Goedhart vonnist ook PSV Feyenoord: misplaatste minachting AZ-ZEGE OP PSV „NORMAAL EN VERDIEND" k/ArM a,.süsmm Ajax profiteert van doelmansf outen: 1-2 Scorebord BRANDJE IN KUIP Eindhoven krijgt de kansen, Twente de winst: 0-1 Kristensen Ik ga toch MAANDAG 3 MEI 1976 ALKMAAR - Demonstratiever kon het eigenlijk niet. Joop Brand, al zijn spelers man na man omhelzend na de 10 zege op PSV, die door de goal van Aart Goedhart gestalte had gekregen. Een verrassende zege, die door Joop Brand vooral werd aan gegrepen om zout in de wonden te wrijven. Week na week levert zijn ploeg het bewijs van de betrekke lijkheid van het trainersvak. Brand zou in de ogen van de AZ-leiding geen toptrainer zijn, maar hij sleep te zonder problemen in de afgelopen weken twee kampioenskandidaten naar de nederlaag. Met spectaculair, gedurfd en hartstochtelijk voetbal versloeg zijn ploeg eerst Feyenoord en gisteren dan PSV. Merkwaardig genoeg was het net als tegen de Rotterdammers ook tegen PSV weer Aad Goedhart die de beslissende treffer scoorde. Een defensiefout van Van Kraay en Deykers in het cen trum van de verdediging leidde er vijftien minuten voor tijd toe dat Goedhart alleen op Van Beveren af kon gaan. De Alkmaarse vleugelspits, mentaal „bijgepraat" door Brand schoof de bal onder Van Beveren door naar 10. Goedhart voltrok daarmee het vonnis over PSV dat in de tweede helft steeds duidelijker op een gelijkspel uit was geweest. Mede doordat Edström (ziek geweest) en Van der Kuylen (enkelblessure) niet voor de volle honderd procent fit waren, moest PSV wel op de remise gokken. De Eindhovense ploeg be sefte terdege de afhankelijkheid van het vedette-tweetal dat het Rijvers team kan dragen of kan laten val len. Gisteren viel PSV tegen een AZ dat de zege volkomen verdiende om dat het de wedstrijd negentig minu ten lang in handen had. Treffers waren alleen nog niet eerder geval len omdat AZ vaak te gretig had gejaagd en omdat Jan van Beveren een aantal schitterende reddingen had verricht na vooral door Nygaard en Hovenkamp ingeleide acties. PSV was alleen via de beide v. d. Kerk- hofs incidenteel gevaarlijk geweest. Eén keer had Van Rijnsoever daar bij op de doellijn redding moeten brengen, één keer ook was de Eind hovense aandacht bij een voorzet van René onvoldoende om de al verslagen doelman Vooys met 10 te confronteren. Inplaats daarvan werd het een kwartier voor het einde 10, dank zij Goedhart die een Ju belstemming veroorzaakte by de 20.000 kükers. PSV-trainer Kees Rüvers wilde ook niets op de AZ-zege afdingen: noemde de Alkmaarse winst „nor maal en verdiend", maar had in zyn eigen ploeg graag een grotere activi teit in de persooniyke duels willen zien. Directe confrontaties waarvan de meeste nu in het voordeel van AZ waren uitgevallen. Joop Brand, de ontslagen AZ-trainer, zei „als eenvoudig oefenmeester", erg blij te zijn met de zege op PSV, dat, aldus Brand, „in de tweede helft zonder voorhoedespelers opereerde omdat iedereen zich steeds verder naar ach teren liet terug vallen. Door byvoor- beeld Deykers aan Van Marwyk te koppelen, moest PSV zich duidelijk aan ons aanpassen", triomfeerde Brand. „AZ heeft dat direct al aan gevoeld als een overwinning, zeker toen Edström na de rust werd ge wisseld omdat hy tegen Vonk geen kans kreeg en later omdat ook Wil- brets' tegenstander Poortvliet" (in