„Graag een tweede kinderboerderij" agenda Woonwagenplannen in de ijskast Dameskoor tien jaar Commissies vergaderen Leiderdorpse chef plant soenendienst Van Wijck: LEIDERDORP „Ik vind het belangrijk om van alle za ken, die onder je eigen dienst vallen, wat te weten- Daar om ben ik me ook gaan verdiepen in het wel en wee van de kinderboerderij". Chef-plantsoenendienst J. van Wijck heeft zich intussen zo ingeleefd in de materie dat de dieren hem al kennen en met name het Vietnamese hangbuikzwijn „hij vindt het zo heerlijk als je hem achter de oren krabbelt" en de ezel hem tamelijk uitbundig begroeten. De Leiderdorpse kinderboerderij maakt deel uit van het park De Houtkamp de trots van Van Wijck. „Wat we hier voor elkaar hebben gekregen vind je bijna nergens. Vooral de heemtuin vind ik iets geweldigs. We proberen dat ook in de bermen een beetje voor elkaar te boksen, maar dat heeft zijn tijd nodig. De mensen willen dat allemaal veel te vlug- De opbouw van een plantengemeenschap kan soms wel honderden jaren duren". Alhoewel planten het grootste deel van zijn aandacht en inte- resse blijven opeisen besteedt Van Wijck toch ook een aanzien lijk deel van zijn tijd aan de kinderboerderij..Er komt zoveel Door voor kijken, veel meer dan de mensen denken. We hebben hier geen full-time kracht. Het werk is verdeeld over twee mensen: Hans boer Bosman die de beesten dagelijks voedert en ik. De meer al- nans gemene problemen zijn dan voor mij". Een van die problemen is de voortdurende angst voor overbe volking: „Vooral waar het de ko nijnen, cavia's en duiven betreft kampen we met wat moeilijkhe den. De duiventil zit veel te vol en er kan ook echt geen konijn meer by. Het is Juist daarom zo Jammer dat mensen, die van hun konijn afwillen, dat beest maar hier over het hek gooien. Zo'n beest gaat binnen 24 uur dood. want het wordt verstoten, omdat de groep echt groot genoeg is. Duiven kun je natuurlijk wat moeilijker weren". Een andere zaak is het voede ren. Er wordt in de Leiderdorpse kinderboerderij teveel gevoerd. De oorzaak zyn de wat Van Wijck noemt „bietsers", aanlopende eenden en dergelijke: „Maar dat houdt de zaak ook levendig". Er bestaat deze lente meer be langstelling voor de kinderboer derij dan het vorig jaar: „Je kon merken dat men er een jaar ge leden nog een beetje aan moest wennen. Vooral het onderwijs was niet zo enthousiast als we wel verwacht hadden. Maar deze lente gaat het bijzonder goed. We heb ben gemiddeld drie vier klassen per week. Ik heb de indruk dat die belangstelling nog wel zal groei "n. Op dit moment is de kinder- boerdery bijzonder attractief ge zien de grote hoeveelheid jonge dieren. Er zijn kuikens, jonge gei ten waarvan er nog meer op komst zijn Jonge zwijntjes, Jon ge konijnen en er is een ezelsveu len in de maak. „De kinderen vin den het geweldig. Je merkt ook dat je vaste klanten krijgt, die willen helpen voederen en derge_ lijke. Wanneer we een vaste kracht hadden zou dat misschien kunnen. Dan zou je een rouleer systeem kunnen bedenken". Van Wijck is geen voorstaander van adoptie, zoals dat in het Wassenaarse dierenpark gebeurt: „Als je dat doet moet Je ieder kind de kans geven een dier te adopteren en dat kan niet, want daarvoor is de ruimte veel te klein. Bovendien zijn voor ons de aanschaffingskosten van de die ren helemaal niet zo hoog, we ruilen bijvoorbeeld erg veel met andere kinderboerderijen". Het ideaal van Van Wyck is het nog meer werken met dieren van de boerderij„Ik zou er best koeien en paarden en zo bij willen hebben. Als we wat meer ruimte hadden geloof ik dat dat ook wel kon. Maar dat zit er hier niet in, omdat het zou betekenen dat we de hele Houtkamp tot kinderboer