Leidse Boys int eerste zege '76 Noord wijk loopt nog verder uit RCL geeft vlak voor tijd de zege uit handen KNAPPE REMISE VAN SLEUTELS TEGEN PTT Theo Piket nog niet kansloos Afdelingsvoetbal in Leiden en Gouda MAANDAG 29 MAART 1976 PAGINA II SPORT SPORT SPORT I SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT H SPORT I SPORT Huegenin: „Eigen schuld" LEIDERDORP - Eindelijk, een kwartier voor het einde toen de meesten op sportpark de Bloemerd er niet meer op rekenden, wist R.C.L. de Jodan Boys-defensie te verslaan. Een voorzet van Leo v.d. Berg bereikte Dik v.d. Bijl, die met een kopbal de lat trof. De terugstuitende bal werd opnieuw op de lat gekopt, ditmaal door Bas Ederveen. De toegelo pen Leo v.d. Berg knalde daarna raak. Dat was 1-0 en R.C.L. ging jagen op een tweede goal om de wedstrijd nog enigs zins te redden. Hiermee speelden de Leiderdorpers de op de counter loerende Gouwenaars echter precies in de kaart, want vlak voor tijd sloeg Jodan Boys hard terug: 1-1. En R.C.L. was nog wel zo gewaar- Dat laatste gold vooral voor Eder- schuwd. In het verloop van het tref- veen en Teske die nogal eens ver- fen was al gebleken dat hoe massa- strikt raakten in hun eigen spel. Pas Ier men naar voren toog, des te ge- na een goed half uur moest de vaarlijker de tegenstoten van Jo- Goudse defensie voor de eerste dan Boys werden. Met name de zeer maal serieus ingrijpen. Dik v.d. Bijl snelle Bert Graafland en Han de kopte een corner te zacht in, de bal Jager gaven Koos Haneveld en stuitte af op een verdediger, waarna Wally v. Haver handenvol proble- de op de doellijn geposteerde Bon- men. En zo ook drie minuten voor nier redding bracht op het schot tijd. Een razendsnelle uitval le- van Ruud de Groot, die vanwege verde Jodan Boys een vrije trap op een kuitblessure in de tweede helft die werd genomen door linksback werd vervangen door Hugo Min- V. Maren. De bal bereikte Wim derhoudt. Vlak na rust schoot Rij- Graafland en die schoof het leder laarsdam op de lat, en dat bewees met het grootste gemak langs Bram de desorganisatie in de Leider- Brandt 1-1. Niet eens onverdiend, dorpse verdediging nog eens. maar het had R.C.L. natuurlijk niet "Maar wat wil je? Henk Braat was mogen gebeuren. er met bij en zo'n speler boezemt Om die reden was trainer Huegenin ontzag in door zijn lengte Op zijn na afloop dan ook duidelijk onte- plaats stond nu Wally v. Haver en vreden. "Dat gelijkspel hebben we die had wat tijd nodig om in te spe- helemaal aan onszelf te wijten. Na len en dan kwam er nog eens een die 1-0 hadden we nooit dat hoge blessure bovenop van -Ruud de tempo moeten blijven draaien. Dat Groot" aldus Huegenin is de grote fout die we hebben ge- HERBERT PO LANE maakt Vooral tegen een ploeg als Jodan Boys, dat meteen de diepte opzoekt is dat levensgevaarlijk. We hadden na onze goal de bal rustig rond moeten laten gaan. Daar heb ben we toch beslist de capaciteiten voor." R.C.L. viel vanaf het beginsignaal aan, maar naarmate de tijd ver streek verdween elk spoortje van overtuiging. Huegenin; "Zolang die eerste goal uitblijft wordt de ploeg onzeker en nerveus. En dat gaat uiteraard ten koste van de zui verheid. Dan lopen de meesten bij ons tegen zichzelf te voetballen." LEIDEN - Noordwijk zette een nieuwe stap op weg naar de titel in de eerste klasse van de zater- dagcompetetie