Nieuw complex voor hockeyclub „Cliënten" niet in de kou agenda Van Weizen: voor Oranje veertig jaar m de weer Alecto naar De Bloemerd PZ wil aanleg Burg. Smeetsweg schrappen Jongen (12) omgekomen bij verkeersongeval Wethouder Maan over Midden Rijnland LEIDERDORP Op 2 april 1970 werd de Lei derdorpse sportclub Alecto opgericht door Fedde Haersma Buma, Tine Osseman en Andrieske van Rooy. Al wandelend met het hondje kwam de gedachte om een hockeyclub op te richten in Leiderdorp naar voren. De drie gingen eens pei len hoe de belangstelling zou zijn en kwamen alras op vijftig belangstellenden. Vooral de jonge jeugd van 8 t/m 14 jaar toonde veel belangstelling. Alleen door de 'midden- jeugdklasse' van 14 t/m 18 jaar werd toentertijd niet zoveel belangstelling getoond. IP De nieuwe accommodatie van Alecto in Leiderdorp. De Leiderdorpse Hockeyclub kwam tot stand en kreeg direct te maken met de eerste grote moeilijkheid: speelruimte. In de eerste fase speel de men op een 'knollenlandje', bij de Houtkamp, in afwachting van het besluit van B en W om Alecto (de naam van een Griekse wraak godin) het Splinterlaanveldje achter de Detailhandelschool in gebruik te geven. Al spoedig bleek dit veldje, waarop men eigenhandig een onderkomen bouwde, te klein voor de ruim 180 le den die men toen al telde.1 Voorzitter Brabander en bestuurslid-van-het- eerste-uur Smit, zijn de buurtvereni ging Zijlkwartier nog steeds dankbaa voor het afstaan van de uren op dit veldje. Men speelt nog steeds op de Splinterlaan. Later kreeg men een terrein op de Hoogmadeseweg naast de tennisvelden van De Munnik er bij, wat Alecto in de weekeinden deelt met de korfbalclub Velocitas. Men heeft momenteel tweehonderd leden, een ledenstop, speelt met ze ventien teams in de competitie en uit de aangelegde wachtlijst kan men de opengevallen plaatsen, in de hockey- wereld wordt streng op leeftijd ge selecteerd, redelijk opvullen. Zaterdag 3 april, precies zes jaar na de oprichting, gaat L.S.C 'Alecto' een riante, splinternieuwe club. en kleedaccommodatie inne men in het Sportpark "De Bloe merd". Bij deze accommodatie zijn twee van de vier geplande velden ge reedgekomen die in de loop van het volgende seizoen gebruikt gaan wor den. "Een enorme stap voorwaarts", aldus voorzitter Brabander. „En we hebben alle lof voor de gemeente die voor deze mogelijkheid gezorgd heeft". Mijn wens blijft, gezien het feit dat we sinds lang met eenzelf de aantal leden zitten en we geen uitbreidingsmogelijkheden heb ben om aan de behoefte te voldoen: maak het project in De Bloemerd binnen afzienbare tijd af en maak ook de overige twee velden voor ge bruik gereed. Met totaal vier optimaal te gebruiken velden kunnen wij in de behoefte voorzien". Zaterdag 3 april, 's middags om één uur, gaat burgemeester Van der Have van Leiderdorp het gebouw feestelijk openen, waaraan bouwer ZOETERWOUDE De fractie van Progressief Zoeterwoude heeft n de raadsvergadering van gister - ond het initiatief genomen om de nnen tot aanleg van de Burge ster Smeetsweg definitief af te ren. Woerdvoerder Straver had rover reeds een motie gereed, at met de andere groeperingen ie raad tijdens een schorsing overlegd, werd besloten de be deling aan te houden tot een ende vergadering. Dit ook op ies van loco-burgemeester De ïg die de beraadslagingen leidde. Er kunnen aan de plannen veel - sequenties voor de gemeente zit- n, daarom is een onderzoek ge- venst. PZ zegt dat in de lopende ;:..tingsperiode reeds enkele malen uit de mond van raadsleden van verschillende fracties is vernomen dat ernstig moet worden getwijfeld aan de noodzaak van de aanleg van de weg. In de motie wordt gezegd dat het open en tevens cultuur historisch waardevol polderlandschap op on herstelbare wijze zal worden ver snipperd en aangetast. De polder blijkt een goed vogelweidegebied te zijn