Duizenden padvinders op pad COMMISSIE: WARENHUIS TE GROOT agenda Sint Jorismarsen Nog geen bericht over vestiging dependance Resultaten school project geexposeerd OEGSTGEEST Zaterdag gaan in Oegstgeest de Sint Jorismarsen voor de dertigste maal van start vanaf het terrein van Oud-Poelgeest. Dan komen enkele duizenden padvinders uit een groot rayon naar Oegstgeest om de uitgezette routes af te leggen, voor de jongeren 7% km doorgaans binnen de gemeentegrenzen, voor ouderen 15 km. Er gaan bands mee, die in concours hun best doen prijzen mee naar huis te nemen. Dit geldt trouwens voor iedere groep die onderweg wordt beoordeeld. Hoe destijds (vlak na de oor log) met deze marsen is begonnen vertelt de heer C. Th. bleek het park Oud-Poelgeest be schikbaar te zün. De uitbreiding kwam mede tot Hoost (58), die aan de wieg heeft stand toen de R.K. padvinderij gestaan van de St. Jorismarsen. In 1945 bestond als sinds jaren de Vereniging „Jong Oegstgeest", uitgaande van de Hervormde Ge meente. By het 25-Jarig bestaan van deze vereniging werden wan_ delmarsen georganiseerd voor in het byzonder MP.V. en N.P.G. (padvindsters en padvinders). Er waren toen 750 deelnemers. Oud Poelgeest Na dit ging doen. Van der Horst die nu met de organisatie niets meer van doende heeft, is even wel ieder Jaar by de marsen te zien. Hij heeft destijds als alge meen marsleider niet alleen par- coursen uitgezet, orde- en ver bindingsdiensten georganiseerd, maar ook gezorgd voor contacten met gemeentebesturen en politie. Daar is enorm veel werk voor ver zet. Hij verklaarde dat dit door werd besloten de de huidige besturen nog steeds nationaal karakter te wordt gedaan, ook al is in de loop van de jaren aan de organisatie van de padvinderij nogal wat ver anderd. Meestal is een groepje al een half Jaar tevoren bezig met de voorbereidingen van een mars. Volgens Van der Horst zijn de marsen tot op de huidige dag blijven bestaan, ten eerste omdat het hier uitsluitend om de pad vinderij gaat en voorts uit tradi- C. Th. van der Horstniet meer actief in de organisatie, wel aanwezig hij de dertigste Sint Jorismarsen. geven. Marsleider Van der Horst, die twaalf jaar achtereen de lei ding had, heeft onder de toenma lige districtscommandant Beekes met een kleine groep actieve me dewerkers veel bekendheid aan de marsen gegeven, zodat er Jaren zyn geweest dat er 5000 deelne mers waren. Oorspronkelijk was de startplaats he gebouw „Irene" aan de Endegeesterstraatweg, la ter „Het Witte Huis". Toen na verloop van jaren om verkeers technische redenen de vertrek plaats moest worden verlegd, tie. Uniek De St. Jorismarsen zyn uniek want in plaatsen waar wandel marsen worden gehouden wordt ook door anderen dan padvinders meegelopen. Traditie en goede or ganisatie houden de marsen in stand. De behoefte is echter wel afgenomen. Ook de kosten spelen een rol (voornamelijk het ver voer) maar de belangstelling is er nog steeds. Dat zal zaterdag blij ken als alles wat aan organisatie aanwezig en behulzaam is, zich gaat inzetten om de marsen voor de dertigste maal goed te laten verlopen. De dertigste Sint Jorismarsen zullen worden geopend door de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Vroiyk. Niet alleen Nederlandse scouts doen mee, maar ook groepen Ameri kaanse, Britse en Franse padvin ders en padvindsters. Na afloop \an de mars is er de bekende padvindersmarkt, ditmaal met spectaculaire demonstraties. De luchtverkenners komen met hun vliegtuigen, de ruitergidsen met hun paarden enz. De Leiderdorpse Houtkampgroep zal ter plaatse een kraait samenstellen en af drukken. In Winkelhof DONDERDAG 13 MEI 1976 j DONDERDAG v. d. Valk Boumanweg 236, Leider dorp, bijbelstudie en gesprekskring Baptistengemeente, 8 uur nam. Nieuwe RUn 20a. Theehuls Leldse Werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur meter een meer dan plaatseiyke func tie heeft. Men achtte 