door concurrent Spakenburg met 2-0 te klop pen. Quick Boys behaalde een punt in de uitwedstrijd tegen Heeijansdam: 1-1. Noordwijk - Spakenburg 2-0 (0-0) - Na de 2-0 winst op Spa kenburg kon ook de anders zo voorzichtige trainer Eelman er niet omheen; „Als je het nu nog zou laten lopen, zou dat wel erg stom zijn.,, Noordwijk had er overigens een invaller voor no dig om de weg naar de winst op te gaan. Arie Weyers, na rust in valler voor Sjoerd Boot, be reidde de injectie voor van de tot dan toe uiterst saaie topper. Aangespeeld aan de rechterzij- lijn, waar Noordwijk voordien vleugellam was geweest, ex plodeerde hij en de 8e minuut langs verdediger Hartog naar het vrije veld. Vandaar het hij de bal met een efgemeten voor zet op het hoofd van Cot Vreug- denhil ploffen, die de enige juiste voortzetting koos van de eerste goede aanval van de wedstrijd. De spits betrok de vrijstaande Ruud Bröring in het spel, die 1-0 scoorde. Het was de stimulans die Noordwijk nodig had. Alles liep ineens zoals het lopen moest en Jaap van Keste- ren kon een kwartiertje later de stand nog naar 2-0 trekken. Uit een fel betwiste strafschop, waarover Spakenburg veel hei bel maakte, omdat Gert Koele- wijn de bal niet opzettelijk met de hand zou hebben beroerd na de inzet van Ruud Bröring. Eelman: „We kunnen ons nu zelfs nog een inzinking permit teren ook". Heerjansdam - Quick Boys 1-1 (0-0) - Quik Boys heeft in de „woestijn van slecht voetbal" van de laatste weken een oase bereikt. Bij Heeijansdam, dat evenals de Katwijkse elf een ploeg is die nog wel enkele pun ten kan gebruiken om zich te vrijwaren van degradatieperi kelen, liet Quick Boys voetbal zien dat een verademing was in vergelijking met wat er de laat ste tijd werd vertoond. Voor Heeijansdam bleef er vooral in de tweede helft weinig anders over dan doelloos achter de soepel combinerende Katwij- kers aan te lop^n. Desondanks kwam Quick Boys niet verder dan een wat schamele 1-1, doordat de combinaties veelal vastliepen in de buurt van het strafschopgebied van doelman Schouten, die daardoor toch kon terugzien op een rustige middag. Bovendien was Quick Boys niet in staat het betere combinatiespel anderhalf uur lang vol te houden. Vlak na rust kwam Heerjansdam op 1-0. Martin Heerikhuisen legde de bal voor de voeten van de aan stormende Inge Hartingsveld, die Schaap met een harde schuiver het nakijken gaf. Quick Boys corrigeerde die on verdiende achterstand vrijwel onmiddellijk. Wim v. d. Plas zette met succes zijn hoofd ach ter de bal na een afgemeten voorzet van Jaap Heerikhuisen: 1-1. Het degradatieduel tussen de Bollenstreekgenoten SIZO en Ter Leede eindigde in 0-0. Kat wijk overspeelde 's- Gravenzande SV met 4-0. V'. ,.T Sjoerd Teske (links) in duel met Jan Roeloffsen. RCL teleurstellend gelijk. LEIDEN - Wegens ziekte van Van der Berg moest het topduel vein de strijd om de Leidse schaaktitel tus sen deze koploper en de nummero twee, John van der Wiel, uitgesteld worden. Geen vuurwerk dus, maar een rustige voorlaatste ronde. Theo Piket legde beslag op een voorlo pige derde plaats door geruisloos te winnen van Kohlbeck, die over igens zelf ook nog een kansje had op een hoge klassering. In een da megambiet sloeg Kohlbeck met een verkeerde pion, waardoor oud-kampioen Piket de vrye ruimte in het centrum Kreeg. Met 41/* uit 6 