Michels Aj ax is kleur overklast" Afmars Kromme anticlimax van NEC-F eyenoord IPs Twente: met AZ moeite (2-2) „Een Olympisch professional" Scorebord Vrij spel PSV freewheelt na rust naar 1-3 clOlm ^Qijóbercfen apart MAANDAG 29 MAART 1976 PAGINA 9 SPORT SPORT EERSTE DIVISIE ^W—Willem II 0—1 Heerenveen—FC Vlaarding. 2—1 Helmond Sport—FC VW 0—1 EREDIVISIE FC Den Bosch—Haarlem 1—1 FC GroningenVeendam 00 NACGo Ah. Eagles 31 FolendamHeracles 11 NECFeyenoord 11 SC AmersfoortPEC Zwolle 00 MVV—FC Amsterdam 2—1 Fortuna SC—SC Cambuur 2—0 EindhovenFC Utrecht 33 FC DordrechtVitesse11 FC Twente—AZ 67 2—2 Telstar—De Graafschap 2—1 Haarlem 28 18 7 3 43 61-27 Ajax—PSV 1—3 VW 26 16 5 5 37 42-20 Sparta—Roda JC 1—1 Wagening. 26 12 8 6 32 40-19 Excelsior—FC Den Haag 0—1 Fort. SC 27 13 6 8 32 42-38 Groning. 26 11 9 6 31 34-22 PSV 25 18 3 4 39 70-23 PEC Zw. 27 10 11 6 31 33-24 Feyenoord 25 16 6 3 38 55-29 Vitesse 27 8 13 6 29 36-29 Twente 25 15 6 4 36 47-21 Veendam 26 9 8 9 26 28-28 Ajax 25 15 6 4 36 51-26 Heerenv. 26 11 3 12 25 32-33 NEC 25 10 12 3 32 33-24 Willem II 26 9 7 10 25 33-47 D. Haag 25 12 5 8 29 46-30 Dordrecht 27 9 7 11 25 35-38 AZ'67 25 10 7 8 27 33-29 Cambuur 27 8 9 10 25 35-41 Roda JC 25 8 9 8 25 30-27 Volendam 27 7 7 10 24 35-36 Telstar 25 6 10 9 22 35-38 D. Bosch 26 9 5 12 23 32-36 Sparta 25 5 12 8 22 23-30 Helm. Sp. 26 8 6 12 22 26-37 Or.schap 25 7 8 10 22 37-53 Heracles 27 9 3 15 21 25-39 Eindhoven 25 6 8 11 20 30-45 Vlaarding. 26 4 10 12 18 26-35 NAC 25 6 7 12 19 21-42 Amersf. 27 6 6 15 18 29-51 MW 25 7 4 14 18 29-47 SVV 26 5 7 14 17 23-47 Utrecht 25 5 8 12 18 29-49 Amsterd. 25 5 7 13 17 30-42 OO Ah. E. 25 4 9 12 17 32-50 SC Fortuna' Haarlem en FC Excelsior 25 5 3 17 13 12-38 ITVV periodekampioen. NIJMEGEN Al vroeg in de wedstrijd NEC—Feyenoord lag Willem van Hanegem in de één keer en je gaat eruit". Van Hanegem ging er later ook uit, deels door eigen schuld, deels clinch met scheidsrechter Gerrit doordat het uiteindelijk Berre- Berrevoets. Nadat de kromme Si je Visser torpedeerde beet Ber- revoets deze letterlijk toe: "Nog voets is geweest, die NEC op strafschop tracteerde. Van Ha negem: „Maar het was geen opzet, dat geval met Marijnissen. Ik raakte met mijn knie de onder kant van zijn schoen, toen ver loor hij zijn evenwicht". Guus Brox zei gisteravond dat men er bij Feyenoord nog niet op uit was om al dan niet een mondelinge zaak aan te vragen. NIJMEGEN Eén ding moet Willem van Hanegem worden nagegeven zelfs tijdens zijn even vernederende als vroegtijdige afmars was hij gisteren in De Goffert een persoonlijkheid. Ter wijl het volk van Nijmegen zijn naam honend uitkreet, slen terde de kromme kwasi onverschillig richting hoofdtribune. Blikte uitdagend op, bleef even staan, leek al zijn vijanden een voor een spottend aan te kijken. Door Ger Stolk verstandelijke vermogens van de heren beroepsvoetballers gaan twij felen, want nog nooit kwam een zichzelf respecterend scheidsrechter van een eenmaal genomen beslissing terug, wel vloeide er vrijwel altijd narigheid voor de betrokken speler Om alle misverstanden te voorko- Voor Van Hanegem betekenden de het rood; waarmee Berrevoets incidenten rond die door Jan Peters gemiste strafschop een officiële waarschuwing wegens wangedrag nadat hij tot tweemaal toe de bal Spelbosch, Kila en Polko had weggetrapt. Het een en ander duwde. Van