Problemen rondom kabel-tv opgelost Karakteristieke zaak in Breestraat gaat sluiten Actie ''Zuid west' voor school derde wereld Leidse gemeenschap neemt afscheid van hoofdinspecteur D. J. Verzijden Kabelnet Merenwijk herroept verzoek Oei! Wij zijn ingeslagen VOENSDAG 28 APRIL 1976 Leiden gebruikt Multivisie-mast Van de verontwaardiging die de Stichting Kabelnet Merenwijk de afgelopen maanden zo openlijk toonde over het optreden van de gemeente Leiden en wethouder Van Aken met name lykt weinig meer over te zyn. Voorzitter De Jong van de SKM deed gistermid dag zelfs de verbazingwekkende mededeling dat hy de brief die de SKM in maart heeft geschreven aan de gemeenteraad zal herroe pen; in die brief werd met klem aangedrongen op een onderzoek naar de rol die de verschillende partijen hebben gespeeld in het duister spel rond de kabeltelevisie. De Jong sprak de hoop uit dat de relatie tussen de gemeente en de SKM nu.in goede banen zou kun- nen worden geleid. Het gemeente raadslid Peters (PvdA) was zeer verbaasd, dat er eerst in een brief met zwaar geschut gevraagd wordt om een onderzoekscommissie van de gemeenteraad en dat dit ver zoek nu zonder enige motivering weer wordt ingetrokken. Was de brief voorbarig geweest, vroeg hy. De Jong verdedigde deze stap door te stellen dat in een gesprek, dat een aantal dagen geleden plaats had gevonden met wethouder Van Aken, de partijen nader tot elkaar waren gekomen. „Nu de sfeer is opgeklaard moeten we geen vertroebelende acties meer ondernemen". Tijdens de vergadering van de werkgroep kabeltelevisie bewaar den de vertegenwoordigers van de SKM verder een opvallend stil zwijgen. Toen Van Aken de voor geschiedenis uiteenzette, plaat sten zy geen enkele kanttekening, en ook gaven zij geen enkele toe lichting op de mededeling van Van Aken dat er overeenstemming over is, dat de deelmachtiging van de SKM voor de Merenwijk vervalt als de gemeente een mach tiging krijgt voor heel Leiden. Een dergelijk schuchter optre den werpt een merkwaardig licht op eerdere heilige verontwaardi ging. En sinds wanneer kan het werk van een commissie van on derzoek gekenschetst worden als een vertroebelende actie? TOM MAAS Benoemd tot eve-lid van Politiesport- vereniging li r i Wethouder Van Aken LEIDEN Multivisie en de Stichting Mast i-o. hebben in principe overeenstemming bereikt over een gezamenlijk gebruik van de mast die Multivisie in Oegstgeest gaat plaatsen; de mast en de ontvangstinstallatie van de Stichting Kabelnet Merenwijk, die tegen kostprijs wordt overgenomen, zal waarschijnlijk 1 oktober in gebruik kunnen worden genomen. plan gereed had voor heel Leiden volgens de ge- u kun- maken. Van Aken merkte op dat er van allerlei kanten aanbiedingen waren gekomen waaruit gekozen kon worden. Als de gemeente van de PTT de Het is de bedoeling dat de gemeen- machtiging voor heel Leiden krijgt n. teraad voor de zomer zich over zal de machtiging van de SKM voor tultivisle heeft enige tijd geleden hoofdlijnen uitspreekt, waarna de de Merenwijk vervallen, zo zijn de ge- Zodra de regiogemeenten een Ge- de snelheid waarmee de gemeenten dat de SKM meenschappelijke Regeling in het hun plannen ontwikkelen. Het stre- bekabeling j van wethouder Van Aken is bin- de laatste PTT-eisen, vyf tot acht maanden te kiezen meente direct gebruik LP SV-voorzitter Hand- graaf speldt hoofdinspecteur Verzijden het insigne op waarmee het erelidmaat schap van de vereniging werd bekrachtigd. Mevrouw Ver zijden en commissaris Van Voorden kijken belang stellend toe. lOegstgeest i trden aangevraagd. Dan 115 meter hoge mast binnen een half jaar met de aanleg Leiden by de PTT meente en SKM overeengekomen. Om de