Zuidbuurtseweg: yjjp^ langer overlast Verkeer in woon straten beperken agenda SJZ gaat niet zaalvoetballen BMSESE Vertraging bij reconstructie Voorschotense werkgroep: Onrust over verkeers situatie Lange Voort VRIJDAG 4 JUNI 1976 ZOETERWOÜDE De bewoners van de Zuidbuurtseweg en omgeving zullen aanmerkelijk langer met de overlast van de reconstructie te maken krijgen als ziqh aanvankelijk liet aanzien. Door enkele ernstige tegenvallers zal de duur van de omvangrijke werkzaamheden, waarmee in het begin van dit jaar een aanvang is gemaakt veel meer tijd in beslag gaan nemen. Dit betreft vooral het gedeelte van de bebouwde kom waar de bestaan de beschoeiing moet worden ver vangen door een nieuwe. Men re kende erop daarvoor de onderwa terconstructie welke ter plaatse aanwezig moest zyn te kunnen be nutten. Inmiddels is gebleken dat dit niet opgaat. In het reeds ge storte gedeelte voor de Sint Jan traden al direct zulke ernstige ge breken op dat men alweer begon nen is deze beschoeiing, enkele weken oud, te slopen. Men heeft bü de dienst gemeentewerken de indruk dat bij het maken van de oude beschoeiing aan het eind van de jaren dertig gemarchandeerd is by het slaan van de palen, wat toen nog met handkracht gebeur de. Zy blijken nu in sommige ge vallen aanmerkelijk te kort te zijn geweest, terwijl ook de onderlinge afstand erg willekeurig is gekozen. Dit betekent dat er over het ge hele gedeelte tussen de Sint Jan en de boerderij van Van Meurs op nieuw zal moeten worden geheid, waarvoor een groot aantal palen inmiddels is gearriveerd. Ook het krediet den dat destijds werd gevoteerd zal bij lange na niet voldoende zijn. De commissie voor de financiën zal zich volgende week beraden over een aanvullend krediet. Bij gemeentewerken hoopt men in ieder geval dat alle pijn voor het einde van het jaar geleden zal zijn terwijl aanvankelijk in het voor uitzicht was gesteld dat de werk zaamheden vóór de bouWvakantie zouden zijn beëindigd. Dit zal wel het geval zijn voor het eerste gedeelte waar reeds een dankbaar gebruik wordt gemaakt van het nieuw aangelegde fiets en voetpad. Deze week zijn daar de nieuwe lichtmasten geplaatst op een onderlinge afstand van 26 me ter (de oude lantaarns stonden 40 a 50 meter). De nieuwe verlichting zal straks wor den doorgetrokken tot aan de kerk. Het herstraten van het eerste ge deelte, dat ook al een maand is vertraagd door nevenwerkzaamhe den, wacht nu op het afwerken van de kabelwerkzaamheden waar mee men bezig is. even op hun tanden moeten bij ten, maar ervaren inmiddels wel het grote goed van het verdwijnen van het zware en intensieve trans port naai- het grondbedrijf nabij de Geerbrug. Hiervoor wordt nu de verbindingsweg naar de provin ciale weg door de polder benut. LEIDERDORP De Lei- derdorpse Weekmarkt be staat één jaar. Daarom wa ren er gisterochtend wat feestelijkheden om dit feit te Pieren. Versierde kramen muziek, loterij met prijsuit reiking van 'marktwethou der Reugébrink'een van de laatste activiteiten van de scheidende wethouder zie foto). De donderdagse markt in Leiderdorp is, volgens het gemeentebestuureen succes gebleken. De markt komt wel voor vele technische pro blemen, die men hoopt op te rossen wanneer het kerkplein van de Oude Kerk in het markttracé kan worden opge- Demonstratieve VOORSCHOTEN Wethouder A. Eveleens heeft gisteravond de mening van de commissieleden van openbare werken ge- I10tStOCllt vraagd over de concept-nota van de ambtelijke werkgroep verkeer over snelheidsbeperkende maatregelen in woonstraten. Deze maatregelen houden onder andere in het aanbrengen van drempels, wegversmallingen of rijbaanverhogingen om woon straten meer leefbaar te maken en veiliger voor kinderen, fiet sers en voetgangers. Straten waaraan scholen liggen, zouden het éérst in aanmerking moeten komen- In deze zogenaamde „drempelnota" vond de regeling bepaald oneerlijk. pleit de werkgroep 1 straten. Hier wordt doorgaand ver keer niet gestimuleerd, terwijl buurt verkeer toch mogelijk blijft. De WD bleek nogal sceptisch het plan. De Keuning t openbare Wer- de gemeenteraad augustus de definitieve nota toch goed ontvangen zal worden. Het is de bedoeling om dit jaar nog te beginnen met de routes naar scho- r op dat len en