Renovatie van W armundastraat gaat niet door Plattelandskarakter niet verder aantasten agenda WIJKCENTRUM ENGELENDAEL NU DICHT? Kosten te hoog vrouw z w AARuewnme gewond bij aanrijding Moederhulp Drietal jeugdige inbrekers bekennen B en Zoeterwoude in nota Pater van Eijk neemt afscheid ZOETERWOUDE Vanuit het parochiebestuur in Zoeter woude is een commissie gevormd om pater M. v. Eijk die 8 jaar werkzaam is geweest in de pa rochie van Sint Jans Onthoof ding een passend afscheid te be reiden bij diens vertrek naar Rotterdam. Op zondag 8 augus tus zal hij voor het laatst voor gaan in Zoeterwoude om veer tien dagien later te worden ge ïnstalleerd in de parochie van de H. Kruisvinding in Rotter, dam-Zuid. In het aanstaande weekeinde zal er tijdens de diensten gecol lecteerd worden voor een af scheidscadeau. Giften kunnen ook worden overgemaakt op re keningnummer 375300449 van de Rabobank met vermelding „voor afscheid pater Van Eijk". Er zal voor hem geen vervan ger komen, waardoor het aantal pastores tot twee zal dalen. De commissie (re) organisatie van de parochievergadering heeft een rapport uitgebracht over een nieuwe wijk- en taakverde ling tussen hen. Dit houdt onder meer een inkrimping van het aantal Eucharistievieringen in. Deze zal ook reeds wonden door gevoerd in de vakantieperiode en ingaan in het weekeinde van 3/4 Juli. In zomerregeling komen twee H. Missen te vervallen in de Sint Jan t.w. zondags om 7.30 uur en 11.30 uur. evenals in de Christus Dienaarkerk waar in de zomermaanden de H. Missen van 11.30 en 18.00 uur komen te vervallen. De H. Mis op zaterdagavond blijft gehandhaafd zij het op een vroeger tijdstip nX om 18.00 WARMOND De renovatie van de 31 woningen aan de Warmundastraat in Warmond blijkt geen haalbare kaart te zijn. Die conclusie heeft het bestuur van de woningstichting ,,Wa>rmunda die de woningen beheert, getrokken na een gesprek met een vertegen woordiger van de provinciale directie voor woningbouw en volkshuisvesting. De kosten zouden op 70.000 gulden per huis komen, vrijwel gelijk aan de kosten van nieuwbouw. Het Rijk zal een dergelijk kostbaar renovatieproject niet subsidiëren. MAANDAG 21 JUNI 1976 MAANDAG Steenstr. lb. Wereldwinkel, 9.80 uur Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 Noordeinde 2a. groepen op „Troef": recht/onrecht en WSW-groep. 8 uur 't Breehuys. Breestraat 19, Middag- aktlvltelten, 2.305.30 u. n.m.; Email- 8—10 ovaauuis, tuimiuMjic bestuurlijke aangelegenheden. 8 uur Gemeentehuls. Leiderdorp, raads- Ve^^eentehuis!UWassenaar. raadsver- Wijkverpleging Het wijkgébouw is nu gesloten Leiden Interkruis. Middelweg 38, Oegstgeext Interkruis. Lljtweg 7. Een en ander betekent dat er in de Warmundastraat nieuwe woningen worden gebouwd. Daarvoor moeten de woningen echter eerst door de gemeenteraad van Warmond tot krot worden verklaard. De provin ciale directie, die aan een dergelijke verklaring haar goedkeuring moet hechten, heeft op voorhand al meegedeeld positief te zullen advise ren. Hangende die verklaring gaat het bestuur van de woningstichting „Warmunda" plannen voor vervan gende nieuwbouw ontwikkelen. Bij de aanbesteding enige tijd gele den, werd een prijs van 54.000 gulden per huis genoemd. Dat was 14.000 gulden meer dan het Rijk normaal gesproken als maximum hanteert. Die extra 14 mille was overigens nau welijks een bezwaar geweest, ware het niet dat daarbij niet waren inbfegre. pen de kos-ten van aanleg van cen trale verwarming, het architectenho norarium en het loon- en prijsrisioo. Dat alles brengt de kosten van reno vatie op ca. 70.000 gulden per huis. Het bestuur van „Warmunda" zal de situatie in persoonlijke gesprekken aan de „bewoners" uitleggen. Mor genmiddag vindt een gesprek pla ts met de oudere bewoners van de straat. Daar zal worden voorgesteld te verhuizen naar bijna opgelever de 'bejaardenwoningen. verlening, tel. 2141. Zr. J. den Haan. 25a. Sassenhelm. tel. 02522- SOS-dienst Telefonische hulpdienst. Dierenhulpdienst nacht bereikbaar tel. 134687. LEIDERDORP In een brief aan het Leiderdorps