Buitoni superieur aan Kinzo Geslaagd debuut BORO Oerlemans Modeschoenen nu ook in winkelpassage Langevoort! Katwijk I gedegradeerd naar tweede klasse LSB Oost-Duitsland naar de Olympische Spelen Kom dat beleven! Morgen om 9 uur gaan de deuren van Oerlemans'nieuwe Dat moet gevierd worden! Komt u ook? m Wl modeschoenen DONDERDAG 8 APRIL 1976 ZANDVOORT Op het cir cuit v. Zand/voort debuteerde gis teren de nieuwe BORO formule I wagen van het Hoogenboom Be wakingsteam. Rijder is de Austra liër Larry Perkins (foto) die zich uiterst tevreden toonde over het nieuwe ontwerp. Perkins: "Ik heb het nog kalm aan gedaan omdat de wagen 's morgens om zes uur Das gereed was gekomen en je na tuurlijk eerst moet zien of alles wel vast zit. Over de wegügging ben ik uiterst tevreden. De be doeling is dat we eind deze maand naar Madrid reizen om er op het circuit van Jarama vast wat te oefenen vóór daar op 8 mei de Grote Prijs van Spanje wordt ge reden". Perkins heeft een contract van drie jaar met HB. Dat con tract is echter door de gebroeders Hoogenboom eenzijdig opzegbaar. Perkins, vorig jaar formule III kampioen van Europa: "Maar zo ver zal het zeker niet komen. Daarbij is het goed zaken doen met de heden. Alles wat we in januari mondeling hebben afge sproken zijn ze nagekomen..." Lei dat ©-prijs Voor de toekenning van de Lei dato-sportprijs (de Leidse sport club dan wel sportman of sport vrouw van het jaar) hebben nooit richtlijnen op papier gestaan. Zes jaar geleden heeft de Leidato de prijs in het leven geroepen met de duidelijke bedoeling een top prestatie te belonen en niet "ter aanmoediging" van die en gene, zoals sommigen nog steeds ten onrechte denken. Er werd een driehoofdige jury ingesteld (waar van de leden beurtelings aftre den) om uit te zoeken wie de titel jaarlijks toekomt. De opzet was oorspronkelijk een sportman of -vrouw van het jaar te kiezen. Maar in Leiden zijn sinds jaar en dag individuele suc cessen van allure nogal dun ge zaaid. En zo zag de jury zich in het begin gedwongen sommige prestaties als het ware op één hoop te gooien, wat resulteerde in "de Leidse sportploeg van het jaar". Die door de druk der om standigheden gewijzigde opzet verkreeg daarna een zekere tra ditie. Verenigingen gingen zich presenteren met hun teampres tatie. De laatste jaren echter is de individuele prestatie weer een rol gaan spelen (Nora Bakker, Louk Sandersen om die nu in één ranglijst met de teampresta ties onder te brengen, blijkt een zeer hachelijke zaak te zijn. De laatste jury heeft daar in haar rapport uitvoerig bij stilgestaan en geen onderscheid willen (kun nen) maken tussen de tennisspe ler Louk Sanders en de atletiek vereniging AV Holland. Door Ruud Paauw Leidenaar Er zijn in de loop der jaren meer moeilijkheden en 'twijfel- punten ontstaan. Er is bijv. nooit iets gezegd overde verhouding amateurs/profs. En wat is nu eigenlijk precies "een Leidenaar"? Is dat iemand die hier geboren en getogen moet zijn, is dat iemand die hier woont (maar hoe lang?); is ook als Leidenaar te betitelen de man die voor een Leidse ver eniging uitkomt, maar elders woont; is als Leidenaar ook te beschouwen degene die hier do micilie heeft maar niets meer ie maken heeft met het Leidse sportleven? Het lijken theoreti sche kwesties maar ze hebben zich in de praktijk volop voorge daan (Zoetemelk, Rijsbergen, No- ra Bakker en Sanders). Scheiding Het Leidato-bestuur en de jury hebben zich op het verzoek van HAARLEM Een uiterst gemotiveerd en sterk spelend Bui toni heeft gisteravond de kersverse basketbalkampioen Kinzo een verdiende nederlaag bezorgd 10393. Het Haarlemse team verzekerde zich daardoor van de tweede plaats in de eindrang schikking. Het was de derde maal in het