Eisen van de bewoners Boschgeest ingewilligd WEER PANDA-SHOP IN OEGSTGEEST f agenda Bzmnn Kostelijke Yvonne Woubrugge: omleiding ver van dorpskern Piet Kleine slaat eerste paal voor ijshal van Menken Muzikale rijkdom bij Jeugd Kamerorkest Bouw Engelse School VOORSCHOTEN De Commissie voor Openbare Werken kreeg de laatste wijzigingen in de plannen om te komen tot de bouw van de Engelse School in de wijk Boschgeest te horen. De wijzigingen zijn een tegemoetkoming aan de wensen van de wijkbewoners. De parkeerplaatsen worden uitgebreid tot 100 stuks, op het schoolterrein komen opritten en opstel- stroken voor de autobussen; het gebouw aan de Jan van Hoof- laan wordt iets meer achterwaarts geplaatst, en het voetpad wordt nog niet aangelegd. ZATERDAG Subtiele humor verdient een subtiele kritiek. Dit gegeven moet uitgangspunt zijn, wanneer men een recensie schrijft over "Yvonne, Prinses van Bourgondië" van de Poolse schrijver Witold Gombrowiz. De moeilijkste rol in dit absurdistisch gegeven werd zonder enige twijfel gespeeld door Kare» van Holst Pellekaan, die een overtuigende en nadrukkelijke titelrol vervulde. Yvonne vond haar kracht in het 'understatement'. Haar verbale inbreng was minimaal, maar haar mimiek werd als zeer functioneel ervaren. Karens interpretatie van Yvonne deed me denken aan Marga Minco's "Het Bittere Kruid", waar nauwelijks iets wordt ge- Volksdansen zegd, maar veel gesuggereerd. Door dit voortdurende zwijgen werden Prins Philip en Cyprianus voor de moeilijke opgave geplaatst de liefde van de eerste voor Yvonne voor het hof acceptabel te maken. ZATERDAG 8 MEI 1976 De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 d 'b, Wereldwinkel Vrije Tydsoentrum. Dorpscentrumfeesten Leeuwenhoekkade Want zowel ot vadci van Philip, koning Ignatius (Paul Joosen) als de moeder, kcnrogin Margaretha (Jacqueline Mahieu) konden zich aanvankelijk slecht? met vcei moeite met de keuze van hun zoon, de kroonprins, verenigen. Koningin Margaretha besluit ten einde raad Yvonne te vergiftigen. De mo noloog die dan volgt, terwijl de koning en de uitstekend spelende kamerheer (Kee? de Geus) achter de canapé aandachtig toehoren, is vol van drama tische expressie. Apart dient genoemd de hoveling Valentyn, gespeeld door Claus Fleming, die steeds k.i.,n voornemen de paleiswanden af te stoffen verijdeld ziet. De abruptheid, waarmee hij telkens weer ondubieus wordt weggestuurd werkt erg op de mcuspieren. Er waren gisteravond momenten, dat ik werkelijk dubbel geslagen van het lachen cp mijn stoel verbleef. Het is natuurlijk allemaal niet zo profes sioneel als Gombrowicz het ongetwijfeld bedoeld zal hebben. Maar van het h-le stuk straalt een soort aanstekelijk enthousiasme af, waar de toeschou wt niet omheen kan. Vrijdagavond a.s. is nog een opvoering in het LAK- theater gepland. Het verdient aanbeveling nu eens het gebouw aan het Levendaal voor andere doeleinden te bezoeken dan voor het doen van uw wekelijkse boodschappen. A. C. KOEKEBAKKER JR. ZONDAG Antonlu* Clubhuis, dansen I Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en Middelweg 19c, Leids I kindervoorstelling, 2.30 Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekeinddienst van zaterdag 10 u. v.m. tot zondag 24 u. waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- wegkwartler, binnenstad tot CItyring) dr. De Jong,Hoge Rijndijk^5, teler. ren wijk) dr. Tan. De Sltterlaan 57, tel. 132227: Wijk III (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk) dr. Tegelaar. Burg- gravenlaan 14. telef. 