college zegt het be stuur van de Stichting Recreatie, ruimte Engelendael, dat zij niet meer in staat is het houten gebouwtje aan de Beukenschans, dat men als wijk centrum van de gemeente huurt, nog exploitabel te houden. De reden de eerimsre be de activi- Onderwijswinkel Sophiastraat 36. tel. 126326. Geopend weinig belangstelling te bestaan dat de stichting ten einde raad een ver- gadering uitschreef met de vraag maanda^t/m"v"rTldag' 12.0017.30 „doorgaan of sluiten". Op die verga dering kwam geen van de wykbewo- Koord-Stlldio ners opdagen, waaruit het bestuur de conclusie .sluiten" trok. De -- ----- stichting ziet door de geringe be daarvan is de geringe belangstelling langstelling niet langer kans de huur het gebouwtje op te brengen. Ook de voortdurende vacatures in het negen man tellende bestuur staat het organiseren van allerlei evene menten in de weg. By diverse activi teiten, waaronder cursussen, bleek er van de kant van de flatbewoners zo Centrum voor Intermenselijke betrek kingen. Geopend maandag t/m vrydag 10.00—18.00 uur en 19.30—23.00 uur. Zondag 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel. 144000. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde T7T4/\TTWr riwr A A Tl Juridisch Adviesbureau. Noordemde wocn.schie 11.0013.00 i donderdag 18.30—20.30 Straatnamen Er worden weer straatnamen uit gedeeld, en mede daarom op een wat ongebruikelijke dag deze rubriek. Het betreft straten in de bestem mingsplannen Hoge Rijndijk Oosten Westeinde II in Zoeterwoude, waar een aantal straten nog altijd naam loos is en dat is zo lastig voor bij voorbeeld tante Pos. Daar gaan wc. In Hoge Rijndijk Oost worden het de Willem Alexanderstraat, de Johan Frisostraat, de Mauritsstraat, de Constantijnstraat, de Pieter Chris- tiaanstraat, de Christinastraat, de Wilhelminastraat, de Nassaustraat en de Pancratiusstraat. Allemaal heel gewoon, maar Westeinde II is weer zo'n nieuwbouwwijk, met van die modernistische straatnamen: Kievit, Fuut, Reiger, Zwaan, Grutto, Zwa luw en Gans. Alsof er geen Witte de With of een andere stoere knaap van weleer meer is, of een Vermeer om straten naar te noemen. En dan bwijgen wij hier nog maar over Roe mer Visscher. VOORSCHOTEN Op de boerderij „Oud Woelewiek" in Voorschoten werd het afgelopen weekend open huis" gehouden, ivaarvoor, vooral bij de jeugd, veel belangstelling bestond. Onder meer een demonstratie spinnen hier in beeld trok veel bekijks. Subsidies gaan omhoog ZOETERWOUDE De muziekge zelschappen St. Jan, Vios en De Rijn tamboers lijken in de toekomst uit de financiële perikelen te komen wan neer de raad akkoord gaat met het voorstel van B. en W. om de subsi dies aan de drie gezelschappen op te trekken. Tot op heden werd de aan beveling van de Stichting Overkoe peling Nederlandse Muziek Organisa ties (SONMO) gehalveerd, waardoor de verenigingen er ondanks al lerlei eigen acties niet in slaagden de financiële kant van het muciseren rond te krijgen. Gebleken is dat de meeste gemeenten in Nederland zich vrij aardig aand e SONMO-aanbeve- lingen houden. Ook Zoeterwoude zal daarbij niet achterblijven. De subsi die wordt, via 60 en 80 procent, in '78 opgetrokken tot 100 procent van de SONMO-aanbeveling weer eens onvervalst gehost, op een zogenaamde en daarvoor bestem de hosavond. Die traditie was de laatste jaren wat verwaterd, maar het gaat nu dan toch weer gebeu ren. Aanstaande vrydag is de eerste. Plaats van handeling is de Baan, waar St. Mathias bezit neemt van de muziektent, om er wat fikse mars muziek tegenaan te gooien. Als het pupestelën regent, maar dat heeft het het afgelopen weekend al ge daan, gaat de hele zaak niet door. Afgesloten De boer op Hossen Er komt leven in de Warmondse brouwery. Nadat het jaren niet meer is voorgevallen wordt er nu toch St. Mathias gaat overigens de boer op. Op 27 juni trekt het korps met drumband, harmonie majorettes en minirettes naar Het Lage Land. Op het terrein van de Kaagsociëteit gaat het er daar vanaf 13.00 uur op los. Zu die zich regelmatig per vracht wagen verplaatsen