Zes treffers van Litjens... Het ree past zich aan in strijd tegen vierwieler Hockeyteam wint op kunstgras van Canada: 6-1 Toernooi De Munnik met sterke bezetting Nieuwe uitgaven FLINKE JONGEDAME PAGINA 10 ZATERDAG 12 JUNI 1976 ROTTERDAM Het gloednieuwe kunstgrasveld op Laag-Zestienhoven in Rotterdam kreeg gisteravond zijn eerste hockey-interland met de wed strijd Nederland—Canada. Naar dit snufje waren zo'n 1500 toeschouwers komen kijken, die ongetwijfeld met enige verbazing hebben kunnen con- door Piet Kienhuis srateren dat het hockey op deze kunstmatige ondergrond een heel ander gezicht heeft gekregen. De bal is op dit gladde biljartlaken nauwe lijks te belopen en 'n scoop helemaal niet te achterhalen. De strafcorners worden op 't poligras 'n nog grotere scherprechter. Ties Kruize: „Een on mogelijke zaak voor een keeper. Hij heeft geen schijn van kans om op tijd te reageren". De Canadese goalie Serge Dussang kan er over meepraten. Hij kreeg zes kogels om de oren. Allemaal van de stick van Paul Litjens, waarvan vier uit strafcorners, één uit een lange hoekslag en één uit een strafbal. En dan werd er nog een treffer van hem afgekeurd wegens rising shot. Het dappere Canada, dat overigens zeker niet slecht partij gaf, kon er slechts een doelpunt tegenover plaatsen (6 1). Dat kwam na 4—0 indirect uit een strafcorner, die door Sikking kon Jimmy Connors in eindstrijd PARIJS De finale van het damesenkelspel van het tennistoer nooi om de open Franse titels zal in Parijs gaan tussen de Britse Sue Barker en de Tsjechische Renata Tomanova. Sue Barker versloeg de Roemeense Ruzici (6—3, 1—6, 6— 2), Tomanova won van de Roemeen se Florenta Mihai. De titel in het herendubbelspel ging naar de Amerikanen Fred Mcnair en Sher wood Stewart die Gottfried (VS) en Ramirez (Mex) versloegen met 7—6, 6-3, 6-1. Roscoe Tanner en zijn Ameri kaanse landgenoot Jimmy Connors hebben zich geplaatst voor de fi nale van het tennistoernooi in Bec- kenham. Tanner versloeg oud- Wimbledon-kampioen Stan Smith met tweemaal 64, Connors had veel moeite met de Nieuwzeelander Onny Parun: 64, 8—6. In de eindstrijd van het dames en kelspel komen de Zuidafrikaanse Marise Krugex (winst op de Japan se Nano Sato met 6—0 en 6—2) en de Russin Olga Morozova (6—1, 6— 3 tegen Sharon Walsh) tegenover elkaar te staan. LAZIO'GERED' ROME Voor de tweede maal in enkele weken tijd is Lazio uit Rome ontsnapt aan degradatie naar de tweede divisie van het Italiaanse voetbal. Gisteravond maakte de Ita liaanse voetbalbond bekend dat La zio niet zal worden teruggezet naar de tweede divisie naar aanleiding van een omkopingsschandaal. In plaats daarvan sloot de bond Lazio's manager Roberto Lovati voor een jaar uit van alle voetbalactivi teiten in Italië en veroordeelde La zio tot een boete van 50.000 gulden. Lovati had drie spelers van Cese- na voor de wedstrijd tegen Lazio (0—0) cheques aangeboden. Volgens de manager van Lazio ontvingen twee spelers van Cesena, die het jaar daarvoor voor Lazio speelden, achterstallig salaris. De derde kreeg schadevergoeding omdat aanhan gers van Lazio bij een eerdere wed strijd in Rome zijn auto hadden be schadigd. Enkele weken terug ont snapte Lazio al aan degradatie door in zijn laatste wedstrijd gelijk te spelen. werd gekeerd, maar door Butli Cho- han alsnog werd ingeslagen. Ongetwijfeld onbevredigend voor Nederland was, dat er geen enkel velddoélpunt te noteren viel, hetgeen mede was toe te schrijven aan het nogal voorzichtige verdedigende con cept van coach Wim van Heumen. Canada is s traks een van de pouletegenstaniders van Nederland tijdens de Olympische Spelen in Montreal en Van Heumen was na tuurlijk als de dood voor een verras sing van de