3500 vierkante meter acceptabel. Met advies wykt de commissie niet de conclusies van alle andere raadscommissies, maar ook van het advies van B en W. die niet van plan zyn van het bestaande be- 4800 vierkante stemmiingsplan af te wijken. Gisteren werd niet alleen het advies van de commissie, maar ook het voor- W gepresenteerd. In LEIDERDORP De commissie voor beroep- en bezwaarschriften uit Lei derdorp is van mening dat in de be zwaarschriften tegen het plan „Win kelhof" terecht geprotesteerd wordt alleen af tegen de grootte van het warenhuis. Veel reclamanten stelden zich op het standpunt dat een warenhuis met vloeroppervlak Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u Pleterskerkstr. 1, Werkgroep Dienst- rsstraat Bö^Oegstgeest. sociëteit vooor kamerbewoners en alleenstaan den. 9-1 uur nam. Nooordelnde 2a", groepen op Troef, Yoga en muziek, 8 uur nam. Stadhuis, commissie onderwys, re creatie. Samenlevingsopbouw en sport, 8 uur nam. Augustines, C.D.A. Leiden, bespre king werkprogramma. Bureau Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis), openings tijden ma. dl. woe. 11 12.00 uur en do. avond 18.30 20.00 uur. Telefo nisch dag. tijdens I OEGSTGEEST Na de super markt van De Gruyter gaat nu ook de Kienwinkel uit de Lange Voort zajn voorstel zegt het college verdwijnen. Dat gebeurt op 17 mei grootste unit ondermeer dat door aanstaande. De opengevallen plaats geen der reclamanten is aangetoond wordt ingenomen door een Profi- dat een bruto-Vloer-oppervlak markt, die op 22 mei feestelijk ge opend wordt. OEGSTGEEST De stichting Beter met Max komt op 21 mei aan staande in Oegstgeest in het kader van de actie „Geef Max de Zak", structuur Er worden plastic zakken verspreid die gevuld met kleding aan straat dienen te worden gezet. 4800 vierkante meter de distributie- structuur op planologisch onaan vaardbare wijze zal verstoren. Er zal naar de mening van B en W slechts sprake zyn van een beperkte wyzi- de regionale distributie- Showroom Onderzoek naar borstkanker in Leiderdorp LEIDERDORP In Leiderdorp zal binnen afzienbare tyd een bevol- kingsonderzoek naar borstkanker worden gehouden. Over de datum dat onderzoek is nog niets be- Ten aanzien De commissie beroep en bezwaar döe overigens een autonoom advies aan de raad uitbrengt en dus niet als adviserend orgaan voor B en W op treedt is evenails een aantal op stellers van de bezwaarschriften van mening dat de geplande showruimte van 3.000 vierkante meter het gevaar van leegstand inhoudt. Men deelt de vrees dat dat mogelyk zal kunnen leiden tot invulling van die ruimte door detailhandel. B en W menen geen reden bestaat om be zwaar te maken tegen een vrees die gekoesterd wordt. VRIJDAG Herenstraat 45. (gebouw Staalwijk), Jeugdsociëteit Time, 7.45-11.80 u. nam. Hooglandse Kerkgracht 28. open Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanitas, 24.30 Pred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp. informatieavond Baha'l Gemeen schap. 8.15 uur nam. Nieuwe Ryn 19. club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars. Steenstraat lb, Wereldwinkel. 9.30 u Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kar den. 9-1 i Noorde avond. 8-2 i ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 Wereldwinkel. Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit roor kamerbewoners en alleenstaan- Middelweg 19c, Leids Poppentheater, kindervoorstelling 2.30 uur nam. tel. kamerbewoners Noordelnde 2a, Troef, Open-s< Apotheken de spontaccommo- nacht- en ™ndags<HenSt kend, wel werd gisteren bekend ge- totie ta het plan de van 7gmel tot*14 maakt dat aan het onderzoek dat daarover eerst overleg gepleegd Reyst. Steenstraat voorlichtingscampagne gekoppeld zal moet WX)rden de piaatselyke in- ?5-. .tel- 120I^6"'. Apotheekoorschoten, x w stanties. worden. Inmiddels hebben B van Leiderdorp een subsidie-aan vraag van het Koningin Wilhelmina Fonds