recreatieve voorzieningen, auto's zullen moeten omrijden om der andere de Thorbeckeweg, de i bepaalde wijk binnen te komen, Richard Wagnerlaan, de Baron te peilen. Mr. S. A. C. Begeer (WD) in een aantal straten in Vlietwijk. ZOETERWOÜDE De Sint Jansfanfare heeft gis teravond in de Zonnegaarde een openluchtconcert gege ven, Dit was het eerste in een reeks van zomeravond- concerten die de Sint Jans fanfare dit jaar zal geven. ZOETERWOÜDE SJZ gaat niet deelnemen aan het zaalvoetbal. Dit besluit viel op de dertigste jaarver gadering waarvoor slechts een mati ge belangstelling bestond. In het ver leden was door enkele leden aan het bestuur verzocht de mogelijkheden voor zaalvoetbal te onderzoeken. De problemen welke opdoemden waren voor het bestuur aanleiding tot het voorstel om niet tot zaalvoetbal over te gaan. De leden konden zich hier mee verenigen. De drastische verhoging van de contributie was een voorstel dat nog- als kritiek ontmoette vooral omdat met name de jeugd veel dieper in de buiten zal moeten tasten. Voor zitter Verzaal voerde echter vele mo tieven aan om aan te tonen dat deze Politiek café slecht bezocht LEIDERDORP Roland Mom maas. actief lid van de PPR, afde ling Leiderdorp was gisteravond uit genodigd te komen spreken in het politieke café dat gehouden werd in de bar van Wik in de Hoofdstraat. Z\jn onderwerp was: Stimuleren tot politieke participatie, een taak van de overheid. Hij verstond onder poli tieke participatie: alle activiteiten die mensen ontwikkelen om invloed op de besluitvorming te hebben. Hij verbaasde zich erover dat b.v. com missievergaderingen in Leiderdorp zo slecht bezocht werden door de bur gerij. Het onderwerp was pijnlijk ec- tueel voor de situatie in het politiek café: circa 12 mensen, voornamelijk VVD-ers, waren bijeengekomen om Roland Mommaas over het onder werp aan te horen. Een van de slechtst bezochte politiek café's van de serie. Vice-voorzitter G. v. d. Hoeven die aftrad zal worden opgevolgd door de heer W. Oosterlee. In de jeugdcom missie neemt Leo v. d. Geest de plaats in van Kees Berg. Tot- voet baller van het jaar werd Theo van Klink, aanvoerder van het eerste elftal, uitgeroepen. De jeugdige Hans v. d. Helm was een goede tweede. De onderscheiding „SJZer van het jaar" was voor Gerard v. d. Hoeven die dagelijks op Haasbroek te vinden is als Jeugdleider, jeugdbestuurslid, trainer, scheidsrechter, medewerker van het clubblad en als barkeeper. De „damesschoonmaakploeg" kwam op de tweede plaats. Onder invloed achter stuur LEIDEN De Leidse politie heeft een 21-jarige inwoner van deze stad aangehouden, die in de afgelopen nacht als bestuurder van een auto een bosing op de Garenmarkt ver oorzaakte. De automobilist, die van het Levendaal kwam, nam de bocht naar de Garenmarkt zo ruim dat hij tegen een lantaarnpaal botste. Hij reed na de aanrijding door. maar de politie greep hem even later op de Sint Jacobsgracht in de kraag. Vol gens de politie verkeerde de jonge man onder invloed van sterke drank. Zowel de auto als de lantaarnpaal werden beschadigd. OEGSTGEEST Oegstgeest heeft welgeteld een zestal groepen die zich intens met het verkeer bezighouden. Gisteravond bestond het de SJJO een aantal afgevaardigden van deze groepen én belangstellenden bijeen te krijgen in een „politiek café" dat zich manifesteerde in gebouw Taber- na. Drie raadsleden, te weten de he ren Kohlbeck (PvdA). Reylingh (VVD) en Bijl (CDA) waren aanwe zig om even kort en bondig hun ge dachten te laten gaan over de hui dige verkeerssituatie in de gemeente. Tijdens de discussies werden wen sen geuit als: liever weer trottoirs in De Kempenaerstraat én het ver keer vanaf Noordwijk en Katwijk nu alvast via de Rijksweg naar Leiden afleiden. Dit laatste vanaf het Rijn- zichtviaduct. Opmerkelijk verontrust waren de aanwezigen over de hui dige situatie by het winkelcentrum Lange Voort waar men een wegver smalling met middenberm gecreëerd heeft (als proef) om het winkelende publiek ruimte tot oversteken te ver schaffen. Het aantal fietsers dat hier in het gedrang komt, door pas serende automobilisten, .schijnt, nu men gewend is aan de situatie, toe te nemen. Eén der aanwezigen was al enkele malen getuige geweest van een „bijna ongeluk" en wilde