Johnny Cash heeft altijd heimwee /RflIJOl programma (^y^vandaag. en gisteren toegelicht WOENSDAG 7 APRIL 1976 Rob van Reyn repeteert met zijn groep op het ogenblik voor een nieuw spel over Don Quichotte dat over een klein jaar in première zal gaan. Tijdens een van de repetities woensdag werd deze foto ge maakt met links Oetie Wijzen beek, midden voor Rob van Reyn, achter hem Mare Kings- ford en rechts Mirjam van Reyn. Matthaus op Hilversum 4 Zondag 11 april verzorgt de AVRO, in samenwerking met de BRT, een rechtstreekse uitzending vanuit het Concertgebouw in Am sterdam van de Matthaus Passion. Van 12 uur tot cira 16.15 uur zal dit monumentale werk in het radio programma van Hilversum IV te beluisteren zijn. De uitvoerenden zijn o.a. Kurt Equilus, tenor, Pe ter van der Bilt, bas, Arleen Au- gér. sopraan, Nelly van der Spek, scpraan. Ortrun Wenkel, alt, Silvia Schlüter. alt, Nigel Rogers, tenor. Max van Egmond, bas en Ruud van der Meer, bas. De vocale ko ren zijn: het Nederlands Kamer koor, Collegium Vocale. Gent en het Jongenskoor van de St. Bavo-ka- thedraal. Haarlem. De dirigent is Nikolaus Harnoncourt. In de twee de pauze, omstreeks 2 uur wordt 'n Interview met de dirigent uitgezon den. In Arnhem en Nijmegen heb ben zich gisteren ruim vijfhonderd hoofdzakelijk jonge mannen ge meld om te figuren bij de verfil ming van Cornelius Ryan's boek "Een brug te ver", handelend over de slag om Arnhem. Filmregisseur Joseph Levine heeft een groot aan tal kortgeknipte en gladgeschoren figuren nodig, vrouwen, kinderen en ouden van dagen, die zullen moeten optreden als militairen en burgers. Op 26 april zullen de opnamen van het spektakelstuk, dat meer dar f60 miljoen zal gaan kosten, beginnen. Zij zullen tot september duren. Met pijn in z'n hart lukt het de country en western-zanger Johnny Cash om meer dan een week van huis te zijn. Het liefst keert hij naar elk concert rechtsomkeer terug naar zijn favo riete Tennessee. Johnny Cash barst van heimwee. Zelfs zijn aantrekkelijke vrouw June Carter ook meetoerend met "The Johnny Cash Show" kan daar niets aan veranderen. De nu 44-jarige Cash houdt tournees na een week voor bekeken en vliegt dan onmiddellijk terug naar zijn huis in de „country". De Europese trips van Cash zijn daarom uiterst kort. Neem deze week: elke avond concerteert hij wel ergens in Europa, hij gunt zich geen rust om langer dan een dag in een en dezelfde plaats rond te hangen, werkt zijn concertagenda in een razend tempo af en denkt alleen maar aan naar huis gaan. Zondagavond is het leed' voor Cash bijna geleden. Met zijn Johnny Cash Show '76, inclusief de meester Veda Zuponcic pianospel van hoge kwaliteit LEIDEN Veda Zuponcic, speelde gisteravond voor zo'm 25 toehoorders. Het was echter, als of zij de kwantiteit van het pu bliek wilde compenseren door de kwaliteit van haar spel.Gezien haar wervelende techniek en haar diep-doorvoelde muzikaliteit is het dan ook onbegrijpelijk dat de ze Amerikaanse (van Fins-Joego slavische afkomst) niet meer be kendheid geniet. Mijn enige aanmerking geldt de Toccata, adagio en fuga in C van Baoh, door Busoni bewferkt voor piano, en wel op een uiterst banale manier. Zuponcic speel de dan ook-Busoni, niet Bach, en bewees daarmee meer eer aan de bewerker dan hij verdiende. Schumanns Kreisleriana werden ongemeen boeiend vertolkt waar bij voorall de fijnzinnige nuance ringen en de contrastrijke dyna miek banden legden met Schu mann als lied-componist. Bij de werken van Skrjobin waag de de pianiste zich aan een mondelinge