Zuid-West vierde feest ondanks de stromende regen Geslaagden Scholieren op vakantie met 'De Wijde Vlucht Terrein in Noord wordt opgeknapt Anti witkalk actie MAANDAG 21 JUNI 1976 LEIDEN - Het eerste "Zuid-We Zomerfeest" is toch nog een groot succes geworden, al heeft het de organisatoren niet bepaald meege zeten. Daar was allereerst de vooral 's morgens en 's avonds gestaag val lende regen. Voorts zond de televi sie die dag naast de voetbalwed strijd Nederland-Joegoslavie, ook nog de trouwpartij uit van de Zweedse koning Gustav met de lieftallige Silvia Sommerlath, wat vele mensen in huis hield. i rond het Vnfhovenhuis i enhub Hoflaan.Toch hele organisatie op zich hadden n (Stichting "Het Vijfho- de zaterdagochtend wat gestemd. Er werd met -vreesd voor het doorgaan tekenwedstrijd en het op- /an de clowns en gooche laar, die in de open lucht gepland waren. Alle festiviteiten konden echter doorgaan, slechts enkele standhouders die deel uit maakten van de Oudhollandse markt pakten trede egen erde bedoeling was hun biezen en verlie ten daardoor wat vroeger het ter rein aan de Hoflaan. Overigens had de organisatie er voor gezorgd niet geheel afhanke lijk te zijn van het weer. Vlak naast het clubgebouw "Het Vijfhoven- huis" was een grote tent geplaatst, waaronder meer AVRO's Top Pop en de popgroep "Lucifer" het me rendeels jeugdige publiek konden vermaken. Voor da wat oudere be zoekers traden in het gebouw zelf onder andere Frank en Mirella en de Zuidamerikaanse groep "Jara- vi" op terwijl 's avonds de toneel vereniging "De Randstadspelers" van hun aanwezigheid blijk gaven. Vooral de grote opkomst van de be jaarden stelde teamleider Don Harmsen erg tevreden. "Wij heb ben dit feest georagniseerd om de integratie van de verschillende be volkingsgroepen in de buurt wat te stimuleren. Wij zijn dus erg blij dat ook de gastarbeiders en met name de bejaarden onze festiviteiten zo goed bezocht hebben." Don Hansen deelde ons gisteren nog mee dat er gedurende de hele dag geen moeilijkheden geweest waren en dat alles naar wens was verlopen. "Onze mobiele eenheid heeft gelukkig de gehele dag voor niets paraat gestaan", zo vertelde hij. Overigens bestonden er vrijdag nog enkele onduidelijkheden om trent de tijd dat er muziek gemaakt mocht worden. Na overleg met de politie echter werden ook deze moeilijkheden op tijd uit de weg geruimd. Het feest, dat naar alle waarschijnlijkheid door het succes volgend jaar geprolongeerd wordt, kon daarom "swingend" besloten worden met muziek van de Keys- tork Jazz Band. Verwacht werd dat de opbrengst van het feest de totale kosten niet zouden dekken. Want hoewel de ongeveer zestig medewerkers geen vergoeding wilden voor het vele werk dat verricht moest worden, moesten wel de verschillende gas ten, als Lucifer en Frank en Mirella, betaald worden. Don Hansen: "Ik hoop dat we quitte kunnen spelen. Dit zal dan wel gebeuren dankzij de verschillende sponsors, die we echt nodig hebben gehad om dit feest een succes te laten worden." LEIDEN - PV "Leiderdorp" in Leiderdorp vloog met 93 oude dui ven vanaf Compiegne. De uitslag was: 1. 2. 10. M. Reijerse. 3. A. Ras ser, 4. 9. B v. Mil, 5. J. Schijf. 6. 7. 8. J. Zevenhoven. Dezelfde Vereni ging vloog met 284 jonge duiven vanaf Breda. De uitslag daarvan was: 1. 