afgewezen. Argumentatie daarby is dat het KWF geen direct plaatselijk belang dient en ook geen afdeling in Leiderdorp heeft. Leidseweg 66. tel. 01717-2525. •VAN LOUISE DE COLIGNY-SCHOOL LEIDERDORP De stand van de Coligny-scholengemeenachap in zaken ten aanzien van de vestiging Leiderdorp heeft nog geen wyziging van een dependance van de Louise ondergaan. Zoals het er n staat komt deze dependance Parochieavond in Zoeterwoude niet. De Schoolraad voor het Openbaar Onderwys kwam gisteravond byeen om dit punt te bespreken. De brief die de Schoolraad by een vorige gelegenheid naar het Ministerie van Onderwys gezonden had met het verzoek om „harde" berichten om trent de vestiging van deze depen dance, is niet beantwoord. Men heeft zo stelde men gisteravond bedroefd vast, zelfs geen ontvangst-bevesti ging gehad. De Schoolraad is van plan zich nogmaals met de gemeente Leiden in verbinding te stellen om te zien wat men gezamenlyk berei ken kan. Buiten het feit dat ZOETERWOUDE Vanavond wordt er voor de parochianen van Sint Jans Onthoofding een parochie avond gehouden in het Don Bosco- straks in Leiderdorp geen openbaar huis, aanvang 8 uur. Hoofdthema's voortgezet onderwys kan volgen van de agenda zyn 'Pastoraal van- heeft het niet vestigen van Louise daag en morgen" en "De fiananciën de Coligny in Leiderdorp ook nade- van de parochie". Zaken die daarby lige gevolgen voor de bouw de orde komen zyn de nieuwe structuur van de parochie, de huidige gang van zaken, en voor wat de toe komst betreft de consequenties van het vertek van pater Van Eyk voor wie geen ppvolger beschikbaar is. gemeentelyke sporthal. De bydrage van het ministerie van onderwijs, de kurk waarop een gemeentelyke hal drijft, zal dan uitbiyven waardoor de exploitatietekorten te hoog zul len zyn. OEGSTGEEST ..Een i i de sol en dr. M. S. H. Slemper. Dat ge- Breehuys De troubadour Bart Versteeg treedt morgenavond op in het Breehuys in de Leidse Breestraat. Om acht uur. De Mirakelsoos heeft dit georganiseerd en het is misschien wel aardig om te weten dat er iedere vrydagavond een open soos is in het Breehuys, waar je (ja, jij daar) kunt drinken, naar mu ziek kunt luisteren, biljarten, tafel tennissen, mensen ontmoeten, op je hoofd gaan staan, uit je neus eten. hikken, hinkelen, niet je hoofd tegen de muur slaan, epibreren, ach wat al niet. hu, sjok-sjok zullen het gen naar een domein vai klanken. Roodenburg Joka i Leidse Trouwens. Joka Linders, ee amateur-kunstenares, heeft ii Koord Studio (Oude Rijn) tot i haar schilderijen opgehangen, werkdagen kunnen ze van vie half zes en van half acht tot elf uur tevens worden bekeken. Zaterdag is een rust- worden, is eer dag en zondag kan iedereen de pen- moeder, seelstreken van Joka weer bewonde ren van half acht tot elf uur. Doe dat T1 dan ook maar even. lKOlien De Leidse voetbal en atletiekver eniging Roodenburg bestaat in 1977 vijftig jaar. Feest dus tezynertyd in Leiden-noord en omstreken. Nu is de jubileumcommissie op zoek naar oud- leden om deze maand een z.g. „voor- reünie" te houden, waarop de plan nen voor de viering volgend jaar kun nen worden besproken. Belangstellen den moeten maar even contact op men met R. H. A. N. Wiggers, Van Poelgeestlaan 7 in Leiderdorp, telef. nemen met R. H. A. N. Wiggers, Van 890618 of met G. v. d. Born, Sie- de boldstraat 33 uni 133929. Dat geldt ook v °P die toevallig beschikken over adres wereld" is de titel die een lesproject van de Montessorischool in Oegst geest meekreeg. De resultaten van dat project voornamelijk werkstukken van leerlingen zyn vrijdag aan staande tussen vyf en acht uur in het schoolgebouw aan de Louise de Colignylaan te zien. Op 25 mef komt op de Montessori school het onderwerp agressie aan de orde. Daarover spreken prof. mr. L. H. C. H. Hulsman, dr. J. J. van Ier- Great Escape in Ons Huis beurt in het gemeentecentrum de Lytweg in Oegstgeest. Een aantal