Asopos vier boten rijker Gewonden in het verkeer Voorschoten in beweging' naar Leiderdorp West-Duitsland Politiek in Overval" PAGINA 2. STAD EN RAND MAANDAG 10 MEI 1976 Paard holt in Oucle Singel LEIDEN Twee paarden die het op het Schuttersveld kenne lijk niet naar hun zin hadden zijn vrijdagavond op hol gesla gen. De dieren, die het eigen dom zijn van een 70-jarige Leid- se koopman, zetten het plotse ling op een lopen, eerst naar de Maresingel en vervolgens via de Langegracht naar de Oude Singel. Een van de paarden kon daar door een omstander wor den opgevangen, maar het an dere dier holde pardoes het water van de Oude Singel in. Het paard zou onherroepelijk zijn verdronken als niet de 25- jarige Wilhelmus Cramer van de Klikspaanweg kans zag het hoofd van de viervoeter gerui me tijd boven het water te hou den. Het dier is tenslotte door de brandweer op het droge ge tild. De dappere dierenvriend is by zijn duik in het water in aanraking gekomen met de schroef van een ter plaatse af gemeerd schip, waardoor hij licht gewond raakte. Hij moest voor behandeling naar het Eli- sabeth-ziekenhüis worden over gebracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie: 071—121507. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. Activiteiten in centrum VOORSCHOTEN De start van de dorpsfestiviteiten en de plaatselijke spcrtreal irecreatie sport) kreeg de volledige mede werking van alle weergoden. „Leven is bewegen" was het motto en dat nam onder meer burge meester dr. J. van der Haar ter harte, die als een van de eerste deelnemers aan de start kwam van de ANWB-fietstocht voor de sporthal „De VliethortJt". Hij kreeg steun van wethouder L. Marcel is en wethouder N. Oos- terbaan, welke laatste echter kort na de start al uitviel. De jeugd zorgde ervoor dat veel volwasse nen een loopje namen naar het dorpscentrum om op de Voor straat de kinderruilbeurs te bezoe ken. Ongeveer 70 kinderen speel den „winkeltje" en ruilden of ver kochten diverse „bezittingen". Een handige jongen verdiende heel wat guldens met een simpele em mer water, terwijl een andere gla zen limonade verkocht en z'n moeder vroeg nieuwe voorraad aan te schaffen. Naast deze semi gok- en horecamannetjes wanen er tal van vriendelijke „zaken mannetje en -vrouwtjes" die blij moedig hun waren aanprezen (zie de foto). De officiële opening van de Voorschotense „Sportreal" was de sprang van drie parachutisten. De voorschotense gemeente-ambte naar An dries Bizot maakte een precisielanding in „De Vliet". Van een hoogte van ruiim 1 km wist hij tot op de meter nauwkeurig het water te bereiken alwaar hij „ge red" werd door de waterpadvin ders van de „Lleif Ericsongroep". Zijn twee collega's van „The Flying Dutchmen" uit Rotterdam, Pieter Kool en Jan vap Dam, wisten daarna een nauwkeurige landing te maken op het ijsbaan- terrein. Met deze grote festiviteien heeft Voorschoten het seizoen geopend met wekelijks énige activiteiten op het gebied van bewegen (sport real) en leven (centrumfestivitei ten). Jammer was het dat de beide plaatselijke harmoniegezel schappen dit weekeinde geen kans zagen om gebruik te maken van de muziektent, die permanent op verzoek van de muziekverenigin gen neergezet werd op de Voor straat. Ds. Knorth komt agenda dacht worden besteed aan de pro blematiek rondom de 'Berufsverbote'. Er zal een forum zyn met prof. Re- nate Bartsch (voorzitster van het informatiecomité Berufsverbote), de heer Kweksiliber (H. Wielek) PvdA- senator en o.a. voorzitter van de stichting "J "accuse", drs. H. H. West- heide, politicoloog en drs. H. Schot, discussieleider. De avond beginit om acht uur. DINSDAG Bureau 7.30-8.3 Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30- Nieuwe Rijn 20a. Vrouwencafé. 9-1 u. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. v.m6 uur nam. Noordeinde 2a, groepen op Troef. Nederlands. 8 uur nam. Jazzballet, 9 uur nam. De Zevensprong, Bernhardkade 35. Informatie-avond over "Van School cn dan Werken!". 8 uur. 