Ook Leiderdorp wil provincie Leiden agenda Turnstrijd in Zoeterwoude Raacl praat over verkeer Doeskwartier Leids college B en W benoemt coördinatoren Afscheid Temminck 31 maart m Inbrekers in Leiden actief UVV Leiderdorp houdt kinderkledingbeurs PAGINA 2. STAD EN RAND ZOETERWOUDE Er was is teren zeer grote belangstelling /oor de onderlinge gymnastiek- vedstrijden van de Zoeterwoudse gymnastiekvereniging SJZ. Tus sen het optreden van ce diverse groepen gaven enkele topturn- sters van de dames-keurploeg demonstraties. Het waren vrije oefeningen, die werden uitge voerd door Bernadette v.d. Meer. Margriet Berg en Hella Bosman. Voor de laatste in het bijzonder was het jammer dat zij zich daarbij zo blesseerde dat zij niet kon deelnemen aan de wedstrijden van haar eigen groep. De Jury bestond uit de dames Greet Vermeulen. Riet Vermeulen. Ria Schuur-Ver- meulen en de heer G. Lemmer zaal. Groep 1: Joyce Kordijk 22.1 pnt.. 2. Ingrid v. Velzen 21.5, 3. Petra van Dam 21.2. Groep 2 (vier onderdelen)1. Groep 3: 1. Paula Paardekoo- per 29.1, 2. Marie-Christina van Beek 28.7, 3. Hanneke Lambooy 27.8. Groep 4 dames junioren): 1. Karin v.d. Swart 28.8, Linda van Haastrecht 28.4, 3. Meke Straat hof 28.2. Groep 5 (dames): l. Monique de Vos 28.8, 2. Lyda Onderwater 28.2, 3. Linda Roeleven 27.9. Keurploegcn: Meisjes aspiranten: 1. Ilse Kamphuis 31.1, 2. Angela Vonk 30.8, 3. Carolien Meilink 30.6. Dames junioren: 1. Karin v.d. Salm 30.4, 2. Lenny v.d. Hoeven 29.9. Dames: 1. Bernadette v.d'. Meer 34.0, 2. Jacqueline v.d. Kolk 31.7. Algemeen jeugdkampioene: Il se Kamphuis. Algemeen dameskampiocne Bernadette v.d. Meer. MAANDAG Noordeinde 2a, groepen op .Troef": recht/onrecht en W.S.W.-groep. 8 uur Rijnlands Lyceum. Oegstgeest, Lelds muziektheater ..Rainbow". 8 uur nam. Stadhuis. Raadsvergadering 8 unain. Gemeentehuis Oegstgeest. Commissie Openbare Werken. 8 uur nam. Gemeentehuis Warmond, Commissie Maatschappelijk Welzijn, 8 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, lezing ..Het scholen". de mysterle- LEIDERDORP Ook B en W van Leiderdorp hebben zich uitge sproken voor handhaving van de provincie Leiden bij een bestuurlij ke herindeling van Nederland. Men spreekt daarbij zijn verbazing uit ever het feit dat minister De Gaay Fortman zijn beslissing tot herzie - ring van de -scoutinggroep 'Liethorp', kennelijk alleen heeft gebaseerd op de mening van provinciale be stuurders en besturen van pre-gewes- ten, zonder acht te slaan op de ar gumenten van de lokale overheden. Ook B en W van Leiderdorp twij felen evenals het college van Voor schoten aan de argumentatie van de minister die LEIDEN Het Leids college van B en W heeft drie coördinatoren en eer» personeelswerker benoemd, die In samenwerking met de nieuw be noemde ge meent esecretaris mr. H. Lodder de ambtelijke en bestuurlij ke reorganisatie van het gemeente lijke apparaat gaan begeleiden. Voor de sector beheer werd tot coördinator benoemd drs. J. C. de Wildt (34), op dit ogenblik stafme dewerker sociale planning bij de Stichting Orgaan voor Overleg en Advies in de provincie Noord-Hol land. Coördinator voor de sector velzijn is geworden R. J. Hagen doorn, nu nog verbonden aan de Kunstvezeldivisie van AKZO als me dewerker van de centrale afdeling Organisatie. Voor de sector wonen hebben B en W tot coördinator be noemd ir. W. van Diest (59), sinds 1955 zelfstandig adviseur met als werkterrein de toepassing van orga nisatiekunde binnen industriële on dernemingen. De functionarissen zul len op 1 Juli van dit jaar in dienst treden. Tot personeelswerker is be noemd H. L. Wiersema (35), die OEGSTGEEST Wethouder Tem minck van Oegstgeest - benoemd to burgemeester van Rhoon neemt op 31 maart