zijde van Canada, waar deze veldsport in feite nog in de kin derschoenen staat. Paul Litjens en André Bolhuis opereerden sterk te ruggetrokken op het middenveld met achter zich o.a. Jebbink en Tami- Geen wonder dat 't aanvallend nog niet bijster goed wilde vlotten bij het oranjeteam. De spelers worden dan ook nog keer op keer verrast door ae bijna niet te temmen bal, die in het algemeen veel te hard wordt gepusht op deze snelle ondergrond. Wouter Leefers (een van de bes ten): „We hebben inderdaad wat be houdend gespeeld uit de verdediging. Dit snelle kunstgras vergt enorm veel van je conditie. De lange pass is bijna niet goed te spelen. We zullen het meer van kort spel moeten heb ben. Maar ik vind het wel fijn zo'n kunstmat". Van Heumen leek na afloop wel een atletiekcoach. Hij goochelde met Men den van seconden die nodig zijn om een strafcorner of een lange hoekslag te kunnen onderschppen. Een feit was, dat het met de Nederlandse strafcorners dus niet slecht gang. Van de zeven werden er vier door Litjens verzilverd en één dus afgekeurd we gens rising shot. Maar deze tegenstan der van de tweede orde is natuurlijk 'n misleidende maatstaf. In de Neder landse aanval kwam opnieuw nieu weling Van Eyck uitstekend voor de dag als de ontdekking van het zaal hockey. En erg veel van deze binnen sport vindt men dan ook ongetwij feld pp het kunstgras terug. Het staat wel vast dat het Olym pische toernooi straks in Montreal uitermate interessant zal worden en dat de krachtsverhoudingen wel eens heel anders zouden kunnen komen te liggen. Daarbij zal mede de condi tie van doorslaggevende betekenis zijn, want voor dit hockey nieuwe stijl heeft men in een zwaar toer nooi ongetwijfeld een bijzonder lan ge adem nodig. Sowjet-Unie: gratie voor veroordeelde Nederlanders DEN HAAG (ANP) Het presidium van de opperste Sovjet heeft gratie verleend aan vier Nederlanders die vorig jaar in Moskou wegens hasj- smokkel veroordeeld zijn tot gevan genisstraffen van acht en tien jaar. Van de gratiëring heeft de Ne derlandse ambassadeur in Moskou gisteren bericht gekregen van het Sovjet-ministerie van Buitenlandse Zaken. De vier Nederlanders, Egbert Kolk man, Jim Poelman, Hendrik Schol- tens en Roelof Thijs, werden in september tegelijk met twee West duitsers veroordeeld wegens illegale invoer uit Pakistan van 62 kilo hasj. Het bericht van gratie voor de Westduitsers bereikte de betrok ken ambassadeur deze week woens dag. 't Gebaar werd van Sovjetzijde gekenschetst als een blijk van de goe de betrekkingen tussen de Sovjet- Unie en West-Duitsland. Al direct na hun veroordeling in september heeft de Nederlandse re gering gevraagd om gratie voor de veroordeelden. Het was gisteravond nog niet bekend wanneer het viertal zal worden vrijgelaten en kan terugkeren naar Nederland. LEIDEN Dit weekeinde begint het tweede lustrumtoernooi van de tennisvereniging „De Munnik" uit Leiderdorp. Het toernooi in het he renenkelspel B heeft een bezetting, die de traditioneel sterke bezetting van de Open Leidse Tenniskam pioenschappen op Roomburg in dat nummer evenaart. Geplaatst zijn achtereenvolgens Bram Madera. Hans Keizer (beiden Roomburg). Dick Bouman (ex-Roomburg, nu OTC-Den Haag) en Henny Koe mans (Forescate)Als deze vier spe lers hun plaatsing waarmaken, dan belooft de krachtmeting in de halve finale en de finale een kleurige aan gelegenheid te worden, gezien het verschil in speltype. Ook voor het zover is, zal er stellig wat te bele ven zijn pp het domein van De Mun- rvrvic Niet geplaatst ztfn bijvoorbeeld goede toernooispelers als Ronald Blommendaal, Marinus Brooshoofd, Lodewijk Kallenberg, Har Meijer, Arnold van der Capellen, Adri van Leeuwen, John Visbeen. Ton