"Ik begrijp al die bezwaren niet goed PLAN DORP ZUID: CONSERVEREN agenda Kunstcentrum in Leiderdorp 4 Echtpaar Diamant wil bungalow 55 VOORSCHOTEN „Ik begrijp niet waar die bezwaren van daan komen. Het enige wat wij willen is een kleine bungalow omdat dit huis veel te groot voor ons wordt. Maar er gaat niets weg, er wordt nog geen boom gekapt'*. Mevrouw Diamant ziet voor de tweede maal bezwaren opdoemen tegen het plan om hetb uiten „Klein Stadwijk", dat zij en haar man bewonen, te verlaten en achter in de tuin een kleinere bungalow te bou wen. door omwonenden, die meenden dat verliezen. Die bezwaren werden ge- Door Hans Meijer de te bouwen bungalow te hoog 1 grond verklaard nieuw plan, met een lagere bunga low. Dat vaagde op één na alle be zwaren van tafel. De enige stand vastige was oud-raadslid Johan Zandee, die geen directe moeite had met de bouw en de hoogte van de bungalow, maar die voorname lijk bang was dat op deze manier de weg wordt vrijgemaakt voor het verkavelen van alle buitens in Voorschoten. "Ik zie dat bezwaar niet", aldus mevrouw Diamant. "Want alles blijft bestaan. We willen alleen een deel van de tuin afscheiden en daarin een kleinere woning, met één woon-eetkamer, een werkkamer, twee slaapkamers en een keuken bouwen. Natuurlijk verkopen we dit huis, maar daar zal verder niets mee gebeuren". De plannen voor de bouw van de bungalow zijn al heel oud. Toen de familie Diamant het huis in 1956 kocht kwam van de gemeente al vrij snel de vraag of men wat grond af wilde staan voor uitbrei dingsplannen. Die grond werd om niet afgestaan. In ruil daarvoor werd met burgemeester Van der Hoeven een afspraak gemaakt dat men, aan de achterzijde van het buiten, recht van uitgang kreeg en daar te zijner tijd een bungalow mocht bouwen. "We hebben daar over niets op schrift, want in die tijd geloofde je de overheid nog op zijn woord. De uitgang is er nu, maar als het zo doorgaat komt er geen bungalow". Die uitgang wordt nu gebruikt door de kwekerij Nieuw Boschgeest, die gebruik maakt van een stuk grond van het buiten. Op die grond komt de bungalow te staan, de kwe kerij schuift dan een stukje op. ZATERDAG 17 APRIL 1976 DINSDAG awg. 1, 7.30 Hooigracht 38. spreekuur stichting huisvesting werkende Jongeren. 7.30 Mey van Streefkerkstraat 48. infor matieavond Baha'i Gemeenschap, 8 u. Nieuwe RUn 20a, Vrouwencafé, 9— Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. Noordeinde 2a. groepen op ..Troef", Nederlands, 8 uur nam.; Jazzballet. 9 't Breehuys, Middag- b—5.30 u. nam.. Repel- 1. nam.; Ouderensoos, ting. is. Commissie Volkshuisves- Organisatie en Beheer, 8 ur nam. De Burcht. Dienstenbond NKV. 8 u. Gemeentehuls Leiderdorp. Commissie Medische diensten spoedgevallen wordt Paasdag deze dienst srdag 10 uur vm. tot waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morsweg- kwartler. binnenstad tot Cityring en Groenoord): R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138. tel. 120266; Wjjk II Professorenwiik de Bruyn 32. telefoc est en Haagwegkwartler) 126866; Wijk IV andelerkade 28. Begrip „Ik kan echt wel begrip opbren gen voor het bezwaar van meneer Zandee", zo vertelt mevrouw Dia mant. „Want in principe heeft hij natuurlijk gelijk. Het zou jammer zijn als al die buitens er aan gaan. „Nieuw-Voordorp" dreigt nu ook al te verdwijnen". Ze blijft echter van mening dat het buiten als zodanig geen gevaar loopt: "We gaan het verkopen, en het zal wel weer be woond worden. Mogelijk komen er twee gezinnen in. De gemeente heeft zich daarmee kunnen verenigen". „Klein Stadwijk", te groot Twee gezinnen blijkt bittere nood zaak, want een huis als "Klein Stad wijk" is