Anderlecht wil EC- traditie doortrekken zuive oor Haritz rest nog slechts een knechtenrol Luba toch weer 'optimistisch Arie Haan staat in spitspositie Vrij halfboter Ploeg die in eigen land finale speelt wint Zondag Moederdag... WOENSDAG 5 MEI 1976 BRUSSEL - Trainer Hans Croon heeft gisteren de opstel ling van Anderlecht al bekend gemaakt. Ruiter staat in het doel, Lomme, Van Binst, Broos en Thissen vormen de laat ste vier, Van der Eist, Coeck en Dockx de middelste drie en Ressel, Haan en Rensenbrink de voorste drie. Een verras sing in die opstelling is de spitspositie van Arie Haan. Dat is slechts pro forma. De bedoeling van Croon is dat Haan zich terugtrekt op het middenveld en afwisselend met Coeck en Van der Eist in de punt van de aanval zal opduiken. Rob Rensenbrink BRUSSEL - Zowel het "thuisspelende" Anderlecht als de Engelse bekerwinnaar West Ham United kunnen vanavond in het Heizelstadion in Brussel wellicht niet op volle oorlogssterkte aantreden inde finale van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. Anderlecht zal libero Erwin Vandendaele moeten missen. West Ham United arriveerde gisteren in de Belgische hoofdstad zonder middenvelder Billy Bonds, die wegens fami lieomstandigheden in Engeland achterbleef. Misschien komt Bonds vandaag nog na. -V-V,""' tV - -1 Daarentegen kan de ploeg, die in de kwartfinales FC Den Haag uitschakelde, wel be schikken over spitsspeler Alan Taylor. Deze schutter was vier we ken uitgeschakeld door een knie blessure, maar hij heeft na zijn her stel al weer drie wedstrijden met redelijk succes gespeeld. Voor West Ham United scheelt dit een slok op een borrel. Taylor is voor de Engelse ploeg, die elf jaar geleden door een 2-0 zege op 1860 M'nchen de Europa Cup II won, bijna net zo belangrijk als Robbie Rensenbrink, de Nederlandse ve dette, voor Anderlecht. De Brusselse club van trainer Hans Croon kan rekenen op de steun van 52.000 toeschouwers, 8.000 Engel sen zullen West Ham vanaf 20.15 uur aanmoedigen. John Lyall, de manager van West Ham, gelooft ondanks het terreinvoordeel voor de Belgische tegenstander in een gunstig resultaat. Lyall zei: "We hebben de omstandigheden niet mee, maar dat maakt ons niet zo veel uit. Wij zijn gewend onder moeilijke omstandigheden te spe len. Bijvoorbeeld in Den Haag. Even leken we daar onder de voet te worden gelopen, maar we kwamen sterk terug". John Lyall zei over Anderlecht Ik heb Anderlecht leren kennen als een sterke en op aanvallen inge stelde ploeg. Wij zijn dat ook. Daarom verwacht ik een open wed strijd waarin wij zeker niet kans loos zijn". Anderlecht heeft zich niet zo erg goed voorbereid. De meeste spelers hebben bijvoorbeeld nog nooit on der kunstlicht van het Heizelsta dion gespeeld. Doelman Jan Rui ter "Ik had wel graag geoefend on der het licht in het stadion, maar niemand .vond dat nodig". De meeste spelers van Anderlecht wa ren optimistisch over de goede af loop. Zij wezen in de richting van Rob Rensenbrink. "In de Interland tegen Belgie heeft Robbie Rensen brink laten zien dat hij geweldig in vorm is. Als hij zo goed speelt tegen West Ham United winnen wij de Europa Cup. Trouwens het is tradi tie in de Europese bekertoernooien dat de ploegen die in eigen land in Michels terug naar Barcelona AMSTERDAM - Ajax-trainer Ri- nus Michels gaat terug naar Barce lona. Gisteravond werd, volgens een landelijk