Adviesraad achter nota stads gezichten agenda Plan Buitenhof-l vaststellen voor uitbreiding scholen Nieuwe vestiging NMB BEWONERS WILLEN SNEL RENOVATIE Schuur moet verdwijnen LEIDEN De Kroon heeft een besluit van B. en W. van Leiden vernietigd waarbij aan houthandelaar Van Evert aan de Herensingel een vergunning was verleend om zijn zaak uit te breiden. Van Evert heeft op een binnenplaats tussen een aantal woonhuizen een loods opgetrok. ken voor machinale houtbewer king. B. en W. hadden hem daarvoor een vergunning gege ven. mits hij geen materiaal op zou slaan in de gang die achter de huizen loopt. De omwonenden klaagden echter over het lawaai van de machines, over 't brand gevaar van de loods en het opge slagen hout. Nadat zij bij B. en W. geen gehoor hadden gevon den voor htm bezwaren, gingen zij in beroep bij de Kroon. De Kroon heeft nu beslist dat de aanvraag van Van Evert om een vergunning tot uitbreiding niet voldeed aan de eisen die in de hinderwet gesteld worden, zodat B. en W. nooit een vergunning hadden mogen geven. Daarmee is dat besluit van B. en W. ver nietigd. Welterusten LEIDEN - ..Het buurtcomité „De Oude Morsch" is boos op de verkeerscommissie. Dit omdat er, naar de smaak van het comité, veel te weinig gebeurt aan deny- pende verkeerssituatie in de wijk Met name de situatie rond de Turfmarktbrug en de Steen straat. In een brief aan de ver keerscommissie vraagt het co mité om maatregelen, maar „We verwachten voorlopig geen ver anderingen en we eindigen dan ook met: Welterusten verkeers commissie-. LEIDEN De Adviesraad voor de Binnenstad staat in prin cipe positief tegenover de door het college uitgebrachte nota te beschermen stadsgezichten en het plan van actie voor de bin nenstad. Dit schrijft de raad als reactie op een verzoek van B. en W. om advies over de beide nota's. De adviesraad wil echter pas defini tief zijn goedkeuring geven zodra op een aantal vragen is geantwoord. De raad wil bijvoorbeeld weten aan welk van de twee plannen prioriteit wordt gegeven en vraagt zich voorts af in hoeverre het college zich wil inspan nen om aantasting van oorspronke lijke leefgemeenschappen door re habilitatie en renovatie te voorkomen. Daarnaast wyst de raad op de mo gelijkheid dat niet voor alle woningen vijftig procent rehabilitatie-subsidie kan worden verkregen, maar dat in sommige gevallen wellicht maar dertig procent beschikbaar wordt ge steld. De adviesraad vraagt ook wat er gebeurt in geval een gerestaureerd pand niet meer betaalbaar is voor de oorspronkelijke bewoners. Tenslot te moeten B en W antwoorden op de vraag welke waarde zal worden ge hecht aan het advies dat door de "projectgroep voor de binnenstad" over de beide plannen zal worden uit gebracht. WARMOND Op de zaterdag morgen in de Kaagweek, 3 juli, zal er op verschillende plaatsen in War mond een spel worden opgevoerd door de jeugd van 6 tot 12 jaar. Zij zal onder leiding dit spel zelf verzin nen en verder vorm geven. Ook de kleding, die tijdens de opvoering ge dragen zal worden, kunnen de kin deren zelf maken van meegebrach te lappen, dozen, papier e.d. Op woensdagmiddag 30 Juni en vrij dagmiddag 2 juli vanaf 13.30 uur op het pleintje achiter de Pomp worden er plannen gemaakt en uitgewerkt. Ieder kind dat zich in het "straat theater" wil bekwamen kan daar dan terecht. LEIDEN - De Neder landsche Middenstandsbank (NMB) heeft gis teren een nieuw kantoor geopend. Deze tweede vestiging van de NMB in Leiden is ondergebracht in het voormalige kantoor van de meikin- inrichting „De Landbouw" aan de Rijnsburgersingel 61. Het kantoor gebouw is het enige, dat van de melk fabriek is overgebleven. De rest is al enige tijd geleden gesloopt. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling van de bank, om op de plaats van de voormalige fabriek een geheel nieuw kantoor te bouwen. Van dat plan is echter voorlopig afgezien. Er bestaat nog wel een aantal ideeën over de bestemming van 't nog be schikbare terrein aan de Rijnsburger singel, maar die zullen voorlopig niet worden uitgewerkt. Het kantoorgebouw heeft een grondige verbouwing ondergaan, ter wijl er bovendien een ruim parkeer terrein is aangelegd. „Het kantoor is door de goede bereikbaarheid en de parkeermogelijkheid met name voor onze zakenrelaties aantrekkelijk ge worden", zegt NMB-directeur J. w. Boulonois. „Ons kantoor in de Bree- straat is voor hen veel te moeilijk te bereiken. En dat wordt nog erger wan neer de Breestraat binnenkort wordt afgesloten in verband met de recon structie". Overigens denkt de NMB er niet over 't kantoor in de Breestraat te sluiten. Ook