zal zetten ten behoeve ontvangst stations en Met het ministerie van Defensie was ln grote lijnen overeenstemming be reikt over het medegebruik van de mast door defensie. De Stichting Mast heeft toen drie voorwaarden aan Multivisie gesteld: mocht Multi visie niet aan die voorwaarden vol doen dan zou de Stichting een eigen, tweede, mast plaatsen Maar met ge noemde principiële overeenstemming is dat gevaar, dat er vlak naast el kaar twee hoge masten zouden ko men, grotendeels geweken. Vandaag zou men de overeenstemming op hoofdpunten juridisch uitwerken. Als de PTT binnen afzienbare tyd begint met de aanleg van het hoofd kabelnet tussen de regiogemeenten kunnen de gemeenten spoedig daarna hun eigen gemeentelijke bekabeling verzorgen. Eén en ander hangt af van i het kabelnet moeten worden be- gelijk te houden wil Van Aken zo de plannen rond De bewoners van de Vogelwijk klagen regelmatig over de zeer slechte ontvangst van de televisiebeelden; dit is te wijten aan de aanwezigheid van het zusterhuis Nieuweroord- Op de zelfde wijze hebben elders omwonenden last van de aanwezig heid van de gashouders. Wat betreft de Vogelwijk zouden de moeilijkheden wellicht op korte termijn kunnen worden op gelost als zo snel mogelijk deze wijk van kabels zou worden voorzien. Dit deel van het kabelnet kan dan aangesloten worden op de antenne die op het dak van Nieuweroord staat. Op die manier zouden de bewoners van de Vogelwijk voor een goede ontvangst niet hoeven te wachten op het moment dat de plannen voor heel Leiden afgerond zijn. Dit idee opperde de heer Op 't Eijnde, die als deskundige zitting heeft in de werkgroep kabeltelevisie en op dit gebied werkzaam is bij de universiteit. Hij zal samen met de bewoners van de Vogelwijk deze mogelijkheid bekijken. LEIDEN De drie vlaggen, die gis termiddag waren opgehangen in de aula van de Louise de Coligny- scholengemeenschap, vormden evenzovele symbolen voor het le ven van de man, van wie de Leidse gemeenschap die middag afscheid nam: hoofdinspecteur van politie D. J. Verzijden. De Leidse vlag als een teken van ver bondenheid met de stad, waar hij werd geboren en het grootste deel van zijn leven werkte, de vlag met het politiewapen, als bewijs voor zijn grote interesse voor het poli tievak in al z'n facetten en als laatste het dundoek van de Leidse Politie Sportvereniging, hij 29 jaar voorzitter was en on der wiens vlag hy als sabreur vele nationale en internationale succes sen behaalde. De grote populariteit, die hij in de loop der jaren verwierf, vond gis termiddag zijn weerspiegeling op de afscheidsreceptie. Vele honder den belangstellenden de aula kon de gasten nauwelijks herber gen waren gekomen om het hoofd van de afdeling recherche de hand te schudden, voordat hij op 1 mei met functioneel leeftijds ontslag gaat. De waardering voor zijn werk als BANKETBAKKERIJ/LUNCHROOM VAN DER HEIJDEN ADVERTENTIE LE/DEN De banketbakkerijannex lunchroom Van der Heijden m de Breestraat gaat hoogstwaarschijnlijk sluiten. In het Gewestelijk Arbeidsbureau zijn vandaag gesprekken gevoerd met het personeel, ivaarvoor ontslag is aangevraagd. Bij Van der Heijden werken vier mensen in volledige dienstvier part-timers en daarnaast nog wat losse krachten op zaterdag Van der Heijden mag gekenschetst worden als één van de meer karak teristieke zaken in de Breestraat. Vooral in vroeger jaren genoot het toenmalige restaurant met terras be kendheid in de stad. In 1969 ver dween dit gedeelte en resteerde de banketbakkerij met daarachter een coffeeshop en lunchroom. Verder ver zorgt het bedrijf diners buitenshuis. Vermoedelijk zal in het winkelpand Breestraat 83 een reisbureau van de Duitse firma