Hanegem bleek de regelrechte aanleiding tot eens rood. toen Van Hanegem NEC-mi - Eddie denvelder Marijnissen in een Treytel te gaan lopen griepen tegen spelsituatie met Peters aan de bal een scheidsrechter, die al had neerlegde. Berrevoets kon toen gisteren Van Hanegem strafte, even terecht als de „wegzendkaar- ten", die deze Amsterdammer eerder onder de dupeerde zijn werkgever door evenals aanvoerder een strafschop tegen moeilijk anders meer. zonder de Willy van der Kuylen: AMSTERDAM Zo moest Rinus Michels voor de tweede maal onvoorwaardelijk capituleren. Na de 62 nederlaag in Eindhoven had hij daarginds nog het voordeel van de twijfel. Immers, toen was de Ajax-équipe nog maar zeer kort onder zijn supervisie gekomen; toen heette het nog dat hij vocht tegen het wanbeheer van zijn voorganger. Maar nu, ruim een half jaar later, bleek in het goedgevulde Olympische Stadion onbarmhartig dat zelfs de hand van de meester te kort is geschoten bij het kneden van het be schikbare materiaal. zonder noemenswaardige inspannin gen naar de zege freewheelen. En kon, nadat Deykers een schitterende scoringskans verloren zag gaan, Willy van der Kerkhoff na een pass van Strik, de eindstand op 3—1 bepalen. Waarna Kees Rijvers voor de zoveelste maal kon onderstrepen dat het „adel schept verplichtingen" wat hem betreft nog niet op gaat. Door Pim Stoel Michels kon natuurlijk niet anders dan kleur bekennen. Hij meldde dat zijn formatie op alle punten was overklast en blies uitvoerig de loftrompet voor PSV. Michels gaf 'volmondig toe dat zijn Ajax I momenteel de klasse mist om tegen de Eindhovense formatie op te tornen. hard, heel hard werken terug te komen. Krol, voor het eerst weer in het veld na zijn jukbeenbreuk en meteeifmaar weer de beste Ajacied: „We kunnen het alleen met hard werken. Kwaliteit komen we mo menteel te kort. Dat is triest maar Ondanks dat gebrek aan kwaliteit zou Ajax toch naast PSV komen. Vrij fortuinlijk overigens. Want Van Gerven invaller voor de een wedstrijd geschorste Van Beveren Maar in zijn hart zal hij zich toch maakte een foutje bij een hard genomen vrije schop van Mühren. wel afvragen hoe het in hemels naam mogelijk was dat een I verrassend trucje van opponent Hij sloeg de bal Kees Rijvers voldoende was om Ajax voor rust al naar een twee-een achterstand te spelen. Rijvers had Deykers aangewezen als opkomende vrije man. En hoewel Michels dat gevaar al na een minuut had ingezien reageerde niemand op zijn zonder veel problemen op en had de grond, Van Kraay verzuimde goed in te grijpen en toen was het voor de attente Arnesen geen probleem de bal in het net te schuiven. zich te beperken tot analyseren van hot die avond gebodene begon hij te Jammeren over de zijns inziens matige publiciteit die zijn PSV nog steeds ten deel schijn te vallen. Rijvers klagend: „Zelfs de kranten in Eindhoven laten ons vallen. Philips moet maar snel een voetbalclub in het buitenland oprichten want hier verdient men zo'n topclub niet". Wat niet wegneemt dat hij met een gerust hard naar St. Etienne kan geschreeuw dat moest worden afgestopt". Wim Suurbier na afloop verbijsterd: „Mühren zou hun opkomende mensen afstoppen. Hij deed het gewoon niet. We hebben hem het Dusbaba greep, wel honderd keer toegeroepen. Ik geloof niet dat hij niet wilde, maar hij zag het gewoon niet. Hij was telkens te laat". Het