Kritiek op bouw van paviljoens agenda Tal van festiviteiten in centrum van Voorschoten Nieuwe wij voor de Merenwijk Leden vergadering PPR en D'66 Boete voor pseudo- werkloze DEELNEMER SINGELLOOP OVERLEDEN Euroflora succesvol Warmonclse bloemist Komen op LEIDEN De afdeling Verkeers zaken van de Dienst Gemeentewer ken heeft onlangs een nieuwe wijk kaart ontworpen. De kaart is deze week aangebracht in een speciale kast en geplaatst bij de toegang tot de wijk langs de IJsselmeerlaan. Op deze wijkkaart staan alle buur ten van de Merenwyk aangegeven. Met behulp van een alfabetisch re gister kunnen bezoekers gemakkeiyk nagaan in welke buurt de straat ligt, die zy zoeken. Door middel van deze grote wijkkkaart wordt men verwezen naar de centrale rondweg en vandaar naar de gunstig gelegen afslag naari een bepaalde buurt. Daar vindt men (meestal bevestigd aan een lantaarn paal) een overzichtelijke buurtkaart, waarop men de gewenste straat kan vinden. LEIDERDORP De politieke partycombinatie PPR D'66 houdt morgenavond om acht uur de alge mene ledenvergadering in de katho lieke kerk ..De Menswording" aan de Gallaslaan. Op de agenda staan o.a. een verslag van een Jaar raadswerk door Jan Gordijn; een verantwoor ding van het bestuur over het gevoer de beleid en een strategiebespreking in verband met de komende verkie zingen. Het betreft hier een experiment, dat tot doel heeft bezoekers van de Merenwijk in staat te stellen vlot hun bestemming te vinden en onno dig verkeer in de buurten te voorko men. Het systeem van wijk- en buurtkaarten zal over enige tyd nog uitgebreid worden met letter- en cij- fersymbolen op borden, die elders in de wijk geplaatst worden. Als de proef slaagt en er voldoende geld be schikbaar is zal te zijner tijd ook in andere delen van de stad een derge lijke bewegwijzering worden aange bracht. Plantenmarkt voor behoud Dorpskerk ZOETERWOUDE Hoewel in ruim een jaar tyds de door acties van de Commissie Herstel Dorpskerk en vele giften een be drag van f 17.500,— bij elkaar is gebracht zegt secretaris W. J. Coenders: „Wy zijn er nog lang niet". De commissie bezint zich dan ook op verdere acties en start daarmede reeds as. za terdag. Dan wordt er aan het Kosterspad, by Ons Huis, een plantenmarkt gehouden onder het motto: „Een plant in uw perk voor het dak van de kerk". Allerlei soorten perkplanten en prachtige geraniums zal men daar voor normale prijzen kun nen kopen van negen tot zes LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leddsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie: 071—121507. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f181.50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten. Vandaag Zo, we gaan het vandaag heb ben over excursies, volksdansen, kunstenaars, postzegels, open middagen en gevonden voorwer pen. Om maar met de uitstapjes te beginnen: Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie or ganiseert een excursie in de Leid- se Hout. Zaterdag om half elf is het verzamelen geblazen aan de ingang by de Houtlaan, dat is tegenover het Diaconessenhuis. Uitstapje 2 „De Wyde Vlucht" wil nog even laten weten dat er zoveel belang stelling is voor hun vakantiekam pen, dat ze er nog maar één extra LEIDERDORP Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie, veroordeelde de Haagse politierechter een 30-jarige chauffeur uit Leider dorp tot f 500 boete en voorwaar- delyk vier weken gevangenisstraf met proeftyd van 2 Jaar, terzake steun- fraude. Hoewel verdachte werk had gevonden, ging hy door met innen van sociale uitkering en vulde de for mulieren vals in. Verdachte was een tyd aan de drank verslaafd geweest en had schulden. „Maar die kunt u niet op de gemeenschap afwentelen", zei de rechter. Verdachte was ook zyn be loften tot terugbetalen van teveel ge noten uitkering niet nagekomen. Dat zou hy nu weer gaan doen. beloofde hy. LEIDEN De deelnemer aan de Singelloop op Koninginnedag, die twaalf minuten na de start werd ge troffen door een acute hartstilstand, is in het Academisch Ziekenhuis overleden. Het is de 75-jarige J. Sleij- ser uit Leiden. LEIDEN De postduivenver eniging De Blauwkras hield een wed vlucht uit Roermond met 336 oude duiven. Uitslag: 