heeft Piket nog een theore tische kans op het kampioenschap. De uitslagen; F. Weber-A. Kohl beck 0-1; J. v.d. Wiel-A. v.d. Berg uitg.; A. Kohlbeck-Th. Piket O-l; J. Tolenaar-B. v. Dijken 0-1; J. v.d. Wijngaard-C. Brinkers 0-1; A. Schuering-P. Zwetsloot uitg.; L. Barendse-F. Weber J. Piket-J. Bey sr. uitg; J. Harteveld-J. Postma 1-0; G. Haasnoot-Jan Bakker 0-1 regl; B. Verra-Joop Bakker 1-0; W. Heemskerk-H. van Duyn 1-0 regl; C. Leenders-J. de Jong1/*-1/»; W. Immens-R. Taubert 1-0; J. v. Oudshoorn-A. Geyer 'Is-1/*; N. de Haas-C. van Tol 1-0; R. F. Laven-G. Zoetemelk 0-1. Het sc hooi schaakvijftal van de Louise de Coligny Sg. zal de land stitel niet prolongeren, omdat ook de tweede wedstrijd in de lande lijke finale verloren ging. Na de ne derlaag tegen het Canisius moesten de Leidenaars nu ook hun meer dere erkennen in de schakers van het Rotterdamse Gymnasium Erasmianum: 3-2. Alleen Leon Ko- nings kwam tot een overwinning. De sterke Coen Stéhouwer gaf hij geen schyn van kans. Daartegen over stond echter het verlies van Brongers en Van der Kamp. Verra en Jansen kwamen remise overeen. De gedetailleerde uitslag: Willy ter Kuile-Mark van der Kamp 1-0; Pe ter Bosch-Biek Verra 1/s-1/*; Coen Stehouwer-Leon Konings 0-1; Sjoerd van Herwaarden-Duco Brongers 1-0; Frans Rosendaal- Peter Jansen Vs-1/*. Eindstand 3-2. ATLETIEK - De Belg José Revijn heeft zaterdag in Den Haag de in ternationale halve marathon, de city-pier-city-loop gewonnen. In Vught won Ard Guikema een wed strijd over 5.000 meter. Tweede werd Jo van der Hoogen. Vrij spel LEIDEN/GOUDA - In de A-afdeling van de Leids- Goudse afdelingscompetitie deden zich, met uitzon dering van de winst van Leidse Boys op Soccer Boys (2-1) geen verrassingen voor. VTL kwam via een 0-2 overwinning op RVC weer wat dichter bij het kam pioenschap, hoewel Alphense Boys, dat tweede staat ook geen fout maakte tegen Oranje Groen: 1-0. ZLC - Alphia, gezien de stand nauwelijks meer van belang eindigde in een gelijk spel (3-3) en Warmunda verloor thuis van Floreant met 1-2. Sterke start van sprinter Van de Vijver tweeae aoeipunt van ZLC en Wim Uuweh ren de eerste overwinning van 1976. Dat gebeurde in het tref fen met Soccer Boys, dat al na drie minuten tegen een achter stand aan keek, omdat de mee opgekomen Leo Engel toen be heerst scoorde: 1-0. Na een af gekeurd doelpunt van Karei Moerland bracht Frans Ver- meul het verschil uit een directe vrije trap op twee treffers. In de tweede helft deden zich over en weer wat hachelijke situaties voor de doelen voor, maar pas op de valreep kon Soccer Boys de eer redden. 2-1. B-AFDELING Meerburg - Bergambacht 3-2 (1-2) - In dit duel kwamen twee volledig aan elkaar gewaagde elftallen tot aantrekkelijk spel. Het score ver loop verliep bo vendien ook interessant, want het openingsdoelpunt van Meerburger Chris van Mil werd prompt beantwoord met twee treffers van Dirk Potuit 1-2. Dit prikkelde Meerburg en de fana tieke instelling leverde resulta ten op. Jan Zandbergen (kop bal) en Paul van der Heijden brachten de thuisclub weer aan de leiding: 3-2. Het vrij statisch opererende Bergambacht had daarna niet meer de kracht om terug te komen. VNL - Nieuwerkerk 1-0 (0-0) - Door hard te spelen bedierf Nieuwerkerk dat drie officiële waarschuwingen incasseerde, veel van deze wedstrijd. De overwinning van VNL