Onbekende Belg in leiderstrui Zaalvoetbalbeker voor Godyla Dames-selectie voor titelstrijd Aanval Spanjaarden blijft uit KOERSEN OP DUINDIGT RECEPTIE NOORDWIJK Politici voetballen: twee spelers in het ziekenhuis opgenomen 13 Lotto-spelers sleepten vorig jaar het half miljoen in de wacht. yijkwokrde„rtieSkUntUZOndaSÓÖk iffóSf DONDERDAG 6 MEI 1976 NOORDWIJ K - Godyla breide gisteravond in de Northgo- hal een vervolg aan het voor de zaalvoetbal formatie toch al zo suc cesvol verlopen seizoen '75-76. Nadat enige weken geleden het kampioenschap van de eerste' klasse en de daaraan verbonden promotie naar de hoofdklasse een feit werd, veroverde Godyla nu de 'Leidse zaalvoetbalbeker, die het volgend seizoen recht geeft op deelname aan het toernooi om de districtsbeker. Godyla klopte v.d. Plas/BMW in de Noordwykse spor thal met 3-1in een pot die duidelijk boven de middelmaat uitstak. Go dyla, dat een grote animator had in Fred Arrarchat, verdiende de zege omdat de Lissenaren de beste kan sen kregen en in verdedigend op zicht het hoofd koel hielden. In de 11e minuut hielp Theo Godyla zijn team door een fraaie goal aan 1-0. Daarmee kreeg Godyla de beloning voor het offensief waarmee het ge start was. V.d Plas/BMW, dat daarna het beste zaalvoetbal liet zien, kwam in de 20e minuut via een doelpunt van Adrie Pluymgraaf aan de verdiende gelijkmaker. In de tweede helft maakte Godyla echter duidelijk de meeste aan spraken op de winst te kunnen ma ken. Jan van Schooten scoorde vanuit een "onmogelijke" hoek de tweede Godyla-treffer. De beslis sing viel, nadat Lourens Mouter namens v.d. Plas een penalty door Godyla-doelman Willem van Hars kamp onschadelijk had laten ma ken. Wim v.d. Plas wond zich daar over dermate op, dat hij door de uit stekend leidende scheidsrechter Uphoff moest worden verwijderd. In de resterende minuut hielp Harry v.d. Zwet Godyla aan een derde doelpunt: 3-1. Beach Club veroverde door een 2-1 zege op HH Sporthuis de titel van het "rayon Noordwijk", of de derde klasse F, zoals dat tegen woordig officieel heet. Sporthuis etaleerde meer techniek, maar het schutterstalent was te vinden in het team van Beach Club, dat door Jaap van Kesteren een 1-0 voor sprong nam. Bovendien acteerde de verdediging van Beach Club, met Jaap Plug in de hoofdrol, ijzer- sterk. De spanning bereikte een hoogtepunt, toen Ton van Kesteren na rust 1-1 inschoot op aangeven van John Braun. Map Marijt zorgde drie minuten voor het eindsignaal voor de beslissende treffer, door Sporthuis-doelman Constant Smit na een uitworp van Frans de Haas kansloos te kloppen. 0(211 Van Barcelona krijg je géén hoogte. Vier jaar geleden ging Michels er naar toe en de resultaten die hij bij die bulkend rijke ploeg behaalde, waren niet oogverblindend. Hei eerste seizoen was matig. Het tweede leverde - dank zij de komst van Cruijff - het kampioenschap op. En het derde, toen Michels vol komen ingevoerd mocht heten, was uiterst teleurstellend. In de strijd om de Spaanse titel haakte Barce lona al vroeg af, in de Europa Cup I bleef de ploeg langer overeind, maar in de halve finale werd wat sulligjesvan Leeds United verloren. Michels stapte vervolgens op en als hij dat niet had gedaan, was hij ze ker door Barcelona de laan uitge stuurd. De generaalging daarna uit mo tieven die vaagjes iets met clu bliefde te maken leken te hebben bij ALAMANSA - De achtste etappe van de Ronde van Spanje heeft een verrassende ontkno ping gekregen. In de achtste rit, over 219 kilometer van Murcia door het drukkend warme binnenland naar Alamansa, werd eindelijk