Creigh- ton, Onno Ruysenaars en Ed de Vries. Stuk voor stook tennissers, die in staat moeten worden geacht om de geplaatste spelers het vuur zeer na aan de schenen te leggen. Bij de dames is de bezetting minder sterk dan bij de heren, maar ook in die categorie belooft het slotstuk van het toernooi een pittige strijd. Ge plaatst zijn Marcella Meskes (Thor RW 1) en Mickery Albers (De Mun nik). Daarnaast zullen Liselotte van de rBijl (Forescate), Ineke van der Meer (de Noordwijkse SV) en Tineke Langeveld (TEAN) acte de presence geven. In klasse C zijn geplaatst Mia Smit (Leidsche Hout), Inge Sieget- haler (De Munnik). mevr. Thoolen en Helen van Paridon (Unicum). Bij de heren zijn favoriet De Bak ker (Hazerswoude), Cornel Schrama (Hillegom), Paul Theunissen (De Munnik) en Joost Roodenburg (Uni cum). Aangezien echter is gebleken dat niet Marcel de Bakker zal treden, maar diens broer zal de plaatsing nog warden gewijzigd. Van 21 tot én met 23 juni. organi seert de Sassenheimse tennisvereni ging weer haar jaarlijkse open-kam pioenschap voor tennissers in de B, C en D-categorie. Het kampioen schap wordt gehouden op de tennis baan in Sassenheim. Inschrijving is nog mogelijk tot 16 Juiii bij Dros, Narcissenlaan 57. De auto is een gevreesde tegenstan der geworden in ae strijd om het in leven blijven. Hij doet zijn bezitter vervetten en laat hem in het verkeer allerlei lelijke dingen doen of uit spreken. Dit samengaan van lichamelijke ver zwakking en door pk's gevoede geldingsdrang is, zo staven de statistieken, slecht voor het hart. Bovendien wordt een aanzienlijk aantal niet-dnizittenden het slachtof fer van de wel op, doch voorlopig niet weg te poetsen vierwieler. Het aangrijpendst zijn natuurlijk de menselijke treurnissen op dit punt. En je wist .ook dat vele dieren de oversteek beter hadden kunnen laten. Toch komen platte cijfers nog altijd hard aan. Onlangs zijn de doden onder de dieren geteld. Per Jaar. Er waren vierduizend reeën bij. Om de opvallendste van de dierlijke verkeersdoden te noemen. Eruit springend vanwege de schade die zij vaak en toebrengen aan lijf en bKk van de aanrijder. Broodroof Vierduizend verkeersdoden. Daarbij een onbekend aantal dieren dat ergens ongezien krepeert aan de opgelopen verwondingen. Dat op een geschatte landelijke bevolking aan reteen van 24.000. Straks klagen jagers en stropers de automobilisten nog aan wegens broodroof. Toch is dat getal van vierduizend te plaatsen. Hoe verbijsterend en deerniswekkend het moge zijn. Reeën zijn van de wilde hoefdieren in ons land namelijk de meest verspreide. Zij zijn cultuurvolgers, zoals dat heet. Zo voelen zij zich volkomen op hun plaats in een vorm van landschap, die de mensen in hun betere ogenblikken scheppen. MARKTEN Rose Sim 826; Whiite !L J. Sim 8—20; Charmeur 2250; Ar- Shocking Sim 20; Baccara 10—35; Bridal Pink 8—28; Ca rina 718; Jifitall 1822; Menoderm 14—19; Dr. Verhage 14—31; Nordia 4 —21; Peer Gynt 42—68; Pink Sensa tion 1828; Roselandia 811; Sonia 10—32; Meinastur 10—18; Super Star 12—19; Tubantia 20—31; Carlita 8—14; Lara 20—32; Het parklandschap. Hoog geboomte, lage bosjes, veelbelovende akkers, beschuttend kreupelhout, open gras land. Dat alles pp aantrekkelijke en overzichtelijke wijze gerangschikt. Toch zijn er ook reeën doorgedron gen tot ver in de zeekleipolders van Friesland en Groningen. Ze zijn gezien in de duinen en enkele wel zeer onvervaarde vertegenwoordigers van dit geslacht van kleine (driekwart meter schofthoogte) hertachtigen staken zelfs de Wad denzee over. Hun ontvleesde maar fier gehoornde bovenschedelbeende- ren sieren zo hier en daar de haardschouwen der eilanders. Wilbraad Kunnen deze niet al te schuw* aangepasten