Mistral Nora net geklopt LAGA-ACHT VERSLAAT NJORD RUIM Vollebregts aan leiding in FD Mercury, Connors Nastase Door uit Amerika overgevlogen hengst Royal Port de betrouwbare PAGINA 14 MAANDAG 21 JUNI 1976 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT DELFT - De Del ft se roeiclub Laga, die dit weekeinde langs de Vliet haar Eeuwfeest met lustrumwed strijden vierde, heeft gisteren met groot machtsvertoon het hoofd nummer, over de traditionele 3000 "Delftse meters" (plm 2600 meter) gewonnen. De Delftse acht liet er in de finale tegen de A-acht van Njord geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en sleepte voor het grote thuisfront de zo fel begeerde Lustrumblikken binnen. Laga, met het naar Montreal afgevaardigde kwartet Klem, Kroes, Balthus en van Woudenberg en aangevuld met de tweede vier zegevierde met en kele lengtes voorsprong op Njord. Aan de finale waren twee voorwed strijden vooraf gegaan en eigenlijk mochten beide ploegen tevreden zijn met het feit, dat zij die finale haalden. Laga streed in de eerste voorwedstrijd tegen de sterke A-acht van Nereus/Okeanos en had daar de grootste moeite mee. Ne- reus/Okeaos startte fel, leidde tot halverwege de race, sloeg enkele aanvallen van Laga knap af, maar kon in de laatste hohderd meter toch niet beletten dat de routiniers van Laga juist op tijd de finale plaats veilig stelden. Njord had alle geluk van de wereld, dat Nereus' snelste acht, dat in de (gewonnen) Head en A.R.B.- combinatie tegenstand zou bieden, door onderlinge onenigheid van deelname afzag. De Leidse ploeg roeide alleen over de baan en plaat ste zich aldus. De finale tussen de oudste studen ten roeiverenigingen werd in de eerste helft van de race beslist. Slag Jorissen bouwde gestaag een voor sprong op, die niet meer uit handen werd gegeven. Op enkele lengtes achterstand finishte Njord, dat vo rige week zo fraai in Luzern won en zaterdag het Amerikaanse Rollin College versloeg, maar dat nu moest ervaren, dat er in de opgelo pen zestien seconden achterstand (8.17.9 tegen 8.33.0) een klasse ver schil zat. Veel topploegen namen na Luzern en vó-or de Koninklijke een wee keinde rust. De overwinningen die Laga in de vier met en Skadi in het lichte veld in de twee zonder, en met stuurman boekte, kunnen ge zien de tijden dan ook nauwelijks genoemd worden. Njordskiffeur Punt won in light-peddle van de Belg Rotsaert. Bijzonder fraai was de overwinning van de eerstejaars lichte Njord- ploeg. Zaterdag werd de negende overwinning in dit seizoen binnen gehaald en gisteren bleven zij slechts een halve lengte achter de combinatie-acht van Skadi/La- ga/Orca/Triton, welke voor interna tionale wedstrijden is geselecteerd. Bij de dames ging het hoofdnum mer naar de Nereus-acht, dat het goed roeiende Njord in de tweede helft van de race voorbij ging. Skif- feuze Trudy Jongenelen van D.D.S., vorige week in Luzern defi nitief uitgeschakeld voor Montreal, had in de finale geen enkele moeite met de skiffeuze van Skadi en won met een straatlengte voorsprong. In Delft werden verder nog enkele goede Leidse prestaties geleverd. Die Leythe skiffeur Florijn won, na vele voorwedstrijden, de finale van Skadi (8.21.8). In de nieuwelingen vier won Njord I voor Njord 2, de combinatie Njord/Asopos de senior B vier en zegevierde wederom de Rotterdam-Zuid nu Disco-Dance ROTTERDAM - De basketbalclub Rotterdam-Zuid, die de afgelopen jaren in de eredivisie uitkwam on der de