AFC bezorgt U V,S een koekje van eigen deeg Wet. Girls niet genoeg geïnspireerd Karstens uitgeschakeld MAANDAG 17 MEI 1976 PAGINA 13 SPORT Onbezorgdheid kan ploeg inspireren tot grote daden, maar gelukkig ook tot onbezonnen dingen QUICK BOYS BEHAALT 2-1 WINST KATWIJK - Quick Bovs schijnt vlak voor het einde van dit voetbal seizoen de smaak toch nog te pak ken te hebben gekregen. Tegen de gradatiekandidaat Marken werd niet slechts één helft lang gevoet bald. zoals de laatste wedstrijden gebruikelijk is. maar de volle ne gentig minuten. Het resultaat was een 2-1 overwinning. Dat de marge maar eén doelpunt bedroeg kwam door het goede tegenspel. Marken besefte dat alles gegeven moest worden om het verblijf in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal te verlengen. De kansen daartoe wa ren in de wedstrijd tegen Quick Boys volledig aanwezig Door de 2-1 nederlaag is de situatie voor Marken op de ranglijst aanzienlijk verslechterd omdat de concurren tie wel punten pakte Klederdracht Veel Markensupporters, al dan niet in klederdracht, waren naar het Katwijkse sportpark Nieuw-Zuid gekomen en ook bij hen was de teleurstelling na afloop groot. Bij winst zou het elftal thuis door een hoempa-bandje ontvangen zijn, nu kon een treurmars gedraaid wor den. Door toedoen van Quick Boys, dat startte zonder Floor Schaap, die momenteel privé zodanig bezet is. dat hij niet alle trainingen kan vol gen. Voor de Katwijkers een goede gelegenheid om Arend v. d. Oever onder de lat te zetten. Deze speelde zonder meer uitstekend. Quick Boys voelde terecht niet veel voor een Bennekom-herhaling en volgens de regels van de logica zat er voor de ploeg van trainer Perdijk dus maar éen ding op: de gehele wedstrijd met volle inzet spelen. Dat werd gedaan. Leo Hoek ont popte zich als de stuwende motor achter de Katwijkse aanval, die overigens heel wat prachtige kan sen om zeep hielp. Leo Hoek begon daar zelf mee na een lange rush van Wim v. d. Plas. Marken bleef overi gens een tegenstander die defen sief nogal zenuwachtig opereerde maar aanvallend zeer gevaarlijk uit de bus kon komen. Vooral links buiten Cor Zonneveld, ondanks zijn forse lichaamsbouw bijzonder snel en wendbaar, maakte zijn naam waar. Hij vond ditmaal één maal het net maar als hi j wat meer geluk zou hebben gekend dan was hij de goaltjesdief van de middag geweest. In de twintigste minuut zette Zonneveld met een schijnbe weging Arie Verdoes op het ver keerde been en schoot effectvol in de handen van Arend v. d. Oever. Via Joep den Hollander kwam de bal direct daarna bij Ben de Waal, die in een fractie van een seconde Markendoelman Pieter Zeeman te ver voor zijn doel zag staan Van een meter of dertig afstand schoot De Waal in over de vertwijfeld graaiende handen van de goalie: 1-0. Alleen Cor Zonneveld bleek een gevaar van betekenis voor de Quick Boys defensie. Na een half uur glipte hij langs Arie Verdoes en Joep den Hollander maar knalde tegen Arend v. d. Oever op. Naar mate de eerste helft verstreek, ging de Marken-verdediging steeds ner veuzer ingrijpen. Eerst onderschepte Ben de Waal een breedtepass, speelde In de diepte op Wim v. d. Plas die zijn inzet gekeerd zag op de lijn, en vlak voor rust trof Teun v. d. Plas met een prachtige volley de lat. De tweede helft kende eigenlijk maar twee hoogtepunten en dat waren de twee resterende doelpunten. Hans v. Duyn, die in de eerste helft nau welijks opviel, scoorde reeds na vijf minuten 2-0 na een defensieve blunder van de Marken achterhoede. Zo goed en zo kwaad als het kon probeerde Marken ver volgens op het erg harde en stoffige veld de bakens te verzetten Het succes volgde na een halfuur. Ver dediger Stooker stak het hele veld over met de bal zonder gehinderd te worden en kon simpel afspelen aan de vrijstaande Zonneveld. 