Van Wijgerden klopt blunderende Donner „Girls" favoriet fcr staat een echte auto voor u klaar: De Alfetta VALKENBURG (Z.H.) In strijcl om schaaktitel Dat was een goeie van mevrouw Donkers voor de Heineken Pretkaartenwedstrijd. Bettine Vrisekoop favoriete voor tafeltennistitel In bed ruiktt soms naar spruitjes. <nr> ventilatietechniek Wondertent Fides Pacta VRIJDAG 23 APRIL 1976 LEEUWARDEN De nek-aan-nek race tussen de groot meesters Jan Timman en Jan Hein Donner is voorlopig ten gunste van de landskampioen beslist- In de gisteren in Leeu warden gespeelde zevende ronde van het toernooi om het Ne derlands kampioenschap, won Timman van Enklaar en verloor Donner onverwacht van Van Wijgerden. Timman heeft nu zes punten. De nederlaag van Donner kwam als een donderslag bij heldere hemel. Hij gaf namelijk een theoretisch gewonnen stand uit handen, nadat Van Wij gerden onnodig een pion had verlo- Weisweiler naar Köln DEN HAAG Hennes Weisweiler wordt trainer van de 1. FC Köln. De, vanwege een conflict met stervoet baller Johan Cruijff, bij Barcelona ontslagen Weisweiler tekende giste ren een overeenkomst met de Duitse Bundesligaclub voor twee jaar. Lotto en Toto DEN HAAG Toto no. 16 had 219.877 deelnemers. Aan bruto-inleg brachten zij f 676.218 bijeen en te kenden zij voor een prijzenbedrag van f 365.966. Eerste prijs: éi bruto f 173.244 ontvangt. Tweede prijs 54 winnaars, die elk bruto f 1487 ontvangen. Derde prijs: 1069 win naars. die elk per kolom f 105 ont vangen. Aan de Nederlandse lotto no. 16 van afgelopen weekeinde namen 872.655 deelnemers deel. Zij zorgden voor een bruto-inleg van f 3.475.270 en een prijzenbedrag van f 1.650.753. Eerste prijs: één winnaar, die bru to 577.763 ontvangt. Tweede prijs: drie winnaars, die elk per kolom bruto f 55.025 ontvangen. Derde prijs: 121 winnaars, die elk bruto f 2046 ontvangen. Vierde prijs: 8801 winnaars, die elk per kolom f 37 ont vangen. Vijfde prijs: 10.786 winnaars, die elk per kolom f 30 ontvangen. ren. Donner blunderde evenwel vlak voor de tijdscontrole en moest on middellijk daarna capituleren. Hans Ree profiteerde het meest van deze ontwikkeling. Hij won, niet al te overtuigend, van Van der Vliet en staat nu tweede met vijf punten. Ree kan Timman nog bedreigen, maar de kans daarop lijkt tamelijk klein. Timman speelt bijzonder con stant. Zijn concurrenten winnen daarentegen nog wel eens in op ge lukkige manier. De winst van Witt op Van der Weide was niet onzuiver, evenmin als de puntendeling tussen Baljon en Kuijpers. Hartoch ontsnapte tegen Ligterink aan de nederlaag, toen Ligterink in tijdnood de Juiste voort zetting miste. Vandaaag wordt de achtste ronde gespeeld, morgen is er een rustdag. UITSLAGEN zesde ronde: ReeEnklaar 10; ze vende ronde: Van WijgerdenDon ner 1—0; Enklaar—Timman 0—1; Van der Vliet—Ree 0—1; Van der Weide—Witt 0—1Hartoch—Ligte rink Baljon—Kuijpers Stand na zeven ronden: 1. Timman 6 punten; 2. Ree 5 pnt.; 3. Donner en Van Wijgerden 4% pnt.; 5. Van der Vliet 4 pnt.; 6. Har toch, Baljon, Ligterink en Kuijpers 3 pnt.; 10. Enklaar 214 pnt.; 11. Van der Weide 2 pnt.; 12. Witt 1% pnt. Wit: C. v. Wijgerden. Zwart: J. H. Donner. Siciliaans 1. e2e4, c7c5: 2. Pbl— c6; 3. f2—f4, g7—g6; 4. J. Lf8g75. Lflc4, e7—e6; 6. f4—f5, pg8e77. 15xe6, c7xe6; 8. 