Ciska Janssen: toch kandidate voor Montreal UEFA sluit Wales uit van volgende EK-voetbal Glanzendevorm Lelieveld Ier Tom Herron op Man naar 500cc-zege Record verspringen op Papendal Wegens ongeregeldheden in duel met Joegoslavië Vorig iaar werd in de Lotto en de Toto ruim 100 miljoen gulden aan prijzen uitgekeerd. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. Panatta zorgt voor uitschakeling Borg vTUD (TAK 'Kp- DONDERDAG 10 JUNI 1976 DOUGLAS - De Noordierse motorrijder Tom Herron heeft gisteren op het circuit van het eiland Man de internationale Tourist Trophy Race in de 500cc-klasse gewonnen. De wedstrijd werd vijf van de zes ronden beheerst door de Brit John Williams (op Suzuki), die een voorsprong van vier minu ten op wist te bouwen, alvorens zijn Suzuki het kort voor de fi nish begaf en Williams zijn ma chine over de eindstreep moest duwen. Ondertussen was hij echter al door zes concurrenten gepasseerd. Met uitputtings verschijnselen werd Williams daarna naar de eerste hulp post gebracht. De Engelsen Ri chards en Guthrie werden op Yamaha tweede en derde. De stand in de strijd om het we reldkampioenschap in de 500cc-klasse is na vier wedstrij den: 1. Sheene (Gbr) 45 punten, 2. Lucchinelli (Ita) en Read (Gbr) 22, 4. Lansivuori (Fin) 16. De Brit Mac Hobson won de zijspanrace (tot 1000 cc). LEIDEN - Wybo Lelieveld en Koen Gysbers, de jeugdige atle ten van De Bataven die de afge lopen weken beiden een glan zende vorm demonstreren, wa ren ook gisteravond tijdens de internationale wedstrijden op Papendal weer geweldig op dreef. Het Bataven-duo de 800 m. jongens. Het duel om de eer ste plaats eindigde, toch wel enigszins verrassend, in het voordeel van Wybo Lelieveld die tot een bijzonder fraaie tijd van 1.51.6 kwam. Koen Gijsbers noteerde 1.52.4. Op de 100 m. heren verscheen AV Holland sprinter Alfred Verhoef aan de start. Hij kwam tot een goede tyd van 10.8 sec. maar dit was toch niet voldoende voor een finale-plaats. Piet Waaning van De Spartaan werd vijfde op de 10 km in 29.42.2. By het hoog springen kwamen de Spartaan-atletes Mieke van Doorn en Annemieke Bouma tot resp. 1.80 en 1.75. Hun club genote Joke van Gerven deed het niet onverdienstelijk op de 1500 m.: 4.17.1. By wedstrijden gisteravond in Lisse kwamen er op de 1500 m. heren behoorlijke tyden op de klokken. Hans Langeveld (Spartaan) noteerde 4.06.1 ter wijl Bert Paauw (Holland) na zijn genezen enkelblessure de laatste weken steeds beter op gang komt: 4.07.9. Jan Pie ter Tensen (Spartaan) en Nico Vol- ker (Holland) kwamen tot resp. 4.10.1 en 4.11.2. Marian v.d. Niet (Spartaan) sprong by de dames 5.38 m. ver en sprintte naar 12.8 sec. op de 100 m. Clubgenoot Wim v.d. Krogt was op deze af stand bij de heren de snelste: 11.5 sec. By de jeugd gingen de zeges op de 100 m. naar Holland-leden. Barry v. Haar lem 12.9 (meisjes A), Henk de Jong 11.8 óongens B)en Rudi v. Schooten 11.7 (jongens A). Kees van Maanen AV Leiden) kwam goed voor de dag op de 1500 m. jongens B: 4.23.4. PAPENDAL - International Papendal Games, zo heette officieel de atletiekontmoeting die gisteravond op het trainingscentrum Papendal werd gehouden. Het zou een van de wed strijden worden waar de Nederlandse atleten zich zouden moeten bewijzen voor de Olym pische Spelen van Montreal, was van tevoren gezegd. Maar wat er tenslotte overbleef was een wedstrijd met hier en daar een buitenlandse inschrijving. Op de 400 meter dames bijvoorbeeld liepen maar drie atletes, het hinkstapspringen werd betwist door vier deel nemers. En dan de allergrootste teleurstelling voor de ongeveer drieduizend toeschou wers: Emile Puttemans was er niet. 