falen van Mühren zou catastrofaal blijken voor Ajax. Want Die tegenslag PSV hield het hoofd koel. Ving Ajax „or^' want de huiS™ "rnh",m-n "n AMI v°™ van zijn formatie twee het geluk dat het betere spel Eindhovenaren vlak voor rust resulteerde in weer een fraaie treffer. Rene van de Kerkhoff trok Deykers kopte op links terug, ens koppend in, maar verkeerd, en de volkomen vrijstaande Van der Kuylen waar was Notten? schoot daarop keihard en zuiver in. voldoende blijken te zijn om door te stomen naar de finale Europa Cup. Hanegem kan gaan. Schneider kan daaraan niets penalty-perikelen tot geel hebben de besloten, al zou de kromme ook onder die omstandigheid al op de tribune hebben gezeten tijdens de Feyenoord—Ajax van komende zon- Slordig Het wegzenden van Van Hanegem betekende een anti-climax in een teleurstellend 1—1-duel, waarin NEC slordig een aantal kansen vermorste en Feyenoord uiterst gelukkig een punt veroverde. Die 1—1-marge had NEC trouwens aan zichzelf te wijten. Want al beweerde Piet de Visser na afloop nog zo pertinent dat zijn ploeg de 10-voorsprong in het tweede bedrijf niet louter had bewaakt, de waarheid was dat Feyenoords tegenstander na een schoonheidstreffer van Marijnissen de aanval meed en Feyenoord de gelegenheid bood aanvallend allerlei activiteiten te ontplooien. Nog een geluk voor De Visser dat Feyenoord met matige vleugelmen sen als Vreysen en Krisiensen opereerde, dat Nico Jansen opnieuw geen deuk in een pak boter schopte en dat Feyenoord het vertikte om tempo te ontwikkelen. Alzo leek Feyenoord-in-een-versnelling van een koude kermis thuis te komen, totdat iemand bij NEC zo vriendelijk was om een door Schneider genomen vrije trap in de muur van richting te veranderen en Harrie Scheliekens te kloppenl—i. Daarna de apotheose. waarin Ajax i rust niet de tiende minuut hakte meer te boven komen. De ploeg Edstrom door naar de volkomen vrij meegekomen Deykers en die knalde Zo werden wij nog bijna de dupe van de zwakke leiding. Ook voor de wedstrijd bij NEC stond voor mij al vast dat Berrevoets één van onze zwakkere scheidsrech- Hij ivordt veel te snel 1 balletje uiterst handie stortte volkomen in elkaar. Zo kon veus, gaat dan lopen hollen. Ze- het gebeuren dat in die tweede vijf dereen jceet^ dat en handelt en veertig minuten de Amsterdam mers een miniem kansje kregen Steffenhagen die vrij kon doorlopen maar de bal verspeelde en Krol een keer een afstandschot kon lossen dat door de voortreffelijke Van Gerven behendig werd gekeerd. [schitterend en onhoudbaar in. Deykers: „Wat Edström deed was [natuurlijk van grote klasse. Ineens stonden ze bij Ajax allemaal verkeerd. Ik had alle tijd om aan te leggen". Suurbier somber: „Dat is het probleem bij ons. We hebben niet de Daarmee PSV weg te spelen. Dan moet je het anders aanpakken. Dan deed nog wel een noodgreep, haalde Bij een goede arbiter zou je ook protesteren tegen dubieuze beslissingen, maar dan op een an dere manier. Een goede scheids rechter laat een speler uitrazen en gaat dan verder. Berrevoets wordt nog nerveuzer dan de spe ler zelf. De gevolgen zijn bekend. het gedaan met de Niet alleen werd die penalty tegen Amsterdamse aanvalskracht. Michels mV volkomen ten onrechte gege- avond. wat geen gevolgen had. Nu speelde, dat hij een strafschop zag 'n W'J» waarop Rijsbergen de bal via een sliding aan