was ei genlijk het enige lichtpuntje. De Leidenaars hielden ditmaal hun defensie goed gesloten en hadden zodoende aan één doel punt voldoende voor de zege. Voor die treffer tekende Koos Wesselman, die een kwartier voor tijd een voorzet van Jan Ubink afrondde: 1-0. Gouderak - VN A 3-0 (2-0) - Hoewel VN A brutaal begon met een schot van Nelis de Wit tegen de paal liet Gouderak er toch geen twijfel over bestaan, wie er de sterkste was. Via doelpunten van Anton Trouwborst, Henk Slagwijn (eigen doel) en een uit een onoverzichtelijke situatie (maker bygevolge onbekend) gescoorde treffer liep Gouderak naar een verdiende en onbed reigde 3-0-zege. Gemini/K in degradatieduel naar nederlaag LEIDEN - Nog twee volleybalwed strijden resten Gemini/Kangeroes 1 om zich uit de gevarenzone te werken. Zaterdag werd de zo be langrijke wedstrijd tegen medede gradatiekandidaat Were Di met 1-3 verloren (setstanden 5-15, 15-10, 13-15, 5—15). Weliswaar moest Ge mini/Kangeroes aantreden zonder spelverdeler Piet Pijnakken, maar ook al is dat zonder meer een han dicap, toch behoeft dat niet direct verlies tot gevolg te hebben. De hoofdoorzaak van dit teleurstel lende optredén moet eerder wor den gezocht in het eenzijdig con cept van de Voorschotense aanval, die alleen maar tot punten leek te kunnen komen via de harde smash en daarmee precies in de kaart speelde van de Were Di defensie, die over een goed sluitend blok bleek te beschikken. Naast de tactisch niet sterke Gemi ni/Kangeroes aanval bleek ook de service voor deze wedstrijd niet goed te zijn bijgeslepen. Nu zal er van Apollo en Robot moeten wor den gewonnen om in de eerste divi sie te blijven. In de tweede divisie leverden de dames van Gemi ni/Kangeroes een uitstekende pres tatie door titelpretendente Valken burg met 3-2 te kloppen, setstan den 15-13, 7-15,15-9, 6-15 en 15-11. Bij Valkenburg moest het vooral komen van de service. Als die de opbouw van Gemini/Kangeroes voldoende ontregelde kon de aan val aardige dingen doen, maar ver der bleek Valkenburg uiterst kwetsbaar In de Voorschotense aanval vertolkte invalster Marjan Wilmer een hoofdrol. Het pleit voor haar conditie dat zij ook in de wedstrijd van haar eigen team (Gemini/Kangeroes 2) tegen Dosko uit Schoonhoven een toon aangevende rol speelde. De Voor schotense reserves wonnen met 3-0 en promoveerden daarmee naar de promotie-klasse. Bij Groen Stereo Centrum was aanvalster Wil van de Wijngaard in blakende vorm. Madjoe moest dat ervaren en werd met 3-2 op verlies gezet, 15-12, 15-17, 13-15, 15-12, 12-15. De dames van Haak NOVO bleven in Den Haag Tempo Team met 3-1 de baas, 15-4,10-16,5-15 en 15-12. Tempo Team werkte hard, maar zag tegen een sterk geconcen treerd Haak NOVO geen kans om aanvallend voldoende druk uit te oefenen. Bij de heren in de derde divisie gaf Gemini/ Kangeroes 2 we liswaar een puntje af aan Tempo Team, maar dat was geen wegge vertje, getuige de setstanden, 15-6, 8-15, 11-15, 15-8, 11-15. Gert Bak ker was bij de Voorschotenaren de uitblinker. Haak NOVO had het moeilijk tegen Advendo, 19-15, 16-14, 8-15, 15-8. 