ze durven zich best overdag te vertonen blijven bestaan in een land, waar de dood zich zo onbarmhartig van bumper, spatbord en grillwerk bedient? De boeren grommen knarsetandend van ja, wanneer ze hun platgetreden en aangevreten cultuurgewassen bezien. De biologen mompelen in hun baard, al tellend en het nog niet zeker wetend. De lekebroeders in het heiligdom van de natuur roepen uitsluitend schande, terwijl menige onderwielde doder llppenlikkend het wildbraad, nu nog reeëlijk, teder in zijn 'kofferruimte vlijt. Met het uitsterven van de ree (het ree voor de mensen die het beter weten) loopt het niet zo'n vaart. Reegeiten kunnen twee en als het beslist moet, waar het nu naar uitziet, zelfs drie jongen in een keer ter wereld brengen. Zij zijn daarmee vruchtbaarder dan de hinden van grotere soorten, zoals de edelherten en damherten van de Veluwe, die bij uitzondering een tweeling baren. Risicospreiding mania 1121; White Weekend 19—41; Idem. Evergold 5—35; Jack Frost 5—18: Ma- Yellow Belinda 4— 11; Ester Ofarim 513; Golden Be- binette 516; 631; Golden Times 6—-2T. Teach 1634; Alstroemerla 3370; An- 40—180; Calla 40—71 Chry- 200—350; Euphorbia fulgens 20—60; 55—270; Sntfgroen 140—230; Liatrls t- 110—450. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Jtml. 3roentenveilin§ >ude oogst A I BI 470—1430. 2240; Bonenkr per kist 550; Andijvie 26—28; Peter selie 80; Selderie 65; Krulpeterselle 7289; Radijs 4861: Bospeen: I 112—120, II 68—128; Boakroten 50— 53; Sla: I 6—9, II 9—12; Postelein SI 109—117. 6 11 46. 8 1 86—99. 811 •aspeen 42.000 kg, nwe oogst waspeen 0.000 kg, bospeen 9000 b06. Vruchtbaarheid is voor de zwakke de beste manier om te overleven. Spreiding van risico. In vroeger tijden toegepast om vossen, lynxen, wolven en andere liefhebbers van een meer of minder vers stuk vlees (zij worden tegenwoordig door de duiven onder de dierenvrienden predatoren, genoemd, in plaats van, zieltjesschokkend, roofdieren) aan voedsel te helpen zonder er zelf als soort aan onderdoor te gaan. Hard kunnen lopen, goed kunnen springen, het vergroot de levenskan sen van de planteneter al aanzien lijk. Maar al staan jonge reeën een paar uur na hun geboorte reeds op de wankele benen, vooralsnog hebben zij meer aan hun bruinwit gevlekte huid, die hen doet opgaan in het grote spikkelpatroon van bos en beemd. Volglicht Voor de rankbenige onderdeeltjes van het verwarrende tapijt zelf. geldt slechts een vlek: het verblindend witte waarschuwings- en volglicht voor kinderen en kuddegenoten. De spiegel van de geit, het angstige achterste, uitgezet en bleek van schrik. Tijdens die eerste lange en bange levensdagen zijn ook de harde hoéven van de ongehoornde moeder het kalfje zeer van nut. Want roofdieren nemen gaarne een voedzame hap werpverse reebout, mits er geen al te hardnekkige tegenstand wordt geboden. Aan de moeder is die soms nietsontziende verdediging best toevertrouwd. De reebokken bemoeien zich niet met hun kroost. Zij bereiden zich in betrekkelijke afzondering alweer voor op de bronst, die in juli en augustus plaatsgrijpt. Daar moet men niet te licht over denken. De rechtgeaarde bok dient te pakken wat hij pakken kan. De sterkste en onversaagdste maakt de meeste wijfjes in een kort en meeslepend samenzijn tot de zijne. Met de bedoeling het reeënrijk te bevolken met zoveel mogelijk nakomelingen van zijn eigen kwaliteit. Later moet hij dat bezuren, wanneer een zijner zonen z'n „ouwe" met enkele onweerstaanbare stoten en halen met het gewei tot het eenzame en verbitterde bestaan van de oude bok veroordeelt. Het ziet er nar uit, dat de reeën in ruime mate zijn gezegend met de beproefde overlevingskundigheden: aanpassingsvermogen en