Constant Smit: "ik wil zelf bepalen hoe ik leven indeel 55 RCL wint Zilveren Molen F eyenoord wil Y erheyen Jong Oranje wil revanche Arno Steffenhagen naar Hamburger S V WOENSDAG 26 MEI 1976 HAMBURG - Arno Steffenha gen gaat het komende seizoen voor de Westduitse bundesli- gaclub Hamburger SV spelen. De 26-jarige Westdüitser, die na het Bundesliga schandaal via Zuid Afrika bij Ajax te rechtkwam, heeft tweeëneen half jaar voor de Amster damse club gespeeld. De Hamburger SV heeft een bedrag van bijna 800.000 gul den voor Steffenhagen be taald. De transfer kwam giste ren rond na een medisch on derzoek van Steffenhagen in Hamburg Johan Zuidema heeft overeen stemming bereikt met Ajax over een transfer naar de Am sterdamse club. Zuidema moet alleen nog medisch worden gekeurd en zal dan zijn hand tekening zetten onder een drie-jarig contract. Ajax zal ongeveer een half miljoen voor Zuidema moeten betalen. ROTTERDAM - Feyenoord heeft gisteren bij monde van Guus Brox officieel de interesse voor PEC's rechterspits Jan Verheyen toegegeven. Hoewel speler en club wat vraag en aanbod betreft niet al te zeer uit eenlopen, rijn alle berichten dat Verheyen al een contract zou hebben getekend voorbarig. Het een en ander hangt mede af van de uitslag van de medische keuring. Die vindt - indien de partijen voor de volle 100 pro cent overeenstemming zouden bereiken - eerst plaats nadat de eerste divisie is uitgevoetbald. Guus Brox: „We hebben geen enkel contact gehad met PEC Zwolle. Maar dat is pas aan de orde wanneer wij met de speler een akkoord bereiken." Bij Feyenoord werden verder gis teravond Henk van Dorp (RKAW) en Wim Schokker (Gronitas) gekeurd in het c-team, dat met 3-2 van ama teurclub Barendrecht won. Feyenoord dat vrijdagmiddag met het oog op het duel tegen PSV in Oisterwijk in retraite gaat, zoekt momenteel druk naar een opvolger van Theo Verlangen om de jeugd te train en. In dat verband wordt de naam van Volendam-trainer Arie Steehouwer genoemd. Steehouwer werkte al eerder bij Feyenoord. Guus Brox: „Steehouwer is een van de mensen die in aanmerking komt. Maar er zijn er meer". Zoals bekend gaat Verlangen Vujadin Boskow in het nieuwe seizoen assisteren. Noordwijk-doelman stopt aan einde van seizoen NOORDWIJK - Het Noordwijk-terrein, een uurtje na Noordwijk-Zwart Wit. Secretaris Wim Spaanderman probeert Constant Smit over te halen „Blijf nou tenminste bij ons tot je naar Schagen gaat verhuizen. Constant. Dat kan toch wel?" De doelman van de zaterdageersteklasser schudt het hoofd, stelt „Zo simpel is het niet, waarom ik wegga, meneer Spaanderman." Later, als de gedachte aan het dubbeltreffen met IJsselmeervogels (inzet de zaterdagtitel, eerste duel zaterdagavond in Spakenburg) de gesprekken met de anderen overheerst, verklaart Constant Smit het wat merkwaardig ervaren zinnetje dat zijn motivatie om te stoppen gebrek aan motivatie zou zijn. Vrijgezel Smit, een 26-jarige tech nisch en administratief pro grammeur, spuit dan zijn onge noegen met de bestaande situa tie. Tegenzin die gegroeid is door randverschijnselen die hem in de betrekkelijk gesloten gemeen schap van Noordwijk altijd en overal weer met het fenomeen voetbal confronteren. „Dat geouwehoer is me gaan tegen staan", zet hij zich grof af. Niet het spel zelf, maar de zaken eromheen zijn hem gaan vervelen in de vijf jaar dat hij in Noord- wijks eerste keepte. „In het begin vind je het prachtig als iedereen met