^0229* Ongrijpbare Rensenbrink wijst Anderlecht de weg Pakje smaak met filter. Caballero filter. Marathon is laatste test voor Olympische Spelen Pojrlp Afscheidscadeau voor Hans Croon Munaron (Anderlecht) steen tegen 't hoofd Op 8 mei in Amsterdam anders dan andere. JONDERDAG 6 MEI 1976 PAGINA 17 Frank Lampard probeert Arie Haan de bal te ontfutselen. BRUSSEL Hans Croon heeft zijn afscheidscadeau vast te pakken. Hoewel Brussels meest vooraanstaande club en gelet op de competitieresultaten verloren jaar achter de rug heeft, wierp Croons arbeid gisteren ifï zoverre toch nog vruchten af dat zijn opvolger Goethals straks met Anderlecht op Europa Il-niveau aan de slag kan. Met de op West Ham United bevoch ten cup voor bekerwinnaars, werd voorzien in een treffend ge schenk voor de in ongenade gevallen Nederlandse trainer. Door Ger Stolk maal, waarvan een uit een straf schop. De andere twee doelpunten kwamen van de voet van Vanderelst West Ham Unïted wordt in Engeland ook wel de meest continentaal voet ballende Britse ploeg genoemd. Een Anderlecht West Ham United 4-2. helft heeft de Oost-Londense bri- Een resultaat dat de krachtsver hou- gade dat begrip staande kunnen dingen uitstekend weergeeft. Hoewel houden, daarna voetbalden de Ham- Anderlecht aanzienlijk gehandicapt mers zo Engels als maar mogelijk aantrad door het niet meespelen i hen rampzalige libero Vandendaelen heeft de ploeg gevolgen van dien. In de periode dat het duel volledig beheerst. Was dat West Ham zich nog zakelijk op- tegen de ene helft onstuimige Engel, stelde, bekwaam op fouten loerde, sen op' zich' al een verdienste. An- maakte Anderlecht de hacheltjkste derlecht bracht eveneens de kracht momenten door. Trevor Brooking op om het gemis van Ludo Coeck, schroeide toen de lat en toen inval- erd door Ver- Ier verdediger Lomme zich in de „p te vangen, sprongkracht van Billy Bonds ver- In dat verband moet onmiddellijk de giste, stuurde Pat Holland de Engel- naam Rensenbrink worden genoemd, sen regelrecht op een voorsprong Oranje's linksbuiten speelde zijn be- aan: 0—1. Tl was'bovendien daarna nam Anderlecht het initio- de TlTt "r™lBeIe:nren^ droeg Bij vlagen ongrijpbaar voor de weinig tijd nodig om de gehjkmaker Engelsen? J^rde «Sik twee- op^eT/en doelman en de snelle Ressel was er als de kippen bij om Rensenbrink een niet te missen kans te bieden: 1—1. Waarom West Ham United in het tweede bedrijf onstuimig voor de aanval koos. zal wel altijd een raad sel blijven. In elk geval was er plot seling een zee van ruimte voor Brus selse counteractiviteiten. Een kolfje naar de hand van Rensenbrink. Hij was het die de pass gaf waaruit Van derelst juichend 2—1 kon aanwijzen. Die periode was de grimmigste in de wedstrijd. Arie Haan. voordien regel matig in de spits aanwezig, arbeidde in die periode op het middenveld. Robson kreeg geel, evenals de onbe houwen Anderlechter Thissen. Het zou Robaon er niet van weerhouden om 22 in te koppen na een voorzet van Brooking. Maakte de Franse arbiter Wurtz toen al een fout door Robson een tweede gele kaart te tonen zonder deze van het veld to verwijderen, de strafschop waarop hij Rensenbrink onthaalde na een onschuldige sliding van Holland, was al even merkwaar dig. Rensenbrink zelf zette de elf meter-trap om in 3—2. Vanderelst nam nadien de twijfel weg bij An derlecht, door nog een doelpunt te maken: 42. John Lyall, de Engelse trainer, was er blij om. „Want" zei hij minzaam „de gedachte dat Anderlecht slechts via een cadeau gekregen strafschop van ons zou hebben gewonnen zou voor mij persoonlijk ondragelijk zijn geweest. Iets anders is dat ik nog wel een andere strafschop heb ge zien. Maar McDowel mocht blijkbaar wel door Roos