haar bedenkingen tegen de confe rentie liet varen. Haar afgevaardig de bij het vooroverleg, Jean Kana- pa. meldde het centrale comité in Parijs in het begin van deze week, dat in het slotdocument geen uitspra ken worden gedaan over omstreden kelijke IJslandse communisten en de Communistische Partij Nederland die van meet af het plan hebben ge boycot. De jongste internationale communistische topconferentie was die welke in 1969 in Moskou werd gehouden. Twee jaar tevoren had Tjsecho_Slowakye in Karlovy Va ry een Europese communistische conferentie "Elke gedachte aan ge strategie is geschrapt. Er wordt daarentegen zeer veel nadruk glegd op de onafhankelijkheid en volle dige soevereiniteit van elke partij bij het bepalen en verwerkelijken van haar politik", aldus Kanapa. De enige Europese partijen die vol gende week in Oost-Berlijn verstek zullen laten gaan, zijn die van 't pro- Chinese Albanië, de zeer onafhan- CARTER FAVORIET NEW YORK (Reuter) De Demo craat Jiinmy Carter zou president Ford of diens Republikeinese con current Ronald Reagan inmaken, als de Amerikaanse presidentsverkie zingen nu werden gehouden. Dit blijkt uit een opiniepeiling, georga niseerd door de 'New York Times' en radio- en televisiemaatschappij CBS, welke gisteren is gepubliceerd. De peiling wees uit dat de ex-gou verneur van Georgia, die zeker is van de Democratische nominatie, twee maal zoveel sternen zou krij gen als elk van zijn twee mogelijke Republikeinse tegenstanders. YCHELLEN (Reuter) Be- vika; van Seychellen-eilanden, die iat6er 1600 kilometer uit de Oost- inse kust in de Indische oce- nkafgen, zijn meestal verrukt van iet -hoonheid en putten zich uit 9Staphe beschrijvingen, na ^bisschop Makarios. wiens Saeiland Cyprus ook niet ge- 682 is van natuurschoon, schreef 20m. jaar ballingschap op de Sey- archipel in zijn dagboek: 'ze'vindt men de allermooiste so die ik ooit heb gezien". jaar geleden raakte de 1 generaal Charles Gordon er v**Slfs van overtuigd dat hij de S Lusthof van Eden had ont- ®nhet de imposante cocospalmen enen „der kennis van goed en paar duizend H ;erd ras die hier wonen zullen kort hun lot in eigen hand j. Op maandag a.s.. midder- mplaatselijke tijd. wordt de on- 'g.elijke republiek der Seychel- ooren waarmee een eind komt O jaar koloniale overheersing, am<oor de Fransen, later door de telt. Mancham, die thans premier is. Het 36-jarige staatshoofd in spé heeft beloofd dat hij de Seychellen „zo niet rijk, dan toch een redelijk wel varend land" zal maken. In de persoon van Mancham komt geen revolutionaire voorman aan de macht. In tegendeel, de ironie wil dat Mancham aanvankelijk sterk tegen onafhankelijkheid was en als premier werd gekozen op basis van een ver kiezingsprogram dat streefde naar verinnigde banden met Groot-Brit. tannië. Maai* omdat Londen, zoals Man cham het uitdrukt, „niet thuis gaf", wijzigde zijn .democratische partij" haar koers 180 graden en sprak zij zich voortaan voor onafhankelijkheid uit. Voor Mancham had die omme zwaai geen enkele consequentie want hij zegevierde overtuigend bij de jongste stembusronde in 1974. Vorig Jaar vormde de Democrati sche Partij een grote coalitie met de enige andere partij, de „Verenigde Volksparty", die zich van meet af aan voor onafhankelijkheid had in gezet. In een recent interview ontvouwde Mancham de politieke strategie die de Jonge Afrikaanse staat denkt te gaan volgen. Vóór alles, zegt Mancham, zullen de Seychellen zich met een strikt niet-gebonden buitenlandse politiek buiten de machtstrijd der super-mo- gendheden proberen te houden. De jonge staat zal met niemand een defensie-overeenkomst aangaan en niet toestaan dat de eilanden door derden voor militaire doeleinden worden aangewend. De jonge republiek wil lid worden van de Verenigde Naties en zal aan het VN-werk deelnemen voor zover zij dat financieel kan bijspringen. De Seychellen begeren voorts het lid maatschap van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE). zullen de Lome-conventie onderschrijven en, voor zover mogelijk, participeren in andere internationale instituties, vertelde Mancham. Aan het thuisfront streeft Man- chams regering naai* diversificatie van de economie die tot dusver op twee pijlers rust landbouw en toe risme. Op korte termijn zal men trachten deze twee hoofdbronnen van inkomsten een extra impuls te geven. De ontwikkeling van de visvangst, die tot dusver slechts een fractie van haar grote mogelijkheden reali seert» heeft in Manohams plannen grote prioriteit. „Onze toekomst ligt in de oceaan", zei de premier in het vraaggesprek. Hij wil van de archi pel verder een belangrijk overslag centrum voor zee- en luchtvracht maken. Toen de internationale luchthaven van de Seychellen in 1971 gereed kwam, becijferde men dat de natio nale economie alleen al op basis van het toeristenverkeer binnen tien jaar, ergo per 1981 volledig „self suppor ting" zou kunnen zijn. Maar hoewel de 30.000 toeristen