Geen protesten tegen bouw plannen Gemiva agenda Maatschappelijk werkers blijven onder voorwaarden Commissie slikt financieel rapport over De Lindehoeve PW IN MOTIE VEROORDEELD Protesten in noord tegen huurverhoging Inbreker gepakt I oorstel op bijeenkomst over conflict Midden-Rijnland' DONDERDAG LEIDERDORP/HAZERSWOUDE De acht maatschappelijk werkers die zouden vertrekken bij de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Rijnland", hebben gisteravond verklaard dat zij onder bepaalde voorwaaren willen aanblijven Die voorwaarden zijn dat het gaan zitten en te proberen de con- de staffunctiona- flictsituatie die bij de stichting is Eerden wordt inge- ontstaan, tot een oplossing te bren- gesprek komt gen. Enkele bestuursleden van de een nota die stichting, die gisteravond de bijeen- dc maatschappelijk werkers hebben komst in de Leiderdorpse Schep- r.s Chris trokken e met het bestuur gemaakt over de toekomstige struc tuur van de stichting. Is dat voor het bestuur niet aanvaardbaar, dan pmgskerk bijwoonden, lieten echter duidelijk merken weinig voor het voorstel van de maatschappelijk willen de maatschappelijk werkers werkers te voélen. Pastoor ook aanblijven, maar dan onder de Wishaupt, voorzitter van het be- een nieuw bestuur. De maatschappelijk werkers geerden met dit tj luiden uit de kring van cliënten, I velen gisteravond op zaak n er waarschijnlijk andere men- :n bij de stichting zijn, die zeggen: tel op ge- dan stappen wij op. En het aanblij- het bestuur is niet een de maatschappelijk wer- aandrongen om alsnog met de be- kers. Wij hebben vijfhonderd trokken partijen de tafel te dienst daar hebben wij rekening mee te houden. Ik wil e: verder geen onduidelijkheid over laten bestaan dat wij menen tot nu toe op de juiste wijze gehandeld te hebben door Chris van Eerden te ontslaan. En ik zie dan ook niet de zin ervan in om hier weer met een vage groep bij elkaar te komen om de zaken opnieuw te bespreken". Niettemin werd tijdens de bijeen komst afgesproken dat er op woensdagavond 28 april (aan vang acht uur) opnieuw een bij eenkomst in de Scheppingskerk zal zijn. Op die bijeenkomst zal dan over de voorstellen van de maat schappelijk werkers worden gespro ken. Zoals het er gisteravond naar uitzag, lijkt het overigens niet waarschijnlijk dat er dan ook be stuursleden van de stichting bij zullen zijn. De bijeenkomst van gisteravond was door de maatschappelijk wer kers georganiseerd om tegenover hun cliënten, gemeenteraadsleden. stichtingsraadsleden en andere be langstellenden uiteen te zetten waarom ze bij de stichting weg gaan. De maatschappelijk werkers kon digden hun vertrek eerder dit jaar aan, nadat een bemiddelingspoging van vijf wethouders uit de bij de stichting aangesloten gemeenten Al phen aan den Rijn, Hazerswoude, Koudekerk, Leiderdorp en Zoeter- woude was mislukt. Het bestuur bleef bij zijn standpunt dat Chris van Eerden moest vertrekken, ter wijl de maatschappelijk werkers wil den dat het ontslag zou worden inge trokken. Overigens was het ontslag van Van Eerden slechts de aanlei ding tot het conflict. De maatschap pelijk werkers en het bestuur ver schilden principieel van opvatting over de meest wenselijke structuur binnen de stichting. Het ontslag van Van Eerden zagen de maatschappe lijk werkers dan ook eerder als een symptoom van een beleid zij zich niet konden verenigen. De cliënten, die gisteravond in groten getale waren opgekomen, be pleitten zowel tegenover de maat schappelijk werkers als tegenover het bestuur om alsnog een oplossing voor het conflict te zoeken. Een cliënte: "Ik vraag me af waar wij naar toe moeten als deze mensen weggaan. Laten ze toch blijven en laten we ze dan steunen en sympathie ge ven". Een ander: "ik geloof dat we tot een compromis moeten zien te komen. Zelfs in een