waarin minstens zestig vogel soorten voorkomen. Door de aanleg van het fietspad op het tracé van de BS-weg is grotendeels tegemoet ge komen aan de wens om de afstand tussen Dorp en Rijndijk te verklei nen. Ontlasting van het verkeer op de Hoge Rijndijk zal niet werkelijk worden bereikt, doch zelfs zaL de bebouwde kom van Zoeterwoude- dorp met een tweede verkeerspro bleem te maken krijgen. De aanleg van de BS-w:g zal dcor zijn aan trekkende invloed op het verkeer de omringende wegen met de aan- en afvoerende functie uiteindelijk extra belasten. Het recreatieve fiets- verkeer tenslotte zal worden gehin derd. In het voorstel dat te zijner tijd aan de orde komt wordt dan ook ge vraagd alle kosten voor de BS-weg cbijdragen van derden definitief uit de begroting af te voeren en de weg niet langer te handhaven op 't wegenplan. Het mogelijk terugdraaien van de activiteiten van K. en O. tengevol ge van verminderde subsidie van de gemeente Leiden vond Straver een zorgelijke zaak. Ligt hier een taak voor de omliggende gemeenten waarvan vele inwoners ook gebruik maken van de diensten van K. en O.? Wethouder Maan meende dat K. en O. de weg naar de gemeen ten wel zal weten te vinden wan neer zij dit nuttig en nodig oordeelt. OpL ammenschansweg LEIDEN De 12-jarige Nico Regter van de Lorentzkade is gister middag omstreeks half zes omgekomen bij een verkeersongeval op de Lammenschansweg. De jongen stond met zijn fiets stil op de hoek van de Lorentzkade en de Lammenschansweg toen uit de richting van het Lammen- schansplein een vrachtauto naderde- Hij stapte niettemin op zijn fiets en reed voor de vrachtauto de wegkruising op. Het ventje zag waarschijnlijk niet dat op dat moment de vrachtauto werd ingehaald door een bestelwagen. Het kind werd door deze bestelwagen geschept en over een afstand van enkele meters op de motorkap meegenomen. Het bleek bij aankomst in het ziekenhuis al te zijn overleden. De be stelauto werd bestuurd door een 18-jarige Leidenaar, die vermoede lijk met matige snelheid reed en het ongeluk niet zou hebben kunnen voorkomen. Het ongeval had ook veel materiële schade tot gevolg. Burgemeester Van Eysinga sprak gisteravo nd woorden van waardering aan het adres van de scheidende voorzitter Van V/elzen, die in totaal veertig jaar deel uitmaakte van het be stuur van de Oegstgeester Oranjevereniging. OEGSTGEEST In de jaarver gadering van de Oegstgeester Oranjevereniging, gisteravond in de Roode Leeuw, is afscheid ge nomen van de bestuursleden N. van Weizen en A. Gaykema. De laatste was evenwel wegens ziek te niet aanwezig. Wel present wa ren enkele oud-bestuursleden en bestuursvrouwen, alsmede de ere voorzitter burgemeester Van Eysinga. Toen de nieuwe voorzitter, F. H. Koerten, door de vergadering bij acclamatie was gekozen, sprak de ze namens het bestuur de schei dende voorzitter toe. Hvj had de moeite genomen vele notulenboe ken door te lezen zelfs die van voor de oorlog. Uit alles bleek hoe de scheidende voorzitter, die veer tig jaar heeft volgemaakt in de weer is geweest om leiding te ge ven en in goede samenwerking de doelstellingen van de O.V. te ver- wezénlijken. De verschillende be sturen zijn er steedsin geslaagd koninginnefeesten te vieren, die, zowel in de plaats als daarbuiten, grote belangstelling trokken. Bur gemeester Van Eysinga sprak na mens het gemeentebestuur een dankwoord. De heer van Weizen had in zijn openingswoord gewag gemaakt van de goede samenwer king met alle vijf burgemeesters met wie hij te maken heeft ge had. Zonder zo'n goede verstand houding wordt het moeilijk iets te organiseren. Ook op het gebied van de herden kingen (verzet) en op het oor logskerkhof van de Groene Kerk is de O.V. bijzonder actief geweest. In het bestuur werden gekozen de heren drs. P. van Veen, F. van Dam en H. N. van Weizen. Te zij ner tijd zal moeten