Noomen na 40 jaar uit de binnenstad 'Dat duurt mij veel te 9 Leids Dierenasyl vraagt gemeenten om vergoeding ttUUflip Vrije Tijd trok 15.000 bezoekers handen.. leidenaar omgekomen Zeeverkenners vierden het 30-jarig bestaan MAANDAG 5 APRIL 1976 LEIDEN De „Vrije Tijd"-beurs die van vorige week woensdag tot en met gisteren in de Leidse Gröenoordhal werd gehouden heeft in totaal ongeveer 15.000 be zoekers getrokken. Dat waren er iets minder dan vorig jaar toen de beurs voor de eerste maal werd gehouden. De organisatoren schrijven, dat geringere bezoekers aantal tóe aan het feit dat men ditmaalnogal., veel concurrentie •heeft gehad van de televisie. Op de openingsavond met de voetbal wedstrijd en afgelopen zaterdag met het Eurovisie-songfestival. Gistermiddag was het gezellig druk in de Groenoordhal en de deelnemers aan de beurs waren na afloop enthousiast over de goe de verkoop op de beurs. oorzitter LVI LEIDEN "Dat duurt mij veel te lang". Aldus drs. H.J. Bouterse, voorzitter van de Leidsohe Vereeni- ging van Industriëlen in een ractie op de motie, die het CDA-gemeen- teraadslid Wim Bleijie dinsdag Jl. tijdens de begrotingsbehandeling heef ingediend, en waarin B en W wor den uitgenodigd voor 1 oktober te tief wervingsbeleid voor nieuwe be drijven. De heer Bouterse wijst erop. dat het al bijna een jaar geleden is, dat het onderzoek naar de behoefte aan bedrijfsterreinen in de regio Rijnland (het ag. Rapport-Rietman) is uitge komen. "Uit dat rapport blijkt", aldus de heer Bouterse. "dat er in de Leidse regio nog maar tot en met 1978 industrieterrein beschik baar is. Als er dan inmiddels een laar verstreken is. zonder dat er iets is gebe.urd, kun Je toch niet gaan zitten wachten tot 1 oktober?-. Het hoeft volgens hem ookhe lemaal niet zo lang te duren. "Uit het rapport van de Kamer van Koop handel over het investeringsklimaat in Leiden blijkt duidelijk genoeg wat men als goed aan Leiden ervaart en wat men als niet goed ervaart. Volgens mij is daar heel makkelijk uit af te leiden, hoe de werving van nieuwe bedrijven moet worden aan gepakt. Daar hebben we geen half Jaar voor nodig". Overigens heeft de LVI-voorzitter de indruk, dat de aandacht voor het gemeentelijk economisch beleid de laatste tijd duidelijk groeit. ..En het feit. dat een raadslid van de CDA (Bleijie) en een raadslid van de PvdA (Ranner) ongeveer hetzelfde verhaal hebben gehouden, geeft de burger weer moed". HAARLEMMERSTRAAT 181 Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf f 40, of Electronic horloge De beste merken brengen wjj U. SEIKO - ETERNA - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Nacir hoek Burggraveiilaan-Fruinlaan De geschiedenis van assurantiekan toor Noomen gaat terug,tot 1935. Op 1 december van dat" jaar vestigde de uit Gouda afkomstige lm. Noomen zioh als assurantieadviseur aan de Breestraat 10a. Er werkten toen slechts twee personeelsleden op het kantoor. Eén van deze „medewerkers van het eerste uur" is de heer Me- nijn, die nu nog bij Noomen in dienst In 1938 betrok de heer Noomen het pand op de hoek van het Noordeinde en het Rapenburg. Toen nog als^ huurder, maar een paar jaar later kocht de heer Noomen het pand. De heer De'Graaf, de huidgie di recteur-eigenaar, kwam in 1946 bij de zaak. riet oontact tussen Noo men en De Graal kwam tot stand naaat de heer De Graaf zich via een advertentie had aangeboden, en de heer Noomen hen\ een kaartje stuurde met de tekst: "Mijnheer, kom eens praten, mogelijk heb ik iets voor U. Doen gaarne vooraf telefo nisch berientriet kaartje draagt de heer De Graaf nog steeds op zax. „Als een soort talisman" zoals