naam Transol RZ ?al met in gang van het komende seizoen spe len onder de naam Disco Dance RZ. Een grammofoonplatenhandelaar, die onder de naam Disco Dance een groot aantal winkels in Nederland heeft, gaat de Rotterdamse club fi nancieel steunen, zij het tegen een lager bedrag dan waarmee RZ tij dens de sponsoring van Transol kon werken. De Amerikaan Vince FYitz, momenteel uitkomend voor het Westduitse Wüppertal en vroe ger speler van EBBC Den Bosch, is aangetrokken als trainer-speler in part-time dienst. damescombinatie van Beatrix/die Leythe/Njord. Op de Wedaubaan in Duisburg kwamen enige Nederlandse jeugd- ploegen aan de start, waaronder de dubbel twee van Die Leythe/Rijn- land, gecoached door Clemence Overdevest. De meisjes Ellen San ders en Marjolijn Hazelbach won nen na een spannende strijd, nadat Marjolyn reeds eerder een skiff- nummer had gewonnen. In Amsterdam tenslotte werden op de Bosbaan de sprint- en slotwed strijden gehoudetj, georganiseerd door Die Leythe. Van de organise rende vereniging wonnen in de ca tegoriejongens 17/18 G. Remmerts R. Oppen. P. Spermon, W. v. d. Loo en H. Ammerlaan (coach H. Vroe- gop). De meisjes waren nog succes rijker. In de categorie 16 jaar won de dubbeltwee met H. Bronsgeest en L. v. d. Veld zeer fraai de sprint-' en de slotwedstrijden. De ouderen (18 jaar) A. v. d. Reyden en T. Star deden daar niet voor onder en wonnen ook beide races. De Jeugdskif-estafette werd, hoe kan het anders, in de klasse A en B door Die Leythe gewonnen. Laak won in de Klasse C en Gouda in D. Pim van Doorn Vijf schakers op kop MANILLA - Na de zesde rohde van zaterdag en de gisteren uitge speelde afgebroken partijen in het interzonale schaaktoernooi in Ma nilla, gaan vijf spelers - de Rus Po- loegajevski, de Amerikaan Brow ne, de Oostduitser Uhlman, de Bra- ziliaaan Mecking en de Tsjech Hort met 4Vj punten uit zes partijen aan de leiding. Lew Poloegqjevski, de sterkst geachte speler van dit toernooi, had zestien zetten nodig om zijn afge broken partij uit de vierde ronde tegen Miguel Quinteros in winst om te zetten, en zich daarmee bij de koploper te voegen. Ook Walter Browne kwam dankzij winst uit een afgebroken partij bij de leiders. Hij versloeg, in de zesde ronde, de door Jan Timman gesecondeerde Amerikaan Lubomir Kavalek. De üitslagen van de partijen in zesde ronde waren: Tsjeskovsky (Sov)-Quinteros (Arg) 1-0, Gheorg- hiu (Roek-Tan Lian (Sin) 1-0, Mec king (Bra>-Poloeg^jevski (Sov) V2-V2, Hort (Tsj)-Pachman (Wdl) 1-0, Browne (VS>-Kavalek afg., Uhlmann (Odl}-Panno (Arg) Va-Va, Biyiasas (Can>-Harandi (Iran) afg., Ljubojevic (Joe)-Mariotti (Ita) 1-0, Balasjow (Sov>-Torre (Phi) V2-V2, speelde afgebroken partijen zijn: vierde ronde: Quinteros (Arg)-Po- loeg^jevski (Sov) 0-1, Balasjov (Sovk-Spasski (Sov) 1-0. Vijfde ronde: Torre (Phi>-Ljubojevic (Joe) 0-1, Mariotti (Ita>-Biyiasas (Can) 1-0, Tan (Singk-Quinteros (Arg) 0-1. Zesde ronde: Browne (VS)-Kava- lek (VS) 1-0, Biyiasas (Cank-Ha- randi (Irn) 0-1 Spasski (Sovk-Ribli (Hon) 1-0. Stand na zes ronden: 1/5. Poloega- jevski, Browne, Hort, Uhlmann en Mecking ?