kinderen uit Brussel brengt op 20 mei een bezoek aan de zesde kiassers van de Oudenhof- schooL Op het programma staan on dermeer een ontvangst van door de burgemeester van Oegstgeest en een bezoek aan het gemeentehuis van Led den. Ouders van schoolkinderen die mee doen aan hetproject „Muziek over de hele wereld waaraan door vrywel al le basisscholen in Oegstgeest wordt deelgenomen, kunnen vanavond tus sen acht en tien uur in het gemeente huis terecht LEIDEN De door het Leidsch Dagblad en de Wan delkring Leiden e.o. georga niseerde wandeltochten van gisteravond zijn een groot succes geworden. Ongeveer 200 deelnemers verschenen aan de start de door de voetbalvereniging VTL belan geloos beschikbaar gestelde kantine aan de Voorschoten- seweg om op weg te gaan voor vijf, tien of vijftien kilo meter. De opbrengst van de wandelmanifestatie onge veer 450 gulden zal ten goede komen aan de vor mingsclub "De Sleutels" ge handicaptenafdeling mu ziek. Foto: grote drukte in de kantine van VTL. Gepensioneerden MEB op stap OEGSTGEEST Onder de haast ontelbare duizenden die dit jaar de ingang van het bloemenpark „Keu kenhof" te Lisse passeerden bevin den zich sinds gisteren óók een groot aantal gepensioneerden van de Ma rine Bedryven te Oegstgeest. Het be zoek gold slechts als een onderdeel van een zeer geslaagde ontmoetings dag. De oud-medewerkers werden rond half tien in de kantine aan de Haarlemmerstraatweg welkom gehe ten door ir. Kok die namens de di recteur van M.E.B. kolonel ter zee H. A. Rijks het woord voerde. Spre ker gaf een kort overzicht van wat er het afgelopen jaar veranderd was. Uiteriyk niet zoveel, maar wel op organisatorisch gebied in verband met een aangekondigde fusie tussen Verificatie Wassenaar en het MEB Oegstgeest. Na de koffie zwermde men uit over het bedryf om met col lega's van gedachten te wisselen. Vervolgens werd de Keukenhof be zocht. CH-Oegstgeest vergaderde OEGSTGEEST In het gemeen tecentrum vergaderde gisteravond de Christelijk Historische Kiesvereni ging uit Oegstgeest, ter voorberei ding op de algemene vergadering van de Unie op 22 mei a.s. te Utrecht. Mr. C. de Jong leidde by afwezigheid van voorzitter Kommer de vergadering. Er is een delegatie samengesteld die naar Utrecht zal gaan. Over het CDA is er in Oegst- geester CHU een eensluidend oor deel zowel over het CDA zelf als over de samenstelling van één ge- zamenlyke lyst. Hoewel er nogal wat problemen zullen moeten worden op gelost was de vergadering ingenomen met het feit dat dfc^ kamerfracties SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. nacht te be- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Dienstencentrum Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude RKn 44c. Spreeku ma. en dl. v 071-142144 Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare t/m vrïl. 9-!0 Sportmedisch Advies Sportmedisch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Burgerlijke stand LEIDEN (ieboren: René Francois zn. v. P. Oudshoorn en H. Bekking: Quldo Franciscus Sloe Gie zn. v. H. L. TJla-en M. J. Tirtoprodjo; Mark Ber nard Johan zn. v. P. Barnhoorn en C. A. M. Zwetsloot: Rob zn. v. T. J. N. G. v. Wleringen en M. P. A. de Bie; Burgerlijke stand met het project, dat wordt georgani seerd in samenwerking met de edu catieve dienst van het Museum voor ZOETERWOUDE Op initiatief Volkenkunde. Hu-hu, sjok-sjok de Jeugdraad wordt vrijdag in I Ons Huis een avond gehouden over Leiden, teiefoon de zeilrace Londen—Sydney v.v. en in het byzonder over het Nederlandse schip „Great Escape" dat hieraan oud-leden. Dat Roodenburg deelnam. Dit is in Zoeterwoude in eer eens kampioen moge het byzonder in de belangstelling ko- s een wens van onze schoon- men te staan omdat de burgemees tersdochter José Detmers deel uit maakte van de bemanning. Haar er varing als verpleegster kwamen daar bij bijzonder van pas want onderweg heeft zy zelfs eenmaal