Actie voor vakantie Noordierse kinderen agenda Remmen weigerden Expositie van wandkleden en keramiek in De Pomp ijfduizencl deelnemers aan Sint Jorismarsen POGING TOT AANRANDING VERPLEEGSTER Ruim 600 tekeningen voor Sportfondsenbad OEGSTGEEST Begunstigd door het best denkbare wandelweer heb ben zaterdagmiddag iets meer dan Groene Kerkje naar het Kasteel. Daar was inmiddels het bandcon- begonnen. Daarvoor vijfduizend wandelaars deelgenomen demonstraties door de luchtverken- i de Sint Jorismareen, die i dertigste maal in Oegstgeest werden gehouden. Er werd onder meer deel- ners uit Bussum en de Ruitergidsen uit Arnhem, alsmede voor het optre de Boskoopse Jorisband, be- groep gehandioapte padvin- -----"L- voorzitter van Scouting Oegstgeest, de heer T. W. J. van Agt een wel komstwoord tot onder andere M. Vrolijk, commissaris ningin en burgemeester Van Eysinga. De commissaris begon zijn ope- andelfestyn werd beëindigd toen de prijswinnaars bekend de ko- werden Semaakt- De Oegstgeester padvinders konden evenwel nog lang niet afmarcheren. Eerst moest het terrein worden ontdaan van velerlei ningswoord met een gelukwens. Hij afyaL achtte het een geweldige prestatie Uitslagen: 7 km: 1. Kaninefaten; van de organisatoren dat zij ieder Lisse: 2. The Hague (Engelse groep), jaar weer duizenden Jonge mensen in Noordwykerhout; 3. Pr. Willemhorde, - - deze Haarlem. wa- 10 km: 1. Klimop, Waddinxveen: 2 n de Kaninefaten, Lasse; 3. Mar. van Rei de gelegenheid stellen wandeltochten deel te nemen, ren verder woorden van dank gemeente Oegstgeest, de rijkspolitie Kersberg, Delft, en de eigen ordedienst. 15 km: V Dauwtrappers; 2. Franse padvfndsters; 3. Zeedistels (Zand- Na het commando „Voorwaarts voort). start De tambourmaitreprijs viel toe de" commissaris wérden "enkele Sooutingband, Rotterdam Mars" gingen de groepen Aa pas verschenen boeken aangeboden bandprijzen gingen over de geschiedenis van het verken- nen. Algemeen marsleader was W. van Ingen Schenau. pad vindstersband padvindstersband e Rotterdam. naar: 1. Haagse 2. Amsterdamse 3. Scoutimgband, SOS-dienst reiefonióche nulpdlenst. Tel. Zo'n vijfduizend -padvinderswaaronder delegaties uit FrankrijkAmerika en Engeland, namen afgelopen zaterdag deel aan de dertigste St. Jorismarsen in Oegstgeest. De kortste route <7% kilometer) leidde langs het M.E.B. en terug langs de Haarlemmertrekvaart. De 10- kilometerlopers gingen langs de trekvaart en Postbrug richting Rijns burg waar via de Brouwersstraat en de Rijsjes Oud-Oegstgeest werd bin nengelopen. De lopers voor de vijftien kilometer kwamen tot aan Voorhout en terug langs de Sikkenslakfabrie- ken, via het postviaduct langs het Stickeractie voor asyl in Oegstgeest OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest/Sassenheim van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren overweegt een sticker- actie te organiseren, ter dekking van de kosten die de verbetering van het door de afdefling geëxploiteerde die rentehuis met zich meebrengt. Die exploitatie kampt al met een na delig saldo. Men vraagt zich verder al of op dit terrein geen taak voor deo verheid i Een en ander kwam ter sprake op de vergadering van de afdeling, waar verder afscheid werd genomen van mevrouw Binnendijk. In het asyl van de vereniging werden het afgelopen Jaar 96 honden en 72 katten gebracht, waarvan slechts 31 honden en 4 kat ten werden opgehaald. Opvallend was het aanbod vanuit Leiden, ten tijde van de sluiting van het Leids dieren- asyl. VAN A OND IN ff ASSENAAR LEIDEN Twee, ongeveer 20- jarige mannen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een poging gedaan om een 25-jarige verpleeg kundige uit Oegstgeest aan te ran den. Op de Rijnsburgerweg ter hoog te van de Johan de Wittstraat hiel