2-1 Opeens een riskante stand voor Quick Boys en eventjes sloop ner vositeit de gelederen van de ploeg binnen. Onder aanvoering van Joep den Hollander werd echter ri sicoloos doorgespeeld. Het slotof- fensief van Marken bracht Zonne veld enkele seconden voor tijd vo gelvrij voor v. d Oever. Tot ontzet ting van het Markenpubliek produ ceerde hij slechts een rollertje dat voorlangs liep. HERBERT POLANE LEIDEN - De manier waarop AFC tenslotte de garantie verkreeg dat het ook volgend seizoen in de hoofdklasse mag uitkomen deed erg veel denken aan de wijze waarop UVS dat al eerder bewerkstelligde. Er was ÉÉn groot verschil. Bij AFC moest er eerst een „noodgreep" aan te pas komen eer de goede weg werd ingeslagen. Sinds het ontslag van trainer Piet Ouderland verloor AFC niet meer. Door Ad van Kaam De ploeg behaalde 11 punten uit 8 wedstrijden en zette gisteren de kroon op het werk door UVS met 1-4 te verslaan waarmee één punt op SDW werd voorgebleven. UVS, dat de problemen intern had opge lost, had al eerder het ..mooie voet bal'' aan de kant gezet, behaalde 15 punten uit 12 wedstrijden en was zodoende vorige week al veilig. Concentratieverlies bij de Leide- naars was het gevolg. Vandaar dat het tot in de vingertoppen geladen AFC gemakkelijk over de ploeg van Désar danste. Op een wijze die be wondering afdwong. Met precies hetzelfde spelletje, dat UVS de laatste tijd pleegde te spelen. Normaliter zou een dergelijke ne derlaag tegen een lager genoteerd staande tegenstander als een af gang bestempeld wofden. Daar kon nu moeilijk van gesproken worden. Zoals trainer Gerard Désar het uit drukte: „De boog heeft elf wed strijden gespannen gestaan. Het is haast niet te vermijden, dat, nu we er zijn, de greep verslapt. Hoewel de jongens de hele week over deze wedstryd gepraat hebben ("Wij hebben voor elk puntje moeten knokken, waarom zouden we ze hen dan cadeau doen?) bespeur je in het veld toch een verminderde concentratie Vergeten sommige jongens soms onbewust hun taak. wordt er minder fel getackeld Had het bij de rust 0-1 gestaan, dan zou ik absoluut nog fel van leer getrok ken zijn. Nu stond het al 0-3. Dan heeft zoiets verder ook geen zin Achterstand Die laatste gedachte speelde UVS ongetwijfeld al door het hoofd, toen AFC na een kwartier via Bijlsma de score opende. De Leidenaars ver gaten toen plotseling de beproefde strijdwijze te hanteren en binnen een mum van tijd keken de „onge hoorzame" discipelen van Désar tegen een 0-3 achterstand aan. Vóórdat het eerste doelpunt een feit werd had UVS het spel gedic teerd. Geheel volgens plan van AFC-trainer Van Dijk die slechts twee spitsen vooruit zond en de rest van zijn team op eigen helft liet ac teren. Bij balbezit schoof AFC ra zendsnel op, althans na de ope ningstreffer. Ook voor die tijd werd dat geprobeerd, maar toen kreeg de ploeg van het nog goed tikkende UVS geen schijn van kans. Het was daarom ook. dat AFC-trainer Van Dijk na afloop het eerste doelpunt prees als een