Kneppers Lisse de snelste "Pluvius" spelbreker bij toernooi De Munnik m Kanobond moet orde op zaken stellen CARLIER FAVORIET SNELSCHAAKTITEL Nieuwkomer Sportschool V, d. Luit succesvol bij titelstrijd Taekwon-do DRIE ZEGES VAN DULMEN Van Leeuwen niet in Ronde Zoeterwoude MAANDAG 21 JUNI 1976 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDERDORP - Het jubileum tennistoernooi van de Leider- dorpse vereniging De Munnik is het afgelopen weekeinde zwaar gehinderd door de fikse regenbuien. Het programma moest met name zaterdag en kele wijzigingen ondergaan. Gisteravond konder er toch nog enkele partijen worden afge werkt zodat de "schade" door de regen nog enigszins meeviel. Het toernooi voor de C- en D-spelers werd voortgezet in de Universitaire sporthal en de Wassenaarse Kievitenhal. De eerste drie wedstrijden-uit het herenenkelspel B onder vonden nog geen hinder van de weergoden. Bram Madera kreeg het andermaal erg moei lijk. Na een vrij gemakkelijk gewonnen eerste set (6-r3) tegen de snelvoetige Thijssen moest Madera in de tweede set het ge wonnen terrein prijsgeven. Thijssen greep onopvallend het initiatief en met zijn vaartloze, maar door zijn variaties gevaar lijke tennis, wist hij een 4-0 voorsprong te verkrijgen. Ma dera kon die achterstand niet meer inhalen en Ruud Thijssen scoorde 6-1. Thijssen bleef drukken en bracht op knappe wijze de stand in de derde set weer gelijk, 1-1. De manier waarop dat gebeurde wekte de verwachting dat Madera nog een zware kluif aan zijn tegen stander zou krijgen, maar de Roomburg-aanvoerder stelde orde op zaken en bij 3-1 voor Bram Madera was de strijd in feite beslist. Madera liet Thijs sen steeds naar voren komen en de Roomburger was Thijssen steeds iets voor met het spelen van het dropshot of de zachte, schuine, korte drive. Madera won de partij. 6-3, 1-6, 6-2. Hans Keijzer mocht zich geluk kig prijzen dat zijn tegenstan der Adri van Leeuwen nog maar weinig wedstrijdervaring heeft, want de Leidenaar ondervond bijzonder veel tegenstand. Keijzer kon nu met zijn op vast heid gebaseerde spel Van Leeuwen nog de baas blijven omdat laatstgenoemde iets te veel fouten maakte. Het leek of Keijzer aan loopwerk wat heeft ingeboet, terwijl zijn spel ook minder momenten kent van "jagen" van de ene naar de an dere hoek. Met 7-5, 7-5 wist Keijzer in het toernooi te blij- Dick Bouman handhaafde zich eveneens: 7-5,6--4 tegen Ronald Blommendaai. Bouman had het voor de strijd al goed bekeken en stelde na afloop: "Blom mendaai is er tuk op om met zi jn backhand te vegen. En dat doet hij doorgaans goed. In ieder ge val zo, dat ik de lopende speler ben en hij de dirigent. Ik had me voorgenomen om hem op zijn forehand te pakken en hem daar tussendoor een bal op de backhand te voeren. Dat dan in de verwachting dat hij graag toehapt en juist op zijn sterkste slag ook fouten zou gaan ma ken. Dat gebeurde en daardoor kon ik Zaterdag kon niet meer worden uitgemaakt wie het drietal naar de halve finale zou vergezellen, de regen was spelbreker bij de partij tussen Voorschotenaar Koemans en Jaap Temminck. Gisteravond kwamen beiden toch nog op het gravel. Hennie Koemans verraste met een twee sets zege op Temminck: 6-1, 7-5. In de eerste set was Jaap Temminck volstrekt kansloos op het service- en volleygeweld van de Forescate-speler. Maar Koemans moest net als in