Zuidrma Willem eruit moest kan dat Feyenoord een ernstige handicap betekenen. Gezien zijn straflijst ontnam. Jantje Peeters. de~falendê kan het hem weieens strijden gaan kosten en met het duel tegen Ajax voor de deur executeur, wilde na afloop niet weten, gaf voorzichtig toe het gedoe rond de strafschop moet Je veel harder zijn. We zijn zün falende middenvelder Mühren neterstip had gelegd. Zo is Wil- Notten i toch gewoon veel te lief. Worden van de bal af gezet dan druipen we invallers Van Dord beschaamd af. Dat is om 'Ziek van te hat tij niet, worden" AjaxPSV. Voor rust een toch wel flonkerende partij van hoog gehalte. Met de Amsterdammers en de Eindhovenaren beiden mikkend op de volle winst. Michels: „Misschien hadden we het achter beter dicht kunnen houden. Maar in een thuiswedstrijd kan dat gewoon niet voor het publiek en daarbij hadden de punten hard nodig". Ajax hield het dus niet dicht, achter, en dat kwam het schouwspel goede. Nu konden de ruim 50.000 bezoekers zien dat de Deen Arnesen. 18 jaar pas, alles in zich heeft om een groot voetballer te worden. Niet de volstrekt falende Geels die door Stevens behendig werd uitgeschakeld „een rustig avondje voor mij".) maar Arnesen was het die, ook al omdat Van Kraay geen sterke wedstrijd speelde, verwarring kon stichten in de PSV defensie met ongrijpbare wendingen en rushos. Het moet gezegd: Ajax stortte niet Ineen na die vroege treffer van Deykers. Het bleef proberen met rr - -volgende overtreding ,,rood" rond Van Hanegem. Die wilde ook lem nou eenmaal, dat is bekend, zou opleveren. Nou, dat werd het met de scheidsrechter blij- Berrevoets werd daar echter zo dan ook, al was die botsing met zenuwachtig van dat hij hem Marijnissen bepaald niet zo ern- maar gelijk opschreef wegens stig. Het was zo'n geval als dc wangedrag en tegelijk zei hij dat botsing Suurbier-Derks zaterdag ven praten om hem te dwingen een verklaring te geven waarom kon PSV In die tweede helft hij de bal nou eigenlijk op de elf- dat bepaald geen prettig vooruit- hem weliswaar uit zijn spel had zicht. Al pakken we die ploeg wel. gehaald, maar zei m zijn slotwoord We sullen trouwens wel moeten, ferm dat hij de fout had gemaakt Vedette Zo Was er nog een echte vedette ln De Ooffert. hetgeen de Feyenoorc- 'elding niet zal zijn ontgaan. Peters, de man die Van Hanegem als rechtstreekse tegenstander overwon, zei het tenslotte tegen een leder die het maar horen wilde. „Willem heeft dit niet verdiend". En Peters bedoelde dat niet ais publiciteits stunt. maar hij meende wat hij ze|. 1. Geels (Ajax) 22, 2. Van der Kuvlen (PSV) 18. 3 Hazelhekke (De Graaf schap), Edström (PSV) 15, 5. Lubse (PSV), Nico Jansen (Feyenoord) 14, 7. Jeuring (FC Twente) 13, 8. Nan- xunga (Rode JC), Kist (AZ'67) 12. ENSCHEDE Tegen AZ'67 verspeelde FC Twente bijna zijn ongeslagen thuisrecord. De En- schedese ploeg, die op eigen ter rein alleen maar een punt aan NEC was kwijtgeraakt, moest gis teren twee keer een achterstand wegwerken om een nederlaag te ontlopen, 2—2. De formatie van Kohn miste Bos (nog steeds) en Pahlplatz, die tijdens de training een enkelblessure had opgelopen. Een hele reeks andere spelers moest verre van 100 fit aan het karwei beginnen, omdat trainer Kohn gewoon te weinig spelers tot zijn beschikking had. AZ bestreed de Oostelijke équi pe met een 4-4-2 opstelling, waar door