geschenk van om hoog: ..UVS speelde mij te goed in het begin. Voor hetzelfde geld schoppen ze er eentje in en dan valt mijn hele taktiek in duigen. Onbe zorgdheid kan een ploeg inspireren tot grote daden. Gelukkig ook tot onbezonnen dingen". Dat laatste bleek. Na Arie Lagen- dijks knappe schuiver (rakelings naast) kwam AFC voor het eerst goed door en het was meteen raak. Gehring ontdeed zich van Duprie en zette scherp voor. Languit val lend tikte Wijnand Sloos de bal precies voor de voeten van Bijlsma die geen moment aarzelde: 0-1. Daarna werd het vonnis over UVS in sneltreinvaart voltrokken. Fataal Het had er alle schijn van, dat het UVS verder nog maar weinig inter- resseerde. want alle principes wer den achteloos overboord gegooid De buitenspelval hanteert UVS nooit, maar gistermiddag moest die zo nodig uitgeprobeerd worden. Met fatale afloop, want toen Bijls ma listig over de bal stapte was er niemand die de diep sprintende Van Breevoort nog kon tegenhou den. Directe tegenstander Frits van der Heiden had doodgewoon geen rekening gehouden met de nieuwe ..true" van zijn verdediging. Het be tekende 0-2. Toen vlak daarop niemand van zins was om Bijlsma de doorgang te versperren moest Koos Hannaart tenslotte een on rechtmatige daad begaan om de watervlugge spits het scoren te be letten. De strafschop, genomen door Ed Geluk, was onhoudbaar 0-3. - StSÉ ttë r Typerende actie: UVS -J* u 'r v» A - T..* valler (Fred Filippoomgeven door Na de hervatting (Désar zal in de rust tóch wel wat gezegd hebben) hield UVS zich aanmerkelijk beter aan het vaste stramien dan het daarvoor had gedaan. De strijd tus sen deze twee identiek spelende ploegen ging toen dan ook lange tijd gelijk op, al had UVS de handen vol aan de zwervende AFC- linkshalf Siem Cohen, een junior met een knappe techniek en een enorme actie-radius. Veel gevaar lijke situaties ontstonden er in die fase niet. omdar beide teams met veel mensen verdedigden. Tempo Dat het vierde AFC-doelpunt uit „stilstand"werd gescoord was dan ook niet toevallig. De vrije trap van Henk van Breevoort vloog langs het muurtjeen „viel", onbereikbaar voorWijnand Sloos, via de binnen kant van de paal het doel binnen. Het was voor UVS het sein om het tempo op te schroeven, want dat AFC won was tot daaraan toe: in een regelrechte afgang hadden de Leidenaars weinig zin. Met hoge voorzetten vanaf de vleugels werd gepoogd het surplus aan lengte uit te buiten. Dat had weinig succes, al thans niet in directe zin. Indirect wel. want toen doelman Zehen- pfenning een bal voor de voeten van Lagendijk stompte was hij te laat weer in zijn doel om de stuite rende rebound onder controle te krijgen: 1—4. De spanning was, tien minuten voor tijd, zelfs bij ma ge heel terug toen Jan Verver op dito wijze een bal retourneerde. Het leer kwam echter via de paal het veld De overgelukkige AFC-trainer Van Dijk stormde na afloop het veld m Hij: „Natuurlijk had ik op een overwinning gerekend. Ik had al leen niet durven hopen, dat het zo gemakkelijk zou gaan." Désar ook niet. Het afscheidskoek- je, dat UVS te slikken kreeg, was van eigen deeg. Boksen - Mohammed Ali zal zijn wereldtitel in het zwaargewicht boksen op 27 september in het Yankee Stadium in New York tegen Ken Norton verdedigen Ali zal 7,5 miljoen dollar ontvangen plus een deel van de recette. ZOETERWOUDE - De oorzaken voor het feit dat Wete- ringse Girls