Mogelijk ook houtskeletbouw in Leiderdorp agenda Middenstand klaagt over Dorpsstraat Commissie op excursie Jongen (15) met mes gestoken GEEN PLAATS VOOR VIJF KLEUTERS bromfietser geschept door auto Burgerraadsman LEIDERDORP Gaat Leiderdorp ook over tot houtskelet bouw? Het is een interessante vraag die tijdens de vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening opgeworpen werd. De commissieleden vonden het in ieder geval zo interessant dat binnenkort een excursie gemaakt wordt naar Lelystad waar vrijdag 13 januari de eerste paal de grond in geheid werd voor 13 houtskeletbouwwoningen in het uitbreidingsplan „Boeier". Daar de totale bouwduur van houtskeletbouw, afgekort hsb, 6 maanden duurt, zullen de dertien woningen medio juni te zien zijn. De Stichting Houtskeletbouw Lely stad is in Juli 1975 opgericht door een vijftal personen die premie-koop woningen wilden ontwikkelen. Het bouwen in hout biedt, volgens de op richters, een aantrekkelijke tegen hanger voor de algemene toepassing van beton in de woningbouw. De Stichting ontdekte de goede kwali teit die hsb biedt. E enthermisch en akoestisch uitstekend geïsoleerde wo ning. Daarnaast verloopt het bouwen in hsb zeer snel en is er sprake van een goede ekonomie ook ais variatie in de woonkoppeling wordt doorge voerd. Het ontwikkelen van woning bouw door de Stichting geschiedt op non-profit basis, zodat kwalitatief goede koopwoningen ook voor lagere inkomensgroepen betaalbaar worden. Het Hout Voorlichibings Instituut zegt dat de hsb een groeiende be langstelling in Nederland geniet. Uit bouwervaringen blijkt dat deze bouw methode tot 20% goedkoper bouwen leidt, terwijl kwalitatief betere wo. ningen worden geleverd. Houtskelet bouw is een bouwmethode, waarbij hout gecombineerd wordt met ande re materialen, zodanig dat een con structie optstaat die technisch en bouwfysisch, inclusief de brandveilig heid, aan de hoogste eisen voldoet. Winkelhof LEIDERDORP Wethouder Reu- gebrink onlangs benoemd tot raadsheer-plaatsvervanger by het Amsterdamse gerechtshof neemt in de extra raadsvergadering van 31 mei afscheid als wethouder. Overi gens zal hij die functie nog tot 1 juli vervullen. Reugebrink blijft wel raadslid. Zijn plaats in het college zal naar alle waarschijnlijkheid wor den ingenomen door PCG-er Cor Gordijn. De Leiderdorpse raad buigt zich op 31 mei verder over de vaststelling van het bestemmingsplan „Winkel- hof", waar men in de laatste verga dering'niet uitkwam. Warmond, Gisteren héb ben leden van de Warmond- se hengelsportvereniging De Leede duizenden vissen van een wisse verstikkingsdood gereld. Doordat er een pol dersloot in de nieuwe wijk Endepoel II werd droogge- pompt dreigden de aanwe zige vissen te sterven in de modder. Bestuurslid J. Onderwater van de visverenigingdie dit gevaar ontdekte schakelde enkele leden in om de vangst Spoedactie redt vissen van hun leven te bewerk stelligen en meer dan dui zend kg vis in de netten te vangen. Op deze manier toerden karpers, brasems, bleien, blieken, voorns en pa ling en nog andere vissoorten naar veiliger water overge bracht Het was wel een zeer ongunstige tijd voor de plot selinge verhuizing i.v.m. kuit- schieten. Daardoor zullen er toch nog veel vissen of vis- sen-in-wording verloren zijn gegtian. Het bestuur van de visvereniging vertélde, dat het beter was geweest als er wat eerder ruchtbaarheid aan het afsluiten van het wa ter was gegeven zodat er wat eerder tot actie kon worden overgegaan. WOENSDAG 26 MEI 1979 WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit alleenstaau- Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor- Gemeenschap. 