0—0, 0—0; 9. d2d3, Pc6d4; 10. Lel—g5, h7— h6; 11. Lg5h4, Dd8—d7; 12. Pf3x d4, c5xd4; 13. Pc3—e2, Pe7—c6; 14. Lh4—f6, Lg7xf6; 15. Tflxf6, Kg8—g7; 16. Tf6—f2, Pc6e5; 17. Lc4r—b3, Dd7 d6: 18. h2h3, Lc8—d7; 19. Ddl— d2, f7—f6; 20. Tal—dl. Ta8—d8; 21. c2c3, d4xc322. b2xc3, Pe5—c6; 23. d3—d4, Ld7—c8; 24. Dd2—e3, b7—b6; 25. Pe2—f4, e6e5: 26. d4xe5, Dd6xe5 27. Lb3—d5. Pc6—e7; 28. Tf2—d2, Td8d6; 29. c3—c4, Tf8—d8; 30. Pf4d3. De5g5; 31. De3—f2. Pe7x d5: 32. c4xd5, Lc8xh3; 33. Pd3—f4, Lh3g434. Tdl—cl, Dg5—e5; 35. Df2e3, De5e735: De3—d4, Td8— e8: 37. Td2c2, De7xe4; 38. Tc2— c7-f-Lg4d7? 39. Dd4xe4, Te8xe4; 40. Telc6, zwart geeft het op. Volg het voorbeeld van mevrouw Donkers. Koop 'n krat Heineken bij uw winkelier en vraag er zo'n setje pretkaarten bij. Op die pretkaarten kunt u een dolle, dwaze, hartelijke, leuke zin schrijven. i Gewoon om te versturen, Als uitnodiging voor een feestje. Een felicitatie. Ofenfin, u kunt zelf wel wat bedenken. Bovendien kunt u dan meedoen aan de Heineken Pretkaarten wedstrijd. En misschien een priju lit duizenden winnen. Uw winkelier weet er alles van. P© üf i -1 Van Wijgerden Heineken AMSTERDAM Tempo Team heeft een nieuwe speler aangetrok ken. De Amsterdamse tafeltennisver eniging contracteerde aan de voor avond van de Nederlandse kampioen schappen de talentvolle René Hijne voor een periode van drie jaar. Hijne (21) komt van Middenstandsbank (dat haar sponsor verliest) en zal bij Tempo Team de plaats innemen van Herman Hopman, die volgend sei zoen bij een Duitse club wil gaan spelen. Welke vereniging dat wordt is nog onzeker. Hopman is in onderhande ling met twee gegadigden, maar hij beslist pas na de nationale titelstrijd. Een evenement dat morgen en over morgen in de Utrechtse Catarijne- hal wordt gehouden en dat de afslui ting vormt van het tateltennissei- zoen. Bij de heren verdedigt Schie dammer Nico van Slobbe zijn titel. De Tempo Team-speler kan echter op grote concurrentie rekenen. Naast Hopman, Hijne en Lingen is Bert van der Helm (die waarschijnlijk bij Delta Lloyd blijft) ongetwijfeld zijn gevaarlijkste opponent. Bettine Vrisekoop is de grote favo riete bij de dames. De Jonge Hazers- woudse speelster won al eerder de Limburg Coup en kwam ook tijdens de pas gehouden Europese kampioen schappen tot opvallende prestaties. Marian van der Vliet, Marian Wage- makers en huidige kampioene Sonja Heltzel zijn de andere gegadigden voor de eerste plaats. ZEILEN Tijdens internationale zeilwedstrijden in Hyeres hebben Nederlandse zeilers goede resultaten behaald. In de Soling-klasse behaal de Bakker gisteren een vijfde plaats, terwijl Van Werkhoven in de 470- klasse zesde werd. Finn-zeiler Peter Vollebregt moest vanwége een bles sure de strijd staken. PAARDESPORT Jan Wagenaar is gisteren in Parijs teruggevallen naar de zesde plaats in de strijd om het Europees kampioenschap voor beroepspikeurs. Op Vincennes werd hij door een galoppade van zijn paard Eros uitgeschakeld. VOETBAL Hans Tolkowski, oud-doelman van het Duitse natio nale elftal, wordt de nieuwe trainer van Bundesligaclub Werder Bremen. Al houdt u van spruitjes, 't is niet lekker om in de lucht ervan te moeten slapen. Itho rekent af met onwel riekende luchtjes van smakelijke gerechten. Definitief! Iedere Itho wasemafzuigkap heeft een metalen vetfilter en roestvrij stalen onderplaat: onverslijtbaar, brandveilig en makkelijk schoon te maken. Randafzuiging maakt 'm effektiever. En de speciale motor beperkt geruis tot het uiterste minimum. Alle Itho kappen hebben Kema-Keur. Itho is gemaakt voor fijnsnuivers. Kn w ij gaan er van uit dat u dat