voor de derde maal in successie voortijdig moest afhaken en er niet in slaagde om de eindronde van het Nederlandse clubkampioenschap voor dames te halen waren snel gevonden. Trainer coach Hans de Koning weet de teleurstellende prestatie (de Girls kwamen zaterdag tijdens de opnieuw door KFC'71 gewon nen districtstitelstrijd op de ter reinen van SJZ in Zoeterwoude niet verder dan de derde plaats) aan de reeks wedstrijden, die in korte tijd moest worden afgewerkt: "Toernooien liggen ons niet. Dan moeten we jagen en voor punten zorgen. Je hebt geen tijd om tus sendoor te praten. Zeker niet als je zoals wij ongunstig hebt geloot en viermaal achter elkaar moet voet ballen. Wij moeten het hebben van rustig tikken en bekijken. Ons ei gen spel hebben we dan ook niet gespeeld". Een van de Girls. Marion de Groot, benaderde de w aarheid vermoede lijk heel wat dichter toen zij na af loop de voorbereiding op het toer nooi ter sprake bracht: "De training is de afgelopen weken slecht be zocht. Soms waren er maar acht meisjes. We waren gewoon niet geïnspireerd genoeg". Het gevolg was dat de in de "Leidse" afde- lingscompetitie zo schotvaardige ploeg (goed voor 168 goals in 20 wedstrijden) nog vóór de laatste ronde inging was uitgeschakeld en pas in die slotronde tot scoren kwam. Zowel tegen Rotterdam als tegen Dordrecht werd met 0-0 ge lijkgespeeld. waarna het Delftse KFC'7Ï. de vertegenwoordigster op sportpark Haasbroek LEIDEN. Aanstaande zaterdag neemt het dames-voetbalteam van de afdeling Leiden deel aan het districtstoernooi van West 2 op de velden van DOTO in Pernis. "Leiden" zal dan uitkomen tegen de teams van de afdelingen Rotterdam, Den Haag, Dordrecht en Gouda. Tijdens de reeks wedstrijden zullen zestien meisjes worden geselec teerd, die namens West 2 op 12 juni in het KNVB-sportcentrum in Zeist zullen deelnemen aan het Nederlands kampioenschap voor districts^ teams. De nationale titelstrijd voor clubteams zal op zaterdag 29 mei plaatsvinden op het complex van B W'31 in Blaricum. Weteringse Girls, dat zich opnieuw niet wist te plaatsen voor deze eindronde, komt de komende weken uit in een tweetal toernooien. Op 23 mei in het toernooi van Groenew eg en op 6 juni in het internationale toernooi van Bloemhof in Rotterdam. van de afdeling Den Haag, de Girls met 1-0 aftroefde. Het beslissende doelpunt viel al na tien minuten. Kregen de Girls tegen KFC w einig kansen, tegen Bloemhof -(kam pioen van Rotterdam) en Groote Lindt (de titelhoudster van Dor drecht) waren de mogelijkheden er volop Zeker tegen Bloemhof, dat zelf geen enkele kans kreeg en goed weg kwam toen Ciska van Egmond en Stefanie Kalker het in riante po sities lieten afweten. Tegen Groote Lindt "mazzelde" Weteringse Girls zelf in de eerste helft, waarna het team uit Oude Wetering in het tweede bedrijf geen raad wist met de kansen. Pas na de 0-0 scores tegen Bloemhof en Groote Lindt en de 1-0 nederlaag tegen KFC'71 leek Weteringse Girls eindelijk zichzelf te worden. Corry Bollen en Marion de Groot zorgden tegen Groeneweg voor een comfortabele 2-0 voor sprong bij rust (er werd 2x15 minu ten gespeeld) en een grote zege leek binnen bereik. Titel Zover kwam het niet. omdat Wete ringse Girls, dat twee nieuwe krachten inzette (Joke van Am mers en Thea Volwater voor Hélène Molkenboer en Anita v. d. Meer) in de tweede helft ver terugviel en Groeneweg in staat stelde tot 2-2 