S tr af expeditie" van Bayern M; Real vernederd Amateurteam houdt Roemenie uit OS Singelloop Fascistische terreur in Nederland? Miljanic solliciteert bij Arsenal POSITIE WIERSMA WEER VERBETERD Amcincio uit velcl gestuwd PONDERDAG 15 APRIL 1976 PAGINA 17 MUNCHEN Het gesar gold Paul Breitner. Twee jaar geleden zwichtte de Zuidduitser voor 'n karrevracht Spaanse peseta's, nu werd hij er door zijn landgenoten voor gestraft. Hij en in iets mindere mate Günther Netzer, telkens wanneer Rèal Madrids Duitse huurlingen in balbe zit waren, barstte het honend fluitconcert van de 77.000 in het Olympiastadion over hun hoof- jden los. |Pe publieke bijdrage tot Reals diepe Europacup-vernedering viel evenwel in het niet bij de strafexpeditie, zoals 'keizer' Franz Beckenbauer die met zijn manschappen tegen de koninklij ken van Real ondernamen. Zelden manifesteerde Bayern München zich zó gemotiveerd, zelden jwas er zoveel agressie, zoveel virtuositeit en zoveel concentratie als in deze halve finale. Wie tot voor gisteren ook nog maar een moment mocht hebben getwijfeld aan Europacup-fina- Jlist Bayern München, zijn gisteren de ogen geopend. Het machtsvertoon ten spijt, meer dan een 20 marge rolde er na 90 minuten echter niet uit de bus. Het kon de vreugde nauwelijks temperen. Bayern München was voor de derde achtereenvolgende keer finalist. Gerd Muller scoort 10. Benito (links) en Del Bosque komen te laat. Bayem-Real Madrid was een top- iper, een adembenemend voetbalge- -recht, geladen met schoonheid, span ning en sensatie. Schoonheid in de 7orm van een-twee's die de Duitsers jer flitsend uitgooiden, alsmede uit gebalanceerd positiespel. Spanning in ide vorm van Spaanse counters. En (sensatie omdat de Britse scheidsrech ter Clive Thomas het bestond om ge heide Duitse strafschoppen niet te weven. Je zou het Thomas zelfs kwa- llijk kunnen nemen dat hij nauwlet tend blééf luisteren naar Amaro jAmancio, toen deze met veel mis baar kwam vertellen wat een boos wicht zijn cipier Horsmann wel is. !In werkelijkheid maakte deze voor treffelijke Horsmann niet meer dan leen onbeduidende sliding. Amancio's praatjes sorteerden in zoverre ef- jfect dat Real plotseling op twee, drie i vrije trappen werd getraoteerd, zo als Olive Thomas ook Oost-Indisch idoof bleef voor de smeekbede om twee strafschoppen, toen Camacho hands maakte Pirri de doorgebroken Dorn- Iberger wreed tegen de schenen trap te. Pas veel later is Thomas van zijn dwalingen teruggekomen. Toch ADVERTENTIE Müller gewoon op. Toonde hij Aman da de gele kaart toen deze weer eens zijn beklag kwam maken. Greep hij resoluut naar rood toen dezelfde Amancio de bal woedend de tribu ne in schopte, omdat hij het weer Maar van penalty's wilde de Brit zelfs niet weten toen Camacho Müller in het tweede bedrijf aan het haar begon te trekken. Hoewel Bayern na de 1—1 mar ge van Madrid niet persé hoefde aanvallen, heeft agressie voorop ge staan toen trainer Detmar Cramer zijn taktisch concept met Becken bauer vlak naast hem op papier zette. Dat geschiedde laat, pas om vier uur 's middags. Want Becken bauer stond erop dat Johnny Han sen zou spelen, maar deze Deen lag met de bof in bed. Toen Hansens bloed na een half uur trainen goed bleek, kon Bayerns laatste lijn in tact blijven en werd Franz "Bul- Ie" Roth op Paul Breitner losge laten. Het gesar gold Paul Breitner. die daarvan ook weer niet zó onder de indruk bleek dat hij na balverlies van Beckenbauer en een mislukbe sliding van Roth bijna voor de sen satie zorgde om Bayern al koppend op een snelle achterstand te zetten. Wat bij het ragfijne positiewerk van Bayern toen al bleek was dat aan Spaanse zijde Guerim Roberto Martinez niet kon doen vergeten en dat Velasques ook al met node werd gemist. Al na negen luttele minu