8 u. Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor- natie en. inschrijving kinderclubs, 2 Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui serlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 Begijnhof 2. 't Begijntje, praathuis Rij lid ijk. 4 uur nam. Opening Ten nispark. Van Wassenaarstraat, Warmond, 4 u. nam. Opening persgemaal. Gemeentehuis Oegstgeest (trouw zaal), commissie verkeer en vervoer. 8 VRIJDAG Jeugdsociëteit Time, (gebouw Staalwijk), Hooglandse Kerkgracht 38. open ;oooavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw). Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp. informatieavond Baha'i Gemeen- Geversstraat Oegstgeest, alleenstaanden, Noordeinde 2a. Troef, Open-Soos- LAK-theater, Levendaal. Feestavond Plroject 75, 9 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. ma nifestatie van de Leidse Aktlegroep van Scholleren mèt o.a. Proloog met "Soholierenverzetje". 7.45 uur nam. ZATERDAG ZATERDAG De Burcht, antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. ZONDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit k ii idrr voorstelling. Leidse Poppenthea- Volkenkunde. Balische dansgroep Toestanden in Warmond WARMOND De Warmondse middenstand kwam gisteren in ver gadering bijeen om de agendapunten voor de eerste vergadering van de commissie middenstands-aangelegen heden te bespreken. De situatie in de Dorpsstraat men noemde het een rampgebied gaf aanleiding tot een reeks van klachten. De bestrating verkeert in een erbarmelijke toestand waardoor het voor oudere mensen en voor mensen met kinderwagens een zo goed als onbegaanbare straat is ge worden. Volgens de Warmondse win keliers moet hier op zeer korte ter mijn iets aan gedaan warden omdat men vreest dat het winkelend pu bliek anders de wijk neemt naar de buurgemeenten waar men wel over een behoorlijk geplaveid wegdek be schikt. Verder kwamen de parkeer problemen in de Dorpsstraat aan de orde. Het blijkt in de Dorpsstraat vaak voor te komen dat auto's ver keerd en te lang parkeren. Hierop wordt naar de mening van de win keliers onvoldoende door de politie gelet. Alle aanwezigen achtten het be langrijk dat de WV nieuw leven wordt ingeblazen. Het moet hoofdza kelijk een informatiecentrum wor den. Sinds enkele jaren zijn de ac- de Warmondse VW tiviteiten nihil te recreatiegebied niet të accepteren is. Via deze opnieuw actieve WV wil men komen tot de uitgifte van een uitgebreide informatiefolder met plattegrond van Warmond. Tevens is het plan geopperd borden met een plattegrond en informatie te plaat sen op enkele voor de recreanten in het oog lopende plaatsen. i in.de Warmondse Dorpsstraat Groep wilde school in LEIDEN In de R.K. Vakschbol voor meisjes aan het Galgewater liep gisteravond een 15-jarige jongeman enkele messteken op aan het linker- dijbeen en de rug, toen hij een aan tal jongens verbood de school te be treden. Al eerder op de avond was de politie gewaarschuwd dat enkele jon gens de school wilden binnendringen, alwaar een feestje georganiseerd was. De politie kon op dat moment nog verhinderen dat de jongens enig kwaad zouden kunnen uitrichten.. De gewonde "portier" werd ter verple ging vervoerd naar het Diaconessen Ziekenhuis. Artsen i dienst óp donderdag 2 