Dick Advocaat: Pakje smaak met filter. „tegen PSV gaat de beuk erin..." Pskj6 Caballero filter. Badmintonspeelsters uit protest niet naar de EK Veel Roda-fans naar bekerfinale Nederlands duo te laag geplaatst Aanval Hermens op eigen wereldrecord anders dan andere. Fred Filippo slaat aanbod van Ajax af LEIDEN UVS-voorstopper Fred Filippo heeft een hem aangeboden C-contract van Ajax van de hand gewezen. De Leidse voetballer, die overeen eventuele overgang een gesprek heeft gehad met Ajax-coach Mi- chels, laat voorlopig zijn studie nog prevaleren. Dat weerhoudt hem er echter niet van om op amateurniveau door te voetbal len. Filippo zal donderdagavond de aanvoerdersband van het Ne derlands elftal van 16 en 17-ja rigen dragen in de interland te gen Luxemburg. De partij wordt op het terrein van FC dén Haag gespeeld. Het Leids elftal van 15-16 jari gen verloor gisteravond een wed strijd in het kader van het jeugdplan Nederland met 1-0 van de ARC-junioren. Leo van Galen scoorde voor de Alphena- ren. DINSDAG 6 APRIL 1976 DUBLIN Uit protest tegen een te lage plaatsing heeft de Nederlandse badmintonbond besloten Joke van Beusekom en Marjan Luesken niet te laten deelnemen aan de individuele Europese kampioenschappen, welke van 8 tot en met 10 april in Dublin worden gehouden. Joke van Beusekom (links) en Marjan Luesken rechtsniet naar EK. NIJMEGEN Jos Hermens gaat het Olympische atletiek seizoen be ginnen met een aanval op zijn eigen wereldrecords, tien Engelse mijl, twintig kilometer en één uur. De 26-jarige Nijmegenaar doet zijn recordpogingén op zondag 2 mei 's avonds om half zeven op de kunststofbaan van Papendal. „Ik wil kijken hoe ik er na de wintertraining voor sta. Vorig jaar september sloot ik het wedstrijdseizoen af met drie wereldrecords. Nu hoop ik dat ik ermee kan beginnen", aldus Hermens. Vorig jaar september werd Jos Hetmens in twee étappe's wereldre cordhouder op de tien Engelse mijl. twintig kilometer en één uur. Op 14 september stelde hij het record op de tien mijl (45 min. 57,6 sec.) scherper, maar slaagde nog niet in zijn opzet Gaston Roelants de wereldrecords op de twintig kilometer en één uur afhandig te maken. Dat gebeurde twee weken later op 28 september. Jos Her mens liep toen de twintig kilometer in 57 minuten en 31,8 seconden en bereikte in één uur een afstand van 20 kilometer en 907 meter. De recordpoging van 2 mei is niet aleen een test voor Hermens, hij wil ook de concurrentie een stap voor zijn. „Ik weet dat andere lange afstandlopers op mijn records loeren. Ik wil ze een slag voor zijn". Hermens wil geen voorspellingen doen over de afstand, die hij in één uur hoopt af te leggen. „Laten we het er maar op houden dat ik streef naar de grens van 21 kilometer". ROTTERDAM Sportief Zuid-Limburg staat op zijn kop Roda JC in de finale van het vader- landse bekertoernooi. Met onverholen trots in zijn stem meldt Roda-manager Hans Coerveiyde broer van Wiel Er gaan morgen vanuit Limburg drie extra treinen naar Rotterdam en een kleine honderd bussen Er zullen al met al zo'n 15.000 Roda-supporters in De Kuip zitten". hoofdbestuur, dat Joke van Beuse kom op een voor haar oneervolle wijze is geplaatst. Temeer daar zij tijdens de All Englandkampioenschap- pen, toen de N.B.B. een eerste pro test indiende bij de Europese Bad minton Unie als enige speelster de latere All-Englandkampioene Gillian Gilks behoorlijk partij gaf. Dat ver anderde overigens niets aan de plaatsing voor de Europese kampioen schappen. Wel vérzekerde men het hoofdbesuur van de N.B.B., dat men in de toekomst bij 't organiseren van dergelijke evenementen meer zorg vuldigheid bij het plaatsen van spe lers zou betrachten. Daarop heeft de N.B.B. besloten de inschrijving van het dubbel Marjan Luesken/ Joke van Beusekom in te trekken en ook Joke van Beusekom niet uit te laten komen in het dames enkel spel en het gemengd dubbel. Beide speelsters hebben deze beslissing aanvaard. Als de Rotterdamse arbiter Henk Pijper, die zondag ook de derby Sparta—Feyenoord tot een goed eind moet zien te brengen, morgen avond om acht uur Roda JC en fa voriet PSV tot actie uitnodigt, zul len er dan ook beslist meer Limbur gers dan Brabanders op de tribune vertoeven. PSV-manager Ben van Gelder: "Maar Ja, wat wil je? Door Door Rob Vente de Europa Cup moeten onze sup porters aJl zoveel geld aan PSV spenderen, dat het' begrijpelijk is dat .sommigen nu denken: "Voor deze keer passen we maar eens". Niettemin verwacht ik