ten ging Real neer op een gave voltreffer van Müller. Uli Höness versnelde, verraste Camacho, kwam van zijn voornemen terug om op Muquel Angel te vuren en schoof de bal langs de op twee gedachten hinkende Benito voor de voeten van de ongedekte Müller. Als een granaat verdween de bal over de te kleine doelman Miquel Angel1—0. Het sein om handenvol lekkers uit te pakken. Wat een een-twee, die tussen Kapellmann en Müllac, maar Pirri kreeg er een voet tussen. Nog geen minuut later, Rumenigge speelde langs Sol, wat een schot, dat van Franz Roth: nét naast. De tweede kwam er eveneens via Mül ler aan. Kapellmann op links aan de bal, een korte pass en een onver wachte uithaal van de rommelende Müller: 2—0. Waarmee het pleit in zoverre was beslecht dat Real, dat een half urn- lang wel degelijk met een aanval lende ploeg speelde, uit angst voor een afgang in de egelstelling stap te. Vooropgesteld dat dit Bayern München niet was te kloppen, in die tweede opzet zijn de Spanjaar den wel geslaagd. Met slechts San- tillana als eenzame frontstrijder, groepeerde Real zich massaal voor doelman Muguel Angel, die alert bleek op schoten van Höness, Roth en Rumenigge. Die woedend gebaarde dat Metzer zijn man als maar niet hield. En mede overeind kon blijven om dat liberc Pirri de chaos ten spijt, niet alleen blééf bikkelen maar er en passant een aantal overtredingen uit perste, die onze minister van justitie, Van Agt, de heren te bergen zouden doei: rijzen. Alzo bewoog zich gedu rende een uur een file eenrichting verkeer naar Miquel Angel, zonder dat iemand zich een seconde heeft verveeld. Het gesar gold Paul Breitner. Aan Bayern Münchens exlinksback de eer het hoofd niettemin koel te hebben gehouden. Hij en Netzer bleken de enigen, die duels van Roth en Kapell irunn konden winnen, die Real wat lucht verschaften via passes op San- tillana. Uit zo'n pass raakte Santilla- na zelfs voor hij zich realiseerde dat Thomas al buitenspel constateerde, de lat. Om zich vervolgens in duel met Sohwarzenbeök ook nog te bles seren. Met de mutatie Santillana- Sandhez Barrio vloeide de laatste dreiging weg uit Real. Nog kwam Querini over de middenlijn, nog zag deze Spanjaard kans om tot een bui- tenspeldoelpunt te komen. Maar Ba- jern nam het initiatief weer speels over, zoals de ploeg wilde. Blééf met lekkernijen strooien. Het gesar gold Paul Breitner. „Ik begrijp dit niet", zou de "deserteur" later zeggen. "Wat heb ik in gods naam misdaan"? Zei Gerd Müller neg: "Die hele toestand in Madrid, dat jochie, die vechtpartij, dat is me de c.e oorzaak geweest van de houding van het publiek tegen Paul". La chend: „Maar het leidde ook tot deze motivatie, geweldig, zo speelden we neg nooit". Miljan Miljanic, de verslagen Joe goslavische trainer van Real, kon al leen nog maar snauwen. Of hij naar Arsenal zou gaan wenste hy noch te ontkennen noch te bevestigen. „Van daag ben ik trainer van Real", bitste Miljanic. "Nou, daar heb ik na van- ma vond nie al teveel over te zeggen". LONDEN Uitgerekend op de dag dat Real Madrid voor de hal ve finales van het toernooi om de Europa cup I uitkwam tegen Bayern München, maakte Arse nal bekendi, dat Real-trainer Mil jan Miljanic bij de Londense club officieel heeft gesolliciteerd naar de functie van manager. Deze aankondiging komt des te verras sender, omdat Miljanic verleden maand zyn contract met Real Ma drid voor twee jaar verlengde. Hij kwam bij de Spaanse vereni ging, nadat hij Joegoslavië naar de eindronden van 't wereldkam pioenschap 1974 had geloodst en won in zijn eerste jaar bij Real metéen zowel de Spaanse beker als het landskampioenschap. In de huidige competitie heeft Real Ma drid een voorsprong van vijf pun ten op de nummer twee. Volgens Miljanic zelf dateren de contacten met Arsenal