spoedgevallen wordt tier. binnenstad tot Cityring en Gr oord) H. G. M. Aelbers. Noordel plein 2a, telefoon 122268; Wyk II (KooL en Merenwijk)A. van Luyk. Wasstraat 2a. telefoon 122522: Wijk III (Waard. Professorenwijk en Tuinstads singel 109. telefoon Zoeterwoudse- Oegstgeest J. W. de Haan. Wilhel- minapark 2. telefoon 151390-154294. s Voorscholen F. F. Swen* Veurse- weg 20, tel. 2356. Patiënten Dr. Flat ted; K. Walter-de Neél. Pr. Margriet laan 3. tel. 5885. Warmond A. W. Bots. Prof. Aal- berselaan 2. tel. 11393. Apotheek De dienst op Hemelvaartsdag der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen door Apotheek Leiden Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 763134 en Apotheek Beker. Lijtweg 4 Oegst geest. telefoon 155482. W ij kverpleging Lelden Stichting Iriterkruis, Mid delweg 38. telefoon 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei- urs'imTM oucnwng Uitweg 7. telefoon 154500.. LEIDERDORP De onderwijs commissie van Leiderdorp kon gis teravond het bestuur van de Stichting voor Montessorie-onderwijs niet de toezegging doen dat voor het begin van het nieuwe schooljaar een derde kleuterklas beschikbaar zal zijn. De ambtelijke molen draait in dit geval niet snel genoeg en zo bestaat de kans dat vijf kleuters niet geplaatst kunnen worden. Voor het nieuwe schooljaar hebben de ouders 71 kleu ters laten inschrijven, het maximum aantal kleuters in twee lokalen mag maar 66 zijn. Ouders, die kinderen op scholen hebben in Leiderdorp en Leiden moe rekening meehouden dat de deze scholen niet hele maal gelijk lopen. Bij de kerstvakan tie is de afwijking het grootst. Voor ouders met kinderen op het voortge zet en het basis-onderwijs wordt het helemaal moeilijk. Wethouder mevr. Tichler stelde daarvoor deels de in- spekteur voor het basisonderwijs, verantwoordelijk. De K.%O.-afdeling Leiderdorp kan een subsidie verwachten van f 8000,- per jaar. De Leidse K.&0., die Jaar lijks een subsidie kreeg van f 1.50 per Leiderdorps lid in verband met ad- ministatie- en reclamekosten kan De gebruikstardeven van de ge meentelijke sportaccommodaties wor den voor het komende seizoen trend matig verhoogd met 8,9 procent. Er wordt als nieuw element een com mercieel tarief ingevoerd dat gelijk is aan het dubbele van het voorge stelde hoogste tarief. De ontwerp-gemeenschappelij ke re geling voor het schooladvies- en be- geleidingswerk werd behoudens eni ge opmerkingen goedgekeurd. Weth. Tichler deelde verder mede dat op voorstel van Gedeputeerde Borgman enige gemeenten om de tafel zijn gaan zitten om te trachten gezamen lijk een adviesdienst op te richten. Die gemeenten zijn o.a. Oegstgeest, Voorschoten, Leiderdorp, Wassenaar en Zoeterwoude. Er is een ambtelijke werkgroep samengesteld. Voorlopig zijn nog geen positieve resultaten te verwachten, waardoor de door Lei derdorp aangestelde pedagogisch- didaotisch medewerker P. Darling het eHemaal zelf zal moeten klaren. Graag spoedig spelmateriaal in „De Houtkamp" voor de allerkleinste Lei- derdorpertjes. Dat is de algemene wens van de onderwijscommissie. SOS-dienst Telefonische hulpdienst. Voor allen die in moeilij ren. Dag en nacht bereft Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, 'e.d. In de ge- moontm. Leiden en Leiderdorp. Dag t bereikbaar..tel. 761944. LEIDEN Een 16-jarige brom fietsbestuurder werd gistermiddag op de Morsweg geschept door een personenwagen en liep daarbij een breuk aan het bovenbeen op. De