-/2 punten, 6/7. Tsjesjko- vski en Ljubojevic 4, 8/11. Spasski, Quinteros, Gheorghiu, Balasjov 3/ V2,12. Kavalek 3,13. Ribli 2-514/17 Panno, Pachman, Biviasas en Ma riotti 2 18. Harandi IV2, 19/20. Tan en Torre Va. HONKBAL Hoofdklasse Tetramin/Nicols-Olga/ADO 3-0 Orwo/HCAW-Sparta 3^1 Dorlas/Quick-Aktie ActieijKin- heim Lottgering/Scho- ten-OWO 5-9 Olga/ADO-Tetramin Nicols 3^1 Buitenlands voetbal Atletico Madrid en Zaragoza heb ben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. De uitslagen van de halve finales: Atletico Madrid-Real Sociedad 1-1 (eerste wedstrijd 1-0), Betis-Zaragoza 1-1 (1-2). NOTTINGHAM - De 'finales van het proftennistoernooi in Nottingham zijn voor het groot ste gedeelte letterlijk in het wa ter gevallen. De regenjverd za terdagmiddag spelbreker toen de eindstrijd tussen de twee vrienden Jimmy Connors en Ilie Nastase was gevorderd tot 6-2, 4-6 en 1-1. Het gras was op dat moment zo glad als een ijs baan geworden en met Wim bledon vlak voor de deur wil den beide topspelers begrijpe lijk verder geen blessures riske ren. Zij besloten het prijzengeld voor de eerste en tweede plaats (samen 80.000 gulden) te delen. Een jammerlijk einde van dit interessante toernooi, temeer omdat de volgepakte tribunes hadden kunnen genieten van een dolkomische partij tussen deze twee tennisclowns, waar het spel overigens nauwelijks onder leed. De finale zou overigens uitge speeld hebben kunnen worden als het enkelspel van de Daviscup-ontmoeting Australie-Nieuw-Zeeland tus sen John Newcombe en Brian Fairlie niet bijna drieëneenhalf uur in beslag had genomen. Newcombe zegevierde tens lotte met 8-6. 6-7. 11-9, 6-3, maar de drievoudig Wimbledon-kampioen is duide lijk over zijn hoogtepunt heen. De eens zo befaamde kracht- speler is een voorzichtige ma noeuvreerder geworden, ge plaagd ook als hij wordt door blessures. Australië plaatste zich voor de halve finales van het toernooi om de Davis-beker. Okker en Riessen kwamen aan het spelen van de dubbelfinale Newcombe: over hoogtepunt heen. niet toe, nadat zij de halve finale tegen Delaney-Menon gemak kelijk met tweemaal 6-2 hadden opgeëist. De andere finalisten waren trouwens nog niet eens bekend. Besloten werd de prij zen te delen omdat de heren profs voor het zware toernooi van Wimbledon in ieder geval nog een rustdag wilden hebben. Zege Evert Chris Evert (VS) won het ten nistoernooi in Eastbourne. De Amerikaanse versloeg gisteren iri de finale de Rngelse Virginia Wade met 8-6,6-3. Evert, eerste geplaatst voor het toernooi op Wimbledon, toonde aan goed in vorm te zijn. Zij heeft zich goed aangepast aan het spelen op gras. Evert verdiende met haar zege 50.000 gulden. Virginia Wade nam in de eerste set weliswaar een voorsprong van 4-1, maar daarna kreeg de voor Wimbledon als derde ge plaatste Engelse geen kans meer. Evert won de eerste set met 8-6 en ging direct door. Ze kwam in de tweede reeks tot 4-1. waarna Wade nog even te rug kon komen. Evert had ech ter meer conditie over en kon de omstandigheden (een vreemd draaiende wind) beter aan. Dat leverde Virginia Wade teveel problemen op. Zij verloor dan ook met 6-3. In de finale van het damesdub- bel won Chris Evert met de Tsjechische Martina Navrati- lova van Virginia Wade en Olga Morozava (Sov.). Bij de stand 6-4, 1-1 in het voordeel van het dubbel Evert/Navratilo va moest de strijd worden ge staakt. De Westduitse Helga Masthoff heeft het damesenkelspel ge wonnen van het Grand Prix- tennistoernooi ia Berlijn. In de finale versloeg zij de Uruguayse Fiorelli Bonicelli met 6-1, 6-2. De 20-jarige Victor Pecci uit Pa raguay won bij de heren door in de finale met 6-1, 6-2, 5-7, 6-3 van de Westduitser Hans Jur- gen Pohmann te winnen. De weersomstandigheden waren dermate slecht, dat de partij, wegens regenval, drie