15-5, maar de eindsprint van de Noordwijkers overspoelde de gasten volledig. In de B-afdeling proefde VNL weer eens de zoete smaak van de overwinning (1-0 tegen Nieuwerkerk), evenals trou wens Meerburg tegen Bergam bacht: 3-2. VNA werd bij Gou- derak naar een kansloze neder laag gespeeld (3-0) en Schoon hoven - Weteringse Boys ein digde met de stand 0-1. RVC - VTL 0-2 (0-1) - Ook in deze sportieve wedstrijd liet VTL weer zien dat het een duel op afdelingsniveau naar zijn hand kan zetten, wanneer het dat wil. Nadat de Vlietbewoners zich een 2-0-voorsprong hadden verworven namen zij bewust gas terug, hoewel zij het gebeu ren wel van het begin tot eind onder controle hielden. De 2- 0-score bleef dientengevolge tot het laatste toe gehandhaafd. Voor het eerste doelpunt te kende, na twintig minuten spe len Piet van der Zeeuw, die na een schot tegen de lat van Siem van der Linden in de "rebound" het eerst bij de bal was. Vlak na de pauze kopte Van der Linden uit een voorzet van Vic Boutier nummer twee in de Reeuwijkse touwen. ZLC - Alphia 3-3 (1-1) - Dat beide "subtoppers" de hoop op een eventueel kampioenschap nu volledig hebben laten varen bleek uit het feit dat de elftallen experimenteerden. Alphia zette onder andere René Noorlander (15 jaar) in, die na vijf minuten de score opende: 0-1. Wim Ou wehand bracht ZLC uit een di recte vrye trap weer op gelijke hoogte en hielp de thuisclub zelfs aan een voorsprong: 2-1. Na een tegentreffer van (weer) Noorlander was het opnieuw Ouwehand die uit een directe vrije trap het leer ineens achter doelman Pim Goedhart plaat- DEN HAAG - In een uitstekende wedstrijd heeft Sleutels PTT in ei gen huis een verdienstelijk 1-1 ge lijkspel afgedwongen. Hoewel Sleutels in de eerste helft de strakke wind mee had wist de ploeg zich geen echte kansen te schep pen. Merkwaardig genoeg lukte dat ste: 3-2. Op de valreep produ ceerde Alphenaar Kees Hage via het hoofd van ZLC-er Kees Vermeulen de gelijkmaker 3-3. Alphense Boys - Oranje Groen 1-0 (1-0) - Tegen een goed spe lend Oranje Groen was AJp- hense Boys gisteren nauwelijks in staat zijn hoge notering op de ranglijst waar te maken. Alleen in de einduitslag kwam het ver schil tot uiting. De beslissing viel overigens al na vijf minuten spelen in de eerste helft, toen Paul Baarman na enige aarze ling in de Leidse defensie, met een kopbal scoorde 1-0. On danks veel Alphense yver en dankzij veelvuldig buitenspel lopen bleef het bij die éne tref fer. Warmunda-Floreant 1-2(1-2)- Hoewel Warmunda bijzonder aanvallend opende was het eer ste doelpunt voor Floreant. Uit een directe vrije trap brak Henk Goudriaan de score na een kwartier spelen open: 0-1. Warmunda liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en kwam ook terug via een treffer van Dirk de Niet, die na een overstapje van Toon van der Voren de gelijkmaker in kon schieten: 1-1. Floreant, dat technisch wel iets meer vaar digheid aan de dag legde, profi teerde echter nog voor rust van het opdringen van de Warmon- ders, toen Clement van der Werf, nadat hij alleen op doel man Dolf Kok was afgestevend, voor 1-2 zorgde. Hoewel War munda een gelijkspel gezien de inzet wel verdiende, kwam het met verder dan een buitenspel- doelpunt van Van der Voren. Leidse Boys - Soccer Boys 2-1 (2-0) - Na een lange reeks neder lagen boekte Leidse Boys giste- juist in de tweede helft wel, toen PTT sterk aanviel. De uitvallen van de Vlietbewoners waren bijzonder gevaarlijk en uit één zo'n counter bezorgde Koos van Es zijn ploeg een voorsprong: 0-1. Een kwartier voor tijd bracht Harteveld de teams weer