stiching kan je heus goed werken als je samën maar tot een akkoord kunt komen. Probeer het". Een derde: "Het gaat niet de structuur, maar om de bereid heid om met z'n allen samen te werken". Algemeen waren de cliën ten teleurgesteld over het feit dat ze nauwelijks bij het conflict betrok ken waren, terwijl het toch sterk van invloed was op hun situatie. De maatschappelijk werkers ver klaarden daarop dat ze niet konden werken in een structuur waarmee zij zich niet konden verenigen. Eén van hen: "Als ik werk binnen een stichting waarvan het beleid bepaald wordt door 't bestuur, dan zou ik alle energie moeten geven om daartegen te vechten. En dat zou uiteindelijk schade doen aan dè cliënt". Een bestuurslid verklaarde dat het bestuur niet meer wilde praten over het ontslag van Van Eerden. "Het is gebleken dat er binnen de struc tuur van de stichting voor Van Eer den geen plaats is. Er is sprake van een conflict in de persoonlijke sfeer en ik ben zo vrij me daar hier niet over uit te laten". Het bestuurslid verwees hierbij naar de directeur van de stichting, Chris ter Laak, die al in juli van het vorig jaar had laten weten dat hij niet met Van Eerden kon samenwerken. Ter Laak, die gisteravond eveneens aanwezig was maar er het zwijgen toedeed, ad viseerde het bestuur vervolgens tot Steenstraat 1 b. Wereldwinkel. 9.30 65, Oegstgeest, soclëtel' r kamerbewoners en alleenstaanden groepen op Troef: Noordeinde 2 Yoga en muziek, 8 t 't Breehuys. Breestraat 19, Kook- kursus, 5.30-7.30 uur nam.; Re pels teel. Klelkursus. 8-10 TIJDENS HOORZITTING IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE Op de eerste hoorzitting die gisteravond door het gemeentebestuur van Zoeterwoude in het Don Boscohuis terzake werd gehouden is geen enkele weerstand vanuit de bevolking gebleken tegen het stichten van een nieuw instituut van de Stichting Gemiva in de Zwetpolder. De gang van zaken heeft kennelijk de instemming van de dorpsbewoners. Typerend daarvoor was dat bij de ge legenheid tot vragen stellen in het tweede deel van de avond deze zich toespitsten op de integratie. Uit het betoog van drs. Arts, directeur van de stichting, bleek dat Gemiva dit op velerlei wijze wjl bevorderen. Men is zich er daarbij wel van bewust dat dit een groeiproces is waarbij de staf in eerste instantie het initatief zal moeten nemen. De "leefgemeenschap" zoals drs. Arts de nieuwe vestiging bij voorkeur noemt, mag beslist geen geïsoleerd eiland worden. Daarom is ze ook gesitueerd dicht bij de dorps kern. Noodzaak Ondanks de toenemende tolerantie in gezin en maatschappij ten op- Regio Alphen. voorkeur voor zichte van de geestelijk gehandicapte, waarbij zo lang mogelijk verzor ging in het gezin bijvoorbeeld in combinatie met het dagverblijf wordt voorgestaan, bijven inrichtingen nood zakelijk. Daarbij gaat men zich steeds meer toeleggen op de zorg voor de ernstig gehandicapte. In de eerste fase van de uitvoe ring van het plan zullen twee pa viljoens van dezelfde capaciteit wor- 72 bedden. Deze zijn vooral bedoeld te vervanging van Huizen De IJsel in Moordrecht en Huize De Weipoort aan de Vrouwenweg in Zoeterwoude. Daarbij zullen ook het hoofdgebouw en de diverse voorzieningen moeten worden gerealiseerd alsmede een af deling voor diepgestoorde bedlegerige Patiënten. Later zullen nog twee pa viljoens van dezelfe capaciteit wor den toegevoegd. Ir. Prent, die het complex ontwierp gaf een toelichting op de bouwplan nen. Met de wetenschap dat er ge bouwd gaat worden in een land schappelijk gebied zal alleen het hoofdgebouw uit twee lagen bestaan en alle overige ruimten slechts uit één. De ontsluiting is gedacht van af de Dr. Kortmannstraat, vrij dicht aan de Zwetkade. Bij de entree, van het gebied ontmoet men eerst e$n beperkte woongroep. Daarna komt het dorpspléin