maal moest worden onderbroken. Met deze overwinning behaalde Pecci de eerste grote toernooi zege in zijn korte loopbaan en werd tegelijkertijd rond 23.000 gulden rijker. Ook in de finale van het dubbel spel ging de Westduitser Poh mann tenonder. Samen met zijn vaste partner Jurgen Fassben- der verloor hij met 5-7, 1-6 van de Spaans-Chileense combina tie Munoz/Cornejo. Na eerste twee races in Kiel WASSENAAR - Het had zo mooi kunnen zijn als het zo merweer nog even was aangebleven. Nu echter werd het publiek op een somber Duindigt gistermiddag geconfron teerd met een matig programma en een aantal niet te ver wachten uitslagen. Bij de draverijen stak de Rijnprijs hoog boven de overige nummers uit, al was het alleen maar dat de toeschouwers kennis mochten ma ken met de uit Amerika overgevlo gen Royal Port, een 6-jarige hengst die ook voor de grote prijs der lage landen staat ingeschreven. Tgenstander van enige importantie voor deze Uncle Sam-zoon was na tuurlijk Mistral Mora, die in handen Door -Wil Iedema van Jan Wagenaar geen weg te cij feren kandidaat voor de eindzege bleek, want zij beiden hebben deze draverij tot een meesterlijk draf- spektakelstuk gemaakt. Royal Port liet er bepaald geen gras over groeien en ging van start af meteen in de aanval en daar had de rest, op Mistral Nora na, geen ant woord op. Met nog een paar honderd meter voor de boeg was de uitslag nog niet te voorspellen en kreeg de Ameri kaan een alles of niets aanval te verduren van de dappere Mistral ADVERTENTIE De Mercury buiten- r boordmotor heeft veel temperament en is uiterst betrouwbaar.Topsporters weten er alles van. Ook U kunt snel beslissen bij Uw erkende-Mercury Dealer. Die zit dichtbij. Van 4 tot 175 pk. Service Cenl«oo0peKK23g HU'9T^èfóon025«-264 Nóra, die vlak voor de streep lang szij kwam. Gezamenlijk schoten zij over de fi nish, op afstand gevolgd door Lento H., die eveneens een uitste kende koers liep. De foto wees uit dat Mistral Nora met een neuslengte geklopt was, door een paard dat ook volgende week weieens verrassend uit de hoek zou kunnen komen. De Kincsemprijs, een ren over twee kilometer, is uitgevochten op een doorweekte grasbaan en dan ko men de papieren voor een paar lief hebbers van zo'n zware baan plot seling geheel anders te liggen. Alle prognoses, geschreven in de zonneschijn, komen dan aan een zijden draadje te hangen, want ge wichten gaan in zo'n procedure wel degelijk tellen. Na 1500 meter werd het duidelijk dat de favorieten Frederique, Jam- berdeen en Midnight Millie de vermoeidheid een rol ging spelen en daar maakte Trudor Rossi S. dankbaar gebruik van. Met een ge weldig eindschot ging jockey C. van Deuren naar de winst, voor de even verrassende Early Diso en Oakridge. Voorde favoriete Freder ique was de vierde plaats de belo ning voor het stugge doorzetten. De zestigste editie van de supertrio leverde een fraaie zege op voor Leo Buitenzorg, die nu weieens door liep en daar plukte Niels Zuidvelde de wrange vruchten van. De geluk kige bezitters van een goed inge vuld trioformulier toucheerden ruim 1.000 en dat is lekker mee genomen op een vrije zondagmid dag. Uitslagen Rhone-prijs 2040 m.: 1. Ossian (A. de Regt) 2.50.7, 1.23.7, 2. Olga van Daisy, 3. Nepal. Toto winn 1.60, pl. 1.40, 1.40, 1.90, kopp 6, trio 36.80. Ophelie-prijs ren, eerste afdeling, 1300 m.: 1. Riki Lash (F. Vandeu ren) 1.20.9,2. Corral River, 3. Prince Wolter. Toto winn. 2.40, pl. 1.30, 2.70, 1.50, kopp 31.60. Saone-prijs 2040 m 1. Marüpa du Bois (M. Vergay) 2.50.1, 1.23.4. 