Agostinho sterk in de Ronde van Spanje Voortbestaan van FC den Bosch is ernstig in gevaar Verwarmde plaatsen in het PSV-stadion P. Vollebregt stelt teleur V. Heumen richt zich op Oranje Ab Krook opvolger van Gerard Maarse Nederlanders ook in tijdrit weer voorin Engelse trip van DOCOS succesvol DINSDAG 4 MEI 1976 SPORT PAGINA 9 LE GRAU-DU-ROIPORT- CAMARGUE De Griek Bou- douris heeft gisteren de tweede wedstrijd in de strijd om het Eu ropees kampioenschap zeilen in de Finnjollenklasse gewon nen. De Fransman Maury werd tweede, de Griek Papaioannou eindigde als derde. Peter Vollebregt stelde erg te leur, in deze race, die bij Le Grau-du-RoiPort-Camargue werd gehouden. Hij kwam niet verder dan de 21ste plaats. Bart Jan Wilton werd gediskwalifi ceerd. De tweede wedstrijd in de Finnjollenklasse verliep bijzonder spannend. De Engelsman Chris Law ging als eerste door de fi nishlijn, maar werd gedis kwalificeerd omdat hij te vroeg was vertrokken. De zege ging naar de Griek Anastasios Bou- douris voor de Fransman Serge Maury en Atihanasios Papaioannou (Gri). Maury, titelhouder en Olympisch kampioen in 1972, nam door zijn tweede plaats de leiding in het klassement na. twee wedstrijden over van de Italiaan Mauro Pelaschier. Omdat het vrijwel windstil was, werd de start enkele uren uitgesteld. Law vertrok erg snel en naar later bleek, te snel. Hij had in de eerste race erg teleur gesteld door als 33ste te eindi gen. Bij de eerste boei lag Law op kop, gevolgd door Boudouris, die in de eerste race wegens pech had moeten opgeven. De Zweed Guy Liljegren, Papaionan- nou, maandag als eerste over de streep maar later gediskwalifi ceerd, en de Canadees Robert Butler. Maury rondde de eerste boei als zestiende. Hij kwam in het tweede ge deelte van de wedstrijd tien plaatsen naar voren en passeer de op de laatste meters ook nog Papaioannou, Liljegren en de eveneens sterk opgeklommen Pe laschier, die de eerste race had gewonnen. Law en Boudou ris bleven onbereikbaar voor Maury, die na twee wedstrijden leidt voor Pelaschier, Jo- ohen Schumann (Odl) en An- arej Boelasjov. De Oostduitser Dieter Below won op heta meer van Genève de vijfde wedstrijd in de strijd om het Europees kampioenschap zei len in de Solingklasse. Geert Bakker werd vierde, Heike Blok negende. De Deen Poul Jensen behoudt de leiding in het klasse ment na vijf wedstrijden. Hij werd gisteren zesde. In het alge meen klassement bezet Geert Bakker de zevende plaats. EINDHOVEN De eerste divisieclub FC Den Bosch wacht met spanning op de dertiende mei. Op die dag beslist de ge- menteraad over het voortbestaan van het betaalde voetbal in de Brabantse hoofdstad- Directeur C- Hesselberth van FC Den Bosch stelde het gisteren kort en bondig „Als de gemeente FC Den Bosch niet meer dan de jaarlijkse 63.000 gulden subsidie verleent, zijn we genood zaakt de voetbalclub te liquideren". Leen Pfrommer AMERSFOORT Ab Krook uit Loosdreoht is gisteravond tijdens een vergadering van het KNSB-be- stuur in Amersfoort voor de periode van twee jaar aangesteld als coach van de Nederlandse schaatsenrijd- sters. Krook is de opvolger van Ge rard Maarse, die bedankte voor een verlenging van zijn contract. Tijdens dezelfde vergadering werd ook de dames-kernploeg samenge steld. Deze bestaat uit: Sijtje nog in onderhandeling der Lende, Christa Jaarsma, Haits- ke Pijlman, Joke van Rijssel, Ina Steenbruggen en Pietie Postma. De heren-jeugdploeg zal opnieuw on der leiding van Egbert van 't Oever staan. De KNSB heeft nog geen heren-kern- ploeg samengesteld omdat er nog onderhandelingen gaande zijn met de bondscoach. De KNSB hoopt bin nen enkele dagen met Leen Pfrom mer tot een akkoord te komen. Wel