worden voor zien in de vacature Temminck die volgende maand als burgemeester naar Rhoon vertrekt. De voorzit ter bood mevrouw van Weizen bloemen aan. Haar man kreeg een enveloppe met inhoud. Na de ver slagen van secretaris en penning meester bleek dat de O.V. er goed voorstaat. Het aantal leden is 1183 en het batig saldo f 5000. Er werd een overzicht gegeven van de feestplannen op 30 april a.s. Er zal weer een vermaakcentrum zijn, voorts een aantal traditionele pun ten zoals tonknuppelen, straatte kenen, aubade en een kinderop tocht met als motto „uit de oude doos". Er zijn middagfeesten met allerlei attracties waaronder volksdansen, doedelzakkorps, tura- demonstraties, poppenkastverto- wing, popgroepen en vuurwerk. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse raadsleden hebben veel waardering voor de bemiddelingspoging van de vijf betrokken wethouders inzake het conflict bij „Midden Rijnland". De uit voerige informatie die wethouder Maan bij de stukken had overlegd had veel inzicht verschaft in deze kwestie. Allerwegen toonde men in de raad waardering voor die openheid. Echtscheidingen P.Z.-vertegenwoordiger De Graaff die lid is van de woonruimte-advies commissie, vroeg een hoge prioriteit voor de nota woningtoewijzingsbe leid. De nood is erg hoog in Zoeter woude ook al door de 'explosie" van echtscheidingen. Men kan zelfs geen advies uitbrengen omdat er geen wo ningen zijn. De commissie zou ook graag geïnformeerd worden over het vrijkomen van woningen. Verder wil men graag een motivatie wanneer B en W van een advies afwijken. Wet- C.D.A.-voorman Engelkes was bang voor een langdurige zaak. zeker wanneer het ministerie zich na de Kamervragen met de zaak gaat be moeien. Wethouder Maan deelde die vrees niet en was van mening dat CRM afstand zal nemen van het conflict. Naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Van Eerden en enkele maatschappelijk werkers kon wethouder Maan de gerust stellende zekerheid geven dat de continuïteit is gewaarborgd en dè "cliënten" niet in de kou zullen ko men te sUam houder Maan, die reeds een ge sprek heeft gehad met de voorzitter, deec toezeggingen in deze. Naar aanleiding van een anonie me brief aan de aad kwam Duin dam met het voorstel om deze voor taan in de prullenmand te depone ren. Het werd door enkele fractiege noten ondersteund maar weer in getrokken toen bleek dat dit hoogst zelden voorkomt. Onderwijs De raad kon zich conformeren aan het standpunt van het colle ge dat een provincie Den Haag waartoe ook Zoeterwoude zou gaan behoren met beslistheid van de hand wordt gewezen. Veel waardering was er voor de gemeentelijke Onderwijs nota. Mr. Michielsen meende dat nu daaruit blijkt dat de capaciteit in de eerstkomende jaren voldoende is, nog meer nadruk gelegd kan worden op de kwaliteit. Op 7 en 8 april zullen hoorzittingen worden gehouden in zake het Gemivaprojekt in de Zwet- polder. Engelkes sneed opnieuw de ver keersproblematiek aan, ditimaal naar aanleiding van de overlast wel ke de Nieuwe Bernardusschool on dervindt van kerende auto's. De Graaff sprak van een zeer trage gang van zaken bij de aanleg van de nieuwe tennisbanen. De plannen var de tennisvereniging vallen hier door in 't water. WD-er Wiekmeier zei dat de randgemeenten van Lei den soelaas zullen moeten bieden bij de problemen rond het regionale woonwagenkamp. Zoeterwoude heeft enkele mogelijkheden in onderzoek warover de commissie openbare wer ken zich zeer binnenkort zal bera den, zei wethouder De Jong. toren goed Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Linda Ma ria d.v. H. J. M. Vink en J. C. Hon- ders, Lodewijk Nicolaas Willem, z.v. N. W. Admiraal en A. G. de Haas. Overleden: A. J. v.d. Berg (74) mn„ L. J. Heemskerk (81) mn., F. Bouwman (65) mn., J. v. Schaik (54) mn. Getrouwd: I. T. Gijzenij en M. A. v. Ark. W. Kloos en