1. F. v. d. Wetering; 2 G. v. d. Tang; 3 J. Gysman; 4, 5, gebr. Van der Blom; 6, 7. I. Vinke- stein; 8 A. Houweling; 9 C. van Kampen; 10 B. Diersman. Spinneweb Gevonden DONDERDAG 6 MEI 107& Tja, èn dan bent u in de maand maart toch wel weer erg slordig geweest. Maar goed dat er politie is. Op het bureaü aan de Nieuw- straat 8 (ingang in de poort) mag u op woensdagen tussen twee en vyf uur uw zonden komen beken nen. Daar zijn verzameld: heren portemonnee, tas met kleding, le ren broek, hondenhalsband, kin derhorloge, kettinkje met sterren beeld, etui met autocontactsleu tels, damesportemonnee, broche, militaire tas met gereedschap, vulpen, voering, barbipop, bank biljetten, damesmantel, dames polshorloge, autowieldop, arm band met plaatje, herenpolshor loge, draagtasje met sportkleding, babyschoentjes, schooletui, kus sen, sleutels, gymschoenen, heren- bril, bromfietsverzekeringplaatje, damesring, japon, fototasje met inhoud, poncho, armband, regen hoed, rijwieltas, schriften, multo map, bromfietshelm, straatbezem, studieboeken, damesbril, dames handschoenen, herenhandschoe nen, overhemd. hebben ingelast. Voor de jeugd van negen tot en met twaalf jaar, te houden van 10 tot 17 juli op de Veluwe by Oosterbeek. De slogan is „een onvergetelyke vakantie voor weinig geld". Inlichtingen: Eendenzyde 17. Leiden, tel. 125394. Ruilen „De Verzamelaar", de afdeling Den Haag en Omstreken, houdt komende zaterdag een grote ruil beurs, niet alleen voor postzegels, maar ook voor by voorbeeld mun ten en kaarten. Dat gebeurt in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare in Leiden, tussen tien en vyf uur. Soortgelyke beurzen worden trouwens elke vierde vrij- dag van de maand tussen half acht en tien uur gehouden in DONDERDAG In 't Spinneweb in Zoeterwoude 's zaterdag een open middag, ge organiseerd door de Vrije Clubs. Van twee tot vier zyn kinderen van zes tot twaalf jaar welkom om mee te doen aan een spelcir- cuit. Dansen U krijgt het nog druk zaterdag, tenminste de volksdansers onder u. want het Leidse Vrye Tydscen- trum, Breestraat. houdt 's avonds om acht uur een volksdansinstuif. Iedereen mag mee dansen. Kunst Vier Jonge Leidse kunstenaars exposeren dit weekeinde in de kantine van het volkstuincomplex „Ons Buiten" in Leiden-Noord. Opening vrydagavond. De schil derijen en tekeningen zyn van Peter Willemse, Joep Pouw, Frans Vorst en Ruud Portier. WASSENAAR „Misbruik van de sociale voorzieningen, er ger dan werknemers ooit hebben gedaan". Zo noemde het PvdA-statenlid Swiebel gisteren tijdens de vergadering van de provinciale adviescommissie voor volksgezondheid de plannen van staatssecretaris Hendriks om de Wassenaarse Ursulakli- niek toestemming te geven voor de bouw van twee nieuwe pa viljoens met 120 bedden. OEGSTGEEST Een felle brand heeft vanochtend rond negen uur in de Regentesse- laan in Oegstgeest nabij het Emmaplein de middelste wo ning van een blok van drie panden-onder-een-dak de grond toe in as gelegd. De brandweer van Oegstgeest moest met groot materieel uitrukken en werd bovendien nog gesteund door de Leidse brandweer maar kon niet verhinderen dat de woning in haar geheel afbrandde. Brandschade werd ook ge constateerd op de bovenver diepingen van de twee aan grenzende panden. Ook werd enige waterschade gemeld. Over de oorzaak van de brand kon de politie nog niets zc{>- gen. Bloemist Chris Komen: Het begint allemaal als je deelneemt aan een corso". WARMOND Niet minder dan 49 medailles haalde de Nederlandse in zending cp de grote bloemententoon stelling „Euroflora 76", vorige week in Genua. Onder die medailles was ook de landenprys op dat gebied ongeveer de hoogst mogeiyke onder scheiding. De man die de 1.500 vier kante meter standruimte van Neder land met bloemen en bomen vulde was Chris Komen, bloemist uit War mond, net weer terug om even op adem te komen. Over veertien dagen gaat hy weer naar Londen om mee te werken aan de Chelsea-show. Komen bloemist van professie en liefhebber van antiek, „Ik handel er ook wel een beetje in" is een man Antonius Clubhuis, dansen 811 u. