Bewoners akkoord onder protest agenda Nieuwbouwplan voor politie en brandweer „Rijnstreek" gaat water ontharden „Anders verliezen we belangrijke functie" DINSDAG 15 JUNI 197s| DINSDAG Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 I —8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48. infor- matieavond Baha'l Gemeenschap, 8 u. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, 41 j Steenstraat lb. Wereldwinkel 9.30 Noordeinde 2a, groepen op Troef: 1 Nederlands, 8 uur nam.: Jazzballet, 9 j 't Breehuys, Breestraat 19. Middag- aktlviteiten 2 30—5.30 uur nam.; Re- pels teel 1.30—5 uur nam.; Ouderen- soos 2—5 uur nam.; Volksdansen 7— 8.30 uur nam. Stadhuis, Commissie Onderwijs, Re- "SSSJMEB' Oegstge^!' Commis sie Middenstand, 8 uur nam. Gemeentehuls Leiderdorp. Commis sie Maatschappelijk Welzijn, 8 uur Commissie WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleenstaan- Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'l Gemeenschap, acht Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs, 2 'steenstraat' lb. Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zérlaan, Bejaardensoos Zuid-West, Begijnhof 2, 't Begijntje, praathuis nam.: biologisch- [stgeest. Commis- ce zaken. 8 uur DONDERDAG v. d. Valkboumanweg 236. Leider dorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis Leidse werkgroep homofilie/COC, 811 uur Stéenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Pieterskerkstraat 1Werkgroep Dienstweigeren, 810 uur nam. Zulderkerk. Lammenschansweg, le denvergadering CHU kiesvereniging Leiden. 8 uur nam. 't Breehuys, Kookkursus. 5.307.30 uur nam.; Repels teel. 7.30—10 uur nam.; Kleikursus. 8—10 uur nam.; Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der aDotheken in de regio Lelden wordt 11 Juni tot 18 Juni ieyst, Ste door Apoth. d Leiden wordt ...ni tot 18 Juni Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tel. 120136 en door Apoth. Van Breest- Smalienburg^ Loevestein ^6, Leiderdorp. tot 1 uur nam.: Apotheek IL^Hofland. Thorbeckeweg 3. tel. 071-762877 en Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. tel. 153274. SOS-dienst Telefonische hulpdienst. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening aan verongelt honden, katten, vogels, e.d. in de meenten Leiden en Leiderdorp, en nacht bereikbaar tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stadhuis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.0012.00 uur. donderdag 18.3020.00 uur. Telefoon dagelijks tij dens kantooruren: 143171. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c. Spreekuur dagel. 14.00-15.00 i dinsdag 19.0020.00 Weduwen en weduwnaars Huize St. Maarter» isgrai i nacht bereikbi Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen Cs avonds en in het weekeinde).1 VOORSCHOTEN B en W van Voorschoten willen de behoefte aan woonruimte voor alleenstaanden van achttien tot dertig jaar onder zoeken. De gegevens zijn nodig voor de planning van nieuwbouw. Bovengenoemde alleenstaanden kunnen dagelijks tussen tien en elf uur 's morgens in de gemeenteflat) aan de Leidseweg 16 een formulier l halen om zich te laten inschrijven, j Dat formulier moet ingevuld in de brievenbus van het gemeentehuis worden gestopt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18 00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post I 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers t 0,55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. LEIDEN Een 26-jarige Lei- denaar werd in de afgelopen nacht op heterdaad betrapt, toen hij op het Stationsplein bezig was in te breken in auto's. De politie heeft hem overgebracht