bestuurder van de op de parkeerstrook staande wagen zag bij zijn poging op de weg te keren de bromfiets niet aankomen. De wagen werd beschadigd aan de achterkant en het dak. De bromfietser werd ver voerd haar het Diaconessen Zieken huis. Asfalt Het blijkt dat ook asfalt multi functioneel te gebruiken is om er meteen aan het begin maaf weer eens een mode-kreet in te smijten want er valt niet al leen op te rijden, te wandelen en op of over te vallen. Naast deze algemeen bekende gebruiksvor- men kan men er in Oegstgeest ook over praten en raadsleden kunnen er zich zelfs over misver staan. Wat moeilijk zo aan het begin van de avond voor Hemel vaartsdag? Dan zullen we het even uitleggen. WD-er Anema toonde zich er, vorige week in de Oegstgeester raad, niet content mee dat een krediet moest worden goedgekeurd terwijl het werk al was uitgevoerd. Het betrof het Romme'lmar'kt De kersverse Warmondse die renbescherming gaat een rommel markt houden ten bate van het Nieuw Leids Dierenasyl. Dat ge beurt aanstaande zaterdag op het pleintje by de pomp aan de Dorpsstraat. Zij die van him rommel afwillen kunnen zich wenden tot Clara Sikking, Dorps straat 38 uit Warmond, telefoon 01711—11109. op het parkeerterrein by het Rijnzichtviaduct. PvdA-er Boes- Jes twyfelde zelfs aan de uitvoe rende ambtenaren. Waren zy nog wel te vertrouwen? Dat was voor wethouder Thorn aanleiding om de historische woorden „U maakt van een mug een olifant" uit te spreken. Onze redakteur met vermoedelijk de adoptieplannen van het Wassenaarse dierenpark nog in het achterhoofd kwam er niet helemaal uit en zo kon uit het verslag gelezen worden, dat niet Boesj es, maar Anema als ware hij Ti-Ta-Tovenaar zelve muggen in olifanten veran derde. En dat was niet het geval. Boesjes is de enige echte Ti-Ta- Tovenaar. Inmiddels is overigens gebleken dat er helemaal niet aan de Oegstgeester ambtenaren ge_ twyfeld hoeft te worden. Burge meester en secretaris van Oegst geest hebben meegedeeld dat in de raadsvergaderirng van 13 april opdracht werd gegeven het werk zo snel mogelyk uit te voeren. De voortvarendheid, waarmee de zaken toen zijn aangepakt, heeft waarschjjnlyk tot de verwarring, aanleiding gegeven. Nieuwe wegen De paden op, de lanen in. De Vrije Klups in Wassenaar slaan nieuwe wegen in. Verleggen de accenten, verhangen de bordjes, geven groen licht voor nieuwe ac tiviteiten, dus. Niet meer alleen ae lagere-schooljeugd, maar ook ouderen kunnen er voortaan te recht. Vrijdag is er een disco avond in Het Spinneweb. Halver wege de avond, die tot 22.30 uur duurt, komt er ook nog oen groep die in Zoeterwoude meedoet aan een dropping. Dan wordt het toch nog gezellig. Feestje P75 geeft een feestje. Op 28 mei om 21.00 uur in het LAK-theater. Voor allen die hebben meege werkt aan het Eeuwfeest. Toegang een rijksdaalder. Allen die hebben meegewerkt aan het Scholenpro ject. Toneelfeuilleton, Bejaarden- revue, Sociaal werkteam, Kinder spelenproject, Trijntje Cornells en wat dies meer zy mogen erin. „Cake" is verantwoordelyk voor de muziek. Proloog Een verzetje, maar dan op een ander gebied, brengt de toneel, groep Proloog. Deze komt op uit nodiging van de Leidse Actie groep van Scholieren op 28 mei in het Leidse vryetydscentrum aan de Breestraat. Aanvang 19.45 uur en toegang twee eerlijke, half- harde Hollandse guldens. Er is informatie over het onderwijs, Chili, Spanje en het Anti-Vrywil- ligerslegercomité. Je mag er ook nog