vallers Deacy en Dahilquist)" werd vervangen. Alleen Jan van Beveren heeft de wedstryd voor PSV lange tyd gered..." Aad Goedhart scoort het voor AZ'67 zo belang rijke doelpunt in de wedstrijd te gen PSV. Jan van Beveren heeft het nakijken. Het kan dit seizoen kennelijk niet mis. Hoe slecht roe ook spelen, we blijven voornamelijk dankzij an deren toch maar steeds kans op de titel houden. Nu hadden we weer de mazzel dat PSV bij AZ verloor, terwijl we zelf toch erg povertjes voor de dag kwamen te gen Excelsior. We wonnen dan wel mei 4-2, maar het is al teke nend genoeg dat zo'n ploeg als Excelsior tweemaal tegen kan scoren en zelfs op 2—2 kan ko men. We zijn na 20 gewoon in slaap gevallen. Toen Vreysen een maal die strafschop had gemist en Excelsior op 21 was geko men, dachten we in de kleedka mer wat al te gemakkelijk dat we het na de rust roei eventjes af zouden maken. Vergeet het maar. We stonden net op het veld of het was al 22. Gewoon omdat Ex celsior teveel vrijheid kreeg. We wisten waartoe die jongens in staat waren dat hadden ze tegen Twente roei bewezen en we ruisten ook dat het geen ploeg is om eruit te gaan, maar toch spreekt zo'n partij kennelijk niet zo aan. Voor de toeschouwers ook niet, want er waren er maar 15.000 en zo'n lege Kuip stimuleert bepaald niet. Voor mijn gevoel loopt die pas weer vol als we het straks niet vergokken tegen FC Den Haag. Dat wordt een moeilijk duel, want volgens mij heeft Den Haag zich bij Am sterdam gespaard- Die jongens willen Boskov nog wat laten zien. Wij ook trouwens, want hij zal zijn plannen voor volgend jaar al wel klaar hebben en in die wed strijd willen bekijken welk mate riaal hij daarvoor kan gebruiken. „Materiaal" waarmee vooraf \'.an weer geschoven moet worden, als iedereen tenminste fit is. De sa menwerking tussen Van Hanegem als laatste man en mij verliep dan niet slecht, als de blessures van Schneider en Ramljak gene zen zijn, zal dat toch consequen ties hebben voor sommige spelers. Dat kan positief en negatief uitpakken. Als het negatief uit pakt kunnen we het verder wel vergeten. ROTTERDAM De geschiedenis lijkt zich te herhalen. Even als vorig seizoen naderen Feyenoord en PSV zij aan zij de eindstreep, waar de landstitel voor de eerstaankomende wacht. Een wetenschap, die Feyenoord evenmin als vorig jaar lijkt te inspireren, zoals ook weer de matte vertoning tegen Excelsior uitwees. Door Piet Ocks NIJMEGEN Ajax heeft in de tweede helft van het duel met NEC gretig gebruik gemaakt van twee fouten van de geblesseerde doelman Schellekens. De Nijmeegse doelman verzuimde eerst in te grypen op een inzet van Arnessen en ging vervol gens in fout by een kopbal van Geels die een vrye trap van Krol verlengde. In de eerste helft had NEC de leiding genomen via een fraaie kopbal van Hoogendoorn, maar de thuisclub zag in het ver volg van de wedstryd geen mogelyk- heden deze voorsprong uit te bou wen. NEC moest toestaan dat Ajax een veldoverwicht bewerkstelligde. Er was echter weinig overleg in de Am sterdamse ploeg. NEC dat nog voor rust Hoogendoorn moest vervangen door Gerdsen was in de counter vooral door het stuwende werk van Peters gevaariyk hoewel AJax-doel- man Schryvers toch zelden hande lend hoefde op te treden. In de tweede helft kreeg Ajax een geweldige stimulans toen Arnessen na tien minuten zyn ploeg op