naar het bureau. PLANTENROOF LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond drie plantenliefhebbers uit deze stad aangehouden. Het drie tal, twee jongemannen en een meisje in de leeftijd van 22 tot 25 jaar, reed bij het vallen van de duisternis in een met veel planten en een schop beladen auto over de Rijnsburgerweg. Dat trok de aandacht van surveille rende agenten, die de jongelui tot stoppen dwongen. Het drietal gaf vrijwel meteen toe de planten in di verse plantsoenen in Leiden en Oegstgeest te hebben uitgegraven. Minister ziet geen bezwaar meer BOSKOOP Het onthardingspro- ject van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" gaat door. Dit kan, moei teloos, dankzij de ommezwaai van minister Irene Vorrink, die zich niet langer verzet tegen ontharding, maar alleen tegen verlaging van de zuur- Aanvankelijk werd een verband ge legd tussen de hoeveelheid kalk in het drinkwater en hart- en vaatziek ten. Inmiddels blijkt met het kalkgehalte, maar de agressiviteit van het water in relatie tot het bloedvatenstelsel te staan. „Je kunt het als volgt zien", aldus drs. J. Hek- kelman gistermiddag In de vergade ring van het algemeen bestuur van „De Rijnstreek" in Boskoop. „De agressiviteit van het water is het vermogen om iets bijvoorbeeld lei dingen aan te tasten. Die agres siviteit wordt gerelateerd aan de zuurgraad. In het bloed is die onge veer T ph. Ons water zal, ook na om- harding, een zuurgraad van tussen de 7 en 7.5 ph hebben, waardoor de agressiviteit, althans voor het mense lijk bloedvatenstelsel, met ter zake doet". Het lijkt erop dat het onthardlngs- project in juni van het volgend jaar het water zoals zij dat producere van start kan gaan. Een van de aan- Voor het water dat wij kopen kunn< gesloten gemeenten die niet van de wij geen aanvullende kwaliteitseist.. overigens gedeeltelijk onthar- stellen". In concrete komt dat erop ding zal meeprofiteren is Leiderdorp, dat sinds een week Leids water krijgt. Dat water vormt een aanvulling het beschikbare water van „De Rijn streek". Het bedrijf koopt ook in Gou- dat het noordelijk deel van het verzorgingsgebied van „De Rijn streek" straks water van ongeveer 15 dH hardheid zal hebben, Leiderdorp blijft met een hardheidsgraad die Openbare avond VVD Oegstgeest OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van de WD organiseert volgende week dinsdag een openbare avond in het gemeentecentrum aan de Ljjtweg. Het tweede-kamerlid H. P. H. Waalkens, die onder meer in Nairobi de Unctad-conferentie heeft bijgewoond bespreekt die avond „een liberale visie op ontwikkelingssamen werking". Aanvang acht uur. da water in. Burgemeester Van der rond de 18 dH schommelt zitten. Dt- Have van Leiderdorp vroeg zich gis- recteur Van der Kaaij deelde gisteren teren af of aan de LDM ook speci- nog mee dat het in de toekomst wel- fieke kwaliteitseisen kunnen worden licht mogelijk zal zijn het eigen ge- i vraag die Rijnstreek-di- water nog verder te onthar- recteur Van der Kaaij ontkennend den tot ongeveer 10 dH (Duitse hard- moest beantwoorden: „Leiden levertheidsgraad). Westerkwartier 1 In het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat wordt vrijdag avond een folk-sessie ten gehore gegeven. Klinkende namen: Cees Ouwejan, Yvonne Jacobs. Alex Groote, Frits Bouter, Peter Mader uit de Ramshakle Stringband, Nout en Peer. Dat is reden één om vrijdagavond naar het Vrije tijdscentrum te snellen. Reden twee: de opbrengst komit ten goede aan Westerkwartier, de stichting, die door brand van haar clubgebouw in de Ten Cate- straat beroofd is. Drie dagen later, op 21 juni wordt er voor hetzelfde