een aanval van de Spanjaarden verwacht. De etappe voerde immers over vijf bergen, waarvan een van de eerste categorie. Door Ruud Paauw Ajax aan de slag, ofschoon hij in nette bewoordingen liet blijken dat zijn voorganger Kraay maar een puinzooi had achtergelaten. En dat laatste argument droeg hij vrijwel het gehele seizoen als een schild voor zich uit. Even leek Michels in ouwe doen te brengen (de 6-0 tegen Feye- noord), maar'dat was een vreemde uitschieter, want daarna zakte Ajax in de prut. Nog ruim voor het ten einde was, meldde Mi- maar net het hoofd boven water houden en LFC, dat goeie, ouwe LFC dat nog niet eens zo héél lang geleden in de eerste klasse speelde, duikelde naar de derde (in feite de vierde klasse). En daarmee hebben we wel zo ongeveer de Leidse "voet- baltop" gehad. Het is huilen met de lamp uit." In Alphen is het niet beter en daar heeft men een paar jaar terug nog wel een team van de rijksuniversi teit van Leiden de matige voetbal prestaties wetenschappelijk laten onderzoeken. Het kan niet anders: er zitten in deze streek (met uitzondering van het RCL-veld) maffe aardstralen in de grond. Paragjiost Gerard Croi- set moet maar gauw eens komen om (zoals hij bij dat gevaarlijke kruis punt deed) paaltjes op de velden van LFC en De Bijlen te slaan. Het moet zou maar eens afgelopen zijn. ETA dreigt met acties BAYONNE - De Baskische af scheidingsbeweging E.T.A. heeft in een in het Franse Bayonne verspreid communi que verklaard dat zij er niet voor voelt de Ronde van Spanje door Spaans Baskenland te la ten passeren. "De organisatoren van deze wielerronde zullen de verant woordelijkheid dragen voor hetgeen er zal kunnen gebeuren als met deze waarschuwing geen rekening zal worden ge houden." De Ronde van Spanje is al een week aan de gang en de laatste drie etappes zullen van 14 tot 16 mei door Baskenland voerenDe deelnemers worden op 14 mei in Bilbao verwacht en de wed strijd zal twee dagen later iii San Sebastian moeten eindigen. Inmiddels heeft de militaire tak van de E.T.A. de verantwoorde lijkheid opgeëist van de aan slag van maandag in Legazpia, in de Spaans-Baskische provin cie Quipuzcoa, waarbij een lid van de Quarda Civil werd ge dood. Engelandprijs 2040 m: 1. Olaf Pride (M. Bouwhuis) 2.49. 2 1.22.9, 2. Nant Buitenzorg, 3. Nar Buitenzorg. Winn 2,20 pl 1,30 1,40 1,30 kopp 5,50 trio 34,40. Canadaprys 2120 m: 1. Orion Da kota (R. v.d. Lubbe) 3.01.0 1.26.2, 2. Onette Maaldrift, 3. Olga Anjo. Winn 4,70 pl 1,90 1,90 1,80 kopp 31,20. Pakeprijs 1300 m: 1. Amberina (E. Bloem) 1.21.7,2. PETTY Larceny, 3. Grizka. Winn 2,60 pl 1,80 2,80 2,60 kopp 10,- trio 175,-. Criterium der Vijfjarigen 2020 m: 1. Mistral Nora (J. Wagenaar) 3.42.9 1.19.9,2. Monty Buitenzorg, 3. Mae stro Cavaljos. Winn 2,- pl 1,10 1,10 kopp 1,80. Frankrijkprijs 1600 m: 1. Karina Darnley (B. Dapper) 2.10.2 1.21.4, 2. Niels Areta, 3. Napoleon. Winn 8,20 pl 2,30 1,40 4,- kopp 16,70 trio 1,10. Ierlandprijs 2120 m: 1. Mandv (J. Wagenaar) 2.54.3 1.21.4,2. liberto, 3. Lana Rodney. Winn 2,20 pl 1,50 3,20 8,20 kopp 8,10 trio 284,10. Prince Pamprijs 2600 m: 1. Maxim (J. Smith) 2.58,0, 2. Osiris, 3. Fun- chal. Winn 2,30 pl 1,30 1,10 kopp 3,50. Amerikaprijs 2040 m: 1. Nanouk (M. Vergay) 2.51.9 1.24.3, 2. Margo, 3. Maestro Belwin. Winn 2,40 pl 1,60 2,- 1,90 kopp 11,70 trio 100,-. Schotlandprijs 2040 m: 1. Kiry van Ursem (C. Imming) 2.48.4 1.22.5, 2. Lex Areta, 3. Keino. Winn 2,- pl 1,10 1,10 kopp 2,70. Totalisatoromzet 360.773,-. Maar er gebeurde helemaal niets. Vanaf de start lag het tempo zeer laag en na wat