bent. Zelfs al houdt u van spruitjes Een fijne neus verdient't beste. Postbus 21 - Schiedam Op vergeelde rollen -perkament kun je nog lezen hoe eenvoudig het toeging bij Holland-België in het stenen tijdperk. De oranje- ploeg (waarvoor iedereen nog zeer gaarne uitkwam) oefende op het veld van VUC. Daar gebeurde eigenlijk niks bijzonders, maar het clubgebouw van de Haagse vereniging hield er toch maar mooi de bijnaam "de wondertent" aan over. Vlak voor de derby losbarstte, richtte ene Karei Lotsy, een man van zeer goede afkomst, zich tot de uitverkorenen. Zijn toespra ken moeten het summum van emotie en vurigheid zijn geweest, want Karei was een bewogen pa triot die altijd een brok in de keel kreeg bij het zien van de vlag en het praten over koningin-volk en-vaderland. Aldus opgejut liep het Nederlands elftal (puntgave amateurs) de wei in om die Bel gen gewoon een pak voor hun la zer te verkopenZo ging dat in de tijd dat we in de kachel nog drie tjes stookten. Door Ruud Paauw toch duidelijk zijn dat Nederland, zijnde de vice-wereldkampioen dit duel als huizenhoge favoriet begint. En het dient ook te win- nenn. Onderhond of geen onder hond. Of dacht Knobel nu wer kelijk dat er iemand van deze na tie tevreden zou zijn als dit oranjeteam vol buitenlandse goudvinken straks met 0-0 of 1-1 uit de bus komt tegen dat land van al die moppen? Nou dan? Zoals toen kan het niet meer. De (voetbal)wereld zit niet meer zo rechtlijnig in elkaar. Sinds een jaar of ivat kennen we de psycho logische oorlogsvoering in de voetballerij, 't Is allemaal vrese lijk knaphoorwat er allemaal van tevoren plaatsgrijpt. Alleen al van het lezen er over word je tot in de botten vermoeid. Goet- hals en Knobel draaien zich in de knoop om toch maar vooral als de onderhond van start te kunnen gaan. Zaniken over geblesseerde spelers en zo. Maar ondanks al die spinrag en mistbanken moet het Wat mijn pet aanzienlijk te boven gaat, is het conflict (de kwestie, de affairetussen Johan Cruijff en Jan van Beveren. Ze willen elkaar niet meer in het nationale elftal tegenkomen, zo als de PvdA en de VVD niet meer samen in één kabinet willen zit ten (hè, ic aar om die politiek er nu weer bij). Voor zover mijn denkraam het kan bevatten, heeft Van Beveren maanden en maan den geleden in Polen te veel bal len doorgelaten en heeft Cruijff bij die gelegenheid een fles wijn gedronken. Iets wat de heren el kaar nog steeds zeer kwalijk ne men. Wat vooral opvalt is dat die brave borst van een Knobel daar over ook zwaar zijn kakement op elkaar houdt. Een gave, moderne smartlap. Het liefdeleven van knorrige stekelvarkens is naar mijn gevoel eenvoudiger uit te leggen dan dit puzzelgevecht. Wie korfbal niet zo op de voet volgt, koestert misschien nog de verouderde voorstelling van een tak van sport die in genoegelijk familie- en gezinsverband voort- suddert. De kenners weten wél beter. Korfbal is net zo prestatie gericht als noem maar op welke andere sport. Neem nu eens het Leidse Fides Pacta (samenvoe ging van Fluks en Vicus Oriëntis, voor wie het niet meer weet). De club van Jan de Haas heeft een riant uitzicht op het kampioen schap van de overgangsklasse en daarmee tevens op promotie naar de hoogste korfbalklasse. Fides Pacta moet zondag in Gro ningen aantreden tegen NIC, een belangrijk duel, en het zag voor al nu op tegen de urenlange bus tocht. Daarom heeft de club (spe lers, speelsters en supportersbe sloten met een