liefst vóór de Pinksterdagen de situatie nog veranderd men. De jeugd die op de fiets komende vanaf de Lijtweg plotseling rechtsaf de Lange Voort op slaat, zorgt vaak voor hachelijke momenten. .Haal de bloembakken weg op de parkeerstroken en maak er een fietspad van", werd er gezegd. De reconstructie langs de Haar lemmerstraatweg is van de baan, deelde Reylingh mee. Wat er blijft is een gevaarlyke situatie van over stekende fietsers die zich niet alleen door het autoverkeer maar boven dien door het zandtransport belaagd voelen. Het zand dat de wagens ver liezen bemoeiiykt het fietsverkeer vaak in grote mate. „Het ligt in de bedoeling dat dit zandtransport bin nenkort via de Postburg en de Rijks weg zal worden omgeleid", aldus de heer Reylingh. Voordeur open sieraden weg LEIDEN By korte afwezigheid van de bewoners zyn gisteravond uit een huis aan de Kasteelhof gouden sieraden ter waarde van ongeveer f 12.000,- ontvreemd. Teneinde de pas gedweilde hal goed te laten drogen had men de voordeur open laten saan. De gelegenheid maakte hier dus de dief. VRIJDAG Leids Vrijetijdscentrum (Br«estraa4 66): öchrijversfestival. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert 'Lucifer', Herenstraat 45, (gebouw Staalwyk), jeugd sociëteit Time. 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28. open Ten Ka testraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanltas, 24.30 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit roor kamerbewoners en alleenstaanden. Noordeinde 2a. Troef. Open-Soos- ivond. 82 uur nam Koningskerk, ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.--5 uur nam. -. Wereldwinkel, 'a- Burgsteeg. Disco morgens geopend. Koord Voorlichting Koord Studio aan de Oude Ryn is zowel op Eerste als op Tweede Pinksterdag 's avonds vanaf half negen open. Op de eerste dag is er een kaas- en wynavond met gitaarmuziek, op de tweede dag is er bingo. Iedereen mag komen. Chili Front Door een op zyn minst gezegd opmerkelijke communicatiestoor nis tussen de gemeente Leiden en het Chili Front Leiden gaat de collecte, die dit comité deze week had willen houden, niet door. Verwarring over de data is daar van de oorzaak, zoals eerder deze week in deze krant gemeld. Nu kan het zyn dat er toch collec tanten van het Chili Pront Lei den langs de deur komen, zoals byv. aan de Brahmslaan is ge beurd. Niet alle collectanten kon den namelijk al op de hoogte worden gesteld van het feit dat de collecte niet doorgaat. Boven dien kan het Chili Front wel geld gebruiken, om de kosten te be strijden, die voor de organisatie van de collecte al waren gemaakt. Kees Walle, één van de organi satoren, vertelde dat het comité nog onderzoekt in hoeverre de ge meente aansprakelyk is te stellen. In ieder geval doen mensen, die door een collectant worden be zocht er wijs aan naar diens legi- timatiebewys te vragen. Het giro nummer van het Chili Front Lei den ih 3374086 ten name van pen ningmeester Chili Front Leiden. This Eye Op schildersschool This Eye (Noordeinde 2a) wordt zaterdag een demonstratiemiddag gegeven, waarop bezoekers een indruk kunnen krijgen van de schilder, en tekenlessen die op deze school kunnen worden gevolgd. Tussen één en zes uur wordt u verwacht, ook om zelf aan het werk te gaan. CJ kunt dan meedoen met een wedstryd, waarvoor drie pryzen op het spel staan. De koffie is gratis. In het dienstencentrum aan de Van Hogendorpstraat wordt vol gende week een voorlichtings avond gehouden over de plannen voor de bouw van veertien wo ningen op het terrein aan de Ju- lianastraathoek Herensingel. Ir. Piret van de dienst Gemeente werken geeft een toelichting. Zo als u weet dienen deze woningen als vervanging van de „platte da ken woningen" tussen Sophia- straat en Bernhardkade, die zul len worden afgebroken. Beiaard In de Nederlandse Hervormde Kerk, kortom de Dorpskerk in Voorschoten zullen dit jaar op de volgende data orgel- en beiaard concerten worden gegeven: 14 Juni, 28 juni, 2 augustus, 16 augustus, 30 augustus, 13 septem ber en 27 september. WASSENAAR Wie op Tweede Pinksterdag vroeg op wil staan kan om acht uur in de morgen by het raadhuis De Pauuw in Wassenaar op de fiets springen voor de demonstra tieve fietstocht. Onder auspiciën