aanstaande afscheid. Dat gebeurt die dag met een bij eenkomst van het college van B en W. en het gemeentepersonMoi waarop tussen 17.15 en 18.30 uur een openbare receptie volgt. De in- stalatie in Rhoon heeft op 6 anrii plaats. Dat gebeurt om 14.00 uur in het Hervormd Centrum aan de Bern- hardstraat 3 in Rhon.. Hoorzitting over Gemivaplan ZOETERWOUDE —Het gemeen tebestuur van Zoeterwoude organi seert op 7 en 8 april in het Don Boscohuis twee hoorzittingen over het Gemiva bouwproject in de Zwetpolder. Een en ander maakt deel uit van de totale voorlichting over de bouwplannen die Gemiva heeft. Eerder al hield de stichting zelf open dagen in huize "De Weipoort" en or ganiseerde Progressief Zoeterwoude een inspraakavond over de materie. ZOETERWOUDE De veertien daagse bijeenkomst van de bejaar densociëteit die a.s. woensdag zou worden gehouden, kan wegens ge brek aan ruimte geen doorgang vin den OEGSTGEEST werd dit weekeind een hond uit de auto gezet. De Oegstgeester rijkspo litie vermoedt dat de eigenaar van de hond niet van plan was het dier tegen hondsdolheid te laten inenten. al werkzaam was bij de gemeente Leiden en belast is met de leiding van het bureau personeelsvoorzie ning Omdat er naast de coördina toren ook drie personeedswerkere zouden komen zullen voor de beide andere vacatures opnieuw adver tenties worden geplaatst. De leden van de Leidse raad en het gemeen- tepersoneel zijn gisteren van de be noemingen op de hoogte gebracht. Niet parkeren op kerkplein VOORSCHOTEN B en W van Voorschoten hebben besloten een parkeerverbod in te stellen op een gedeelte van het Kerkplein. Daar mee is een verzoek van de Hervorm de Gemeente Voorschoten en Veur gehonoreerd. De discussie rond de bestuurlijke herindeling vormt één van de maar liefst 27 punten op de agenda van de Leiderdorpse raad, die op 5 a- pril aanstaande vergadert. Op die raadsvergadering komt ook de E- valuatienota Voorhof aan de orde. Verder zal er opnieuw gestemd moe ten worden over de bouw in blok Voorhof 3, waarover tijdens de vo rige vergadering de stemmen staak ten. Er zijn voorstellen tot subsidië ring van de scoutinggroep 'liethorp", de Leiderdorpse sportraad, de af deling Leiderdorp van K en O, de Waterpartij UVV. de Stichting Houtkampgroep Leiderdorp, de vereniging "Het Ge sproken Woord", de Werkgroep Viet nam, de chr. zangvereniging "Excel sior" en de tuinkeuringscommis- sie "Mooi Leiderdorp". MÊÊÊ Deze woestenij zal, als de raad Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c Spreekuur dag van 23 uur n.m. ma. en dl van 7—8 uur n.m Telefoon 071-142144 Apotheken Gespreksa vonden GesprekRHVondeD Baba-i gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedvlaan 11. Oegstgee» OndTwllsivuiKPi oopiastraat ao. tei. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koorn brug- leg 7 (ziikant Stadhuis) Openlngs- len ma dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.3020 00 uur Telef. dagelllks tijdens kantooruren- 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen Geopeno ma t/m vrij van 16.00—18.00 en van 1930—23 00 uur. Oude Rijn 88 tel 144000 Advocatenspreekuur ?leterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Sportmedisch Advies Sportmedisch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.3020.