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en i,'leenstaanden. Middelweg 19c, Leidis Poppentheater, kindervoorstelling, 2.30 uur nam. tel. 125802, Apotheken De dienst der apotheken in de regio Lelden wordt op vrijdag 30 april tot 5.30 uur nam. waargenomen door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. De dienst na 5.30 uur nam. tot vrijdag 7 mei wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Rosmolen 13 (Merenwijk). tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 153274. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. Dierenhulpdienst Burgerlijke stand van Leiden J. Messemaker en D. Spaanderman: P. J. Voogd en Gees tók (74) 35) echtgenote Toetenel (67) i der laan; A. J. Verstraate (28) v. d. Va 1 kboumanweg 236. Leider dorp, bijbelstudie en gesprekskrlng Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Ryn 20a, Theehuis Leidse werkgroep homofilie/COC, 811 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel. 9.30 Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dienst- welgeren.. 810 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 9—1 uur nam. Noordetóde 2a, groepen op Troef, yoga en muziek. 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest: cle fi nanciën en cultuur. 20.00 uur. Het Witte Huis: 20.15 uur, lezing E. F. Vogel over "Het oerwoud en wijr' voor milieuwerkgroep Oegstgeest. De Roode Leeuw, Oegstgeest: 20.00 ledenvergadering Rabobank. ruimtelijke ordening eoono- angelegenhede ovouiiute Lelden, 20 ergaderlng O.R.S.A.S. Stadhuis Leiden. 20.45 uur comm. vergadering I.O.B. en economische aan. Stadhuis Leiden, 20.00 uur commie- 5.M.A.G.C. VRIJDAG Nagenoeg de hele commissie had gi'ote bezwaren tegen deze plannen. Daarom werd nog geen advies uit- gebrvcht over het voorstel voor deze bouw een provinciale garantie van ruim tien miljoen gulden te geven. De fracties wil'len eerst overleggen over de houding die zy in deze zaak moeten aannemen. De algemene opvatting is, dat het beleid van de staatssecretaris in strijd is met het streven om het over schot aan ziekenhuisbedden in de regio Den Haag terug te dröigen. Men vindt dat de staatssecretaris in deze kwestie besluiten neemt zonder zich iets gelegen te laten liggen aan afwijkende opvattingen van het pro vinciaal bestuur. Zo gaf hy toestemming voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis Westein de met meer bedden, dan voor de aanpassing van het aantal zieken huisbedden gew<*nst is. Argument daarby was. dat de afde ling neurologie en neurochirurgie van de Ursulakliniek naar het West- eincleziekenhuis zou overgaan, zo dat in die kliniek de gewenste ver mindering van het beddevaantal ver kregen zou worden. De plannen voor de Ursulakliniek, waaraan de staatssecretaris nu zijn goedkeuring heeft gegeven, betekenen echter dat hier toch weer 200 bed den komen. De commissie betwijfelde of, na het overplaatsen van de afdeling neuro logie, de Ursulakliniek nog wel be hoefte heeft aan een psychiatrische afdeling. Bovendien vond men de plaats van vestiging ongeschikt „De staatssecretaris is in deze ge vallen veel te royaal geweest en vraagt nu van de provincr in andere Inrichtingen de gewenste inkrimpin gen tot stand te brengen", bracht men verder naar voren. De heer Swiebel noemde dit een on waarachtig beleid en vond, dat de heer Hendriks de zaak zelf maar moest opknappen. Kantine 'Ons Butien": Opening ex positie Leidse kunstenaars, 8 uur nanu (de tentoonstelling is het gehele week einde te bezichtigen). Leids Vrije Tydscentrum. 20.00 uur, blues en Jazz session. De Burcht. 20.00 Ledenvergadering Partij van de Arbeid. Herenstraat 45. (gebouw Staalwijk). jeugdsocièteit Time, 7.4511.30 nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soosavond. Ten Katestraat (speeltulngebouw) Bejaardeneociéteit Humanitas, 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp. Informatieavond Baha'i Gemeen. sch«ip 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19. club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars. 8 Steenstraat 1 b. Wereldwinkel. 9.30 Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Noordetóde 2a, Troef, Open-Soos- Willem de Zwijgerlaan. Kontógskerk. ruilavond 7.3010 uur nam. Gemeentehuls Voorschoten, 20.00 u„ comm. openbare werken en personeel. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur vm -5 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel 's morgeus geopend. Leidse Hout. Instituut voor 11.30 uur excursie Leidse Hout. In stituut voor Nat Besch.. educatie, verzamelen t/o ingang Diaconessen- Anthonlus Clubhuis. 105 uur, grote ruilbeurs, postzegels, munten. Vrije Tijdscentrum. 8 uur nam. Volksdansen voor ledereen. Voorschoten. Dorpscentrumfeesten ANWB-fietstocht, klnderruilbeurs. 10— 13 uur parachutespringen. IJsbaanter. rein, Ant. v. Leeuwenhoekkade 14.00 u. ZONDAG die in zijn vak een ondertussen niet meer te tellen hoeveelheid onder scheidingen heeft gehaald. Een muur van het magazijn van zyn winkel is behangen met diploma's, onderschei dingen en bedankjes. Daaronder een speciaal woord van dank van prin ses Christina en Jorge Guilermo. Ko men verzorgde by hun huwelyk de versiering van de kerk. „Je begint met mee te werken aan een corso. Van lieverlee kom Je dan op kleinere tentoonstellinkjes en zo ga je steeds verder. Het Wekt je be langstelling en je gaat proberen het beter te doen dan een ander. En dan viin je, en komt Je by de top van Nederland", aldus de tannelyk be scheiden Komen. „Toch is het heel wat anders. Een bloemstukje voor een tentoonstelling is meestal niet zo groot, maar dit soort werk. werken in het groot, dat kan geloof ik niet iedereen". Er vallen er dan ook heel wat af. Binnen de ploeg van acht man, die liet ontwerp van Komen in Genua maakten, zitten de beste Ne derlandse bloemisten: „Toch zyn er mensen die het echit niet kunnen. Dan kun Je ook niemand kwalyk ne men. want je moet het zien". Het omwerp van Komen bevatte voornamelyk grote stukken, waaron der een veertien meter hoge molen, die de show in Genua domineerde. „Ik was helemaal klaar en toen trok Canada zich terug. Ze hebben toen gevraagd of wy die opengevallen plaats op wilden vullen. Die twee honderd vierkante meter hebben we toen ook maar gevuld". Alle materiaal werd vanuit Holland naar Italië gevlogen. Daaronder bo men van tien tot twaalf meter hoog te. Was het veel werk? „Ooh, Je werkt een uur of twaalf per dag. Het was alleen zo Jammer dat de show pas om twaalf uur 's avonds sloot. Dat betekende dat we alleen 's nachts aan de verversing van de bloemen konden werken. Maar 's morgens om zeven uur moesten we er alweer uit zyn. Daardoor hebben we twee nach ten aan de verversing moeten wer ken. Dat had anders misschien in één nacht gekund". Fietsenparachutespringenruilbeurs enz. VOORSCHOTEN Het centrum van Voorschoten is zaterdag het to neel van tal van festiviteiten. De start van de door de ANWB georga niseerde fietstocht, om half tien 's morgens by de sporthal De Vliet - horst, vormt het begin daarvan. Het voltallige college van B en W en en kele raadsleden hebben zich al aan gemeld voor de 40 kilometer lange tocht. Als men wil meefietsen, moet men zich aanmelden in het gemeen tehuis, telefoon: 01717—2141. De op brengst van de fietstocht is bestemd voor de aanschaf van aangepaste fietsen voor lichameUjk gehandicap- De Voorstraat is zaterdag het do mein van de Jeugd, die er een ruil beurs houdt. Van tien uur 's morgens tot één uur 's middags is ieder kind er welkom. De Rotterdamse parachu tistenclub The Flying Dutchmen geeft om twee uur 's middags een de monstratie parachutespringen. De pa rachutisten landen op het terrein van de ysbaan aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. Als het weer daartoe noopt, wordt de demonstra tie uitgesteld tot vier uur 's middags. Expositie De Kunstkling Voorschoten houdt in het atelier aan de Molenlaan 3 een expositie. De cursisten van het Creatief Centrum stellen hun werken ten toon in het eigen gebouw aan de Molenlaan. De St. Laurentiushar- monie geeft een uitvoering in de mu ziektent, maar ruimt graag het veld voor andere muzikanten. Muziek- groepjes moeten zich wel eerst aan melden in het gemeentehuis. Voor de maand mei staan in Voor schoten verder op het programma: de fiets- en wandeltocht Seringen- berg (15 mei), de geraniummarkt aan de Voorstraat en festiviteiten in het kader van recreatiedag op het ter rein van de ysbaan (22 mei), dauw- trappen «27 mei) en de wandel- en fietstocht langs monumenten op 29 mei.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2