zijn parij tegen De Groot gas terug nemen en leek bij een 1-5 ach terstand in de tweede set, met Temminck aan de beurt voor de service, in ieder geval af te gaan op een beslissende derde set. Temminck waande zichzelf waarschijnlijk ook al zeker van de setwinst en veroorloofde zich enkele kostbare foutjes. Het werd 2-5 en daarna nam Koemans verrassenderwijs het initiatief over, sloeg vijf spellen op rij bijeen en won de fraaie wedstrijd met (M, 7-5. Vanmiddag zullen de halve fi nales worden gespeeld, Madera tegen Koemans en Bouman tegen Keijzer. De strijd bij de dames werd eveneens gehinderd door de re gen. Bij de dames werd even eens gehinderd door de regen. Bij de halve eindpartij tussen Marcella Mesker en Inneke van der Meer miezerde het waar door Ineke van der Meer geen vaart in haar spel kon krijgen. Dat had haar enige wapen tegen Mesker kunnen zijn, de voch tige baan remde de snelheid van de ballen echter af en Marcella zegevierde met 6-0, 6-4. In de finalij ontmoet zij Mickey Al- bers die gisteravond op de baan kwam tegen Hanneke Lange- veld: 6-3, 6-4. De overige uitsla gen luidden: HE-C: Vis-Ham- ming6-2,6-3, DE-C: Siegentha- ler-Van Paridon 6-3, 4-6, 6-1. DD-C: VanderMerwe/Thjo-De Jong/Verploeg 6-0, 6-2; HD-C: Vander Berg/Bosch-Van Ton geren/Van Tongeren 7-5, 6-2. DE-D: Rother-Cysouw 1-6,6-2, 6-2 en HE-D: Staal-Hop 6-2. 7-5. KATWIJK AAN ZEE - Twee maal, in 1974 en 1975, is er tot nu toe strijd geleverd om de nationale snel- schaaktitel in de leeftijdscategorie tot twintig jaar en beide keren werd deze een prooi voor Roy Dieks. Op zaterdag 26 juni zal dit kampioen schap, dat evenals de beide vooraf gaande keren ook nu weer door de Leidse Schaakbond zal worden georganiseerd, plaatsvinden, maar voor Roy zal er geen derde titel zijn, want hij is intussen de leeftijds grens van twintig jaar gepasseerd. Indien Roy wel had mogen deel nemen, zou de titel waarschijnlijk toch zijn neus voorbij zijn gegaan, want de 19-jarige Bruno Carlier is dit jaar op het gebied van snelscha ken ongenaakbaar. Bruno's groot ste succes is ongetwijfeld het in de wacht slepen van de nationale snel- schaaktitel 1976 bij de senioren. Hij moet op 26 juni in Katwijk aan Zee echter wel geducht rekening houden met Joan Baart, Peter Eg- mond, John van der Wiel en Peter de Roode, het kwartet spelers, dat hij tijdens de wedstrijden om de Nederlandse titel (normaal tempo) Jeugdrecord stoten van Rob Wansink niet erkend DORDRECHT. - Zes jeugdige ge- wichtheffers van LKV De Spartaan hebben afgelopen zaterdag een vriendschappelijke ontmoeting tegen Herkules uit Dordrecht win nend afgesloten. De Spartaan kwam in totaal tot een score van 467,5 kilo. Hercules kwam 17 1/2 kilo lager uit: 450 kilo. De indivi duele prestaties van de Leidenaars waren bijzonder goed, alle heffers verbeterden hun persoonlijke re cords terwijl de 17-jarige Rob Wan sink zelfs een nieuw Nederlands record op zijn naam vracht. Hij bracht het record stoten met twee handen van 77 kg op 77 1 /4 kg. Deze prestatie kan overigens niet Offi cieel erkend worden omdat er in Dordrecht geen drie scheidsrech ters. zoals vereist, aanwezig waren. De Leidenaars noteerden de vol gende cijfers: Jan Nieuwpoort trekken: 0. stoten 57 1/2 kg, Arie Bentvelzen 30-40, Ton de Groot 60- 75, Rob Wansink 60-77 1/2, Henk Mast 70-95 en Peter Keyzer 80-100 t De Noordhollander