derij om zouden moeten bouwen en dat is natuurlijk zonde. Maar ik geloof dat. als Leiderdorp zo door blijft groeien, er wel een kans in zit dat er een tweede kin derboerderij gesticht wordt en daar zouden we dan een dergelijk project op poten kunnen zetten". Van Wijck: ..Het liefst had ik nog meer dieren die op een boerderij thuishoren koeien en paarden en zo". Van Wijck wil beslist geen exo tische dieren: „We moeten een kinderboerderij blijven en geen dierentuin worden". WOENSDAG 5 MEI 1976 Apotheken apotheken ln de regio Apotheek Centraal. Breestraat 74. tel. Apotheek Voorschoten. Leidseweg 01717-2525. Tevens op geest. tel. 153274. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. door allen die ln moeilijk heden verkerex nacht te be- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr 15. Lelden. Voot hulpverlening verongelukte honden. vogels e.d. Id de gemeen neiaen en Leiderdorp. Ds bereikbaar: telef 134687 Dienstencentrum Noordelndspleln 2b. tel. 140483 Al gemene Informatie dag van 910 uur Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn (4c. Spreeku" *71-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefpon 123235. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag- Gezinsverzorging üurig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vril 9-10 uur OEGSTGEEST Het dameskoor vau de St. Willibrordparochie in Oegstgeest bestaat dit jaar tien jaar. Dat wordt aanstaande zondag ge vierd met het zingen van de Petrus- en Paulusmis van J. Verhulst. In feite was de maand maart de geëi gende maand voor het vieren van het Jubileum geweest omdat in maart 1966 op initiatief van pater De Bruin de oprichtingsvergadering werd gehouden. Vanaf die tyd werd aanvankelijk met een groepje van vijftien dames gerepeteerd. Intus sen is het aantal uitgegroeid tot zevenendertig. Het koor zingt bij hu welijks- en begrafenisplechtigheden en op de eerste en eventueel vijfde zondag van de maand. Pastoor Kooijman viert jubileum OEGSTGEEST Pastoor Kooijman uit Oegstgeest ging op 5 januari j.l. met emeritaat, althans, hy had dat op die datum moeten doen. Hij gaf echter de wens te kennen tot Pink steren pastoor van zyn parochie te mogen blyven, om zo zijn 40-jarig priesterfeest nog te kunnen vieren. Aan die wens is gevolg gegeven en inmiddels is een feestcommissie inge steld die zich met de regeling van dat jubileum annex afscheid zal be lasten. Dat wordt gevierd op 6 juni aanstaande. LEIDERDORP Het lijkt erop dat van verbetering van het Van Leeuwenpark in Leiderdorp voor lopig nog geen sprake kan zijn. De kosten van renovatie zijn namelijk dermate hoog dat alleen een extra hoge rijksbijdrage een dergelijk project haalbaar maakt. Er bestaat daartoe een mogelijk- haid, maar daarvoor zal het Van Leeuwenpark tot beschermd stadsgezicht moeten worden ver klaard- WARMOND Donderdag vergadert de Warmondse commissie voor finan ciën en economische aangelegenhe den. Op de vergadering komit onder meer de rechtspositie van het perso neel van de vrijwillige brandweer ter sprake. Verder staat het verhuur van het jaohtreoht in de Hofpolder op de agenda. De commissie vergadert om 20.00 uur in de raadszaal. LEIDERDORP Op 11 mei komt de Leiderdorpse commissie maatschap pelijk welzijn bijeen. Daar wordt on dermeer gepraat over een brief van staatssecretaris Hendriks van Volks gezondheid over de tegemoetkoming in de kosten van functionarissen van kruisorganisaties en wijkgezondheids centra. Verder ligt ter tafel een open brief van het bestuur van „Midden Rijnland" over de gang van zaken binnen de sector maatschappelijk werk. Aan de orde komt eveneens do beschikbaarstelling van het gebouw van Velociitas voor de stichting peu terspeelzalen