gelyke voet wist te brengen. Hoewel NEC zich van deze tegenslag goed her stelde, kon de Nymeegse club niet voorkomen dat Geels de wedstryd tenslotte in het voordeel van Ajax besliste. Daarvóór waren de Amster dammers byzonder goed weggekomen toen Steffenhagen by een voorzet van Marynissen byna de bal hard in eigen doel kopte. Scheidsrechter Hoppenbrouwer deelde gele kaarten uit aan Visser van NEC en Notten van Ajax. Onder de toeschouwers by NEC—Ajax bevond zich ook Hans Croon de huidige trainer van Ander- lecht, die genoemd wordt als moge lijke opvolger by NEC van Piet de Visser, wanneer deze komende week zou besluiten in te gaan op het con tract dat het Belgische RWDM hem heeft voorgelegd. Feyenoord onderstreepte zijn min achting voor Excelsior nog eens na drukkelijk. Het werd daarin zelfs gesterkt, toen het in nauwelijks een kwartier tijd op een comfortabele 2—0 voorsprong belandde. Feve- noord waande zich al in zekerheid, dacht met speels gemak de voor sprong te kunnen consolideren of uit te breiden, waardoor het de moge lijkheden op een grotere voorsprong met een glimlach verprutste. Feye noord, met Willem van Hanegem als bepaald niet overtuigende vrije verdediger, stoorde zich nauwelijks aan de bij voorbaat mislukte aan- valspogingen van Excelsior, het per mitteerde zich zelfs om een (overi gens misplaatste) strafschop over te EREDIVISIE EindhovenTwente MVV—Telstar NEC—Ajax Go Ahead EaglesSparta FeyenoordExcelsior AmsterdamDen Haag Utrecht—Roda JC AZ'67—PSV De Graafschap—NAC PSV 30 21 4 5 46 Feyenoord 30 20 6 4 46 Twente 30 18 7 5 43 30 18 7 5 43 30 14 6 10 34 30 12 10 8 34 30 10 14 6 34 30 13 7 10 33 30 7 14 9 28 30 7 13 10 27 30 6 14 10 26 30 7 9 14 23 30 7 9 14 23 30 7 8 15 22 30 4 13 13 21 Eindhoven 30 6 9 15 21 MW 30 7 6 17 20 Excelsior 30 6 4 20 16 Ajax D. Haag Roda JC NEC AZ'67 Telstar Gr.schap Sparta Utreqht NAC Amsterd. Go. A. 79-25 69-35 59-25 63-32 60-39 36-27 36-32 41-36 41-43 37-53 29-38 32-53 23-51 36-46 35-56 33-59 31-58 20-51 EERSTE DIVISIE FC D. BoschFC Groning. Helm. SportVolendam HeerenveenSC Amersf. WageningenFortuna SC Willem II—FC Dordrecht FC Vlaarding.FC Camb. FC VVV—PEC Zwolle HaarlemHeracles Veendam—SVV Haarlem 32 21 8 3 50 VW 32 20 6 6 46 Wagening. 32 15 9 8 39 PEC Zw. 33 13 13 7 39 Fort. SC 33 15 8 10 38 Groningen 32 13 11 8 37 Vitesse 32 11 14 7 36 Veendam 32 13 9 10 35 Cambuur 33 12 10 11 34 Willem II 32 11 10 11 32 Dordrecht 33 11 8 14 30 D. Bosch 32 11 7 14 29 Volendam 32 9 10 13 28 Heerenv. 32 11 6 15 28 Helm. Sp. 32 8 9 15 25 Heracles 32 9 5 18 23 Amersf. 32 8 7 17 23 Vlaarding. 32 5 10 17 20 SVV 32 6 8 18 20 SC Fortuna, Haarlem e VVV periodekampioenen. 55-28 47-23 46-31 45-42 41-26 48-32 39-34 47-48 45-54 44-51 36-42 40-44 36-46 31-48 29-51 36-59 34-48 29-62 n FC GEWICHTHEFFEN De Spar taan hield zaterdag onderlinge wed- stryden. John ten Brinke werd win naar by de senioren (95/130). Sam Hols wilder werd tweede (100/135) en wynand van Tongeren eindigde op de derde plaats (92>6/115). By de junioren behaalde Jan Nieuwpoort de eerste plaats (40/55), voor Ton de Groot (55/75). VOETBAL Ala de FC Den Bosch het volgend seizoen gemeentelyke subsidie krygt, zal Ad Zonderland thans interim-trainer van Feyenoord als oefenmeester naar Den Bosch gaaa Biyft de subsidie uit, dan zal FC Den Bosch geen geld hebben om Zonderland te kunnen