discussiëren. Chili Van 13 mei tot en met 5 juni wordt door Chili Front Leiden de bevrydingsoollecte ten bate van het Chileens verzet gehouden. Ter informatie staat er op zaterdagen voor de Hartebrugkerk een marktkraam. In het Leidse vrije tijdscentrum is er, ter ondersteu ning van de actie, een foto-ten toonstelling over Chili voor, tij dens en na de machtsovername. Die tentoonstelling loopt op 2, 3 en 4 juni van 19.00—21.00 uur, op 5 Juni van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 29 mei komt in het LVC de dansgroep Karaxu, bestaande uit Chileense vluchtelingen. 'Ook dan is de tentoonstelling, die ove rigens gratis toegankelijk is, open. Burgerlijke stand snijwonden in gezicht Frens; Dejan O. Tödorio; Anna Marieke dr. v Blonk en M. N. van 't Woud; Ohristiaan zn v. M. Bijleveld en Peeneman; Suzanne dr. v. D B en M. M, Noordermeer. Segaar (93) man; G. Heeman (37) echtgenote van: L. de Waal; M. H. N. Kallen (22) vrouw; J.' Kranenburg (83) echtgenote van; P. C. ten Haven; G. de Ridder (43) echtgenote van: P Waij. Gehuwd: J. A. P. Mollers en M. H. A. van Haren; J. J. Ende en M. P. Visser; W. Griffioen en A. C. van Nieuwkoop; R. Beurse en P. M. C Kienjet LEIDERDORP Geboorten: Char lotte L J dv: Buljsse, J G en Derksen L D; Wendy M dv: van Tilburg H F en Deya, W; Melanie dv: J arise H en Nagtegaal S M A; Paulus C zv: van Wetten C A en van Dam J E; Vinoent D zv: Bol A en Jansen ELS; Caroline L dv: Overdevest N J C A en Slinger land L J M; Mathieu zv: Nijhof W F U J M en Vergers S; Bart av: van der Dlckhoff M H C M t Heemskerk G endam MAF laker N A en V Overleden: Blom, Margje (83) geh. gei met: Hogervorst C; van der Kroft, A. (68) geh. met: Borst T C. LEIDEN Een 33-jarige inwoner van Leiderdorp liep' gisteren enkele sny wonden op in het gezicht. Toen hy met zyn fiets plotseling de Boer- haavelaan overstak kon een daar rij dende personenauto de fietser niet meer ontwijken. Deze werd voor be handeling per EHD vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN In de nacht van maandag op dinsdag is de etalage ruit van apotheek "Kok" met een bierfles ingegooid. De ruit van de aan het Rapenburg gevestigde apo theek had een waarde van ongeveer vyftienhonderd gulden. De dader is onbekend gebleven. LEIDERDORP Zwembad De Does in Leiderdorp organiseert op maandag 31 mei en dinsdag, woens- c"-j, donderdag 1, 2 en 3 juni de Na tionale Zwemvierdaagse in het zwembad aan de Hoogmadespweg. De starttyden liggen tussen 18.00en 20.00 uur, afstand: 500 meter per avond. Deelnemingskosten zyn f 4, per persoan, groepen en verenigin gen betalen f 3,50 per persoon. Bad meester J. C. Timmermans verwacht weer vele deelnemers aan deze gezel lige zwemvierdaagse. Openlbgsty oensdag .3.30—20.uw*, xeieioon c dens kantooruren: 143171. DEN HAAG/WARMOND Een 21-jarige leerling-verpleger uit War mond opperde voor de Haagse poli tierechter, dat hy uit avontuur regel matig grammofoonplaten stal. De rechter kon het avontuurlyke er niet van inzien. .Misschien bij de eerste keer, maar zeker niet, wanneer het tientallen keren gebeurt", luidde zijn repliek. Verdachte had in totaal 63 gram mofoonplaten gestolen in diverse winkels en zocht de schuld in moei lijkheden, die hy thuis had. Omdat hy nog niet eerder is veroordeeld, eiste de officier f 350 boete en voor- waardeiyk tien dagen gevangenis straf met proeftijd van een jaar. Dat werd ook het vonnis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2