doel andermaal een mu zikale manifestatie georganiseerd: een klassiek concert in de Hoog landse kerk. Belangloze medewer king wordt verleend door organist Joop Brons en hoboïst Han Ka- paan, alsmede een kamerensem ble, dat bestaat uit leden van het Residentie Orkest. De folk_sessie begint om half negen: voorver koop bij de LJA, Noordeinde. Het klassiek concert vangt om acht uur aan: kaarten vooraf verkrijg baar by de LJA en K en O. Oude Vest. Westerkwartier 2 De acties onder de bevolking, die worden gevoerd om het oude gebouw van Westerkwartier te herstellen, hebben tot nu toe 12.000 gulden opgebracht. Als volgt te specificeren: 3000 gulden dank zij de opbrengst van bouw stenen; 1000 gulden door giiften van particulieren, 2000 gulden door giften van bedryvenf je kan wel merken dat de economie aan trekt), 3000 gulden door giften van niet-commerciële organisaties de op het Stadhuisplein gehou den Rommelmarkt heeft, afgezien van de bouwstenen die er ver kocht werden, 1000 gulden opge bracht en de collecte in het Haag wegkwartier 2000 gulden. Er resteert nog een jgab" van 15.000 gulden. Met het ministerie van CRM en de gemeente zijn Wester kwartier en LJA in onderhande ling om, naast het herstel van het oude gebouw technisch is dit te realiseren een nieuwe vleugel aan te bouwen. Streef datum om de activiteiten weer aan de Ten Katestraat onder te brengen is 1 oktober. Op dit mo ment zyn de kantine van LFC en enkele scholen in de buurt in gebruik. Zeilen Aan de zeilwedstrijd voor scho lieren, die rtu al weer voor de derde keer georganiseerd wordt, doen dit jaar zo'n vijftig schepen mee. Wie mee wil doen. kan mor gen nog inschrijven. Morgen wor den de wedstrijden op de Kager- plassen gezeild. Inschreven kan tot tien uur, voor twee gulden per persoon. Elk type schip kan meedoen. De pryzen zullen onge veer om vijf uur worden uitge reikt door de rectrix van de Rem brandt S.G. mevrouw De Boer. Koord Vanavond kunt in Koord-studio (Oude Ryn 88) luisteren naar de heer Munneke die vertelt over zyn reis door Afghanistan. Om kwart over acht start hy met zyn verhaal en zet hy het dia-appa raat aan. Saharawi Voor de Saharawi's organiseert het Jeugd Rode Kruis momen teel een afctie op de lagere scho len, waarbij zoveel mogelijk doos jes gevuld moeten worden met schriften, potloden, een vlakgum. een puntensiyper, een leitje, twee griffels en 10 krytjes. De Sahara wi's zyn de bewoners van de Spaanse Sahara die gevlucht zyn naar Algerye omdat er al geruime tüd gevochten wordt om hun grondgebied. De schoolspullen die nu verzameld worden op de la gere scholen dienen om deze vluchtelingen onderwijs te kun nen geven. De speciale doosjes waar de spulletjes in moeten, zyn te bestellen by het Rode Kruis in Leiden. t.b.r. De man die zeven jaar lang het bewind voerde over de Van Mes dagkliniek in Groningen zal mor genavond om acht uur in Augus- tinus vertellen over zyn ervarin gen in deze kliniek waar momen teel 65 meer of minder zwaar ge stoorden t.b.r.-patiënten zitten. Oud-geneesheer-directeur Ren- gelink zal onder andere praten over de psycho-analyse van de gedetineerden. Na afloop kunnen er vragen gesteld worden. Alle belangstellenden zyn welkom en de toegang is gratis. Burgerlijke stand WARMOND Geboren: Adrian a. dochter van C. J. M. Tiggelman en T. J. J. R. Verschuren. Overleden: G. C. op der Heyde w. v. P. C. M. Dusault, oud 80 Jr, vr. J. C. Bos. oud 73 jr, man. C. M. Vermeer, oud 66 jr, man. Ondertrouwd: A. N. A. B. Augustinus en C. H. van Acquoy. A. L. van den Bert en G. Verkaik. H. A. Kolk en J. T. van der Zon. Gehuwd: P. W. Th. M. Mens en H. M. Kivits. OEGSTGEEST