moeilijk verkoopbaar. Bo vendien is het onderhoud aan derge lijke huizen een dermate kostbare zaak, dat één eigenaar dat bijna niet meer op kan brengen; "Dat is ook een van de redenen waarom wij graag een kleiner huis willen heb ben. Het wordt te groot voor ons. We zijn nog maar met z'n tweeën en dan is zo'n huis natuurlijk waan zinnig groot. Aan de andere kant is het ook een kostbare zaak om het huis, en vooral de tuin, te onderhou den. We proberen veel zelf te doen, maar dat gaat allemaal niet meer. Bovendien zijn huizen als dit eigen lijk niet meer van deze tijd". Zandee heeft ook bezwaren tegen de kwekerij, die daar naar zijn oor deel niet hoort te zijn: „Het terrein is uitsluitend bedoeld voor tuin, bos- sage en gazon. Zo staat het in het bestemmingsplan. Een kwekerij is na tuurlijk ook wel een soort tuin. maar toch is dat bedrijfsmatig gebruik van de grond en ik vind dat dat op die plaats niet thuishoort". Ook over de kwekerij zijn inder tijd mondelinge afspraken gemaakt eninmiddels is er in twaalf jaar nog nooit bezwaar tegen gemaakt. Wethouder Eveleens van Voorscho ten: „Ik vraag me af of je dat nu wel zo expliciet in een bestemmings plan op moet nemen. Een kwekerij is per slot van rekening ook groen. Bovendien, 't ding is er nu al twaalf jaar. Ik vraag me af of er niet een zeker gewoontereoht is ontstaan". Niet storend Noordeindsplein 2a. tel. 122268; l Luyk, Wasstraat 2a, Wijk IV: H. C. Wegman, Paganinistr. i tel. 126509. Leiderdorp F. O. A. M. Kemme. Merelstraat 184a. tel. 891000 (zaterdag en zondag spreekuur v. 12.30—13.00 u): Van 't Woud en Reuling. Hoofd- - 2e Paasdag spr.- helminapark 2. tel. 154294 tel. 2456 (zaterdag): 69. tel. 6352 (2e Paasdag). Tevens a eigen patiënten zaterdag en beide Paasdagen: S. M. Platteel-De Jongh, Mevrouw Diamant: 'Die zitten er nu al zo lang en ik vind een kwekerij helemaal niet storend. Als ze straks een stukje opschuiven storen ze nog niemand, want ze krij gen, net als het huis, een uitgang aan de zijkant, waardoor ook nog de Apotheken gevaarlijke uitgang aan de Leidse- riUnct weg verdwijnt." L. LempersChurchilllaan apotheken in de regio Apotheek. Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Leiderdorp, tel 890000. ZOETER WOUDE In opdracht van het gemeentebe stuur van Zoe'terwoude heeft ,,Stad en Landschap het ont- werp-bestemmingsplan „Dorp-Zuid" vervaardigd. Het plan omvat het zuidelijk gedeelte van de kern van Zoeterwoude, globaal begrensd door de Dorpsstraat (met uitzondering van de bebouwing aan deze straat zelf) de Dr. Kortmann- straat, ZwetJkade, en het Watertje inclusief een strook ten oosten hiervan. weg 3. Voorschoten, tel. 071-762877; Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmina- dienst der apotheken van Tvi dag 8 uur tot vrijdag 23 april t Lammenschans weg vestein 6. Leiderdorp, tel. Wijkverpleging t Smallenburg, Loe- Middelweg 38. «1. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei- ierdorp. tel. 140131 Oe£st?eest Interkruls, Lijttfreg 7. zoveel mogelijk behou den te blijven Het plan beoogt het bestaande ka rakter van het gebied te handhaven door behoud en versterking van de woonfunctie en door het geven van onbebouwde bestemmingen aan een groot deel van de aanwezige open ruimten. In het gebied is nieuw bouw van slechts enkele verspreide woningen mogelijk, alsmede een af ronding van enkele bestaande be drijven en openbare voorzieningen. Waar de uitbreiding van het dorps- gebied volgens het streekplan Rijn streek West gedacht is aan de west zijde van de geprojecteerde seoundai- reweg 17 en aan de zuidzijde tot aan het ontworpen tracé van rijksweg 11 heeft het plan Dorp-Zuid