van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar peddelt men onder het plaatselyke lover, om de behoefte aan fietsroutes door de gemeente te onderstrepen. BEZWAREN TEGEN BOUW BUNGALOW VOORSCHOTEN De raadscom missie voor openbare werken zal zich gaan beraden op de bezwaren die ge rezen zyn tegen het pla/i van de familie Diamant om by de buiten plaats Stadwyk aan de Leidseweg een bungalow voor eigen gebruik te laten bouwen. Tevens zou dan kwe kerij Nieuw Boschgeest zich kunnen uitbreiden. In een hoorzitting gisteravond lie ten o.a. mevrouw Begeer van de Stichting tot Behoud van Leefbaar Voorschoten en het oud-raadslid Zandee hun bezwaren horen. Zy wa ren van mening dat de uitbreding ten koste zou gaan van het naby- geleen bos, omdat er een aantal bo men gekapt moet worden. De heer Diamant liet weten dat het slechts gaat om vyf oude vruchtbomen en dat er geen "windgaten" zullen ont staan, omdat vruchtbomen daar geen invloed op kunnen uitoefenen. Het bezwaar van enkele omwonenden richt zich op het uitzicht: zy kyken liever aan tegen een bos dan tegen het dak van een bungalow. Rijksweg 44 versperd en brug beschadigd OEGSTGEEST De ryksweg 44 In de richting Amsterdam is gister middag enige tyd versperd geweest doordat een vrachtwagen uit Duits land tegen de muur van de Rynzicht- brug was gereden en daarbij aan- zielyke schade hadveroorzaakt. De 21-jarige bestuurder verklaarde latei- tegenover de politie dat hy door een personenauto was gesneden, moest uitwijken en daarna tegen de muur tot stilstand kwam. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Denis zn v J Laurier en T. Verhage: Cor'ina dr. v'. J van Staveren en VV, C. Verweij; Sas- kia dr. v. R. P Koeten S. Bonte. Overleden: H M T. Nauta (23) vrouw; R Kroone (46) man; T. Tilkema (61) Stekelenburg (61 ZONDAG Antonius Clubhuls, dansen 811 uur Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. Middelweg 19c, Leids Poppentheater kindervoorstelling. 2.30 uur nam. tel. BurchtterreinBurgsteeg, Pink-Pop 1976, 14.00—22.00 uur. MAANDAG Stadsgehoorzaal. Optreden van "Earth and Fire'», 8 uur nam. Artsen Leideu Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 vm tot zondag 24 uur. (Ie Pinksterdag) waargenomen door de volgende artsen: T (Morswegkwartler. binnenstad Groenveld. Argusvltnder 10. telefoon 141373; W(Jk III (Waard. Professoren- wijk en Tulnstadwyk)A. R. Tegelaar Burgravenlaan 14. tel. 134092; Wijk IV Haagwegkwartier)H. Wyk I: G. D. de Jong. Hoge Ryndljk 15. tel. 132877; Wijk II: P. L. Tan. de Slt. t er laan 57. tel. 132227; Wijk UI: S. Smit. Cobetstraat 43. tel. 130177; Wijk IVF. Lahr. Zoeterwoudse Singel 8. tel. ng. Hoofdstraat 40. tel. 130070 2e inksterdag) spreekuur van 12.30 Oegstgeest J. fi. Hugenholtz. Wil- terdag i ►1390/155666 (Z te rink, Terweeweg 152, te4ef 150394 (2e Pinksterdag). Voorschoten J. H Vrijenhoek. S. v. d Oyelaan 38, tel. 6421 (zaterdag); B. R. Beusekom. P. Helnlaan 6, tel. 071763551 (zondag); C. Meijer Cho- piniaan 16. tel. 2493. (maandag) Voor patiënten van S. M. Platteel-De Jongh: 1. 0171110030 (zaterdag <<ot 6 uur). Lempers, Chur. chilllaan 13. Voorhout, tel. 02522— 10140 (2e Pinksterdag). Apotheek waargenomen van vrijdag 4 juni tot maandag 7 Juni. 's morgens 8 uur, boor Apotheek Kok. Rapenburg 9 tel. 124807 en Apotheek Voorschoten. Leid seweg 66. tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag 5 Juni tot 1 uur Oegfctgee.ster Apoiheek. Wilhel- park f - De dienst c Oegstgeest, telefoon Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis, Voorschoten Gezondheidscentrum SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. Voor allen die i kheden verke- lUkb nacht berelkbi D ierenhulpdiens t Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, e.d. In de ge meenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stadhuis). dens kantooruren Telefoon dagelijks tij- (96) gehuwd 'geweest gehuwd geweest P. M Herman t met: W. S. Turner. Gehuwd: G. Dolieslager en I. T Mentink; J D. A May en J. M Vleit: W. Schram' en S M M C. J. van Egmond en A. C. M. Hiir Q. Hoogeboom i Perez en S. en A. Riede: Snijers; A. J. Zweijpfennig LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0,55 Abonnementsgeiden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2