3. Th. Habraken, 2. 8. J.v. Laar. 4, 7. R. G. Slikkerveer, A. Koolmoes. 6. H. Flippo, 9. K. Kniest. 10. J. Zevenhoven. LPV "De Snelvlieger" hield een wedvlucht met 181 oude duiven vanaf Louvres. De uitslag was: 1A. Compier,2.3. J. Degenen Zn,4,6.8. M. de Lange en Zn, 5 T. Koopman, 7. J. Schouten, 9. H. Moenen, 10. N. Bink. PV "De Blauwkras" hield een wed vlucht vanaf Compiegne. In con cours waren 113 duiven. De uitslag was: 1. G. v. d. Tang. 2, 5. P. Gijs man, 3. A. Ouwerkerk, 4, 8. F. v. d. Wetering, 6. 7, 10. J. Gijsman. 9. P. Sloos. Verder werd met 297 duiven gevlogen vanaf Breda. De uitslag: 1, 2,10. Gebr. Blom, 3, 5. J. Dreesman, 4. H. Klinkhamer, 6, 8. A. Noorder- meer, 7. K. v. d. Steen, 9. A. Ouwer kerk. PV "het Oosten" hield met 127 dui ven een vlucht vanaf Louvres. De uitslag was: 1, 5. D. Koet, 2, 6. C. Gijsman, 3. C. Selier, 4. W. Gijsman, 7. 8. T. v. As, 9. D. de Boer, 10.1. de Wolf. LEIDEN - Het Anti-Witkalk Co mité hield zaterdagmiddag een demonstratieve optocht door het Leidse centrum. Hun ongenoegen is bekend: er worden regelmatig in de stad op plaatsen waar het offi cieel niet mag pamfletten als de Muurkrant opgehangen, welke op schriften gedurende korte tijd zijn, waarna ze door de gemeentelijke reinigingsdienst, met goedvinden van B. en W. worden witgekalkt. De reinigingsdienst legt daarbij een opvallende hardnekkigheid aan de dag: de strategie gaat ervan uit dat de aanhouder wint. Het Anti- Witkalk Comité, waarin verschei dene linkse groeperingen zich heb ben verenigd is daar bijzonder ver ontwaardigd over en liet dit zater dagmiddag blijken. Bovendien plakte men er lustig op los. Aan de Chr. Mavo te Rijnsburg slaagden: D. van Egmond. H. van Egmond. H. Eldering, B. Haasbroek. K. Hoek, C. Hus, N van der Mey, G. van der Mey, J. de Moov, J. Noort, R. Post- ma. W. Ravensbergen, P van der Spijk, B Star, A. van Vliet. M Vring, J. Zwaan. A. van Betden. A. Pool. W. Remmel- zwaal K. Sip. H. Luksenburg. H. Roorda. B. Buik. R. Schippers. Voor Mavo-4: J Beelen. A. Binnendijk, B Bon- tius, R. Bos, E. van den Bosch, I. van Duivenvoorde. J van Egmond, L. van Egmond, N. v. Egmond. R .1 de Groot. J. Hazenoot. R Heems kerk. R Heemskerk, A Hogewo- ning, H Hogewoning, J. Hogewo- ning. H. van Iterson, G. van Klave ren. S. van Klaveren, R Koekebak- ker. M Eindhout, J. Marcks. H. Merbis, K. de Monve. B. de Moov, W. de Moov, W. de Moov, H. Nagte- gaal, D. Noteboom, F. Passchier. R. Ravensbergen, A. Schoneveld, M. Schoneveld, H Stauttener, K. de Winter, W. van Zuylen. D. den Ülde R. van den Berg. J. van der Meulen. fereel kon zatera worden in de Haarle straat. Op een plank plakte deze vrouw stukken brood en maakte vervolgens bezwerende gebaren. Het is duidelijk: het gaat hierom straattoneel. Het winkelende pu bliek had er niet altijd begrip voor. Trouwens, ook niet die be woner van de Haarlemmer straat .die zijn bovenraam open schoof en vervolgens een emmer water naar beneden kieperde, kennelijk met de bedoeling om de acteurs op straat weer terug te brengen in de harde werkelijk heid. Zonder succes: de straat toneelspelers werden weliswaar nat. maar gingen onversloor- baar door. Het Rozekruisers Genoot schap houdt morgenavond in 't Raedthuys Nieuwe Rijn 