'Zingen nnjn passie Popgroepen op Koninginnedag de straat op BILL HALEY OP VARA-FEEST ...engisteren toegelicht IN ROTTERDAM Elvis-bijeenkomst O F JDERTF RADIOPROGRAMMA CUPFINAL IN TROS' SPORT Eugen Roth overleden Wilt u es een goeie TV-film zien? Moet u weer bij de VARA zijn vanavond. Beryls Lot. TV-reportage van défilé Soestdijk Want als deVARA je nog geen tientje waard is- waarblijvenwedan? DONDERDAG 29 APRIL 1976 DELFT De dag na Koninginnedag gaat de Stichting Amateur-Musici (SAM) landelijk (verken. Voorzitter Anton van Dijk uit Delft n hoopt, dat dit volgend jaar 30 april duidelijk te merken zal zijn. Niet alleen fanfarekorp sen en drumbands, maar ook popgroepen zul len dan in straten en op pleinen de verjaar dag van de vorstin luister bijzetten. elk geval is het zo, dat alles in het werk wordt gesteld om een organisatie van de n grond te krijgen voor de amateurpopmusici, -1 wier belangen tot nog toe door geen andere 5, Instelling worden behartigd. De hoopvolle Anton van Dijk is een 22-Jarige werkloze, die eerder als amateurmusious vijf Jaar in popgroepen meespeelde. Hij stoelt zijn verwachtingen op de eerste stappen die hij zette om de SAM op te richten en op de eer ste ervaringen die hy inmiddels heeft opge daan. In het gebied van Den Haag en omge ving telde h« meer dan 800 amateur-pop groepen. „Misschien zijn het er wel 1500". Een voorziohtige raming levert volgens hem op, dat in Zuid-Holland 15.000 en in heel Ne derland meer dan honderdduizend amateur popmusici geregeld in groepen veel vrije tijd aan hun hobby besteden. „Maar op een beurs voor vrijetijdsbesteding zijn zij niet verte genwoordigd", aldus Anton van Dijk. Het ziet uit, dat de SAM in het ka der van de maatregelen voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid, een bijdrage krijgt in de personeelskosten van één functionaris. Bij het ministerie van CRM ligt voorts een aanvraag om subsidie van f 75.000. Sedert de SAM vorig jaar augustus in Delft het licht zag, hebben Anton van Dijk en de zijnen al het een en ander bereikt. Er is een vacature-bank gekomen om individuele mu sici, die een groep zoeken, en groepen die een musicus zoeken, met elkaar in contact te brengen. In 35 gevallen kon de SAM al de helpende hand bieden. Een ander succesje noemt Anton van Dijk, dat er een goede en goedkope verzekering is gekomen voor de amateur-musici en hun dik wijls dure instrumenten. Ook is het mogelijk gebleken om tot afspraken te komen om bij aanschaf van instrumenten tien procent kor ting te krijgen. Zeker zo belangrijk acht voorzitter Anton van Dijk het, dat de SAM zich ook gaat inzetten om meer gelegenheid te creëren voor pop groepen om op te treden en of oefenruimten beschikbaar te krijgen. Ook zal de SAM na gaan wat de mogelijkheden zijn om in wijken meer dans- en muziekavonden te laten ver zorgen door de amateur-popgroepen. Daarnaast heeft Anton van Dijk ook het oog laten vallen op de bevordering van de kwa liteit van de popmuziek. Miljonair Cat Stevens 9 9 at Voor een binnenkomer is al gezorgd, wanneer zanger/componist Cat Stevens zondagavond het ïnpodium van het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam beklimt. „Banapple Gas", een vrolijke spot op 'trie STER-reclame en aanverwante aanprijzings methodes, van zijn jongste elpee „Numbers" is de laatste tijd via radio en tv genoegzaam bekend gemaakt (hitparades). ;e_ Door !?Yvonne Parre De nu 27-Jarige Cat Stevens, in Engeland uit een Griekse vader en Zweedse moeder en voor de burgerlijke stand luisterend naar de naam Stephen Geargiou, draait behoorlijk wat jaren mee in de oopmolen. Opmerkelijke bijzonder heid is vooral de leeftijd van zijn fans: van