ochtendblad, over eenstemming bereikt tussen de Spaanse club en Michels. Piet de Visser zal aan het einde van dit seizoen definitief zijn func tie als trainer van NEC neerleggen. Gistermiddag nam hij in Nijmegen deze beslissing, die al enige tijd ge leden werd verwacht. Vermoede lijk zal De Visser, die ook onder meer trainer was van De Graaf schap, naar RWD Molenbeek gaan. Hij heeft echter ook een aanbieding van een Franse club. De opvolger van De Visser bij NEC wordt schijnlijk Hans Croon, de huidige oefenmeester van Anderlecht. de finales spelen ook denk aan Inter Milaan, Ajax en ook aan West Ham United elf jaar gele den", aldus Anderlechts secretaris Armand Schelf haut.. Liverpool is gisteren voor de ne gende keer Engels voetbalkam pioen geworden. Dat is een nieuw Engels record. Het oude record (8 titels) werd tot gisteren gedeeld met Arsenal.In Wolverhampton werd met 1-3 gewonnen, van Wol verhampton Wanderers, dat door dit resultaat degradeerde naar de tweede divisie. Bij de rust keek de ploeg uit Liverpool nog tegen een achterstand van 1-0 aan. Liverpool had aan een gelijkspel tot 2-2 genoeg gehad om de titel van Derby County over te nemen. In dien Wolverhampton een hogere remise dan 2-2 of een overwinning had bereikt, was Queens Park Ran gers uit Londen de nieuwe Engelse kampioen geworden. Liverpool is de vierde club in Eu ropa, die het landskampioenschap veroverde. Eerder won Club Brugge de Belgische, Jeunesse d'Esch de Luxemburgse en GLASGOW Rangers de Schotse ti tel. In de Engelse eerste divisie werden verder nog gespeeld: Sheffield United - Birmingham City 1-1 Manchester United - Manchester city 2-0 Het heeft er overigens lang naar uitgezien dat niet Liverpool, maar Queens Park Rangers voor het eerst in zijn bestaan de Engelse titel zou veroveren. Wolverhampton opende in de twaalfde minuut door Steve Kindon de score en hield deze stand tot veertien minuten voor tijd vast. Toen maakte interna tional Kevin Keegan de gelijkma ker. Even voor tijd stelden John Toshack en Ray Kennedy de zege voor Liverpool veilig. Dat bete kende tegelijkertijd de degradatie voor Wolverhampton, dat met Burnley en Sheffield United vol gend seizoen in de tweede divisie uitkomt. Toch zou zelfs een over winning van de Wanderers niet voldoende zijn geweest om de plaats in de eerste divisie te behou den, omdat Birmingham City een kostbaar punt binnenhaalde bij Sheffield United (1-1). N aar de tweede divisie promo veerde Cardiff City, Hereford Uni ted en Milwall. Crystal Palace miste zijn laatste kans door met 2-1 te ver liezen van Chester. De eindstand in de Engelse eerste divisie is: 1. Liverpool 42 gespeeld 60 qqfm q. Queens Park Rangers 42-59 3. Manchester United 42-56. Spelers van West Ham. United verkennen het Heysel Stadion in Brussel v ivordt gespeeld. Tegenstander van de Britse ploeg is Anderlecht. Leden basketbalclub zijn zich bewuster geworden van hun plichten LEIDEN. "Op ieder lid van de vereniging Luba rust de plicht te voldoen aan de hem of haar door het bestuur opgelegde taken. Wanneer iemand voor een bepaalde kaderdienst wordt aangesteld dan wordt van hem of haar verwacht dat die dienst ook vervuld wordt. Wil iemand daar niet aan voldoen dan past hem of haar maar één weg en dat is het lidmaat schap beëindigen." Het bestuur van de Leidse basketbalclub Lugdunum (Luba) laat er De vergadering koos geen