onbetekende aanval len van verschillende renners en een reeks valpartijen, waar onder andere Ko Hoogendoom het slach toffer van werd, demarreerde George Pintens 70 kilometer voor het einde. Alleen zijn landgenoot Eric Jacques, nog een onbekende in het peloton, reageerde. Het pelo ton liet het Belgische tweetal rustig vertrekken. Zo kon het gebeuren dat de twee Belgen meer dan negen minuten konden uitlopen. Ze deel den de verrassende buit broeder lijk. Pintens mocht de etappe in de sprint winnen, Jacques werd in Alamansa in de leiderstrui gehesen. Eric Jacques heeft in het algemeen klassement een voorsprong van bijna vier minuten op de Portugees Joaquim Agostinho, maar een se rieuze kandidaat voor de eindzege lijkt hij niet. 1. Pintens (Bel) 219 kilometer van Murcia naar Alamansa in 5 uur 59 minuten en 22 seconden (10 sec. bonificatie), 2. Jacques (Bel) z.t., (4 sec. bonificatie), 3. op 9 minuten en 12 seconden: Elorriaga (spa), 4. Van den Haute (Bel), 5. Perrurena (Spa), 6. Thurau (Wdl), 7. Priem (Ned), 8. Rosiers (Bel), 9. Cuylle (Bel), 10. de Cauwer (Bel), 11. Kuiper (Ned), 12. Loos (Bel), 13. Prinsen (Ned), 14. Lazcano (Spa), 15. Baert (Bel), 20. Kneteman. Algemeen klassement 1. Jacques (Bel) 35 uur, 49 minuten, 30 secon den, 2. op 3.57 Agostinho (Por), 3. op 4.01 Thurau (Wdl), 4. op 4.01 Man- zaneque (Spa), 5. op 4.02 Kuiper (Ned), 6. op 4.14 Knetemann (Ned). De eerste etappe van de Ronde van Romandië is een zeer saaie rit geworden. Alleen het einde was spannend. Iedereen rekende op een gemakkelijke sprintzege van Roger de Vlaeminck, maar de Noor Knut Knudsen, Olympisch kampioen achtervolging in '72, verraste hem met een vlijmscherpe eindsprint. Hij kreeg daarvoor 20 seconden bonificatie en mag daardoor mor gen in de tweede etappe met enkele seconden voorsprong op Roger de Vlaeminck de leiderstrui dragen. In de eerste etappe eindigden alle fa vorieten in het peloton met uitzon dering van Francisco Galdos, de winnaar van vorig jaar. De Spanj aard eindigde in de achterhoede omdat hij veel last had van een ont steking. 1. Knut Knudsen (Noo) 173.5 kilo meter in 4 uur, 55 minuten en 50 seconden, 2. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t., 3. Giacinto Santambrojo (Ita), 4. Charles Rouxel (Fra), 5. Al fredo Chinetti (Fra), 6. Alessio An- tonini (Ita), 7. Alex van Linden (Bel), 8. Regis Ovion (Fra), 9. Rene Savary (Zwi), 10. Eddy Merckx NOORDWIJK - De voetbalvereni ging Noordwijk recipiëert morge navond ter gelegenheid van het be halen van het kampioenschap van de eerste klasse A. De receptie, die wordt gehouden in de kantine op het sportpark aan de Duinwetering, begint om 20.00 uur. (Bel) allen in dezelfde tijd als Knudsen. De Fransman André Mollet heeft gisteren de eerste etappe van de vierdaagse van Duinkerken ge wonnen. Mollet had aan het einde van de 222 kilometer lange rit v; Duinkerken naar Saint Quentin een voorsprong van 25 seconden op het voltallige peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Jac ques Esclassan voor Freddy Maer- tens en de gebroeders Walter en Willy Planckaert. 