134092; Wijk IV Zuid-West. Haagwegkwart.) dr. Lahr. Zoeterwoudsesingel 28. tel. 121463; zat. Wethouder Eveleens verwacht dat spoedig via de artikel 19 procedure een beslissing vooruitlopende op 'n nieuw bestemmingsplan met de bouw begonnen kan worden. Uit een door de school uitgegeven verkla ring blijkt dat hot aantal leerlingen thans 850 bedraagt. Daarvan zijn 385 woonachtig in Den Haag en de ove rigen komen uit de omgeving van Voorschoten, dat precies centraal ligt. Ook de commissie voor openbare werken wilde enige zekerheden heb ben bij de verkoop van het pand Mo lenlaan 3 (atelier Schrofer). Dit pand is in 1960 duur aangekocht door de gemeente met de uitkoop van een bakkerij. Het pand werd daarna monument en thans wordt voorgesteld het pand te verkopen voor f40.000,—. De prijs is laag om dat thans in het pand expositie ruimte is. VVD-er De Keuning wenste dat de bestemming als expositieruimte Subliem spel Joop Brons LEIDEN Joop Brons is de be waker van ons koninklijke Pieters kerkorgel, dat verlaten door z'n ge meente als het ware te vondeling staat. Goddank heeft Brons wel z'n gemeente, trouw en talrijk. Zijn be speling was ten bate van de Stich ting Vrienden van de Pieterskerk. Joop heeft vrij spel op het instru ment en is daar, door de wijze van gebruik van die vrijheid, zodanig op ingespeeld, dat hij onweersprekelijk te rangschikken valt in de eerste garde van onze vaderlandse concert gevers. Het is genoeg, hem in Bach's Praeludium et Fuga in D noot voor noot gevolgd te hebben om daarvan overtuigd te zijn: een berucht moei lijke opgave, die met kennerskeuze voorafgegaan was door werken van de Bach-voorlopers Böhm en Pa- chélbel (Chaconne!). Daartussen nog de Amsterdammer Anthoni van Noordt, vaak evenknie van Sweelinck. Dat alles verbluffend in de helderheid, de getemperde klankkracht, de stabiele motoriek en de historiek in de registerbeeldingen. Na de pauze volgden, weer moeite loos en zonder één onbedachte noot, de grootse visioenen van Franck's Pièce Héroïque en zijn mystiek bid dend 2de Choral in Lmoll, waarin zijn levensafscheid voluit te lezen staat (reciet met de vijf kruisen!) Ook het Pièce heeft een vijfkruisen- tableau, de plek met die karakteristi- ke staccato omkantelende kwarten in de bas: onvergetelijke motieven. KEES VERHOEF HOOGMADE/LEIDERDORP B en W van Woubrugge hebben zich unaniem uitgesproken voor de bui tenste varianten van de omleidings- weg rond Hoogmade. Met naime het verst van de dorpskern gelegen va riant viel erg in de smaak. Ee»n en ander bleek tijdens 'n hoorzitting die gisteren in Woubrugge werd belegd. Men vreest een verstoring van het karakter Does-Hoogmade wanneer een brug over de Does zoals ge noemd in het A en B variant van de provinciale waterstaat gereali seerd wordt. Inmiddels heeft de Lei- derdorpse watersportvereniging Doeshaven ook bezwaar tegen de plannen aangetekend. Als er onver hoopt een brug moet toornen ziet men toch het liefst een beweegbare brug met een minimale doorvaarhoogte van drie meter. LEIDEN Gistermorgen is de pony van de heer Plateel in het wa ter van de Leidse Herengracht geval len. Het dier is vermoedelijk uitge gleden toen het water wilde drinken. De brandweer heeft het beest met een kraanwagen op de kant getrok ken. wordt vastgelegd voor de toekomst: PPV-er Goosens wilde in het koop kon trakt op nemen dat by een even tuele volgende verkoop, het pand weer aan de gemeente moet worden aangeboden. In de spoordijk ter hoogte van de wijk Noord-Hofland is een overgang naar de boerderij Van der Hulst, Dit is de enige toegang voor auto's van en naar die boerderij. De be veiliging van die overweg bestaat uit een hek. dat echter regelmatig open staat. Bovendien spelen op die plaats veel kinderen. Thans wondit een beveiliging ont wikkeld die rond de f 15.000,— gaat kosten. De Spoorwegen doen niets aan deze afgedwongen overgang, zo dat de beveiliging door de gemeente Voorschoten moet geschieden. Er wordt een plan ontwikkeld met een hek dat alleen open gaat door de druk op een „voeler" in de weg, zo dra er een auto komt en een hekje voor voetgangers. De plannen worden nog nader uit gewerkt. In de Ter Waddingerhoek (nabij het buiten „Ter Wadding") worden 60 woningen gebouwd in de vrije sector. Na een bezichtiging door 60 gegadigden zijn er thans 50, die be reid zijn inderdaad te gaan bouwen en de eerste penningen willen be talen. LEIDEN Wereldkampioen en Olympisch Goud-winnaar Piet Kleine zal volgende week zaterdagmiddag de eerste paal slaan van de Ton Menken Ijshal aan de Vondellaan. By de officiële start van de bouw zal ook