die vestiging zal binnen kort verbouwd worden. Een derde vestiging van de bank zal begin ok tober worden geopend in een van de nieuwe dagwinkels aan het Vyf Mei plein. In het nieuwe kantoor aan de Rijns burgersingel zijn op het ogenblik ge huisvest de afdelingen kredieten, geldbedrijf en assurantie. Later zul len nog een paar afdelingen naar het kantoor werden overgebracht. Bij de NMB in Leiden werken in totaal ongeveer 50 ZATERDAG De Burcht: Antiekmarkt, lb: Wereldwinkel, Shelter. Leider morgens geopend. Lelds Vrijetijds Centrum. Breestraat 66: Volksdansinstulf. I ZONDAG Antonius Clubhuls: Geversstraat 65. Oegstgeest: Socie- ;elt voor kamerbewoners en alleen- Middelweg 19c: Lelds Poppentheater, kindervoorstelling. 2.30 uur nam. Tel. Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v m. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- wegkwartier. binnenstad tot Cityring en Groenoord): H. C. Jasperse Jr.. W. Singel 72. tel. 124961; Wijk II (Kool Merenwljk)H. A. M. M. Meyer, (Waard. ProfessorenwUk i. wijk)F. F. W. Kehrer, Burggraven- laan 1. tel. 125820; Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier)Th. J. C. zondag spreekuur 8, tel. 122208 (zaterdag t LEIDEN De bewonerscommissie Sophiastraat Zuid heeft er bij het Leids college van B. en W. op aangedrongen spoed te betrachten met de renovatie van 43 woningen, gelegen aan de Sophiastraat Zuid. De LWS heeft de bewoners meegedeeld, dat zij na de bouw vakvakantie met de uitvoering hoopt te beginnen. De bewonerscom missie vreest dat het "na de bouWvak" ook nóg kan uitlopen en vraagt B. en W. de stukken zo snel mogelijk voor te leggen i leegstand Van Laren in PPR-bestuur PPR heeft Piet van Laren be noemd tot bestuurslid. Van La ren draait al enige tijd als niet- lid in het bestuur mee om te wor den ingewerkt. Welke taak hij op zich zal nemen is nog niet vastgesteld. Dat gebeurt in- augus tus, wanneer een gedeeltelijk nieuw bestuur zal moeten worden gekozen. LEIDERDORP Cursisten van het Leiderdorpse jongerencentrum Shelter exposeren dit weekeinde in het centrum met eigengemaakt werk. Op de expositie is onder meer macramé te zien, naast wandkleden, schilderwerk en werkstukken uit hout en klei. Commissies LEIDERDORP Op 15 juni ver gadert de commissie maatschappelijk welzijn van Leiderdorp over een aantal subsidies. Er zijn verzoe ken om subsidie van het Koningin Wilhelmina Fonds, de Nederlandse Hartstichting, de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, de stich ting Leids Dierenasyl en de stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid- Holland. De Jongh: Dlepenbrocklaan 6. telef. Wurnioml Lempers, Churc 13. Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 Juni tot 18 Juni door: Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tel. 120136 en door Apoth. Van Breest- Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag 12 Juni Apotheek N.-Hofland. 3. tel. 07! - w .geest. Wil! r Oegstgeest, tel. 153274. W ijkverpleging l.eiden Stichting Interkruis. Mid delweg 38. tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lel- j Ltjtweg 7. tel. 154500. WARMOND Gisteravond is de 11468. '-.Mmer J. W.V. op de Hee- reweg i Warmond geslipt. Hij moest SOS-cHenst met een gebroken been naar ziekenhuis worden overgebracht. Telefonische hulpdienst, v*. 125202. i moeilijkheden verke- nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst i Paulownastraat 15. Leiden, julpverlening aan verongel honden, katten, vogels, e.d. In de (nacht bereikbaar tel. 134687 verongelukte Dag LEIDERDORP Burgemeester en wethouders van Leider dorp stellen voor het bestemmingsplan Buitenhof I het eer ste van het in totaal drie fasen tellende uitbreidingsplan Bui tenhof vast te stellen zoals het indertijd, na overleg met de Provinciale Planologische Commissie, is opgesteld. Dit om uit breiding van de scholengemeenschap Visser-'t Hooft mogelijk te maken. Voor die uitbreiding is een terrein op de hoek van de Dwarswatering en de Vossiuslaan gereserveerd. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan zijn geen bezwaren ingebracht. VERGADERING COMMISSIE VERVROEGD De vaststelling van het plan is noodzakelijk om ook de formele kant van de uitbreidingsplannen van de [school in juiste banen te leiden. Al eerder zei de raad geen bezwaar te hebben tegen uitbreiding van de school op die plaats. Het wachten was echter ondermeer nog op de .even tueel eveneens in Buitenhof te ves tigen. dependence van de Leidse Loui se de Coligny-scholengemeenschap. Nu die vestiging op losse schroeven is vergadering komen te staan door de medede- be- ling van het ministerie van onder- wetenschappen dat men een intensiever gebruik van de bestaan- LEIDERDORP De van de commissie financiën lasting is vervroegd. In tegenstelling wijs tot eerdere berichten komt de missie niet volgens het schema, de lokalen prioriteit geeft boven op 24 juni bijeen, maar al op 15 ju- breidingsplannen wil 't college'van ni. Aanvang van de vergadering 20.00 Leiderdorp niet langer wachten met plaats van handeling het Lei- de vaststelling derdorps gemeentehuis. hof I LEIDEN Gisteravond hield de Streekmuziekschool Leiden e.o. de jaarlijkse "in strumenten-parade". Dat ge beurde in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar ouders in de gelegenheid werden ge steld een instrument voor hun kind te kiezen. Men kon het instrument beluisteren en praten met de leerkrachten over de mogelijkheden. Op zaterdag 19 juni houdt de school, in het hoofdgebouw aan het Rapenburg, open huis. Men geeft dan lesde- monstraties en houdt open bare repetities. Belangstellen de leerlingen kunnen daar aan onvoorbereid deelnemen. ïiingbouw gerealiseerd zal worden. Subsidies De Leiderdorpse raad, die op 21 juni aanstaande vergadert, heeft nogal wat subsidieaanvragen te behandelen. Daarbij ondermeer een verzoek van de stichting Kinderopvang Leiderdorp om een tegemoetkoming in het te kort op de rekening van 1975, groot 1150 gulden. Verder is er een aanvraag om sub sidie van de stichting gezondsheids- zorg Leiderdorp'Zoeterwoude Rijn dijk. B. en W. stellen voor een bedrag van 70.000 gulden toe te kennen. Ter dekking van het tekort op de reke ning van vorig jaar vraagt het Cen trum voor Milieuzorg Leiderdorp een subsidie van 1200 gulden. In Leider- landse Blindenbibliotheek vraagt een subsidieva n 1200 gulden. In Leider dorp maken vijftien lezers van de diensten van de blindenbibliotheek ge bruik. Er is enige onenigheid over de sub sidie aan K. en O. Leiden. De on derwijscommissie meent dat een stij ging van de subsidie met zestien pro cent gerechtvaardigd is, mede gezien het feit dat de subsidie de laatste ja ren nauwelijks meer aan de trent werd aangepast en K. en O. er fi nancieel allesbehalve rooskleurig voorstaat. De meerderheid van hel college wil echter niet verder gaan dan verhoging van de subsidie met tien procent. Het college gaat wel ak koord met een subsidie van 8.000 gulden aan de Leiderdorpse K. en O. afdeling. OEGSTGEEST Op 16 juni ver gadert in Oegstgeest de commissie voor intergemeentelijke zaken. Als enige punt, op de agenda prijkt de openstelling van de LDM voor bui tengemeenten. Burgerlijke stand LEIDEN Ondertrouwd: H. Brandt en R. Verbaan. A. Dell'An- tonia en M. T. Y. Penders, P. E. F. Diepeveen en E. Staderman, T. L. Dijkstra en H. J. van Koolwijk. M. Jongbloed en R. E. van Beest, C. Korstanje en C. M. Schot, P. Kwaad gras en M. M. Bik, G. A. D'Leon en H. C. Clarke, J. op 't Land en P. A. J. C. Vorst, P. A Michael en A. J. Smidt, T. N. M van Nes en M M G van der Kwartel, R. L N Olie rook en W A Houweling, M Over- dijk. en I G Verhoeven. A G M Schenk en J M. A. A. Witteman. J. A. Schuil en E. E. Roest. J. B. Smits en P. H. Moeliker. W. C. Stolk en C. Blikman, M. E. R. Vreedzaam en M S. M. Adams, A. P. M. Ruijt en M. T. C. J. Wuisman, P. C. Reijne- veld en J. G. Kooi Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stadhuis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.0012.00 uur. donderdag 18.3020.00 uur. Telefoon dagelijks tij dens kantooruren: 143171. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c. Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.0020.00 uur. Tel. 142144. Weduwen en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Roomburgerlaan 55, Leiden.' telefoon 123235. Huize St. Maarter* 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en in het weekeinde). Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp gezinsverzorging, 149441 (maandag t dag 9.00—10.00 uur). Koord-Studio intermenselijke betrek- Oude Rijn 88. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maan dag 11.0013.00 uur. dinsdag 18.30 woensdag 11.0013.00 uur, "3.30—20.30 uur. Diensten- i Hogendorpstraat 36. vrlj- Mierennest Mors- Moederhulp Bureau Moederhulp Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. Al gemene informatie dagelijks 9.00—10.00 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Tcletoon: 071—144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur Zaterdag van 16 00-18.00 uur Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0,55 By automatische overschrijving geen administratie kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2