wettelijk is dat een voertuig niet ingericht voor het vervoer van personen waar van het eigen gewicht, vermeerderd met het laadvermogen, de 3500 kilo grammen te boven gaat dienen er rekening mee te houden dat de ge meente Oegstgeest van zins is de Dorpsstraat en de Pres. Kennedy- la an voor dergelijke voertuigen tot verboden gebied te verklaren. Dit gezien het feit dat de beide straten aan de smalle kant zyn. De provincie lenkt er verder nog over om beide straten nog maar vanaf een kant toegankelijk te maken. Dit geldt dan yoor alle verkeer. LEIDEN De Leidse politie heeft éiïid vorige week drie jongens uit de ze stad aangehouden, die een reeks inbraken en diefstallen hebben ge pleegd. De zaak kwam aan het rollen, toen .in een gestolen auto een Jasje werd aangetroffen, die niet aan de eigenaar van de teruggevonden wagen bleek toe te behoren. Het kledingstuk bevatte enkele gegevens, aan de hand waar van een 15-jarige Leidenaar kon wor den opgespoord. De jongens gaf toe ZOETERWOUDE B. en W. van Zoeterwoude scharen zich achter alternatief D van de nota "Alterna tieven en Varianten", waarin de pro vincie de situatie rond de woning bouw in Zuid-Holland nader beziet. Alternatief D komt in grote ïynen overeen met de plannen die minister Gruyers neerlegde in de Verstedeiy- kingsnota. Het komt neer op groei van Wate ringen, Voorhout. Het Hoornse Qua drant en Zoetermeer. Zoeterwoude blijft dan als onderdeel van de "groene long" buiten schot. B. en W. van Zoeterwoude zeggen, na het verschynen van het etudie- rapport "Eventuele bouwlokaties" biy te zijn met het feit dat de daarin genoemde uitbreiding van Zoeter woude met 15.000 tot 20.000 woningen niet doorgaat. De raad sprak zich daarover in januari in een motie al afkeurend uit. B. en W. zijn met de provincie van mening dat, by uit breiding van Zoeterwoude, het land schap teveel onder druk komt te staan. Met name het aspect van de "horizonvervuiling" door industriële bouw en grootscheepse woningbouw speelt daarbü een roL Men meent dat de aantasting van een deel van die horizon, langs de spoorlijn Lei den—Alphen, geen reden mag zyn om dan ook maar tot verdere aantasting over te gaan door grootscheepse uit breiding van Zoeterwoude. Overigens hebben B. en W. een no ta over de stand van zaken met be trekking tot de ruimtelyke ordening uitgebracht. Uitgangspunt in die nota is dat Zoeterwoude het plattelands karakter dient te behouden. Men vindt daarom ook dat aan woning- en in dustriële bouw beperkingen moeten worden opgelegd, zy het dat daar door de boer niet in de verdrukking mag komen. Ook wordt een eventuele verdere uitbreiding van het industriegebied afgekeurd. Men beklaagt zich over het feit dat de omliggende gemeen ten nu al niet bereid blyken overleg te plegen over woningbouw ten be hoeve van hot industriegebied. De situatie is in sommige bedryven nij- pend.Veel werknemers pendelen van uit bijvoorbeeld Amsterdam of Rot terdam. de auto in Leiden te hebben ont vreemd samen met een leeftijdge noot. Het tweetal bekende daarna met een 16-jarige Leidenaar enkele weken geleden te hebben ingebroken in een drukkerij aan de Oosterkerk straat. waarbij voor f 3000... aan tel machines werd buitgemaakt en voor 1 4000,- schade werd veroorzaakt. Het drietal gaf ook de diefstal toe van twee avondmaalbekers en de twee zilveren schalen ter waarde van f 700, uit een kerkzaal aan de Langebrug. Inbrekers met prijzen er van door LEIDEN— in de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het club huis van de ren- en toervereniging ..Swift" in de Waard. Behalve vijf bekers uit de prijzenkast werden vier blikken met ballen gehakt en vieren twintig pakken koffie meegenomen. De inbrekers namen ook voor zeven honderd gulden aan pryzen mee. die bestemd waren voor een verloting. M enis binnengegaan door forcering van de toegangsdeur. Wielrennen Wolfgang Stein- mayer (Oost.) heeft zaterdag de Ronde van Oostenryk gewonnen. In de laatste etappe behield hy zijn twee seconden voorspong op de Ita liaan Olivetti. LEIDEN Een 60-jarige