Barry Kneppers. de 25 kilometer-loop in Lisse, legt de laatste meters af. LEIDEN - Bij de zaterdag van de Leidse sportschool v. d Luit ge houden open Teakwon-do kam pioenschappen, werd aan Martien Cozijn een samouraizwaard over handigd door zijn leraar Aad van de Luit. Het zwaard rouleert al jaren in de Teakwon-do wereld en wordt steeds door de leraar aan de beste leerling gegeven. De leden van de sportschool van Aad van de Luit waren overigens bijzonder succes vol tijdens deze open kampioen schappen. Onder toeziend oog van de voltallige Nederlandse ploegen en de Nederlandse bondscoach werden de volgende resultaten ge boekt. Tot 45 kg: 1. M. Brasselie Schilpe- roort, 2 A. Leeuwendaal Schilpe- roort. 3. P. Lodewijks Schilperoort, 4 P. de Nobel Van de Luit Tot 60 kg: 1. H. Harteveldt Van de Luit. 2. H. Dubbelt van Aalst. 3. La- pre Schilperoort. 4. V van de Oord Van de Luit. Tot 65 kg: 1 Herbert Helsdingen, 2. Ronald van de Oord Van de Luit, 3. S. Thijs Van Aalst, 4. A. van Veen Van de Luit. Tot 70 kg: 1. H. Spiering van Em merich, 2. W. Vijlbrief Van de Luit, 3. R Thijs van Aalst. 4 H. Vijlbrief Van de Luit. Tot 75 kg: 1. H. Brugman, van Em merich, 2. G. v. d. Berg Van de Luit, 3. M. Cozijn Van de Luit, 4. H. de Heijer Van de Luit. VTL-junioren naar Italië LEIDEN - De junioren van de Leidse voetbalvereniging VTL zul len vrijdag naar de Noorditaliaanse stad Riva vertrekken om daar deel te nemen aan een groot Europees jeugdtoernooi, dat onder andere wordt georganiseerd door ex- Ajacied Dick van Dijk. Aan dit evenement nemen,naast VTL, jeugdteams van diverse eredivisie- ploegen uit Italië, West-Duitsland, Noorwegen, Frankrijk, Belgiè en Denemarken deel De Al- en BI jeugd van VTL blijft bijna drie we ken in Italië. Herman Harteveldt. Ruud van Ooyen, Wout Vijlbrief. Herman Vijlbrief, Ge van de Berg, Piet van Beelen en Dick van de Weiden van sportschool Aad van de Luit wer den derde in de teamwedstrijden. ZANDVOORT - Bij de kampioens races op het circuit van Zandvoort klonk telkens weer de naam Boet van Duimen uit Ammerzoden. Deze motorrenner behaalde dan ook drie overwinningen, in de 350cc, 500cc en in de 750cc wegrace. De Venneper Polanen kwam op Kreidler in de 50cc op een vierde plaats. De mooiste en spannendste wed strijd was die van de halve liters in ternationaal. Na de vele regenbuien was de baan aan het opdrogen en het leek erop dat Van Duimen op Yamaha op zijn akkertje de over winning in de wacht zou slepen. Zijn voorsprong op Rob Bron, die een slechte start had, bedroeg ruim zes seconden. Op de helft van de strijd flitste Bron echter voorbij Van Duimen. Een stuurfout kostte Bron twee ronden voor het einde definitief de zege. Marcel Ankone werd derde. Wil Hartog verdween al na één ronde naar de pits. Hartog had ook pech in de race in de 750 cc toen hij na drie ronden de strijd we gens machinepech moest opgeven. Ook Bron verdween door een afge broken schakelpedaal van de baan. Opzien baarde het rijden van de Zuidafrikaan Alan North, die bui ten mededinging mocht meerijden in de 250 en 350ec klasse interna tionaal. Bij de kwartliters zege vierde hij glorieus op Yamaha, maar de kostbare 30 punten gingen naar Ankone, nadat deze met Van Kessel had afgerekend. Van Kessel had intussen wel het kampioen schap in de 125cc op zijn naam ge bracht. De 50cc werd uiteindelijk