Neckermann gevestigd worden. Eén van de gebroeders Van der Heijden, de eigenaars van de zaak, ontkent overigens dat de sluiting al definitief zou zijn. „Er is momenteel nog niets met zekerheid te zeggen". Personeelsleden beve-stigen echter dat zy op papier formeel hun ontslag hebben gekregen. Een woordvoerder van het arbeidsbureau zei vanoch tend te verwachten dat Van der Heijden wel zou gaan sluiten. Eén van de werkneemsters mevr. Nederhof, zegt "erg verontwaardigd" te zyn over de sluiting. „Ik begrijp niet dat zo'n bloeiend bedrijf zo maar de grond in wordt geboord. Er wordt hier heel wat omgezet. Met drie serveersters kunnen we het tus sen de middag eigenlijk niet aan. Maar ja, de ene Van der Heijden wordt over 1 jaar 65, de ander heeft er geen zin in. We maken nog wel grapjes tegen elkaar hoor, en tegen de baas. Je kunt moeilijk gaan schel den. Maar blijft jammer". Zy zegt dat de chef-kok wel belangstelling zou hebben om de zaak over te ne men, maar dat er een "abnormaal bedrag" wordt gevraagd. Deze chef kok. de heer Van Beekum: „Ik heb er wel belangstelling voor gehad ja. Maar nu niet meer. Ik ben er tien Jaar in dienst geweest en nu ont slagen. De animo is er wel een beetje uit. Het is geen pretje". In de loop der jaren zijn er di verse eetgelegenheden in de Bree straat verdwenen, zoals blijkt uit dit rijtje: hotel-café-restaurant Cen traal, hotel-café-restaurant De Har monie, café-restaurant Het Gulden Vlies, ijssalon Aurora, tearoom Van der Zanden, restaurant In den Ver gulden Turk en restaurant Van der Heijden. Daar staat de aanwezigheid tegen over van een aantal chinees-indische restaurants, tearoom Kluit, restau rant Bernsen, Vroom en Dreesmann, petit-restaurant Aurora en de City Snackbar. Modieuze, flatteuze foundation draagt u met plezier. ^Varnecke heeft een enorme collectie y foundation in elk genre. Triumph, Warner, Fémilux, Lovable enz. Van soepel steunende corselets tot frivole franse jarretelgordeltjes. Komt u eens kijken en passen bij de echte foundation-, lingerie- en badmode-specialist. ttfa/uietke Breestraat 126Leiden Tel. 130960 PARTIJ VAN DE ARBEID 1 Mei bijeenkomst met MAX VAN DER STOEL EN CABARET Anthonius Clubhuis, Lange Mare, 8 uur politie- en sportman werd tydens de receptie in alle toonaarden be zongen. Burgemeester Vis, die hem hulde bracht voor de vele jaren trouwe dienst, merkte op dat in de favoriete sport van Verzyden: de schermsport, eigenschappen een rol spelen, die ook in het politievak hun waarde hebben. Hij overhan digde mevrouw Verzyden namens de gemeente een enveloppe met in houd. De nieuwe Leidse politiecommissaris H. W. van Voorden zei in de slechts vier weken, die hij met hoofdinspecteur Verzijden had kunnen samenwerken, hem had le- leren kennen als een bijzonder ple zierige collega, met wie hij open hartig en eerlijk had kunnen spre ken. "Het uniform ligt hem na aan het hart", aldus Van Voorden, die hem prees voor zyn goede werk in teamverband en de beheersing van verschillende vreemde talen. Na mens staf en personeel bood hij hoofdinspecteur Verzyden een foto zon en een bak met cactussen aan. Cadeaus waren er ook van de af deling recherche: een tuinstoel en een tuinparasol. De voorzitter van de Leidse Politie Sportvereniging, brigadier Hand- graaf, releveerde de grote reeks wapenfeiten van Verzijden in de schermsport. Zijn successen in bin nen- en buitenland, zoals de sa- beltitela bij de kampioenschappen van de Ned. Pol. Sport Bond en tijdens wedstrijden tegen equipes van buitenlandse korpsen. Van wege zyn grote verdiensten voor de LPSV, werd hij benoemd tot erelid van de vereniging. De lan delijk voorzitter van de NPSB voegde daar even