M. C. W. Smit, L. A. P. v. Houdt en W. E. de Jong, G. M. Toth en M. Kovacs, T. v. Duijn en C. C. v. Weizen, J. Hage naar en S. Boot, P. Blansjaar en G. M. Nieuwenburg, R. H. ten Brinke en J. Regeer, A. Giezen en K. de Vries. Ondertrouwd: A. v. Assen en S. S. Bacchus, D. Castelletti en E. R. Herfst. W. Derogee en J. H. Koning, J. A. v. Duren en C. M. Duindam, E. H. Jacobs en H. Sillevis. P. J. M. Ro llings en C. Wesselo, H. E. Meijer en H. I G. v.d. Brink, J. M. M. Oomen en B. J. M. v. Noort, L. d. Os en C. Hoogstraten, J. D. Plug en M. H. Hofkes, C. Prons en C. M. Schuur, F. J. Reijken en I. Huisman, P. Schaap en H. P. J. Tegelaar, G. J. H. Toirkens en E. A. v. Batenburg, J. Zee en C. J. Hassing. DONDERDAG 25 MAART 1976 VRIJDAG dorp. Informatieavond Baha'i Gemeei "'5 uur nam. Rijn 19. club 45 gebo uw Staal wij k Icugdsoclëteit „Time", 7.4511.30 Hooglandse Kerkgracht 28, open- Ten Katestraat (speeltuingebouw) j Be, aardensociëteit ..Humanltas". 2— Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider- lorp, lnfor schap, 8.15 Nieuwe 1 «taanden, weduwen .Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30' Geveiistraat 65, Oegscgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9—1 uur nam. Noordeinde 2a, „Troef", open-sc avond. 8—2 uur nam. Breehuys, Breestraat 19. Blologlsohj Dynamisch Eethuis. 68 uur n Mlrakelsoos, 812 uur nam. De Burcht. PvdA-vergaderlng. 8 ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt, 9.30 Meerburg ongeveer negen maanden gewerkt heeft naar ontwerp van architect Franso en de bouwgroep van Alecto zelf. Dan hebben de Leider- dorpse hockeyers een grote kantine (130 m2) vier kleedkamers met dou- cres en toiletten; kleedkamers voor scheidsrechters; een bestuurskamer en zelfs een buitenterras. Bouwkos ten circa VA ton, waarvan de ver eniging zelf zo'n 100.000 gulden moet opbrengen. gens geopend. LAK-Theate.- neelgroep „Tosti" Dürrenmatt. 8.15 ZONDAG Antonlus dansen. 8—11 1 Geversstraat 65. Oegstgeest. oumkwii voor kamerbewoners en alleenstaanden Middelweg 19c, Lelds Poppentheater, kindervoorstelling. 2.30 u"r Tei Jazz-sociëteit Rhythm Geen tunnel onder Schiphollijn WARMOND Het ziet er niet naar uit dat er in Warmond een tunnel onder de Schipholspoorlijn komt. De raad van Warmond eiste dat in het verleden als voorwaarde voor onderhandeling, maar inmid dels heeft het ministerie van Ver keer en Waterstaat meegedeeld dat de gelden voor een dergelijke tun nel kosten 200 miljoen niet vrij te maken zijn. Aanleg van de tunnel zou bovendien zeven tot achit jaar vertraging in de aanleg van de lijn opleveren. De War- mondse raad, die het probleem gis teravond besprak, besloot om op 7 april een extra vergadering aan de materie te wijden. De gemeente Warmond is inmiddels op zoek ge gaan naar een onpartijdig adviseur in verband met de geluidshinder. Raad keurt restauratie spreksgroep. 11 8 nam.: Koffiebar, c MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur v.m. tot 6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui - zerlaan. Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 Noordeinde 2a. groepen op .Troef": recht/onrecht en W.S.W.-groep, 8 uur ^Breehuys. Breestraat 19. Mlddagakti- vltelten, 2.30—5 30 uur nam.; Email leercursus, 810 uur nam.; gespreks groep „Praxl". 7.30—10 uur nam. Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. Lelds muziektheater „Rainbow", 8 uur nam. Stadhuis. Raadsvergadering 8 u«am. Gemeentehuis Oegstgeest. Commissie Openbare Werken. 8 i Voor spoedgevallen 1 Idienst van ze' indag 24 uur -gjW11K Cityr.ng de weekenddienst van zaterdag 10 uur de volgende artsen: Wijk I (Mors- blnnenstad fijj Groenoord): J. telef. 140734; Wijk ,an 14, telef. 