het Leids college van B en W aan wezig zyn. De voortgang van de bouw is mo gelijk geworden nu ambtenaren van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening minister Gruyters het advies hebben uitge bracht om niet in te giaan op het verzoek van enkele bewoners uit de Vondellaan en omgeving om geen bouwvergunning voor de Ijshal af te geven. Dit kreeg de gemeente Leiden gistermiddag officieel te horen, nadat eerder op de dag een afvaardiging met de wethouder Waal en Tesselaar naar Den Haag was geweest. De bewoners waren by de minister in beroep gegaan tegen het besluit van B en W om aan Menken, initia tiefnemer van de Ijshal aan de Von dellaan, een bouwvergunning te ver lenen. De ambtelijke adviseurs van Gruyters hadden hem daarop in eerste instantie voorgesteld om het besluit van B en W te schorsen en nog geen definitief standpunt in te nemen of er wel of geen bouwver gunning zou mogen worden afgege- Gistermiddag kwamen de ambtena ren hierop terug zodat de bouw ver der ongestoord doorgang kan vinden. Volgens het opgestelde tijdschema moet de Ijshal aan de Vondellaan in november klaar zyn voor gebruik. Voor Wereld Natuur Fonds Maandag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof. Dia- mantlaan. Onyxhof. Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamarijn- straat, Bothastraat, H. Cos terstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan. Berylstraat, Carneoolstraat. Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermal ij nstraa t. Lage Morsweg. P. C. Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat. Coornhertstraat. C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg. Muider- kring, Cruqiuslaan. Woensdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station», Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat. Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat. Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat. Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Opperiheimstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkferateeg, Hoog- landsekerksteegPelikaanstraat. Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- uba 'Baaispeeippuazjna 'SaaisuoAinoi der Werfstraat, Meermanshoi. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat. Voldersgracht. Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest- gracht, St. Aagtenstraat. Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei- straat, Nieuwe Mare, Oudé Singel (van Mare tot Turfmarktbrug» Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat. Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht. Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. PPR: geen „speelgoed" LEIDEN De PPR behoeft niet te rekenen op nog wat „speelgoed" alvorens de partij in juni voor de beslissing staat of ze nu wel of niet met de Party van de Arbeid in één coalitie blijft zitten. De fractieleider van de PvdA in de Leidse raad, Meyer, bracht dit in deze termen gisteravond naar vo ren tijdens een ledenvergadering van zyn party. „De PPR moet zelf beslissen wat ze wil. Het heeft geen zin om even tuele problemen nog een paar maan den voor ons uit te schuiven", aldus Meijer. „Ik hoop wel dat de PPR een duidelijke beslissing zal nemen. De partij heeft de keuze tussen een rol waarby ze een zekere verant woordelijkheid aanvaardt en invloed heeft op het beleid van het college, of de spek-en-bonen-positie van de PSP", zei Meijer. De PSP trad een aantal maanden geleden uit de linkse coalitie die het programcollege vani wethouders bemant en nog bestaat u-lt PvdA, PPR en D'66. De ledenvergadering van de PvdA was gisteravond verder georgani seerd met o.m. als doel dat de frac tie en daarmee vijf wethouders ver antwoording zou afleggen over het tot nu toe gevoerde beleid. Veel con crete kritiek hadden de leden even wel niet te melden; met „pat" is de vergadering dan ook treffend ge kwalificeerd. Het voormalig raads lid In 't Veld gaf daarvoor een ver klaring: „De leden van de PvdA voe len zich door twee oorzaken geremd; de morele plicht om een zekere loya liteit te betrachten ten opzichte van de daden van hun besturende par tijgenoten en de openbaarheid van de vergadering, met name de aan wezigheid van de pers". der apotheken zondagsdienst Wijkverpleging Stichting 5. tel. 121753. >>rGezondheidszorg Lei- aeruorp. tel. 140131. Oegitgeesl Stichting Interkruls. Lilt weg 7. tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum Zr. Posthuma. Kager- plein 308, Sassenheim, telef. 