LEIDSCH DAGBLAD „Inzinking voorbij, problemen nog niet" Syriërs pas na installatie Sarkis vandaag Weer schandaal debetrouwbarejn \'er. Staten FC VVV bereikt de eredivisie Vertrek eerste hart patiënten bekend twee dagen laag: LEIDSCH gH DAGBLAD MAANDAG 14 JUNI 1976 OPGERICHT I MAART I860 34959 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN BAZEL De economische inzinking behoort wat de produktie betreft tot het verleden, maar wat andere punten aangaat luidt het verhaal anders. percentages bereiken die nodig zijn om te beantwoorden aan de ver wachtingen van een hogere levens standaard in eigen land en om in voldoende mate reële hulpbronnen over te dragen aan de ontwikkelings_ landen", zei de president van de BIB. Protest Bagdad tegen actie in Libanon Dat heeft dr. J. Zijlstra president van de Bank voor Internationale Betalingen, vandaag verklaard in de jaarvergadering van de bank. ijet herstel heeft in het algemeen zelfs de optimisten verrast, maar het heeft tot dusverre zwaar geleund op de consumptievraag. De investerin gen lopen volgens dr. Zijlstra nog steeds achter en de werkloosheids- cijfers zijn nog vrijwel overal aan zienlijk hoger dan twee jaar geleden, toen de recessie begon. Dat geldt zelfs voor de Verenigde Staten, waar de verbetering van de economie het verst is gekomen en de werkgelegen heid sedert een jaar geleden met mee ruim drie miljoen arbeidsplaat sen is toegenomen. In Groot-Brittan- nië wordt het aantal werklozen nog steeds groter, al gaat de stijging langzamer dan vorig jaar. Evenmin is de situatie wat de in flatie betreft bevredigend, enkele uitzonderingen daargelaten. Welis waar is het gemiddelde inflatietempo in de ontwikkelde landen aanzienlijk lager geworden, maar historisch ge zien is het nog steeds zeer hoog. Al leen West-Duitsland. Zwitserland en de Verenigde Staten kennen een geldontwaarding van minder dan zeven procent. Dr. Zijlstra acht het van het groot ste belang dat het beleid van de meeste landen wordt gericht op een verder gaande aanzienlijke vermin dering van de geldontwaarding. Ge beurt dat niet dan zullen de inves teringen niet worden vergroot tot een omvang die nodig is voor terugkeer mar volledige werkgelegenheid. En 'j^iTwëri een zonder volledige werkgelegenheid „güe demon_ zullen Wij niet die economische groei- s(rafje gell(mien tegen de Syrische interventie in Libanon, die on danks allerlei be standen nog in kracht schijnt te groeien. De bekende taferelen bij FC VVV, ivisselen Aanhoudend droog Droog weer met tijdelijk meer bewol king. Meest matige westelijke wind. Minima omstreeks 10 graden. Maxi mumtemperaturen morgen van 17 graden aan zee tot 24 graden in het zuidoosten. (Opgemaakt om 11.15 uur) Aan het droge en vrij zonnige weer komt nog geen einde. Op het zuidelijke deel van de oceaan handhaaft zich een om vangrijk hogedrukgebied en een uitloper ervan strekt zich uit via Frankrijk naar Midden-Europa. Door deze drukverdeling blijven oceaandepressies vrij noordelijk van ons. Wel kunnen ivolkenvel- den. afkomstig van bij de depres sies behorende fronten af en toe onze kustgebieden binnendrijven. Met uitzondering van de Britse eilanden en westelijk Scandina vië, icaar de depressie activiteit voor bewolking en af en toe regen zorgt, is het overal in Europa droog en zonnig. Gisteren konden door de overvloedige zonneschijn op veel plaatsen in de landen zuidelijk van ons de temperaturen oplopen tot boven 30 graden: Ma drid meldde zelfs 35 graden. 15 JUNI Zon op: 4.20 uur. onder: 21.02 zren voor een politieke dialoog tus- en stabiliteit in Libanon. Syrië wil sen de Libanezen", aldus Iskandar. het Palestijnse verzet beschermen". „Wanneer dit bereikt is. zal er Door de bakkersbond in Beiroet geen Syrische soldaat meer in Li- is gezegd dat er vooral voor 300.000 banon zijn". van de armste inwoners De secretaris-generaal van de Ara- dat zijn nagenoeg allemaal moslims, huis blijven bische Liga, Machmoud Riad. zou een groot tekort aan brood is geko- vanuit Damascus naar Bei- DAMASCUS (AP) De Syrische minister van informatie Achmed Is kandar heeft tijdens een persconfe rentie gezegd dat Syrië