al vonaf vorig jaar oktober. Hij zal volgende week naar Londen gaan om over een contract te spreken. Alsenaal is zeer ingenomen met zijn mogelijke komst. "Het bestuur is er van overtuigd, dat hij van alle kandi daten het meest in aanmerking komt', aldus Arsenal-secretaris Ken Friar. "Als eenmaal het con tract met Real ontbonden is, kun nen we snel tot overeenstemming geraken". Als dat inderdaad ge beurt, wordt Miljanic de eerste niet-Britse trainer in de geschie denis van de Engelse voetbalsport. Basketbaljeugd start met zege op Portugezen I CITROENBRANDEWIJN puur natuur De beste kan niet de goedkoopste zijn VIDIN Het Nederlandse jeugd- team heeft gisteren in Vidïn een wedstryd voor het kwalificatietoer nooi om het Europees kampioenschap basketbal met 66—24 van Portugal gewonnen. De ruststand was 33—10 voor Nederland. Aan het toernooi nemen verder Oostenrijk, Bulgarije en Griekenland deel. Het Jongensteam van de Bona- ventura scholengemeenschap moet morgen in de sporthal van Woerden zijn drievoudige Nederlandse school- basketbaltitel verdedigen. Een om standigheid die coach Ton Kallen berg en zijn spelers niet al te best uitkomt omdat de drie sterkste spe lers afwezig zullen zijn. Hans van Rooden, Eric Berendsen en Peter- Paul Maassen verdedigen momenteel in Vidin in Bulgarije de Nederlandse kleuren. De kansen op behoud van, de landstitel zijn dan ook uiterst mi niem. Het meisjesteam van Bonaventura komt deze dagen uit in de zogenaam de mini-Europese kampioenschappen, die vorm worden gegeven door de Helderse scholengemeenschap „Nieu- wediep". Deelnemende landen zijn o.a. Polen, Tsjechoslowakije, België Frankrijk en Nederland. Basketbalvereniging Mercasol Leiden organiseert op Tweede Paas dag in de Vijf Meihal een internatio naal lustrumtoernooi waaraan teams uit Nederland, België en West-Duits- land zullen deelnemen. Mercasols jeugdcommissie, finan_ cieel gesteund en gesponsord door de Leidse Spaarbank, heeft bij de jon gens de volgende ploegen uitgeno digd: PSV Krefeld, Brabo Antwer pen, Wilskracht (Amsterdam), ROS- Forcial (Rijswijk), BV Leiderdorp en de eigen Junioren A en B. De meis- Jesgroep is minder sterk bezet. Daarin strijden de ploegen van Wol ves, Leiderdorp, ROS Forcial, Red Stars en Mercasol A en B. Het toer nooi, dat in de komende Jaren ver der zal worden uitgebouwd, neemt de hele dag in beslag. Ploeg van Kovacs heeft aan 5-1 niet genoeg BOEKAREST Doelman Piet Tent van EDO heeft Roemenië We Nijxsen van Xerxes tweemaal een afgehouden van een plaats in het Olympische voetbaltoernooi. vTrTtadeXa^n Weliswaar moest de Haarlemmer vijf keer zwichten (het werd by het tweede „vergrijp" uit het veld 5-1) maar hij voorkwam met schitterende reddingen enkele te sturen. Dit had hij trouwens kort Roemeense doelpunten. Bij het begin van de wedstrijd stonden voi°^t^d °°k met de iy*meen Mar- de pupillen van Stefan Kovacs voor de opgave tenminste een mus verschil van zeven treffers te bereiken om de reis naar Mon- Meijer een vuistslag uit. treal zeker te stellen. De taak werd nog zwaarder toen Jan Pe- Tot nu toe hebben de volgende lan- ters van Unitas Nederland al in de elfde minuut met een kop- den zich voor het olympisch toer- bal de leiding gaf na een fraaie voorzet van Frans Meijer van ^S^Mem'Sn. Noord Korea Xerxes. VRIJDAG 30 APRIL - KONINGINNEDAG een prestatieloop voor het gehele gezin over een afstand van 7 kilometer. Start: voor het gebouw Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 Inschrijving: kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden, Kantoor Leidsch Dagblad, Badstr. 