1.André Mollet (Fra) 222 kilometer van Duinkerken naar Saint Quen tin in 5 uur, 44 minuten en 25 se conden (inclusief bonificatie), 2. Jacques Esclassan (Fra) op 27 se conden (inclusief bonificatie), 3. Freddy Maertens (Bel) op 28 den (inclusief bonificatie), 4. Walter Planckaert (Bel) op 30 seconden, 5. Willy Planckaert (Bel) z.t., 6. Regis Delepine (Fra) z.t., 7. Legeay (Fra), 8. Sibille (Fra), 9. Jean-Louis Dan- guillaume (Fra), 10. Mintkiewicz (Fra). chels al dat hij niet bij de Amster dammers zou blijven. Als Kraay werkelijk een puinhoop bij Ajax achterliet dan de "generaal" in elk geval een grotere. En juist op dat haalt Barcelona, dat er een slap jaartje met Weisweilerop heeft zitten, Michels terug tegen een sala ris dat bijna onfatsoenlijk mag he ten. Wat is toch het geheim van de "generaal"? Dat altijd wat cha grijnig staande gezicht misschien? Het voetbalseizoen is op een oortje na gevild. Wie een blik op de rang lijst werpt, merkt dat Leiden (een toch al nimmer met topvoetbal be dachte stad) er weer zeer karig is afgekomen. UVS heeft zo ongeveer het hele seizoen met de rug tegen de gestaan. De blauwwitten verdienen hun pluim voor de wijze rop zij zich hebben gered, (ten minste zo goed als) maar je ontkomt toch niet aan de constatering dat de ploeg ver beneden het peil van en kele jaren geleden bleef. In de eerste klasse draaide Rooden- burg redelijk mee, maar op het be slissende moment liet de ploeg van Uiterdijk het toch afweten. Lugdu- num bezette een behoorlijke plaats in de tweede klasse, LDWS kon Enige nabestaanden van de Israëli sche sportlieden die bij de Olympi sche Spelen van München in 1972 werden vermoord, pogen het Inter nationaal Olympisch Comité er toe te bewegen de slachtoffers bij de openingsplechtigheid in Montreal met een minuut stilte'of iets van dien aard te herdenken. Het IOC heeft dat verzoek afgewezen. En de nabestaanden zijn daarover even boos als verdrietig. Begrijpelijk. Het is niet zo moeilijk overigens om uit te puzzelen waarom het IOC dat niet wil. In zijn midden bevinden zich alle Arabische landen, die de minuut stilte als een politieke de monstratie zullen uitleggen met alle mogelijke gevolgen vandien. Bo vendien werkte er in Montreal, zo wordt gezegd, een niet gering aan tal Arabische gastarbeiders. Het IOC wil zeer beslist geen spring plank voor nieuwe agressie neerzet ten. Begrijpelijk. Maar het blijft treurig dat sportlie den, die als gevolg van een terreur daad bij de vorige Spelen om het leven kwamen, bij de komende niet (althans niet officieel) herdacht kunnen worden. Steeds verder ver schrompelen de Olympische Idea len. George Pintens won de achtste etappe van de Ronde van Spanje. Come-back van Fighting Mack ROTTERDAM - Fighting Mack, de Antilliaanse prof bokser, zal op 31 mei in het sportpaleis Ahov in Rotter dam zijn rentree maken. Mack, die sedert 25 mei van het vorig jaar, toen hij in Am sterdam in de strijd om het Nederlands kampioenschap zwaarwelterge wicht door knock out van Ben Zwezerij- nen verloor, niet meer in de ring geweest, bokst tegen de Engelsman Kevin White. En kele weken geleden won White in Carré in Amsterdam door interventie van de scheidsrechter in de achtste ronde van James Vrij. De par tij Mack - White gaat over acht ronden. In de hoofdpartij van de gala komt Hennie Thoon- en, de Nederlandse kampioen in het zwaargewicht, uit tegen de Belg Jean-Pierre Coop- LEIDEN - Op zaterdag 22 mei komt het Leids damesvoetbalteam uit in het districtstoernooi, waarin het samen met de elftallen van de afde lingen Gouda, Den Haag, Rotter dam en Dordrecht zal spelen om het kampioenschap van West II. De Leidse selectie ziet er als volgt uit: An Keur, Atie van Duyn, Wilma Fi- lippo (allen KRV), Siska Hooger- vorst, Joke v.d. Klink, Corry Bol len, Marion de Groot, Mary v.d. Meer, Aniek v.d. Meer, Anneke v.d Panne (allen Weteringse Girls), Teery v.d. Berg, Lyda van Zeist (beiden VVSB), Marjolein Koele- wijn (SJC^en Wil Duprie (SJZ). Zaterdag 15 mei worden op het SJZ-terrein in Zoeterwoude de clubkampioenschappen