zijn troepen niet eerder uit Libanon zal terug trekken dan wanneer de vrede in het land verzekerd is en Elias Sar kis, de gekozen opvolger van de hui- o ,n. dige Libanese president Soeleiman roet vliegen om te proberen Franjieh „Er werken nog maar 10 bakkeren 18 PAGINA'S FC VVV heeft de roon gezet op een sterk seizoen. Door een 2-1 zege bü Wageningen pro moveerde de Limburgse club naar de eredivisie. Een droom die op de laatste dag van de slopende na-competitie van de eerste divisie realiteit werd. Ook voor Gijs van Lennep ging een droom in vervulling. Hij nam op zeer waardige wijze af- raet winst in de 24 van Le Mans. Vrij spel ditmaal ook voor atletiek. In het afge lopen weekeinde werden twee wereldrecords verbeterd. Werelduurrecords werden in deze regio afgeleverd. De vol leyballers van de Nieuwkoopse vereniging Waterlanders speel den 36 la uur achter elkaar door, lOVi uur minder zaten de wielrenners bij Swift op de fiets teneinde het werelduur record toerfietsen te verbete ren. PAGINA'S 9-14 Flink deel P.v.d.A. ontevre den over kabinet. PAGINA 5 ft Syrië rukt verder op in Liba- PAGINA 7 BREDA (ANP) De eerste zeven hartpatiënten die in het Texas Heart Institute in Houston in de Verenigde Staten kunnen worden geopereerd, vertrekken definitief dinsdag 22 juni, zo heeft de heer Fievet, voorzitter van de Nederlandse Hartpatiëntenvereni ging vanmorgen meegedeeld. De Ne derlandse hartchirurg dr. P. J. van der Schaar heeft de heer Fievet tele fonisch vanuit Houston meegedeeld, dat alle zeven (mannelijke) patiënten door zijn collega dr. Denton Cooley, die hen zal opereren, zijn geaccep teerd. Veertien dagen na deze eerste groep moet volgens de heer Fievet een twee de groep gaan. Hoeveel patiënten dat zullen zijn, kon hij nog niet zeggen. Wel zei hij dat de hartpatiëntenver eniging inmiddels een lijst met rond honderd namen heeft van mensen, die voor operatie in de Verenigde Staten in aanmerking willen komen. Dr. Van der Schaar komt morgen te rug uit Houston om volgende week, nu als medisch begeleider van de eer ste groep, weer naar Houston te vlie gen. Het is de bedoeling dat zij na aankomst direct naar het ziekenhuis gaan en daar worden geopereerd. Als alles goed gaat, moeten zij na de in de stad, greep veertien dagen in het zieken- te herstellen. Gijs van Lennep nam af scheid met zege in Le Mans. Protest PvdA bij SPD tegen beroepsverbod AMSTERDAM (ANP) Nog deze week zal het bestuur van de PvdA zich tot de Duitse zusterpartij SPD richten om te protesteren tegen de zogeheten „Berufsverbote" in de Bondsrepubliek. Het gaat er daarbij volgens de Nederlandse socialisten om, dat sollicitanten naar een over heidsfunctie een onderzoek naar hun politieke denkbeelden moeten onder gaan. Gebleken is dat uitsluiting van een overheidsfunctie mogelijk is van wege „verkeerde politieke inzichten". PvdA-voorzitter mevrouw Van den Heuvel zei dat de SPD weliswaar heeft toegezegd alles in het werk te stellen om de Berufsverbote te voor komen, maar dat naar haar mening de Duitse partij de gevaren onvol doende heeft onderkend. Reden waar om deze week een brief de deur uit gaat met onde1- andere een verzoek om inlichtingen omtrent het Juiste aantal personen dat door de Berufs verbote getroffen is. Inmiddels heeft de partijraad van de PvdA een beroep gedaan op alle par tijgenoten die invloed kunnen uit oefenen op het benoemingsbeleid op universiteiten, hoge scholen, bedrij ven en andere instellingen in Neder land. De partygenoten worden ver zocht slachtoffers van het „beroeps verbod" desgewenst in Nederland aan een baan te helpen. De partijraad heeft het PvdA-bestuur nadrukkelijk verzocht te doen uitkomen dat de SPD mede verantwoordelijk en mede schuldig is aan een klimaat in West- Duitsland van hetze, geestelijke ter reur, intimidatie en 'broodroof. DINSDAG EN WOENSDAG BU ALBERT HEUN 1 dag tot dag erger wordt. Hm «ijk 8.13 I 5.09 1 17.38 uur; laagwater te 1.04 1 Franjieh, zijn ambt heeft aanvaard. „Onze troepen intervenieerden om de veiligheid en stabiliteit te her stellen en een gunstige sfeer te ere- Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs P Ik