bekostigen. BILJARTEN Rini van Bracht heeft zaterdag ongeslagen het Gerrit Heeze driebandentoernooi op zyn naam gebracht. Hy had een alge meen gemiddelde van 1.220, byna drietiende van een punt hoger dan zyn naaste concurrenten Lorist en Popeyus. BOKSEN In een voorwedstryd van het gevecht tussen Ali en Young in Landover heeft Ken Norton in het zwaargewicht gewonnen van zyn Amerikaanse landgenoot Ron Stand- AUTOSPORT Tom Meylink uit Eindhoven heeft gisteren in Ettel- brück (Luxemburg) de vyfde wed stryd om het kampioenschap van de Benelux gewonnen. Tom Coronel uit Amsterdam werd tweede. TENNIS In het damestoernooi in Amelia Island in Florida is Betty Stöve uitgeschakeld. In de kwart finales verloor zy van de Ameri kaanse Chris Evert. knallen (Martin Vreysen, vijf minu ten voor rust nadat Nico Jansen zich had laten vallen). En ook de 21 van John van der Spek in de laatste minuut van de eerste helft bracht Feyenoord nauwelijks in verlegen heid. Sterk Het voelde zich sterk, omdat Wiro Jansen al na acht minuten profiteer de van Excelsiors onachtzaamheid, bij een vrije trap, waarvan Wüly Kreuz dankbaar gebruik maakte: 1 —0. Zeven minuten later rondde Theo de Jong een voorzet van Mi chel van der Korput beheerst af: 2 —0. Thijs Libregts: "Bij die vrije trap zie Je het verschil tussen een topploeg en Excelsior. Terwijl wij nog lopen te zeuren, heeft Wtm Jan sen die vrije trap al genomen". Excelsior leek op een filke neder laag af te gaan. Feyenoord "dolde" Excelsior, maar zag zyn acties veelal in schoonheid sterven. I> waarschuwing van John van der Spek, vlak voor rust, nam Feye noord niet ter harte. Vandaar dat het kon gebeuren dat simpel bal verlies op t' middenveld tot een te genaanval leidde via Bertram Tab- bernee (ingevallen voor de gebles seerde Frans van der Heide), die tij dig Rien v. Zanten vond. Zyn schui ver, na twee minuten in de tweede helft, werd onvoldoende gekeerd, door Eddie Trey tel: 2—2. "Op zo'n moment", sprak Thijs Libregts la ter, "besef je dat het toch niet zo slecht gaat. Laat Feyenoord maar aandringen en balverlies lijden. Als je de aanval overneemt, is er geen Feyenoorder die snel terug gaat. En daarvan hadden we valker moeten profiteren". Presentje Het was in een periode dat Feyen- ROTTERDAM (ANP) In het Feyenoord stadion moest na afkx— van Feyenoord-Excelaior een brar worden geblust. Een suppoost dekte het vuur op de x-tribune noord. Enkele binten waren aangetast. Er werd in de haast wa.er aangedragen, waarmee het gevaar werd bezworen. De binten, die vorige week bij Nederland-België ook al smeulden, worden vervangen. VoL. gens de suppoost werd het vuur zo wel vorige week als thans door bal dadige supporters ontstoken. Nico Jansen is een nachtmerrie voor sommige keepers. In ieder geval voor Eddy v, d. Roer, die gisteren na een botsing met de Feyenoord-spits uitgeteld neerging. De doelman moest met in- wendinge kneuzingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. oord zich gelukkig mocht prijzen met Eddie Treytel die hautain Feyenoord voor verdere averij vrijwaarde. Want zelfs de 2-2 kon Feyenoord niet sti muleren. De 3-2 was dan ook een presentje van Thijs Kwakkernaat. De terugspeelbal op Eddie van de Boer (na twaalf minuten) bleek te kort, Nico Jansen sprong ertussen verwondde de Excelsior-doelman en drukte de bal over de doellijn. Ver