terug te komen. Tegelijkertijd stelde KFC'71 met een 1-0 zege op Dordrecht de eerste plaats veilig, waarmee de trilogie een feit was. Ook in '74 '75 ging de districts- titel naar KFC. dat de beker, uitge reikt door LVB-bestuurslid De Ko ning. definitief voor zich opeiste. De uitslagen luiden: Bloemhof (afd. Rotterdam )-KFC'71 (Den Haag) 2-2: Groeneweg (Goudah-Groote Lindt (Dordrecht) 0-0: Wet. Girls (Leiden)-Bloemhof 0-0: KFC'71-Groeneweg 3-1: Wet. Girls-Groote Lindt 0-0; Bloem- hof-Groeneweg 3-0; Groote Lindt-Bloemhof 0-1: KFC'71-Wet. Girls 1-0; Groeneweg-Wet. Girls 2-2; Groote Lindt-KFC'71 0-1. Eindstand: 1. KFC'71 7 punten; 2 Bloemhof 6: 3. Wet. Girls 3 1/2: 4. Groote Lindt 2; 5. Groeneweg 2. Voetbaljeugd Leiden tweede in strijd om nationale titel ZEIST - Het Leids jeugdelftal van 13- en 14-jarigen heeft een uitste kendetweede plaats behaald in het toernooi om het kampioenschap van Nederland. In Zeist moest het Leidse team in de finale zwichten voor Limburg, maar het eindigde voor Haarlem, Groningen, Zeeland en Gelderland. De Leidenaars wa ren door zeges op Haarlem en Gro ningen als eerste geëindigd in hun poule. Haarlem werd door doel punten van Jos van Es en Henk van Goozen met 2-0 geklopt. Leiden overmeesterde Groningen met 2-1 door goals van Henk van Goozen en John Maryt. Morgenavond om 19.30 uur treedt het Leids selectieteam van 15-en 16-jarigen op het LFC-terrein aan tegen Den Haag. Wanneer de Leidse ploeg met 2-0 wint van de Hagenaars is het kampioenschap van het district West II een feit. Donderdagavond 19.30 uur wordt op het terrein van LFC een voorselectiewedstrijd gespeeld, waarin 34 spelers in de leeftijd van 19 jaar onderling moeten uitmaken wie door coach Filippo gekozen zal worden in het Leids vertegen woordigend elftal van 19-jarigen. Blauw Zwart heeft voor de tweede keer in successie beslag ge legd op de eerste plaats in het vete- ranentoernooi van Lugdunum. De Wassenaarse "oudjes" konden daardoor de wisselbeker in hun ei gen prijzenkast laten staan. Blauw Zwart klopte in de finale DCO uit Haarlem met 2-0. De uitslag van het uitermate gezellig verlopen toer nooi: 1 Blauw Zwart, 2. DCO, 3. ZLC, 4. Laakkwartier, 5. Lugdu num, 6. Roodenburg, 7. LFC, 8 Leidse Boys, 9 Randstad Sport, 10. Wassenaar De veteranen van. UVS werden vijfde in een toernooi, dat werd georganiseerd door De Spartaan uit Amsterdam Ajax, met o.a. Sjaak Swart, Co Prins en Tonnie Pronk in de gelederen, moest UVS een 1-1 gelijkspel toestaan, maar bereikte toch deeerste plaats na een 1-0 zege op De Spartaan in de finale. Sjardin tekent bij Haarlem LEIDEN - Frans Sjardijn, die het afgelopen seizoen de kleuren van Lugdunum heeft gedragen, heeft zijn handtekening gezet onder een C-contract van Haarlem. Ook Lugdunum-doelman Wim Eradus vertrekt naar het betaald voetbal. Volgend seizoen zal hij uitkomen voor Telstar Een contract heeft Eradus nog niet getekend Voorlo pig zal hij als amateur de gelederen van de Velsenaren versterken. Ook voor Koos Bekoov is er nog steeds belangstelling. Morgenavond speelt hij mee in een oefenwed strijd van Feyenoord C. RIDDERKERK - RVVH is een van de weinige ploegen die het in dit seizoen heeft gepresteerd ongeslagen te blijven tegen Noordwijk. Bleef Noordwijk destyds op eigen terrein op 1-1 steken, in Ridderkerk kwam de badplaatsformatie niet verder dan 2-2. Het verlies van dat ene onbelangrijke puntje