nu bijna afgelopen seizoen dat Buitoni de volle winst binnenhaalde tegen Kinzo, een prestatie waarop geen enkel ander team kan bogen. De bijna uitverkochte Kennemer- sporthal kreeg een boeiende wed strijd voorgeschoteld. Buitoni was zeker in de eerste helft superieur aan Kinzo, dat slecht verdedigde en zeer moeizaam tot een score kwam. Gary Freeman en Emill Hagens, uitblinkers bij Buitoni, zetten hun ploeg op een 5541 ruststand. Na de hervatting kon Kinzo nog even te rugkomen, dankzij Wells en Cramer. Toen achtereenvolgens Fopma en Wells met 5 p's naar de kant moes ten was het vonnis over de titelhou der geveld, Hugo Harrewijn tilde Bui toni over de "honderd-punten- grens" naar een knappe 103—93 over winning. Topscorers Buitoni: Free man 34, Bartolomé 20, Ombre 17; bij Kinzo: Cramer 27. Wells 26. LEIPZIG Oost-Duitsland heelt zioh gisteren geplaatst voor de eindronde van het Olympisch voetbaltoernooi in Montreal. In Leipzig speelden de Oostduitsers ge lijk tegen Tsjechoslowakije (0—0), waardoor hun voorsprong in groep 2 op Tsjechoslowakije drie punten bleef met alleen de wedstrijd Tsje choslowakije—Oostenrijk nog te spelen. Beiden landen speelden met het nationale a-elftal, maar de 45.000 toeschouwers zagen desondanks een slechte wedstrijd. Na de rust was Tsjechoslowakije de betere ploeg. Oost-Duiteland had het aan doel man Jürgen Croy té danken, dat de Tsjechoslowaken niet tot scoren kwamen. Het bleef bij een bal te gen de lat uit een schot van Petras. De uitslagen van de wedstrij den. die gisteravond in de hoogste klasse van de Belgische voetbal competitie werden gespeeld, zijn: Lokeren—RWDM 1—1, Anderlecht- Beveren 4—0, Antwerp—Beerschot 1—3. FC Brugge—KV Mechelen 5— 1. RC MechelenCer Brugge 11, OostendeLierse 2—1. Standard— La Louviere 2—2, Berchem—Ware- gem 0—1, CharloiFC Luik 61. De stand is: 1. FC. Brugge 32—48, 2. Lokeren 32—42, 3. Anderlecht 31 —40. 4. RWDM en Beerschot 31— 38, 6. Beveren en Waregem 31—37. Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn gisteravond de volgende wedstrijden gespeeld: Everton—Stoke City 2—1, Ipswich Town—Manchester City 2—1, New castle UnitedBrimingham City 4- Het Leids dames voetbalelf tal heeft gisteravond een oefenwed strijd tegen Haarlem met 11 ge lijkgespeeld. Op het terrein van EDO namen de Leidse dames na een kwartier spelen in de tweede helft een voorsprong door Wil Du- pne van SJZ. Hanneke Liebergen maakte daarna gelijk in het duel dat gold als voorbereiding op de dis trictskampioenschappen in mei. LEIDEN Met moet nooit de huid van de beer verkopen, voordat hij geschoten is. En dat deed Katwijk I na de eerste zitting van de strijd tegen Philidor IV om de tweede degrada tieplaats in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond nu juist wel. Wat kon Katwijk na die eerste zitting eigenlijk nog ge beuren? De Katwijkers stonden immers met 12 voor en de zeven hangpartijen boden Philidor in het gunstigste geval uitzicht op een 5Vz nederlaag. Gary Freeman: uitblinker. Ondanks deze prachtige perspec tieven zag een fout op fout stape lend Katwijk kans het duel met 6-4 te verliezen. Daardoor is Kat wijk gedwongen af te zakken naar de tweede klasse LSB. Er is nog een theoretische kans. dat Katwijk in de eerste klasse LSB blijft: Indien èn LSG n zich in de tweede klasse klasse KNSB handhaaft èn de kam pioen van de Leidse Schaakbond via promotiewedsrijden erin slaagt een plaats in de tweede klasse KNSB te veroveren. In het sensationele gevecht tussen Philidor IV en Katwijk I openden de Leidenaars de score. Van de Bult veroverde met een taktisch grapje materiaal: 1—0. Tevergeefs wachtte Philidor op zijn eerste bord speler. Na een half uur werd Prin sen ingezet. Hij overspeelde Haas noot