worden getorpedeerd". BRUSSEL Jacques Munaron, de reserve-doelman van An derlecht, is tijdens de ereronde van de winnaar van de Euro pese beker voor bekerwinnaars, door een steen aan het hoofd gewond geraakt. De steen werd gegooid uit het vak waar de supporters van West Ham United zich bevonden. Munaron werd met een brancard van het veld gedragen. Trainer Hans Croon beschreef later zijn toestand als 'erg slecht'. Na de wedstrijd deden zich wat ongeregeldheden voor buiten de poorten van het Heizel-stadion. Er vielen verscheidene lichtgewonden. AMSTERDAM Aan de tweede internationale marathon van Amsterdam (zaterdag 8 mei) nemen 311 atleten uit 11 landen deel. Dat is 35 meer dan vorig jaar, toen de marathon in het kader van de mainifestatie Amsterdam-700 voor het eerst sinds de Olympische Spelen van 1928 in de hoofdstad werd gehou den. Onder de 30 buitenlandse deelnemers bevinden zich de winnaar van 1975, de Deen Jorgen Jensen, de Belg Karei Lis- mont, de Portugees Armando Aldegalega en de Ier Desmond McGann. Deze vier lopers gingen vier jaar geleden in Mün- chen van start voor de „Olympische" marathon, waarin Lis- mont de zilveren medaille veroverde. Voor de Nederlandse lopers zfjn de marathon goede tijden en hoge klasseringen eens als selectie bijzonder belangrijk. Niet alleen is Amsterdam ev 5or Montreal. Het parkoers (42 kilometer i de marathon het Nederlands meter) voert de lopers vanuit het kampioenschap verbonden, maar er staat ook één of meer plaatsen in de Olympische ploeg voor Montreal op RAI, de Amstel, Oudekerk en het spel. Dan moeten er tijden uit winkelcentrum van Amstelveen de bus komen, die niet boven die van de winnaar van vorig Jaar uitkomen: op naam van de Australiër Derek Clayton, die op 3 december 1967 te Tokia voor de ruim 42 kilometer prestatieloop 2.08.33,06 uur nodig had. Kandidaten meter, die om voor een reis naar Canada zijn titel- Hermens geeft voor deze halve verdediger Cor Vriend, die vorig Jaar rathon het startsein, vierde werd in de eerste marathon. eer uit in het Olympisch stadion. Aan de marathon gekoppeld is een er 21 kilometer en 95 13.15 uur begint. Jos Atleet Dirk Maassen record liep, en verder gerenommeerde snelwandel-wedstrijd lange afstandslopers als Roelof Veld, Peter Kooy, Bert Klop en Wies Houten, de winnaar vaj termarathon. Voor met name Ierland en Portugal, geldt zijn persoonlijke beste tijd met ruim ter gewonnen. Op de rubcor-baan het sportcomplex van de KMA de midwin- noteerde hij een winnende tijd van aantal landen, 24 minuten 7,4 seconden waarmee hy Huns Croon (rechts op de foto), mooi afscheidscadeau. Van Binst houdt dolgelukkig de Cup omhoog. Henk Kalf, één van Nederlands nog kans op uitzending naar zestien seconden verbeterde. Maassen van de Brink had bijna een minuut voorsprong op nummer twee, Rob van Vliet van de RWV uit Rotterdam. Van Vliet, nog junior, vestigde met zijn tijd van 25 minuten 3.8 seconden een nieuwe Nederlands Jeugdrecord. Ruud Wielart, de Nederlandse kampioen en recordhouder hoog springen, is gisteravond by interna tionale wedstrijden in Milaan als derde geëindigd. De Hoofddorper sprong 2,10 meter. Het nummer werd met 2,13 gewonnen door de Italiaan Borgini. De Fransman Bonnet bezette met 2,10 m de tweede plaats. Da Vito (Ita) en Broeken <Bel> sprongen ook 2,10 m. Haico Scharn stelde teleur op da 1500 meter. De Arnhemmer eindigda als vyfde in 3.59.9. De Engelsman Smith won in 3.41.4 voor de Italia nen Riga (3.41.7) en Fontanella (3.42.4). De beste prestatie kwam op naam van de Colombiaan Victor Mora, die de 5000 meter won in de nieuwe Zuidamerikaanse recordtyd van 13 minuten en 38.2 seconden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17