chartervliegtuig van Schiphol naar Eelde te reizen. Volgens Jan Heinrichs, speler van het eerste twaalftal van Fides is het de eerste keer dat een korf balvereniging voor een competi tieduel het vliegtuig neemt. Hij meldt er in één adem achter dat Fides Pacta dit jaar de sprong naar de hoofdklasse gaat maken. Eerst zien. Jan heeft in zijn korfballeven méér woeste uitspraken gedaan. Bettine Vrisekoop KATWIJK OUDE WETERING Het ziet er naar uit dat het dames voetbalelftal van KRV ook dit jaar tijdens het kampioenschap van de afdeling Leiden voorrang zal moeten verlenen aan Weteringse Girls. De ploeg uit Oude Wetering, die vorig jaar al de titel opeiste, gaat ook morgenmiddag op het RCL-terrein in Leiderdorp (waar om 3 uur wordt afgetrapt) als favoriet van start. Niet alleen omdat de Girls in de zondag-afdeling betere doelcijfers bijeen hebben geschoten (1684 tegen KRV in de zaterdag-afdeling 131—3), maar vooral omdat Wete ringse Girls zich beter heeft voorbe reid. Mary v. d. Meer: „Wij trainen twee keer per week en echt niet met tegenzin zoals bij KRV waar maar eenmaal wordt getraind. Wij oefenen liever nog viermaal dan twee keer". En Nel Aanhane—van Beelen van KRV: „Ik verwacht er niet veel van. Vermoedelijk wint Weteringse Girls met twee, drie doelpunten verschil. Wij trainen gewoon te weinig". Haar teamgenote Coby van Trigt, die zich dit seizoen verrassend als topscoor- ster van de afdeling heeft aange diend met 46 treffers, heeft een heel andere mening: „Anneke v. d. Panne van Wet. Girls hoorde ik afgelopen zaterdag zeggen dat de Girls ons met 5—0 zouden opvreten, maar laten ze dat eerst maar eens waarmaken. Door zo'n opmerking worden wij al leen maar extra uitgedaagd". Onze ker is of Wilna Filippo bij KRV in de verdediging staat. Zij tobt name lijk sinds kort met een enkelblessure. Grieta Hoek: ..Als Wilma er bij is zie ik het wel ziten voor ons. Met haar is onze verdediging beter geworden". De vraag is ook of Henny Schram a present zal zijn. Zij werd twee weken geleden in het duel Weteringse Girls 2KRV officieel gewaarschuwd door scheidsrechter Hans de Koning, trai ner en leider van de GirlsCoby van Trigt: „Dat heeft De Koning met opzet gedaan, zodat wjj verzwakt zouden zijn tegen het eerste van de Girls". Hans de Koning lacht daar om. ,,Ik werd voor gek verklaard in het veld. Ik had dat meisje er dus uit kunnen sturen. Met een officiële waarschuwing is zij er nog goed van afgekomen". Overigens ziet het er naar uit dat Wet. Girls compleet kan aantreden, dus met. Hélène Molken- boer. Thea Volwater en Corry Bollen, die zich hoogstwaarschijnlijk toch voor het duel zullen kunnen vrijma ken. De Koning: „Als die drie er bij zijn is het voor mij geen enkel punt wie er wint. KRV heeft enkele hele goede speelster, maar de ploeg heeft nauwelijks conditie. Dat zal haar op breken. Na een kwartiertje is het dan volgens mij gebeurd". Weteringse Girls won vorig seizoen, eveneens op het RCL-terrein met 42. KRV haalde de titel een jaar eerder bin- De Alfelta van Alfa Romeo. 1600ofl800cc motor voorin. 5-Versnellirigsbak met differentieel achterin. De Dion achterwielophangi ng. Peifekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u. Garantie 12 maanden. Alfetta 1.6 -125 pk -17.990.- Alfetta 1.8 -140 pk -19.790.- AlfettaGT-140 pk-21.490.- B.V. Autom. Imp. H. A MAASLAND Voorschoterweg 1 7, telefoon 01 718-1 3900/16275

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15