en won een kwaliteit tegen een pion. Toen de tijd een woordje ging meespreken, vergat hü zijn koningsstelling afdoende te beveili gen: 1-1. Gerritsen kwam op winst te staan. Maar in de slotfase gaf hij zijn dame weg: 1-2. Alle resterende zeven partijen wer den in tweede zitting beslist. Ondanks de geringe beweeglijkheid der vijanderiijke stukken zag Dick van der Plas geen kans om te win nen: V/--2Vt. De Raad: had tegen Binnendijk een foutieve zet afgege ven, hetgeen hem direct de partij kostte: 2%-21£. Van de Bent verloor zoals verwacht zijn slechterstaand eindspel van Van der Wijngaard: 3 Va -2%. Michiel van der Plas schoof zijn partij bekwaam naar de over winning: 3%-3%. Lugthart kon te gen Braggaar zijn pluspion niet uit buiten: 4-4. De twee overige partijen had Kat wijk op winst getaxeerd, maar Westra sloot de dame van Ouwe hand een tijdje op en haalde intus sen een tweede dame: 51 De laat ste partij moest Philidor minstens een half punt opleveren om niet te degraderen. Van den Berg stond ver loren, maar hij wist het Barnhoorn zo moeilijk te maken, dat de Kat- wijker de kluts kwijtraakte. Op een gegeven moment had Van den Berg nog drie minuten voor elf zetten te gen Barnhoorn drie kwartier. Des ondanks, ging Barnhoord door zijn vlag: 6-4. Koudekerk I, dat vorig seizoen zo grandioos de titel in de derde klas se in de wacht sleepte, heeft er dit maal in de tweede klasse A niet veel van gebakken. De Koudekerkers zijn er niet in ge slaagd ook maar één wedstrijd te winnen. In het begin van de compe titie waren de nederlagen nog niet zo groot: 3^-6^ tegen Philidor V en 6-4 bij Voorschoten III, maar daarna kan men bijna van een af gang spreken: 21-:-TM- tegen Bode graven I, 3-7 bij Boskoop I. 2-8 te gen VTL I en tenslotte 9%bij Leiderdorp 1. Een trieste nederlaagserie, die zijn oorzaak vindt in het feit dat te veel spelers van het team het te vaak lieten afweten, vooral in uitwedstrij den. Daardoor werd het team te zwak voor het tweede klasse niveau. Ongetwijfeld gaat Koudekerk vol gend seizoen weer een hoofdrol spe len in één van de derde klassen. de laatste enkele dagen geleden gebogen over de verschillende strijdpunten. De noodzaak werd gevoeld om althans enkele richt lijnen op papier te zetten. De Leidato en de jury zijn het er over eens geworden dat er voortaan een scheiding moet ko men tussen team- en individuele prestaties. Dat wil zeggen dat de vereniging sprijs (de "sleutels" plus de geldprijs van 1000 gulden) wordt gehandhaafd; daarnaast komt er een individuele prijs, toe te kennen als daar aanleiding voor is. Die laatste toevoeging houdt in dat de prestatie een door de jury te bepalen niveau behoort te heb ben. Er kunnen dus jaren voorbij gaan dat de individuele prijs niet ivordt uitgereikt. Over de financiële consequen ties van het geheel (de jury heeft verzocht met het totale prijzen geld naar 2000 gulden te gaan) 7vil het Leidatobestuur zich nog beraden. Geen onderscheid Overeenstemming is verder be reikt dat er bij de toekenning van de prijs geen onderscheid moet worden gemaakt tussen amateurs en profs. (Dit werd toch al niet gedaan, maar het is goed het nu maar meteen officieel vast te leg gen). Langdurig is stilgestaan bij de formulering wie en wat nu pre cies een Leidenaar is, wat vooral bij de toekenning van de indivi duele prijs van belang is. Dit soort zaken laat zich helaas niet met de ellestok meten. De regels die nu zijn opgesteld zeggen dat bepalend voor de ver kiesbaarheid is of een sportman of -vrouw lid is van een Leidse vereniging en of hij regelmatig voor de vereniging uitkomt. Van de zijde van de Leidato is er aan toegevoegd dat er een duidelijke samenhang moet zijn van de top sporter en zijn prestaties aan de