op gelijke hoogte. PTT trok zich daarna terug in de verdediging om de levensgevaarlijke uitvallen van Sleutels op te vangen. Hierdoor veranderde er niets meer aan de Randstad Sport. Bij.DSVP heeft Randstad Sport een verdiende 3-0 nederlaag geleden. DSVP toonde veel meer interesse en vechtlust dan de Voorschotenaren die al in de eerste minuut met een achterstand werden geconfronteerd. Gerrit Mol ging m de fout en Ben Ranshuizen profiteerde daar dankbaar van: 1-0. DSVP bleef de betere ploeg en kwam vlak voor rust op 2-0 doe opnieuw een doelpunt van Ran: huizen. De tweede helft was van bijzonder slecht gehalte Na een dekkingsfout scoorde DSVP tien minuten voor het einde op 3-0. Plichtmatig speelden de twee ploe gen daarna de wedstrijd uit. LEIDEN - Hoopvolle tijden brach ten sprinters Alfred Verhoef en Dick van de Vijver zaterdag tijdens onderlinge trainings-wedstnjden van de AV Holland in de Leidse Hout op de klokken. Ondanks het weinig inspirerende koude weer lieten beiden op de 100 meter een tijd van 11.3 sec. afdrukken. Vooral door Dick van de Vijver, die vong jaar tot de snelste junioren van Ne derland behoorde maar dit jaar de overstap naar de senioren moet maken, een bemoedigend begin. Bij de langere loopnummers gaf Bert Paauw blijk van een goede conditie. Hij was de snelste op de 3 kilometer steeple chase in 10 minu ten 32,2 seconden en won, gemak kelijk lopend, ook de 1000 meter in 2.44,3. Bovendien kwam hy het best uit de bus bij het hinkstap- springen: 12,59m. Op laatstge noemd nummer bleef A-junior Ru- die Eveleens weinig by hem achter met 12,48m. Eeveleens liet een mooie serie opmeten met vijf hink- stapsprongen boven de twaalf me ter Op de 400m horden kwam hij ook behoorlijk voor de dag met 63,7 sec. waarmee hij Roel Hendriksen juist ééntiende seconde voorbleef. Op de 100 meter sprint leverden enige junioren goede prestaties af. B-junior Paul Crama kwam binnen de twaalf seconden over de streep (11,9 sec.) terwijl A-junior Barry van Haarlem het tot 13,0 seconden bracht. Ook 13 seconden rond kwam op de klokken voor C-junior Vincent Verhulst. Jose van Sons- beek was het snelst by de meisjes C (80m in 11,0 sec waarbij Karin van 't Loo het tot 11,8 sec. bracht Erik Ulrich noteerde op dezelfde af stand bij de jongens D 11,7 sec Bij de meisjes D kwamen Joukje de Vries (60m in 9.9 sec.) en Genie van Haarlem (1000m in 4,32,0) goed voor de dag. Frank Haverkate was de sterkste op de driekamp (60m, ver kogel) by de jongens pupillen. Hij verza melde 2118 punten dankzij 9.9 sec. op de 60m, een vertesprong van 3.88m en een kogelstoot van 6 98m. Nieuweling Martin Anneeze deed het met een tweede plaats (2081 punten) erg goed. Zyn verrichtin gen waren: 60m in 9 9 sec., ver 3.55m, en met de kogel 7.38m. Ook Peter Koenen kwam nog boven de 2000 puntengrens: 2013 Dit vooral dankzy zijn kogelstoten (7.99m). Op de 60m noteerde Ad van Wee ren. Taco Ulrich en Casper Lagas alle drie 10.0 sec. VOETBAL - De UEFA gaat met in gang van het volgend seizoen het Europees kampioenschap voor spelers onder 23 jaar vervangen door een toernooi voor spelers on der 21 jaar. WIELRENNEN - Ger Möhlman heeft gisterochtend in de laatste af levering van de serie „Ahoy op zondag" een omnium voor Lau Veldt gewonnen. Derde werd Her man Ponsteen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11