en tenslotte wordt ge sproken over subsidies aan de Stich ting Kinderopvang Leiderdorp, het centrum voor milieuzorg en de Lei derdorpse kruisvereniging. VOORSCHOTEN Eveneens op 11 mei vergadert de commissie voor fi nanciën en bedrijven van Voorscho- HAZERSWOUDE De Haaerswoud- se commissie voor onderwijs komt vanavond om acht uur in openbare vergadering in het gemeentehuis bij een. Punt van bespreking vormt on der meer de schoolbegeleidingsdienst en het in dienst nemen van een twee de leidster aan de openbare kleuter school Klein Duimpje. De commissie openbare werken ver gadert morgen (6 mei) om acht uur, eveneens in het gemeentehuis. EHBO- bestuurslid W. Hermenet zal er de brief toelichten, die zijn vereniging aan de oommissie heeft gestuurd. Het betreft hier de problemen waarvoor de ambulancedienst zich in sommige plaatsen in de gemeente geplaatst ziet om een woning met de ziekenwa gen te kunnen bereiken. VOORSCHOTEN De voor welzijn en onderwijs was eens gezind in de mening dat Voorschoten zich niet kan onttrekken aan de de centralisatie van de woonwagenkam pen. Deze mening houdt wel in dat Voorschoten dan ook daadwerkelijk moet meewerken bij het vinden van een plaats voor een klein kamp bin nen de gemeentegrenzen. De eerste stappen om te komen tot een woonwagenkamp in de omgeving van de Papelaan zijn volkomen mis lukt. Achteraf bezien zyn er tal van fouten gemaakt, waaronder het niet informeren van de buurtvereniging "Recht door Recht" en het gemis aan historische achtergronden ten aan zien van de plaats. Wethouder Mar selis verzocht de commissieleden zich uit te spreken over de te nemen stappen op weg naar een oplossing. Alle commissieleden deden dat zeer uitvoerig, maar iedere discussie ver zandde steeds in de vraag: „In welk deel van Voorschoten kan het dan wel?" Tenslotte werd besloten de he le problematiek rondom het woon wagenkampje niet te overhaasten. Allereerst zal de bevolking nader ge- informeerd moeten worden over de problematiek. Gesprekken met buurt- gemeente moeten op gang komen en binnen enige maanden moeten gege vens bekend zijn van reeds bestaande kleine woonwagen kampjes. Het beschikbaar stellen een krediet voor een onderwijskundige en logopedische hulp voor het kleu ter- en lager onderwijs werd weer verdaagd. Wethouder Marselis heeft een eerste gesprek gevoerd met de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Zoeterwoude en Wassenaar om te komen tot een samenwerkingsrege- ling. Op lange termijn kan er iets tot stand komen, want alle gemeen ten zijn te klein om een volledige schoolbegeleidings- en adviesdienst samen te stellen. Aansluiting bij Den Haag of Leiden is voor Voorschoten niet mogelijk, omdat, deze gemeenten geen ruimte hebben. De verkoop van het pand Molen laan 3 (atelier Schrofer) aan de hui dige gebruikster verkreeg nog niet terschap. Melden maar vast dat zaterdagmiddag de mei-bijeen komst plaatsvindt in het zaaltje aan de Anjelierstraat, aanvang twee uur. De middag staat in het teken van kaarten, sjoelen, bij praten en plannen bespreken voor een bezoek aan de Haagse blin- dentuin. het Vrouwengilde gaan morgen dineren in het Don Boscohuis om het seizoen af te sluiten. Volgend Jaar bestaat het gilde vijftig jaar en het motto zal zyn: „In ons gildejubilé deelt de Derde Wereld mee". Alle leden zullen sparen voor een missieproject. Opbrengst Vele goedgeefse inwoners van Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest hebben in maart 34.000 gulden bijeengebracht voor het Nationaal Rheumafonds. Leiderdorp bracht in maart ook nog 17.800 gulden byeen voor me dische hulp in Vietnam; de ge meente deed daar nog eens f 1430,20 bij. Dat was voor de aktie „Leiderdorp