2. Master Voome, 3. Kollv B. Toto winn 7.10, pl. 3.20, 5.60, kopp 67.50, trio 1176.90. (Niet gestart Nelly Bloemlust). Seine-prijs 2100 m.: 1. Leo Hanover (W. v.d. Pijl) 2.49.3. 1.20.6, 2. Niels Zuidvelde, 3. Luit van Toogwijk. (Niet gestart Marko van Echten en Karei Volann). Toto winn 14.30, pl. 2.30, 1.40. 1.70, kopp 24.90. trio 1105.20. Kincsem-prijs ren, 2000 m.: 1. Tu dor Roussi S (C. Vandeuren) 2.08.5, 2. Earlydiso, 3. Oakridge. Toto winn 5.40, pl. 4.10,6.80, 8.60, kopp 199.80, trio 6268.30. Rijn-prijs 2120 m.: 1. Royal Port (H. Hylkema) 2.49.2, 1.19.1, 2. Mistral Nora, 3. Lentho H. Toto winn 2, pl. 1.30. 1.30, 1.60, kopp 4. Loire-prijs 2040 m.: 1. Martina Norma (J. v.d. Pijl) 2.47.7, 1.22.2, 2. Nancy Hollandia, 3. Nanouk. Toto winn 16.60, pl. 3.40, 7.90, 3.10, kopp 150.50, trio 2237. Ophelie-prijs, tweede afdeling, 1300 m.: 1. Lavendel (M. van Giste ren) 1.21.7, 2. Rucam, 3. Baerly. (Niet gestart Merry go). Toto winn 8.60, pl. 3. 2.40. kopp 15.40. Donau-prijs 1600 m.: 1. Iron (C. Laarman) 2.07.3, 1.19.6, 2. Marcel Régina, 3. Kern al Hegheweyde. Winn. 9.40, pl 2.40, 4.30. 5.50, kopp 46.00. trio 1734.30. Oise-prijs 2520 m.: 1. Mike Nardin- clant (R. B. van Stam) g.t.o., 2. Lea Bond. 3. Mairy Dynamic. Winn 6.20, pl. 2.20 2.40. 1.40 kopp 61.50. Totaüsator-omzet 502.330. KIEL - De Warmonders Erik en Sjoerd Vollebregt gaan na de eerste twee races in de 94ste editie van de Kielse zeilweek aan de leiding in de Flying Dutchman-klasse. De Vollebregts zeilden zaterdag een goede race, maar kwamen aanvankelijk niet bij de eerste vier voor. Later bracht de organi satie een wijziging aan in de uitslag van de eerste werdstrijd en toen bleken de gebroeders Vollebregt winnaar. Voor de Westduitser Heiner Forts- mann, die zich eerder winnaar waande was er slechts een negende plaats. Gisteren, bij de tweede race, finishten de Warmondse Olympische kandi daten als derde achter de Westduitser Diesch en de Zwitser Hotz. In het algemeen klassement leidden Sjoerd en Erik Vollebregt nu met 2,9 punt, voor Prenzler (Wdl.) 6,9 pnt. en Hotz 7,9 pnt. Bijzonder verheugd was Erik Vollebregt dat de Nederlandse vertegenwoordiger in de FD-klasse bij de Olympische zeilwedstrijden in Kingston erin was geslaagd de bijzonder sterke Duitsers Joerg en Eckart Diesch achter zich te houden. "Met ons beiden zal in Kingston rekening gehouden moeten worden" waren zijn woorden, "tenslotte is Kiel toch het water voor de gebroeders Diesch". Joop en Robert van Werkhoven behaalden in de 470-klasse zaterdag een eerste en gisteren een derde plaats, die goed bleken voor een tweede plaats in de voorlopige rangschikking. De Duitser Eiermann staat met 4,5 punt op de eerste plaats, de gebroeders Van Werkhoven hebben 6,9 punt. De Nederlandse Soling-zeiler Heike Blok eindigde tweemaal als derde en dat was goed voor een derde plaats in de Solingklasse achter Kuhweide (Wdl.) en Below (DDR). Blok heeft 6,9 pnt, de andere twee hebben ieder 1,6 punt. De plaatsingen van de overige Nederlanders zijn verder. Flying Dutch man: 13. Dietz, Finjollen: 15. De Vos en 20. Van der Veen, Laserklasse: 6. Van An holt, 10. Louwers, 11. Zijlstra, OK-jollen: 12. Van der Veen, 20. Ter Heege en Draken-klasse: Geert Bakker zeventiende. Tudor Roussi met jockey Vandeuren op weg naar de zege in de Kincsemprijs.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14