den zij de verpleegster staande, waar na een van de mannen haar van achteren vastgreep en een mes op haar buik zette. Met de andere hand bedekte hij haar mond om te voor komen dat ze zou gaan schreeuwen. De verpleegster wist zich evenwel los te rukken en begon te gillen. De mannen lieten haar daarop los. waarna de verpleegster wegvluchtte op haar fiets. De politie heeft intus sen een onderzoek ingesteld, maar zonder enig resultaat. Jongen botst met gestolen auto tegen boom LEIDEN Een 15-jarige Leide- naar is afgelopen vrijdagnacht met ernstig hoofdletsel in het Elisabeth Ziekenhuis opgenomen nadat hij met een gestolen auto in de Conradstraat tegen een boom was gereden. De jon gen reed van de Lage Morsweg de Conradstraat in waarbij hij de bocht te ruim nam. Hij kan nog net een geparkeerde auto ontwijken, maar kwam tegen een boom tot stilstand. De auto werd geheel vrnield. De jongen verklaarde later dat hij de auto had gestolen van een vriend aan wie hij de sleuteltjes had ontfutseld. Afdeling Wassenaar Rode Kruis telt ruim 2000 leden WASSENAAR De afdeling Was senaar van het Nederlandse Rode Kruis houdt donderdagavond om acht uur in het Jeroenhuis de jaar vergadering, gevolgd door de verto ning van een aantal films over en kele aspecten van het Rode Kruis werk. O.m. wordt een beeld gegeven de bloedplasmadienst, van de in- Dierenhulpdienst l Pauiuwnaati. 10, Lelden. Voos Leiderdorp. Dag Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis)A openings- —20 143171. Dienstencentrum Maatschappelijk Werk Werk Oude Rijn Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 65. telefoon 123235. Advocatenspreekuur <?leterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur nm. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare Sportmedisch Advie» Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. WASSENAAR Vanavond tussen 18 30 en 21.00 uur wordt in van de bloeapiasmadienst het grootste deel van Wassenaar een bliksem-inzamelingsactie ternaUonale hulpverlening gehouden voor drie vakantie-weken, die een groep van veertig hulpverlening met ambulances op Noordierse kinderen in Wassenaar zal worden aangeboden NIEUWE SCHOOL: TRIANGEL Dat gebeurt in augustus. De kinde- ken enzovoorts, en nu komt het ren, in de leeftijdsgroep van 12 tot 17 nog op aan de nodige gelden bijeen autosnelwegen. Op deze avond zullen verder Landsteinerpenningen worden uitgereikt aan donors, die vyf maal bloed hebben gegeven. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Jannette Wil- lemina, dr v. A. van der Boon en T. J. van der Bent; Cyrille, znvC.J. U. B. Gayet en M. J. M. Jax; Cornelia Margaretha dr v C. J. Laterveer en G. J. Willems; Marinus Jacobus Maria zn v F. A. M. van der Kroft en C. M. van der Hulst; Martijn zn v J. P. de Jong en M. A. van der Voorden. OVERLEDEN: S. C. Zonneveld (42) echtgenote van D. Volenga; J. Zwang (82) man; D. Kisoenpersad (59) echtgenote van D. Ganga; S. D. Simons (84), echtgenote van S. van Heyningen L .C. de Bot (1), z. v. M. C. de Bot en L. Leroy; C. Buis- sing (81), gehuwd geweest met D. van der Bend. LEIDERDORP Herziening van een aantal erfpachtvoorwaarden en de grondslag voor de in te voeren cnroerendgoedbelasting vormen de enige punten op de agenda WARMOND Zaterdag namen de Warmondse kleuters met een lied afscheid van hun oude school. Met fanfare trokken zij daar na naar een drietal, van puntdak voorziene gehouwen achter de hervormde kerk. Daar verrichtte voorzitter Tulp van het schoolbestuur, de opening van de niemoe kleuterschool en de uitbreiding van de basisschool met de Bijbel (zie foto). Op de gezongen vraag van de Kleuters naar de naam van de school werd een bord met het' opschrift Triangel onthuld. Met vreugde namen de kleuters bezit van hun