De grofvuil op haaldienst komt donderdag, 17 juni, in de volgende straten in Oegstg-.est Adm. de Ruyterlaan - Lange Voort - Piet Heinlaan Witte de Withlaan - Joh. Evertsenlaan - Hazenboslaan ged. Karei Doormanlaan - M. H. Tromplaan - Aert van Neslaan - Iris laan - Floralaan, ged. - Lelielaan - Ridderspoorlaan - VioJ.enlaan - Ro- zenlaan - Anemonenlaan Akeleilaan - Gladiolenlaan - Freesial&an - Nar- cissenlaan. Nu nog grasland, straks nieuwbouw van ondermeer politie en brandweer. LEIDERDORP Binnenkort wordt begonnen met de bouw van een nieu we garage voor brandweer en ge meentewerken van Leiderdorp. Deze komt te staan aan de door te trek ken Simon Smitweg, achter het Eli- sabethziekhuis. De Leid er dorpse ge meenteraad behandelt volgende week maandag de voor de doortrekking noodzakelyke grondverkopen. Aan deze weg komt ook het nieuwe politiebureau, waarvoor de grond gis. teren al werd overgedragen. Zodra de Rijksgebouwendienst zijn fiat heeft gegeven, kan ook .met deze werk zaamheden worden begonnen. Aan de weg komt voorts de nieuwbouw van het dagverblyf „Margriet" voor geestelijk gehandicapte kleuters en de nieuwbouw van de stichting Phi ladelphia. die in de plaats komt voor het gezinsvervangend tehuis „Bui tenzorg", dat nu nog aan de Hoge Rijndijk is gevestigd. De nieuwe situering van de brand weerkazerne betekent een aanmer kelijke verbetering. Momenteel be schikt de brandweer over een garage aan de Berkenkade, naast het ge meentehuis. Op zaterdagen en marktdagen heeft deze locatie het bezwaar dat een deel van Leiderdorp moeilijk bereikbaar is. Bovendien zou de garage erg excentrisch komen te liggen, als alle nieuwbouwplannen gerealiseerd zyn. He politiebureau dient ter vervan ging van de uiterst krappe behuizing in een woning aan de Accacialaan. Dit heeft inmiddels al geleid tot een onderbezetting van de Rijkspolitie in de gemeente. Voor uitbreiding was steeds geen ruimte. In het najaar zal de NZH zyn buslijnen via de nieuwe weg regelen. Bij dde gelegenheid wordt ook een halte in het uitbreidingsplan Voor hof gerealiseerd. Het Leiderdorpse college maakte vanmorgen tijdens een maandelijks persgesprek ook bekend, dat er plan nen bestaan om de markt voor een deel weer rond de dorpskerk te con centreren. Omdat de markt toch al uit het wait benauwde jasje was ge groeid, wordt de marktverordening aangepast, zodat in de Hoofdstraat meer ruimte voor de 45 kramen is gecreëerd. De markt loopt echter door ruimtegebrek voor een deel ook dooi* de Kastanjelaan. Plan is nu om van het grasveld by de kerk in de Hoofdstraat weer een plein te maken, waar zich een deel van de markt zou kunnen afspelen. LAK-voorzitter Schepel: ook ruimte Lak wil halve ton van gemeente LEIDEN Het bestuur van het Leids Academisch Kunstcentrum (LAK) heeft by het gemeentebe stuur een subsidieverzoek, groot vyftigduizend gulden, ingediend om een zo groot gevarieerd moge lijke programmering voor hun theater aan het Levendaal te waarborgen. Een en ander i3 het gevolg van het gereed komen van de Leidse Schouwburg, waardoor een groot aantal producties niet langer meer in het Lak, maar in dit theater zullen plaats hebben. „We geloven", zo zegt LAK-voor- zitter Schepel, „dat ons theater 'n belangryke functie dreigt te ver liezen op het moment dat de schouwburg open'gaat. De plan ning van de schouwburg is zo goed als rond, byna elke avond is er iets aan de hand, maar we heb ben het idee dat er voor een be paald soort voorstellingen in Lei den geen ruimte meer zal bestaan, wy denken dat wy die ruimte wel kunnen bieden, maar daar heb ben we geld voor nodig, vandaar dit verzoek". Schepel doelt