ontwaardigde Thys Kwakkernaat: Nico Jansen nam de bal met zijn arm mee". Waarna Eddie van de Roer (Libregts: "Hij kon zich niets meer herinneren") naar het Dijk- zigt-zlekenhuis werd vervoerd en Re né Vermunt zijn plas de doellijn caramboleer- Strafschop Die even voor tijd 4-2 moest toestaan, omdat 'n inzet van Theo de Jong, na 'n vrije trap van Kristensen, onhoud- Waarmee Excelsior nog goed weg kwam, omdat de niet zelden merk waardig optredende Leo van der Kroft, Feyenoord een strafschop ont hield. toen Frans Struis de doorge broken Kristensen torpedeerde. Li bregts: "Van der Kroft vond het zeker welletjes na die eerste straf schop. Dat was belachelijk, maar dat ben je in de Kuip gewend. Een twijfelgeval is een strafschop". Feyen oord bekommerde zich er niet meer om. Ad Zonderland wel: "Je. krijgt er hoofdpijn van". Over Van Hanegem: "Het viel voor Willem niet mee om na een paar jaar weer op die plaats terug te keren. Maar wat moet ik anders? Schneider en Ramljak zijn geblesseerd. Boven dien speelde de gehele ploeg onge organiseerd" ROTTERDAM Vujadin Boskov heeft het gezegd: „Jörgen Kris tensen moet nog een jaar bij Feyenoord blijven. Ik wil hem er graag bijhebben". Maar de Deen prakkizeert er niet over. Kristensen: „Het is honderd procent zeker dat ik na dit seizoen naar Denemarken terug ga. Ik heb mijn contract bij Feyenoord opgezegd en ook mijn huis in Hendrik Ido Ambacht is al verkocht. Niet alleen ikzelf wil naar Denemarken terug, maar mijn vrouw ook. En verder spelen de kinderen in mijn besluit een rol. Die wil ik in Denemarken op school hebben. Nogmaals, ik vertrek, al bieden ze me nog zo veel". 1. Geels (Ajax) 26; 2. Van der Kuylen (PSV) 24; 3. Nico Jan sen (Feyenoord) 20; 4. Jeuring (FC Twente) 19: 5. Hazelhekke (De Graafsch.), Edström (PSV), Van Leeuwen (FC Den Haag) 15; 8. Lubse (PSV). Kist (AZ '67). Nanninga (Roda JC) 14. EINDHOVEN Door de nauwe lijks verdiende 0—1 nederlaag tegen FC Twente zyn de eredivisieperspec tieven voor Eindhoven aanmerkelyk verslechterd. Mede doordat^ de concurrentie wel punten verzamelde. Eindhoven heeft tegen eub-topper FC Twente zich van zyn allerbeste zyde laten zien en dat was dus volgens het evan gelie van trainer Goossens met of fensief voetbal. De oosterlingen heb ben het er moeilyk genoeg mee ge had. Aan het einde van de eerste helft konden ze dankbaar zyn dat de 0—0 gehandhaafd was gebleven, want Eindhoven hadtoen zeer nadrukkeiyk gedomineerd. Van de Pas, Bleyenberg, libero Bloemers en Jacobs schoten echter by goede kansen niet zuiver genoeg of zy vonden de jonge talentvolle doelman Pasveer op hun weg. Tegenover al deze kaneen kon de FC Twente, dat het veld plaveide met goede bedoelingen, slechts één mogelykheid stellen, maar Gritter schoot na aangeven van Bos meters In de tweede helft gaf FC Twente dat overigens aantrad zonder Pahl- platz, Thyssen, Ora'nen en Gross, die allen geblesseerd zyn, wat meer te genspel. Eindhoven bleef evenwel de beste kansen voor zich opeisen om ze dan vervolgens te laten liggen, zoals Jabos en Kreekels overkwam. In de 22ste minuut viel de beslis sing. Na een pass van Achterberg kopte Gritter de bal langs Adjanski: 0L Een slotoffensief, waarin Over weg na botsing met Jacobs een ernstige enkelblessure opliep, baatte Eindhoven niet.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9