Ali superieur met "acupunch" Giro nog beheerst door sfeer van passiviteit Ook Leidse afdelingsclubs unaniem voor integratie Richard Dunn vijfmaal neer in Miinchen GOLFSTRIJD NOORDWUK Ali betaalt mee Oostduitser Hartnick wint Vredeskoers RVVH-SPITS NAAR NAC Vorige week zondag vielen zo'n 25.000 Lotto-spelers in de prijzen. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók w uw slag slaan. Favoriet Ramirez in Rome uitgeschakeld DINSDAG 25 MEI 1976 LEIDEN - In navolging van de Goudse clubs hebben nu ook de Leidse verenigingen besloten om volgend seizoen door te gaan met de dit seizoen gestarte samenwerking tussen de afde lingen Leiden en Gouda. Tij dens een bijeenkomst in de kantine van Oranje Groen wa ren de Leidse clubs unaniem van mening dat de integratie een definitief karakter moet krijgen. De discussie spon zich vooral toe tot de verwarring die is ont staan nadat eerst Oudewater en daarop ook DOSR protesteer den tegen de gehanteerde pro motieregeling. De clubs vroe gen zich af waar zij aan toe wa ren en wilden duidelijkheid. Die duidelijkheid kwam er nauwelijks omdat ook het afde lingsbestuur zelf moet afwach ten, waar de stappen die DOSR momenteel onderneemt (met nog steeds de dreiging van een kort geding, red.) toe leiden. Daarop vooruitlopend liet Ad Dusee, waarnemend voorzitter van de afdeling Leiden, door schemeren dat het bestuur ook niet stilzit Hij bleef echter vaag toen hij zei: "Er is een onder zoek aan de gang, maar daar praat ik nu niet over. De afde ling Leiden is het met de gang van zaken niet eens. We hebben dan ook eisen gesteld aan ons onderzoek". Meer informatie wenste hij de vergadering, die er wel nadrukkelijk om vroeg, niet te geven. Dusee ventileerde nog wel een keer duidelijk de teleurstelling over de gemaakte afspraken. "Als je als grote ke rels afspraken maakt, een com petitie begint, erover vergadert, en er komt niemand met bezwa ren. Dan moet je je er als grote kerels ook sportief bij neerleg gen". Tegen DOSR: "Een pro test voor de wedstrijd tegen VTL zou men niet moeten aan spannen. Laten we onze compe titie gewoon uitspelen", hield hij de vergadering voor. De afgevaardigden van VTL en DOSR hielden elkaar ook nog even bezig. VTL-voorzitter Smit maakte duidelijk dat zijn club ook zou protesteren, in dien DOSR het protest mocht doorzetten. Hij vond trouwens dat er een totaal nieuwe promo tieregeling zou moeten komen voor volgend jaar, waardoor de hoogstgeklasseerden van de A- en B-afdeling moeten kunnen promoveren. Maar evenals met zijn latere suggestie dat VTL, als club met de meeste punten, nu moet promoveren, vond hij geen gehoor. Ook de Leidse clubs vonden namelijk de voorwaarde van Gouda, om een promotiekandidaat voor de KNVB te mogen leveren, vol komen terecht Besloten werd om de promotie- regeling voor volgend seizoen "waterdicht" te maken. Dusee: "We hebben niets verkeerds af gesproken, maar we zullen de promotieregeling wel corrige ren. Een ezel stoot zich niet twee keer aan dezelfde steen". Twee voorstellen van War m'unda haalden de eindstreep niet De eerste betreffende het instellen van een hoofdklasse die in het seizoen '77 /'78 in werking zou moeten treden, werd door de verenigingen niet slecht ontvangen. Er kleefden echtei- nogal wat bezwaren aan en vooral de datum van invoer ing vonden velen te vroeg. Het voorstel kwam niet in stem ming. Besloten werd nu om er in januari '77, wanneer de Goudse en Leidse clubs bij el kaar komen, op terug te komen. Het tweede voorstel, het invoe ren van een bekercompetitie voor standaardteams van zowel de zaterdag- als de zondagafde ling van Leiden, wordt