acht tot tachtig. Deze achterban is vooral te danken aan de toch wel voor iedere leeftijds klasse toegankelijke populaire mu ziek die Stevens op zijn naam heeft staan. Daarnaast schijnt ook zijn stem voor romantische zielen niet te versmaden te zijn. Voor Cat Stevens begon het allemaal in 1966, op 18-ja*ige leeftijd. Mike Hurst uit de Springfields ontdekte de bescheiden scholier, die een serieuze studie van de klassieke muziek had gemaakt. De bemiddeling van Hurst zorgde er voor dat Stevens zij neerste plaaat en, wat later zou blijken, zijn eerste hit uitbracht, het nummer „I love my dog". Erg lang was het succes hem niet beschoren. Cat Stevens kreeg tbc en moest geruime tijd warden opgenomen. Zijn rustperiode gebruikte Stevens echter om genoeg stof voor een elpee te vervaardigen, „Mona Bone Jakon" met „Lady d'Arbandville" als meest aantrekke lijke compositie vormde zijn rentree. Veel kon er toen niet meer misgaan. Na de langspeler „Tea for The Tillerman" met „Where do the children play" „Wild World" en „Father and Son" ging Stevens voorgoed door het leven als de rijk getalenteerde lyrische popeanger. Deze weelde leek moeilijk be dragen. Stevens ging zich afvragen wat nu eigenlijk de essentie van zijn bestaan was. Resultaat van deze onderzoekingen waren de elpees „Foreigner" en „Buddha and the Chocolate Box". Vooral op deze laatste plaat deed Stevens erg moeilijk en leek hij te verzanden in een eindeloos zoeken naar de definitieve waaiheid. De muziekpers sprak over een persoonlijke crisis: Cat Stevens zou nooit meer optreden. Cat Stevens kwam echter weer terug. Over zijn rustperiode: „Voor i k eraan begon, voelde ik me een artiest die slechts zong om geld te verdienen. Op 25-jarige leeftijd ontdekte ik dat ik mijn puberale periode af moest sluiten, iets echt groots moest doen om te bewijzen dat ik een man was. Tot dan toe was ik de Cat Stevens die ongelooflijk veel geluk had in zijn werk, maar persoonlijk was ik dat niet. Het was een opgefokt gevoel. Ik heb zelfs aan zelfmoord gedacht, maar daar ben ik toch te veel een Engeelsman voor. Nu lijkt het me veel aantrekkelijker om te wachten op een natuurlijke dood, zoiets houdt je leven spannend Cat Stevens, een vreemde vogel? Voor een gezinsleven is geen tijd. Hij: „Mijn passies blijven die elipee en dat optreden. Ik had het er moeilijk mee. omdat ik ging beseffen dat het voor mij een Cat Stevens, de zingende miljonair. manier werd om miljonair te worden. Ik ben het nu ook, maar ik weet nu dat ik het er niet om heb gedaan. Ook zonder er een stuiver aan te verdienen, ben ik gelukkig met mijn status als zanger". Op toneel is Cat Stevens een vriendelijke baas. Hij lacht veel en lijkt plezier te hebben in hetgeen hij doet. Stevens, naast zanger/com ponist ook een begaafd illustrator: „Dat heeft te maken met mijn afkomst. Mijn vader had een restaurant en zijn toenmalige baan verschilde niet veel van hetgeen ik nu doe. Je bedient de mensen, hij met. voedsel en ik met mijn songs. Is de klant gelukkig dan ben jij dat ook. Zo envoudig ligt dat. Het heeft me alleen lange tijd gekost om daar achter te komen". et De officiële Nederlandse Elvis Pres- jieley Fanclub organiseert zaterdag in enhet Rotterdams Groothandelsgebouw eneen bijeenkomst, waarop onder meer fle El visfilm „Change of Habit" uit tl969 wordt vertoond. Het betreft hier Nederlandse première. „Cange of Habit" wordt door zyn -n*fans „de beste Elvisfilm na zijn defliensttyd" genoemd. Zyn tegenspeel- 'okBter in de produktie is Mary Tyler lts Moore, bekend uit de Dick van deDyke-shows. De film is geen typische maar eerder een speelfilm dep ver het werk van een jonge arts en aantal nonnen in