schooi met twee leslokalen jaar de helft katholiek, de andere te brengen. Het gehele project in- Wat het Jaarverslag betreft, daar helft protestant zijn afkomstig uit clusief de vliegreizen heen en terug uit blijkt dat aan het eind Kinderopvang Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 mei tot 21 mei door de Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Tevens op zaterdag tot 1 uur nm.: Apotheek Noord-Hof land, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877 en Oegstgeest Apo theek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. biformatieavond LEIDEN Vanavond om acht uur houdt de Leidse afdeling van de Ver eniging 'Voorkomen Is Beter' een informatieavond voor belangstellen den in zaal "Klinker", Berlagestraat 2. De avond begint om acht uur met de vertoning van een dia-serie. De Vereniging 'Voorkomen Is Be ter' is enige tijd geleden opgericht met als doel een jaarlijkse gezond heidstest voor iedereen te verkrijgen. 1975 de armste wijken van Belfast. De kinderen worden twee - telkens een katholiek en een pro- devolle toezeggingen ontvangen, dat "rtngst belieP 15.679.-, dat is ge- testant ondergebracht bij Wasse- nog maar een deel van dit bedrag in 100A UA zullen drie contanten nodig zal zijn. Vanavond gaat in het grootste deelL an Wassenaar een enthousiast leger 53' middeld f 12.30 per lid. naarse gastgezinnen weken lang zes dagen per week van 's morgens 10 tot 's avonds 10 onder begeleiding De Rode Kruis-colonne bereikte sterke aanwas van leden, n.l. tot Op de ambulances van de ge_ gymnastieklokaal. Er werd daarna druk gebruik gemaakt aantal Noordierse leiders worden be- van de mogelijkheid om dé scholen te beeichtigen WASSENAAR De gedachte om trekken voor haar uitermate moelyke ter gelegenheid van de opening van taak: het beoordelen van al die teke- het buitenbad by het Sportfondsen- ningen. De 600 deelnemers werden in jeugdige collectanten - afkomstig meente word/dienst"^"^^"door het S. Adelbertcollege met de helpers van de colonne. Bij zlggehouden met allerlei activiteiten, collectebus op pad om bijdragen in te het weltarewerk hadden 43 vrywillig- «n aantal wijken, die sters de zorg voor 125 patiënten Door ingsactie by de Wassenaars© sport, spel. minder dicht bevolkt zijn wordt niet Oliebrand In het zuiden van Perzië brandt al vier dagen een olie bron waardoor al voor meer dan 10 miljoen gulden schade is aangericht. De brand ontstond woensdag na een ontploffing in de pas aangeboorde bron. De vlammen rijzen tot ruim honderd meter hoog en de hitte is zo groot dat men op tenminste twee honderd meter afstand moet blijven. Een uitgebreid comité met verte- met de bus gecollecteerd. De bewo- sportverenigingen konden 135 nieuwe genwoordigers(sters) van allerleij plaatselijke organisaties heeft denlang gewerkt aan de voorbereiding pen dagen een persoonlijke brief "on t- deze wijken ongeveer 2500 in totaal hebben in de afgelo- i dit project. De gastgezinnen zijn T angen met 't verzoek electeerd, er zijn voorzieningen storten op gironummer 3563900 ten de penningmeester i i LEIDEN Een combinatie i gevarieerd comité Wassenaar van Hulp Noord- ZLC speelt vanavond sijn enkele Ierland of bij de AMRO-bank te Nederlandse jeugdleiders aangetrok- Wassenaar, rekening drongen zich gisteren voor de ingang van het bad ruim 600 jongens en meisjes, allemaal met een teke ning bij zich. Kort De drie allermooiste tekeningen, van Ineke Nagtegaal <4 Jaar), Babs van Eyk (9 jaar) en Wouter Boelen (12 jaar) werden beloond belas- stroomde het buitenbad vol en kon maandabonnement en bovendien met de jury, onder leiding tingen van Leiderdor vergadert op 20 mei aanstaande in directeur B. J. Timmermans zich in de i het gemeentehuis. de potterie by galerie „JA" terug- aangebracht. WARMOND In galerie De Pomp in Warmond is zaterdagmiddag een nieuwe expositie geopend. Hier is het werk te zien van Martha Reinking en Lya de Rooy. Deze laatste expo seert wandkleden, Martha Reinking keramiek. Lya de Rooy afkomstig uit. Rijnsburg. kreeg haar opleiding aan de Akademie voor Beeldende Kunsten. Dat zij graag met stoffen werkt ia wel duidelijk: zij ontwierp ondermeer de kleding voor de bur gerij en de schooljeugd by het dui zendjarig bestaan van Rijnsburg. Sinds oktober 1975 heeft zij een groot aantal wandkleden gemaakt die zo arbeidsintensief zijn dat zij er bijna dag en nacht aan bezig moet zijn geweest: „Het is dan ook erg leeg en stil in mijn huis nu het werk voor de expositie af en de deur uit is", zegt Lya de Rooy. Als zij dan nog vertelt hoe zij te werk gaat, stijgt de verwondering nog meer. Alle ma terialen worden door haar zelf ge verfd. Op die manier wordt een be ter geheel verkregen: „Ik ben niet gauw tevreden. Ik kan dagen zoeken naar een bepaalde stof die past bij het geheel. Compromissen op dat ge bied ken ik niet. Het moet helemaal naar m'n zin zijn anders heb ik geen De vitrine van de galerie is gevuld met keramiek van Martha Reinking uit Sassenheim. Zij volgt nu voor het derde jaar cursussen aan de Volks universiteit in Voorhout. Aanvanke lijk gestart met pottenbakken voor eigen gebruik stapte Martha al gauw over op boetseren. Zij maakt graag menselijke figuren, soms zeer natuur lijk en een andere keer meer gesty- leerd. Containers voor planten, va zen en schalen staan ook hoog geno teerd. Bij voorkeur gebruikt zij grove klei. Hiervan maakt zij ook plateau's die helaas geen plaats konden krij gen wegens plaatsgebrek in de gale rie. Een plateau met de naam "Over bevolking" kwam wel in de vitrine terecht. Achter ieder werkstuk zit eigenlijk een verhaal. Bij de "Over bevolking" is byv. te zien dat bet "rode ras" wordt verdrongen door anderen. Sommige werkstukken wil ze voor geen prijs verkopen omdat ze gemaakt zijn met een intentie. De komende winter heeft Martha Rein king wel plannen veel meer voor de verkoop te maken en eventueel en kele cursussen te geven. Sinds kort heeft ze zelf een oven waarmee zij kan werken. „Het is altijd erg span nend als de ovendeur opengaat. Vooral de glazuren kunnen verras sende resultaten opleveren". De expositie loopt tot 15 Juni en de galerie is geopend dagelijks van 13.00 - 17.00 en 19.00 - 22.00 uur. CHAUFFEUR MISHANDELD DEN HAAG (ANP) Een Haagse taxichauffeur die gistermiddag wei gerde méér passagiers te vervoeren dan wettelijk is toegestaan, is het slachtoffer geworden van mishande ling. Volgens de politie ging de 32- Jarige chauffeur A. Smit uit Den Haag rond half drie met zijn taxi naar een huis aan de Korbootstraat. Daar stonden zes passagiers op hem te wachten. Toen de chauffeur de aanstaande klanten duidelijk maakte, dat hij wettelijk niet meer dan vier mensen per ri.t mag vervoeren, ontstond een handgemeen. De chauffeur kreeg en kele klappen, werd met een bierflesje op het hoofd geslagen en verloor en kele tanden. Ook liep hy een blauw oog op. De man heeft aangifte ge daan. De daders zijn bij de politie nog onbekend. r RIJPWETERING De 41-jarige Marokkaan Abdella Oui is zaterdagmiddag om het leven geko men. nadat de auto, bestuurd door zijn landge noot A. M. over de kop sloeg op de rijksweg bij Rijp- wetering. De remmen van de wagen weigerden dienstwaarna de auto over de kop sloeg en tegen een boom tot stilstand kioam. De auto ivas to tal-loss. Het slachtoffer was getrouwd en vader van zeven, in Marokko wonende, kinderen. De best uur der van de wagen werd licht gewond LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie 071-125260. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2