's Morgens vroeg, daags na zijn af gang in Dusseldorf, waar hij op de 5000 meter slechts vierde werd, had hij de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie laten weten niet te ko men. Niet alleen een teleurstelling voorde toeschouwers, ook voor Jos Hermens en voor Nationale Neder landen, die al een paar jaar de Ne derlandse atletiekjeug<i sponsort maar nu nog wel wat meer wilde doen. En het dus mogelijk maakte dat Puttemans naar Papendal zou komen. Maar hij kwam niet en het zal ook wel de laatste keer zijn ge weest dat Nationale Nederlanden op dit gebied iets met de atletieku- nie doet. Verbolgen Na afloop op Papendal dan ook veel meer verbolgen dan blije gezichten. Er was er eigenlijk maar één hele maal blij en dat was verspringster Ciska Jansen. Zij verbeterde haar eigen Nederlandse record van zes meter naar 6.53 en had bovendien vier goede sprongen in de serie van zes, 6,21, 6,40, 6.52 en 6,53. De Am sterdamse, na afloop nog zeer ner veus, is hiermee toch wel een se rieuze kandidate voor Montreal, maar zij zal evenals Hermens, Wie- lart, Ria Ahlers en Eltjo Schutter nog tot 30 juni moeten wachten voor zij definitief iets weet. Ciska Jansen had nog helemaal niet op deze explosie gerekend. "Ik heb pas één keer voluit getraind, dit was mijn tweede wedstrijd. Nee, ik had gedacht dat het nog wel een twee weken zou duren voor ik echt goed zou kunnen springen. Aan de an dere kant was ik vandaag de hele dag bloednerveus. Ik voelde mijn bloed sidderen, eerlijk". Ciska Janssen, de gehele winter en het vooijaar trainend met pijn, gooide drie weken geleden alle Montreal- aspiraties van zich af, was alleen maar blij dat ze pijnloos kon trainen en leefde daardoor ook vrij ont spannen. Vorige week in Bratislava toonde ze met 6.29 al aan dat het beter met haar ging, maar hier had ze niet op gerekend. "En ik heb geen idee hoeveel verder ik nog zal kunnen. Ik voel me erg sterk dit seizoen, maar ik heb die kracht nog niet kunnen gebruiken, ook nu nog niet, omdat je gewoon bang bent Door Ria Schuurhuizen dat de pyn zal terugkeren", Ciska Jansen gaat van nu af rustig verder dat heb je nodig trainen, omdat ze eigenlijk nog in de opbouw zit en zal waarschijnlijk op 19 en 20 juni wel uitkomen in een interland in Wenen. Niet tevreden Niet tevreden op Papendal Hermens. Nu was zijn tijd ook niet naar om goedkeurend te, kijken, 29.04.8. Hermens voelt zich de laatste weken niet zo plezierig, weet niet of hij door moet gaan met kracht- of met snelheidstraining en had zich heel wat voorgesteld van die tien kilometer met Puttemans en Lismont. "Natuurlijk had ik het liefst ook niet gestart toen ik hoorde dat Puttemans er niet was, maar je kunt die mensen op de tri bune toch niet helemaal belaze ren". aldus Neerlands atletiek- vedette, die van nu af geen wed strijden meer wil lopen, maar de komende zes weken voor Montreal alleen nog maar wil trainen. Hermens had op deze tien kilome ter nauwelijks tegenstand. Na 5300 meter ging hij er dan ook maar al leen vandoor, nog een tijdje op korte afstand gevolgd door de Belg Dat geldt ook Rombaux en de Ier McDaid. Het werpsters die tempo dat Hermens vervolgens niet draaide was echter toch te laag veranderen. "Zonder goed insprin gen gaat het nu eenmaal niet", al dus Wielart. "Je gaat toch ook niet met een gestemde gitaar ineens een stuk spelen. Nou, zo is dat met ons ook. Dat inspringen is erg belang rijk, daar krijg je zekerheid van. En de wed strijd -te beginnen". Wielart wipte overigens wel over 2.15 evenals de Fransman Poaniewa en de Duitsers Killing en Zimmer. De 2.18 werd daama alleen door Killing be dwongen, hij probeerde 2.22 meter wat een persoonlijk record zou betekend (2.21), Lachend staat Ciska Jansen naast het bord waarop haar Nederlandse record wordt aangegeven. Kringrecord voor Helma van Brakel ALPHEN AAN DEN RIJN - Giste ravond zijn in zwembad De Hoorn in Alphen a. d. Rijn de zwemkam- pioenschappen van de kring Gouwe Rijnstreek begonnen. Het eerste wedstrydprogramma om vatte de lange afstanden, zodat er maar een klein groepje zwemmers aan de start verscheen. Eén nieuw record viel te noteren. Helma van Brakel (AZC) zwom de 800 meter vrye slag in 9.52.0 en verbeterde daarmee haar eigen kringtijd voor meisjes onder 14,16 jaar en dames. Goede tyden zwom ook het AZC- duo Robbert Verheul-Erik Rieken, dat by de jongens onder tien op de 400 m vry eerste plaatsen opeiste en door Gerard Bosman (AZC) en Ed ward Maasdyk die kampioen wer den op de 1500m jongens onder 14 en 16 jaar. Andere winnaars en winnaressen: 400 m vrij meisjes onder 10. Annemarie de Bruin (Zijl/LGB) 6.29.4,800 m vrij meisjes onder 12: Inge van Veen (AZC) 11.03.0, meisjes onder 16: Ria Has- sefras (Zyl/LGB) 10.42.3, Dames: Rosemary Vonk (Zyl/LGB) 10.36.2. Jongens onder 12: E. J. v. d. Berge (AZC 10.49.5). 