waaraan de centrale voorzieningen liggen. De vier paviljoens zijn meer naar achteren geplaatst maar er zal een verschuiving plaats vinden wanneer het officieel nog steeds op de kaart staande tracé van rijksweg 11 door de Zwetpolder wordt verlaten. Wet houder De Jong verstrekte een toe lichting van de zijde van ht gemeen tebestuur. Vanavond bestaat nog een tweede gelegenheid om kennis te ne men van een en ander. Dierenhulpdienst Anna Pauiownastr 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d In de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Ri1n 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.rh. ÏS:f£&,M,7-8unr njn T"etoon Gespreksavonden Oespreksavonden öaha-1 HendriknlanrsoeD 25 Leiderdorp Onderwliswlnkel So plast raat 38. 126325. Geopend maandag t/m vi dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Oude Rijn 88. tel 1440Ó0 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Sportmedisch Advies Sportmedisch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare t/m vrU. 9-10 v Kinderopvang Advies om subsidies te verlenen Stichting werkgemeenschap Klnder- Dienstencentrum Noordelndsplein 2b, tel. 140483. gemene Informatie dag., van 9—10 provincie met Leiden ALPHEN'LEIDEN De Alphen- se regio zou het liefst samen met Leiden worden ingedeeld in een nieuwe provincie. Dat is gisteravond uit de bus gekomen, tijdens een vergadering van het IGOR* (inter gemeentelijk overlegorgaan Rijn streek), waarin de gemeentebestu ren van tien plaatsen uit de Al- phense regio zijn vertegenwoordigd. Het IGOR-bestuur sprak zich in het Alphense raadhuis uit voor een in tweeën knippen van Zuid- Holland: een provincie met als ker nen Den Haag—Leiden—Gouda— Alphen, en een tweede nieuwe pro vincie rond Rotterdam en de Zuid hollandse eilanden. Een minderheidsstandpunt werd vertolkt door de vertegenwoordigers van Nieuwkoop, Woubrugge en Ha zerswoude. Zij hadden liever een kleinere nieuwe provincie gewild rond alleen Alphen en Gouda ("Midden-Holland"). WARMOND „Wij veroordelen het betrokken geschrift en de hou ding van de fractie van Progressief Warmond, die zich daarvan niet voldoende heeft gedistantieerd", aldus de Warmondse CDA-fractie- leider Tulp, gisteravond in de Warmondse gemeenteraad. Hij kwam in de rondvraag in actie tegen een artikel in de PW-krant. Daarin vroeg de redactie van die krant zich af in hoeverre burgemeester De Vreeze, die zegt het druk te hebben met gemeentelijke zaken, in staat was de functie van dijkgraaf van Rijnland aan te nemen. Tulp had met name bezwaar tegen zinssneden als „men weet wel hoe deze baantjes verdeeld worden" en „door tijdgebrek wordt door de burgemeester heel wat afgeschoven naar de ambtenaren, die het toch al druk hebben". CDA en WD dienden tenslotte een motie in waarin men zich ver zette tegen het in twijfel trekken van de Integriteit van de burge meester en tegen de houding van PW, welke fractie zich niet vol doende van het artikel had gedistantieerd. De motie werd, met al leen de PW-fractie als tegenstemmers, aangenomen. PW-sBorman Timmermann deelde mee dat hij zich ln een besloten zitting, namens de fractie al akkoord had verklaard met het aan nemen van de functie van dijkgraaf door de burgemeester en achtte dat een voldoende stellingname tegen het artikel. Hij stelde zich overigens op het standpunt dat de redactie in deze een eigen beleid voert en dat het onzinnig Is daarvoor de fractie ter verantwoording te roepen. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- Weduwen en weduwnaars Roomburgerlaan 55, telefoon VOORSCHOTEN De jeugdzaken van Voorschoten besloot gisteravond de financiële rapporten van de Stichting "De Lindehoeve" te aanvaarden en de gemeente te ad- visren de subsidies te verlenen. De commissie meent wel dat in het evaluatierapport uitgebracht door de Stichting "De Lindhoeve" te weinig ingegaan wordt op de inhoudelijk heid van het Jongerencentrum en al het werk dat naast het bar-gebeuren geschiedt. De commissie betreurt dat door het stichtingsbestuur zo laat in gegrepen werd, nadat verschillen in de bar-omzetten waren geconstateerd. De Stichting "De Lindhoeve" zit in vergelijking met het georganiseerde jeugdwerk ruim in de financiële mtid delen. De algemene indruk bestaat dat de financiën op de juiste wijze v/orden besteed. De vergadering van de commissie werd gehouden in het padvindershuis 'Impeesa'. Ook aan dit jeugdgebouw wordt door vandalisme veel vernield. De commissie zal aan de gemeente raad voorstellen om dit jeugdhuis te gaan voorzien van luiken, die waar schijnlijk op langere termijn voorde liger blijken te zijn dan het steeds weer inzetten van nieuwe ruiten. Voorschoten heef t enige honderden kinderen die onder 't hoofd "buiten landers" staan vermeld in de bur gerlijke stand. Om te trachten deze kinderen beter op te vangen, hebben de ouders van deze kinderen 'n brief gekregen met het verzoek hun wen sen kenbaar te maken, waardoor ge tracht kan worden dit deel van jong Voorschoten meer te betrekken bij de woon- en leef-plaats. De jeugdvakantiebezigheden zullen dit Jaar op dezelfde wijze opgezet worden als voorgaande jaren. Dat wil zeggen dat via de scholen de jeugd wordt uitgenodigd tijdens de laatste weken van de zgn. grote va kantie deel te nemen aan diverse ak- tiviteiten. De jeugdnota werd ver schoven naar een volgende agenda. Zwitserland ondervraagt De Spinola Homofilie Wie daar iets voor voelt, kan bij voorbeeld vanavond langsgaan of Frank Cremer bellen, telefoon 121922. 's avonds. Iedere donderdagavond (dus ook vanavond) houdt de Leidse Werkgroep Homofilie/COC van acht tot elf uur 'theehuis" in haar ruimte Nieuwe Rijn 20a, Dit praat café is voor iedereen toeganke lijk. Er wordt trouwens ook kof fie, pils, sherry, wijn en frisdran ken geschonken. "Kom eens langs!", zo roept de werkgroep U op. Trouwens, de bar-, intro ductie- en opvanggroep van de Werkgroep Homofilie/COC kan best nog wat mensen gebruiken. Jazz Rob Agerbeek, Klaas Wit, Dick Vermik, Rob Langereis en Eric Ineke. Juist Ja. dat is dus jazz. Het Rob Agerbeek Kwintet. Vrij dagavond, 10 uur. Hot House. Ra penburg 24. (Hot House is op 16 en 23 april dicht). Lezen De Jeugdbibliotheken van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiden hebben dit voorjaar enke le speciale activiteiten voor de jeugd op het programma. Van de kinderen tot de derde klas lage re school, die hieraan willen mee doen, wordt verwacht dat zij drie boeken lezen en van de kinderen cie hoger dan in de derde klas zitten, vijf boeken. Daarna moe ten ze vragen beantwoorden die gaan over de inhoud van de boe ken. Lukt dat, dan ontvangen z» een leesdlploma. Ook mogen de kinderen een verhaaltje schrij ven, of een tekening of kijkdoos maken, die moeten slaan op boek dat ze gelezen hebben. Voor het moodste ontwerp of haal wordt een prijs uitgeloofd. Deelname is mogelijk tot 1 mei. Inlichtingen bij de Jeugdbiblio theken Plantage 6, Steenschuur 17, Zweilandlaan 5, Corantijnstr. 2a en E. van Beinumstraat 2. Luisteren Onder de titel "Welke grammo foonplaat moet ik kiezen?" is in Wassenaar een serie avon den gaande waarin concerten op de grammofoonplaat van een mon delinge toelichting worden voor zien door de muziekcritica Willy Lievense. Woensdagavond 14 april wordt deze serie afgesloten met een avond die gewijd zal zijn aan de hoorn, de contrabas, de fagot en de trombone. Educa tief en toch leuk. De Openbare Discotheek Wassenaar organi seert dit concert in De Pauwhof, Rijksstraatweg 420, aanvang om kwart over acht. t Fietsen De Lionsclub Leiderdorp organi seert op de Dag van de Arbeid (1 mei) een