't Raedthuys, Nieuwe Rijn 19. Open bare leztngsavond Rozekrulsers Ge nootschap. "De moderne geestesschool isvesting. 8 i uis Leider Volkshuis, wijkvergadering Noord WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest. aociëtelt voor kamerbewoners en alleenstaan den, 9-1 uu DONDERDAG Baptistengemeente, 8 umii, Nieuwe Rijn 20a. Theehuis' Leld.se Werkgroep homofilie COC. 8-11 uur v m^uu^nam Wereldwinkel. 9 30 u H)lu Werkgroep Dlenst- Geversstraat 65. Oergeest, sociëteit _gerem 0 kamerbewoners en allee: groepen op Troef. Stadhuis, commissie onderwijs, re- ^uurn samealevlngs°Pl30uw en sport, Augustlnes, CDA. Lelden, bespre king werkprogramma. VRIJDAG (gebouw Staalwljk) 7.45-11.30 u. naii gracht 28. ope (speeltuingebouw), - m-6 uu^n 1 b' Wereldwinkel. 9-30 u Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit -r gkamerbewoners en alleenstaau- Noordeinde 2a. Troef, Opcn-soos- WASSENAAR De werkgroep Amnesty International afde ling Wassenaar en Voorscho ten kan terug zien op een zeer warm weekeinde en een druk bezochte boekenmarkt. Er bleef een bedrag van 1.500 gulden over, dat besteed kan worden aan diverse activiteiten. Vrij dagavond en zaterdag had de werkgroep een stand bij de openbare leesbibliotheek aan de luifelbaan en de opzet ivas de ingezamelde 4000 boeken te verkopen en daarnaast infor matie te geven over het werk van Amnesty-International. Ben Voorham, actief in de werkgroep, is aan de ene kant erg gelukkig met het bereikte resultaat. Ruim de helft van de ingezamelde boeken is ver kocht. Maar aan de andere kant viel het een beetje tegen dat zo weinig mensen interes se toonden over de achtergron den van Amnesty Internatio nal, temeer daar in de praktijk steeds blijkt dat velen een ver keerd beeld hebben van deze werkgroep, die tot doel heeft de mensenrechten te verdedigen en bekend te maken daar waar onrechtvaardigheid bestaat, ongeacht of dit nu in „links" of „rechts" georiënteerde lan den geschiedt. De werkgroep had mooi weer nodig omdat de stand in de open lucht stond, maar het weer van het afgelopen week einde was nu net een beetje te veel van het goede. De boekendie werden ver kocht, waren opgehaald door een team van ongeveer tien le den van de werkgroep. Nadat Wassenaar afgestroopt was bleek er een keur van boek werken te zijn. Naast de een voudige romannetjes waren er een aantal werken van beken de schrijvers. Tijdens de ver koop bleek dat de detectives het snelst weg gingen. LEIDERDORP Ds. A. W. J. A. Knorth te Diepenveen (rayon De venter) heeft het beroep dat de Her vormde Gemeente in Leiderdorp op hem had uitgebracht, ter vervulling van de vacature van ds. J. P. Hon- nef, aangenomen. De predikant, die gehuwd is en geen kinderen heeft, is 48 jaar en was eerste vicaris in Zwolle en in Velp. In 1965 werd hij predikant in Diepenveen, zyn eerste gemeente. LEIDEN Een 35-jarige inwoonster van Delft raakte gistermorgeii gewond bij een botsing tussen een personenauto en een bromfiets op het kruispunt Schuttersveld-OegstgeesterwegZij zat achter op de uit de richting van het station komende brommer, toen deze bij het oversteken vam de Oegstgeesterweg werd aangereden door de auto. De vrouw kreeg een heupfractuur en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Ook naar het ziekenhuis moesten twee jongemannen, die gisteravond gewond raakten bij een auto-ongeluk op de Witte Singel. De be stuurder van de in de richting Herenstraat rijdende auto, een 26-ja- rige Rotterdammer, verloor plotseling de macht over het stuur, ver moedelijk door het afbreken van het linker achterwiel. De wagen ramde een boom en schoof vervolgens op de zijkant in het water van de singel. De Rotterdamse automobilist kreeg een wond af n zijn voet een 25-jarige medeinzittenden uit Capelle aan de IJssel hersenletsel. LEIDEN Kapper L. van Tol van de Breestraat kreeg gisteravond om streeks elf uur de schrik van zijn leven. Hij had samen met zyn vrouw de hond uitgelaten, toen tegelijk met het echtpaar een tot nog toe onbe kend gebleven man met een rode muts over het hoofd getrokken de kapperszaak binnen wilde stappen. De man. die een mes in zijn hand vastklemde, maakte duidelijk dat het hier om een overval ging. Op het ge gil van de vrouw zette de man het echter plotseling op een lopen. Hij verdween in de richting van de Bo termarkt. Een onmiddellijk ingesteld politie-onderzoek heeft nog geen po sitief resultaat opgeleverd. ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt, 9.30 Steenstraat lb. Wereldwinkel 65 Oegstgeest. sociëteit 1< •11. Apotheken De avond-, na der apotheken or h Apotheek Voorschoten. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk. Dag en nacht te be- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte hónden, katten vogels e.d ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp Da« eD nacht bereikbaar: telef 134687 LEIDEN De Leidse studenten vereniging SSRL organiseert mor genavond in haar sociëteit Hoge- woerd 108 een informatieavond over de aotuele politieke ontwikkelingen in West-Duitsland. Er zal o.m. aan- Jan Benkeboom voorzitter KPJ LEIDEN Zaterdag ivas het Nationale Molendag. Alle molens in ons land voor zover hun conditie dat tenminste toeliet draaiden. In Leiden was molen d'Heesterboom aan de Haagweg met vlaggetjes versierd. Qok de wieken van molen ,.De Valk" draaiden zaterdag Uutta. Burgemeester Van der Have van Leiderdorp doopte één van de vier nieuwe boten van de studenten- roeivereniging Asopos-De Vliet. ZOETERWOUDE Tydens een zeer drukbezochte jaarvergadering van de KPJ-Zoeterwoude er na men 85 leden aan de stemmingen deel is Jan Beukeboom gekozen tot voorzitter. Hij volgt Sjaak v. d. Salm op die vijf jaar zitting had in het bestuur waarvan de laatste drie jaar als voorzitter. Een vrij lange periode in aeze Jongerenorganisatie en Jan Beukeboom, die reeds vice-voorzitter was, had daar veel waardering voor. Hij bood Sjaak v. d. Salm een fraai gedecoreerd wandbord aan en onder applaus werd deze tot erelid be noemd. Namens de leden werd hem door één van de leden een artistiek geschenk, behangen met zilverwerk, overhandigd. Ook Rieneke Borat. José v. d. Hoeven en Nico de Jong traden af. Daarvoor waren vijf nieu we kandidaten beschikbaar. Van hen werden gekozen Sjaak de Jong. Arie de Jong. Peter de Jong en Marion Turk. Van de zittende bestuursleden keren Anja Berg, Nel Verstecgen en Jan Berg terug .Jaarverslagen wer den Uitgebracht door Anja Berg (se cretaresse), Nel Versteegen (finan ciën!Jan Berg (sport en Marja v. d Lubbe (financiën sportafde- lingi. Burgerlijke stand Heyden en M. C. Te« der Stigchel. L,. E. Frljling, C. H Rosbergen. F. Luit- Jl - - - M. H. J. Te| 3. de V •eugdenhll en H. - -Te (eekman. Getrouwd P. M. de Groot en C. J. M Peters. R Groot en M M. Kuiters. 'gew. F. E. Hollander Tijdens deze feestelyke bijeenkomst werden tevens de overwinnings streepjes geschilderd op diverse sche pen ob de belangrijkste van de 15 overwinningen, dit jaar behaald, vast te leggen. Asopos-De Vliet heeft o.a. de D.D.-race van 4 kilometer (Den Haag—Delft) gewonnen. Ondanks hitte veel verkocht op boekenmarkt van Amnestie International LEIDERDORP Veel roeiers van de 300 leden tellende .studentenroei vereniging Asopos-De Vliet waren za- termiddag bijeengekomen op hun zeer landelijk gelegen accommodatie aan de Dwarswetering in Leiderdorp. Reden van de bijeenkomst was de doop van vier nieuwe boten van de roeivereniging door respectievelijk de rectormagnificus Cohen van de Leid se Universiteit, burgemeester v. d. Have, de oprichter van Asopos de heer Elsevier en mevrouw Cohen. Eerder hadden de studenten met hun rector een lunch genuttigd. De heer Cohen doopte de skiff Phi- lyria. Burgemeester v. d. Have spren kelde water over de Leid er dorpse slag. gedrapeerd op de skiff Hera, en memoreerde daarbij de verbonden heid van Leiderdorp met de Leidse studentenroeivereniging. Hij sprak de wens uit dat zij spoedig de aanleg van een coachpad zouden kunnen realiseren. Oprichter Elsevier hield de boot Kostunrix ten doop en me vrouw Cohen lijfde de skiff Idefix bij de vloot in.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2