twijfel over bestaan dat het haar ernst is met het aanpakken van de enorme interne problemen. Een dag na de stormachtige tweede algemene ledenvergader ing van Luba in nauwelijks een week tijd, geven de bestuursle den Rob Mantel en Henk Falter in het Luba-kantoor een nadere uit leg over de gang van zaken bij de tweede divisieclub. Rob Mantel "Na de fusie tussen Essor en TRK zijn we gegroeid, maar Luba is geen vereniging geworden. We waren een verza meling mensen die basketbal den. Luba is op het ontbreken van een verenigingsgeest, waarin de leden bereid zijn taken te ver vullen, stukgelopen. Bij basket bal staan er vijf spelers in het veld, maar daarnaast heb je nog eens vijf mensen nodig: een ti mer, een scorer, twee scheids rechters en een coach. De groep die deze kadertaken wilde ver vullen was veel te klein, de rest groep weigerde gewoon iedere medewerking en dat kon niet langer doorgaan". Boetelijst Mantel en Falter illustreren het be toog met het gegeven dat Luba in het district Den Haag van de bas- ketbalbond op slechts één on derdeel kampioen werd: onaan tastbaar prijkt de club op de eer ste plaats van de boetelijst. Boe tes voor shirts die niet in orde wa ren, terwijl zoiets onnodig is om dat alle Luba-spelers van club- wege spullen hebben ontvangen, boetes voor niet opkomen van teams enz. enz. Het verenigingsbestuur stelde bo vengenoemde punten aan de orde op de agenda van de alge mene ledenvergadering, die vo rige week maandag werd gehou den. Er verschenen toen slechts 20 van de ruim 150 leden, zodat voor de ideeën van het bestuur zelfs een klankbord ontbrak. Een spoedberaad van de bestuurs leden leidde tot de slotsom de le den voor de keuze te stellen: meewerken of opheffen, een pro cedure die vrijwel zeker zou wor den ingezet na het aftreden van het bestuur en het vrij zekere te rugtreden van de sponsor. Pas toen werden de basketballers wakker en afgelopen maandag verschenen i bijzondere Mantel: "Al gauw was duidelijk dat men door wilde gaan. Als be stuur hebben we toen keihard onze eisen gesteld. Minima Eisen die voor ons, als bestuur, mi nima waren. Gelukkig is er toen positief gereageerd, al moest de vergadering wel enkele malen geschorst worden voor beraad over en weer. De leden hebben begrepen dat het ernst is met het doorvoeren van een harde lijn, al leen dan wordt Luba weer ge zond en een plezierige vereni ging, hetgeen ook mijn oogmerk als sponsor voorzitter, een functie die na het tussentijds aftreden van de heer Bosch lange tijd vacant was en die werd waargenomen door Rob Mantel. Laatstgenoemde trok zich echter terug als kandidaat, omdat hij als sponsor van de ver eniging geen twee stoelen wilde bezetten. Ton Kallenberg Sr., oud-voorzitter en oprichter van Bona Stars en tegenwoordig trainer-coach van Luba's eerste herenteam, werd nu de opvolger van Bosch. Henk Falter werd ge kozen als vicie-voorzitter. de interne MURCIA - De Belg Ferdi van den Haute heeft giste ren de zevende etappe in de Ronde van Sparge gewon nen. Hij legde de 136 kilo meter van Cartagena naar Murcia af in drie uur 20 mi nuten en 16 seconden. De Portugees Joaquim Agostinho nam de leiding in het klassement over van G'nther Haritz (Wdl). Een onbetekenend colletje van derde categorie, dat 37 kilometer voor het einde voor het peloton op doemde, zorgde voor een verras sende ontknoping van de zevende rit. Aan