door het bestuur nader bestudeerd. VTL-DOSR LEIDEN - Het beslissings duel tussen VTL en DOSR, om uit te maken wie er als "Leidse" club zal gaan pro moveren naar de KNVB, is gisteravond definitief vastges teld. VTL 'en DOSR kwamen overeen om donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) om half drie 's middags op het LFC-terrein in Leiden te spelen. Scheids rechter is de heer J. Stoffelen. Overeenkomstig de reglemen taire bepalingen zal de wed strijd verlengd worden wan neer er in negentig minuten voetbal geen beslissing is ver kregen. Iser dan nog geen winnaar, dan zal een tweede wedstrijd, met eventuele ver lenging voor zondag 30 mei worden vastgesteld. Daarna zullen strafschoppen de door slag moeten geven. NOORDWIJK - Cees Dorrestein en Bertus van Mcok hebben de leiding na de eerste dag van het toernooi om het Nederlands kampioen schap voor golfprofessionals op de Noordwijkse golfclub. Beiden speelden ronden van 77 en 79 voor een totaal van 156 slagen. Derde is de Schot Colin Mackay, de profes sionals van de Amsterdamse Golf club, met 159. Favoriet Jan Dorres tein heeft een achterstand van vijf slagen. ■k Wereldkampioen Mohaum- mad Ali heeft voor een groot deel bijgedragen in de kosten van zijn gevecht tegen Ri chard Dunnom dat het Dui tse syndicaat, dat de wedstrijd organiseerde niet in staat was om het benodigde geld bijeen te brengen. Ali betaalde 17500 dollar (ruim 43.000 guldenvan de beurs van 125.000 dollar van Dunn .Ali's beurs van 15 miljoen dollar (bijna vier miljoen gulden) was gegarandeerd door de rechtstreekse televisieuitzen ding naar de Verenigde Sta ten. Het was echter geen lief dewerk van de kampioen. Hij deed dit alleen om het gevecht te redden. Om te voorkomen dat hij voor een half lege hal zou moeten vechten kocht Ali nog eens tweeduizend plaat sen a raison van 125 gulden. De organisatoren, deden kort voor de aanvang kaarten die aanvankelijk duizend gulden hadden moeten opbrengen voor 25 gulden van de hand. MUNCHEN - Ook de Europese kampioen Richard Dunn heeft geen einde kunnen maken aan de suprematie van wereldkampioen Mohammad Ali. De Engelse oud parachutist was in de Olympia Hal van München een wil loos slachtoffer voor Ali, die een van de meest agressieve wedstrijden uit zijn carrière bokste. Dunn werd in de vijfde ronde door de Westduitse scheidsrechter Herbert Thomser gestopt. De arbiter bespaarde de moedige Brit daarmee een zware nederlaag door knock out. Met zijn indrukwekkende over winning - Dunn ging liefst vijfmaal neer - bracht Ali de stemmen van degenen die zeiden dat hij aan het eind van zijn carrière is, voorlopig weer tot zwijgen. Richard Dunn met zijn 31 jaar, drie MESSINA - De 59ste ronde van Italië (de Giro) wordt nog steeds omgeven door een macabere sfeer van passiviteit, zodat in het algemeen klassement Zeven renners de tot nu toe afgel.egde 713 kilometer in dezelfde tijd hebben afge daan als rose-truidrager Roger de Vlaeminck. De karavaan kwam in de etappe van gisteren, een rit van Cefalu naar Messina door het Siciliaanse land schap, pas acht kilometer voor het eindpunt werkelijk in beweging, bij de beklimming van de col San Rizzo. Een twintigtal renpers, waaronder Moser, De Vlaeminck, Merckx, Gimondi en Baronchelli, maakten zich los uit het peloton. Tijdens de eindsprint in Messina opderscheidde zich, bij afwezig heid van Patrick Sercu, die in het peloton was achtergebleven, de Ita liaanse favoriet Francesco Moser. Roger de Vlaeminck zette een op merkelijke reeks etappe klasseringen (eerste, tweede en twee keer derde) voort met een Oefenwedstrijd Leids jeugdteam LEIDEN - Het Leids jeugdteam speelt morgen om half acht op het terrein van LFC een oefenwedstrijd tegen ZLC. Voor het Leids jeugdelftal zijn uit genodigd: S. Groenevveg, J. van Dijk, W. Guyt (Katwijk; M. Heerik- huizen, B. Zandbergen (Quick Boys); F. Sjardijn, B. de Roo (Lug- dunum); F. Filippo, M. Klein, H. KRUIT (UVS); R. Aniba (DOCOS); R. van Ginkel (VTL); A. Neute boom, P. v.d. Walle, B. Zuma (LFC), P. van Rijn (Teylingen) en J. de We tering (Roodenburg) tweede plaats en nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Sercu. 