familie-fietstocht, door het polderland rond Leider dorp. Afstand achttien kilometer; daar kan niemand zich een buil aan valle nttenzy het glad is). Start om twee uur by het raadhuis. Wie de loterij wint krijgt bovendien een mooie fiets. LEIDEN Een vijftal groeperin gen uit Leiden-Noord, waaronder het wijkcomité Plan Noord, een re novatie- en een bewonerscommissie en twee planbegeleidingsgroepen, heef4, in een brief aan de minister raad en de Tweede Kamer fel ge protesteerd tegen de fors^ huurver hoging en de verslechterde huur subsidieregeling die per 1 Juli van kracht wordt. Volgens de brief betekent het een "brutale aanslag op de inkomenspo sitie van de laagste inkomensgroe pen". "Met deze laagste inkomens groepen bedoelen wij in Plan Noord niet alleen de minimum-loontrek kers (in de wijk 25 pet. van de ge zinnen), maar ook die gezinnen en huishoudens die nog veel lager lig gen met hun inkomen (56 pet. van de gezinnen") De verhoging van de huur en ge wijzigde huursubsidie betekent vol gens de groeperingen in het over grote deel van de gevallen een net to huurverhoging van 25 pet. "Het zal betekenen dat de in gang zijnde stadsvernieuwingsplannen in onze wijk in ernstig gevaar komen. De gezinnen zullen de daardoor ontsta ne aanslagen op hun inkomen niet kunnen opbrengen", aldus de brief schrijvers. Aan het Leids college van B. en W. en de gemeenteraad is inmiddels gevraagd dit protest bij de rijks overheid te ondersteunen.. GENEVE De Zwj'serse autori teiten hebben gisteren de vroegere Portugese president, generaal Anto nio de Spinola, aan de tand gevoeld ra berichten dat hij plannen heeft voor een staatsgreep in Portugal. Woordvoerders van het Zwitserse ministerie van justitie deelden mee dat de generaal wordt uitgewezen, wanneer de beschuldigingen waar biyken te zyn. De Spinola heeft begin februari een tijdelijke verblijfsver gunning in Zwitserland gekregen, op voorwaarde dat hij zich zou onthou den van elke politieke activiteit. Van zegslieden uit de omgeving van De Spinola is vernomen dat de berichten als zou de generaal 7.000 wapens, 100.000 handgranaten en 2 miljoen patronen hebben willen ko pen. 'hoogst onwaarschijnlijk' lijken. De Spinola zou zich op het ogenblik juist "koest' houden in afwachting van het resultaat van de Portugese verkiezingen van 25 april. LEIDERDORP - Op 12 april ver gadert de Leiderdorpse commissie bestuurszaken. Centraal op die ver gadering staat de vraag, of er spra ke is van rechtsongelijkheid met be trekking tot de in- en uitritten in de oude en de nieuwe wijken in relatie tot de te heffen precariorechten. Verder wordt op die vergadering gesproken over de verkoop van een boerderij aan de Achthovenerweg. Op 12 april komt ook de commis sie voor ruimtelijke ordening van Lei derdorp bijeen. Daar komt o.m. de Winkelhof zij het tijdens de behandeling van de ingekomen stuk ken aan de orde. VOORSCHOTEN Een 29-Jari- ge Rotterdammer zonder beroep heeft tegenover de Voorschot ense politie drie inbraken bekend, dïe zijn gepleegd in de maanden decem ber en januari. Er werd voor 37.000 gulden aan antiek en sieraden buitge maakt. De verdachte, die op 31 maart in Nieuwerkerk aan de IJssel is aan gehouden, heeft verklaard in Zuid- Holland in totaal tachtig maal te hebben ingebroken. LFIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad B.V. Witte Singel 1 Lelden. Postbus 64 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Naöezorgu^ *an 18 00—20 00 u. Zaterdag v*o 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 indieD Id gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Hao Mulder Kwartaalabonnement t 37.85 Per post t 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse Abonnementsgelden du betaling te voldoen BI1 automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2