de sloppen wijken van een Amerikaanse stad. Het verdere programma van de twaalf uur durende Elvis-manifesta- tie omvat films als „Love me tender", „Blue Hawaii" en „That's the way it is". Na het filmprogramma is er een disco-show en een lotesry, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Prinses Beatrix Polio Fonds. Tydens de bijeenkomst wordt onder meer het resultaat bekend gemaakt van de handtekeningenactie van de fanclubleden met als doel de Edison en de twee platina elpees, die in ons land voor Elvis beschikbaar zijn gesteld, aan de meester zelf te doen overhandigen. Na de daverende mislukking van vorig jaar gaat de VARA opnieuw proberen zorg te dragen voor een waardige 1 mei-viering. Vanuit het In deze uitzending komt voorts sportpaleis Ahoy in Rotterdam wordt groot aantal artiesten uit binnen- op de avond van de eerste mei groot feestprogramma uitgezonden, onder de titel "Ahoy, hier is buitenland voor het voetlicht, onder wie de zanger Raimon Serrat (die wegens zijn kritische teksten al eni- VARA" op Nederland I van. 20.00ge keren in de gevangenis zat) interviews gehouden met de leider Simons, Tante Leen. Johnny Jor- an j 1) Save your kisses, Four Seasons: nr -ir*Trvnni nrnr/j r~\ Maggie Mc Neal; 24 (nw 002—345—709 th. Trinity Brotherhood of Man; 9 6) Banapole gas. Cat Stevens; 1 Lx 19 (30) You see the trouble, 25 (12) Baby I'll give you, en 2 8) Baretta's theme. 10 (16) What a difference. Barry White; Saskia en Serge; Sammy Davis jr.; Earth and Fire; 20 7) I love to love, 26 (20) People like you people, 3 2) In dulci jubilo. 11 (13) Love really hurts. 15 (23) Your the reason why. Tina Charles; Glitter Band; Mike Oldfield; Billy Ocean; The Rubettes; 21 (nw) Glass of champagne, 27 (28) Love machine, Miracles; 4 3) Fernando, Abba: 12 (14) Miss you nights. 16 (nw) Could it be magic, Sailor; 28 (nw) File, André van Duin: 5 5> 12 3, Catherine Ferry; Cliff Richard: Donna Summer 22 (15) I love you baby, 29 (nw) i I wanna stay with you, 6 (21) Music, John Mües; 13 9 Love is the drug, 17 (18) Me and bobby Mc Gee, Albert West: Gallagher en Lyle; 7 (11) Sweet love, Ferrari; Roxy Music: Jack Jersey 23 (nw) Just want to taste, 30 (17) Let your love flow, 8 4) December 1963, 14 (10) Don't let love, Limousine: 18 (19) Terug naar de kust. Billy Swan; Bellamy Brothers. NEDERLAND I 18.15 Bedreigde landschappen, les 11 (Teleac)' 18.45 Toeristische Tips (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 EO-kinderkrant (EO) 19.30 Holland ze zeggen, Groningen streckprogramma (EO) 20.35 Focus of wildlife (EO) 21.00 Genezen van haat (EO) 21.25 Tenslotte (EO) 21.35 Journaal (NOS) 21.50 Machiavelli. of hoe het in de wereld toegaat (VPRO) 23.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Paulus de boskabouter (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 't Spant erom. kinderspelshow (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.25 Achter het nieuws (VARA) 20.40 Beryl's lot (VARA) 21.35 De Ombudsman (VARA) 22.00 Terug naar de natuur (VARA) 22.30 Achter het nieuws (VARA) 23.05 Gedicht (VARA) 23.06 Den Haag vandaag (NOS) 23.21 Journaal (NOS) Wim Kan heeft het kijken naar de televisie lang geleden al eens omschreven als „wachten tot het leuk wordt". Gisteravond duurde dat wachten erg lang, want pas tegen half twaalf kwam er iets dat de moeite waard was. Vol gens de statistieken ligt meer dan 90 procent van de Nederlandse bevolking dan al op één oor. Dat is ontzettend jammer, want nu hebben zeer veel mensen het unieke optreden gemist dat het wachttoren-genootschap (van Jehova's Getuigen) in de NOS- rubriek „Sprekenshoek" verzorgde. „Sprekershoek" is het achter tuintje