19, Leiden een openbare lezings avond. Titel van de lezing: "Wat is gerechtigheid in be vrijdende zin?" A. den Haan. R. Hankart. H. van der Kaaden. M. Mak, R. de Roode, A. Stam. M Tolsma. E. Binnendijk. S. van der Mev, H. Schaap. L. Talsma, J. Varkevisser, W. de Wit. A. Marijnus. In het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c a te Oegstgeest zijn geslaagd voor het diploma Zieken verpleging B: De Dames: A M. E. Kapteijn. W. Puga Mosquera-Borger. J. Roest, F. A Tesink-Krougman. J. Verheij, G. Vlasblom-Mensink, E. M. Weren- DeHeren:C.A Buining, A. A. A. M. Disch. H. A. van Egmond. L P. C. Groeneveld. J. L. J. van der Hoe ven, J. H. Klompmaker, H. A. M. Vogelpoel. Geslaagde kandidaten eindexamen Mavo-4 aan de Paulus Scholenge meenschap, Leiden: E. Annard, C. v. Batenburg, T. Berk, A. Bik, M. Bokern, D. v. d. Bosch, P. Coenen, K. Creyghton, Y. van Diemen, J. Driessen, M. Eyck, R. Goddijn, I. de Goede, E. v. d.Heyden, F. de Jong, J. Kanbier, B. v. d. Klaauw, R. Klerks, M. Kok, R. Koree, S. de Kruiff, H. de Kruyf, C. v. d. Loo, A. v. d. Meer, F. v. d. Meer, J. Meijers L. Mooren, Y. Op dam, R. Panday, T. Pet, M. Plas- meijer, P. v. d. Post, R. Postma, H. Rodenburg. F. Romijn, R. Ruy- grok, G. v. Schie, J. van Schie, T. v. Schoonderwoerd de Bezemer, R. Schouten, S. Schijf, M. Slewe, J. Tuithof, L. Tijssen, K. Veelenturf, L. Verbij, A. Verhagen, J. Verhoe ven. C. Verhoogt, M. Verzijden, P. v. d. Vooren, J. de Vreede, K. de E. Arnst, P. Blikman, A. v. Bo- heemen, G. Borst, G. Cohen, C. Elstgeest, C. Elstgeest, A. Fuchs, T. Goddijn, I. de Haas, H. Kraayvan- ger. R. v. d. Mey. T. Puik, L. Saveur. A. Alkemade, L. ten Broek, M. v. Dinther, N. Frankhuizen, M. v. d. Geest, A. de Graaf, W. Groen in 't Woud, M. Holswilder, R. Kok, R. Lasander, E. van Leeuwen, E. Maasdijk, L. Overdevest, T. Schultz, C. Veefkind, J. Went, L. v. d. Wiel. A. de Wit. RIJNLANDS LYCEUM WASSE- NAAR-Geslaagd voor het diploma havo: A. Akkerhuis, W. Amesz, A. Anten, I. Bilius, J. de Boer, A. Bokhout, J. Bolt, E. Borst, M. van der Brug, M. Dekking, R. van Doeselaar, L. Duininck, G. Ellis, I. Goor, M. Goudsmit, W. Griffioen, M. Har- thoorn, Th. Hentar, Y. Hols, Y. Houtstra, J. Jongeneel, R. Kauf- mann, E. Klaassen, F. König, H. van de Koppel, L. Kraal, J. Krayenhoff, J. Langbroek, J. van der Linden, H. Lugard, W. van der Made, H. van der Marei, E. van Mcchelen, W. Nix, M. Nijman, B. Oostdam, C. Ooster huis. J. Oosthoek. M. von Oven, T. Paardekooper, K. Peters, S. Poiesz, D. Rouwenhorst. A. Royuards. L. Ruhaak, G. van Saarloos, A. Scha- pink, J. Sivell, W. Teerlink, J. van der Ven, S. Vester, P. Vis, C. de Vos, H. Westgeest, G. Wielenga. LEIDEN - Nog even en ook de zo mervakantie breekt weer aan voor de talloze scholieren. Scholieren van wie velen enkele weken van de vakantie doorbrengen in de zoge naamde jeugdkampen. Ook Leiden kent enkele verenigingen, die zich louter en alleen bezighouden met het organiseren van dit soort va kanties. Een daarvan is de vereni ging, met de zeer toepasselijke naam, "De Wijde Vlucht". Al sinds 1959 organiseert zij jeugdkampen in ons land en sedert 1969 ook in Luxemburg. Voorzitter Van der Mark van de "Wijde Vlucht": "Het kamp in het plaatsje Lieler in Luxemburg, waar we een eigen kampgebouw