de Alkmaarders op het mid denveld telkens een man meer hadden, terwijl bij tegenstoten voldoende r ven om samen met de spitsen Kist en Van Marwijk gevaar te stich ten in de weinig hechte Twentse verdedigingsgordel. Nadat Jeuring voor de thuisspelende club een goede kans gemist had, opende Van Marwijk in de negende mi nuut behendig de score: 0—1. Doelman Gros moest vervolgens een kopbal van Kist onschadelijk maken om zijn ploeg voor een onoverkomelijke achterstand te behoeden. Twente putte uit deze actie kennelijk moed en slaagde er in de achttiende minuut in ge lijk te komen door toedoen van Jeuring. Een Twentse voorsprong werd vervolgens verijdeld, toen Van der Vall de paal trof. De snelle en accurate tegen stoten van AZ bezorgden de Oos telijke defensie volop problemen, maar het duurde tot na de her vatting, voordat Gros andermaal de bal uit het net moest halen. Kist had weinig moeite 1—2 te scoren, nadat de Enschedese doel man de bal uit een schot van De Vries niet helemaal onder con trole had kunnen krijgen. Daar mee leek de beslissing gevallen, omdat FC Twente ver beneden zijn kunnen acteerde. Een neder laag bleef evenwel uit, aangezien acht minuten voor het einde de betrouwbaar werkende Vooijs ver rast werd door een schuiver van Arnold Mühren. Guus Couwenhoven MADRID Enkele leden van 't Spaanse voetbalelftal, dat zich via Turkije voor de Olympische Spelen heeft geplaatst, hebben openlijk verklaard hoeveel geld zij daarvoor ontvingen. Solsona, de aanvoerder van het team. en Viosca hebben ieder ruim 25.000 gulden getoucheerd, doelman Paco heeft zich met een bedrag van bij na 20.000 gulden tevreden gesteld. Ook vier andere spelers van Real Madrid, die niet in het laatste kwalificatieduel tegen Turkije uit kwamen, maar wel eerder in het Olympisch kwalificatietoernooi speelden, hebben geld voor hun prestaties gekregen. Santillana, Camacho en Del Bosque zijn ieder met 12.000 gulden beloond, Miguel Angel, de keeper van Real, kreeg 7.500 gulden. De uitspraken van deze spelers maakt de taak van het Spaans Olympisch comité alleen maar moeilijker. Naar aanleiding van protesten van Turkije wordt een onderzoek naar de status van de Spaanse „amateurs" ingesteld door 't Internationaal Olympisch Comité. Eén van de spelers ver klaarde overigens bij terugkeer op het vliegveld van Barcelona: „Ik ben een Olympisch professional" De Roemeense sportkrant „Sportul" maakte zaterdag in Boekarest van een uniek scheids- rechtersschandaal melding. Door de Roemeense voetbalbond zijn 24 scheidsrechters levenslang ge schorst, omdat zij steekpenningen aangenomen zouden hebben, va riërend van ruim 2000 tot ruim 30.000 gulden. Een andere scheidsrechter werd levenslang geschorst, omdat hij zich met 20 liter wijn en 60 kilo fruit had laten omkopen. Zaterdag is in Zeist het nieu we bestuur van de betaald voetbal organisaties (F.B.O.) geïnstal leerd, Het bestaat uit de heren Guus Couwenberg, oud-voorzitter van Feyenoord, die de tussentijds afgetreden Klaas Molenaar als voorzitter opvolgt, Eugène Lem- mens (NAC). Bart Nijland (Veen dam) en Mr. Erik Vilee (FC Utrecht). Het nieuwe bestuur, dat zich krachtiger wil manifesteren als werkgeversorganisatie, zal worden geadviseerd door de oud-bestuurs leden Van Zandvliet. Choufour, Masman, Tuinman en Van Gel der.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9