1500 meter vrij heren: Alex Szirmai (LZ'86) 19.06.5. Zaterdag worden de kampioen schappen voortgezet in De Vosse in Hillegom. Aanvang: 15.00 uur. hebben zeker slaagde daarin niet. Het hoogspr gen was trouwens het enige num mer waar werkelijk een goed inter nationaal veld aanwezig was. Bij de dames overheersten de Neder landse atletes, omdat de Duitse Holzapfel die dinsdag in Dortmund 1.91 meter had gesprongen ook al niet kwam opdagen. Het nummer werd nu gewonnen door Ria Ah lers, die evenals de Belgische Bira over 1.83 meter kwam. Mieke van Doorn kwam niet verder dan 1.80 meter en Annemieke Bouma moest na 1.75 al stoppen, maar ook dat was niet zo verwonderlijk, want zij kwam pas tien minuten voor de aanvang van de wedstrijden op Pa pendal aan. Beide atletes kunnen nu Montreal waarschynlijk wel vergeten. ar de twee speer- hun speren weer erder dan 54 meter in de grond zagen landen en ook BERN - De Europese voetbalunie, de UEFA, heeft gisteren goslavië geselecteerde Oranje- in Bern verklaard, dat Wales niet mag deelnemen aan het klanten weten financieel waar ze volgend Europees kampioenschap voor landenteam^ De Ton Z^ks.ra giste! UEFA straft Wales naar aanleiding van de ongeregeldhe- ravond woordvoerder Ruud Krol den tijdens de wedstrijd Wales-Joegoslavië in de kwartfi- weten hoeveel geld de groep res- nale van hetzelfde toernooi op 22 mei in Cardiff. De voet- pectieveiijk voor een eerste twee- halbond van Wales heeft vier dagen om tegen deze straf in derde o.vMcrde plaagtijdensde protest te gaan. op een toptijd uit te komen. Aan die beetje voor Ria Stalman die 56.78 tijd tilde Hermens echter i zwaar. "Dan houden ze niet 2 kening met je in Montreal er alleen maar gunstig" met de discus wierp. Bea Wiarda werd tweede met 53.34 en dat was een nieuw Nederlands jeugdre- .cord. Er waren redelijke sprinttij- Ook al niet tevreden was Ruud Wie- den van Sammy Monsels, 10.4 1 lart, de hoogspringer die zondag Raymond Heerenveen 10.5. Mieke het Nederlands record op 2.20 Sterk liep 13,4 bracht. Hij reikte nu niet hoger dan horden 2,15 maar wist eigenlijk al van tevo ren dat het niet veel hoger zou gaan. "We waren met veertien hoog springers en toen moest eerst Eltjo Schutter nog een wedstrijdje springen en daarna kregen we maar vier minuten om in te springen. Dat is natuurlijk belachelijk". Wielart schakelde onmiddellijk zijn Joe goslavische trainer Dragan Tanzics in, maar die kon er niets meer aan •de 110 meier Veruit de beste prestatie kwam echter op naam van de Zuidafri kaan Malan, die op de 1500 meter vlak voor de laatste ronde de kop nam en zo onbedaarlijk hard weg liep, dat niemand hem meer kon bijhouden. Hij finishte in 3.36.9 en dat had met wat meer tegenstand zelfs nog beter kunnen zijn. ADVERTENTIE Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. Dinsdag in Milaan had het controle-comité van de UEFA alle rapporten over de wedstrijd door genomen. De UEFA beoordeelde de incidenten als bijzonder gevaar lijk. De toeschouwers hadden vele voorwerpen op het veld gegooid. Drie keer waren zij in grote getale het terrein opgekomen. Het spel moest onder andere voor vijf minu ten worden onderbroken, toen scheidsrechter Rudi Glöckner een doelpunt van John Toshack had af gekeurd wegens gevaarlijk spel. De UEFA sprak overeen dreigende houding van het publiek ten op zichte van het leidende trio, dat door politiemensen naar de kleed kamers moest worden geëscor teerd. De secretaris van de voetbalbond in Wales, Morris, vond de straf finan cieel gezien erg zwaar. "Bovendien wordt onze opbouw hier helemaal door verstoord", verklaarde