onder ons beheer hebben, het fietskamp en de boot vakantie zijn om zo te zeggen onze specialiteiten. Maar daarnaast or ganiseren we natuurlijk ook jeugd kampen op tal van andere plaatsen in ons land zoals in Hooghalen. Er- melo. Oosterbeek en Maarsber- gen." De laatste jaren gaan gemid deld zo'n vier a vijfhonderd jongens en meisjes met "De Wijde Vlucht" naar de verschillende kampen. Ie dere groep bestaat meestal uit een man of 40 (in enkele gevallen uit 20), niet meegerekend de ongeveer twaalf begeleiders die met elke groep meegaan. Voorzitter Van der Mark: "We werken op basis van de kostprijs (non-profit), krijgen in het geheel geen subsidie en zijm dus aangewezen op begeleiders, die er zelfs geld op moeten toeleggen. De vereniging beschikt over een hon derdvijftig begeleiders, waaronder opvallend'veel onderwijzend per soneel". Het verschil van „De Wijde Vlucht" met de andere verenigingen, die zich met het organiseren van jeugdkampen bezighouden bestaat volgens de heer Van der Mark uit meerdere punten. Hij zegt: "Alle reerst zijn wij, in tegenstelling tot vele andere organisaties, een bondsvereniging van de ANWB, wat onder andere inhoudt dat alle gebouwen, waar we gebruik van maken, gekeurd zijn door de ANWB. Op de tweede plaats trach ten we buiten het geld contact te houden met onze leden. Wij doen dit bijvoorbeeld door bingo of klaverjasavonden te organiseren in "Het Honk", ons ei gen gebouwtje aan de Willem de Zwijgerlaan in Leiden. En ook met Sinterklaas en op Koninginnedag hebben we een gezellige dag voor onze mensen. Een derde verschil punt is dat onze groepen steeds gemengd zijn, dus jongens en meis jes door elkaar. Er zijn ook wel ge scheiden groepen, maar gebleken is dat het toch veel prettiger werken is met de gemengde groepen. Ook in de herfstvakantie van het vorig jaar heeft "De Wijde Vlucht" in Beekbergen een jeugdkamp georganiseerd. Van der Mark: "Dit was bedoeld als experiment. We wilden de kinderen, die nog nooit met een jeugdkamp waren meege- weest een kans geven om gedu rende vier dagen eens te kijken hoe het er nu aan toe gaat in een jeugd kamp. We hadden veertig plaatsen beschikbaar en kregen maar liefst meer dan honderd aanmeldingen." De eerste groepen vertrekken reeds 26 juni naar hun bestemmings plaats. Waarbij de jongens en meis jes ingedeeld zijn naar leeftijd. Er wordt in totaal gewerkt met drie leeftijdsgroepen; te weten 6- tot 10- jarigen, 10- tot 13-jarigen, de groot ste groep, en 13-tot 16-jarigen (over igens zijn er nog enkele plaatsen vrij. Voor nadere informatie: tel. 071-144755). Dat het aantal deelne mers aan de jeugdkampen de laat ste twee jaren niet meer groeiende is komt volgens Van der Mark voornamelijk door de huidige con junctuur. "De mensen geven de laatste tijd minder snel hun geld uit. En ik moet toegeven dat er een behoorlijk bedrag betaald moet worden. Maar ja, ook voor ons wordt alles duurder en we stellen nu eenmaal hoge eisen aan onze gebouwen en ons materiaal." Over het werken met kinderen zegt de voorzitter van "De Wijde Vlucht": "Kinderen passen zich altijd erg snel aan en het woord heimwee kennen wij dan ook eigenlijk niet. Dat wil zeggen een doodenkele keer komt het wel eens voor dat ie mand terug gestuurd moet worden. Wij