woog ech ter niet op tegen de tegenslag, die Noordwijk na een kwartier spelen in de le helft moest incasseren. Kees Karstens kreeg weer last van zyn lies blessure, die hem eerder dit sei zoen al enkele weken aan de kant heeft gehouden. Voor de tweede keer in deze competitie moest de onfortuinlijke mid denvelder de zware aftocht bla zen naar de kleedkamer. Het geen hem met de beslissende wedstrijden tegen IJsselmeer- vogels voor de boeg aanzienlyk zwaarder viel dan die eerste keer. Trainer John Eelman ver- Tegenslag voor Noordwijk in duel bij RVYH (2-2): zuchtte somber: Het ziet er naar uit dat Kees een paar we ken zal zyn uitgeschakeld. We proberen een verwijsb netje te krijgen voor dokter Strikwerda. Die moet dan maar beslissen of Kees onder het mes moet" Het uitvallen van Kees Kar stens drukte zijn stempel op het treffen tegen RVVH Aanvan kelijk leek er geen vuiltje aan de lucht, vooral niet nadat Arie Wevers met een knappe volley een voorzet van Cor Vreugden- hil effectief had gemaakt. Noordwijk nam het daarna wat al te gemakkelijk op en was na de vervanging van Karstens door Piet Alders niet meer in staat dat proces tot stilstand te brengen Terwijl Eelman er van te voren toch op had gehamerd dat het duel tegen RVVH juist zo belangrijk was om in het ritme te blijven. Er viel een le vensgroot gat op het midden veld, waar Albert Spaanderman en Piet Alders te veel moeite hadden de communicatie tus sen de vier mans achterhoede en de viermarts aanval op de juiste wijze te laten verlopen Het duurde allemaal net iets te lang, terwijl snel gespeelde diepteballen in zo n situatie de geijkte middelen zyn om een kwartet aanvallers aan het werk te zetten Het lukte niet, waar door RWH de mogelykheid kreeg om Noordwyk in moei- lykheden te brengen. Na een haif uur schoot Jan Vlasbom de gelijkmaker achter Constant Smit en nog voor de pauze re sulteerde Noordwyks taktische onvolmaaktheden in een tweede treffer. Na een in eerste instantie afgeslagen corner aar zelde de Noordwijk-defensie met "uitstappenzodat Chris Birahv ongehinderd kon in- knallen: 2-1 In de pauze kon Eelman zyn formatie echter corrigerend toespreken, waar door de situatie op het midden veld in de tweede helft beter werd geregeld. Na rust verving Frans van der Veen de niet ge heel fitte linksachter Jaap van Kesteren. De Noordwykse ach terhoede kreeg aanvankelijk weinig te doen, doordat het middenveld produktie verging opereren en RVVH 2-1 een fraaie stand vond waaraan weinig meer verbeterd hoefde te worden. Noordwyks betere veldspel leverde nog een keer succes op, toen Jan Willem Ho gers met ouderwetse bewegin gen op links de weg vry maakte voor Ruud Brórings gelykma- ker. In het slotkwartiertje poogde RVYH nog even de bakens te verzetten, maar de thuisclub was het niet vergund om de in Ridderkerk aanwezige Rinus Michels te imponeren met een derde doelpunt. Michels was overigens naar Ridderkerk ge komen op verzoek van RVVH- speler Kees Stekjetee, die zijn 250e wedstryd speelde voor het Ridderkerkse team. Steketee is een fanatiek bewonderaar van de Generaal, en het bestuur van RWH maakte Steketee's lijf spreuk "eerst Michels zien, dan sterven", werkelijkheid. Tot 7 uur bleef Michels hangen in de kantine om Steketee te woord te staan Niet alleen voor Steke tee had het bestuur van RWH een verrassing in petto.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13