134092; Wijk IV (Zuid-| West en Haagwegkwartier)va dag 10 uur v.m. tot zondag 8 i ir, Zoeterwoudse Singel 8, t van zondag 8 uur v.m. H. J. Klaassen, Witte Singel 69, - S. P. Ouwerkerk. Loe- 12.30—13 uur). D. Held. Marelaan 36, i WARMOND De Warmondse gemeenteraad is gisteravond ak koord gegaan met het voorstel van B. en W. om 150.000 gulden be schikbaar te stellen voor de restau ratie van de Oude Toren en aan- grenznde ruïne. Dit bedrag is ex tra nodig, omdat de werkzaamhe den duurder uitvallen dan was ver wacht. Op advies van de Rijks dienst voor Monumentenzorg is een grenen lijst onder de omloop van de toren -aangebracht; ook de werk zaamheden aan het uurwerk en het wijzerbord zijn wat duurder gewor den dan was begroot. Verder wordt nog gedaoht om op de begane grond een stenen vloer aan te leggen. Van de kosten krijgt de gemeente 78 pro cent weer terug van het ministerie van CRM. Wethouder Van der Kroft verzekerde de raad dat dit *n eenmalige kans is om tot uitvoering van het werk te komen. De ge meente zou de volle restauratiekos ten nooit kunnen opbrengen. De fracties van Progressief Warmond en het CDA hadden geen enkele moeite met het voorstel van B. en W. De VVD daarentegen vond het onverantwoord nog meer geld te be steden aan dit "luxe-artikel". Het voorstel van B. en W. werd met 8 2 aangenomen. Overleden na val van trap OEGSTGEEST Een negentien jarige inwoonster uit Oegstgeest is gisteren overleden aan de verwon dingen die zü opliep, toen zy van een trap bij een flat in de Frans Hals- laan viel. Een schedelbasisfractuur was het gevolg, aan welk letsel het meisje later is bezweken. Met gestolen auto gebotst LEIDEN Op de Pelikaanstraat is in de afgelopen nacht een grote personenauto door tot nog toe onbekende oorzaak tegen een PTT- kast gereden. De bestuurder is er, vermoedelijk in gezelschap van een mede-inzittende, van door ge gaan. De auto, die gezien de mate riële schade met hoge snelheid in de richting van de Langegracht moet zijn gereden, bleek in Wasse naar te zijn gestolen. VOORSCHOTEN Wethouder A. Eveleens van Voorschoten en ir. J. C. M. Franken voorzitter van de Voorschotense Christelijke Wo ningbouwvereniging hebben gis termiddag de eerste steen gelegd voor de bouw van veertien wonin gen in het Vernèdepark. De huur prijs van deze woningen zal niet boven de 250 gulden uitgaan. Voorschoten S. v. d. KooiJ. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag): Koopmans. Wagnerlaan (zondag). Teve Jongh, Diepenbi zondag: S. M. P'.atteel-De 16. tel. 5716. laan 10, tel. 10030. Apotheken id A. de Gijzel. Or. Nass De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen van 26 maart tot 2 aoril door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 763134: Apothe'k Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nai Apotheek Voorschoten, Leidseweg Voorschoten, tel. Wijkverpleging (-2525. Interkruis, Middelweg 38, Interkruis, Lijtweg 7, ver'ening. tel. 2141. tst. Le'dse Rechtswinkel 2a (voormalig marinecomplex) 11-1 uur dl 6 308 30 i Noordelnde 36 vrij. 79 uur nam Mierennest Morsw-g do. 79 uur nam. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNlemeyer. Hof- Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies- Roomburgerlaan 55. telefoon Sociale raadsvrouw nam Noord: v Hogendorpstraat 36. ma 10.30 -11.30 u v m Kool Drift straat 49a. dl 10.30—11 30 uur v.m, Morskwartler: buurthuis Morswtik To- paaslaan, tel 761196. woe in 00 Tuinstad wijk. Heren- r--'4 O'GBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Leidscb Dagblad BV Witte Singel 1 Leldea Postbus 54 Giro 57055 Telefoon 071—144941 Naoezorging van 18 0020 00 u Zaterdag var 16 00—18 00 uur Te'efoon 071 130500 IndieD ld gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 37.85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers t 0.50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen BH automa tische overschrijving geeD ad ministratie- eD Incassokosten,

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2