een operatie uit onoeten voeren by een ander lid de bemanning. Haar verloofde. LEIDEN Geboren: Cornells Cees van C. Schneider en M. M. Later- :er; Barbara, dr van J. Eradus en J. daar kennis te maken J- Laterveer; Entesaar, dr van M. M. A. Kebdani en R. M. Bourass; Rutger Michaël Carlo Robert, zn van R. R. van der Zon en J. M. Blasberg; Bian- ca, dr van J. Singeling en E. S. Wes terhoven; Pieter Maurits, zn van G. H. van Galen en A. S. Hoogstraten; Janine Cornelia Geertruda, dr van J. van Sprang en M. C. C. Broekhof. Dik Kompier, Merelstraat 5 in Lei den exposeert in zyn huis een twin- Het kinderkoor „De Lenteklokjes" tigtal ikonen, die ten dele zijn ge- Bart-Jan Cromenburg, zal ook in Ons het meisjeskoor De Alouettes ge- schilderd op hout en tén dele achter Huis aanwezig zyn alsmede Henk i half acht hun glas, onder de naam „Ikoncnkunst uit Meester die ook tot de opvarenden LEIDEN Van drie telefoon toestellen in de studentenflat aan de Pelikaanstraat zyn de afgelopen week de geldcassettes gestolen waarbij een bedrag van 120 gulden ontvreemd werd. De schade bedraagt 750 gulden. Jongen onder bestelauto CHU-AR-KVP gezamenlyk gaderen. Vanuit de vergadering werd aangedrongen op spoedig over leg met de piaatselyke kiesvereni gingen van AR en KVP om te ko men tot een bestuur van negen per sonen. drie uit elke party. Besloten werd dat het voorzitterschap door de heer De Jong en het secretariaat door de heer v. Hazel zal worden waargenomen. Activiteiten in Voorschoten José Perez - D. E. Enser. P. Pahlad G. J. Egberts i D. Binnekamp (78) Formanek (48) Ibrahim; H. Eijlders (81) echtgenote G. J. Westerhof (63) Springer en J. C. Humme. aterdagavond jaarlykse uitvoering. In het Cultureel de Balkan". Morgenavond acht behoorde. Er zullen nadat de inlei- Centrum van Voorschoten. Liederen tot tien als Hoe groot is God de Heer, Vraagt zondering iemands brood. Het zingende Woord, Bubbeltje Gum, Als ik 's morgens juni verder te bezichtigen wakker wordt en niet te vergeten Hu- spraak, tel. 071-154763, de opening. Met uit- Hemclvaartsdag is de expositie in de maanden mei en ding over het verloop van de tocht is gehouden dia's en een film worden vertoond. Ook zullen er voorwerpen en uitrustingsstukken te zien zyn welke aan boord werden gebruikt. LEIDEN Op het Stationsplein, bij de standplaats van de taxi's is gis termiddag een 15-jarige Marokkaanse jongen onder een bestelauto terecht middaguren was de o«-komen toen hy plotseling overstak, de mooiste feesthoed Met een linkeronderbeenfractuur moest hy in het academisch zieken huis worden opgenomen. VOORSCHOTEN Het program ma voor de dorpsactiviteiten in Voor schoten ziet er voor het komend weekend als volgt uit. Op vrijdag avond treedt om half negen de to neelgroep Voorschoten in het Cultu reel Centrum op met het stuk "In de holte van je arm". Zaterdag is er een wandel- en fietstocht. De start LEIDEN 't Huis op de Waard de gehele dag aan de Voorstraat heeft gisteren de eerste verjaardag Cultureel Centrum zyn er die gevierd. De feestdag werd begonnen dag om half acht uitvoeringen van met een toespraak door de directeur, de „Lenteklokjes" en de „Alouettes" Overleden: M. Faus Esteve (71), echtgenote v. M. Alfaro; D. Kaapaan (67) man; E. Q. J van der Togt (41) man; F. Fa vier (66). man; C. RL Stikkelorum (69) echtgenote van H. van Veen. gevolgd door het aansnyden feesttaart en een lintjesregen. In de de verkiezing van n een bingo, en de avond werd gevuld met een filmvoorstelling en een feestje in de bar. de Lindehoeve is vanaf negen uur een Jazz-avond. Galerie 1900 houdt dagelyks van elf tot zes en zondags van twee tot vyf uur open huis. In de muziektent kan men tus sen tien en twaalf uur postzegels ruilen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie; 071—121507. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers 1 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2