toelichting, die uit groeide tot een humoristisch, maar zinnig, exposé. Indien pia nisten als Zuponcic niet zo dun gezaaid waren, zou men kunnen stellen' dat Skrjabin een schro melijk onderschat componist is geweest. De pianiste was niet onder de indruk van de kleine Estonia, die op het laatst ontstemd raakte. Tjitte Weber demonstreerde, hoe hij met wat pedaalfoefjes toch een behoorlijk geluid uit het in strument kreeg. Mijn suggestie aan hem is. voortaan een duide lijke gebruiksaanwijzing aan de komende pianisten te verstrek ken. RON HARMS :n zijn echtgenote zelf, The Carter Family, Rosanne Cash (zijn doch ter), Rosey Lawhead, Jack and Carlene Routh en The Tennessee Three, staat hij die avond in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam van acht uur af. Acket en Mojo haalt de show naar ons land. Op verzoek van Cash zelf is deze ruimte uitgezocht. De zanger/gitarist wil zoveel moge lijk mensen op een avond binnen handbereik hebben. Ondanks het grote heimwee moet de kassa blijven rinkelen. In de country en western-wereld is Johnny Cash al jaren een fenomeen, dat zo'n 25 jaar geleden zijn carriere als romanticus - zingen voor een stevige maaltijd, een fles whisky of onderdak - begon. De tijden voor Cash zijn in die kwart eeuw sterk veranderd. Aan het eind van de jaren zestig zijn er zelfs meer dan zeven miljoen platen van hem verkocht. Zijn jaarinkomen lag dankzij hits als „A boy named Sue", „Folsom Prison Blues" en „I walk the lino" in die tijd al rond do miljoen gulden. Daaraan vooraf gingen persoonlijke moeilijkheden als een scheiding, verslaving aan drugs e.a. 1 (1) Fernando, Abba 2 <4) I love to love, Tina Charles 3 (5) December 1963, Four Sea- 4 (2) Saterday night. Bay City Rollers 5 (13) Save your kisses. Brother hood of Man 6 (8) Let your love flow, Bellamy Brothers 7 (3) The alternative way, Anita Meyer 8 (23) Get up and boogie. Si ver Convention 9 (26) In dulce jubilo. Mike Old- field 10 (9) Love in de drug, Roxy Mu- Johnny Cash, op tournee ook Door Yvonne Parre San Quentin In Europa wint Cash menig sympathie door een tv-uitzending vanuit de beruchte Amerikaanse gevangenis San Quentin, waar hij het geëmotineerd opneemt voor de verdoemden op deze aarde en het systeem waar ze in terecht komen De popfans gaan hem zelfs pruimen wanneer hij een elpee opneemt met Bob Dylan (Nashville Skyline). Johnny Cash heeft geen public land. relations-man nodig. Hij heeft zijn eigen verhaal. Tegenwoordig is dat er een van een religieus mens. Meer en meer probeert hij de gospel in zijn show te verwerken. Het is zijn nieuwe hoofdstuk na de gevangenis periode - ook Cash heeft menigmaal in de- nor gezeten. Momenteel is hij een fervent supporter van Billy Graham (Jesus Movement) en behoort hij tot een van de favoriete zangers van de Evangelische Om roep. Cash is ervan overtuigd dat de vervulling van zijn godsdienstige plichten de mens meer geluk brengt. Hoe men daar ook over mag denken, zijn boodschap verpakt Cash nog steeds op een zeer aantrekkelijke manier. 