1. Moser (Ita) 192 km in 4 uur, 57 minuten en 26 seconden, 2. De Vlaeminck (Bel) z.t., 3. Lasa (Spa) z.t., 4. Baronchelli (Ita) z.t., 5. Gi mondi (Ita) z.t. Algemeen klassement 1. De Vlae minck (Bel) 20 uur, 50 minuten en 23 seconden, 2. Moser (Ita) z.t., 3. Baronchelli (Ita) z.t. 4. Vandi (Ita) z.t., 5. Gimondi (Ita) z.t. Dauphine Jean Pierre Danguillaume is giste ren in Grenoble de eerste leider geworden in de "Dauphine Libe- ré". Hij won met zijn ploeg van Peugeot-Esso de proloog over 6,4 kilometer in een tijd van 7 minuten en 49 seconden. Tweede werd de équipe van KAS (kopman Vincente Lopez-Carril) en de derde plaats werd gedeeld door Maes-Rokado (Walter Planckaert) en Lejeune BP (Roy Schuiten). Vredeskoers De Oostduitser Hans Joachim Hartnick, die al na de vijfde etappe de leiding had genomen, heeft gis teren in Oost-Berlijn de vredes koers (Praag-Warschau-Berlijn) gewonnen. De 21-jarige Hartnick, die vorig jaar al tweede werd achter de nu afwezige Poolse ex- wereldkampioen Ryszard Szur- kowski, won tevens de laatste etappe. Dit was het laatste bewijs, dat deze wegwedstrijd vrijwel vol- jaar jonger dan de wereldkam pioen, heeft geen schijn van kans gehad tegen Mohammad Ali. De Amerikaan was in zijn 54ste ge vecht als prof vanaf het begin uit erst geconcentreerd. Zeker in de opening van de partij, die toch nog door ruim 10.000 toeschouwers werd bijgewoond, hield de wereld kampioen zich niet bezig met de trucs die zo kenmerkend waren voor zijn laatste gevechten. Daar door was Dunn ook vanaf de eerste gongslag volkomen kansloos. De roodharige, rechtsvoorstaande En gelsman trachtte Ali in het begin te verrassen maar hij werd door de ti telhouder, die aanvankelijk vrij weinig bewoog, steeds goed opge vangen. "In het begin raakte hij mij een paar maal goed en het deed pijn", vertelde Ali later. "Tegen mijn „Acupunch" was hij echter niet opgewassen". Met "acupunch" omschreef Ali zijn flitsende rechtse waarmee hij herhaaldelijk door de verdediging van Dunn brak. Die rechtse bleek uiteindelijk duidelijk te veel voor de uitdager. Nadat Dunn alleen in de derde ronde licht voordeel had gehad moest Thom ser drie maal voor Dunn tellen in de k Ali: "Tegen mijn ac u-punch was hij niet opgewassen." vierde ronde. Het was toen duide lijk dat de partij zeer snel beslist zou worden. Na die derde knock down - Dunn werd gered door de gong - ging Ali de clown uithangen. Bij het begin van de vijfde ronde maakte hij de Engelsman in geba ren duidelijk dat de beslissing zou vallen. En dat gebeurde. Na een nieuwe rechtse over de dekking moest Dunn weer naar het canvas. Op "rubberen" benen kwam hij zeer aangeslagen over eind maar toen Ali na 2 minuten en 5 seconden opnieuw een rechtse sloeg, zakte Dunn ineen. Hij krab belde weliswaar overeind maar viel daarbij in de armen van Thomser, die toen geen moment aarzelde en Dunn naar zijn hoek stuurde. In de kleedkamer vertelde een vol komen ontspannen Mohammad Ali: "Ik had gedacht dat het ge makkelijker zou gaan. Dunn sloeg soms erg hard. Ik had verwacht dat hij alleen maar zou weglopen. Hij