op het vormings toneel, het kleine cabaret, maar ook op bepaalde producties (Mi- ckery. Baal en De Appel), die zich wellicht niet zo goed lenen voor de schouwburg, maar beter in het LAK kunnen worden gegeven.. Daarnaast, zo schryft hy in een nota aan het college, is het om financieel/organisatorische rede nen onwaarschyniyk dat het ama teurtoneel in de schouwburg on derdak zal vinden. Het LAK zal in zyn ogen voor deze groepen uitkomst kunnen bieden. „Een op de drie evenementen van het LAK was een voorstelling van de schouwburg. Wy hebben er altijd naar gestreefd om behalve studenten ook een ander publiek by onze voorstellingen te betrek ken. Dat is aardig gelukt, na- tuurlyk ook omdat we gedeelte lijk repertoire kregen van de schouwburg dat. door de restau ratie, nergens anders onder ge bracht kon worden". Het LAK zou eventueel ook be reid zyn de Leidse amateurgezel schappen te helpen by het vin den van een goede repetitieruimte. Het staat echter nog niet vast dat amateurgezelschappen in de toe komst geen plaats in de schouw burg kunnen vinden. Een beslis sing hierover moet nog worden genomen. Met het bedrag van een halve ton denkt Schepel 25 voor stellingen te kunnen brengen. Wanneer het geld er komt hoopt het LAK op een goede samenwer king met de schouwburg, om zo veel mogelijk overlapping te voor komen. Zodra de gemeente over de brug komt is het overigens niet uit gesloten dat ook van andere kan ten financiële steun komt. Sche pel: „Het COS, het Centraal Or gaan Studentenvoorzieningen, geeft ons geld, in principe alleen voor activiteiten voor studenten. Maar ik heb begrepen, dat ze wel meer willen geven, als de gemeen te ook meedoet. In dat geval kun nen we misschien ook nog by CRM terecht". Het besluitover subsidiëring laat vermoedelyk nog wel even op zich wachten. Vaststaat dat in elk geval de schouwburgcom missie om advies zal worden ge vraagd en dat ook de sectie thea ter en het bestuur van de Cultu rele Raad over de aanvraag zal oordelen. Schepel zelf verwacht een beslissing in het najaar. Het LAK-theater zal overigens van het Levendaal gaan verdwij nen. In de plannen van de univer siteit voor het Doelen- en Witte Singel terrein is ook de bouw van een vervangend theater op genomen. VOORSCHOTEN Zeven van de acht bewoners zijn, in som mige gevallen onder protest, akkoord gegaan met een renova tieplan voor hun woningen aan de Hyacintstraat. Het betreft de huizen met oneven nummers tussen 25 en 39- De totale kosten van het project bedragen ruim tweehonderdvijftig duizend gulden. Na de renovatie wordt de huur verhoogd van f 96 tot f 156. De plannen worden vrijdagavond in de gemeenteraads vergadering besproken. Het protest van de bewoners richt zich met name tegen de huurverho ging. De bewoners zyn van mening dat de lasten na de verbeteringen hoger zullen zyn dan voor bewoners van soortgelyke woningen in andere wooncomplexen. De huizen die worden opgeknapt dateren alle uit 1945. In het verbe teringsplan gaat het voornameiyk om aanpassing aan de huidige eisen en om het uitvoeren van groot onderhoud". De keukens zullen wor den betegeld, de aanrechten ver plaatst, er wordt een badcel aange legd, de elektrioitettsleiddngen wor. den vernieuwd en uitgebreid, er komt een wasbak op de slaapkamer, de voordeur wordt vernieuwd en er worden tochtweringen aangebracht. Met de bewoner, die tot nu toe niet met het plan heeft ingestemd wordt binnenkort opnieuw gepraat. De oommissies gemeente-financiën en openbare werken zyn al met de voor stellen akkoord gegaan. PAGINA Z Renovatie Hyacintstraat in raad

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2