9, Katwijk, Politiebureau Leiden, Zonneveltstraat 10 Inschrijfgeld: Bij voorinschrijving t/m 29 april volwassenen f 2,50; kinderen f 1,50. Aan de start: volw. f 3,50; kind. f 2,50. Organisatie: Leidsch Dagblad in samenwerking met de Leidse Politie Sportvereniging. ALLE DEELNEMERS ONTVANGEN ALS AANDENKEN EEN FRAAIE MEDAILLE. DE OPBRENGST KOMT TEN GOEDE AAN DE NED. INVALIDENSPORTBOND Roemenië viel uit alle macht counter bleef loeren. In de 64ste i en dit resulteerde nog in vijf doel- nuut passeerde Zamfir, die op 6 punten. Multescu zorgde in de 20ste april in de eerste wedstrijd in Roo- de gelijkmaker en vijf sendaal (3—0 minuten later maakte linksbuiten Hajnal er 2—1 van. Enkele seconden voor de rust kende scheidsrechter de zich dapper werende doel man Tent (4—1). Daar bleef het voorlopig bij. Naarmate de tijd Sowjet Unie, Frankrijk, Oost Duits- club land, Spanje, Mexico, Brazilië, Uru guay en Israël. De eindstand van groep vier is: 1. Frankrijk 4 3 0 1 6 11—5 2. Roemenië 4 3 0 1 6 9—15 3. Nederland 4 0 0 4 0 5—15 BASKETBAL Het Twentse Arke RUGBY Het Nederlandse Jeugd- Stars blijft in de eredivisie. De spon- team heeft tijdens een internationaal heeft besloten de (gedegradeerde) toernooi in Toulouse met 13—18 ver te steunen. loren van Spanje. BOKSEN Tijdens een interna- VOETBAL Het Tsjechische elf- tionaal toernooi in Sofia is John tal heeft gisteren in Bratislava een Doornbos in de eerste ronde uitge- kwalificatiewedstrijd voor de Olym- schakeld door de Bulgaar Souvand- pische Spelen tegen Oostenrijk met jev. 50 gewonnen. Casha uit Malta op dubieuze gron- streek begrepen de Roemenen dat den een strafschop toe aan de Roe- het Olympische toernooi een illusie menen. Angel Jordanescu van Steaua moest blijven. Vijf minuten Boekarest liet zich deze kans niet ontnemen. De tweede helft gaf hetzelfde beeld Een uit alle macht aanvallend Roe menië einde, toen velen van de 35.000 toe schouwers al teleurgesteld huiswaarts waren gekeerd, maakte Cornel Dinu nog 5—1 stug verdedigend Ne- Arbiter Casha nam enkele merk- derlands elftal, dat telkens op de waardige beslissingen. Zo kreeg Mak- APELDOORN Na de zesde ron de in het toernooi om het persoon lijk damkampioenschap van Neder land heeft Wiersma zijn leidersposi tie verbeterd. Zelf won hy van De Ruiter, terwijl zijn concurrent Clerc niet verder kwam dan remise tegen Jansen. Leidenaar Bronstring lever de een prachtig duel af met Van Til- borg, dat eveneens in remise eindigde. De Katwijker Varkevisser ontsnapte aan de nederlaag tegen Capelle: re mise. Hermelink boekte zijn eerste winst. GoudtBengsma eindigde in remise. kevisser. Goudt en Bronstring met 6 punten. De Oegstgeestse schaker Baart heeft koploper Carlier in de 6de ron de van het toernooi om het Jeugd- schaakkampioenschap van Neder land bedwongen: remise. Zelfs ont snapte Carlier nog aan een neder laag. Ook Leidenaar V.d. Wiel deed van zich spreken. Hij kwam door winst op v .d. Wees dichterbij Car lier, die met vijf punten de ranglijst aanvoert. Baart en De Roode heb ben pnt. Egmond en V.d. Wiel vier. Oegstgees- tenaar Konings verloor van Boersma en bezet met 2% pnt een gedeelde achtste plaat*. reportage door Hans Polakuit Spanje en de woonkosten in Neder- land.Dit alles ondervoorbehoud. Want liet laatste nieuws laat zich nooitvoorspellen.Waaruwélzeker van bent: dat Achter het N ieuws u uitstekend op de hoogte blijft houden. Want de VARA-zó betrokken bij mens en samenleving-dat bonje zèl£ Daarom: bel 02150-48741 of schrijf oen briefje zonder postzegel naar VARA, antwoordnummer :i. I lilversum om lidtewordenvandeVARA. Kost u slechts een tientje per jaar. - Wat is de invloed van clubs als Amicales en de grijze wolf op onze builenlandsew erknemers? Achter het Nieuws gingop onderzoek. Andere onderwerpen;vanavond Ned.2 om 22.30 uur: devervolg- WantalsdeVARA je nog geen tientje waard is- waarblijvenwedan? De\jMli\datbeniezel£

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17