hij zegt. Nadat de heer De Graaf het via procuratie houder en adjunct-direc- had gebracht. LEIDEN De gemeente zal acht meerjarige lindebomen kopen. Deze zullen een plaatsje krijgen aan de Vismarkt en op het plein bij de Hooglandse Kerk. Aan de Erasmusumversiteit in Rotterdam is M. W. de Leeuw (Lei den) geslaagd voor het doctoraal examen in de economische we tenschappen. Dat bent u bij ons, uw aanbouwkeukenspecialist We geven: LEIDEN De Stichting Nieuw Lc-ids Dierenasyl heeft aan een aantal gemeenten het verzoek ge daan om de verzorging van zwerf dieren aan de stichting te delegeren en de kosten hiervan te vergoeden, of mogelijkheden te scheppen tot een bijdrage te komen per hoofd van de bevolking dan wel per zwerfdier. Het asiel van deze stichting in Leiden werd op 1 maart jl. hero- oprnd als streekasiel. De begroting voor dit jaar geeft een exploratie- tekort van 114.200 gulden aan. In 'n brief aan de diverse gemeenteraden wijst de stichting op de ver antwoordelijkheid van gemeentebe sturen voor de verzorging van zwerfdieren. Deze verantwoordelijk heid is volgens de stichting af te leiden uit de wettelijke verplichtin gen die de gemeenten hebben op het gebied van de volksgezond heid, de verkeersveiligheid en de dierenbescherming. De stichting brengt de gemeenteraden verder in herinnering dat de gemeenten een risico lopen, als zij te lichtzinnig overgaan tot het doden van zg. zwerfdieren. Het wetboek van straf recht verbiedt het doden van een dier, ook als het ongeneeslijk ziek of dodelijk gewond is, zonder toestem ming van de eigenaar. Dat laatste gebeurt, aldus de stichting welis waar ook wel eens in een asiel, maar dan is wanneer de gemeen te is aangesloten- de verantwoorde lijkheid verlegd naar het bestuur van de asielstichting. Boven dien worden de dieren dan op voor zichtige wijze om het leven ge bracht: door een dierenarts. Het verzoek om aansluiting bij de stichting en een financiële ver goeding is gedaan aan de volgende gemeenten: Leiden, Leiderdorp, Ha- zerswoude, Zoeterwoude. Zoe- termeer. Warmond, Katwijk, Noordwijk. Noordwijkerhout, Voor hout. Rijnsburgi. Hillegom. Lisse, Valkenburg. Voorschoten, Woubrug- ge, Hoogmade, Aarlanderveen, Kou dekerk, Ter Aar, Alkemade, Lei- muiden, Nieuwveen en Rijnsater- woude. De gemeenten Oegstgeest en Sasseniheim zijn buiten beschouwing gelaten. Koren pleiten voor K en O LEIDEN "Met grote bezorgd heid heeft de contactgroep Leidse Koren kennis genomen van uw be sluit om het voortbestaan van K en O ernstig in gevaar te brengen door het verlagen van het subsidiebe drag". Dit schrijft de contactgroep in een brief aan het Leidse college van B en W. De briefschrijvers, die ziöh er van overtuigd tonen dat het weik van K en O van groot belang is voor de stad, dringen er bij het gemeen tebestuur op aan alle invloed aan te wenden om het voortbestaan van de volksuniversiteit te waarborgen. #'n gedetailleerd advies 'n persoonlijke planning perfekte inbouw klantenservice, ook jaren later. Let op de T.V. uitzendingen Verkrijgbaar bij MtELOO tegelunie b.v. l/m vrijdag Donderdag bovendie LEIDEN De 55-jarige Leide naar J. Apeldoorn is zaterdagavond ht-t slachtoffer geworden van een dodelijk ongeluk op de Plesman- laan. Het ongeluk gebeurde op het moment dat de Leidenaar met zijn bromfiets de Plesmanlaan overstak in de richting van de Vondellaan. Hij maakte daarbij gebruik van de door verkeerslichten beveiligde over steekplaats. De bromfietser werd geschept door een personenauto waarvan de bestuurder, een 25-jari- ge Leidenaar, volgens de politie met te hoge snelheid over de Plesman laan in de richting van de