staat vrijwel zeker vast dat er een aparte sprint-kernploeg zal komen. e directeur van de Bossche voet balclub nam gisteren met grote teleurstelling kennis van het advies dat burgemeester en wethouders van Den Bosch aan de gemeenteraad zal uitbrengen. Hesselberth: „Ik betreur het zeer dat de raad geadviseerd wordt om ons exploitatie-tekort dat inmiddels is opgelopen tot bijna vier ton niet te dekken. Maar de raad moet beslissen. Dat gebeurt op 13 mei en zolang er geen definitieve beslissing is gevallen, blijven we toch maar optimistisch". Jong Oranje CARTAGENA Joaquim Agostinho heeft gisteren de zesde étappe van de Ronde van Spanje, een individuele tijdrit over 14 kilometer, gewonnen. De Portugees reed de afstand in 19 mi nuten en 50,7 seconden (gemiddelde snelheid 45,430 km/u). De Westduitser Günther Haritz blijft leider in het algemeen klas sement. Ook in de tijdrit kwam Hennie Kuiper goed voor de dag. LEIDEN De Leidse derdeklas ser DOCOS is gisteren na 'n verblijf van zes dagen in Engeland in de Sleutelstad teruggekeerd. In Engeland werden vier voetbal wedstrijden gespeeld, o.a. tegen de in de 4e divisie uitkomende vere nigingen FC Feversham en FC Folkestone. De eerste wedstrijd speel de DOCOS tegen F.C. Feversham. De rood-witten verloren met 4-3. Frans Smits opende de score voor de thuisclub door in eigen doel te schieten. Even later nam hij wel de gelijkmaker voor zijn rekening docr de Engelse doelman Stan Stone- wood onhoudbaar te passeren. Ton van Dinten, de grote uitblinker op deze avond, scoorde het tweede doel punt. Rob Aniba bracht ver in de tweede speelhelft de spanning terug door de achterstand terug te bren gen tot 4-3. De wedstrijd werd door een talrijk publiek bijgewoond. Tegen Deal verloor de pleeg van trai ner Linkerhof op een hobbelig veld onverdiend met 5-3. Aan tenminste twee Engelse goals ging buitenspel vooraf. Voor DOCOS schoten raak Theo v.d. Veer, Ton van Dinten en Rob Aniba. Vrijdagavond speelde DOCOS tegen F.C. Folkestone. De goed spelende Engelsen konden het door prima keeperserk van Hans Burghouwt en goed spel van de ach terste linie de gebroeders Smits, Ruud v.d. Meel en Kees Vrisekoop niet tot doelpunten brengen. Uit een vlijnmscherpe pass van Ton van Din ten schoot Rob Aniba DOCOS naar een 1-0 overwinning. De laatste wedstrijd speelde DOCOS tegen Walmer. Deze wedstrijd ein digde in een gelijk spel (3-3), nadat de rust was ingegaan met een 2-0 voorsprong voor de rood-witten. Frans Smits en Rob Aniba zorgden voor de Leids goals. De voetbalvereniging Lósser Boys heeft een nieuwe trainer. De club. die halverwege dit seizoen zonder trainer kwam te zitten toen haar oefenmeester Nieuwenhuys door tra gische omstandigheden om het leven kwam, heeft de Hongaar Lazlo Na- nai gecontracteerd. Nanai, woon achtig in Zand voort, speelde vroe ger bij RCH en is achtereenvolgens trainer van Schoten, RCH, Bloemen- daal en Zandvoortmeeuwen geweest. De jeugd zal het komend seizoen door Theo Bijwaard worden getraind. Op het zware parkoers kwamen de Nederlanders goed voor de dag. We reldkampioen Hennie Kuiper eindig de als vijfde, dezelfde plaats als hij nu in het algemeen klassement bezet. Gerrie Knetemann (zevende) en Bert Pronk (negende) kwamen ook in de top-tien. Zij bleven allen minder dan een halve minuut ach ter Agostinho. De Portugees nam veel risico's in de nauwe straatjes van Cartagena. "Ik voel me sterk", zei de 34-jarige veteraan na afloop, "Ik heb mijn zinnen op deze ronde gezet. Laat de bergen maar komen". Overigens had Agostinho zijn overwinning ook te danken aan een val van Dieter Thurau één kilometer voor het einde. De Westduitser, die uiteindelijk zestien seconden achter stand had op Agostinho, werd onmid dellijk na afloop door zijn ploeglei der Peter Post naar het ziekenhuis gebracht, waar foto's aantoonden, dat Thurau niets gebroken had. De kans Is groot, dat de Westduitser morgen weer gewoon meedoet. De "Uitslag van de tijdrit over veer tien kilometer is: 1. Agostinho (Por) 19.08 (10 sec. bonificatie). 