die vorig jaar naar de archipel kwamen ten opzichte van 1972 een verdubbe ling betekenden, is Mancham niet van plan de zaken uit de hand te laten lopen en alle mooie stranden maar klakkeloos vol hotels te (laten) zetten. Willen de Ceychellen op dit punt geen roofbouw plegen en ook. op lange termijn voor toeristen attrac tief blijven, zegt een vouwblad van de overheid ,dan zal men zich per 1979 tevreden dienen te stellen met circa 65.000 bezoekers, welk aantal dan geleidelijk kan worden uitge bouwd tot een streefcijfer van 125.000 toeristen in 1985. Al zien de bezoekers er dan dui zend maal een paradijs in, ondanks koosnaampjes als „eilanden der lief de" is het leven op de archipel voor de autochtone bevolking zeker niet alleen maar zonnig. Mancham geeft toe dat „de grote meerdertieid der Seychellen een zeer pover bestaan" heeft. Echte honger is niet algemeen, maar ondervoeding is wel degelijk een structureel pro bleem. Ook het alcoholisme is op de eilanden een regelrechte volksziekte. Hoewel de Seychellen een wat eth- nische herkomst betreft buitenge woon gevarieerde bevolking hebben is van een echte rasvermenging nau welijks sprake. De diverse minderhe den hebben hun ethnische identiteit voor het merendeel intact weten te houden, wat zijn consequenties heeft voor de land- en welvaartsverdeling. De bevolking stamt in meerderheid af van Afrikaanse slaven die door de Franse oer-kolonialisten naar de archipel werden gebracht. Naast de nazaten van deze kolonisten zélf. wonen er dan nog kleine groepen Indiërs, Chinezen, Britse ambtena ren en een zeer internationale kolo nie renteniers. In een voorwoord tot het recent dioor hem geschreven rapport over de archipel schrijft Mancham dat hij van de Seychellen een „wijkplaats van vrede en schoonheid" wil ma ken, een voorbeeld van hoe een multi-raciale bevolking ,kan samen leven en niettemin kan blijven genie ten van zijn eigen individualiteit'. Hij geeft echter volmondig toe dat een zeer omvangrijk investeringspro gram nodig is voor het bereiken van de „bescheiden welvaart" waarop hij mikt. Londen verschafte de fondsen voor het nieuwe vliegveld en heeft toege zegd de jonge natie in de eerste pe riode na onafhankelijkheid te zullen blijven steunen. Als aanvulling daarop hopen de Seychellen echter ook op hulp van andere leden en van internationale organisaties. Buitenlandse investe ringen zullen worden aangemoedigd. De meer romantische zielen op het eiland geloven stellig dat een Franse zeerover uit de achtiende eeuw hun grote weldoener zal blijken. Volgens een even oude als taaie legende logt er een miljardenschat begraven op één of meer van de on geveer 90 eilandjes in de archipel. Toen hij in 1730 op Mahe naar de galg werd geleid, aldus de legende, smeet de piraat Olivier le Vassein een handvol kaarten naar de menig te en riep „wie mijn schat vindit mag hem hebben". Het zoeken duurt tot op de dag van vandaag voort. Nieuwe uitgaven Het quiz-boek overEnergie Planten Schepen Spoorwe gen Uitvinders Het weer, door George BeaL Uitgeverij Elsevier. Am sterdam. Per deel f 2,90. Zo zit het met jou Zo zit het met katten Zo zit het met kippen Zo zit het met vlinders, door Ro nald Ridout en Michael Holt. Else vier. Per deel f 9,50. Schaduwvorming in de fotografie, door Loek van Oppen. Uitgeverij Fo cus Elsevier Vakbibliotheek, f 19,90. 200 flitstips, door Emile Voogel en Peter Keyzer. Elsevier, f 8,90. Het Olympus reflex boek, door Cor Woudstra. Elsevier, "f 16,90. HiFi en stereo klinkklaar, door J. B. Dekker. Elsevier, f 12,90. De Kleine Encyclopedie, samenge steld door de Winkler Prins redac tie. Elsevier. Paperback f 19,50, ge. bonden f 25, Villa Triste, door Patrick Modiano. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amster dam. f 18,50. Getekende wereld, de kyk van F. Behrendt en Opland op het wereld gebeuren, door Koos en Weringh. Da Arbeiderspers, f 23,50. Van 't Rund, door Anton Coppool- se. Uitgeverij Van Dishoeck kook boekjes, Bussum. f 5,25. Salade versierd, door Hortense An- dré de la Porte-Janss. Van Dishoeck koekboekjes. f 5,25. Zomerconcert Jubilate Katwijk KATWIJK Het Christelijk mannenkoor „Jubilate" uit Katwijk geeft maandag 28 jirnd zijn jaarlijkse zomerconcert in sporthal Cleyn Duin. De avond begint om 20.15 uur. Aan het concert werken mee: de sopraan Hanny May en de tenor Nico Boer, artiesten die onder meer bekend zul len zijn van radio en televisie. Bei den zijn solisten geweest to de Ne. derlandse Opera. Als begeleider van „Jubilate" en als solist van improvisaties zal Klaas Jan Mulder van de party zyn. Bo vendien is het concert van de vio list Benny Behr maandagavond in de sporthal aanwezig voor de begelei ding. Het koor staat onder leiding van Sander van Marion. Naast het geesteiyk lied, de spiritual en de meezinger zullen het koor en de so listen aandacht vragen voor gedeel ten uit musicals en operettes.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9