bleef echter komen. Dunn was een dappere bokser. Maar dapperheid alleen is niet voldoende om mij te verslaan". Ali zei dat hij het aan vankelijk erg moeilijk had met het rechts voorstaan van zijn tegen stander. "Op zo iets moet je je in stellen. Daarom bewoog ik in de eerste ronden weinig. Ik wilde zien wat hij deed. Dunn heeft goed ge bokst Ik heb veel mindere tegen standers gehad in een gevecht om de titel". Richard Dunn met uitzondering van een flinke bloeduitstorting on der het oog, verder weinig gete kend, vertelde: "Natuurlijk ben ik teleurgesteld. Maar ik kom terug. Ik ben nog jong genoeg en ik hoop dat Ali mij nog eens een kans wil geven". RIDDERKERK - Henk van der Ent (20), spit ss pel er van de zaterdag eersteklasser RVVH uit Ridderkerk, heeft een tweejarig contract gete kend bij NAC. Van der Ent maakte deel uit van de amateurselectie van Arie de Vroet. Brazilië, Oost-Duitsland en Spanje, drie van de sterkste landen, zijn gisteren samen met Zambia in groep a ingedeeld van het Olympi sche Voetbaltoernooi van Montreal. Titelverdediger Polen lootte in groep c tegen Uruguay, Iran en Ni geria. Frankrijk, dat Nederland in het kwalificatietoernooi uitscha kelde, speelt in groep b met Mexico, Israël en Guatemala. Hoewel het zeker is dat het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1978 in kleur wordt uit gezonden, zijn er nog problemen over welk systeem hiervoor gebruikt wordt: het Westduitse Pal of het Franse Secam. De beslissing hier over had de Argentijnse regering al aan het einde van de vorige maand moeten nemen, maar die is voor on bepaalde tijd uitgesteld. Inmiddels hebben de technici van de Entelfde niationale telecommunicatie maat schappij) er bij de regering op aan gedrongen voor juni een besluit te nemen, omdat zij anders grote moeilijkheden i WASHINGTON - Het voetbaltoer nooi ter herdenking van het 200- jarig bestaan van Amerika is giste ren slecht begonnen voor de Ver enigde Staten. Het bezoekende Ita liaanse team versloeg het "Team America" een selectie van vroegere niet-Amerikaanse internationals en jonge Amerikaanse spelers, met 4-0. k Ritwinnaar Moser (1) en rose- truidrager Roger de Vlaeminck in de bloemen. ledig een Oosteuropese aangele genheid is geweest. Slechts de Ne derlander Frits Schür wist daar twee etappezeges tegenover te stel len. 1. Hartnick (Odl) 47 uur, 7 minuten en 11 seconden, 2. Szozda (Pol) 47.08,48, 3. Gerhard Lauke (Odl) 47.11,15, 4. Isayev (Sov) 47.11,57, 5. Mytnik (Pol) 47.12,03,6. Bartonicek (Tsj) 47.13,11. De klasseringen van de Nederlan ders zijn: 12. Van Helvoirt 47.20,54, 28. Schür 47.41,46, 38. Maas 48.01,02, 56. Schuitemaker 48.35,03. ADVERTENTIE Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. ROME - De Mexicaanse tennisser Raul Ramirez, titelhouder en als tweede geplaatst, is gisteren in de eerste ronde van de open interna tionale kampioenschappen van Rome uitgeschakeld door de tame lijk onbekende Tsjech Tomas Smid. De 20-jarige Smid, die zich via het plaatsingstoernooi had moeten kwalificeren, won gemak kelijk in twee sets: 6-3, 6-3. De als vijftiende geplaatste Italiaan Paolo Bertolucci doorstond de eer ste ronde evenmin. Hij verloor de Argentijn Julian Ganzabal, van de jeugdige talenten in land, met 6-1, 6-3. Harold Solomon (Vst) had aanvankelijk problemen met de Columbiaan Alvaro Betan- cur, maar won uiteindelijk in drie sets: 3-6, 6-1, 7-5. De enige geplaat ste speler, die vrij gemakkelijk de tweede ronde bereikte, was de Amerikaan Brian Gottfried, die zijn landgenoot Norman Holmes met 6-2, 6-4 versloeg.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13