van het district west II verspeeld. Wete ringse Girls, dat ook dit jaar Leids kampioen is geworden, zal de afde ling Leiden vertegenwoordigen. LEIDEN - De KNVB Afdeling Lei den organiseert op maandag 24 mei een hearing voor bestuurders van clubs die aan de' Leids/öoudse competitie deelnemen. Tijdens deze bijeenkomst, die in het clu blokaal van Oranje Groen gehou den wordt, zullen de ervaringen ten aanzien van de geïntegreerde com petitie onder de loupe genomen worden. Uiteraard zal ook de be langrijke vraag: 'Is het gewenst de integratie met de Afdeling Gouda voort te zetten' aan de orde komen. Zoals bekend geldt dit seizöen als proefjaar. De bijeenkomst in de kantine van Oranje Groen begint om 20.15 uur. DEN HAAG - Twee elftallen van Belgische en Nederlandse politici hebben gisteravond in Den Haag een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld. De Belgen wonnen na strafschoppen. Twee Belgische politici moesten naar een ziekenhuis worden gebracht voor een spoedbehandeling: Steenkiste voor een gebroken kaak en Kempi- naire voor een gebroken enkel. De Nederlandse politici zijn er niet in geslaagd revanche te nemen voor de nederlaag die zij in oktober 1969 leden tegen hun Belgische colle ga's. Toen werd het 2-0 voor de Bel gen, gisteravond was het na straf schoppen 9-8. Doelpunten van De Gaay Fortman (PPR-fractievoorzitter in de Tweede Kamer en Patijn (PvdA- kamerlid) aam Nederlandse zijde en van Desmet en Diegenant aan Belgische zijde bepaalden de uit slag op 2-2. Scheidsrechter Frans Derks liet toen strafschoppen nemen. Omdat vier Nederlandse kamerleden en staatssecretaris Van Rooijen (Fi nanciën) het doel niet wisten te ra ken, was een tweede serie nodig. Patijn miste als eerste en Derks verklaarde de zege aan de Belgen. Zij mochten een beker meenemen. Ajax heeft gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het nationale elftal van Ma rokko gewonnen met 7-1. Bij de rust leidde Ajax al met 4-1. Arbiter Oetelmans moest zes minuten voor het einde afblazen, omdat de 11.000 Marokkaanse toeschouwers het veld bezaaiden met bierblikjes en zitkussentjes. Scoreverloop: 5. Lerbi 1-0, 25. Mo hammed 1-1, 36. Arnese 2-1, 38. Geels (strafschop) 3-1, 44. Suurbier 4-1,63. Notten 5-1, 81. en 83. Geels 6-1 en 7-1. Scheidsrechten Oetel mans. Toeschouwers: 12.000. Het Nederlands studentenelftal heeft gistermiddag in Zeist een oe fenwedstrijd ter voorbereiding op het toernooi om de wereldtitel voor studenten, in augustus in Urugay, tegen het UEFA-elftal gewonnen met 2-0. Bij de rust leidden-de stu denten met 1-0 door een doelpunt van Dick Kiel (Go Ahead Kampen). Het tweede doelpunt werd ge maakt door Ton Meyers (Huizen). Een week voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen St. Etienne en Bayern München kampt de Franse kampioen met blessures. In een inhaalwedstrijd voor de competitie tegen Olympi- que Nimes raakten vier spelers ge blesseerd. Rocheteau en Bathenay zullen naar alle waarschijnlijkheid wel meespelen: Of Synaeghel en Farison opgesteld kunnen worden is echter allerminst een zekerheid. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de t.t.v. Scylla worden op vrijdagavond 20.30 uur en zaterdagmiddag 14.00 uur 10 wedstrijden gespeeld tussen Borusia (met o.a. Milan Stencel) en Scylla (met o.a. Gé Bakker, Ed van der Berg en Ned. Kamp. Bert van der Helm). Toegang gratis. Op zaterdagavond 21.00 uur JUBILEUMFEEST m.m.v. De Baker Street Jazzband. Toegang 2.50 Adres Catharijnenstraat 10 (nabij Korevaarstraat).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19