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Vl< )f»riprhuip Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, mej. J. Schrama imaatsch werkster). Le;dse Rechtswinkel Verder wordt gespreken over de verdaging van de vaststelling van het bestemmingsplan "Ockenrode 1975", de bouw van zes bruggen in Voorhof-Noord en verbetering van de speelgelegenheid tussen de SpiegheMreef en de Van Effendreef. Binnen afzienbare tijd zal er - als de raad ermee akkoord gaat - be gonnen worden met de afwerking van de omgeving van de Chr. Ma vo aan de Vossiuslaan. Rond deze, net in gebruik genomen, school komt een plantsoen met daarin een waterpartij. In totaal bedragen de kosten van de twee aan te leggen plantsoenen en de vijver ruim 20.000 gulden. De commissie voor fi nanciën en ruimtelijke ordening hadden vooretellen gedaan om tus sen de schoolgebouwen een basket balveldje aan te leggen. Dit blijkt in de prakrijk onmogelijk, omdat de ruimte te klein is. Er zal wor den bezien of op een andere plaats een dergelijke voorziening kan wor den aangelegd. Mauritssingel De Leiderdorpse raad lost deze maand ook de belofte van wethou der Drenth ln: er wordt gepraat o- ver verkeersmaatregelen in het Does kwartier. B en W hebben een aan tal voorstellen geformuleerd. Zo wil men proberen aan de Hoofdstraat extra parkeerrruimte te scheppen. Verder komt er een voetgangers- oversteekplaats tussen de Tuinstraat en de Frederik Hendriklaan. Men wil een aantal verkeersborden aan brengen, die onder andere moeten wijzen op het 'gevaar van overste kende kinderen en verder zal de snelheidslimiet van 6 kilometer na de Doesbrug worden opgeven. Ten slotte zal er een plan komen voor reconstructie van een deel van de Hoofdstraat, waar mogelijk een woonerf gecreëerd zal worden. dl 6.308 30 i 11—1 uur, do. 6 30—8 30 uur nam., dienstencentrum Van HogendorpstrHat 36 vrij. 79 nur nam.. Mierennest Morswg do. 79 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- dijck 32 Oegstgeest tel 071 153652. Huize St.-Maarten crlslsgevallen van ln nacht bereikbaar Tel 132187 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Kleding, geld, relatiegeschenken Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden Voo* hulpverlening verongelukte hónden, katten vogelo e.d ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 184687 Gezinsverzorging LEIDEN Er is in het afgelopen weekeinde een groot aantal inbra ken in Leiden gepleegd. Zo verdwenen er in de nacht van donderdag op vrijdag dertien ge schilderde portretten van professoren uit het Juridisch Studiecentrum 'Gravensteen'. De schilderyen, waar van de waarde volgens de politie nog niet bekend is, hingen in het trap penhuis en in twee kamers van het studiecenrtum. Men is het "Graven steen" binnen gekomen door vernie ling van een ruit. Ook is, in de nacht van zaterdag op zondag, ingebroken in twee dames modezaken in de Maarsmanssteeg. Bij Miss Etam verdween een neg on bekende hoeveelheid kledingstukken, waaronder jacks en tuinbroeken, van de rekken. Ock werd een kassa met vijftienhonderd gulden weggenomen. Bij Couture Exclusive werd behalve een aantal kledingstukken een geld kistje met vijfhonderd gulden ont vreemd. Van beide zaken bleek de toegangsdeur te zijn geforceerd. Een nacht eerder werd een in braak gepleegd in The Way-In' aan de Oude Rijn. Uit de kleding-boetiek verdween een vrij aanzienlijke hoe veelheid bovenkleding alsmede een bedrag van honderdvijf tig gulden aan wisselgeld, uit de koffiebar een ver sterker met platenspeler ter waarde van achttienhonderd gulden alsme de zestig lang-speelplaten. Voorts was er een inbraak bij 'De Witte Kiosk' aan de Hogewoerd waar 2 versterkers, een aantal draaitafels en enkele koptelefoons buit werden gemaakt. De daders namen ook vijf tig langspeelplaten mee. Het totale schadebedrag zou vierduizend gulden bedragen. Een inbraak in het kantoor aan de veevoerdhandel van Schrama aan de Rijndijk leverde de daders een tas met acht elektrische klokjes, die als relatiegeschenken waren bedoeld, op alsmede een aantal bankcheques. De klokjes hebben elk een waarde van zeventig gulden, de bankcheques ver tegenwoordigen