gewonnen door Van Dongen op Kreidler. de produktieklasse tot en met 500cc was voor De Vries op Honda en de zijspanklasse ging naar de gebroeders C. en J. Smit op Koenig r Piet van Leeuwen ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse wielrenner Piet van Leeu wen. die zaterdag als elfde eindigde bij het Nederlands amateur kampioenschap is door de Kon. Ned. Wielren Unie (KNWU) uitge nodigd om met nog zes renners deel te nemen aan de Ronde van Joegoslavië, die volgende week zondag van start gaat. De uitver kiezing van Piet van Leeuwen is een tegenslag voor de organisato ren van de wielerronde van Zoeterwoude. Piet van Leeuwen zou aan deze ronde deelnemen en speciaal voor hem was de koers al een week verzet. Een uitwijkmogelijkheid leek nog een later vertrek van Van Leeuwen naar Joegoslavië, want de ronde van Zoeterwoude is op vrijdag en de wielrenner zou zich dan in de loop van zaterdag bij zijn ploegmakkers in Joegoslavië kun nen melden. De KNWU zette echter een streep door de rekening door de passage van het zevental al voor vrijdag aanstaande te boeken. Het zevental renners bestaat uit Henk Lubberding, Eg- bert Koersen, Gerrit Breukelman. Roelof Groen. Roelof Akker, Bas van Lamoen en Piet van Leeuwen. LISSE - De 25 kilometer-wegloop die de vereniging De Spartaan zaterdag voor de negende maal in Lisse organi seerde mocht kwalitatief dan minder sterk bezet zijn dan andere jaren, de loop leverde toch een winnaar van formaat op. De 26-jarige nieuwkomer in het nationale wereldje van lange afstand-lopers, Barrv Kneppers uit het hoog in Noord-Holland gelegen dorpje 't Zand, toonde zich in Lisse onbetwist de sterkste. voor moest laten gaan. Maar er ligt wel een hemelsbreed verschil tus sen veertig zetten in twee uur en een hele partij in vijf minuten. Evenals in de beide voorgaande ja ren zal in Katwijk ook om de snel- schaaktitels in de leeftijdscatego rieën tot zestien en tót dertien jaar gestreden worden. In de klasse tot zestien jaar zijn er geen jeugdscha- kers uit de Leidse regio, die een kansje maken, maar in de klasse tot dertien jaar telt de Leidse Schaak bond wel degelijk mee. Spelertjes als Gert Koelewijn, Sjoerd Meijer en Roel Piket zijn bepaald niet kansloos te noemen. De strijd in alle leeftijdscategorieën ontbrandt op zaterdag 26 juni om half elf in de sporthal "Cleyn Duin" te Katwijk aan Zee. Na de voorron den, drie maal een vierkamp, vindt de indeling in finale-groepen van tien en/of twaalf spelers plaats. De prijsuitreiking wordt rond vijf uur verwacht. Per finalegroep zijn drie prijzen beschikbaar. Het inschrijf geld bedraagt twee rijksdaalders. Voor verdere inlichtingen en op gave van deelname wende men zich tot de toernooidirecteur, G. L. Haasnoot, Troelstrastraat 11 te Katwijk aan Zee, tel. 01718-13419. Aanmelding aan de zaal is mogelijk voor zover er nog plaats is. voetbaltoernooi niet Volgens een vertegenwoordiger van de Columbiaanse voetbal bond is de tijd te kort geworden. BUKSEN - In Los Angeles heeft de Nicaraguaan Arguello zijn we reldtitel in het vedergewicht met succes verdedigd. Hij sloeg zijn tegenstander, de Mexicaan Tor- rest De bebaarde atleet van de SV Noordkop, van beroep rietdekker, duldde zaterdag circa achttien ki lometer het gezelschap van de Utrechtse atleten Jan de Hollander en Jan Honcoop. Toen trok hij er onweerstaanbaar tussenuit, niet