je over voetbal praat, maar als je jaar in jaar uit steeds maar weer hetzelfde hoort gaat het je tegenstaan. Dan ga je ook merken dat je leven erdoor wordt inge deeld. Ik wil zelf bepalen hoe ik dat doe. Dat kan nu niet en daar aan wil ik ontsnappen. Dat gaat alleen door ergens anders te gaan spelen of door ermee te stoppen. Dus doe ik dat. Misschien ga ik nog op lager niveau door, maar ik heb veel meer zin om zomaar wat Door Paul de Tombe badminton te gaan spelen of te gaan volleyballen. Dan kan ik met plezier bezig zijn in mijn vrije tijd, zoals het eigenlijk ook met voetballen zou moeten zijn. Hoef ik ook het gezeur naderhand niet meer aan te horen, want dat ben ik vooral zat. Ik moet andere mensen om me heen hebben, met andere interessen in een andere omgeving met een andere sfeer. Ik heb een injectie nodig om be zig te zijn in mijn vrije tijd. De sleur die het nu geworden is wil ik doorbreken." Smit, die een huis kan kopen in Schagen, ziet die sleur ook drei gend voor zich hangen in het elf tal van Noordwijk. „Het verzadi gingspunt is bereikt", meent hij. „Ik speel steeds met dezelfde mensen tegen dezelfde tegen- al veel SlTTARD - De selectie van Jong Oranje straalt zelfver trouwen uit, één dag voor de tweede ontmoeting met de jonge Russen. Gisteren verza melde bndscoach George Kno bel dezestien geselecteerden in het ClOS-sportcentrum te Sit- tard. De selectie heeft slechts één wijziging ondergaan. De Spartaan Wim Meutstege ver vangt de aan zijn hoofd gebles seerde Jan Everse van Feye noord. Dat de 0-3 achterstand geen on overbrugbare kloof vormt, daarvan is George Knobel over tuigd. Hij zegt "De uitgangspo sitie is zeker niet hopeloos. We zullen vanaf het eerste fluitsig naal va banque moeten spelen en dat houdt wel bepaalde risi co's in. Die moeten we echter op de koop toe nemen. We zullen verstandig moeten aanvallen en als de Russen dan niet doen wat Italiè in Rome deed", aldus een lachende Knobel, "dan zijn er heus wel kansen". Ln de zestien man sterke groep leeft een duidelijke revanche gedachte. "Enkele spelers heb ben in Rusland niet zo goed ge speeld en die willen zich nu re vancheren", aldus Knobel. "Dat zie je duidelijk aan hun gezich ten". Als waarschuwing voegde de bondscoach aan zijn betoog toe: "Tegen personlijke fouten staat iedereen machteloos en reken er bovendien maar op dat de Russen er alles aan zullen doen om die 3-0 voorsprong vast te houden. Die jongens zijn al vanaf vorige zaterdag in het sportcentrum van Zeist". De opstelling: Doel: Leen Barth (Anderlecht), achter Henk van Rijnsoever (AZ'67), Luuk Balkenstein (Sparta), Peter Arntz (Go Ahead Eagles) en Wim Meutstege (Sparta). Midden: Henk van Leeuwen (FC Den Haag), Hugo Hovenkamp (AZ'67) en Jan van Deinsen (Go Ahead Eagles), voor Kees Kist (AZ'67), Dick Nanninga (Roda JC en Bert van Marwijk (AZ'67). Wisselspelers: Harrv Schelle- kens (NEC), Aad Kiia (FC Den Haag), Jos Lacroix (MW) Andre Oostrom (FC Utrecht) en Ronald Spelbos (AZ'67). stander, tegen bereikt hebben. Want ook dat telt mee: wat kunnen wij sportief ge zien nu nog bereiken? We zijn zaterdag- en algemeen kampioen van Nederland geweest en we hebben meegespeeld in de KNVB-bekerstrijd. Wat willen we dan nog meer?" Hij beantwoordt de oratorische vraag zelf, zegt dat hij het toch nog lang heeft uitgehouden bij Noordwijk. Langer in ieder geval dan bij welke vereniging ook. Ondanks het feit dat hij maar sporadisch