in. woonster van Leiden is gisteravond zwaar gewond geraakt by een ver keersongeval op de Nieuwe Beesten markt. De vrouw werd aangereden door een 20-jarige Leidse automobi list, die na het ongeval is doorgere den zonder zijn identiteit bekend te maken. De politie heeft hem van ochtend aangehouden. De vrouw werd door een uit de richting Oude Singel naderende per sonenauto geschept, toen zij aan de kant van de rybaan uit een taxi stapte. By de aanrijding raakte de taxipassagiere met beide benen be klemd tussen de twee auto's. Haar linkerbeen bleek te zyn verbryzeld. haar rechterbeen was op enkele plaatsen gebroken. De vrouw is door de EHD naar een ziekenhuis overge bracht. De Vogel wint t oblietjes teken ZOETERWOUDE De kermis die de ^afgelopen drie dagen door de Oranjevereniging georganiseerd werd op het parkeerterrein van het sport complex Haasbroek vond onder een aanmerkelyk ongunstiger gesternte plaats dan vorig jaar. Langdurige re genval en twee voetbalwedstrijden beïnvloedden de belangstelling sterk in negatieve zin. Helemaal ontevre den waren de exploitanten toch niet. Op de openingsavond was het bezoek alleszins redelijk en toen het op de late zondagmiddag droog werd nam de aanloop flink toe. Ter gelegenheid van het kermisge- beuren vond vrijdagavond het tobbe tje steken plaats. In de Jan van Ban- ningstraat meldde zich 35 deelnemers. Lefhebbers voor een nat pak. De prijswinnaars waren: l. Gerard de Vogel; 2. Walter Turk; 3. Ad van Bennekom. Zakkenrollers weer actief LEIDEN Zakkenrollers zijn za terdag weer actief geweest in de Leid se binnenstad. Van een 43-jarige Leidse huisvrouw werd op de markt een portefeuille met f500,-, het va kantiegeld van één van haar zoons, gerold. De portefeuille werd later leeg teruggevonden in een groentekist. Een 51-jarige Leidse heeft aangifte gedaan van diefstal van haar porte- monnaie met f 245,-, eveneens op de Leidse weekmarkt. Bij V. en D. verdween een porte- monnaie met f 200,- uit de mantelzak van een 55-jarige inwoonster van Haarlem. Ook zij heeft de politie hiervan in kennis gesteld. Marokkaan (32) bekent steekpartij LEIDEN De 32-jarige in Lei den woonachtige Marokkaan AH. heeft een volledige bekentenis afge legd over de steekparty die vrydag- middag plaatsvond in de Vierde Bin nenvestgracht. Hy heeft toegegeven de 27-jarige landgenoot A.L. met een mes te hebben toegetakeld. Het slachtoffer kreeg vier steekwonden maar is buiten levensgevaar en maakt het redelyk goecL Mei. J. Schrama. maatschappeiyk werk- Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Ai Elisabeth dr. v. L A. C. Rietveld Dooijeweert; Robbie zr Ouwehand Julie Elisabeth Franclsca dr. v. G. F. Yvonne Ryn: Nlenke! Augustlnus van dér Tüiln;- Eijkel rj; Johannes ja Bleiji i -j dr. v. u. van v Arnold; Helena dr. v. F. J. Parievliet Poppel; Florls' Jan zn. v. A. L. W. Krai DUk. Woeldersen A. J. van der Tuijn; Mir jam Mariska dr. v. C. van den Eijke" en I S. S. Scheps; Johannes Jacqbui rlk'e Maa'ik nold: Jeffry Rogier Erica - arlevliet en G. da Willem zn. v. J. P. Rot- 1. M. Kemp e/v C. Ploeger. Kikkert en M. J. G. Slk- king. ZOETERWOUDE i der Salm d.v. Kool G en van z.v. van Hofwegen P Slingerland J M; Cor- m Leeuwen W A L en „^Zandbergen H A; Banholomeus Loos M M L; Heronymus J. z.v. Le lieveld J P en Hoogeveen W R. Overleden: Molenkamp, Christina G (75): Nicolai. Baukje (81); Hulsbos. Cornel is (82): Van der Sluijs, Jo hannes (88); SchipDe Blom, Pieter J (79). l Berg. J G Elderhorst, Hubertha H Gehuwd: den Engelsman. William en Verdegaal, Elizabeth M J; Beekman. J en Ammerlaan. Cornelia M M: der Zwet Adriana van Huis, Lena: van Beek. Everardus C A en van Klink. Johanna H M; van Kempen. Bernardus J H en van Rijt. Gerarda G M: Berg. Franciscus C M en Rietveld. Anna M: van Veen Wilhelmus JAM Onderwater, Catha- Cronenburg. Bartho- l Detmers. Joséphine-M LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement 1 37,85 Per post v. 1 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0.55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2