het einde van de etappe werd Joaquim Agostinho in de lei derstrui gehesen. De brave Portu gees, die twaalfde was geworden in de 33 man sterke kopgroep - waarin overigens alle favorieten - kreeg daarmee een beloning voor zijn harde werken. Met de verrassend sterk rijdende Fedor den Hertog had Agostinho, die maandag al zijn uitstekende vorm bewees door een zege in de tijdrit, de wedstrijd le vendig gemaakt door een aantal demarrages. Het peloton, waarin de Ti- Raleigh-ploeg opnieuw een sterke indruk maakte, moest hen verschil lende malen terughalen. Door het hoge tempo dat op het colletje werd ontwikkeld scheurde het peloton in tweeën. In het achterste stuk be vond zich ook Günther Haritz, de Duitse baanrenner uit de ploeg van Peter Post, die vanaf zaterdag zo verrassend de leiderstrui had ge dragen. Haritz kwam op ruim vier minuten van etappe-winnaar Ferdi van den Haute binnen. In de ko mend e d agen zal er voor hem alleen nog een knechtenrol zijn. De kopmannen van Ti-Raleigh (Kuiper en Thurau) en Frisol (Priem) doen het uitstekend in Spanje. Thurau staat op de tweede plaats met twaalf seconden achter stand, Kuiper is vierde met een se conde meer en Priem, die gisteren fraai op de derde plaats beslag leg de, gaat steeds beter rijden en staat twaalfde. Uitslag: 1. Ferdi van den Haute (Bel.) 136 kilometer van Cartagena naar Murcia in 3 uur, 20 minuten en 16 seconden (10 seconden bonifica tie), 2. Elorri&ga (Spa) 3.20.18 (4 sec. bon.), 3. Cees Priem (Ned.) z.t., 4. Hennie Kuiper (Ned.) z.t., 5. Josde vanavond de finale Europa Cup 2 Cauwer (Bel.) 6. Herman van Springel (Bel.) 7. Jean-Pierre Baert (Bel. 8. Gerrie Knetemann (Ned.) 9. i Willy Vanneste (Bel. 10. Dietrich Thurau (Wdl). Algemeen klassement: 1. Joaquim Agostinho 29.44.45, 2. op 12 sec. Dietrich Thurau, 3. Jesus Manza- neque z.t., 4. op 13 sec. Hennie Kui per, 5. op 25 sec., Gerrie Kneter- man, 6. op 27 sec. Javier Elorriaga, 7. op 28 sec. Joseph Fuchs, 8. op 35 sec.. Luis Ocana, 9. op 38 sec. Bert Pronk, 10. op 39 sec. Agustin Ta- mames, 11op 40 sec. Ferdi van den Haute, 12. op 45 sec. Cees Priem, 43. op 7.24 Gerben Karstens. Eddy Merckx en zijn knecht Jo seph Bruyere hebben gisteravond in een koppeltijdrit over 3.5 kilome ter, de proloog van de Ronde van Romandiè gewonnen. Eddy Merckx zal daarom vandaag in de eerste etappe in de leiderstrui rij den. Op de tweede plaats eindigde het Franse koppel Rouxel/Boureau op ruim vier seconden van de Bel gische winnaars. De Belgen De Vlaeminck en De Witte eindigden als derde. communicatie, die met name tus sen jeugdgroep en bestuur nog wel eens iets te wensen overliet werd er eveneens een jeugdbes- tuur met een gedeeltelijk auto nome bevoegdheid ingesteld. Rob Mantel tot slot "De verwach ting is dat de mensen zich bewus ter geworden zijn van hun plich ten ten opzichte van de club en dat we in de toekomst in een be tere sfeer verder kunnen werken, de respons van de leden geeft re den voor optimisme." ADVERTENTIE Monzon verdedigt zijn wereldtitel BOKSEN - De Argentijn Carlos Monzon zal op 26 juni in Monte Carlo zijn wereldtitel in het mid dengewicht verdedigen tegen de Columbiaan Rodrigo Valdes. S/MOfJ S. SSMk-SlOOS, ZJH VRIEMD/AJ VAM») EW SECRETARESSE SA/OEP/B BLJVE/0 W06 EEW Wb IW CALAIS VOOR HET JAARLJK5Ê ■25 COWÖCES VAM TUINIASOUTERHAWOELARÊM

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13