"iÜBlO Motto 3-oktober-optocht is "Met vlag en wimpel' BOL VOOR TIMDELER agenda Medische diensten Kermis dit jaar in het centrum Beethovencyclus „MEESTER PENNELIK ZIET ER MAAR SLECHT UIT..." Plan voor nog meer huizen op Waardeiland Rond draaiende brommer slipte Witkalken niet in opdracht college 'MUURKRANT LEIDEN'1? ZATERDAG 15 MEI 1976 Maandag Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijf gracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel, Herengracht. Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht, Oranjegracht, Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat. Vestestraat, Groenestegen, Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg. Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn. den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg. Moriaansteeg, Rooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijkv. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraai, Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. o Blokstraat, Pruinlaan, de Gijselaar- straat. Kernstraat. Verdamstraat. Korevaarstraat Plantsoen. 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, CathriJ- nenstraat. Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg. Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer- straat Donderdag Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars- siraat, Munnfkenstraat. Van Galen straat. Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, De Ruyterstraat, Evert- senstraat Heemskerkstraat. Ooster- siraat. Van Speykstraat. Kortenaer- straat, Tasmanstraait, Overrijn. Galgewater, Noordeinde en plein. Rembrandtstraat, Oude Varkenmarkt Sliksteeg, Groenhaaengracht. Rijn en Schiekade Witte Singel, Groenho- venstraat Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade. Ger- rit Doustraat, Vree wijkstraat. Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Nonnen steeg, Kolfmakerssteeg. Zegersteeg. 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht. Kaiserstraat, Bakkersteeg. Molen- steeg Boisotkade. Kampersteeg, Con- ci'ëntiestraat, Vliet. Douzastraat. St Jacobshof, St. Jacobsgracht. Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt, Steenschuur. Nieuw, steeg Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Hout straat, Gerecht, Lokhorststraat. Zoa- neveldstraat Pieterskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berkeedaelstraat, Pieters kerkgracht en straat. Pieterskerkhof, Papengracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie 071-125260. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt, 9.30 Steenstraat lb. Wereldwinkel, Antonlus Clubhuls, dansen 8-11 uur Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. Middelweg 19c, Leids Poppentheater, kindervoorstelling 2.30 uur nam. tel. 125802. Apotheken SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Lelden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687. Burgerraadsman Dienstencentrum Maatschappelijk Werk Bureau ^Maaasch. Werk. Oude Rijn mai i 071.142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefoon 123235. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag-- avond van 7 tot 8 uur n.m. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden, Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (ma t/m vr«. 0-10 uur voorm.). Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 Uiür vjm. tot zondag 24 uur, waar genomen door de volgende artsen. Wijk I: (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord)H. C. Jasperse jr., Witte Singel 72, tel. 124961; Wijk II (Kooi- en Meren- wijk): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1. tel. 122113; Wijk m (Waard. Pro- fessorenwijk en Tuinstadwtfk)J.' de Bruyne. Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagweg- kwartier): H. C. Wegman, Paganini- straat 8, tel. 126509. LEIDERDORP G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 122208 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 u.) OEGSTGEEST - E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan. 29, tel. 152130. VOORSCHOTEN J. Bovenlander S. v.d. Oyelaan 13. tel. 6951 (zaterdag F. Koopmans, Wagnerlaan 69, telef. 6352, (zondag). WARMOND Lempers. Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 mei tot 21 mei door de Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Tevens op zaterdag tot. 1 uur n.m.: Apotheek Noord-Hof land, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071-762877 en Oegstgeest Apo theek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. LEIDERDORP Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. OEGSTGEEST Stichting Inter kruis. Lijtweg 7, tel. 154500. VOORSCHOTEN Gezondheids centrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND Zr. A. Th. Vriend, Friezenhorst 23, Sassenheim. telef. 02522-122022. LEIDERDORP Burgemeester Van der Have heeft gister middag de sleutels overhandigd van negen woningen in de wijk Voorhofdie door de bewoners, verenigd in de „eigen- bouwgroep Nooitgedacht" waren gebouwd. Die gebeurtenis voltrok zich in een zeer vrolijke stemmingtemeer omdat de vlag van Leiderdorp ondersteboven bleek opgehangen. De totale bouwkosten bedroegen f 65.000,—, waarmee deze woningen de goedkoopste in de wijk zijn geworden. Ze be staan, behalve een woonkamer en een keuken, uit vier kamers. Zowel architect Van der Berg, als de heer Blom, directeur van de bouwonderneming Panagro, die de bouxoers vaak advies heeft gegeven, toonden zich enthousiast over het bereikte resultaat. De Panagro-directeur overhandigde de zelfbouwers een enveloppe met inhoud „om iets te kopen voor de tuin". LEIDEN Gisteravond begon de Beethoven cyclus van K &0, dit jaar geheel verzorgd door het Amsterdams Philharmonisch Orkest onder Anton Kersjes. Ouverture Egmont, Vioolcon cert, Symfonie nr. 5, vermeldde hét programma. Een feest der herkenning dus op het eerste gezicht, maar dat bleek tegen te vallen: een deel van het publiek vist kennelijk niet dat het Vioolconcert na het allegro ma non troppo nog een poosje door gaat, Een introverte Beethoven was ons beloofd, en Kersjes maakte zijn be lofte waar, voorzover dat mogelijk was. Dat laatste wil ik wel benadruk, ken, want voor mij staat die intro- vertie beslist niet vast. Hoewel de "Hereininterpretierung" van Kersjes soms aangenaam verrassende effec ten teweeg bracht, kon ik op andere momenten moeilijk aansluiting vin den by zijn zienswijze: dan. kwam Beethoven over als een moeizaam met de materie worstelende zielepoot. Vrijdag Moeizaam worstelen deed ook Jo seph Suk, althans in het eerste deel van het Vioolconcert. Pas in het lar ghetto kwam de inspiratie over hem en wist hij de zangerige lyriek op sublieme wijze te doen overgaan in het briljant vertolkte rondo. RON HARMS LEIDERDORP „Ik vind dat meester Pennelik er slecht uitziet. Dat komt omdat hij zoveel onvol doenden geeft". Deze en soortgelijke opmerkingen waren te horen tijdens de opvoering van de kindermusical' „Mr. Pennelik", gisteravond door de leerlingen van de r.k. basis- en kleu terschool „De Schakel". Voor de op voering was geen bepaalde reden, het ging om, zoals schoolbestuurder Beek het zei, „feestvieren puur om 't plezier". Na afloop van de voorstel ling kregen de kinderen ijs en ble ven de ouders na voor een glas wijn en een stukje kaas. LEIDEN De ledenvergadering van de „Drie October Veree- niging" is gisteravond akkoord gegaan met de verplaatsing de kermis naar de binnenstad. Het lunapark, dat zowel op za-j terdagavond 2, als op maandag 4 oktober geopend zal zijn, wordt dit jaar gehouden op de Lammermarkt, de Molenwerf (rondom molen De Valk) en het verharde gedeelte van het Schuttersveld. De verplaatsing, noodzakelijk omdat het Groen- oordhalterrein niet beschikbaar is in verband met de veemarkt, zal, zo hoopt het bestuur, een permanent karakter hebben. pen voornamelijk afkomstig zullen zijn uit Zuid-Nederland, België en Noord-Frankrijk. De Drie October Vereniging is daar bezig groepen te contracteren die zich hebben ge specialiseerd in het meelopen in optochten en uitbeelden van be paalde personages. Volgens voorzitter Laman was de afgelopen Jaxen het probleem dat er nogal eens deelnemers waren die het met hun toebedeelde rol met zo nauw namen. "Ze klommen op ver keerde praalwagens, nuttigden mee gebrachte dranken, de goeden na tuurlijk niet te na gesproken. We kregen de indruk dat dit anti-gevoel de laatste jaren toenam. Daarom willen we de Leidenaren dit jaar laten zien hoe een optocht' moet - -f*" Als gevolg van de verplaatsing van de kermis zal ook de waren markt verhuizen van de Haarlem- mertrekivaart, naar Stationsweg, Steenstraat en Stationsplein. De toegang wordt gratis. Een suggestie van een van de leden om de attrac ties te binden aan bepaalde maxi mum-prijzen werd door het bestuur ontraden, omdat dat een rem op de pachtsom zou betekenen. "En dat is de kurk waarop we drijven", al dus voorzitter Laman. De traditionele optocht krijgt dit jaar als motto "Met vlag en wimT pel" en de ondertitel "een stukje folklore met een knipoogje naar het zuiden'. Dat knipoogje is omdat de figuranten die in de optocht meelo- Voorzitter Laman zijn. Dan kunnen we de komende Jaren misschien weer een beroep doen op bereidwillige Leidenaren", aldus voorzitter Laman. Centraal punt in de opitochit is een Bourgondische bruiloft uit de Mid deleeuwen, terwijl ook een Bretonse •vissersgroep, steltlopers, .ambachts lieden en een koor van 40 a 50 per sonen zal meelopen. Andere punten uit het feestpro gramma zijn: een feestochtend voor gehandicapten met Rob de Nijs in de Stadsgehoorzaal (op zaterdag 2 oktober), Judo-demonstraties, .tram polinespringen, gymnastiekdemon- straities, en touwtrekken in de Bree straat. Een podium op het Stadhuis plein waar zullen optreden. Acha- Jay (Hongaarse dans- en showgroep) The Lord Folks, Ritmico Especial, Jerry Jox Six en The Entertainers. Op het parkeerterrein van n\ Dries senstraat, Hooigracht zullen op maandagochten 4 okt. The Heel Dri vers optreden. *5 Avonds treedt in de Stadsgehoorzaal Sempre Avanti op: Tijdens de jaarvergadering werd het programma door de aanwezige leden goedgekeurd. Datzelfde gold voor het financiële verslag, dat mel ding maakte van een batig saldo van ruim 6600. Tot nieuwe be stuursleden van de vereniging wer den gekozen prof. Rönsüh en de heer Vdsse, terwijl de heren Laman, Zwa nenburg, Driessen en Meijer bij ac clamatie werden herkozen. Vijftig jaar op de planken OEGSTGEEST Nico van Leeuwen nam gisteravond dn het Rijnlands Lyceum namens de christelijke to neelgroep „De Timdelercluib" de „Kristallen Bol" dn ontvangst uit handen van een vertegenwoordigster van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel voor vijftig jaar ama teurtoneelspel. Daarnaast kreeg mevr. van Kamp de zilveren penning (-!- oorkonde) en de dames Ouwe- kerk-v. d. Blij en Krispijn-de Wolf de bronzen penning. De uitreiking van deze eerbewijzen en oorkonden vormden de afsluiting van een ge animeerde toneelavond. Als jutoileumopvoerdng had „de Tim- delerclub" het historisch blijspel in vier bedrijven van Pdeter van der Does „De Vlag Op De Toren" geko zen. Zoals bij de meeste blijspelen gebruikelijk is, had ook dit een ui terst simpele opbouw en was de ont knoping reeds tij diens liet tweede be drijf aanvoelbaar. Want dn het Rijn lands Lyceum zal geen enkele toe schouwer verbaasd hebben opgeke ken, toen bleek, dat Karei Verboom (een onbeduidende bijrol, gespeeld door Ronald van Brandwijk) inder daad de oranje vlag op de toren had geplaatst. Hij bereikte hiermee, dat de vader van Maria (Pauline de Boer), Kolonel van den Bosch, ge speeld door Frans van Beveren, voor hem in de houding sprong en hem onmiddellijk toestond met zijn doch ter te trouwen. Dat had de weer spannige vader steeds tegengegaan., omdat hij aanvankelijk meende in Jacobus (Koosje), gespeeld door Fred Spier een goede partij voor zijn doch ter te zien. Maar de bemoeizuchtige, irritante, pompeuze en praatzieke moedefr van Jacobus, mevr. Josephine van Ho- genhuyzen, gespeeld door Riet Kris pijn-de Wolf, forceerde de amoureu ze ontwikkeling middels een bos bloe men, waardoor alle gevoelens (indien al aanwezig) bij Maria verdwenen. Voor Maria bestond slechts Karei Verboom (een naam overigens, die in een conference van Toon Hermans niet zou misstaan) en in haar schit terende dialogen met Saartje, de jongste huishoudster, (Gima Hebly- Zuidema) verbelde ze van haar liefde voor hem. Verkerk, een Frans officier van Hollandse origine, gespeeld door Nico van Leeuwen, dreigt aanvanke lijk de ontmoeting tussen Maria en Karei te verataren. Maar tenslotte komt alles op zijn pootjes terecht; zij die elkaar zoeken vinden elkaar, ruzies worden bijgelegd en een