voortplan- tingskracht. Nogmaals: gewoon is een jong Jaarlijks per vruchtbare reegeit. Ongebruikelijk is een worp van twee of drie zolang er niets aan de hand ls. maar niet meer zodra de soort gevaar loopt. In twee zaken 8 jaar geëist den haag De off. van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft acht jaar gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest geëist tegen een 25-jarige Tu nesische kok K uit Den Haag, die eind december in het bejaardencen trum Duinhage aan de Haagse Sa- vornin Lohmanlaan zijn ex-verloof de, een 20-jarige bejaardenhelpster, met een groot aantal messteken om het leven bracht. De officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. J. G. A. Wolfs, heeft wegens het mede- plegen van doodslag tegen een 23-ja- rige in Amsterdam wonende Chinese kok acht jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Mr. Wolfs achtte bewe zen. dat de uit Hong Kong afkomsti ge kok actief betrokken was geweest bij het neerschieten in een auto van de Chinees Lo Kwok Bun. De uitspraak in beide zaken is op 25 juni. Voetbal Günther Netzer, gis teravond door Real Madrid afge dankt, gaat waarschijnlijk voor Bo- russia Dortmund spelen. De transfer gaat vrywel zeker door als Borussia de Bundesliga bereikt. Netzer krijgt voor een contract van drie jaar ongeveer 250.000 gulden. Ger- rie Mühren heeft een contract voor drie jaar getekend bij het Spaanse Real Betis. Mevr. A. G. C.-G. te A. (Grootmoeder) "Kinderbox gevraagd door grootmoeder, zo heb ik het gewoon in een kleine advertentie onder de rubriek "Diversen" van de krant gezet. Mijn kinderen lachen natuurlijk. Maar 't is voor hun eigen kinderen, mijn kleinkinderen. En die wil ik goed ontvangen. Ik had wel een winkel In boxen kunnen beginnen. Tjonge wat werkt zo'n din-j. Ik heb een lichte, opvouwbare box gekozen. Ze "kwamen 'm zelf brengen." Het dagblad is uw menselijkste kontaktadres.l Op zoek naar zei. Avontuur op vreemde planeten, door L. Spraque de Camp: Uitgevery Elsevier Neder land, Amsterdam f 10.90 Galerij der giganten. De beste science-fictionverhalen, gekozen door R. Silverberg. Elsevier, f 11.90 Astronomie in beweging. Actuele ontwikkelingen in de sterrekunde. Samengesteld door een negental Ne derlandse astronomen. Redaktie drs. R. P. Israël. Uitgeverij Intermediair/ Elsevier, f 24.50 Fatale opdracht. Roman door John Crosby. Uitgeverij L. J. Veen, Wage- ningen. f 18.50 Dood weermiddel en andere ver halen. door F. B. Holtz. Uitgeverij De Arbeiderspers, f 18.50. Als je goed kijkt naar mieren Als je goed kijkt naar honden Als je goed kijkt naar roofdieren Als je goed kijkt naar woestijnen, door Da vid Cook en Valerie Pitt. Uitgeverij Elsevier Nederland. Instructieve serie voor jeugdige lezers van 10—14 jaar. Per deel f 8.90 Mijn Timmetje, door S. Schell. Kinderboek. Elsevier f 10.90 Een kleur van zichzelf, door Leo Lionni. Prentenboek. Elsevier f 12.50 De tuin der dromen, door Mary Lutyens. Uitgeverij Omniboek, Den Haag f 16.90 Dido de Koning van east-end, door Alex. Baron. Omniboek f24.50 Olie uit de ijskast, door Maarten Nederhorst en Ferry Tromp. Geba seerd op de boeiende documentaires van de NOS. Omniboek. f 14.90 Een camera vol stilte. Nederland in het begin van de fotografie 1830-1875. Samengesteld door Jan Coppens. Met een inleiding van A. Alberts. Uitge verij Meulenhoff Nederland. Amster dam. f85,- Waar de slagen vallen. Spionage thriller van Jan van Hout. Uitgeverij A. w. Bruna en Zoon, Utreoht/Ant werpen. f 16.50 Vechten tegen lawines, door W. E. Oranje—Van Rij. J. H. Kok. Cavia's thuis, door Chris P. Jong man. J. H. Kok. Lantaarn-reeks, deel 1 t/m 6. ePr deel f 4,45. Bjj aan koop van 6 delen tegelijk f 3,95 per deel. LEIDEN