gehinderd door de in de slotfase neervallende regen. Met zijn tijd van 1 uur 20 minuten en 26.4 secon den bleef Kneppers overigens wel ruim twee minuten verwijderd van het "parcours-record" dat Eindho- venaar Cor Vriend vorig jaar in Lisse vestigde. Conditie Een goede prestatie leverde AV Holland-atleet Gerard van de Ham die van de bijna 150 deelnemers op een negende plaats beslag legde. De uit Zevenhoven afkomstige Van de Ham die in het winter een sterke conditie demonstreerde maar door blessures en drukke werkzaamheden de laatste maan den was teruggevallen, toonde aan weer op de goede weg te zijn. Zijn tijd was 1 uur en 25 minuten. De uitslag van de 25 km-loop luidt: 1. Barry Kneppers (SV Noordkop) 1 20.26.4, 2. Jan de Hollander (Hel las) 1.21.37.6, 3. Jan Honcoop (Hel las) 1.22.34.0, 4 Peter Fritz (Metro) 1.23.42.4,5. Kees Vaneman (Tempo) 1.23.58.6. Behalve Van de Ham (9de) zaten nog twee AV Holland atleten voorin: Peter van Denzen 24ste in 1.30.04.0 en Henk den Elzen 25ste in 1 31.10.0 Bij de jeugd-wedstrijden die zater dag in de Leidse Hout plaatsvon den speelden José van Sonsbeek en Rudie Kerkman weer een opval lende rol. Dit Holland-tweetal dat de laatste tijd vele ereplaatsen in de wacht sleept was nu op eigen veld succesvol Jose van Sonsbeek le verde bij de meisjes C weer gran dioze sprints af met als hootepunt een tijd van 10 seconden rond in de finale van de 80 m. Ook het kogel stoten werd met een stoot van pre cies 9 meter een "prooi" voor haar. Horden Rudie Kerkman grossierde bij de jongens D in eerste plaatsen. Zeer knap was zijn winnende tijd van 13.0 seconden op de 80 m horden maar ook zijn zeges bij het discus werpen (31.34 m) en hoogspringen (1.50 m) mochten er zijn. Op de 1000 m werd hij tweede in 3.13.9. John van Loon, C-junior van De Spar taan, was ook goed op dreef. Op de 100 m horden boekte hij een zege in 16 seconden terwijl hij bij het hoog springen over 1.60 m wipte. Voorts deed Sandra Dorlas van De Bataven bij de meisjes D van zich spreken Zij werd tweede bij het verspringen met 4.56 m. derde bij het kogelstoten met 8.09 en vierde op de 60 m in 8.9 sec. Op de 600 m kwamen twee Spartaan-meisjes snel uit de voeten. Margriet Veeger won bij de meisjes C in 1.51.2 en Joke Kors bij de meisjes D in 1.55.6. BERT PAAUW NOTTINGHAM - Kanocoach An ton Geurts keek niet bepaald op gewekt aan de oevers van het win derige watersportcentrum in Not tingham. Daar werden afgelopen weekeinde de pre-olympics ge houden, maar de enige twee Neder landse Olympiërs die na aanvanke lijke afwijzing toch nog door het NOC voor Montreal werden toege laten, Lo Jacobs en Arend Bloem, waren zaterdag alweer naar Neder land vertrokken. Jacobs had weer last van een keelontsteking en zelfs koorts, zodat Geurts het maar raad zamer vond de zieke Jacobs, maar ook Bloem naar huis te sturen. Geurts: "Jacobs had al geruime tijd last van angina en een penicilline- kuur heeft hij'niet helemaal vol tooid Hij heeft echter nog een week of zes tijd voor de spelen om in op timale vorm te komen". De teleurstelling van de bonds coach betrof echter niet alleen Ja cobs. "Ik ben van mening", zei hij, "dat de vijf door de kanobond voor Montreal geselecteerde vaarders door het NOC hadden moeten wor den overgenomen". Dat zouden dan verder zijn gewce.