van de Nederlandse tele visie, waar groeperingen of par ticulieren (die „normaal" nooit aan bod komen) laat op de avond ook nog iets mogen roepen. Soms is dat tamelijk vervelend wat lo gisch is, want in gewone sprekers- hoeken wordt ook vaak het woord gevoerd door mensen die beter hun mond dicht hadden kunnen houden. Maar af en toe zijn er uitschieters. Hoofdpersonen waren gisteren twee blijmoedige mevrouwen van het Wachttoren-genootschap, die een nieuwbouwwijk bezochten. De mensen die de deur voor hen open deden, hadden kennelijk van te voren een tekst op papier gekre gen. Dat leidde tot een serie uiterst vermakelijk^ sketches, die niet misstaan zouden hebben in de Sjef van Oekel-show. „Ik ge loof dat er wel zoiets bestaat als God maar ik heb nu geen ty'd, want ik moet naar een verjaar dag: goede middag, dames", klonk het onder meer, voor de deur werd dichtgegooid. Aan het slot werden boekwerkjes aangeprezen, maar als u nalaat die aan te schaffen, is er nog niets verloren, want de slottekst luidde: „we ko men binnenkort wel weer by u aan de deur". Het tweede onderwerp was min der amusent en betrof de heer T. J. Potijk ex-zeeman in Drach ten, die na een val in het ruim nu een baan aan de wal zoekt. Enkele honderden sollicitatiebrie ven heeft hy verstuurd, maar nie mand wil hem hebben. „De men sen denken dat iemand die ge varen heeft, een zuiplap is en een klaploper in rosse buurten. Ze denken dat het ons alleen maar om drank en wijven gaat". Dat verkeerde beeld is het gevolg van de verhalen die worden rondver teld door mannen die ooit ook eens twee weken op zee zyn ge weest. Is er dan helemaal nie mand de meneer Potijk wil hel pen? De betrokkene zelf zag het zeer somber in. De rest van de avond ging voor namelijk op aan kijken naar de TROS, waar informatie op het programma stond, volgens de nu wel bekende formule: eerst een speelfilm, en daarna praten over een belangwekkend stuk problematiek. Dit keer was „de kinderbescherming" het onder werp, en als lokkertje was daar voor van een zeer bestofte plank de film Ciske de Rat (uit 1955) te voorschijn gehaald. Maar het ging natuurlijk om de informatie die daarna kwam. Ver scheidene mensen vertelden over hun ervaringen met de kinderbe scherming. Dat leverde een uiterst triest beeld op van door logge organisaties plat gewalste kin deren (en soms ook ouders). GERARD PAQUES Het eerste deel van het VPRO-televisieprogramma Machia velli wordt vanavond gewijd aan de alternatieve artsen in Oss. Verder is er een film over het revolutionaire onderwijs cjo Cuba en een filmreportage over de Amerikaanse journalist Jack Anderson, die zich bezighoudt met onthulling van top geheimen. Tenslotte nog een reportage over de ontwikkelin gen op het platteland van Zuid-Spanje. In Achter het Nieuws komt vanavond het nieuwe partijpro gramma van de PvdA aan de orde. Voorts informatie over de komende UNCTAD 4 in Nairobi. Ook minister Pronk en de Algerijnse president Houari Boumedienne zullen aan het woord komen. DONDERDA APRIL (S) Tijd vrij vandaag. - artlerge .25 De wereld zingt Gods lof: ~").05 Schuttersweg 8: gev. 22.25 Avondoverdenking. vrlle tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpa- VPRO: 17.55 Med. (S) Gospel sound. 