toch dat er nog ,zo'n 10.000 Brabanders onze ploeg zullen aanmoedigen". De bekerfinale in het Feyenoord- stadion wordt in geen geval recht streeks op de televisie gebracht. De NOS brengt alleen een samenvat ting van het duel op het scherm. De PSV-fans lijken een welbeste de avond tegemoet te gaan. Want het moet toch wel vreemd lo pen wil de Eindhovense captain Jan van Beveren na 90 minuten Cup-voetbal de KNVB-beker niet van CRM-minister Van Doorn krij gen uitgereikt. Roda's Dick Advocaat ©venwel: "Maar in zo'n bekerfinale lóópt het juist dikwijls heel vreemd en daar om wil het er bij mij niet in dat PSV het ook inderdaad gaat red den. Integendeel. Ik zie Roda die beker pakken. De beide speelsters, die inmiddels in de Ierse hoofdstad zijn gearri veerd, zullen wel uitkomen in de landenwedstrijden. Het hoofdbestuur van de N.B.B. is van mening, dat Marjan Luesken en Joke van Beuse kom, die één van de sterkste dames- dubbels van Europa vormen, ten on rechte niet zijn geplaatst. Het Nederlandse tweetal bereikte dit sei zoen de finales van de open kampi oenschappen van Zweden en Neder land, won in Denemarken en bereik te op de All-Englandkampioenschap- pen de halve finales. In het dames enkelspel gunde de plaatsingscom missie Joke van Beusekom een plek je in de groep vijf tot en met acht, inplaats van in de groep één t/m vier. Aangezien de Duitse Marie Loui se Zissman, van wie de Nederlandse kampioene bij de Deense kampioen schappen met 11-0 en 11-4 won wel in het beschermde milieu van de eerste vier is opgenomen vindt het Werkelijk waar". „Neem nou de finale van vorig Jaar, die tussen FC Twente en FC Den Haag. Op papier was Twente net als PSV dus nu veel sterker. Maar toch won Den Haag, omdat het er keihard voor vocht. Omdat het zijn fysieke kracht in de strijd wierp. En wij zullen er morgen avond ook de beuk ingooien. Trou wens, we moeten wel. Hoe compen seer Je immers anders het gemis aan technische kwaliteiten"? Hoe zal de superieure Rij vers-for matie reageren als underdog Roda JC venijnig gaat kwispelen? Zullen de PSV'er s hun been terugtrekken als de strijd meedogenloos hard wordt? Zullen zij dan denken van: "De Europa Cup en de landstitel zijn belangrijker, dus nu voorzich tig aan". René van de Kerkhof: 'Welnee, zó zullen we in geen geval redene ren. We knokken er morgenavond keihard voor. Als voetballer moet Je van deze stelling uitgaan: „Als er prijzen bin nen te halen vallen, moet Je die ook all' val zien te pakken en er geen eei. laten liggen". Harry Lubse: „Als we die KNVB- beker hebben, zal dat een zekere rust in de ploeg brengen. Want dan heb Je de zekerheid dat in elk geval niet meer alles mis kan lopen. En dat is psychologisch belangrijk". René van de Kerkhof weer: ,J£n tegen de hardheid van Roda zien we echt niet op, ook al omdat Henk Pijper een van de betere scheids rechters is. Hij lijkt me zelfs een hele goede voor zo'n cupduel". Ralf Edström: „Het feit dat we tegenwoordig praktisch steeds twee keer in de week moeten spelen, heeft tot nu toe nog geen nadelige gevol gen voor ons gehad. Sterker, als Je zoals PSV steeds blijft winnen, denk je er niet eens bij na dat je oon- Sfeer proeven in de Rotter damse Kuip. Dat doen Ralf Ed ström. Kees Rijvers en René v. d. Kerkhof en manager Ben van Celder van PSV (voorste rij links) en manager Hans Coerver, trai ner Bert Jacobs, Jef Blatter en Dick Advocaat (achterste rij vd.n.r.). Rrené van de Kerkhof: "We heb ben in januari en februari keihard getraind en nu trekken we profijt van onze inderdaad goede conditie". Zowel uit de PSV- als het Roda- kamp klinken geen klachten over ge blesseerde spelers, 'ledereen fit", meldden Kees Rijvers en Bert Ja cobs. Maar de trainers vertikken het om de samenstelling van hun forma ties al prijs te geven. Beide oefen- meesters zijn ook eensgezind wat be treft de voorbereiding op de KNVB- finale. Kees Rijvers: "Uiteraard gaan we ook nu niet in een trainingskamp. Trouwens, nog nóóit om zoiets voor één PSV'er me verzocht om zoets voo een wedstrijd te doen". Bert Jacobs: "Gewoon, woensdagmiddag pakje Nog eenmaal Dick Advocaat: "Vier brood onder de arm en de bus in", jaar geleden heb ik met PC Den Haag tegen Ajax ook eens in de fi nale meegedaan. Toen zat er geen ereronde voor me in. Maar nu wel". René van de Kerkhof daarentegen: „We laten het maar niet op een ver lenging aankomen. Anders moet die Van Doorn zolang blijven, he?"

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11