word abonnee per 29 juni 1976 en ontvang de krant reeds vanaf heden. P Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen, In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden, te halen een pan-Arabische vre- en hun produktie wordt zowat hele- desmacht te aanvaarden. maal in beslag genomen door leden De Liga keurde vorige week een van de linkse militie. De burgers voorstel goed een vredesmacht te krijgen niets". vormen, maar tot nu toe zyn er vol- Van gisteren op vandaag hebben gens de berichten slechts een handje- zich hier vol Libische en Algerijnse officieren gedaan Libanon. daar gevechten bak- Riad heeft gezegd dat de vredes macht niet eerder naar Libanon wordt gezonden dan wanneer de Li banese autoriteiten daar toestem ming van niet nader genoemde sterk te in Damascus klaar staat voor ver trek. Er zijn momenteel 12.500 geregel de Syrische soldaten in Libanon die worden bijgestaan door duizenden pro-Syrische guerrillastrijders van de Palestijnse Saiqa-groep. Riad zei dat de Arabische vredes macht zal bestaan uit tussen de 6.000 en 10.000 soldaten maar hy wilde niet zeggen hoeveel man ieder deelnemend land zou leveren. „Niet alleen verwelkomt Syrië deze soldaten", zo zei Iskandar, „het vraagt ook of zy zo spoedig moge lijk kunnen komen". Volgens Iskandar is Franjieh te genstander van de vredesmacht om dat noch hij noch de meer gema tigde Sarkis zijn geraadpleegd over het voorstel. „Er worden nu echter pogingen ondernomen om duidelijk te maken dat de troepenmacht alleen zal ko men met de toestemming van alle partyen", zo zei Iskandar. „Ik verzeker u dat Syrië geen am bities heeft in Libanon", aldus Is kandar. „Syrië wil de slachtingen in Libanon beëindigen. Syrië wil vrede uit T Katwijker (28) verdacht van overval op postkantoor LEIDEN De Leidse politie heeft vandaag een 28-Jarige in Leiden ge boren inwoner van Katwijk gearres teerd die ervan verdacht wordt de overval op het Leidse hoofdpostkan toor te hebben gepleegd. Zoals wij zaterdag reeds meldden werd bij deze vrijdagavond gepleegde roofoverval een bedrag van ongeveer f 25.000,- buit gemaakt. De verdachte is als kok werkzaam in Rotterdam. De politie kon tegen het middaguur nog niet meedelen hoe zij de vermoedelijke dader op het spoor is gekomen. Mercury buitenboordmotor brengt waar U wilt. Zuinig en veilig. Ga gelijk eens kijken bij Uw erkende Mercury Dealer. Die zit dichtbij. Van 4 tot 175 pk. I i Deale' JOW erkende f"""' ranter "De *aa9 Service Cem DeKaag HuiCè^02524"264 WASHINGTON (UPI) De Demo cratische afgevaardigde van Utah, Allan Howe, keerde gisteren naar Washington terug, na zaterdag avond in Salt Lake City te zyn aangehouden op beschuldigingen, dat hij belangstelling had getoond voor twee prostituees, die verklede vrouwelijke agenten van politie bleken te zyn. Deze 48-jarige vader van vijf kinde ren zei, dat hij zich van geen kwaad bewust was. Hij smeekte zijn vrienden en kiezers in Utah geen oordeel uit te spreken. Howe zei dat hij onder valse voor- wendsele naar de plaats van het incident was gelokt, „klaarblijkelijk om me in een val te laten lopen en het te doen voorkomen alsof ik verkeerde dingen deed".- De politie van Salt Lake City pu bliceerde een afschrift van het ge sprek, dat Howe met de twee „pros tituees" voerde. Hij beschreef het soort sex dat hij wenste en het be drag dat hij ervoor wilde betalen. Hij bood 20 dollar voor gemeen schap en een andere, minder ge bruikelijke vorm van sex. Het is het derde schandaal in het Democratische kamp binnen korte tijd. Eerst kwam Elizabeth Ray Allan Howe met haar onthullende verhalen. Toen vertelde Colleen Gardner, dat zij werd betaald om congresleden te behagen. En nu is de naam van Allan Howe in diskrediet gebracht. Het congreslid Hays, de man rond wie het allemaal begon, ligt intus sen nog steeds in het ziekenhuis van Barnesville in Ohio, waarheen hij was gebracht na het innemen van teveel slaaptabletten. De toe stand van het congreslid ls bevre digend. Hy moet nog minstens een week in het ziekenhuis blyven en daarna een dag of tien thuis na- kuren.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1