een waarde van drie honderd gulden per stuk. Twee draagbare radio's met een totale waarde van vierhonderd gulden wer den ontvreeand bij een inbraak in de school 'De Horst' aan de Hoge More- weg. Men kwam het schoolgebouw binnen door een ruit te vernielen. i gezinsverzorging Mare Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Klnder- Dienstencentrum ZOETERWOUDE Op 63-jarige leeftijd is plotseling de heer Joh. v. Vliet overleden. Van Vliet bekleedde diverse functies in het openbare le ven in Zoeterwoude. In 1970 nam hij afscheid als gemeenteraadslid na een zittingsperiode van 25 jaar waarin hij de Protestants Christelijke Grop- pering, een gezamenlijke lijst van A.R. en CHU, vertegenwoordigde. De Rabobank Leiden- Oegstgeest had in hem tot zijn dood een kundig voor zitter. Hij vertegenwoordigde zijn bedrijfs- Joh. van Vliet overleden groep in de Leidse Kamer van Koop handel, had zitting in het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging en in een provinciale studiecommis sie voor het openbaar vervoer. De be grafenis is bepaald op a.s. woensdag na de rouwdienst in de N.H.-kerk aan de Dorpsstraat. Gelegenheid tot con doleren na afloop in het verenigings gebouw Ons Huis. In het weekeinde overleed! in Woerden de oud-Zoeterwoudenaar A. Berg. In december van liet vorig jaar vierde hij in het verzorgings tehuis Hofpoort te Woerden zijn honderdste verjaardag. Daarna ia zyn zondheidstoestand snel achteruit ge gaan. Hij wordt a.s. woensdag in zijn oude woonplaats begraven na een Requiemmis in de Sint Jan. LEIDEN De Leidse schrijver en bioloog Martin Hart was za terdag te gast in de „Bovenkooi" van het Nieuwe Boekhuis aan de Breestraat. Hij signeerde daar te midden van zijn ratten boe ken van eigen hand zoals „Stenen voor een ransuil", Jk had een wapenbroeder", „Het Vrome Volk" en „Ratten". Leiderdorpse commissie welzijn bijeen LEIDERDORP Een subsidie aan de buurt- en speeltuinvereniging "Zijlkwartier" de Katholieke mili taire Tehuizen en het Koningin Wil- helmina Fonds vormt het voornaam ste onderwerp op de agenda van de Leiderdorpse commisaie maatschap pelijk welzyn, die op 30 maart aan staande vergadert. LEZERS SCHRIJVEN: Rampspoed Met belangstelling heb ik het in uw blad, op woensdag 24 maart Jl., gepubliceerde verslag gelezen van de civiele verdedigingsoefening: "Rampspoed '76-111". Ik wil, om mogelijke misverstanden te voorkomen, het volgende onder uw aandacht brengen. heer F. D. Laurens, zegt volgens het verslag dat de gemeente Katwijk als enige gemeente in de kring een rampenplan heeft ontwikkeld met in deling van wijken en opvangcentra, en dat de andere gemeenten in de re gio nog lang niet zover zijn. Uit de ze opmerking, die ik met de groot ste verbazing gelezen heb, blijkt dat de heer Laurens toch weinig kennis van zaken bezit op dat gebied; in de gemeente Leiden is n.l. reeds in 1970 een dergelijk rampenplan opgezet, wat in 1972 geheel is herzien en aan gepast aan de ontwikkelingen op het gebied van civiele verdediging en rampenbestrijding. Ik zou de heer Laurens ook willen aanraden om er zijn eigen kringarchief eens op na te zien; hij zal ongetwijfeld tot de ontdekking komen, dat hem in zijn kwaliteit als Hoofd Bescherming Be volking in november 1972 een con cept-rampenbestrijdingsplan is toe gezonden, o.a. ook inhoudende een in deling van wijken en opvangcentra, met het verzoek om hierop commen taar te willen leveren en eventuele op- of aanmerkingen aan het bu reau civiele verdediging van Leiden kenbaar te maken. Kennelijk achtte de heer Laurens het overbodig om aan dit verzoek te voldoen, daar door hem op geen en kele manier ooit hierop is gerea geerd. Overigens is een exemplaar van het definitieve door