vrij obligaat blijspel heeft ziöh daarmee naar een vanzelfsprekend einde ge spoed. A. C. KOEKEBAKKER JR OEGSTGEEST Het makelaars- bedrjjf Proper heeft f 3.500 beschik baar gesteld voor het orgelfonds van de Groene- of Willibrordkerk. Dit ter gelegenheid van liet vijftigjarig jubileum van het bedrijf dat gisteren werd gevierd. De heer Proper kreeg talloze geschenken aangeboden, waar onder de zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel. LEIDEN Omdat de bouv de eerste 113 woningen op 't Waard eiland nu goed op gang is gekomen, werd gisteren de pers uitgenodigd om een kijkje te nemen. Vol trots boon den de directeuren van Socol (de projectontwikkelaar) en IBB-Kon- dor (de bouwer) het eerste bewoonde „townhouse", ingericht door Bent veld jr. uit Leiden. Ook de Ameri kaanse architecten waren voor deze gelegenheid aanwezig. Zij hebben hun werk, gezien de belangstelling van ko pers, goed gedaan: directeur Melkert van Socol merkte op dat van deze eerste serie ai meer dan de helft ver kocht is. De prijzen van deze land huizen variëren van 258 bot 388 dui zend gulden. Melkert vertelde dat ook steeds meer Leidenaars en men sen die vroeger in Ledden gewoond hebben belangstelling hebben. De bouw zal volgens hem een belang rijke bijdrage leveren aan een even wichtige opbouw van de bevolking. Hij kondigde de start van de bouw van een tweede serie woningen aan. Onder de bezoekers was men het erover eens dat dit een uniek eiland is; al snel werden namen verzonnen «als „goudkust", „plaJtinakiust", en zelfs „uramiumkust". Me'lkert consta teerde met voldoening dat een inge wikkelde operatie met veel risico's ge slaagd is; de werkgelegenheid baj de Grofsmederij en bij IBB-Kondor kon veiliggesteld worden door de verhui zing van de KNG naar de Grote Pol der, terwijl door de bebouwing van het eiland waar voorheen de KNG zat de woonfunctie en het aanzien van Lei den verbeterd 'konden worden. Van V ollenhovenkade en "plein. Snouek Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendafe- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat. Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug)Utr. Jaagpad !(van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en ütr. Jaagpao (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), RhijnvTeugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg. Aarstraat. Meerburgerkade en straat, Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat, hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat, Drechtstraat. j Lingestraat, Spaamestraat, Lek straat, Castellumweg. ZOETERWOUDE Een brom fietser, de Leidenaar S. v. d. E., die op de Zoeterwoudse Europaweg rond jes draaide, slipte op een gegeven moment en viel tegen een juist pas serende auto. De Leidenaar verloor enkele minuten het bewustzijn. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het ElisabetJhziefcenhuis in Leider- dioap. LEIDEN Het college van B en W heeft de dienst Reiniging geen opdracht gegeven om de „muurkrant" en andere poli tiek getinte, op een groot aantal plaatsen in de stad opge hangen geschriften, wit te kalken. B en W waren wel op de hoogte van de actie van de reinigingsdienst tegen het wild plakken. Dit blijkt uit antwoorden van het college op vragen van het gemeenteraadslid Anne van de Zande (PSP). Het college verwijst naar de Algemene Plaatselijke Verorde ning, waarin het aanplakken van affiches op daarvoor niet bestemde plaatsen, verboden wordt. Het witkalken beperkt zich niet, zoals het raadslid veronderstelde tot politieke ge schriften, zo schrijft het college, maar wordt ook gedaan met bijvoorbeeld aankondigingen van popconcerten, echter alleen als de biljetten illegaal" worden geplakt. Het witkalken, zo blijkt uit de antwoorden, is een methode die wordt toegepast om het in een later stadium gemakke lijker te maken aanplakbiljetten te verwijderen. Affiches la ten sneller los, als ze eerst met muurverf zijn voorbewerkt, zo schrijft het college. B en W zegde toe het illegaal plakken ook tegen te willen gaan door het aantal aanplakborden in de stad uit te breiden, mede omdat het college ,,op geen enkele wijze de vrijheid van meningsuiting wil beknotten".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2