2 zaneque 'Spa) 19.18 (4 sec. bonifica tie), 3. Fuchs (Zwi) 19.21, 4. Thurau (WD1) 19.24, 5. Kuiper (Ned.) 19.26, 6. Ocana <'Sp.) 19.28, 7. Knetemann (Ned) 19.30, 8. Pesarrodona (Spa) 19.33, 9. Pronk (Ned.) 19.34, 10. Taima- mes (Spa.) 19.36. 14. Priem (Ned) 19.51, 17. Haritz (Wdl) 19.53, 23. Van den Hoek (Ned) 20.09, 32. F. den Hertog (Ned) 20.21. De stand in het algemeen klasse ment is: 1. Haritz 26.23.51, 2. Agostinho op 40 sec., 3. Thurau op 48 sec., 4. Manzanewue z.t., 5. Kuiper op 49 sec., 6. Knetemann op 1.01, 7. Fuchs op "1.04, 8. Elorriaga op 1.07, 9. Ocana op 1.11, 10. Pronk op 1.14, 11. Tamames op 1.15, 12. Priem op 1.21. De Nederlondse Olympische weg- ploeg zal niet deelnemen aan de wedstrijd Montreal - Toronto, die een week voor de eerste Olympische wielerdag zou aflopen. De organisa toren hebben de KNWU en de an dere nationale wielerbonden die be langstelling hadden getoond een gebrek aan financiën. Er waren niet voldoende sponsors om de be groting rond te krijgen. De KNWU stelt nu pogingen in het werk de wegploeg van coach Middeünk in de laatste week voor de Olympische Spelen aan de start te krijgen in de Grand Prix van Quebec, die van 6 tot 11 juli in Canada's Franstali ge provincie wordt ghouden. Jan Raas heeft gisteren in Per wijs een wielerwedstrijd voor be roepsrenners gewonnen. De Ra- leighcoureur uit Heinkenszand reed de 156 kilometer in 4 uur en 9 mi nuten. Raas toonde met deze tweede overwinning in dit seizoen wederom in een goede vorm te ste ken. Hij bereikte de eindstreep al leen met een voorsprong van 40 se conden op zijn ploeggenoot, de Belg Etienne van der Helst, Ger Harings werd negende met zes minuten achterstand op Raas. De uitslag is: 1. Raas (Ned) 156 kilometer in 4 uur 9 minuten, 2. Van der Helst (Bel) op 40 sec., 3. Van de Vijver (Bel) z.t., 4. Martin (Bel), 5. Van MaAl Schil (Bel) op 3.40, 6. L. Leman (Bel) op 5.30, 7. W. Reybroeck (Bel) op 6.00, 8. F. van Loov (Bel) z.t., 9. Harings (Ned) z.t., 10. Van Marcke (Bel) z.t. Wim van Heumen: weg hij Kampong. UTRECHT Wim van Heumen. de coach van Kampong, sinds zondag de nationale hockeykampioensploeg bij de he ren, heeft zijn functie bij de Utrechtse vereniging neergelegd. Van Heumen is ook trainer-coach van de nationale ploeg en kan door gebrek aan tijd zich niet langer met zowel het Ne derlands elftal als Kampong bezig houden. Er is nog geen op volger gevonden voor Van Heumen, die een seizoen met Kam pong heeft gewerkt. De wedstrijden tussen Jong Oranje en de jeugdploeg van de Sow- jet-Unie zullen op 19 mei (uit) en 26 mei (thuis) worden gespeeld. De KNVB heeft gisteren van de voet balbond van de Sowjet-Unie bericht ontvangen dat de door Nederland voorgestelde data worden geaccep teerd. Jong Oranje speelt zijn thuiswed strijd voor de halve finale voor het Europees kampioenschap voor ploe gen onder 23 jaar op het veld van Roda JC in Kerkrade. Waar in de Sowjet-Unie wordt gevoetbald is nog niet bekend. Zou de wedstrijd in Moskou worden vastgesteld dan ver- tx-ekt de Nederlandse jeugdploeg op dinsdag, wordt de ontmoeting in Kiev of een andere plaats gespeeld dan zal het vertrek vrijwel zeker met een dag worden vervroegd. Nog deze week zal Stipan Ma- tic een éénjarig contract tekenen bij Telstar. Sparta leende de 24-jarige Joegoslaaf dit seizoen van het West- duitse Heilbronn, dat