keeperstraining („Het leukste wat er is") kreeg. „Ik heb er wel steeds om gevraagd, maar het werd te incidenteel gegeven. De laatste twee jaar wilde ik ook niet meer. Toen was het voor mij genoeg om alleen tijdens de wed strijd in het doel te staan. Hoewel je als keeper bij Noordwijk niet VOETBAL - FC Utrecht heeft gis teren de 28-jarige doelman Istatov van Partizan Belgrado gecontrac teerd. Utrecht voert ook onderhan delingen met Wageningen- middenvelder Piet Hamberg. VOETBAL - In de Bundesliga won FC Köln gisteren op eigen veld de inhaalwedstrijd tegen Schalke '04 met 2-1. GOLF - Bertus van Mook is giste ren in Noordwijk voor de derde maal golfkampioen van Nederland geworden. De tweede plaats was voor Cees Dorrestein. Overwinning Ceulemans OOSTENDE - De favorieten voor de wereldtitel driebanden hebben gisteren in de eerste ronde van het toernooi, dat in Oostende wordt gehouden, geen fout gemaakt. Raymond Ceulemans zegevierde in 40 beurten over de Oostenrijker Anreiter, de Japanner Kobayashi versloeg de Deen Korte en Ludo Dielis won zijn partij tegen de Ame rikaan Ashby. veel te doen krijgt. Als je het echte werk wilt krijgen, zou je be ter bij een middenmoter kunnen spelen. Bij Noordwijk hoef je dat balletje niet al te vaak tegen te houden, waardoor je spelvreugde (die bij een doelman toch al min der is) er niet op vooruitgaat. Maar als je prestaties wilt zit je goed bij Noordwijk. Toen ik kwam had ik die instelling, ver langde ik naar applaus en een kampioenschap. Dat heb ik ge kregen, dus wat dat betreft zat ik goed. Nu ik die instelling kwijt ben, loop ik me voortdurend af te vragen: waar ben ik nou eigenlijk mee bezig en heb ik er nog wel plezier in? Ik vind dat ik onvol doende plezier terugkrijg voor datgene wat ik er voor moet doen en moet laten. Dan ga ik liever iets doen waar ik minder goed in ben, maar waarin ik waarschijn lijk wel veel meer plezier heb." Hans Westgeest, Noordwijks vleu gelverdediger die aan het eind van dit seizoen ook al stopt omdat hij een eigen bedrijfje gaat be ginnen, mengt zich in de discus sie met de opmerking dat hij nog altijd met veel plezier loopt te voetballen. „Ik hou alleen op omdat ik het risico niet meer wil nemen blessures op te lopen. In vijf, zes jaar tijd heb ik een ge scheurde enkelband, een gebro ken sleutelbeen en een ge scheurde knieband opgelopen. Ben ik bij elkaar 3 maanden mee zoet geweest. Dat zal je zelf moe ten betalen. Maar plezier heb ik altijd wel gehad. Die wedstrijden tegen IJsselmeervogels zijn dan ook een mooi afscheid. Vooral als we winnen en dat kan, want op mentaliteit zijn we sterker. Als Noordwijk er echt opzit, wint het alles". Constant Smit wenst dat te bestrij den, relativeert Zegt „Juist als het goed gaat met ons zijn we kwetsbaar, vooral mentaal. Dan spelen we wedstrijden waarin 125 procent inzet gevraagd wordt, slechts op 90 procent. In de com petitie bleek dat steeds voldoen de, tegen IJsselmeervogels zal het dat niet zijn. Die jongens zijn natuurlijk wél ontstellend gemo- Constant Smit (l) heeft alles mee gemaakt bij Noordwijk. Zelfs oog-in-oog staan met Johan Cruijff. (foto). tiveerd. Daarop richt zich ook het hele spel dat ze spelen. Ze maken zichzelf bang, kweken de ge dachte dat ze minder zijn en zijn dan juist op hun sterkst". Dat zal ook Smit proberen te zijn in zijn laatste duels voor Noordwijk al was het alleen maar om zich af te zetten tegen het hem aange wreven „verraad". „Er