B. en W. op 20 maart 1973 vastgestelde rampen bestrijdingsplan van Leiden een week na de datum van vaststelling aan het Hoofd Bescherming Be volking ter informatie toegezonden, L. J. ULJEE Margrietstraat 41 Voorhout. NASCHRIFT REDAKTIE: De heer Laurens heeft geenszins gezegd dat Katwijk de enige ee- meente in de regio is die het provin ciaal rampenplan nader heeft uit gewerkt. Door hem werd slechts ge zegd dat Katwijk een van de weini ge gemeenten is die dat hebben ge daan. Overigens had zijn opmerking betrekking op de aan de oefening deelnemende gemeenten, waar Lei den met uitzondering van de deel name van het Leids brandweerver- bindingscentrum niet bijhoorde. LEIDERDORP Morgen en over morgen organiseert de Leiderdorp se UVV de jaarlijkse kinderkleding beurs. Dat gebeurt in de hal van de Scheppingskerk aan de Van Poel- geestlaan. Vanavond tussen 19.30 en 21.30 uur en morgen tussen 9.00 en 11.00 uur kan men kleding inleve ren. De beurs is dinsdag open tussen 19.00 en 21.00 uur en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur. Een half urn- voor de aanvang van de verkoop, worden volgnummers uitgedeeld. Er wordt op woensdagavond tus sen 19.00 en 20.00 uur afgerekend. In dat uur kan ook de niet verkochte kleding worden teruggehaald. De kinderkleding die daarna nog over blijft wordt ter beschikking gesteld aan liefdadige instellingen. Inlichtin gen over de beurs zijn verkrijgbaar op de telefoonnummers 890817 en 133491. Burgerlijke stand Leiden Geboren: Nathalie Es- meralde Claudette d.v. L. A. v.d. Veen en L. Caron, Regina d.v. W. L. M. v. Veen en F. J. Arholdus, Nishi Karundaevi d.v. R. M. Marhe en S. S. S Naraan, Dennis, z.v. W. J. Rijs- bergen en G. F. v. Gelder, -Sandra Maria Catharina d.v. G. A. J. Mens en W. A. Kortekaas. Maria Krijna Cindy d.v. T. M. Beugelsdijk en J. v.d. Plas, Annie Catharina d.v. W. M. Klein en J. M. M. Nonkes, Sas- kia Clouwdine d.v. R. M. Bommel en K. Doebar, Anthony Harbo z.v, A. A. Worlow en I. Harbo, Jannet d.v M. den Hollander en W. Kuijt, Mark z.v. W. Arentshorst en C, Barnhoorn. Overleden: R. Schippers (91), ge huwd gew. m. P. G. Ingeveldt, E. Stokkel (94), geh. gew. m. N. den Hoed, H. I. de Nie (80). mn„ P. T. Thüring (84), geh. gew. m. J. J. v.d. Poel. P. C. v.d. Burg (73) mn Warmond Geboren: Taco Wil helmus An/tonius, z.v. J. Th. N. Kooij en J. A. M. v. Stein. Overleden: L. M. E. Broers (85) echtg. v. P. v. Rooi jen, A. Theuer- zeit (77), wed. v. A. Kruit, J. Neute boom wed. v. W. C. Termijn. Getrouwd: W. J. de Vroomen en A. C. Koot. Koperwerk gestolen OEGSTGEEST Zondagavond is aan de Warmonderweg in Oegstgeest ingebroken bij de familie van D. De derers - die zich toegang verschaf ten door een ruiitje in te drukken - gingen er vandoor met wat koper werk. VOORSCHOTEN De ophaal dienst voor grofvuil in Voorschoten komt op 31 maart in de volgende straten: De wijk Boschgeest (tus sen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplantsoen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinth- straat, Van Kempenstraat, Bijdorp straat, Willem de Zwijgerlaan, Bur gemeester De Kempenaeretraat, Pau wenstraat, Crocusstraat. Wyngaar- denlaan (zuidzijde), Veurseweg, Es- senlaan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duyvenvoorde en Haag wijk. DAGBLAD Uitgave: Leldscö Dagblad B.V. Witte Singe) 1 Lelden. Postbus 64 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Naoezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071—130500 IndJeD Id gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement t 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen BI) automa tische overschrijving geen ad ministratie- eD Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2