hij, "het zou best kunnen, dat wij het slachtoffer zijn van de slechte naam, die het Britse voetbal heeft. Het is pas de eerste keer, dat Welsh-supporters bij Europees voetbal over de schreef gaan". Dit is de vierde keer, dat de UEFA een dergelijke zware straf uitdeelt. Leeds United is uitgesloten van het E.C. voetbal tot 77-78. Glasgow. Rangers mocht één seizoen (72-73) niet in het Europacupvoetbal spe len en hetzelfde overkwam Real Madrid, tiet protest van de Span jaarden moet nog behandeld wor den. De UEFA wil de 'olgende week te 1 den van het Europese kampioen schap voor landenteams krijgt be taald. Hoewel de premies, zoals de EK-commissie die denkt uit te ke- niet al te veel beneden de bc- mede gezien de maatregelen, die het enkele weken geleden afkon- gewoning noemden, is Krol niet onmiddellijk op het tegenvoorstel ingegaan. Krol wilde gisteravond kwijt dat hij eerst telefonisch kon- takt met Cruijff zou opnemen en het een en ander vervolgens met de overige geselecteerden zou be spreken. Dat is inmiddels in de loop van vandaag in Zeist, waar de Knobel-groep op Cruijff na bijeen komt. gebeurd. Krol: "Ik wil persé niet de exacte bedragen noemen. De UEFA handhaafde de schuwingen van Phillips en 1 Vuurwerk De KNVB werd een boete van 1000 Zwitserse francs (ongeveer 1100 gulden) opgelegd, omdat op 22 mei in Brussel tijdens de wedstryd Bel- giè-Nederland was geconstateerd dat Nederlandse supporters vuur werk hadden afgestoken. De Schotse voetbalbond kwam er met een waarschuwing van af. Op zegsman 12 mei was in het Hampdenpark in Glasgow tijdens de wedstrijd Saint Etienne-Bayem München (finale Waarschijnlijk lekken die wel weer k pas er voor om er de an te zijn. Iets anders is dat de premies aanzienlijk lager liggen dan bijvoorbeeld die van de WK. Daar hebt kampioenen) ook stoken. Voorts legde de commissie, ondei voorzitterschap van de Italiaan Al berto Barbe, de Franse voetbal bond een boete v Francs (ongeveei daar de spelers van het Franse UEFA-team onlangs tijdens het eindtoemooi in Hongarije voortdu rend met foutieve rugnummers ge speeld hadden. E K-premies De achttien door Knobel voor Jóe- uurwerk ont- stemd op dat deel dat de KNVB uit de recettes krijgt. De recettes vallen alleen daarom al Jager uit omdat de levensstandaard in Joegoslavië op een lager niveau ligt dan het West- 2000 Zwitserse duitse. Ik heb gehoord dat tachtig 2200 gulden) op procent van de toegangsbewijzen minder dan negen gulden kosten. Dat is zo ongeveer de basis waar we van zijn uitgegaan. Al komt daar uiteraard wel weer de tv-opbrengst bij. Niettemin denk ik dat we wel tot een vergelijk zullen komen. Voor het weekeinde hebben we wel een akkoord bereikt. PARIJS - Björn Borg kan zijn hoop op een derde achtereenvolgende ti tel van Frankryk begraven. De 25- jarige Italiaan Adriano Panatta ver sloeg de 20-jarige Zweed in de kwartfinales met 6-3, 6-3, 2-6, 7-6. Het was pas de tweede keer in zijn carrière dat Borg op de banen van Roland Garros een nederlaag leed. Borg verklaarde na afloop momen teel mentaal erg moe te zijn. Naast Panatta bereikte de Ameri kaan Eddie Dibbs de halve finales. Hij versloeg de Spanjaard Manuel Ürantes met 6-3, 3-6, 6-3, 6-3. "Ik dacht zo dat ik op het ogenblik be ter speel dan ooit", sprak Dibbs verheugd. "Niet dat ik een nieuw element in myn spel heb, ik heb al leen veel aan zelfvertrouwen ge- De 36-jarige Braziliaanse Maria Bueno heeft gisteren tijdens het in ternationale tennistoernooi van Beckenham de derde ronde dame senkelspel bereikt. De speelster, die driemaal Wimbledon won en vier keer de Amerikaanse titel greep, had slechts 55 minuten no dig om de Britse Annett Coe met tweemaal 6-4 te verslaan. ZE MEBBEM ALLES METJES OP<S£E>l£CHT: VE EETPT/SCAE MAE WE ■STAAT T//EP MAAI 3U/7EA. D/T /S EEA afgekeurde DO/KeeoT urr X 7ZET-AMCF-AMM.. .Ir VE. KAPI7EI/J EM 2'W tWiT EUMMEkl EEM VEERPÜMT OUEÏ HET -5UEZ- KABAAL EM VOg- MEW SAMEM DÊ SUPFORTÖZJ- CLU& V/AM WASSAM KOESKO£S

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13