de Rotterdam se eredivisieclub tevens de eerste rechten gaf voor een definitieve aan koop. Sparta wenst echter geen ge bruik van de optie te maken. Het acht de vraagprijs (een ton) te hoog voor de kleine vleugelspits, die even wel dolgraag in Nederland wil blij— Het is vooral Joop Castenmiller, dig nogal gecharmeerd schijnt te zijn van Matic, hoewel de Telstar-trainer, die drie weken geleden contact met hem zocht, elk gesprek met de aan valler ontkent. Het ti-ansferbedrag van een ton, dat Heilbronn voor Ma- tic vraagt, lijkt op dit moment het grootste obstakel dat een overgang naar Telstar in de weg staat. Overigens liet FC Den Haag zich eerder dit seizoen terloops over Ma- tic informeren. Den Haag wil ech ter niet eerder tot de aankoop over gaan, voordat Leen Swaneburg is verkocht. Een ontwikkeling, waarop Matic evenwel niet wil wachten, om dat hij deze week nog bij Telstar moet beslissen. Stipan Matic was, evenals trou wens Klaus Larsen, die aan het eind van het seizoen weer terugkeert naar het Deense Köge, een noodgreep van Leo Steegman. Na het vertrek van o.a. Hans Venneker en Nol Heyer- man aan het begin van deze compe titie, ontbrak het Sparta's trainer aan spitsspelers, waardoor hij voor weinig geld (Sparta betaalde Heil bronn geen huurprijs voor Matic) remplacanten voor de opengevallen plekken zocht. Matic bracht overigens het groot ste gedeelte van de competitie op de resei-vebank door. Pas de laatste we ken veroverde hij een vaste plek in Sparta's basisformatie, ten koste van Larsen Drie atletes uit de regio in Nederlands team LEIDEN Joke van Gerven en Mieke van Doorn van de Spartaan uit Lisse en Ella Hoogendoorn van het Alphense AAC'36 zijn gekozen in de Nederlandse dames-atletiek- ploeg die op zaterdag 8 mei uitkomt tegen Groot-Brittannië. In Grange mouth zal Joke van Gerven de 1500 meter lopen, gaat Mieke van Doorn deze laatste krachtmeting voor "Mon. hoogspringen en komt Ella Hoogen- EINDHOVEN Ter afsluiting van het in 1969 in uitvoering ge nomen renovatieplan heeft de Eindhovense voetbalvereniging PSV besloten tot de bouw van een nieuwe hoofdtribune ter vervan ging van de huidige, welke 43 jaar oud is. Met de werkzaamheden zal binnenkort, maar in elk ge val voode aanvang van het nieuwe seizoen, worden begonnen. De verivachting is dat het pro ject in één jaar zal worden uit gevoerd. doorn uit op de 100 De nieuwe hoofdtribune zal op de bestaande accommodatie worden horden, aangesloten. Als het project ge reed is zal PSV beschikken over een modern stadion met ruim 14.500 overdekte en verwarmde zitplaatsen en 12.500 overdekte en verwarmde staanplaatsen, waar door de totale capaciteit komt op 27.000. In de onderbouw van de nieuwe hoofdtribune zullen vergader ruimten en enkele kantoren icor- den ondergebracht, ruime kleed kamervoorzieningen, een spelers- home, een kantine, voorzieningen voor radio, televisieschrijvende en fotograferende pers en dienst ruimten voor EHBO en politie. Tegelijk met de bouw van de laatste fase van het stadion zal de verlichtingsinstallatie worden gerenoveerd. De werkzaamheden aan de nieu- ive hoofdtribune worden zodanig gepland dat de bezoekers van de thuiswedstrijden gedurende het seizoen 1976/1977 daarvan slechts minimale hinder zullen ondervin den. Voor de financiering van het to tale bouwplan heeft PSV een langlopende lening aangegaan. De daaruit voortvloeiende kosten zullen worden bestreden uit de extra recette welke voortvloeit uit de vergroting van de totale toe schouwer saccommodatie. De bouw zal worden uitgevoerd onder technisch toezicht van het architecten- en ingenieursbureau van Philips.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9