hierin geen functie te vervullen. Het is ge wenst dat de oorspronkelijke dorps kern in de toekomst zal blijven fun geren als centrum. Hiervoor zal in het noordelijk gebied ter weerszijden van de Dorpsstraat een bepaalde uit breiding van het voorzieningapakket noodzakelijk zijn. Tevens is oen voor waarde dat de aantrekkelijke ele menten in het gebied in stand blij ven. Deze elementen zijn: het in het algemeen rustige en dorpse karak ter: het Watertje met zijn interes sante en kleinschalige bebouwing aan de westzijde en openheid naar het landelijk gebied aan de oost zijde, en de groene ruimte ten zui den van de N.H. kerk, tezamen met het water van de Korte Miening en de reeds aanwezige opgaande be planting langs de Dr. Kortmann- straat. Het beleid is er op gericht, verdere toename van de bedrijfsmatige voor zieningen in het plangebied te we ren, de woonfunctie hier te conso lideren en de kwaliteit van de woon omgeving te bewaken. Hierdoor kan worden voorkomen, dat voor het ka rakter waardevolle bebouwing verlo ren gaat en er uit verkeersoverwe- gingen problemen ontstaan. Een aantal gronden en bouwwerken in het gebied heeft volgens het ont werpplan een nieuwe bestemming. Verboden Dat geldt met name voor het over grote deel van de winkelpanden aan het Watertje. Ala zij bij het van kracht worden van het plan in ge bruik zijn op een wijze of tot een doel strijdig hiermede, dan mogen zij op deze wijze of tot dit doel in gebruik blijven. Het aanbrengen van veranderingen, tenzij minder strijdig aan de bestemming, is verboden. v. d. Waalslaan. tel. 4641; Alp. Hulp- verlenlne. tel. 2141 (dag en nacht). Warmond Zr. C. J. Koster. He'm- strnat 43, Noordwljkerhout. tel. 02523 Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude 44c Spreeki *71-UI2144 1 Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies- bureau Roomburgerlaan 55. telefoon Gespreksavonden Gospreksa vonden Baha-t eemeen- SCbap Wo 8 uur nam f?«nn*rlo)Aan 11. Oegsteeert. 25 Leiderdorp Onderwllswlnkel Soplastraat 36. tel. 126125 Geopend mnandag t/m vrij- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- *eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- 1en ma. di en woe 11.00—12.00 u. do.avond 18.30—20.00 uur Telef. Oude Rijn 88 tel 14400 Dierenhulpdienst Initiatief van Rien van der Nat LEIDERDORP - Als alles naar wens verloopt zal nog dit jaar in Lei derdorp een kunstcentrum van start kunnen gaan. Het pand Bruggestraat 1, waar nu nog de Leidse detailhan delsschool zit, komt 15 augustus leeg omdat die school haar splinternieuwe gebouw achter het L.O.I. in gebruik 'gaan nemen. De Leiderdorpse grafi cus Rien v. d. Nat heeft grootse plan. nen met het oudste gebouw van Lei derdorp. Samen met wethouder mevr. Tich- ler en architect P. v. d. Sterre heeft hy het, gedeeltelijk 400 Jaar oude ge bouw, goed bekeken en een pakket eisen meegegeven aan architect v. d Sterre om daar alvast een restau ratie-tekening van te maken. Is deze tekening klaar dan buigt het drietal zich er weer over om tot een defini tieve schets te komen. Is dat gebeurd dan kan de restauratie van het pand Bruggestraat 1. met stallen en het atelier en galerie van Rien v. d. Nat Ateliers „Het is de bedoeling", zegt Van der Nat, „dat op de zolderverdieping vier atelierruimtes gecreëerd worden voor beeldend kunstenaars. Daarvoor zal die hele zolderverdieping, die er bouwtechnisch het slechtst aan toe is, vernieuwd moeten worden". Op de begane grond komen drie ateliers waarvan één voor Rien zelf waar hy zyn etsen kan maken en één groot atelier voor een beeldhouwer. Deze ruimte wordt aan de Hoofdstraatkant gesitueerd, achter de grote