ene kant en Leiden aan de an dere kant. Kort en goed: als de man of vrouw zich op de sport velden vertoont moet de gedachte dat het hier om een Leidenaar dan wel een Leidse gaat, aanwezig zijn. Omdat deze regels bepaald niet roaterdicht zijn, is er nóg een be paling aan toegevoegd: verkies baar tot Leids sportman- of vrouw is óók degene die niet voldoet aan de eerste twee eisen (lid van een Leidse vereniging en daavoor re gelmatig uitkomend) maar toch de naam van Leiden op buiten gewone wijze naar buiten brengt. Laten we hopen dat de jury het nu iets gemakkelijker krijgt. Damesturnploeg tegen Hongarije DEN HAAG De nationale da mesturnploeg, die op 1 en 2 mei in Hamburg met acht andere landen (Amerika, Canada, Bulgarije, Frank rijk, Zwitserland, West-Duitsland, Italië en Polen) gaat strijden om zes plaatsen voor de Olympische Spelen in Montreal, treedt dit weekeinde in Utrecht aan tegen Hongarije. In de ploeg van trainster Eva Bartha ont breken de turnsters Ans Smulders (griep), Jeanette van Ravenstijn en Joke Kos, die pas zaterdag terugke ren van een tiendaags verblijf in Rusland. Hun plaatsen worden inge nomen door Carla Brean, Maria Stubbe en Ria Hoogendoorn. ADVERTENTIE KOERSEN OP DUINDIGT Wassenaarprijs 2100 m: 1. Olga Fortuna (W. Velis) 3.04.6 1.27.9, 2. Onette Maaldrift, 3. Orient Ashton. Winn 1.80 pl 1.30 2.70 1.70 kopp 24.20 trio 111.20. Heleneprijs 1800 m (ren)1. Ro sa's Power (R. Wetemans) 2.00.5, 2. Pardise, 3. Adrians Star. Winn 2.30 pl 1.30 1.10 2.50 kopp 3.10. Leidenprijs 2040 m: 1. Marupa du Bois (M. Vergay) 2.52.2 1.24.4, 2. Nancy Baker, 3. Marisca Hanover. (Niet gestart 5 (Louise Espor P) en 7 (Liedavid). Winn 3.10 pl 1.40 1.70 3.00 kopp 3.40 trio 69.30. Worry (J. van Dooyeweerd) 3.00.6 Voorburgprijs '2120 m: 1. Never 1.24.4, 2. Marc D, 3. Oostster G. Winn, 2.10, pl 1.90 2.00 kopp 5.70. Jane Shotprijs 2100 m (ren): 1. Jolly Jinks Rose (R. Wetemans) 2.26 2. Bartho, 3. Maxim. Winn 22.70 pl 3.90 2.30 2.10 kopp 39.70 trio 404. Rijswijkprijs 1600 m: 1. Maarten D (J. van Dooyeweerd) 2.13.1 1.23.2 2 Ken Williams, 3. Luitenant Dixy Winn 2.70 pl 1.60 1.50 kopp 4.90. Leidschendamprijs 2520 m: 1. Man fred (L. Schoonhoven) 3.37.2 1.26.2, 2. Kairolo D, 3. Liberto. Winn 5.80 pl 3.50 2.60 3.80 kopp 99.00 trio 976.70. High Runprijs 2150 m (ren): 1. Fieldmaster (H. van der Kraats) 2.22.5, 2. Midnight Millie, 3. II Duce. Winn 4.30 pl 2.30 1.20 kopp 3.80. Voorschotenprijs 2040 m: 1. Javil- lo du Bois (J. Hoejenbos) 2.48.9 1.22.8 2. Laetitia, 3. Miltlades J. (Niet ge start: Lepelaar). Winn 33.50 pl 6.10 2.60 2.70 kopp 121.30 trio 1608.00. Katwijkprijs 2120 m: 1. Larens Poem (MeJ. E. Bontenbal) 2.54.5 1.23.1, 2. Lento H, 3. Gerardus O. Wmn 5.40 pl 1.60 2.00 kopp 6.00. Totalisatoromzet f 287.575. schoenenzaak uitnodigend voor u open. Een smaakvolle behuizing in de nieuwe veelbesproken, drukbelopen winkelpassage Langevoort in Oegstgeest. De kollektie die wij u daar tonen is niet alleen omvangrijk, maar ook hoogst aktueel, eigentijds en soms wat gedurfd. Voor onze kleinste klantjes creëerden wij een speciale kinderhoek. Met vrolijk getinte paddestoeltjes om op te zitten en een handige groeivormmeter voor het bepalen van het juiste maatje. Kortom: Oerlemans belooft wat! Om u te laten meedelen in onze feestvreugde zijn er tijdens de eerste openings, dagen talrijke verrassingen in en rond de passage. Bovendien is er in onze winkel een ouderwetse grabbelton, speciaal voor kinderen U bent toch ook van de partij? Morgen vanaf 9 uur bent u welkom! OtdenxaRS Leiden Hoek Hogewoerd/Gangetje, Tel. 071 -124237 Oegstgeest Langevoortplein 14-16, Tel. 071 - 152322 Haarlemmerstraat 140, Tel. 071 -125973

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19