8 03 (S) TROS-Sport van zaterdag om 14.57 uur via Nederland I is in zijn ge heel gewijd aan de Engelse beker finale. die dit jaar wordt uitgevoch ten door Manchester United en Sout hampton, een club uit de Engelse tweede divisie. De wedstrijd, rechtstreeks uitgezon den. wordt gespeeld in het Wembley- stadion in Londen. Theo Koomen verzorgt het commentaar. MUNCHEN De Duitse dichter Eugen Roth is op 81-jarige leeftijd In München overleden. Roth die vooral bekend is geworden door zijn satirische en humoristische gedichten, was van 1927 tot 1933 dag bladredacteur in München. De boeken van Roth hij schreef ook romans en verhalen zijn In miljoenenoplagen gedrukt. De directeur van de Stichting Te- ieac, de heer A.A. Sterman, heeft he afscheid genomen in zijn functie om dat hij met pensioen gaat. Sterman aas sinds 1969 directeur van Teleac. Hij wordt opgevolgd door de heer '-J. van Schalkwijk. ADVERTENTIE Nws. Hilversum II 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. PP: 18.20 Uitzending van de CPN. IKON: 18.30 Kleur: informatie en commentaar o- ver zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) Hoogtepu operettes, (gr.pl.). 20.00 Nws. 20.05 Ra diojourn. 20.10 Programmaoverz. 20.15 (S) Radtokamerorkest met plano: klas- i Met het oog op i produktie. 14.00 Nws. bord. 14.20 Sefer T'Hillim. 14.45 Woord waarheid VPRO: 15.00-17.00 (S) Aan zo'n geestige comedie-serie herken je de ARA. K< «date dame din Rent (Lees trouwens Jorisvan den Bergoverliaar in de VARAGids.) Op veertig jarige leeftijd gaat ze aan de si udie.Avondsclioot.Voor het eerstvanavond. Mooie avondvoorhaar manTomomz'nvrienden binnen tehalen. 't Is wat als moeders op eigen benen gaat Goeie'lV-serie.vi lormannen ook.Goeievraag daaromliieronder.'t Beste antwoord js meteen evente bellen:02150-4874L Om abonnee teworden.automatisch per jaar voor f36,80. Of in iedergeval lid voor een tientje.Postzegelloos schrijven aan Antwooidnr.3Hilversumisookgoed. fotoYorkshirelklcvision Willlgenburg (7.3 DeWRA,datbenjezel£ Zoals gebruikelijk zendt de NOS-bv ook dit jaar een rechtstreekse repor tage uit van het défilé langs Paleis Soestdijk. Beelden van het défilé, waar groepen en verenigingen uit het gehele land de Jarige Koningin komen gelukwensen, zijn morgen van 10.30 tot 11.30 uur via Nederland I te volgen. Verslaggever in deze reportage Is Dick Passchier. De uitzending wordt om 10.25 uur voorafgegaan door een door de minister-president uit te spreken gelukwens. Een samenvatting van de reportage 's morgens wordt van 18.15 tot 18.45 uur via Nederland H uitgezonden. -ir Op de kunstveiling van Sotheby in Londen is 170.000 pond (ongeveer f 850.000) betaald voor een schilderij van de Engelse schilder George Stubbs (1724-1806), die vooral be kend is geworden door zyn afbeel dingen van paarden. Het werk, „Hengst, merries en veulena van de hertog van Grafton", kwam in 10.30 Einolight. het bezit van een anonieme Ameri kaan. NOS: 18.03 De Vakaturebank 18 10 <S) vragenrubriek werk. 1.02-7.00 (S) De Nachtwacht. Echo magaz. Hilversum II NCRV: 7.03 Nws. 7.14 Ochtendgymn. wijzing. 8.00 Nws. Laudamus. 7.54 Vinger- Muziek op i DUITSE TV 9 30-10.00 Sesamstrasse. 10.05 mentaire. 11.15 Dokumentaire. 11.50 Nieuws uit Noordrljnland-Westfalen. 18 05 Intermezzo: Das Wort hat die Verteidlgung, tv-film. 19.15 Akt. 19.45 Tip um ltd tot 81 20.00 Journaal an weerbericht. 20 15 Economisch magazi ne. 21.00 Einsatz Manhattan, misdaad film. 21.45 Spuren, tv-serie. 22.30-22.50 Journaal, kommentaar en weerbericht. Duitsland II 17.00 Journaal. 17.10 Fenn-Hong- Kong Pful. tekenfilmserie. 17.40 Aktua- llteiten en muz. 18.20 Der Anwalt. tv- serie. -öc Die Nibelungen, komische serie. 19.00 Journaal. ;9.30 Amuements- programma. 21.00 Journaal. 21.15 Po litiek magazine. 22.15 Unternehmen Nordkohl, tv-spel. 23.10 Journaal. Rclglë-Ned 18.05 Jonger -„1 zinnige vrijetijdsbesteding. Verkeersveiligheid. 19.15 Coronation- street. tv-serie. 19.40 Med. 19 45 Jour- naal. 20.15 Hearts and minds, doku- de USA en Vietnam. laudbouw. NOS: 13 00 Nws. NCRV: Jcumaal.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5