later nog het lid maatschap van verdienste van de NPSB aan toe. Hoofdinspecteur Cornelisse consta teerde dat Verzijden bekendheid heeft gekregen als "de meneer van de recherche". „Iemand die er niet tegenop zag het dragen van een hoed te combineren met het uni form", aldus Cornelisse, „en een man die herkenbaar was aan zijn slanke postuur, zijn ritmische stap pen met ietwat doorgebogen knieën, Tiet keurige kapsel en de onberispftijke kleding". Hy merkte op het een wat vreemde zaak te vinden, dat iemand ophoudt met werken op de dag van de arbeid. In zijn dankwoord constateerde hoofdinspecteur Verzijden: 'The party is over now" en bereed voor de laatste maal zijn stokpaardje: zijn roep om meer aandacht te be steden aan de preventieve crimi naliteitsbestrijding. Zyn speech be sloot hy met de woorden: „Moge het Leidse politiekorps groeien en bloeien", waarna de vele aanwezi gen in de gelegenheid werden ge steld het echtpaar Verzyden te feliciteren. LEIDEN De christelijke scholen gemeenschap „Leiden-Zuidwest" gaat een actie op touw zetten om geld bij elkaar te krijgen voor een onderwijs voorziening in de Derde Wereld. De school doet dat uit dank voor haar nieuwe gebouw, met de bouw waar- öreestraat 83: straks reisbureau? Leidse afdeling B.B.K. opgericht LEIDEN Tijdens een vorige week gehouden vergadering is een afdeling Leiden opgericht van de B.B.K. (Beroepsvereniging Beeldend Kunstenaars), de in Amsterdam ge vestigde, grootste landelijke vakbond op dit gebied. De vereniging stelt zich tot doel: het behartigen en be schermen van de individuele- en ge meenschappelijke belangen van kunstenaars. De Leidse afdeling, die officieel nog geen bestuur heeft, maakt deel uit van het gewest Den Haag, dat in totaal 120 leden telt. Doordat B.B.K. is aangesloten by het Voor zieningsfonds voor Kunstenaars, ver schaft een lidmaatschap verschillen de mogelijkheden om de beroepsuit_ oefening te verbeteren en te conti nueren. De organisatie verleent voorts Juridische bijstand en be schikt over een klachtenbureau waar moeilijkheden die uit het beroep voortvloeien kunnen worden bespro ken. Voor schriftelijke of telefonische informatie en ook voor de opgave van een lidmaatschap kan men zich wenden tot het voorlopig secreta riaat: Nieuwsteeg 12b, telefoon 141395 of tot het secretariaat van het ge west Den Haag: Bagijnestraat 15. telefoon 070—460661. van onlangs aan de Apollolaan is be gonnen. De actie zal worden gevoerd tijdens het heien van de palen en zal, aldus een communiqué van de school, daarmee symbolisch ook de palen slaan onder het geadopteerde onderwijsproject. De christelijke scholengemeenschap is met 1015 leerlingen en 70 docen ten al geruime tijd gehuisvest in noodgebouwen aan de Schubertlaan. Het nieuwe schoolgebouw is naar verwachting over anderhalf Jaar klaar. Het wordt een gebouwencom plex van vijf blokken, ontworpen door ir. R. D. Bleeker en uitgevoerd in een bouwstroom door het aanne mingsbedrijf Smeyer uit Bunschoten. Het nieuwe complex heeft drie les- grote studiehallen, vwanden en demon een sportzaal van 22 l aula met toneelac- zitkuilh huizen een aantal vou tabele wanden, bij 36 meter, eei commodatie een grote bibliotheek dekte fietsenstalling voor ca. 300 fiet sen. Het is de bedoeling met het be trekken van het nieuwe gebouw ook een nieuwe naam voor de scholen gemeenschap te introduceren. Frank Jean dan. Als een bom. De Lois en Levi's jeans vliegen de winkel uit. Plus jackets, hemden, nemen, rokken,T-shirts. Frank Jean verheugen zich in de belangstelling van jong en oud. Wij blijken kortom, op de goede weg. Welke? Dat staat hieronder. U

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3