zijn men sen die me kwalijk nemen dat ik wegga, die daarom zelfs ruzie met me maken. Onbegrijpelijk. Ik wil alleen maar iets nieuws. Mag dat?" LEIDEN - Het Zilveren Molentoer- nooi zit er weer op. Door een 1-0 overwinning op Katwijk kan RCL de eerste prijs van het traditionele LFC-toemooi in de trofeeènkast bijzetten. Waarmee gerechtigheid geschiedde. Niet alleen beschikte RCLover de ploeg die het meest oog strelende voetbal kan spelen, bo vendien wisten de Leiderdorpers met het slagersmes even goed over weg te kunnen als Katwijk, dat vooral in de tweede helft uit bijzon der dik hout verschrikkelijk dikke planken begon te zagen. Van het oogstrelende voetbal kwam alleen in het eerste kwartier van de eerste helft nog wat terecht, daarna ging van beide kanten de beuk erin, waardoor er voor de goed bezette tribunes weinig meer te genieten viel. Des te opmerkelijk was het, dat de spelers van beide teams elkaar broederlijk om de hals vielen, toen het laatste signaal van scheidsrechter v.d. Leek had ge klonken. Het voetbal is harder ge worden; het incasseringsvermogen heeft gelukkig gelijke tred gehou den. Alleen in het eerste gedeelte van de strijd leek de finale het glarl- zende sluitstuk te worden van het toernooi. RCL leefde zich uit in soepel en doordacht aanvalsspel en de verdediging van Katwijk zette de Leiderdorpers nauwelijks een voet dwars. Alsof het van te voren geregeld was, zo geruisloos kon RCL steeds voor doelman Koele- wijn opduiken. Het wekte dan ook geen verbazing, dat Bennie Heemskerk al na een kwartier voor de enige RCL-treffer zorgde. Linksbuiten Fred Pleiter leverde de voorzet, Leo Holl voegde daar een sublieme passeerbeweging en een afgemeten verlenging aan toe, en junior Ben Heemskerk kon de bal langs Koelewijn glijden: 1-0. Leo Holl kon het trouwens toch Wethouder Dick Tesselaar overhandigt RCL-aanvoerder Leo Holl de goed vinden met uitblinker Bennie Heemskerk, die Holl in staat stelde opnieuw op het Katwijk-doel te richten; het schot van de RCL- aanvoerder vloog naast. Katwijk zag het allemaal met lede ogen aan, maar kwam tenslotte met een pro baat middel op de proppen. Kat wijk verwisselde de voetbalschoe nen voor werkschoenen met stalen neuzen, maar RCL reageerde alert en had een even realistisch ant woord. Het resultaat was wel, dat het RCL-offensief werd gesmoord. Katwijk nam het initiatief in de tweede helft volledig over, maar kwam niet veel verder dan wat vrije trappen, die door de fel tackelende RCL-defensie op de rand van het strafschopgebied werden wegge geven. Doelman Brandt moest daarbij één maal tot het uiterste gaan om een schot van Kees Guyt te kunnen stoppen. Arnold Boers miste de kans op een verlenging door slordig naast te prikken toen Brandt te ver voor zijn doel stond. Zodoende konden LFC-voorzitter Henk v.d. Leek en wethouder Tes selaar na afloop de cup overhandi gen aan RCL-aanvoerder Leo Holl en moest Katwijk-trainer Verkuy- len zich tevreden stellen met de Zilveren Molen. tweede prijs. De sportiviteitsprijs kwam terecht bij LFC. RON POLANE BASKETBAL - In de strijd om de achtste tot de dertiende plaats van het Europees basketbalkampioen schap voor dames heeft Nederland met 81-57 verloren van Roemeniè. HOCKEY - De Nederlandse hoc- keyploeg heeft gisteren een oefen wedstrijd tegen Belgié met 5-0 ge wonnen. Doelpunten van Litjens (2), Steens, Van Eyck en Bolhuis.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13