02522- 11463. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. V<x* verlening verongelukte honden. ssc bereikbaar: telel Dienstencentrum Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 2—8 uur njm.. ma. en dl. van 7—8 uur njn Telefoon •71-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefoon Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare *5. t»l. 149441 (ma t/m »rll. #-:o uur Sportmedisch Advies Burgerlijke stand WARMOND OVERLEDEN: P. Langendoen e/v W, Zwang (64), vrouw. ONDERTROUWD: H. A. M. van Velzen en W. J. M. van der Putten. GEHUWD: J. Zwaan en A. E. H. Bommelzyn; L. C. W. Eikmann en A. van Wijk. uur ma-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder- Lelden, Hooglandse Kerkgracht OEGSTGEEST Oegstgeest heeft smds een week weer een panda-shop. Deze was verdwenen toen de vorige houdster verhuisde, maar sinds vo rige week heeft mevrouw J. Philipse de shop waar artikelen verkocht worden ten bate van het Wereld Na tuur Fonds onder haar beheer.. De loop zit er meteen goed in, want de afgelopen week bleeker dagelijkse belangstelling voor de shop te be staan. Overigens is de shop geen echte winkel. Mevrouw Philipse heeft er thuis gewoon een kamer voor inge richt en wie wat wil hebben mag langs komen: „Zo is het overal gere geld. Het zyn ook niet zo erg veel artikelen, dus een winkel zou Je er niet mee kunnen vullen", aldus mevr. Philipse. Toch is er in de shop beslist het een en ander te krijgen, waar onder T-shirts, beren, tassen dien bladen, mokken en puzzels. Maar ook kleiner zaken als sleutelhangers, kaarsen en theelepels zijn ruim schoots vertegenwoordigd. De nhop kan, binnen Oegstgeest, ook fungeren als actiecentrum „Ieder lid van het W.N.F. kan acties opzetten als hy of zij dat wil. Dat moet natuurlijk wel in overleg met het hoofdkantoor in Zeist gebeuren. Dergelijke acties ik denk aan col lectes zouden heel goed van hier uit geregeld kunnen worden". De panda-shop in Oegstgeest is te vinden aan de Louise de Coligny- laan 1. LEIDEN Tweehonderd jaar muzikale rijkdom werden gisteravond overbrugd door het Jeugd Kameror. kest Leiden. Begin- en eindpunt waren Haydn en Ton de Leeuw; deze twee hadden echter meer ge meen dan men op het eerste gezicht zou verwacht hebben, natuurlijk in aanmerking genomen, dat De Leeuw zich in zijn Plutos suite allerminst avantgardistisch toont. De muzikale excursie voerde het publiek van Haydns klassicisme (symfonie nr. 75) via de romantiek van Saint-Saëns (Rondo capriccioso) de salon-romantiek van Sarasate (Zigeunerweisen) en de wat beschou- welijker, naar het impressionisme neigende late romantiek van Holst (St. Paul's Suite) terug naar het neoclassicisme in Stravinsky's mi niaturen en tenslotte naar De Leeuw, wiens strakke structuren en fijnzinnige humor haast Haydnesk De volgorde der werken was overi gens niet als bovenstaand overzicht, maar accentueerde daardoor de toch aanwezige samenhang, Henk Briër leidde het JKL als gebruikelijk op inspirerende wijze, hetgeen de tech nische onvolkomenheden der spelers volledig compenseerde. Meer dan de orkestleden, die door de dirigent speciaal in het applaus werden be trokken, viel my de hoboïst op, naar ik me achteraf heb laten vertellen een leerling van Frank Minderaa. Henny Ravestein soleerde in Sa int- Saëns en De Sarasate op het lijf van vioolvirtuozen geschreven. Eufemis tisch gezegd behoorde de soliste niet tot deze categorie. Bovendien worden zigeunerrtielodieën overtuigender ge bracht door de „amateurs" van Czar das. RON HARMS LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie: 071—121507. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2