stad reed. Hij zou bovendien door het ro de licht zijn gereden. De aangereden bromfietser werd met spoed door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht, waar hij na aankomst bleek te zijn overleden. Op de foto een beeld van de rava ge op de plaats van het ongeluk. LEIDEN De zeeverkennersgroep Jan van Galen l|eeft zaterdag in de foyer van de Stadsgehoorzaal het 30-jarig bestaan gevierd. Tij dens de jubileumavond werd onder meer opgetreden door de jongste leden. De welpen voerden een toneelstukje op dat zich afspeelde in de jungle 'foto». In de pauze was er een verloting. De groep ..Jan van Galen" heeft de beschikking over een tiental boten, waarmee zomers het plassengebied wordt doorkruist. In de wintermaanden zijn de zeeverkenners actief met het onderhoud van de boten en zeilinstructie. LEI DEW Het gebouw van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren op de hoek Middelweg/Hoogland- sekerkchoorsteeg nadert zijn voltooiing. Verwacht loordt d(it dit com plex van veertig eenkamer- flats 1 mei zal worden opge leverd, toaarna de bewoners er in kunnen trekken. Ook elders in de binnenstad zijn er bouwactiviteiten van de stichting gaandeaan de Rijnsburgerhngel (dertig ap partementen) en de Waard- kerksieeg (25 appartemen ten). Op de foto: het gebouw Mid del weg/Hooglandsekerk - choorsteeg. gefotografeerd vanaf de Hooglandse kerk. LEIDEN De Leidse volkstuinder svereniging „Roomburg'' vierde afgelo pen zaterdag haar 35-jarig bestaan in het Antonius Clubhuis. Roomburg is on dergebracht in de Vlietpol- der en telt 98 volkstuinen Op de foto: voorzitte* Van der Zwart toont trots de bui tenlantaarn die hij tijdens ie receptie kreeg aangebo den van de heer Dongelmans, voorzitter van Mater-Spren- ger. LEIDEN Vanaf a.s. woensdag, 7 april, is assurantiekantoor Noomen niet langer te vinden in het karakteristieke pand op de hoek van het Noordeinde en het Rapenburg. Het kantoor verhuist die dag naar een riante villa op de hoek van de Burg- gravenlaan en de Fruinlaan. theken, geldleningen en praktjjkfi- nancieringen. In. de toekomst zal men zich bovendien gaan bezighouden met de makelaardij onroerend goed. Het nieuwe kantoor aan de Burg- gravenlaan is te bezichtigen tijdens vier "open huizen", en wel op 27 en 29 april (voor de relaties», op 7 mei iB en W. K.v.K.. enz» en op 14 mei 'familie, vrienden, enz», s- Middags van vier tot zes. Het valt directeur-eigenaar C. J. de Graaf «53» nogal zwaar om af scheid te moeten nemen van de be huizing. waarin zijn assurantiekan toor bijna veertig jaar gevestigd is geweest. "Maar bet is bittere nood zaak", zegt hij. "Het is erg moeilijk om hier een parkeerplaats te vin den, en bovendien is het pamd vóór ons gewoon te klein geworden. We kunnen onze cliënten niet meer be hoorlijk ontvangen, waait alle ka mers zijn bezet door medewerkers". De heer De. Graaf is dan ook erg gelukkig met hét grote huis aan de Burggravenlaan 11, dathij inmid dels tot kantoor heeft laten omvor men. Dit nadat mevrouw Verheij- Van Wijk, die er tot voor kort woon de, was verhuisd. nam hij in 1969 het bedrijf van de heer Noomen over. Inmiddels zijn er bij het kantoor 35 mensen in dienst. Noomen behoort dan ook tot de grotere assurantie-kantoren in het land. Het bedrijf heeft ongeveer 10.000 relaties en werkt voor niet minder dan 80 verzekeringsmaat schappijen.. Behalve op verzekerings- gebied verstrekt Noomen ook hypo- Wat er met het oude pand gaat ge beuren is niet bekend. Het staat nog te koop. Onderhandelingen met een gegadigde zijn echter in een verge vorderd stadium.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3