bestrijdt tuber culose in Vietnam". Het Nederlandse Astmafonds heeft in Zoeterwoude 757,13 gul den vergaard en dat is ongeveer vijfhonderd gulden meer dan voorgaande Jaren: ga zo door! U ziet: de Hollandse collecte drift vaagt het leed van de we reld weg. Gewonnen De aanhouder wint schrijft de contactcommissie van Leiden en omstreken voor blinden en slecht zienden: steeds hebben ze be richtjes gestuurd naar ons, maar nooit kwam er iets in de krant. Wij schamen ons. En beloven be- Klup De Stoof Het Jeugd- en Jongerenwerk in Oegstgeest houdt donderdag en vrij dag open huis van zeven tot half negen 's avonds: het klup- werk van zes tot vijftien jaar laat aan zien wat er zoal gedaan wordt. In het Gemeentecentrum aan de Lijtweg 9 laten de kinde ren vol trots hun werkstukken en mogelijkheden zien met fotografie, klei, raffia, macramé enzovoort. Diner jubilé De Zoeterwoudse De Wassenaarse jongerensocië- teit „De Stoof" houdt vrijdag, za terdag en zondag een actie voor Guatemala. Voor dit land dat vre selijk geleden heeft door een serie aardbevingen wordt een enorm aantal activiteiten georganiseerd. Vrijdagavond begint het geheel met een lezing met dia's over het getroffen land. Zaterdag: markt, poppenkast, tekenfilms en 's avonds een popconcert. Zondag: muziek, schaken, informatie. Te veel om op te noemen. De moeite waard om te kijken bij de Stoof, achter het dorpscentrum. School straat 6, Wassenaar. direct de goedkeuring van de com missie. Die goedkeuring zal afhangen van de verkoopvoorwaarden. De commissie wil uitdrukkelijk de plicht om op korte termijn tot restauratie van het historische pand over te gaan vermeld zien. OEGSTGEEST Tijdens de jaarvergadering van de stichting Winkelcentrum De Lange Voort heeft voorzitter H. Rozelaar na vijf Jaar afscheid genomen. Zyn plaats in het bestuur werd ingenomen door me vrouw L. H. Mlinninghoff-Huls. Het bestuur wordt verder gevormd door de heren H. M. Klaver, W. J. J. v. d. Burg, J. C. Mentink en C. W. .v. OEGSTGEEST Morgen verga dert de Oegstgeester Rabo-bank. Op de agenda staan verkiezing van leden van de raad van toezicht en bespre king van het Jaarverslag. De verga dering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in restaurant De Roode Leeuw. ten. Daar komen aa.n de orde: de subsidiëring van de restauratie van het pand Molenlaan 7. een krediet voor de aotivbteiten ter verlevendi ging van de dorpskern, reconstructie van de Leidseweg-Noord, gemeen schappelijke regeling Gasvoorziening Zuid-Holland en eer. aantal onder- wijskredieten. He>t venijn zilt bij deze commissie in de staart, want de laat ste twee onderwerpen op de agenda zyn de bespreking van de rehabilita tie van de dorpskern en de beveiliging van de spoorwegovergang Noord-Hof land. De oommissie vergadert om 20.00 uur in het gemeentehuis. Op 11 mei om 20.00 uur vergadert in gebouw „De Werf" in Voorschoten de functionele commissie voor volksge zondheid en maatschappelijke dienst verlening. Daar komen aan de orde: activiteiten voor werklozen, de vesti ging van een woonwagenkamp en de eerste-lijns-hulpverlening in Voor schoten. OEGSTGEEST De CHU-Kies- vereniging van Oegstgeest houdt een ledenvergadering ter voorbereiding van de algemene vergadering van die party °P 22 mei in Utrecht. De ver gadering in Oegstgeest vindt plaats op 12 mei aanstaande in het gemeen tecentrum. Op de agenda staan wijzi ging bestuursfuncties en „CDA-peri kelen". VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten hebben, in overleg met de PTT. besloten in de wijk Noord-Hofland een tijdelijk postkan toor te vestigen. Deze „postcabin" moet de tyd overbruggen die gemoeid is met het nemen over een definitieve oplossing. Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Burgerlijke stand ?ek. Mlchaëla Johanna, d.v. J. J. Her- ïn J. M. J. Wijfje. Elvira, d.v. H. j. a. Akerboom en M. Blansjaar. Mar ty n Edward,, z.v. H. J. vanj' Jong, Daniël, z.v. J. E. Koper t J. Degens, A. T. V. Vooren (63), man. W. J. Burzan (39). man. E. E. van der Wilk (89). geh. gew. met J. de Jong, A. Be ij (70), man, A. J. van Gogh (83). geh. gew. met J. H. A. Logemann. B. Wlllemse (0). geh. gew. met P. Heemskerk; A. M. de Berg (79). geh. gew. met A. Schutte. H. Dlsseveld (78). man. L. van der Plas (52). man, H. J. Wlllemse (53). man. C. P. Groenendijk (59). geh. gew. met C. M. Karremans. M. A. Putz (67). ev. D. A. te Bos. M. D. van Oosten (63), e v. D. Roorda. M. J. Rosier (85), geh. gew. met S. van der Zee, W. van Mee- gen (65). man. Gehuwd: H. F. Kleefstra en M. B. Peter J. O., z.v. C. H. v. Gelderen l •T. P. RomJjn. Stefan, z.v. A. U. Folkert B. Bouman; Astrld S.. tus C., z.v. A. A. Schouten en J. J. M. Hazebroek, Tjeerd. z.v. J. Hettema en Molière Koen. z.v. j. Har beslissing tlngsveldt en C. T. Verloop. Ondertrouwd: G. Heemskerk en M. Lammere. M. A. F. Nleuwendam en S. Janssen. J. A. M. Salome en B. Menijn. LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zyn geslaagd voor het doctoraal examen Nederlandse taal- en letter kunde P. Schoon (Leiden), Franse taal- en letterkunde W. A. L. Naakt geboren (Leiden) en M. van Dalen (Leiden, kunstgeschiedenis mej. M. I. E. v. Zijl cum laude (Leiden), Chi nese taal- en letterkunde G. L. Kos ter (Leiden), sociologie mej. A. C. van Reijt (Leiden) en P. C. J. N. Rosielle (Leiden), psychologie D. W. C. F. Nuyens (Leiden). F. v. d. Wijn gaard (Voorschoten), J. v. d. Vliet (Leiden), mej. E. M. van Leening (Leiden), mevr. S. J. V. Pulles.Ver maas (Leiden) en mej. F. C. Moons (Leiden). Getrouwd: W. M. G. Joch ems en O. b De Anti-Apartheidsbeweging Ne derland meent, dat het sinds 1951 bestaande culturele akkoord tussen Nederland en Zuid-Afrika moet wor den beëindigd. Het akkoord helpt volgens de beweging mee aan het in stand houden van de apartheid in Zuid-Afrika en betekent een onder steuning voor de politiek van de Zuidafrikaanse blanken minderheids regering, aldus de beweging. VOORSCHOTEN In Voorscho ten komt de ophaaldienst voor grof vuil op 12 mei in het Burgemeester Vernèdepark, Badhuisstraat. Park straat, Noortheystraat, Stadwyk- straat, Sophiakade, Nieuw Voordorp straat, Prof. Zernickelaan, Prof. Einstei'nlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eijkmanhof, Prof. Einthovenlaan. Prof. Debyelaan, Anthoni van Leeu wenhoekkade, Lord Baden Powell- weg, Kamerlingh Onnesplantsoen. Raadhuislaan ten oosten van Vliet- zicht), Prof. v. d. Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan. Molen laan (ten oosten van de Prof. Asser laan), Prof. Zeemanplantsoen, Ge rard Douplantsoen, Carel Fabritius- laan, Anthonie van Dijcklaan, Jo hannes Vermeerplantsoen. Govert Flïnckplantsoen. Rembrandtlaan. Albert Schweitzerplantsoen. Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bollaan. Jan Steenlaan. Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen en Nicolaes Maeskade. OEGSTGEEST De ophaaldienst voor grofvuil van Oegstgeest komt op 6 mei in de volgende straten: Suma- trastraat, Curaijaostraat, Suriname- straat, Borneostraat, Celebesstraat, Balistraat. Soembastraat, Javastraat, Floresstraat, Rynzichtweg, Ryns- burgerweg, Rhijnhofweg, Apolloplein, Apollolaan, De Voscuyl, Hoirnerus- laan, Berlïcumstraat, Cartesiuslaan. Wilthoeflaan en Van Houdringelaan. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071144941. Telefoon redactie: 071—121507. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2