-.t Tjeerd Til- kema uit Enschede en de dames Ans Stormink-Vriens uit Deventer en Nel Broekstra uit Leeuwarden, welke drie eveneens in Nottingham uitkwamen. Beide dames wonnen hier gisteren samen knap de kleine finale in de K2 nadat zij in de halve finale met een vierde plaats net voor de grote eindstrijd waren uit geschakeld. En voor Tjeerd Tilke- ma, vorig jaar afgestudeerd als werktuigbouwkundig ingenieur was er een vierde plaats in de kleine finale Kl over 500 meter en idem een derde van de Kl over ae 1000 Anton Geurts: "Kanovaarders moet je eigenlijk een jaar voor de spelen al selecteren, dan kan je rus tig de zaak opbouwen. Je kunt ka novaarders maar betrekkelijk kort in topvorm houden en Nottingham zou dus als laatste selectie ook niet ideaal zijn geweest. Voor deze sport moet je in hoofdzaak op kracht en souplesse trainen en als het er dan op aan gaat komen moet je de krachttraining stoppen en alleen op snelheid gaan werken. Weet je wat de Oosteuropese landen allemaal doen? Die nemen twee ploegen mee naar Montreal en daar kiezen ze dan op het laatste moment de beste". Anton Geurts moet verder natuur lijk toegeven dat de vele trainers- wisselingen bij de kanobond verre van bevorderlijk zijn geweest om een gedegen ploeg op poten te zet ten "Ja, dat is een spijtige zaak, want enthousiasme en talent is er ge noeg, maar inderdaad er is met die training teveel gerommeld. Het is begrijpelijk ook wel dat beide da mes en Tilkcma nogal teleurgesteld zijn dat ze niet naar Montreal mo gen. Dan krijg je wel een afknapper, zodat hun prestaties me hier toch nog zijn meegevallen". Toen bondstrainer Wendelselst in januari de laan werd uitgestuurd bood de in Nederland wonende Tsjechische trainer van Tilkema, Boubin, aan de nationale dames- en herentop onder zijn hoede te ne men Maar de kanobond sloeg dat aanlokkelijke aanbod af, hoewel Boubin voor zijn vlucht naar het westen, zes jaar geleden, negen jaar Tsjechische bondstrainer is ge weest. Die afwijzing ging onder het mom van: Boubin spreekt geen goed Nederlands (hetgeen echter wel het geval is. red.) en zou de ploeg niet naar de Oostbloklanden kunnen begeleiden. Boubin over Tilkema: "Ik vind het vreselijk jammer voor hem dat hij niet naar de spelen mag. Hij heeft zelfs een jaar maar halve dagen ge werkt om te kunnen trainen en in alle internationale wedstrijden kon hij zeer redelijk meekomen. Als hij dan ook nog eens zes weken voor Montreal in trainingskamp was ge gaan had ik hem goede kansen ge geven". Tilkema" krijgt misschien met in gang van september nog betere mogelijkheden als hij naar het wes ten komt. Hij zal dan namelijk in Delfl gaan werken. De kanobond zal er echter goed aan doen eindelijk eens orde op zaken te gaan stellen en een vaste trainer aan te schaffen die dan ook vrijheid van handelen krijgt, wil men voor de volgende Olympische Spelen weer niet de boot missen. Zoals be kend bestaat de kans dat Muys te rugkeert, die al enige jaren in West-Duitsland werkt. van deelf Olympische Nottingham waren. Heren 500 meter: k 1-klasse: Szanity (Hong), k 2-klasse- Oost Duitsland, c 1-klasse: Rozov (Sov), c 2-klasse: Hongarije. Dames: k 2-klasse: Oost-Duitsland k4- klasse Oost-Duitsland jjeren-k 1-klasse: Parnham (GBr), k 2-klasse: Hongarije, k 4-klasse: Oost-Duitsland c 1-klasse: Wich- mann (Hon), c 2-klasse: Sovjet- Unie

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13