11 (14) 12 (18) 13 (11) 14 (25) 15 (22) 17 (10) 18 (20) 19 (16) 20 (-) 21 (28) 22 (19) 23 (15) 24 (6) 25 (7) 29 (29) 30 (-) Zet een kaars voor Je raam. Rob de Nijs Bay I'll give you everthing, Saskia en Serge Fooled around a£d fell, Elvin Bishop Banapple gas, Cat Stevens 1,2,3,4fire. Penny Mac- Lean Love really hurts, Billy Ocean Georgie, Pussycat Ich liebe das Leben, Vicky Lean dros No regrets, Walker Brothers You see the trouble, Barry White I love you baby, Albert West Allee oop, Groepies Delite Together again, Emmylou Harris Forever and ever, Slik All by myself, Eric Cramen Smile baby smile, Tony Sherman Do you dig it. Spooky and Sue People like you: Glitter Band ADVERTENTIE DEKUYPER de Vieux Franse Brand' -A KUYPj A Elizabeth Taylor, die onlangs voor de tweede keer Richard Bur ton de rug heeft toegekeerdwordt de laatste tijd veelvuldig op feesten in New York en Washington gezien. Op een party van de Perzische ambassade in Washington danste ze, de foto laat dat zien de hustle met de Amerikaanse senator Edward NEDERLAND I 18.15 Bedreigde landschappen (9) (Teleac) 18.45 Toerist, tips (NOS) 18.5» Journaal (NOS) 19.05 Kinderkrant (EO) 19.30 The Waltons (EO) 20.20 Windkracht 16 (EO) 20.45 Glory to God (EO) 20.55 Nader bekeken (EO) 21.25 Tenslotte (EO) 21.35 Journaal (NOS) 21.50 Machiavelli (VPRO) 23.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.15 IJshockey (NOS) 18.45 Paulus de Boskabouter (NOS) »8.55 Journaal (NOS) 19.05 Het intieme leven van de Fuut (VARA) 19.30 Dat ik dit nog mag meemaken (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.25 Achter het nieuws (VARA) 20.40 -- Terug naar de natuur (VARA) 21.10 Koning Klant (VARA) 21.25 Onbestorven weduwen (VARA) 22.30 Achter het nieuws (VARA) 23.05 Directeur, dicht (VARA) 23.06 Den Haag vandaag (NOS) 23.21 Journaal (NOS) Het NOS-journaal lijkt er wel iets op vooruit té zijn gegaan, sinds de komst van Ed van Wes- terloo. de nieuwe chef. Er is een strakkere redactionele aanpak, er is minder gezeur (brand in hooi berg in Putten), en meer zinnige informatie. Maar af en toe schijnt Van Westerloo een snipperdag te hebben, zoals woensdag bijvoor beeld. Dan worden de Ameri kaanse presidentsverkiezingen in eens met "een spannende voet balwedstrijd" vergeleken, com pleet met termen als "de sub top". En dan wordt één van de kandidaten "boomlang" genoemd net als Ton Thie. Het journaal heeft nu een goede chef, nu moet er ook nog een bekwame plaats vervanger komen, voor die snip perdagen. Overigens weten ze ook in an dere rubrieken van wanten, wan neer het om beeldspraak gaat. Bij "AVRO's Televizier" heette trainer Michels (die we toch als de generaal kennen) nu ook al de Kapitein en de Koning. Persoon lijk zag de beroemde trainer zijn AJAX als "een zinkend schip", dat hij tevergeefs gepoogd had "weer stijgend" te krijgen. En nu zijn er dan "logische geruch ten" (Michels). dat hij naar Bar celona gaat, waar immers "een brok paleisrevolutie" (opnieuw Michels» aan de gang ls. Zijn nieuwe baas wordt in geen ge val een Nederlandse club, aldus de AJAX-trainer. Niet dat zo'n mededeling veel zegt natuurlijk, ook meneer Michels is niet in zijn eerste leugen gestikt. Het vader land houdt voorlopig de adem in. Om nog even op het gebruik van treffende beelden door te gaan meneer Hiltermann ver geleek hét becommentariëren van Chinese toestanden met een on derwatergevecht van nijlpaarden, waarbij af en toe slechts een staart of een muil zichtbaar is. Desondanks leverde hij uitvoe rig commentaar, wat toch te den ken moet geven. Maar dat was natuurlijk nog niets vergeleken bij Herman Kuiphof, die zich ook op de affaire-Michels wierp. Hij omschreef de trainer als "de Amsterdamse sfinx" en "een groot mysticus". terwijl het AJAX-elftal voorlopig als "een kudde schapen zonder herder" beschouwd dient te worden. Sportjournalisten overtreffen al tijd alles en iedereen. GERARD PAQUES In het jongerenprogramma Windkracht 16" brengt de EO om 20.20 uur via Nederland 1 een aflevering over sexualiteit. Inleiding tot dit programma was de zes zoeken