trachten dit echter te voorko men door op onze instructieavon den de ouders en kinderen duide lijk te vertellen wat er allemaal ge beurt tijdens een jeugdkamp; op deze instructieavonden raden we bovendien de ouders aan niet de kinderen te komen opzoeken. Ge bleken is, dat dit gewoon beter voor het kind is. want we moeten het „heimweegevoel" natuurlijk niet stimuleren." Voorzitter Van der Mark zelf rechtsgeeft de instructies. Natuurlijk staande onder de verenigingsvlag LEIDEN - Het gebied tussen de Marnixstraat, de Pieter de Bothstraat, het volkstuin complex Ons Buiten en de woonbebouwing van de ho ven (Anna van Saksenhol enz dat bestemd is als re creatieterrein. zal belangrijk worden opgeknapt In de huidige situatie wordt dit gebied in Leiden-Noord nauwelijks gebruikt: de grond is slecht, heeft te kampen met wateroverlast en het terrein is slecht te bereiken, d&arom is nu door de gemeente een plan ontworpen tot verbetering en herindeling van het gebied waarbij ook het aangrenzende terrein van de Nederlandse Spoorwegen is betrokken. Dit laatste terrein. 10.000 m2 groot, is vrijgekomen doordat het goederenspoorlyntje Leiden-Herensingel niet meer gebruikt wordt. De gemeente huurt dit terrein van de N.S. Op de plaats waar vroeger een verkeerstuin en rolschaats- baan was, wordt nu een speelweide aangelegd. Deze kan als vervanging dienen van het terrein, dat enige tijd gele den door de voetbalvereni ging Roodenburg in gebruik is genomen. De speelweide krijgt twee uitlopers naar een te graven watergang. De daar aanwezige vyver wordt ook verbeterd en vergroot. De oe vers worden zodanig gemaakt, dat kinderen niet snel in het water kunnen vallen; in de vijver wordt vis uitgezet. Op de speelweide zullen verder enkele speehverktuigen wor den neergezet. Een gedeelte van het terrein zal 's winters gebruikt kunnen worden als ijsbaan. Om de ontwatering van het terrein te verbeteren wordt de grond poreuzer ge maakt en de drainage aange past; bovendien worden er duikers aangelegd. Vanaf de Pieter de Bothstraat wordt in de richting van de toekomstige Gooimeerlaan een fietpad aangelegd, dat zal worden doorgetrokken naar de Merenwijk. Bovendien zul len er een aantal bruggetjes worden gebouwd en voetpa den aangelegd. In het zuidoos telijk deel van het terrein wordt parkeerruimte ge maakt, die ook gebruikt kan worden door de bezoekers van Roodenburg. De exacte plek van het parkeerterrein, staat nog niet vast; die hangt af van de plaats waar een eventuele voetgangers- en fietsentunnel onder de Willen de Zwijger laan - waarvoor een plan in voorbereiding is - wordt ge maakt. Tenslotte zijn in het plan opgenomen de school tuinen, welk terrein zodanig zal worden aangepast, dat het een rechthoekige vorm zal krijgen. Het plan vergt een bedrag van 645.000 gulden. Het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk neemt daarvan 400.000 gulden voor zijn rekening; de rest wordt door de gemeente betaald. Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40.- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U. SEIKO - CASIO - CERINA PRISMA - CITIZEN - Jung- HANS - EWE - ANKER Horloger v.d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. EIGEN ATELIERS

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3