deuren, zodat het mogeiyk is dat passanten er een kykje kunnen nemen. In de Bruggestraat komt de entree tot een flinke galerie. „Daar is nu nog een klaslokaal gesitueerd en achter deze entree is een kelderruimte met ronde muren en plafond waar", zegt enthou siaste Van der Nat. by voorbeeld Rien v. d. Nat gaat zelf met vrouw keramiek geëxposeerd kan worden. Bernardine en kind in een gedeelte Het is een schitterend middeleeuws van het flinke pand wonen en zal gewelfje". Er is ook nog ruimte voor als kunstenaar-conciërge gaan optre- het bouwen van toiletten en een keu- den. Hy is ook van plan zijn tentoon- kentje en een gedeelte waar men on- stellingen in de galerie op hoger plan der het genot van een kopje koffie te brengen. De naam van dit kunst- of een goed glas wyh met elkaar over centrum staat al vast: „De Holland kunst kan praten. Geen „open café" sche Tuin", zoals de herberg met maar een café-ruimte voor de ge- koetshuis dat jaren in dit pand ge bruikers van dit kunstcentrum. Die huisvest was. heette. ,Het uiterlijk gebruikers zyn dan professionele kim- van het gebouwencomplex zal het- stenaars die bereid zyn hun kennis zelfde biyven", zegt Rien v. d. Nat. over te dragen op andere Leiderdor- „Alleen veel mooier", pers in de grote gemeenschappelijke (cursus)ruimte die tussen da ateliers Over de kosten konden Van der komen te liggen. „Want dat is wel Nat en wethouder Tichler nog niets een voorwaarde om hier atelierruim- zeggen. Mevrouw Tichler: „Er zyn te te kunnen huren", aldus Van der nog geen kostenramingen gemaakt. Nat. „Je moet bereid zyn lessen te Er moet een nieuwe dakbedekking op willen geven. Voor deze cursussen en en een nieuwe goot. Er komt C.V. in atelier ruimte is hier veel belangstel- en ook nieuwe houten kozynen. Het ling. Er wonen alleen weinig echte is de bedoeling dat de kunstenaars kunstenaars in Leiderdorp. Ik kan zelf aan het interieur zullen wer- eigeniyk alleen de wolspinster Jouck ken". Duker opnoemen". RONALD VEEREN ri Jm Rien van der Nat "Hollandsche Tuin". GRAFIEK IN DE WAAG LEIDEN Van 22 tot en met 24 april wordt in de Waag de tentoon stelling „Grafiek uit Vietnam" ge houden. Daar zyn originele houtsne den van Vietnamese kunstenaars te koop en verder boeken en affiches uit Nederland en Zweden over de Vietnamese onafhankelykheidstryd. De opbrengst is bestemd voor het Medisch Comité Nederland Vietnam. Er zyn ook schilderyen te zien. Ope ningstijden 22 april van 19 00 tot 2130 uur. vrydag en zaterdag van 10.00—17.00 uur. OEGSTGEEST - Enigo tijd ge leden namen de stichting Dienstver- t, leningscentrum Oegstgeest. de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk, het Parochieel Charitatief Centrum, de Hervormde en Gereformeerde Diako- nieën en de vereniging Divortium uit Oegstgeest het initiatief activiteiten voor mensen tussen de dertig en zes tig Jaar op te zetten. De eerste acti viteit in dat kader is een open huis. Zijn dat woensdag in de zaal van het Dienstverleuingscentrum wordt ge houden. in de gemeenten katFen vogels e.„. I I Lelden en Leiderdorp Dag bereikbaar: telef 134687 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden reiken LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN üitgave: Leldscn Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van i« ou20.00 n Zaterdag vaD 1600-1800 uur Telefoon 071—130500. IndleD Ir gesprek 071—134539. Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement t 37.85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse oummer8 f 0.50 Abonnementsgelden bU vooruit betaling te voldoen. Bil automa tische overschryving geeD ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2