Aan de Interkerkelijke school voor M.S.P.O., Rijnsburgerweg 86 te Leiden zijn de volgende leer lingen geslaagd voor het examen van Gezins verzorgende R. v. d. Neut, Nieuwkoop; W. C. v. d. Blom-de Ridder, Ledden; A. C. M. v. d. Plas, IJmuiden; J. M. A. Niewold, Sassenheim; M. K. van Rijn, Kat wijk; T. G. Schaap, Huizen; C. D. C. Pardon, Leiden; H. Spek. Oegstgeest; E. Teeuwissen, Huizen; W. J. v. d. Plas, Katwijk; J. Tromp, Alphen aan den Rijn; H. M. O. Weber, IJmuiden; M. E. J. Slootweg, Sassenheim; C. E. M. v. d. Veldt, Heemstede; W. A. Zwier, Opperdoes; H. J. Vis, Alphen aan den Rijn; J. C. van Vliet. Rijns- buig; J. M. Steneker, Voorschoten; J. E. H. v. d. Voort, Noardwyk; H. v. d. IJssel, Alphen aan den Rijn; C. de Vreugd, Katwijk; H. M. Wes- selius, Oude Wetering; J. Zwart, Ledden; W. Zuijderduijn, Katwijk; J. M. v. d. Zwet. Lisse. Grote Nederlandse Larousse Ency clopedie, deel 14. Uitgeverij Schel- tens en Giltay. Universele Wereldgeschiedenis, deel 6. Uitgeverij SchéLtens en Giltay, Den Haag. Tegendraads, door Herman. Hesse. Gedachten uit zijn boeken en brie ven. Uitgeverij De Arbeiderspers. Amsterdam, f 18.50 De ring van de Koningin van She- ba, door Sir Henry Rider Haggard. De Arbeiderspers, f28.50 Brandhaarden, roman door F. J. Degenhardt. De Arbeiderspers, f28.50 Particulier dagboek 1925-1950, door Paul Léautaud. De Arbeiderspers, f 32.50 Is hier de overkant? door H. Potot- schnig Uitgeverij Wereldbibliotheek. Amsterdam, f7.80. Dit is Amerika, portret van de Ver enigde Staten. Versohenen in de se rie Winkler Prins Paperbacks. Uit geverij Elsevier Nederland. Amster dam. f 19.50 Atletiek Nikolai Avilov heeft gisteren op de tweede dag van de «ussische atletiekkampioenschap- pen in Kiev dé tienkamp gewonnen met 8336 punten. De Olympische kampioen van München (met een totaal van 8454 punten) leverde de tweede beste seizoenprestatie. Eerder had alleen de Duitser Kratschmer meer punten behaald: 8381. Olympische Spelen De Ameri can Broadcasting Combany (ABC) heeft de exclusieve televisièrechten voor de Olympische Winterspelen van 1980 in Lake Placid verworven. Voetbal Jan Streuer gaat het ko mend seizoen voor FC Utrecht spe len. De 25-jarige ex-MVV-er, een aanvallend middenvelder, heeft met de Utrechtse club een verbintenis voor twee jaar afgesloten. Basketbal Ruud Harrewijn zal het volgend seizoen uitkomen voor Arke Stars. Hij speelde tot nu toe voor Buitoni. Schaken Hongarije zal niet deel nemen aan de schaakolympiade en het FIDE-congres in Israël. De Hon garen komen niet omdat Israël niet in staat is beide evenementen naar behoren te laten verlopen. Nagekomen familiebericht. In het Diaconessenhuis te Leiden is op 11 Juni 1976 vrij plotseling van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder PETRONELLA CORNELIA DE HAAS, echtgenote van JACOBUS NICOLAAS DE GROOT, in de leeftijd van 76 Jaar. Noordwük: J. N. DE GROOT kinderen, klein- en achterkleinkinderen. „Groot Zondag 13 Juni, 19.30 uur, gedenken wij haar in een avondwake in bovengenoemde aula. Aldaar wordt, op 14 juni om 14.30 uur de plechtige Heilige Mis van Requiem voor haar zielerust opgedragen, waarna de begrafenis plaatsvindt op het R.K. Kerkhof aan de Gooweg te Noordwijk. Voor het ontvangen van cliënten en bezoekers alsmede voor de verwerking van advertenties zoeken wij op korte termijn een van minimaal 18 jaar, Vereisten voor een goede taakvervulling zijn: 1. Goede kennis van het Nederlands op voltooid MAVO- niveau (HAVO mag ook) 2. Accuratesse 3. Het bezit van een type-diploma. Graag ontvangen wij uw schriftelijke sollicitatie aan de direktie van Leidsch Dagblad B.V., Witte Singel 1, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10