geleden uit gezonden Noorse film „Het einde van een liefde". De ongeveer zeventig schriftelijke reacties op deze film en de daarin ge stelde vragen van jeugdige kijkers zijn in „Windkracht 16" zoveel mogelijk verwerkt. In de televisierubriek Nader Bekeken" komt de EO vanavond nogmaals terug op op de abortus zoetgeving en nu voorname lijk met informatie over de situatie in Engeland. Meindert Leerling zal gesprekken voeren met leiders van Britse actie groepen die tegen de legalisatie van abortus provocatus zijn. In de studio zal dr. H. Blijkam. zenuwarts in Groningenwor den ondervraagd over psychologische gevolgen van abortus provocatus. -8 00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Concoursmuziek '76. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 1853 De kerk vandaag. 19.10 (S) Leger des van gew. muz. 20.05 (S) Schutte rs- weg 8 (20,30 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. 21.00 Hilversum 13: katoaret). 22 25 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. scne informatie. Overheidsvoorlichting: 12.*9 Uitz. voor de landbouw. NOS: 13.00 Nws. NCRV: 13.11 Hier en nu NOS: 13.30 Vonken onder de as: Ne- S) Stair- 17.55 2.40 (S) Hier vay to the stars. 23.66-24.00 Nws. Hilversum II 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 'P; 18.20 Uitzending vaai de PPR, HON: 18.30 Kleur: informatie en :ommenjtaar over zaken van kerk en 9.00 (S) 25 jaar jke Lucht: Nws. 20.05 Radiojournaal. Programma-overzicht 20.15 (S) Soi ree muzicale: klass. viool, en piano muziek. 21.40 (f over kuinSt. 22. live. NOS: 23.00 geil (23.05 Akt.-i Haag vandaag). 23.55-2' Elvis Presley Story (3). 20.02 (S) Gospelsound. 8.02 (S) (S) Soul top-li en vraagrubriek v iS) Als dat zou kunnen: verzoekpla- te:iprogramma. 23.02 (S) Sesjun: Tijdsein: informatie 8 30 muzikale 1 gramma van en voor zieken.' Te Elfder Ure: nonstop muziek. TROS n.06 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (3) Hugo van Gelderenshow. met de Nederlandstalige top-10 en Kwlswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-Kontakt: Natio nale tip-30. NOS: 16.03 (S) De Hit- meesters: Nationale Hitparade met de top-30. Hilversum IV NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg klassiek 9.00 Nws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise: klass. muziek en operetteverzoeken. 12.00 (S) Uit eigen beuren 1 14 02 Klankbord: akt.. informatie en kommentaar. 14.15 (S) Interregio: 12-7.00 mek-op-vier: romantiek, bombastiek t DUITSE TV Willigenburg (7.30 Nws.). Duitsland I 8 45 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. KRO: 9.15 (S) Licht progr. met Anne van Egmond (10.30 Nws.). 11.59 Bericht Vastenaktie. 12.00 (S) Lunchprogr. m. Hans van Willigenburg (12.26 Med. 12.30 Nws.). 14.00 (S) Gev. progr. met Anne van Egmond (15.30 Nws.). 16.00 ,S) Jacques van Kollenburg ontvangt Journaal. (Regionaal pro- 18.45 Zandmanne- Das Wort hat die 2. 19.59 Program- Verteidigung, tv-serie. 19.15 Aktua- i zijn l Vingerwijzing. voor fijnprueicrs Hane- >r" ls verziekt: do- .35 Waterstanden. >S: 10.00 pedagogische ru- Roofcford.' "eel magazine. 22.30 Journaal, ar en weerbericht. 22.50 •port. 23.45-23.50 Journaal. Duitsland II 17.00 Journaal. 17.10 Wickie und die tekenfilmserie. en muz. 18.2 18.55 Die Nibelimgen. tv- briek over het leven in de taal. 10.3 EuroHght. 11.00 Nws. 11.03 Meer ove minder: de stem van de sprekende Journaal. 21.15 Reportage. 22.0 minderheid. 12.30 Toerismo: toeristi- JournaaL v-fllm. 23.30

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5